О внесении изменений в решение районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 291 "Об утверждении Айтекебийского районного бюджета на 2025 - 2027 годы"
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 20 февраля 2025 года № 312
РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "Об утверждении Айтекебийского районного бюджета на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 291 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 492 551,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 968 777 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 317 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 316 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 512 141,6 тысяч тенге;
2) затраты – 6 480 221,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 6 802 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 88 470 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 95 272 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 980 867,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 980 867,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 88 470 тысяч тенге;
погашение займов – 95 272,3 тысяч тенге;
7) используемые остатки бюджетных средств – 987 670 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Айтекебийского
районного маслихата:
Б. Д. Сейлханов
приложение к решению
Айтекебийского районного
маслихата от 20 февраля 2025
года № 312
приложение 1 к решению
Айтекебийского районного
маслихата от 26 декабря 2024
года № 291
Айтекебийский районный бюджет на 2025 год
Категория
Уточненный бюджет на 2025 год, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. ДОХОДЫ

Аудандық мәслихаттың 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 291 "2025 – 2027 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2025 жылғы 20 ақпандағы № 312 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың "2025 − 2027 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджетін бекіту туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 291 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2025 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5 492 551,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 968 777 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 317 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 316 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 512 141,6 мың теңге;
2) шығындар – 6 480 221,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – - 6 802 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 88 470 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 95 272 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 980 867,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 980 867 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 88 470 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 95 272,3 мың теңге;
7) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 987 670 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Әйтеке би аудандық
мәслихаттың төрағасы:
Б. Д. Сейлханов
Әйтеке би аудандық
мәслихаттың 2025 жылғы
20 ақпандағы № 312 шешіміне
қосымша
Әйтеке би аудандық
мәслихаттың 2024 жылғы
26 желтоқсандағы № 291
шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Әйтеке би аудандық бюджеті
Санаты
2025 жылға нақтылынған бюджет, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР

421
5
Планирование и статистическая деятельность
40349
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
40349
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
40349
9
Прочие государственные услуги общего характера
654758
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
654708
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
31521
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
623187
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
50
040
Развитие объектов государственных органов
50
02
Оборона
122135
1
Военные нужды
17777
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17777
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
17777
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
104358
122
Аппарат акима района (города областного значения)
104358
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
33022
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
71336
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
581712
1
Социальное обеспечение
145566
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
145566
005
Государственная адресная социальная помощь
145566
2
Социальная помощь
335253
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
335253
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
31948
006
Оказание жилищной помощи
500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
117941
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
30206
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
27827
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

421
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
40349
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
40349
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40349
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
654758
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
654708
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31521
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
623187
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
50
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
50
02
Қорғаныс
122135
1
Әскери мұқтаждар
17777
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17777
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
17777
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
104358
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
104358
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
33022
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
71336
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
581712
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
145566
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
145566
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
145566
2
Әлеуметтiк көмек
335253
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
335253
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
31948
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
117941
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
30206
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
27827
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету