О внесении изменения в решение Темирского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 266 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2025–2027 годы"
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 24 февраля 2025 года № 293
Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темирского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 266 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2025–2027 годы" следующие изменение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Темирский районный бюджет на 2025–2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 428 111,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 877 628 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 57 910 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 155 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 483 418,2 тысяч тенге;
2) затраты – 8 021 155,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 73 760 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 196 600 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 122 840 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -666 804 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 666 804 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 196 600 тысяч тенге;
погашение займов – 122 868,3 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 593 072,3 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Темирского
районного маслихата
Б. Шаимов
Приложение к решению
Темирского районного
маслихата от 24 февраля
2025 года № 293
Приложение 1 к решению
Темирского районного
маслихата от 23 декабря
2024 года № 266
Темирский районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

Темір аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 266 "2025–2027 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 ақпандағы № 293 шешімі
Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Темір аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 266 "2025–2027 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгеріс енгізілсін:
1–тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025–2027 жылдарға арналған Темір аудандық бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 428 111,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 877 628 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 57 910 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9155 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 2 483 418,2 мың теңге;
2) шығындар – 8 021 155,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 73 760 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 196 600 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 122 840 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -666 804 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 666 804 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 196 600 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 122 868,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 593 072,3 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімдегі 1–қосымша осы шешімдегі қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық
мәслихатының төрағасы
Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының
2025 жылғы 24 ақпандағы
№ 293 шешіміне қосымша
Темір аудандық мәслихатының
2024 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 266 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Темір аудандық бюджеті
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
147618
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
50961
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
14962
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор БП
Программа
Наименование
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
120581
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
79863
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
79863
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49106
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2653
021
Капитальные расходы государственного органа
717
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
15276
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12111
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
936119,4
1
Жилищное хозяйство
196143,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
145787,4
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
21000
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор БП
Программа
Наименование
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
124787,4
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
50356
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
50356
2
Коммунальное хозяйство
739976
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
655745
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
114000
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
36626
028
Развитие коммунального хозяйства
81281

007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
147618
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
50961
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
14962
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
120581
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
ББ әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
79863
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
79863
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49106
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2653
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
717
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
15276
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12111
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
936119,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
196143,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
145787,4
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
21000
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
124787,4
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
50356
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
50356
2
Коммуналдық шаруашылық
739976
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
ББ әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
655745
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
114000
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
36626
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
81281