Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Теректинскому району на 2025-2029 годы
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 5 мая 2025 года № 23-4
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан "О пастбищах" Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Теректинскому району на 2025-2029 годы.
2. Настоящее решение вступает в силу по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель Теректинского районного маслихата А. Нургалиев
Утвержден
решением Теректинского
районного маслихата
от 5 мая 2025 года № 23-4
План по управлению пастбищами и их использованию по Теректинскому району на 2025-2029 годы
Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию по Теректинскому району на 2025-2029 годы (далее – План) разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О пастбищах", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №15090), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 апреля 2020 года № 145 "Об утверждении Типовых правил выпаса сельскохозяйственных животных" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20540) и приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июля 2024 года № 263 "Об утверждении типового плана по управлению пастбищами и их использованию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 34831).
План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
При разработке плана по управлению пастбищами и их использованию приняты следующие данные:
данные земельного баланса региона и информационной системы государственного земельного кадастра согласно приложению 1 к настоящему Плану;
сведения геоботанического обследования пастбищ согласно приложению 2 к настоящему Плану;
сведения о скотомогильниках (биометрических ямах);
сведения об объектах пастбищной инфраструктуры и о сервитутах для прогона сельскохозяйственных животных согласно приложению 3 к настоящему Плану;

Теректі ауданы бойынша 2025-2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2025 жылғы 5 мамырдағы № 23-4 шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Қазақстан Республикасының "Жайылымдар туралы" Заңына сәйкес Теректі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Теректі ауданы бойынша 2025-2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспары бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Теректі аудандық мәслихатының төрағасы А. Нургалиев
Теректі аудандық мәслихатының
2025 жылғы 5 мамырдағы
№ 23-4 шешімімен бекітілген
Теректі ауданы бойынша 2025-2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
Осы Теректі ауданы бойынша 2025-2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі – Жоспар) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Жайылымдар туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі №173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №15090 тіркелген), Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 29 сәуірдегі №145 "Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №20540 тіркелген), Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2024 жылғы 29 шілдедегі №263 "Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі үлгілік жоспарды бекіту туралы" бұйрықтарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34831 тіркелген) сәйкес әзірленді.
Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, азыққа деген қажеттілікті орнықты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болдырмау мақсатында қабылданды.
Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды әзірлеу кезінде:
осы Жоспардың 1-қосымшасына сәйкес өңірдің жер балансының және мемлекеттік жер кадастрының ақпараттық жүйесінің деректері;
осы Жоспардың 2-қосымшасына сәйкес жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау мәліметтері;
мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар) туралы мәліметтер;
осы Жоспардың 3-қосымшасына сәйкес жайылымдық инфрақұрылым объектілері туралы және ауыл шаруашылығы жануарларын айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер;

данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных, полученные из базы данных идентификации сельскохозяйственных животных, с указанием их владельцев согласно таблице 1 приложения 4 к настоящему Плану;
данные о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных согласно таблице 2 приложения 4 к настоящему Плану;
сведения о численности поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах согласно таблице 3 приложения 4 к настоящему Плану;
данные об особенностях выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, землях лесного, водного фондов и особо охраняемых природных территорий;
рекомендуемые схемы пастбище оборотов согласно приложению 5 к настоящему Плану;
иные данные, представленные государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
План содержит следующие приложения:
1) схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, согласно приложению 6 к настоящему Плану;
2) схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, согласно приложению 7 к настоящему Плану;
3) схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, согласно приложению 8 к настоящему Плану;
4) схема (карта) с обозначением сервитутов для прогона сельскохозяйственных животных, скотопрогонных трасс и иных объектов пастбищной инфраструктуры, а также скотомогильников (биометрических ям), согласно приложению 9 к настоящему Плану;
5) схема (карта) с обозначением пастбищ, которые могут быть предоставлены в землепользование пастбищепользователям, согласно приложению 10 к настоящему Плану;
6) схема (карта) с обозначением пастбищ, подлежащих резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, согласно приложению 11 к настоящему Плану;
7) схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, согласно приложению 12 к настоящему Плану;
8) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах согласно приложению 13 к настоящему Плану;
9) проектное распределение (перераспределение) пастбищ между сельскими населенными пунктами, входящими в сельский округ согласно приложению 14 к настоящему Плану;
10) требования, необходимые для рационального использования пастбищ на соответствующей административно-территориальной единице.

