О внесении изменений в решение маслихата от 31 декабря 2024 года № 196 "О бюджетах сел и сельских округов Карасуского района на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 29 апреля 2025 года № 234
Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Карасуского районного маслихата "О бюджетах сел и сельских округов Карасуского района на 2025-2027 годы" от 31 декабря 2024 года № 196 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Айдарлинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 117,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 16 298,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 107,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 17 712,1 тысячи тенге;
2) затраты – 38 741,2 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 624,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 624,1 тысячи тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 624,1 тысячи тенге";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет села Жалгыскан на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 276 555,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7 217,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 58,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 269 280,1 тысяч тенге;
2) затраты – 279 106,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 551,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 551,1 тысяча тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;

Мәслихаттың 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 196 "Қарасу ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2025 жылғы 29 сәуірдегі № 234 шешімі
Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Мәслихаттың 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 196 "Қарасу ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Айдарлы ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34 117,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 16 298,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 107,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 17 712,1 мың теңге;
2) шығындар – 38 741,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо:
қаржылық активтерді сатып алу - 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 4 624,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 4 624,1 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0,0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0,0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 4 624,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Жалғысқан ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 276 555,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 7 217,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 58,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 269 280,1 мың теңге;
2) шығындар – 279 106,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо:
қаржылық активтерді сатып алу - 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 2 551,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 551,1 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0,0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0,0 теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 2 551,1 тысяча тенге";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 32 785,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 32 493,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 292,1 тысячи тенге;
2) затраты – 35 601,4 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 816,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 816,3 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 816,3 тысяч тенге";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Ильичевского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 626,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 13 681,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 23 945,1 тысяч тенге;
2) затраты – 44 047,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 421,3 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 421,3 тысяча тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 421,3 тысяча тенге";
пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет Карамырзинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 221 351,1 тысяча тенге, в том числе по:

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 2 551,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Жамбыл ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 32 785,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 32 493,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 292,1 мың теңге;
2) шығындар – 35 601,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо:
қаржылық активтерді сатып алу - 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 2 816,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 816,3 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0,0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0,0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 2 816,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Ильичев ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11 және 12 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 626,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 13 681,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 23 945,1 мың теңге;
2) шығындар – 44 047,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо:
қаржылық активтерді сатып алу - 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 6 421,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 6 421,3 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0,0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0,0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 6 421,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 8-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Қарамырза ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 221 351,1 мың теңге, оның iшiнде:

используемые остатки бюджетных средств – 459,1 тысяч тенге";
пункт 20 указанного решения изложить в новой редакции:
"20. Утвердить бюджет Ушаковского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 177,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 958,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 31 219,1 тысяч тенге;
2) затраты – 42 174,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 997,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 997,8 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 997,8 тысяч тенге";
пункт 22 указанного решения изложить в новой редакции:
"22. Утвердить бюджет Челгашинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 81 114,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 39 359,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 41 755,1 тысяч тенге;
2) затраты – 82 963,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 849,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 849,0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 849,0 тысяч тенге";
пункт 23 указанного решения изложить в новой редакции:
"23. Утвердить бюджет Черняевского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 37, 38 и 39 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 42 510,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 649,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 35 861,1 тысяча тенге;
2) затраты – 44 149,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 638,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 638,9 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 638,9 тысяч тенге";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 31, 34, 37 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Карасуского районного маслихата С. Кажиев
Приложение 1
к решению маслихата
от 29 апреля 2025 года
№ 234
Приложение 1
к решению маслихата
от 31 декабря 2024 года
№ 196
Бюджет Айдарлинского сельского округа на 2025 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
I. Доходы
34117,1
1
Налоговые поступления
16298,0
01
Подоходный налог
1610,0
2
Индивидуальный подоходный налог
1610,0
04
Налоги на собственность
14567,0
1
Налоги на имущество
76,0
3
Земельный налог
510,0
4
Налог на транспортные средства
4925,0
5
Единый земельный налог
9056,0
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
121,0
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
121,0
2
Неналоговые поступления
107,0
01
Доходы от государственной собственности
107,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
107,0
3
Поступления от продажи основного капитала
0,0
4
Поступления трансфертов
17712,1
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
17712,1
3
Трансферты из районного (города областного значения) бюджета
17712,1
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II. Затраты

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 459,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 20-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"20. Ушаков ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 31, 32 және 33 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40 177,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 8 958,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 31 219,1 мың теңге;
2) шығындар – 42 174,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо:
қаржылық активтерді сатып алу - 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 997,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 997,8 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0,0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0,0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 997,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 23-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
"23. Черняев ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 37, 38 және 39 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 42 510,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 649,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 35 861,1 мың теңге;
2) шығындар – 44 149,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо:
қаржылық активтерді сатып алу - 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 638,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 638,9 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0,0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0,0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 638,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 31, 34, 37-қосымшалар осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасу аудандық мәслихатының төрағасы С. Кажиев
Мәслихаттың
2025 жылғы 29 сәуірдағы
№ 234 шешіміне
1-қосымша
Мәслихаттың
2024 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 196 шешіміне
1-қосымша
Айдарлы ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
I. Кірістер
34117,1
1
Салықтық түсімдер
16298,0
01
Табыс салығы
1610,0
2
Жеке табыс салығы
1610,0
04
Меншікке салынатын салықтар
14567,0
1
Мүлікке салынатын салықтар
76,0
3
Жер салығы
510,0
4
Көлік құралдарына салынатын салық
4925,0
5
Бірінғай жер салығы
9056,0
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын iшкi салықтар
121,0
3
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
121,0
2
Салықтық емес түсiмдер
107,0
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
107,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
107,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
0,0
4
Трансферттердің түсімдері
17712,1
02
Мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер
17712,1
3
Аудандардың (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен трансферттер
17712,1
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
II. Шығындар