О внесении изменений в решение Сайрамского районного маслихата от 20 декабря 2023 года № 9-64/VІІІ "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 25 июля 2024 года № 18-135/VIII
Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сайрамского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 20 декабря 2023 года №9-64/VІІІ следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Сайрамского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 годы следующих объемах:
1) доходы – 19 280 989 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9 015 198 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 146 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 135 191 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 116 454 тысяч тенге;
2) затраты – 20 074 476 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 60 055 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 9 230 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 69 285 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 733 432 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 733 432 тысяч тенге:
поступления займов – 459 846 тысяч тенге;
погашение займов – 69 285 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 342 841 тысяч тенге.".
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Предусмотреть на 2024 год размеры бюджетных изъятий, передаваемых из бюджетов с сельских округов в бюджет района, в общей сумме 721 814 тысяч тенге, в том числе:
от сельского округа Аксукент 308 540 тысяч тенге;
от сельского округа Карабулак 101 743 тысяч тенге;
от сельского округа Карамурт 209 083 тысяч тенге;

Сайрам аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 9-64/VIII "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 шілдедегі № 18-135/VIII шешiмi
Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сайрам аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 20 желтоқсандағы №9-64/VІІІ шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Сайрам ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 19 280 989 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 9 015 198 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 14 146 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 135 191 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 10 116 454 мың теңге;
2) шығындар – 20 074 476 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 60 055 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 9 230 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 69 285 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 733 432 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 733 432 мың теңге:
қарыздар түсімі – 459 846 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 69 285 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 342 871 мың теңге.".
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2024 жылға ауылдық округтер бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар 721 814 мың теңге көлемінде қарастырылсын, оның iшiнде:
Ақсукент ауылдық округіне 308 540 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне 101 743 мың теңге;
Қарамұрт ауылдық округіне 209 083 мың теңге;

578 031
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 141 411
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
167 220
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
159 720
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
122 987
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
8 306
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
28 427
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 500
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
7 500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 783 444
1
Жилищное хозяйство
3 204 440
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
328 685
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
328 685
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2 133 955
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 197 955
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
936 000
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
741 800
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
122 054
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
19 849
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
6 033
033
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
510 614
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
60 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
23 250
2
Коммунальное хозяйство
2 029 210
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 029 210
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
221 357
018
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов

578 031
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 141 411
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
167 220
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
159 720
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
122 987
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
8 306
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 427
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
7 500
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификатттарын беру
7 500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 783 444
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 204 440
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
328 685
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
328 685
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі, сәулет және құрылысы бөлімі
2 133 955
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 197 955
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
936 000
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
741 800
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
122 054
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
19 849
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
6 033
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
510 614
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
60 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
23 250
2
Коммуналдық шаруашылық
2 029 210
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
2 029 210
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
221 357
018
Қаланы және елдi мекендердi абаттандыруды дамыту