осы Жоспардың 4-қосымшаның 1-кестесіне сәйкес иелерін көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарларының сәйкестендіру деректері базасынан алынған ауыл шаруашылығы жануарларының мал басы саны туралы деректер;
осы Жоспардың 4-қосымшаның 2-кестесіне сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер;
осы Жоспардың 4-қосымшаның 3-кестесіне сәйкес шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы мәліметтер;
екпе және аридтік жайылымдарда, орман, су қорлары мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлерінде ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері туралы деректер;
осы Жоспардың 5-қосымшасына сәйкес жайылым айналымдарының ұсынылатын схемалары;
мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар ұсынған өзге де деректер ескеріле отырып қабылданды.
Жоспарда мынадай қосымшалар қамтылған:
1) осы Жоспардың 6-қосымшасына сәйкес әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы);
2) осы Жоспардың 7-қосымшасына сәйкес жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар;
3) осы Жоспардың 8-қосымшасына сәйкес ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта);
4) осы Жоспардың 9-қосымшасына сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар, мал айдайтын трассалар және жайылымдық инфрақұрылымның өзге де объектілері, сондай-ақ мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар) белгіленетін схема (карта);
5) осы Жоспардың 10-қосымшасына сәйкес жайылымды пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдар белгіленген схема (карта);
6) осы Жоспардың 11-қосымшасына сәйкес халықтың жеке ауласындағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю жөніндегі мұқтаждықтарын қанағаттандыру мақсатында резервке алынуға жататын жайылымдарды белгілейтін схема (карта);
7) осы Жоспардың 12-қосымшасына сәйкес суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы;
8) осы Жоспардың 13-қосымшасына сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларының басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы;
9) осы Жоспардың 14-қосымшасына сәйкес ауылдық округке кіретін ауылдық елді мекендер арасында жайылымдарды жобалық бөлу (қайта бөлу);
10) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте жайылымдарды ұтымды пайдалану үшін қажетті талаптар.

По администиративно - территориальному делению в Теректинском районе имеются 15 сельских округов, 49 сельских населенных пунктов.
Общая площадь территории Теректинского района – 796 757 гектар, из них пастбищные земли – 263 330 гектар.
Климат района резко континентальный, зима холодная, лето жаркое и засушливое. Среднегодовая температура воздуха в январе – -14;-35°С, в июле +24;+38°С. Средний размер осадков составляет - 30 мм, а годовой - 214 мм.
Растительный покров района разнообразный, в основном полынь, бело-ковыль, типчак. Почвы светло-каштановые, на юге встречаются солончаковые земли.
Отличительной особенностью водного режима является резко выраженное весеннее половодье, начинающееся обычно в начале апреля.
К самым крупным рекам в районе относится река Жайық и река Барбастау, а такжев регионе имеется озеро Шалкар.

Әкімшілік-аумақтық бөлініс бойынша Теректі ауданында 15 ауылдық округтер, 49 ауылдық елді - мекендер орналасқан.
Теректі ауданы аумағының жалпы ауданы – 796 757 гектар, оның ішінде жайылымдық жерлер – 263 330 гектар.
Ауданның климаттық зонасы күртконтиненталды, қысы салыстырмалы салқын, жазы ыстық және құрғақ. Ауаның жылдық орташа температурасы қаңтар айында – -14; -35 ºС, шілде айында - +24; +38ºС. Жауынның орташа түсімі - 30 мм, ал жылдық – 214 мм.
Өсімдік жамылғысы негізінен жусан, ақ-қауырсын, типчак. Топырақтары Ашық каштан, оңтүстігінде сортаңды жерлер кездеседі.
Су режимінің айрықша ерекшелігі-әдетте сәуір айының басында басталатын көктемгі су тасқыны.
Жайық пен Барбастау өзендері – аудандағы ең ірі өзеңдердің бірі, және де ауданда Шалқар көлі орналасқан.

Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с таблицей 10 приложения 6 к Методике по разработке удельных норм водопотребления и водоотведения, утвержденной приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 545
Согласно Приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ", Приказа Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 172 "О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" норматив нагрузки на 1 голову в засушливой степи составляет: крупный рогатый скот – 8,5 гектар, овцы и козы – 1,7 гектар, лошади – 10,2 гектар, верблюды – 11,9 гектар.
Основной отраслью сельского хозяйства в районе является растеневодство и животноводство.

Бір ауыл шаруашылығы жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер - Министрі орынбасарының 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 545 бұйрығымен бекітілген су тұтыну мен су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемеге 6-қосымшаның 10-кестесіне сәйкес айқындалады.
"Жайылымдардың жалпы алаңына жүктеменің жол берілетін шекті нормасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 бұйрығына, "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 172 бұйрығына сәйкес 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына жүктеменің шекті жол берілетін нормасын бекіту туралы" құрғақ даладағы 1 басқа жүктеме нормативі: ірі қара малды құрайды – 8,5 гектар, қой мен ешкі – 1,7 гектар, жылқы – 10,2 гектар, түйе – 11,9 гектар.
Аудандағы ауыл шаруашылығының негізгі саласы Мал шаруашылығы мен егін болып табылады.

208
1441
406
0
29
33
-
-
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Теректинскому району на 2025-2029 годы
Форма
Рекомендуемые схемы пастбищеоборотов
Годы
Номера участков
I
II
III
IV
первый год
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
второй год
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
третий год
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
четвертый год
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
Приложение 6 к Плану по
управлению пастбищами и их
использованию по
Теректинскому району на 2025-2029 годы
Форма
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель
Акжаикский сельский округ
Аксогумский сельский округ
Аксуатский сельский округ
Анкатинский сельский округ
Богдановский сельский округ
Долинский сельский округ
сельский округ Құмақсай
Подстепновский сельский округ
Покатиловский сельский округ
Приреченский сельский округ
Узункольский сельский округ
сельский округ Теректі
Чаганский сельский округ
Шагатайский сельский округ
Шалкарский сельский округ
Приложение 7 к Плану по
управлению пастбищами и их
использованию по
Теректинскому району на 2025-2029 годы
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья
Акжаикский сельский округ
Аксогумский сельский округ
Аксуатский сельский округ
Анкатинский сельский округ
Богдановский сельский округ
Долинский сельский округ
сельский округ Құмақсай
Подстепновский сельский округ
Покатиловский сельский округ
Приреченский сельский округ
Узункольский сельский округ
сельский округ Теректі
Чаганский сельский округ
Шагатайский сельский округ
Шалкарский сельский округ
Приложение 8 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Теректинскому району на 2025-2029 годы
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов
Акжаикский сельский округ
Аксогумский сельский округ
Аксуатский сельский округ
Анкатинский сельский округ
Богдановский сельский округ
Долинский сельский округ
сельский округ Қүмақсай
Подстепновский сельский округ
Покатиловский сельский округ
Приреченский сельский округ
Узункульский сельский округ
Сельский округ Теректі
Чаганский сельский округ
Шагатайский сельский округ
Шалкарский сельский округ
Приложение 9 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Теректинскому району на 2025-2029 годы
Схема (карта) с обозначением сервитутов для прогона сельскохозяйственных животных, скотопрогонных трасс и иных объектов пастбищной инфраструктуры, а также скотомогильников (биометрических ям)
Акжаикский сельский округ
Аксогумский сельский округ
Аксуатский сельский округ
Анкатинский сельский округ
Богдановский сельский округ
Долинский сельский округ
сельский округ Құмақсай
Подстепновский сельский округ
Покатиловский сельский округ
Приреченский сельский округ
Узункольский сельский округ
сельский округ Теректі
Чаганский сельский округ
Шагатайский сельский округ
Шалкарский сельский округ
Приложение 10 к Плану по
управлению пастбищами и их
использованию по
Теректинскому району
на 2025-2029 годы
Схема (карта) с обозначением пастбищ, которые могут быть предоставлены в землепользование пастбищепользователям
Акжаикский сельский округ
Аксогумский сельский округ
Аксуатский сельский округ
Анкатинский сельский округ
Богдановский сельский округ
Долинский сельский округ
сельский округ Құмақсай
Подстепновский сельский округ
Покатиловский сельский округ
Приреченский сельский округ
Узункольский сельский округ
сельский округ Теректі
Чаганский сельский округ
Шагатайский сельский округ
Шалкарский сельский округ
Приложение 11 к Плану по
управлению пастбищами и их
использованию по
Теректинскому району
на 2025-2029 годы
Схема (карта) с обозначением пастбищ, подлежащих резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья
Ақжаикский сельский округ
Аксогумский сельский округ
Аксуатский сельский округ
Анкатинский сельский округ
Богдановский сельский округ
Долинский сельский округ
сельский округ Құмақсай
Подстепновский сельский округ
Покатиловский сельский округ
Приреченский сельский округ
Узункольский сельский округ
сельский округ Теректі
Чаганский сельский округ
Шагатайский сельский округ
Шалкарский сельский округ
Приложение 12 к Плану по
управлению пастбищами и их
использованию по
Теректинскому району
на 2025-2029 годы
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Акжаикский сельский округ
Аксогумский сельский округ
Аксуатский сельский округ
Анкатинский сельский округ
Богдановский сельский округ
Долинский сельский округ
сельский округ Құмақсай
Подстепновский сельский округ
Покатиловский сельский округ
Приреченский сельский округ
Узункольский сельский округ
сельский округ Тереті
Чаганский сельский округ
Шагатайский сельский округ
Шалкарский сельский окру
Приложение 13 к Плану по
управлению пастбищами и их
использованию по
Теректинскому району
на 2025-2029 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах
Акжаикский сельский округ
Аксогумский сельский округ
Аксуатский сельский округ
Анкатинский сельский округ
Богдановский сельский округ
Долинский сельский округ
сельский округ Құмақсай
Подстепновский сельский округ
Покатиловский сельский округ
Приреченский сельский округ
Узункольский сельский округ
сельский округ Теректі
Чаганский сельский округ
Шагатайский сельский округ
Шалкарский сельский округ
Приложение 14 к Плану по
управлению пастбищами и их
использованию по
Теректинскому району
на 2025-2029 годы
Проектное распределение (перераспределение) пастбищ между сельскими населенными пунктами, входящими в сельский округ, на котором указывается схема распределения (перераспределения) пастбищ между сельскими населенными пунктами сельского округа для аоголовья сельскохозяйственных животных физических и юридических лиц, не обеспеченных пастибищами
Акжаикский сельский округ
Аксогумский сельский округ
Аксуатский сельский округ
Анкатинский сельский округ
Богдановский сельский округ
Долинский сельский округ
сельский округ Құмақсай
Подстепновский сельский округ
Покатиловский сельский округ
Приреченский сельский округ
Узункольский сельский округ
сельский округ Теректі
Чаганский сельский округ
Шагатайский сельский округ
Шалкарский сельский округ

