Түркістан қалалық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 27/115-VІІІ "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Түркiстан қалалық мәслихатының 2025 жылғы 25 сәуірдегі № 30/140-VIII шешiмi
Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Түркістан қалалық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы №27/115-VІІІ шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімінің кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 85-бабының 2-тармағына, 91-бабының 3-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан қаласының 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 120 229 261 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 25 787 419 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 660 712 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 26 816 817 мың теңге;
трансферттер түсiмі 66 964 313 мың теңге;
2) шығындар – 120 067 746 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 159 228 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 159 228 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – 320 743 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – - 320 743 мың теңге:
қарыздар түсімі – 25 734 547 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 26 480 340 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 425 050 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Туркестанского городского маслихата от 24 декабря 2024 года № 27/115-VІІІ "О городском бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 25 апреля 2025 года № 30/140-VIII
Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
Внести в решение Туркестанского городского маслихата от 24 декабря 2024 года №27/115-VІІІ "О городском бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
преамбулу указанного решения изложить в новой редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:";
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Туркестан на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 120 229 261 тысяч тенге:
налоговые поступления – 25 787 419 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 660 712 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –26 816 817 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 66 964 313 тысяч тенге;
2) затраты – 120 067 746 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -159 228 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 159 228 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – 320 743 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – - 320 743 тысяч тенге:
поступление займов – 25 734 547 тысяч теңге;
погашение займов – 26 480 340 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 425 050 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:

"4. Қала әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 787 500 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы Ғ.А.Сарсенбаев
Түркістан қалалық мәслихатының
2025 жылғы 25 сәуірдегі
№30/140-VIІІ шешіміне қосымша
Түркістан қалалық мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№27/115-VIІI шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы
мың теңге
1.Кірістер

"4. Утвердить резерв акимата города на 2025 год в сумме 787 500 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель городского маслихата Г.А.Сарсенбаев
Приложение к решению
Туркестанского городского маслихата
от 25 апреля 2025 года №30/140-VIІI
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского маслихата
от 24 декабря 2024 года №27/115-VIII
Городской бюджет на 2025 год
Категория
тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
1. Доходы