О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Биржан от 25 декабря 2024 года № С-18/2 "О бюджетах города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал на 2025 - 2027 годы"
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 6 мая 2025 года № С-22/3
Маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Биржан сал "О бюджетах города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал на 2025 - 2027 годы" от 25 декабря 2024 года № С-18/2 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Степняка района Биржан сал на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 112 335 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 59 889 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 52 446 тысяч тенге;
2) затраты – 128 385 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -16 050 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16 050 тысяч тенге.";
дополнить пункт 1-1 следующего содержания:
"1-1. Учесть, что в бюджете города Степняка района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 16 050 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет села Аксу района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 23 418 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 402 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 23 016 тысяч тенге;
2) затраты – 25 318 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 900 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 900 тысяч тенге.";
дополнить пункт 2-1 следующего содержания:
"2-1. Учесть, что в бюджете села Аксу района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 1 900 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Ангалбатырского сельского округа района Биржан сал на 2025-2027 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

Біржан сал ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № С-18/2 "2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2025 жылғы 6 мамырдағы № С-22/3 шешімі
Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Біржан сал ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № С-18/2 "2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттері туралы" шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 112 335 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 59 889 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 52 446 мың теңге;
2) шығындар – 128 385 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -16 050 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16 050 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 1-1 тармақпен толықтырылсын:
"1-1. 2025 жылға арналған Степняк қаласының бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 16 050 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Ақсу ауылының бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 23 418 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 402 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 23 016 мың теңге;
2) шығындар – 25 318 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 900 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 900 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. 2025 жылға арналған Ақсу ауылының бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 1 900 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Аңғал батыр ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 49 824 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 554 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47 270 тысяч тенге;
2) затраты – 52 194 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 370 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 370 тысяч тенге.";
дополнить пункт 3-1 следующего содержания:
"3-1. Учесть, что в бюджете Ангалбатырского сельского округа района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 2 370 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Баймырзинского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 48 563 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 360 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 42 203 тысяч тенге;
2) затраты – 52 713 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 150 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 150 тысяч тенге.";
дополнить пункт 4-1 следующего содержания:
"4-1. Учесть, что в бюджете Баймырзинского сельского округа района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 4 150 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Бирсуатского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 070 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 522 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 548 тысяч тенге;
2) затраты – 43 430,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 360,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 360,7 тысяч тенге.";
дополнить пункт 5-1 следующего содержания:

1) кірістер – 49 824 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 554 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 47 270 мың теңге;
2) шығындар – 52 194 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 370 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 370 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. 2025 жылға арналған Баймырза ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 2 370 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Баймырза ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 48 563 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 360 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 42 203 мың теңге;
2) шығындар – 52 713 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 150 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 150 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. 2025 жылға арналған Баймырза ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 4 150 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Бірсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 070 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 522 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 548 мың теңге;
2) шығындар – 43 430,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 360,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 360,7 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 5-1 тармақпен толықтырылсын:

"5-1. Учесть, что в бюджете Бирсуатского сельского округа района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 5 360,7 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Валихановского сельского округа района Биржан сал на 2025 – 2027 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1)доходы – 40 096 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 409 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 687 тысяч тенге;
2) затраты – 41 196 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 100 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 100 тысяч тенге.";
дополнить пункт 6-1 следующего содержания:
"6-1. Учесть, что в бюджете Валихановского сельского округа района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 1 100 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Донского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 219 259 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 073 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 215 186 тысяч тенге;
2) затраты – 304 800,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -85 541,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 85 541,2 тысяч тенге.";
дополнить пункт 7-1 следующего содержания:
"7-1. Учесть, что в бюджете Донского сельского округа района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 85 541,2 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет Енбекшильдерского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 76 256,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 748 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;

"5-1. 2025 жылға арналған Бірсуат ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 5 360,7 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Уәлихан ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40 096 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 409 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 687 мың теңге;
2) шығындар – 41 196 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 100 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 100 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 6-1 тармақпен толықтырылсын:
"6-1. 2025 жылға арналған Уәлихан ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 1 100 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Донской ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 219 259 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 073 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 215 186 мың теңге;
2) шығындар – 304 800,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -85 541,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 85 541,2 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1. 2025 жылға арналған Донской ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 85 541,2 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2025-2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Еңбекшілдер ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 76 256,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 748 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

поступления трансфертов – 71 508,5 тысяч тенге;
2) затраты – 77 556,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 300 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 300 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Заураловского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 620 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 558 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 35 062 тысяч тенге;
2) затраты – 40 705,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 085,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 085,2 тысяч тенге.";
дополнить пункт 9-1 следующего содержания:
"9-1. Учесть, что в бюджете Заураловского сельского округа района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 2 085,2 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить бюджет Макинского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 166 277 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 31 861 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 134 416 тысяч тенге;
2) затраты – 219 731,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -53 454,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 53 454,2 тысяч тенге.";
дополнить пункт 10-1 следующего содержания:
"10-1. Учесть, что в бюджете Макинского сельского округа района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 53 454,2 тысяч тенге.";
пункт 1 изложить в новой редакции:
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет Ульгинского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

трансферттер түсімі – 71 508,5 мың теңге;
2) шығындар – 77 556,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 300 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 300 мың теңге.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Заурал ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 620 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 558 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 35 062 мың теңге;
2) шығындар – 40 705,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 085,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 085,2 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. 2025 жылға арналған Заурал ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 2 085,2 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Макинка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 166 277 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 31 861 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 134 416 мың теңге;
2) шығындар – 219 731,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -53 454,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 53 454,2 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
"10-1. 2025 жылға арналған Макинка ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 53 454,2 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Үлгі ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 55 157 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19 893 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 35 264 тысяч тенге;
2) затраты – 62 959,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 802,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 802,3 тысяч тенге.";
дополнить пункт 11-1 следующего содержания:
"11-1. Учесть, что в бюджете Ульгинского сельского округа района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 7 802,3 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить бюджет села Заозерное района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 901 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 559 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32 342 тысяч тенге;
2) затраты – 38 652 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -751 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 751 тысяч тенге.";
дополнить пункт 12-1 следующего содержания:
"12-1. Учесть, что в бюджете села Заозерное района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 751 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Утвердить бюджет села Краснофлотское района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 29 521 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 491 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 030 тысяч тенге;
2) затраты – 32 521 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 000 тысяч тенге.";
дополнить пункт 14-1 следующего содержания:
"14-1. Учесть, что бюджете села Краснофлотское района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 3 000 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:

1) кірістер – 55 157 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 19 893 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 35 264 мың теңге;
2) шығындар – 62 959,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 802,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 802,3 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 11-1-тармақпен толықтырылсын:
"11-1. 2025 жылға арналған Үлгі ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 7 802,3 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Заозерный ауылының бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 901 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 559 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 32 342 мың теңге;
2) шығындар – 38 652 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -751 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 751 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 12-1-тармақпен толықтырылсын:
"12-1. 2025 жылға арналған Заозерный ауылының бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 751 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Краснофлот ауылының бюджеті тиісінше 40, 41 және 42-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 29 521 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 491 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24 030 мың теңге;
2) шығындар – 32 521 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 000 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 14-1-тармақпен толықтырылсын:
"14-1. 2025 жылға арналған Краснофлот ауылының бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 3 000 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

дополнить пункт 15-1 следующего содержания:
"15-1. Учесть, что бюджете села Мамай района Биржан сал на 2025 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2025 года, в сумме 4000 тысяч тенге.";
Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 40, 43, 46, 47 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 к настоящему решению.

келесі мазмұндағы 15-1-тармақпен толықтырылсын:
"15-1. 2025 жылға арналған Мамай ауылының бюджетінде 2025 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 4 000 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 40, 43, 46, 47–қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

14550
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
299
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
14251
Аппарат акима Ангалбатырского сельского округа
3985
На освещение улиц населенных пунктов
3984
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1
Аппарат акима Бирсуатского сельского округа
1
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1
Аппарат акима Валихановского сельского округа
2002
На организацию водоснабжения населенных пунктов
1
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
2000
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1
Аппарат акима Донского сельского округа
503
На освещение улиц населенных пунктов
2
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
1
На организацию водоснабжения населенных пунктов
500
Аппарат акима Макинского сельского округа
10000
На организацию водоснабжения населенных пунктов
10000

14550
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге
299
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
14251
Аңғал батыр ауылдық округі әкімінің аппараты
3985
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
3984
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1
Бірсуат ауылдық округі әкімінің аппараты
1
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1
Уәлихан ауылдық округі әкімінің аппараты
2002
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
1
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2000
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
1
Донской ауылдық округі әкімінің аппараты
503
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
2
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
1
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
500
Макинка ауылдық округі әкімінің аппараты
10000
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
10000