О бюджете сельских округов и поселков на 2025-2027 годы
Решение Созакского районного маслихата Туркестанской области от 27 декабря 2024 года № 165
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Созакского районного маслихата от 24 декабря 2024 года №154 О районном бюджете на 2025-2027 годы" Созакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Жартытобе на 2025-2027 годы согласно приложениями 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 годы следующих объемах:
1) доходы – 153 431 тысяч тенге:
налоговые поступления –17 837 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 528 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 134 066 тысяч тенге;
2) затраты – 153 431 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
2. Предусмотреть на 2025 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Жартытобе в сумме 134 066 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет сельского округа Жуантобе на 2025-2027 годы согласно приложениями 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 62 166 тысяч тенге:
налоговые поступления –11 462 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 50 704 тысяч тенге;
2) затраты – 62 166 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
4. Предусмотреть на 2025 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Жуантобе в сумме 50 704 тысяч тенге.

2025-2027 жылдарға арналған ауылдық округтер және кенттер бюджеті туралы
Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 165 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Созақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы №154 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Созақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жартытөбе ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 1,2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 153 431 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 17 837 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 1 528 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 134 066 мың теңге;
2) шығындар – 153 431 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
2. 2025 жылы аудандық бюджеттен Жартытөбе ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 134 066 мың теңге болып белгіленсін.
3. Жуантөбе ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 62 166 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 11 462 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 50 704 мың теңге;
2) шығындар – 62 166 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
4. 2025 жылы аудандық бюджеттен Жуантөбе ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 50 704 мың теңге болып белгіленсін.

5. Утвердить бюджет сельского округа Каракур на 2025-2027 годы согласно приложениями 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 79 069 тысяч тенге:
налоговые поступления –17 458 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 740 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 60 871 тысяч тенге;
2) затраты – 79 069 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
6. Предусмотреть на 2025 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Каракур в сумме 79 069 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет сельского округа Каратау на 2025-2027 годы согласно приложениями 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 71 774 тысяч тенге:
налоговые поступления –50 287 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 21 487 тысяч тенге;
2) затраты – 71 774 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
8. Предусмотреть на 2025 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Каратау в сумме 21 487 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет сельского округа Кумкент на 2025-2027 годы согласно приложениями 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 94 815 тысяч тенге:
налоговые поступления –14 899 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 79 916 тысяч тенге;
2) затраты – 94 815 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;

5. Қарақұр ауылдық округі 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 79 069 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 17 458 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 740 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 60 871 мың теңге;
2) шығындар – 79 069 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
6. 2025 жылы аудандық бюджеттен Қарақұр ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 60 871 мың теңге болып белгіленсін.
7. Қаратау ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 71 774 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 50 287 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 21 487 мың теңге;
2) шығындар – 71 774 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
8. 2025 жылы аудандық бюджеттен Қаратау ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 21 487 мың теңге болып белгіленсін.
9. Құмкент ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2027 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 94 815 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 14 899 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 ;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 79 916 мың теңге;
2) шығындар – 94 815 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;

5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемыеостатки бюджетных средств – 0.
10. Предусмотреть на 2025 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Кумкент в сумме 79 916 тысяч тенге.
11. Утвердить бюджет сельского округа Созак на 2025-2027 годы согласно приложениями 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 105 693 тысяч тенге:
налоговые поступления –59 995 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 720 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 41 978 тысяч тенге;
2) затраты – 105 693 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –0:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
12. Предусмотреть на 2024 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Созак в сумме 41 978 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет сельского округа Сызган на 2025-2027 годы согласно приложениями 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 85 371 тысяч тенге:
налоговые поступления –21 874 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 450 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 63 047 тысяч тенге;
2) затраты – 85 371 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –0:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
14. Предусмотреть на 2025 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Сызган в сумме 63 047 тысяч тенге.
15. Утвердить бюджет сельского округа Шолаккорган на 2025-2027 годы согласно приложениями 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 269 593 тысяч тенге:
налоговые поступления –203и082 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 750 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
10. 2025 жылы аудандық бюджеттен Құмкент ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 79 916 мың теңге болып белгіленсін.
11. Созақ ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 105 693 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 59 995 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 3 720 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 41 978 мың теңге;
2) шығындар – 105 693 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
12. 2025 жылы аудандық бюджеттен Созақ ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 41 978 мың теңге болып белгіленсін.
13. Сызған ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 85 371 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 21 874 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 450 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 63 047 мың теңге;
2) шығындар – 85 371 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
14. 2025 жылы аудандық бюджеттен Сызған ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 63 047 мың теңге болып белгіленсін.
15. Шолаққорған ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 269 593 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 203 082 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 3 750 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;

21. Утвердить бюджет поселка Таукент на 2025-2027 годы согласно приложениями 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 110 358 тысяч тенге:
налоговые поступления –81 214 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 547 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 28 597 тысяч тенге;
2) затраты – 110 358 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –0:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
22. Предусмотреть на 2025 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет поселка Таукент в сумме 28 597 тысяч тенге.
23. Утвердить бюджет сельского округа Тасты на 2025-2027 годы согласно приложениями 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 56 689 тысяч тенге:
налоговые поступления –11 850 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 44 839 тысяч тенге;
2) затраты – 56 689 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;

21. Таукент кентінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 110 358 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 81 214 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 547 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi –28 597 мың теңге;
2) шығындар – 110 358 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
22. 2025 жылы аудандық бюдеттен Таукент кент бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 28 597 мың теңге болып белгіленсін.
23. Тасты ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 56 689 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 11 850 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 44 839 мың теңге;
2) шығындар – 56 689 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;