О внесении изменений в решение Саранского городского маслихата от 20 декабря 2024 года № 171 "О городском бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Саранского городского маслихата Карагандинской области от 20 февраля 2025 года № 187
Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Саранского городского маслихата "О городском бюджете на 2025-2027 годы" от 20 декабря 2024 года № 171 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, соответственно, в том числе на 2025 год, в следующих объемах:
1) доходы – 13 498 906 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 779 213 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 80 515 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 51 768 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 587 410 тысяч тенге;
2) затраты – 13 681 335 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 40 690 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 690 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 141 739 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 141 739 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 33 647 тысяч тенге;

"2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Саран қалалық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 171 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2025 жылғы 20 ақпандағы № 187 шешімі
Саран қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Саран қалалық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 171 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 498 906 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 779 213 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 80 515 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 51 768 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 587 410 мың теңге;
2) шығындар – 13 681 335 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 40 690 мың теңге;
бюджеттік кредиттер– 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 690 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 141 739 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 141 739 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 33 647 мың теңге;

82 349
005
Государственная адресная социальная помощь
82 349
2
Социальная помощь
945 570
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
945 570
006
Оказание жилищной помощи
5 761
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
198 413
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 326
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
224 681
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
515 389
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
145 131
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
145 131
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
81 022
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 280
021
Капитальные расходы государственного органа
5 000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
56 829
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 246 049
1
Жилищное хозяйство
1 329 461
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
215 796
005
Снос аварийного и ветхого жилья
11 900
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
203 896
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 082 620
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
446 639
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
61 132
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
574 849
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
31 045
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
31 045
2
Коммунальное хозяйство
3 004 975
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

82 349
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
82 349
2
Әлеуметтiк көмек
945 570
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
945 570
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 761
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
198 413
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 326
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
224 681
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
515 389
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
145 131
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
145 431
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 022
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 280
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
56 829
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 246 049
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 329 461
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
215 796
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
11 900
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
203 896
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 082 620
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
446 639
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
61 132
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
574 849
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
31 045
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 045
2
Коммуналдық шаруашылық
3 004 975
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі