Об утверждении бюджета Алаботинского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 мая 2025 года № 311/23
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Алаботинского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 29813 тысяч тенге:
налоговые поступления –5395тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24418 тысяч тенге;
2) затраты –29872,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 59,6 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 59,6 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 59,6 тысяч тенге:
поступление займов – 0тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 59,6 тысяч тенге.
2. Установить, что доходы бюджета Алаботинского сельского округа формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Алаботинского сельского округа на 2025 год в сумме 22692 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Алаботинского сельского округа на 2025 год поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в бюджет Алаботинского сельского округа в сумме 20 тысяч тенге.

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Алабота ауылдық округінің 2025–2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 8 мамырдағы № 311/23 шешiмi
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына және Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Алабота ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 29813 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 395 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24418 мың теңге;
2) шығындар – 29872,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 0 мың теңге:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатыпалу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -59,6 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – -59,6 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 59,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатынын пайдаланылатын қалдықтары – 59,6 мың теңге.
2. Алабота ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен Алабота ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 22692 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2025 жылға арналған Алабота ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен Алабота ауылдық округінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері 20 мың теңге сомасында ескерілсін.

5. Учесть в бюджете Алаботинского сельского округа на 2025 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Алаботинского сельского округа в сумме 1706 тысячи тенге.
6. Учесть в бюджете Алаботинского сельского округа на 2025 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, в сумме 59,6 тысяч тенге согласно приложению 4 к настоящему решению.

5. 2025 жылға арналған Алабота ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Алабота ауылдық округінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері 1706 мың теңге сомасында ескерілсін.
6. 2025 жылға арналған Алабота ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес 59,6 мың теңге сомасында ескерілсін.

7. Признать утратившим силу решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года №252/20 "Об утверждении бюджета Алаботинского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 8 мая 2025 года № 311/23
Бюджет Алаботинского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

7. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 252/20 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Алабота ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешімінің күші жойылды деп танылсын.
8. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының төрағасы С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданының мәслихатының
2025 жылғы 8 мамырдағы
№ 311/23 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Алабота ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы