О внесении изменений в решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 20 декабря 2024 года № 18/118 "О бюджете города Актау на 2025 - 2027 годы"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 13 марта 2025 года № 20/125
Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Актауского городского маслихата от 20 декабря 2024 года № 18/118 "О бюджете города Актау на 2025-2027 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов по № 205052) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1,2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 48 343 910,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 37 999 293,2 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 380 286,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 960 584,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7 003 747,0 тысяч тенге;
2) затраты – 49 606 391,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 105 532,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7 864,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 113 396,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 156 949,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -1 156 949,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 7 864,0 тысяч тенге;
погашение займов – 113 396,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 262 481,3 тенге.";
в пункте 2: абзац первый изложить в новой редакции :
"корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 51,4 процентов";
абзац второй изложить в новой редакции:
"Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 2,2 процентов";
абзац пятый изложить в новой редакции:
"Социальный налог – 2,3 процентов".
пункт 3 изложить в новой редакции :
"Учесть, что в городском бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 1 959 742,0 тысяч тенге.";

Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 18/118 "2025 - 2027 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 13 наурыздағы № 20/125 шешімі
Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы №18/118 "2025-2027 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №205052 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 48 343 910,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 37 999 293,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 380 286,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2 960 584,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 7 003 747,0 мың теңге;
2) шығындар – 49 606 391,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 105 532,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 7 864,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 113 396,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 156 949,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
- 1 156 949,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 7 864,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 113 396,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 262 481,3 теңге.";
2-тармақта:бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы 51,4 пайыз";
екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Төлем көзінен салық салынатын табыс бойынша жеке табыс салығы 2,2 пайыз";
бесінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Әлеуметтік салық 2,3 пайыз".
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 1 959 742,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.";

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 293 039,8
005
Государственная адресная социальная помощь
1 293 039,8
2
Социальная помощь
6 165 343,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
6 137 506,0
006
Оказание жилищной помощи
50 160,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 991 723,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
38 927,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
547 593,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
3 509 103,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
27 837,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
27 837,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
528 255,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
352 255,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
127 795,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
25 673,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
97 756,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
24 994,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
47 037,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
29 000,0
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
176 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
176 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
16 232 357,8
1
Жилищное хозяйство
2 352 440,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
886 854,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 293 039,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 293 039,8
2
Әлеуметтiк көмек
6 165 343,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
6 137 506,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
50 160,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 991 723,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
38 927,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
547 593,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
3 509 103,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
27 837,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
27 837,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
528 255,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
352 255,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
127 795,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
25 673,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
97 756,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
24 994,0
054
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстарды үкіметтік емес ұйымдарда орналастыру
47 037,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
29 000,0
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
176 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
176 000,0
07
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
16 232 357,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 352 440,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
886 854,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру