О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2024 года № 22/134-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казыгуртский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Казыгуртского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 946 596 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 760 022тысяч тенге;
неналоговые поступления – 36 556 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 48 619тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 101399 тысяч тенге;
2) затраты – 9 946 596тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 325 196 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 481 670 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 156 474тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5)дефицит (профицит) бюджета – - 325 196тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 325 196 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 481 670 тысяч тенге;
погашение займов 156 474тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
2. Установить на 2025 год нормативы распределения доходов в областной бюджет и районный бюджет в следующих размерах:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, в бюджеты районы – 50 процентов;
в областной бюджет от района – 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемыху источника выплаты в бюджеты района – 57,4 процентов;
в областной бюджет от района – 42,6 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в бюджеты района – 50 процентов;
в областной бюджет от района - 50 процентов;
по социальному налогу, в бюджеты района – 47,8 процентов;
в областной бюджет от районы – 52,2 процентов.
3. Предусмотреть размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов на 2025 год в сумме 219 156тысяч тенге, в том числе:
сельский округ К.Абдалиев
16 092тысяч тенге;
сельский округ Алтынтобе
13 376тысяч тенге;
сельский округ Шанак

2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 22/134-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қазығұрт аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қазығұрт ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1,2,3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 9 946 596 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 760 022 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 36556 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 48 619мың теңге;
трансферттер түсiмi – 6 101 399 мың теңге;
2) шығындар – 9 946 596 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 325 196мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 481 670мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 156 474 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -325 196 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 325 196 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 481 670мың теңге;
қарыздарды өтеу – 156 474 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
2. 2025 жылға облыстық және аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субьектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығыбойынша аудан бюджетіне – 50 пайыз;
облыстық бюджетке ауданнан – 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне – 57,4 пайыз;
облыстық бюджетке ауданнан – 42,6 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табысынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне – 50 пайыз;
облыстық бюджетке ауданнан - 50 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша аудан бюджетіне – 47,8 пайыз;
облытық бюджетке ауданнан –52,2 пайыз.
3. 2025 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар сомасы 219 156мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Қ.Әбдалиев ауылдық округі
16 092 мың теңге;
Алтынтөбе ауылы округі
Шанақ ауылы округі
Шарбұлақ ауылы округі
13 376 мың теңге;

23 931тысяч тенге;
сельский округ Шарбулак
22 415тысяч тенге;
сельский округ Жанабазар
16 958 тысяч тенге;
сельский округ Турбат
13 135 тысяч тенге;
сельский округ Какпак
10 277 тысяч тенге;
сельский округ Кызылкия
14 621тысяч тенге;
сельский округ Карабау
16 925тысяч тенге;
сельский округ Сабыр Рахимов
20 496тысяч тенге;
сельский округ Жигерген
15 685 тысяч тенге;
сельский округ Казыгурт
21 550тысяч тенге;
сельский округ Сарапхана
13 695тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата района на 2025 год в размере – 37 832 тысяч тенге.

23 931 мың теңге;
22 415 мың теңге;
Жаңабазар ауылы округі
16 958 мың теңге;
Тұрбат ауылы округі
13 135 мың теңге;
Қақпақ ауылы округі
10 277 мың теңге;
Қызылқия ауылы округі
14 621 мың теңге;
Қарабау ауылы округі
16 925 мың теңге;
С.Рақымов ауылдықокругі
20 496 мың теңге;
Жігерген ауылы округі
15 685 мың теңге;
Қазығұрт ауылы округі
21 550 мың теңге;
Сарапхана ауылдықокругі
13 695 мың теңге.
4. Аудан әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві – 37 832 мың теңге көлемінде бекітілсін.

5. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2025-2027 годы направленных на реализацию проектов (программ) согласно приложению 4.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Т. Калымбетов
Приложение 1
к решению Казыгуртского
районного маслихата от "24"
декабря 2024 года №22/134-VIII
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс Наименование
Подкласс
1.Доходы

5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Т.Қалымбетов
Қазығұрт аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
24 желтоқсандағы №22/134-VIII
шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы
1.Кірістер

131 556
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
81 556
013
Капитальные расходы государственного органа
50 000
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
108 351
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
108 351
02
Оборона
57 633
1
Военные нужды
44 110
122
Аппарат акима района (города областного значения)
44 110
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
44 110
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
13 523
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13 523
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
13 523
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
9 764
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
9 764
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 764
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
9 764
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 994 397
1
Социальное обеспечение
1 039 777
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 039 777
005
Государственная адресная социальная помощь
1 039 777
2
Социальная помощь
1 788 634
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 788 634
006
Оказание жилищной помощи
13 131
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
195 000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 941
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
151 549
015
Территориальный центр социального обслуживания пенсионеров и людей с ограниченными возможностями
60 705
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

131 556
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 556
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
50 000
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
108 351
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
108 351
02
Қорғаныс
57 633
1
Әскери мұқтаждар
44 110
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
44 110
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
44 110
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
13 523
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
13 523
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
13 523
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
9 764
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
9 764
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 764
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
9 764
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 994 397
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 039 777
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 039 777
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 039 777
2
Әлеуметтiк көмек
1 788 634
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 788 634
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
13 131
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
195 000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 941
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
151 549
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
60 705
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
274 590
006
Функционирование районных (городских) библиотек
236 101
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
38 489
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
30 000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
30 000
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
179 794
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
134 048
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
61 019
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
73 029
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
45 746
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
45 746
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
567 111
1
Топливо и энергетика
493 836
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
493 836
019
Развитие теплоэнергетической системы
493 836
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
73 275
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
73 275
036
Развитие газотранспортной системы
73 275
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
135 587
6
Земельные отношения
49 471
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
49 471
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
41 471
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
8 000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
86 116
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
86 116
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
86 116
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
152 689
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
152 689
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
274 590
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
236 101
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
38 489
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
179 794
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
134 048
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 019
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
73 029
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
45 746
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 746
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
567 111
1
Отын және энергетика
493 836
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
493 836
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
493 836
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
73 275
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
73 275
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
73 275
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
135 587
6
Жер қатынастары
49 471
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
49 471
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 471
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
8 000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
86 116
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
86 116
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
86 116
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
152 689
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
152 689
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі