О внесении изменений в решение Сырымского районного маслихата от 21 декабря 2023 года № 15-3 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29 августа 2024 года № 22-7
Сырымский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сырымского районного маслихата от 21 декабря 2023 года № 15-3 "О районном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024–2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 957 436 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 170 651 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 10 200 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 764 585 тысяч тенге;
2) затраты – 5 831 499 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 79 825 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 155 064 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 75 239 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 953 888 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 953 888 тысяч тенге;
поступление займов – 736 230 тысяч тенге;
погашение займов – 75 239 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 292 897 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан, республиканских, областных трансфертов и кредитов на общую сумму 3 078 313 тысячи тенге:
1) трансферты из Национального фонда республики Казахстан – 46 365 тысяч тенге:
на строительство Центра культурного досуга в селе Тоганас – 46 365 тысяч тенге;
2) трансферты из республиканского бюджета – 630 904 тысячи тенге:
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами - 11 410 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 656 тысяч тенге;
на приобретение жилья из коммунального жилищного фонда социально-уязвимым слоям населения – 186 764 тысячи тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, работников казенных предприятий, содержащихся за счет средств государственного бюджета – 3 557 тысяч тенге;
на строительство библиотеки в селе Жымпиты (блочно-модульное здание) – 355 739 тысяч тенге;
на электроснабжение улицы Алаш Орда в селе Жымпиты – 72 778 тысяч тенге;
2) сумма трансфертов из областного бюджета – 1 664 814 тысяч тенге:

Сырым аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 15-3 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2024 жылғы 29 тамыздағы № 22-7 шешімі
Сырым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сырым аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы №15-3 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 957 436 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 170 651 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 764 585 мың теңге;
2) шығындар – 5 831 499 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 79 825 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 155 064 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75 239 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 953 888 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 953 888 мың теңге;
қарыздар түсімі – 736 230 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 75 239 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 292 897 теңге.";
3 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке бөлінетін нысаналы Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры, республикалық, облыстық трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 3 078 313 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
1) Қазақстан республикасының Ұлттық қоры трансферттері – 46 365 мың теңге:
Тоғанас ауылындағы мәдени демалыс орталығының құрылысына – 35 447 мың теңге – 46 365 мың теңге ;
2) республикалық бюджет трансферттері – 630 904 мың теңге:
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 11 410 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 656 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 186 764 мың теңге ;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 3 557 мың теңге;
Жымпиты ауылындағы кітапхана құрылысына (блокты-модульді ғимарат) – 355 739 мың теңге;
Жымпиты ауылындағы Алаш Орда көшесін электрмен жабдықтауға – 72 778 мың теңге;
3) облыстық бюджет трансферттер сомасы – 1 664 814 мың теңге:

на выплату государственной адресной социальной помощи – 42 506 тысяч тенге;
гарантированный социальный пакет для детей – 8 517 тысяч тенге;
на социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов – 63 133 тысячи тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 56 309 тысяч тенге;
на выдачу жилищных сертификатов - 10 000 тысяч тенге;
на приобретение жилья из коммунального жилищного фонда социально-уязвимым слоям населения – 80 655 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной дороги 0-14 км в село Кособа – 274 979 тысяч тенге,
на средний ремонт подъездной дороги 14-26 км в село Кособа – 116 145 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильной дороги, ведущей к мавзолею "Аулие Дадем Баба" – 248 929 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых дорог улиц Ж. Молдагалиева, Б. Момышулы, С. Жонысова, Е. Сатаева села Жымпиты – 84 678 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной дороги к селу Шагырлой – 82 251 тысяча тенге;
на капитальный ремонт подъездной дороги к селу Булан – 219 685 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых дорог улиц К. Унгарбекова, Б. Момышулы, О. Сапиева, Курмангазы, Құрмуриева, С. Датова села Булдырты – 341 580 тысяч тенге;
на строительство Центра культурного досуга в селе Тоганас - 35 447 тысяч тенге;
4) сумма бюджетных кредитов – 736 230 тысяч тенге:

мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 42 506 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 8 517 мың теңге;
жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке – 63 133 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 56 309 мың теңге,
тұрғын үй сертификаттарын беруге – 10 000 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 80 655 мың теңге;
Қособа ауылына 0-14 км кірме жолын орташа жөндеуге – 274 979 мың теңге,
Қособа ауылына 14-26 км кірме жолын орташа жөндеуге – 116 145 мың теңге;
"Әулие Дадем Баба" кесенесіне апаратын автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 248 929 мың теңге,
Жымпиты ауылының Ж.Молдағалиев, Б.Момышұлы, С.Жонысов, Е.Сатаев көшелерінің ауылішілік жолдарын күрделі жөндеуге – 84 678 мың теңге,
Шағырлой ауылына кірме жолын орташа жөндеуге – 82 251 мың теңге,
Булан ауылына кірме жолын күрделі жөндеуге – 219 685 мың теңге,
Бұлдырты ауылының К.Оңғарбеков, Б.Момышұлы, О.Сапиев, Құрманғазы, Ершүриев, С.Датов көшелерінің ауылішілік автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 341 580 мың теңге,
Тоғанас ауылындағы мәдени демалыс орталығының құрылысына – 35 447 мың теңге;
4) бюджеттік кредиттер сомасы – 736 230 мың теңге: