О внесении изменений в решение 25 сессии Бухар-Жырауского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 4 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 17 апреля 2025 года № 4
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бухар-Жырауского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года №4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №205521) следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Бухар-Жырауского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 573 271 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 949 236 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 139 978 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 100 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 384 057 тысяч тенге;
2) затраты – 13 174 302 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 68 186 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 169 076 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 100 890 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 669 217 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 669 217 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 169 076 тысяч тенге;
погашение займов – 104 055 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 604 196 тенге.";

Бұқар жырау аудандық мәслихатының 25 сессиясының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 4 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 сәуірдегі № 4 шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бұқар жырау аудандық мәслихатының 25 сессиясының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы №4 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №205521 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) 1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Бұқар жырау аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 573 271 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 949 236 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 139 978 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 100 000 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 6 384 057 мың теңге;
2) шығындар – 13 174 302 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 68 186 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 169 076 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 100 890 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 669 217 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 669 217 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 169 076 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 104 055 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 604 196 теңге.";

158 127
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
255 007
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
11 496
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
110 727
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
110 727
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60 262
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 306
021
Капитальные расходы государственного органа
2 550
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
43 609
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 016 114
1
Жилищное хозяйство
1 358 867
467
Отдел строительства района (города областного значения)
569 461
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
511 940
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
57 521
490
Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14 715
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
14 715
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
774 691
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
28 568
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
315 539
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
430 584
2
Коммунальное хозяйство
1 634 747
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 011 835
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 011 835
490
Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
622 912
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
204 400
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
118 512
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

158 127
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
255 007
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
11 496
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
110 727
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
110 727
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 262
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 306
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 550
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
43 609
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 016 114
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 358 867
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
569 461
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
511 940
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
57 521
490
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 715
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
14 715
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары
және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
774 691
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 568
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
315 539
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
430 584
2
Коммуналдық шаруашылық
1 634 747
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 011 835
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 011 835
490
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
622 912
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
204 400
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
118 512
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

4 496 749
01
Государственные услуги общего характера
3 295
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
56
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
6
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
6
122
Аппарат акима района (города областного значения)
50
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
50
2
Финансовая деятельность
29
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
29
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
29
9
Прочие государственные услуги общего характера
3 210
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 195
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
6
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 189
490
Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
6
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
148 837
1
Социальное обеспечение
118 473
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
118 473
005
Государственная адресная социальная помощь
118 473
2
Социальная помощь
30 319
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
30 319
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
7 413
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
22 906
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
45

4 496 749
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
3 295
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
56
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
6
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
6
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
50
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
50
2
Қаржылық қызмет
29
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
29
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
3 210
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3 195
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 189
490
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
9
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
148 837
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
118 473
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
118 473
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
118 473
2
Әлеуметтiк көмек
30 319
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
30 319
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
7 413
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құрақиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
22 906
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
45