О Глубоковском районном бюджете на 2025- 2027 годы
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2024 года № 19/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Глубоковский районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 918 697,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 619 756,7 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 47 323 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 165 984 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 3 085 634 тысячи тенге;
2) затраты – 11 939 909,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 84 738 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 182 838 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 98 100 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 105 949,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 105 949,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 182 838 тысяч тенге;
погашение займов – 98 100 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 21 211,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.04.2025 № 22/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Принять к исполнению на 2025 год нормативы распределения доходов в районный бюджет по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год целевые трансферты на развитие в сумме 2 063 863 тысячи тенге.
Распределение целевых трансфертов на развитие в бюджете района на 2025 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.

2025-2027 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 19/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 75 - бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 - бабының 1 - тармағының 1) – тармақшасына сәйкес, Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 11 918 697,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 619 756,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 47 323 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 165 984 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 085 634 мың теңге;
2) шығындар – 11 939 909,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 84 738 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 182 838 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 98 100 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -105 949,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 105 949,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 182 838 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 98 100 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 21 211,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 21.04.2025 № 22/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, 2025 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері ауданның бюджетіне 100 пайыз мөлшерінде орындауға қабылдансын.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте дамытуға нысаналы трансферттер 2 063 863 мың теңге сомасында көзделсін.
2025 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

Сноска. Пункт 3 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.04.2025 № 22/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Учесть в районном бюджете на 2025 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета в сумме 182 838 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.04.2025 № 22/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с передачей функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области образования, занятости и подведомственных им государственных учреждений с районного уровня на областной уровень в сумме 3 776 827,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.04.2025 № 22/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Учесть в районном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты в сумме 1 019 744 тысячи тенге, в том числе из республиканского бюджета в сумме 383 709 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 636 035 тысяч тенге.
Распределение целевых текущих трансфертов бюджету района на 2025 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.04.2025 № 22/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 21.04.2025 № 22/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер 182 838 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 21.04.2025 № 22/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ағымдағы нысаналы трансферттер жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге білім беру, жұмыспен қамту саласындағы атқарушы органдардың және оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің функциялары мен штат санының лимиттерін аудандық деңгейден облыстық деңгейге беруге 3 776 827,8 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 21.04.2025 № 22/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ағымдағы нысаналы трансферттер 1 019 744 мың теңге сомасында, оның ішінде республикалық бюджеттен 383 709 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен 636 035 мың теңге сомасында ескерілсін.
2025 жылға арналған аудан бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 21.04.2025 № 22/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

7. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год целевые трансферты из районного бюджета бюджетам поселков, сел и сельских округов в сумме 1 784 612,3 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов из районного бюджета бюджетам поселков, сел и сельских округов определяется постановлением Глубоковского районного акимата.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.04.2025 № 22/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).

7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кенттер, ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер 1 784 612,3 мың теңге сомасында көзделсін.
Аудандық бюджеттен кенттер, ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 21.04.2025 № 22/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 61 183,7 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.04.2025 № 22/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Глубоковского районного маслихата А. Калигожин
Приложение 1 к решению
Глубоковского районного маслихата

8. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 61 183,7 мың теңге сомасында бекітілсін".
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 21.04.2025 № 22/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Глубокое аудандық мәслихатының төрағасы А. Калигожин
Глубокое аудандық мәслихатының

545387
004
Оказание социальной помощи на приобретение  топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
84406
006
Оказание жилищной помощи
410
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
122313
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
15925
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
289182
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации и реабилитации лица с инвалидностью
33151
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
246793
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
246793
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
87921
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4396
021
Капитальные расходы государственного органа
876
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
133580
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
132
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
13888
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
621658
1
Жилищное хозяйство
215840
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
208880
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
208880
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
6960
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6960
2
Коммунальное хозяйство
405212
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
405212
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
405212
3
Благоустройство населенных пунктов
606
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

545387
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
84406
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
410
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
122313
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
15925
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
289182
017
көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық Мүгедектігі бар адамды реабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
33151
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
246793
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
246793
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
87921
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4396
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
876
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
133580
067
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
132
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
13888
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
621658
1
Тұрғын үй шаруашылығы
215840
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
208880
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
208880
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
6960
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6960
2
Коммуналдық шаруашылық
405212
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
405212
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
405212
3
Елді-мекендерді көркейту
606
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

52759
004
Капитальные расходы государственного органа
1470
9
Прочие государственные услуги общего характера
931671
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
58416
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
58416
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
873255
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
335235
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
538020
02
Оборона
180142
1
Военные нужды
23218
122
Аппарат акима района (города областного значения)
23218
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
23218
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
156924
122
Аппарат акима района (города областного значения)
156924
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
140513
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
16411
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
563774
1
Социальное обеспечение
20577
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
20577
005
Государственная адресная социальная помощь
20577
2
Социальная помощь
435869
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
435869
004
Оказание социальной помощи на приобретение  топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
88626
006
Оказание жилищной помощи
431
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
48212
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
16721
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
247070
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации и реабилитации лица с инвалидностью

52759
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1470
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
931671
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
58416
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58416
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
873255
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
335235
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
538020
02
Қорғаныс
180142
1
Әскери мұқтаждар
23218
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
23218
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
23218
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
156924
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
156924
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
140513
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
16411
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
563774
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
20577
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
20577
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
20577
2
Әлеуметтiк көмек
435869
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
435869
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
88626
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
431
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
48212
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
16721
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
247070
017
Мүгедектігі бар адамды реабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету