О внесении изменений в решение маслихата города Арыс от 23 декабря 2024 года № 27/148-VІІІ "О городском бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Арысского городского маслихата Туркестанской области от 24 апреля 2025 года № 31/178-VІІІ
Маслихат города Арыс РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Арыс "О городском бюджете на 2025-2027 годы" от 23 декабря 2024 года №27/148-VІІІ следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1. Утвердить бюджет города Арыс на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 977 098 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 017 643 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 39 355 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 301 232 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 618 868 тысяч тенге;
2) затраты – 9 871 618 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 559 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 31 456 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 897 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -911 079 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 911 079 тысяч тенге;
поступление займов – 925 534 тысяч тенге;

Арыс қалалық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 27/148-VIII "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2025 жылғы 24 сәуірдегі № 31/178-VІІІ шешiмi
Арыс қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Арыс қалалық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы №27/148-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арыс қаласының 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 8 977 098 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 5 017 643 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 39 355 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 301 232 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 3 618 868 мың теңге;
2) шығындар – 9 871 618 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 16 559 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 31 456 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 897 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -911 079 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 911 079 мың теңге;
қарыздар түсімі – 925 534 мың теңге;

187219
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2977
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
251784
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
126870
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
501332
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
238133
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
228133
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
92378
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2000
021
Капитальные расходы государственного органа
59224
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
49376
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
19760
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5395
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2400621
1
Жилищное хозяйство
917578
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
23500
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
23500
467
Отдел строительства района (города областного значения)
894078
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
894078
2
Коммунальное хозяйство
914227
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
914227
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
69941
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
88167
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности района (города областного значения)
19233
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

187219
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2977
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
251784
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
126870
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
501332
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
238133
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
228133
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
92378
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
59224
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
49376
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
19760
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
5395
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2400621
1
Тұрғын үй шаруашылығы
917578
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
23500
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
23500
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
894078
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
894078
2
Коммуналдық шаруашылық
914227
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
914227
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
69941
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
88167
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
19233
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру