О внесении изменений в решение Ордабасинского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 25/1 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 28 апреля 2025 года № 31/1
Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ордабасинского районного маслихата от 25 декабря 2024 года №25/1 "О районном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункты 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2025-2027 годы согласно приложению 1,2 и приложению 4 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 072 074 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 943 694 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 761 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 235 053 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 882 566 тысяч тенге;
2) затраты – 14 727 619 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 42 907 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 100 266 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 57 359 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -698 452 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета–698 452 тысяч тенге:
поступление займов – 457 879 тысяч тенге;
погашение займов – 57 359 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 297 914 тысяч тенге.".
2. Резерв акимата района на 2025 год установить в сумме 35 090 тысяч тенге"
приложения 1,4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1,2 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Б.Джумабеков
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 28 апреля
2025 года №31/1
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 25 декабря
2024 года №25/1
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма,
тыс тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

"2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Ордабасы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 25/1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 28 сәуірдегі № 31/1 шешiмi
Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ордабасы ауданының мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" №25/1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Ордабасы ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 4-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 14 072 074 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 5 943 694 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 10 761 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 235 053 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 7 882 566 мың теңге;
2) шығындар –14 727 619 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 42 907 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 100 266 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –57 359 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -698 452 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 698 452 мың теңге:
қарыздар түсімі – 457 897 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 57 359 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 297 914 мың теңге.".
2. Аудан әкімдігінің 2025 жылға арналған резервi 35 090 мың теңге сомасында белгіленсін.
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Б.Джумабеков
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
28 сәуірдегі №31/1
шешіміне 1-қосымша
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
25 желтоқсандағы №25/1
шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

227 951
1
Правоохранительная деятельность
120 000
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
120 000
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
120 000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
107 951
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
107 951
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
107 951
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 475 829
1
Социальное обеспечение
1 169 217
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 169 217
005
Государственная адресная социальная помощь
1 169 217
2
Социальная помощь
1 189 083
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 189 083
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
36 160
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
160 182
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
15 146
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
246 155
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
731 440
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
117 529
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
114 529
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
75 851
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
37 328
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 350
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3 000
094
Предоставление жилищных сертификатов в качестве социальной помощи

227 951
1
Құқық қорғау қызметі
120 000
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
120 000
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
120 000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
107 951
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
107 951
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
107 951
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 475 829
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 169 217
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 169 217
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 169 217
2
Әлеуметтік көмек
1 189 083
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 189 083
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
36 160
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
160 182
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
15 146
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
246 155
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
731 440
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
117 529
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
114 529
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 851
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі бар салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
37 328
067
Ведомствалық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 350
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру

Перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2025-2027 годы с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование юридических лиц
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1
Правоохранительная деятельность

Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1
Құқық қорғау қызметі

472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2
Коммунальное хозяйство
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
08
Деятельность в области культуры
1
Поддержка культурно-досуговой работы
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
011
Развитие объектов культуры
2
Спорт
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
008
Развитие объектов спорта
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
020
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
9
Прочие
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1
Тұрғын үй шаруашылығы
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2
Коммуналдық шаруашылық
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
029
Сумен жабдықтау және канализация жүйесін дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1
Мәдениет саласындағы қызмет
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс,сәулет және қала құрылысы бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
2
Спорт
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс,сәулет және қала құрылысы бөлімі
008
Cпорт объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
12
Көлік және коммуникация
1
Автомобиль көлігі
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
020
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13
Басқалар
9
Басқалар
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс,сәулет және қала құрылысы бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту