О внесении изменений в решение Теректинского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 20-2 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 марта 2025 года № 22-1
Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Теректинского районного маслихата от 26 декабря 2024 года №20-2 "О районном бюджет на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 354 899 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 792 606 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20 186 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 777 480 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 764 627 тысяч тенге;
2) затраты – 9 242 885 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 267 711 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 461 114 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 193 403 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 155 697 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 155 697 тысяч тенге:
поступление займов – 3 630 932 тысячи тенге;
погашение займов – 950 845 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 475 610 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов и кредитов из вышестоящего бюджета:
из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан в общей сумме 884 728 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 121 113 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 18 125 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 2 192 тысячи тенге;
на повышение заработной платы отдельной категории гражданских служащих, работников организации, работников казенных предприятии содержащиеся за счет средств государственного бюджета – 6 970 тысяч тенге;
на приобретение жилья для социально уязвимых слоев населения – 194 244 тысячи тенге;
на строительство водопровода села Алгабас Теректинского района Западно-Казахстанской области – 100 000 тысяч тенге;
на строительство водопровода села Кызылжар Теректинского района Западно-Казахстанской области – 100 000 тысяч тенге;
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 342 084 тысячи тенге;

Теректі аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 20-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2025 жылғы 20 наурыздағы № 22-1 шешімі
Теректі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Теректі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы №20-2 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 354 899 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 792 606 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 186 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 777 480 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 764 627 мың теңге;
2) шығындар – 9 242 885 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 267 711 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 461 114 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 193 403 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 155 697 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 155 697 мың теңге:
қарыздар түсімі – 3 630 932 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 950 845 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 475 610 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің түсуі ескерілсін:
республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан жалпы сомасы 884 728 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 121 113 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 18 125 мың теңге;
санаторлық-курорттық емдеуге – 2 192 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 6 970 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін тұрғын үй сатып алуға – 194 244 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Алғабас ауылындағы су құбырының құрылысына – 100 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Қызылжар ауылындағы су құбырының құрылысына – 100 000 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредит беруге – 342 084 мың теңге;

из областного бюджета в общей сумме 4 643 515 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 86 623 тысячи тенге;
на гарантированный социальный пакет – 15 925 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 62 817 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 2 000 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Магистральное Теректинского района Западно-Казахстанской области – 165 267 тысяч тенге;
на строительство семи трехэтажных многоквартирных жилых домов с нежилыми помещениями на первом этаже и шести четырехэтажных многоквартирных жилых домов из сборно-монолитного каркаса (без наружных инженерных сетей и благоустройства) в селе Подстепное Теректинского района Западно-Казахстанской области – 3 288 848 тысяч тенге;
на приобретение жилья для социально уязвимых слоев населения – 83 245 тысяч тенге;
на строительство водопровода села Алгабас Теректинского района Западно-Казахстанской области – 129 251 тысяча тенге;
на строительство водопровода села Кызылжар Теректинского района Западно-Казахстанской области – 81 176 тысяч тенге;
на капитальный ремонт дороги по улице ПДП-3/2 села Подстепное Теректинского района Западно-Казахстанской области (корректировка) – 168 487 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной дороги к селу Аксогум Теректинского района Западно-Казахстанской области – 52 653 тысячи тенге;
на капитальный ремонт подъездной дороги к селу Покатиловка Теректинского района Западно-Казахстанской области – 51 408 тысяч тенге;
на капитальный ремонт дороги микрорайона Болашак села Подстепное Теректинского района Западно-Казахстанской области – 244 229 тысяч тенге;
на паспортизацию искуственных сооружений автомобильных дорог районного значения – 1 661 тысяча тенге;
на паспортизацию автомобильных дорог районного значения – 15 225 тысяч тенге;
на установку комплексно-блочного модуля для водоснабжения села Таксай Теректинского района Западно-Казахстанской области – 17 700 тысяч тенге;
на установку комплексно-блочного модуля для водоснабжения села Рыбцех Теректинского района Западно-Казахстанской области – 17 700 тысяч тенге;
на установку комплексно-блочного модуля для водоснабжения села Ерсары Теректинского района Западно-Казахстанской области – 17 700 тысяч тенге;
на установку комплексно-блочного модуля для водоснабжения села Кандык Теректинского района Западно-Казахстанской области – 17 700 тысяч тенге;
на установку комплексно-блочного модуля для водоснабжения села Сатымшеген Теректинского района Западно-Казахстанской области – 17 700 тысяч тенге;
на установку комплексно-блочного модуля для водоснабжения села Бекей Теректинского района Западно-Казахстанской области – 17 700 тысяч тенге;
на установку комплексно-блочного модуля для водоснабжения села Кутсиык Теректинского района Западно-Казахстанской области – 17 700 тысяч тенге;
на установку комплексно-блочного модуля для водоснабжения села Дуана Теректинского района Западно-Казахстанской области – 17 700 тысяч тенге;
на установку комплексно-блочного модуля для водоснабжения села Кабылтобе Теректинского района Западно-Казахстанской области – 17 700 тысяч тенге;
на установку комплексно-блочного модуля для водоснабжения села Сарсеново Теректинского района Западно-Казахстанской области – 17 700 тысяч тенге;
на установку комплексно-блочного модуля для водоснабжения села Айтиево Теректинского района Западно-Казахстанской области – 17 700 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:

облыстық бюджеттен жалпы сомасы 4 643 515 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 86 623 мың теңге;
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға – 15 925 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 62 817 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге – 2 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Магистральное ауылындағы су құбырының құрылысына – 165 267 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Подстепный ауылында бірінші қабатында тұрғын емес үй-жайлары бар жеті үш қабатты көппәтерлі тұрғын үйлер және төрт қабатты алты құрастырмалы монолитті қаңқадан (сыртқы желілерсіз және абаттандырусыз) тұрғын үйлердің құрылысына – 3 288 848 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін тұрғын үй сатып алуға – 83 245 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Алғабас ауылындағы су құбырының құрылысына – 129 251 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Қызылжар ауылындағы су құбырының құрылысына – 81 176 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Подстепный ауылындағы ПДП-3/2 көшесінің жолын күрделі жөндеуге (түзету) – 168 487 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Ақсоғым ауылына кірме жолын күрделі жөндеуге – 52 653 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Покатиловка ауылына кірме жолын күрделі жөндеуге – 51 408 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Подстепный ауылының Болашақ шағынауданындағы жолды күрделі жөндеуге – 244 229 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының жасанды құрылыстарын паспорттауға – 1 661 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының паспорттауға – 15 225 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Тақсай ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блокты модулін орнатуға – 17 700 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Рыбцех ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блокты модулін орнатуға – 17 700 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Ерсары ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блокты модулін орнатуға – 17 700 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Қандық ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блокты модулін орнатуға – 17 700 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Сатымшеген ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блокты модулін орнатуға – 17 700 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Бекей ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блокты модулін орнатуға – 17 700 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Құтсиық ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блокты модулін орнатуға – 17 700 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Дуана ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блокты модулін орнатуға – 17 700 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Қабылтөбе ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блокты модулін орнатуға – 17 700 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Сарсеново ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блокты модулін орнатуға – 17 700 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Айтиево ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блокты модулін орнатуға – 17 700 мың теңге.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в размере 191 830 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Теректинского районного маслихата А. Нургалиев
Приложение
к решению Теректинского
районного маслихата
от 20 марта 2025 года № 22-1
Приложение 1
к решению Теректинского
районного маслихата
от 26 декабря 2024 года № 20-2
Бюджет Теректинского района на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

"10. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 191 830 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Теректі аудандық мәслихатының төрағасы А. Нургалиев
Теректі аудандық мәслихатының
2025 жылғы 20 наурыздағы
№ 22-1 шешіміне қосымша
Теректі аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 20-2 шешіміне 1-қосымша
Теректі ауданының 2025 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

55 200
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
2 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
744 746
1
Социальное обеспечение
252 097
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
252 097
005
Государственная адресная социальная помощь
252 097
2
Социальная помощь
412 924
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
412 924
002
Программа занятости
0
006
Оказание жилищной помощи
2 699
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
96 824
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 022
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
12 281
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
162 342
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
115 756
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
20 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
79 725
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
77 725
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
59 609
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 408
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 105
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
13 603
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

55 200
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
2 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
744 746
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
252 097
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
252 097
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
252 097
2
Әлеуметтiк көмек
412 924
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
412 924
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 699
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
96 824
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 022
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
12 281
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
162 342
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
115 756
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
20 000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
79 725
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
77 725
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 609
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 408
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 105
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
13 603
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі