О внесении изменений и дополнений в решение Кербулакского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 21-168 "О бюджете Кербулакского района на 2025-2027 годы"
Решение Кербулакского районного маслихата области Жетісу от 7 февраля 2025 года № 22-183
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кербулакского районного маслихата "О бюджете Кербулакского района на 2025-2027 годы" от 23 декабря 2024 года № 21-168 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 8 305 935 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 666 870 тысяч тенге;
неналоговые поступления 96 804 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 83 585 тысяч тенге;
поступление трансфертов 7 458 676 тысяч тенге, в том числе:
возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов 174 тысячи тенге;
целевые текущие трансферты 2 320 889 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 1 303 526 тысяч тенге;
субвенций 3 834 087 тысяч тенге;
2) затраты 10 711 453 тысяч тенге;

Кербұлақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 21-168 "Кербұлақ ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 7 ақпандағы № 22-183 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кербұлақ аудандық мәслихатының "Кербұлақ ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 21-168 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 8 305 935 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 666 870 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 96 804 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 83 585 мың теңге;
трансферттер түсімі 7 458 676 мың теңге, оның ішінде:
нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару 174 мың теңге;
ағымдағы нысаналы трансферттер 2 320 889 мың теңге;
нысаналы даму трансферттер 1 303 526 мың теңге;
субвенциялар 3 834 087 мың теңге;
2) шығындар 10 711 453 мың теңге;

3) чистое бюджетное кредитование 130 540 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 230 022 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 99 482 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 536 058 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 536 058 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 1 107 021 тысячи тенге;
погашение займов 628 349 тысяч тенге;

3) таза бюджеттік кредиттеу 130 540 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 230 022 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 99 482 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 536 058 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 536 058 мың теңге.
қарыздар түсімі 1 107 021 мың теңге;
қарыздарды өтеу 628 349 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств 2 057 386 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Кербулакского районного маслихата Бекиев Кайрат Ботаевич
Приложение к решению Кербулакского районного маслихата от 7 февраля 2025 года № 22-183
Приложение 1 к решению Кербулакского районного маслихата от 23 декабря 2025 года № 20-168 "О бюджете Кербулакского района на 2025-2027 годы"
Районный бюджет на 2025 год
Категория Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5
1. Доходы

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 057 386 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кербұлақ аудандық мәслихатының төрағасы Қайрат Ботайұлы Бекиев
Кербұлақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 7 ақпандағы № 22-183 шешіміне қосымша
Кербұлақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы "Кербұлақ ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 21-168 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты Атауы
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
1
2
3
4
5
1. Кірістер

261 370
005
Государственная адресная социальная помощь
261 370
2
Социальная помощь
412 435
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
412 435
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
48 580
006
Оказание жилищной помощи
200
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
77 603
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 076
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
141 815
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
142 161
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
186 754
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
181 649
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
43 160
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
9 029
021
Капитальные расходы государственного органа
0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
75 622
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
13 054
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
40 784
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5 105
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 105
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 676 640
1
Жилищное хозяйство
2 580 914
472
Отдел строительства и градостроительство района (города областного значения)
2 580 914
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 321 585
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
67 137
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда

261 370
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
261 370
2
Әлеуметтiк көмек
412 435
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
412 435
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
48 580
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
200
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
77 603
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 076
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
141 815
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
142 161
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
186 754
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
181 649
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 160
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
9 029
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
75 622
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
13 054
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
40 784
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5 105
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 105
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 676 640
1
Тұрғын үй шаруашылық
2 580 914
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2 580 914
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 321 585
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
67 137
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу