О внесении изменений в решение Теректинского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 20-3 "Об утверждении бюджетов сельских округов Теректинского района на 2025-2027 годы"
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 7 февраля 2025 года № 21-1
Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Теректинского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 20-3 "Об утверждении бюджетов сельских округов Теректинского района на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"Утвердить бюджет Акжаикского сельского округа Теректинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 78 473 тысячи тенге:
налоговые поступления – 10 402 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 414 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 67 657 тысяч тенге;
2) затраты – 85 949 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 476 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 476 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 7 476 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Аксогумского сельского округа Теректинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 51 803 тысячи тенге:
налоговые поступления – 2 484 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 49 319 тысяч тенге;
2) затраты – 53 886 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 083 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 083 тысячи тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 083 тысячи тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:

Теректі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 20-3 "Теректі ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2025 жылғы 7 ақпандағы № 21-1 шешімі
Теректі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Теректі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 20-3 "Теректі ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақжайық ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 78 473 мың теңге:
салықтық түсімдер – 10 402 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 414 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 67 657 мың теңге;
2) шығындар – 85 949 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 476 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 476 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 476 мың теңге.";
2- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025-2027 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақсоғым ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51 803 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 484 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 49 319 мың теңге;
2) шығындар – 53 886 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 083 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 083 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 2 083 мың теңге.";
3- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"3. Утвердить бюджет Аксуатского сельского округа Теректинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 255 тысяч тенге:
налоговые поступления – 14 232 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 24 023 тысячи тенге;
2) затраты – 85 123 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -46 868 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 46 868 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 46 868 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Анкатинского сельского округа Теректинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 51 368 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 468 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 47 900 тысяч тенге;
2) затраты – 55 447 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 4 079 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 079 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 079 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Богдановского сельского округа Теректинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 63 135 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 971 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 104 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 60 060 тысяч тенге;
2) затраты – 66 855 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;

"3. 2025-2027 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 255 мың теңге:
салықтық түсімдер – 14 232 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 24 023 мың теңге;
2) шығындар – 85 123 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -46 868 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 46 868 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 46 868 мың теңге.";
4- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2025-2027 жылдарға арналған Теректі ауданының Аңқаты ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11 және 12-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51 368 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 468 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 47 900 мың теңге;
2) шығындар – 55 447 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 079 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 079 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 079 мың теңге.";
5- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025-2027 жылдарға арналған Теректі ауданының Богдановка ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 63 135 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 971 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 104 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 60 060 мың теңге;
2) шығындар – 66 855 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 268 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 268 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Теректинского районного маслихата А. Нургалиев
Приложение 1
к решению Теректинского
районного маслихата
от 7 февраля 2025 года № 21-1
Приложение 1
к решению Теректинского
районного маслихата
от 26 декабря 2024 года № 20-3
Бюджет Акжаикского сельского округа на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 268 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 268 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Теректі аудандық мәслихатының төрағасы А. Нургалиев
Теректі аудандық мәслихатының
2025 жылғы 7 ақпандағы
№ 21-1 шешіміне
1-қосымша
Теректі аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 20-3 шешіміне
1-қосымша
2025 жылға арналған Ақжайық ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кішi сыныбы
Ерекшелігі
Атауы