О внесении изменений в решение Саранского городского маслихата от 20 декабря 2024 года № 171 "О городском бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Саранского городского маслихата Карагандинской области от 2 апреля 2025 года № 207
Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Саранского городского маслихата "О городском бюджете на 2025-2027 годы" от 20 декабря 2024 года № 171 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, соответственно, в том числе на 2025 год, в следующих объемах:
1) доходы – 14 493 336 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 779 213 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 80 515 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 51 768 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 581 840 тысяч тенге;
2) затраты – 14 675 765 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 40 690 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 690 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 141 739 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 141 739 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;

"2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Саран қалалық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 171 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2025 жылғы 2 сәуірдегі № 207 шешімі
Саран қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Саран қалалық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 171 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 493 336 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 779 213 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 80 515 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 51 768 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 4 581 840 мың теңге;
2) шығындар – 14 675 765 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 40 690 мың теңге;
бюджеттік кредиттер– 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 690 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 141 739 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 141 739 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;

82 349
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
82 349
005
Государственная адресная социальная помощь
82 349
2
Социальная помощь
945 570
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
945 570
006
Оказание жилищной помощи
5 761
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
198 413
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 326
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
224 681
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
515 389
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
145 131
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
145 131
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
81 277
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 025
021
Капитальные расходы государственного органа
5 000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
56 829
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 064 605
1
Жилищное хозяйство
1 238 524
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
215 796
005
Снос аварийного и ветхого жилья
11 900
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
203 896
467
Отдел строительства района (города областного значения)
993 683
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
396 639
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
27 765
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
569 279
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
29 045
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
29 045
2
Коммунальное хозяйство
3 026 537
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

82 349
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
82 349
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
82 349
2
Әлеуметтiк көмек
945 570
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
945 570
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 761
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
198 413
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 326
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
224 681
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
515 389
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
145 131
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
145 431
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 277
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 025
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
56 829
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 064 605
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 238 524
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
215 796
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
11 900
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
203 896
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
993 683
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
396 639
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
27 765
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
569 279
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
29 045
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 045
2
Коммуналдық шаруашылық
3 026 537
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

2 472 286
в том числе:
Целевые текущие трансферты
1 247 521
за счет республиканского бюджета
242 686
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан, в том числе:
67 443
увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами
65 251
санаторно-курортное лечение
2 192
на выплату государственной адресной социальной помощи
35 000
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1 513
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
138 730
за счет областного бюджета
1 004 835
на обеспечение санаторно-курортным лечением ветеранов и приравненных к ним лицам
4835
на капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
700 000
на субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
300 000
Целевые трансферты на развитие:
1 224 765
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1 224 765
Реконструкция водопроводных сетей городе Сарани, 3 очередь
603 464
Строительство повысительной насосной станции в поселке Актас, города Сарани
621 301

2 472 286
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 247 521
республикалық бюджет есебінен
242 686
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға берілетін:
67 443
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен (жөргектер) қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
65 251
ментальді бұзушылықтары бар балаларды санаторлық-курорттық емдеу
2 192
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеу
35 000
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыру
1 513
халықтың әлеуметтік жағдайы төмен топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу
138 730
облыстық бюджеттен, оның ішінде:
1 004 835
ардагерлер мен оларға теңестірілген адамдарды санаторлық-курорттық емдеумен қамтамасыз ету
4 835
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекен көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуден өткізуге
700 000
әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
300 000
Дамуға арналған нысаналы трансферттер:
1 224 765
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
1 224 765
Саран каласының су құбыры желілерін реконструкциялау, 3-кезең
603 464
Саран қаласы Ақтас кентінде көтергіш сорғы станциясын салу
621 301