Об утверждении бюджета Краснополянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 мая 2025 года № 308/23
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Краснополянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 220844 тысяч тенге:
налоговые поступления – 20977 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 454 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 199413 тысяч тенге;
2) затраты – 225975 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5131 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 5131 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5131 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5131 тысяч тенге.
2. Установить, что доходы бюджета Краснополянского сельского округа Тайыншинского района формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Учесть в бюджете Краснополянского сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в бюджет Краснополянского сельского округа в сумме 89 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Краснополянского сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в бюджет Краснополянского сельского округа в сумме 155582 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Краснополянского сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Краснополянского сельского округа в сумме 4638 тысяч тенге.
6.Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Краснополянского сельского округа на 2025 год в сумме 39104 тысяч тенге.

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Краснополян ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 8 мамырдағы № 308/23 шешiмi
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Краснополян ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 220844 мың теңге:
салықтық түсімдер – 20977 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 454 мың теңге;
трансферттер түсімі – 199413 мың теңге;
2) шығындар – 225975 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
каржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5131 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – -5131 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5131 мың теңге:
карыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5131 мың теңге.
2. Тайынша ауданы Краснополян ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылатыны белгіленсін.
3. 2025 жылға арналған Кранополян ауылдық округінің бюджетінде Краснополян ауылдық округінің бюджетіне республикалық бюджеттен 89 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған Кранополян ауылдық округінің бюджетінде Краснополян ауылдық округінің бюджетіне облыстық бюджеттен 155582 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған Краснополян ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Краснополян ауылдық округінің бюджетіне 4638 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
6. 2025 жылға арналған Краснополян ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция 39104 мың теңге сомасында белгіленсін.

7. Учесть в бюджете Краснополянского сельского округа на 2025 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 4 к настоящему решению.
8. Признать утратившим силу решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 260/20 "Об утверждении бюджета Краснополянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".

7. 2025 жылға арналған Краснополян ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басында жинақталған бюджет қаражатының бос қалдықтарынан шығыстар осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес ескерілсін.
8. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 260/20 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Краснополян ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешімінің күші жойылды деп танылсын.