О внесении изменений в решение Павлодарского областного маслихата от 13 декабря 2024 года № 175/18 "Об областном бюджете на 2025 - 2027 годы"
Решение Павлодарского областного маслихата от 19 марта 2025 года № 188/20
Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Павлодарского областного маслихата "Об областном бюджете на 2025 - 2027 годы" от 13 декабря 2024 года № 175/18 следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 462818098 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 91823365 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4755790 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – равно нулю;
поступления трансфертов – 366238943 тысячи тенге;
2) затраты – 464178264 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5522572 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 14071470 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8548898 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1282157 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1282157 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8164895 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8164895 тысяч тенге.";
2) пункт 8 указанного решения изложить в следующей редакции:
"8. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
370933 тысячи тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
2920561 тысяча тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью;
1493775 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
550925 тысяч тенге – на ремонт и оснащение объектов культуры;
146542 тысячи тенге – на ремонт и установку спортивных сооружений;
3242484 тысячи тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
9148578 тысяч тенге – на капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения, улиц населенных пунктов;
825609 тысяч тенге – на возмещение бесплатного проезда детей школьного возраста в городском общественном транспорте;
12329416 тысяч тенге – на субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским, пригородным сообщениям;
170987 тысяч тенге – на приобретение специализированной техники и оборудования в коммунальную собственность;
456522 тысячи тенге – на ремонт тепловых сетей, котельного оборудования, приобретение отопительных котлов и оборудования;
89455 тысяч тенге – на организацию и функционирование систем водоснабжения;
76523 тысячи тенге – на организацию и функционирование систем освещения;
868436 тысяч тенге – на благоустройство детских площадок;
1843899 тысяч тенге - на благоустройство территорий.";

Павлодар облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы "2025 - 2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 175/18 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2025 жылғы 19 наурыздағы № 188/20 шешімі
Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Павлодар облыстық мәслихатының "2025 - 2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 175/18 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 462818098 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 91823365 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4755790 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
трансферттер түсімі – 366238943 мың теңге;
2) шығындар – 464178264 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5522572 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 14071470 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8548898 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1282157 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1282157 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8164895 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8164895 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 8-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"8. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
370933 мың теңге – үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
2920561 мың теңге – мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
1493775 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
550925 мың теңге – мәдениет объектілерін жөндеуге және жарақтауға;
146542 мың теңге – спорт ғимараттарын жөндеуге және орнатуға;
3242484 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
9148578 мың теңге – аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге;
825609 мың теңге – мектеп жасындағы балалардың қалалық қоғамдық көлікте тегін жол жүруін өтеуге;
12329416 мың теңге – әлеуметтік маңызы бар қалалық, қала маңындағы қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялауға;
170987 мың теңге – коммуналдық меншікке мамандандырылған техника және жабдық сатып алуға;
456522 мың теңге – жылу желілерін, қазандық жабдығын жөндеуге, жылыту қазандықтарын және жабдығын сатып алуға;
89455 мың теңге – сумен жабдықтау жүйелерін ұйымдастыруға және жұмыс істеуіне;
76523 мың теңге – жарықтандыру жүйелерін ұйымдастыруға және жұмыс істеуіне;
868436 мың теңге – балалар алаңын абаттандыруға;
1843899 мың теңге - аумақтарды абаттандыруға.";

3) пункт 9 указанного решения изложить в следующей редакции:
"9. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
1345517 тысяч тенге – на строительство или реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
242603 тысячи тенге – на развитие или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
1458583 тысячи тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства;
1541823 тысячи тенге – на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
1352660 тысяч тенге – на развитие объектов культуры;
1343913 тысяч тенге – на развитие объектов спорта;
354838 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства;
2268665 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах;
886361 тысяча тенге – на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
7312545 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
432776 тысяч тенге – на развитие электроснабжения и освещения;
3099764 тысячи тенге – на развитие благоустройства городов и населенных пунктов;
325722 тысячи тенге – на развитие транспортной инфраструктуры.";

3) көрсетілген шешімнің 9-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"9. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері келесі мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
1345517 мың теңге – коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және қайта жаңартуға;
242603 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға немесе жайластыруға;
1458583 мың теңге – кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
1541823 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
1352660 мың теңге – мәдениет объектілерін дамытуға;
1343913 мың теңге – спорт объектілерін дамытуға;
354838 мың теңге – коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
2268665 мың теңге – қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
886361 мың теңге – ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
7312545 мың теңге – жылу энергетикалық жүйені дамытуға;
432776 мың теңге – электрмен жабдықтауды дамытуға және жарықтандыруға;
3099764 мың теңге – қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға;
325722 мың теңге – көлік инфрақұрылымын дамытуға.";

445 633
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 381 127
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
686 171
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
568 906
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 099 024
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
15 335
261
Управление образования области
2 330 519
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
2 158 972
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
171 547
271
Управление строительства области
7 425
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
7 425
2
Социальная помощь
12 765 909
256
Управление координации занятости и социальных программ области
12 765 909
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
135 857
068
Программа занятости
12 630 052
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
9 409 806
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 409 806
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
212 087
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
358 440
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
49 367
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
78 763
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
20 466
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
617 745
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
8 072 938
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
30 196 499
1
Жилищное хозяйство

445 633
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 381 127
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
686 171
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
568 906
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 099 024
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
15 335
261
Облыстың білім басқармасы
2 330 519
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
2 158 972
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
171 547
271
Облыстың құрылыс басқармасы
7 425
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
7 425
2
Әлеуметтiк көмек
12 765 909
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
12 765 909
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
135 857
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
12 630 052
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
9 409 806
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 409 806
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
212 087
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
358 440
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
49 367
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
78 763
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
20 466
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
617 745
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
8 072 938
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
30 196 499
1
Тұрғын үй шаруашылығы

4 518
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 027 345
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
8 148 171
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
23 136
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции
7 711 426
животноводства
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
6 359 879
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 540 855
719
Управление ветеринарии области
3 085 644
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
185 356
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
22 066
009
Организация санитарного убоя больных животных
3 669
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
6 832
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
65 024
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
31 864
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
27 994
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 613 458
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 776
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным
исполнительным органам районов
46 937
(городов областного значения)
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
79 668
2
Водное хозяйство
28 078
700
Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области
28 078
006
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности

4 518
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 027 345
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
8 148 171
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
23 136
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 711 426
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
6 359 879
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 540 855
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 085 644
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
185 356
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
22 066
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
3 669
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
6 832
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
65 024
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
31 864
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
27 994
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 613 458
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 776
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
46 937
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
79 668
2
Су шаруашылығы
28 078
700
Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы
28 078
006
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету