О бюджете сельских округов и поселков на 2025-2027 годы
Решение Созакского районного маслихата Туркестанской области от 27 декабря 2024 года № 165
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Созакского районного маслихата от 24 декабря 2024 года №154 О районном бюджете на 2025-2027 годы" Созакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Жартытобе на 2025-2027 годы согласно приложениями 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 годы следующих объемах:
1) доходы – 170 743тысяч тенге:
налоговые поступления –17 837тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 528тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 151 378тысяч тенге;
2) затраты – 177 413тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 670 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 670 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 6 670 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 28.03.2025 № 186 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Предусмотреть на 2025 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Жартытобе в сумме 134 066 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет сельского округа Жуантобе на 2025-2027 годы согласно приложениями 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 98 735тысяч тенге:
налоговые поступления –11 462тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 87 273тысяч тенге;
2) затраты – 110 086 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 351 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 351 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;

2025-2027 жылдарға арналған ауылдық округтер және кенттер бюджеті туралы
Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 165 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Созақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы №154 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Созақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жартытөбе ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 1,2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 170 743 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 17 837 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 1 528 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 151 378 мың теңге;
2) шығындар – 177 413 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 670 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –6 670 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 670 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 28.03.2025 № 186 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылы аудандық бюджеттен Жартытөбе ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 134 066 мың теңге болып белгіленсін.
3. Жуантөбе ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 98 735 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 11 462 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 87 273 мың теңге;
2) шығындар – 110 086 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 351 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 351 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;

используемые остатки бюджетных средств – 11 351 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 28.03.2025 № 186 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Предусмотреть на 2025 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Жуантобе в сумме 50 704 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет сельского округа Каракур на 2025-2027 годы согласно приложениями 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 144 828 тысяч тенге:
налоговые поступления –17 458тысяч тенге;
неналоговые поступления – 740тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 126 630 тысяч тенге;
2) затраты – 151 236 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 408 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 408 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 6 408 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 28.03.2025 № 186 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Предусмотреть на 2025 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Каракур в сумме 79 069 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет сельского округа Каратау на 2025-2027 годы согласно приложениями 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 100 927 тысяч тенге:
налоговые поступления –50 287тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 50 640тысяч тенге;
2) затраты – 110 164тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 237 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –9 237 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 9 237 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 28.03.2025 № 186 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Предусмотреть на 2025 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Каратау в сумме 21 487 тысяч тенге.

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –11 351 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 28.03.2025 № 186 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2025 жылы аудандық бюджеттен Жуантөбе ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 50 704 мың теңге болып белгіленсін.
5. Қарақұр ауылдық округі 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 144 828 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 17 458 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 740 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 126 630 мың теңге;
2) шығындар – 151 236 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 408 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 408 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 408 мың теңге
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 28.03.2025 № 186 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2025 жылы аудандық бюджеттен Қарақұр ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 60 871 мың теңге болып белгіленсін.
7. Қаратау ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 100 927 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 50 287 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 50 640мың теңге;
2) шығындар – 110 164мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 237 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 237 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 237 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 28.03.2025 № 186 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2025 жылы аудандық бюджеттен Қаратау ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 21 487 мың теңге болып белгіленсін.

9. Утвердить бюджет сельского округа Кумкент на 2025-2027 годы согласно приложениями 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 135 936тысяч тенге:
налоговые поступления –14 899тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 121 037 тысяч тенге;
2) затраты – 209 580тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -73 644 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –73 644 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемыеостатки бюджетных средств – 73 644 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 28.03.2025 № 186 (вводится в действие с 01.01.2025).
10. Предусмотреть на 2025 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Кумкент в сумме 79 916 тысяч тенге.
11. Утвердить бюджет сельского округа Созак на 2025-2027 годы согласно приложениями 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 299 549 тысяч тенге:
налоговые поступления –59 995тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 720тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 235 834 тысяч тенге;
2) затраты – 315 397тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -15 848 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –15 848 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 15 848 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 28.03.2025 № 186 (вводится в действие с 01.01.2025).
12. Предусмотреть на 2024 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Созак в сумме 41 978 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет сельского округа Сызган на 2025-2027 годы согласно приложениями 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 128 870 тысяч тенге:
налоговые поступления –21 874тысяч тенге;
неналоговые поступления – 450тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;

9. Құмкент ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2027 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 135 936 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 14 899 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 ;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 121 037 мың теңге;
2) шығындар – 209 580 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -73 644 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 73 644 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 73 644 мың теңге".
10. 2025 жылы аудандық бюджеттен Құмкент ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 79 916 мың теңге болып белгіленсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 28.03.2025 № 186 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Созақ ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 299 549 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 59 995 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 3 720 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 235 834мың теңге;
2) шығындар – 315 397мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -15 848 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 15 848 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 15 848 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 28.03.2025 № 186 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2025 жылы аудандық бюджеттен Созақ ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 41 978 мың теңге болып белгіленсін.
13. Сызған ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 128 870 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 21 874 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 450 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;

используемые остатки бюджетных средств – 10 665 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 23 в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 28.03.2025 № 186 (вводится в действие с 01.01.2025).
24. Предусмотреть на 2025 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Тасты в сумме 44 839 тысяч тенге.
25. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Созакского районного маслахата О.Жамиев
Приложение 1к решению
Созакского районого
маслихата от 27 декабря
2024 года №165
Бюджет сельского округа Жартытобе на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 28.03.2025 № 186 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика Наименование
1
2
3

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10 665 мың теңге.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 28.03.2025 № 186 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
24. 2025 жылы аудандық бюдеттен Тасты ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 44 839 мың теңге болып белгіленсін.
25. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Созақ аудандық мәслихатының төрағасы О.Жәмиев
Созақ аудандық мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№165 шешіміне 1 қосымша
Жартытөбе ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 28.03.2025 № 186 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 28.03.2025 № 186 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен. Санаты
Сомасы,
Сыныбы
мың теңге
Кіші сыныбы
Ерекшелігі Атауы
1
2
3