208
1441
406
0
29
33
-
-
Теректі ауданы бойынша
2025-2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі жоспарға 5-қосымша
Ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Жылдар
Учаскелердің нөмірлері
I
II
III
IV
бірінші жыл
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
екінші жыл
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
үшінші жыл
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
төртінші жыл
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
Теректі ауданы бойынша
2025-2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі жоспарға 6-қосымша
Әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы)
Ақжайық ауылдық округі
Ақсоғым ауылдық округі
Ақсуат ауылдық округі
Аңқаты ауылдық округі
Богданов ауылдық округі
Долин ауылдық округі.
Құмақсай ауылдық округі
Подстепный ауылдық округі
Покатилов ауылдық округі
Приречный ауылдық округі
Ұзынкөл ауылдық округі
Теректі ауылдық округі
Шаған ауылдық округ
Шағатай ауылдық округі
Шалқар ауылдық округі
Теректі ауданы бойынша
2025-2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 7 қосымша
Жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар
Ақжайық ауылдық округі
Ақсоғым ауылдық округі
Ақсуат ауылдық округі
Аңқаты ауылдық округі
Богданов ауылдық округі
Долин ауылдық округі
Құмақсай ауылдық округі
Подстепный ауылдық округі
Покатилов ауылдық округі
Приречный ауылдық округі
Ұзынкөл ауылдық округі
Теректі ауылдық округі
Шаған ауылдық округ
Шағатай ауылдық округі
Шалқар ауылдық округі
Теректі ауданы бойынша
2025-2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 8 қосымша
Ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта)
Ақжайық ауылдық округі
Ақсоғым ауылдық округі
Ақсуат ауылдық округі
Анкаты ауылдық округі
Богданов ауылдық округі
Долин ауылдық округі
Құмақсайауылдық округі
Подстепный ауылдық округі
Покатилов ауылдық округі
Приречный ауылдық округі
Ұзынкөл ауылдық округі
Теректі ауылдық округі
Шаған ауылдық округі
Шағатай ауылдық округі
Шалқар ауылдық округі
Теректі ауданы бойынша
2025-2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға9 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар, мал айдайтын трассалар және жайылымдық инфрақұрылымның өзге де объектілері, сондай-ақ мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар) белгіленетін схема (карта)
Ақжайық ауылдық округі
Ақсоғым ауылдық округі
Ақсуат ауылдық округі
Аңқаты ауылдық округі
Богданов ауылдық округі
Долин ауылдық округі
Құмақсай ауылдық округі
Подстепный ауылдық округі
Покатилов ауылдық округі
Приречный ауылдық округі
Ұзынкөл ауылдық округі
Теректі ауылдық округі
Шаған ауылдық округ
Шағатай ауылдық округі
Шалқар ауылдық округі
Теректі ауданы бойынша
2025-2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 10 қосымша
Жайылымды пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдарбелгіленгенсхема (карта)
Ақжайық ауылдық округі
Ақсоғымауылдық округі
Ақсуата уылдық округі
Аңқаты ауылдық округі
Богданов ауылдық округі
Долин ауылдық округі
Құмақсай ауылдық округі
Подстепныйауылдық округі
Покатилов ауылдық округі
Приреченый ауылдық округі
Ұзынкөл ауылдық округі
Теректі ауылдық округі
Шаған ауылдық округі
Шағатай ауылдық округі
Шалқар ауылдық округі
Теректі ауданы бойынша
2025-2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 11 қосымша
Халықтың жеке ауласындағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю жөніндегі мұқтаждықтарын қанағаттандыру мақсатында резервке алынуға жататын жайылымдарды белгілейтін схема (карта)
Ақжайық ауылдық округі
Ақсоғым ауылдық округі
Ақсуат ауылдық округі
Аңқаты ауылдық округі
Богданов ауылдық округі
Долин ауылдық округі
Құмақсай ауылдық округі
Подстепный ауылдық округі
Покатилов ауылдық округі
Приречный ауылдық округі
Ұзынкөл ауылдық округі
Теректі ауылдық округі
Шаған ауылдық округі
Шағатай ауылдық округі
Шалқар ауылдық округі
Теректі ауданы бойынша
2025-2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 12 қосымша
Суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы
Ақжайық ауылдық округі
Ақсоғым ауылдық округі
Ақсуат ауылдық округі
Аңқаты ауылдық округ
Богданов ауылдық округі
Долин ауылдық округ
Құмақсай ауылдық округі
Подстепный ауылдық округі
Покатилов ауылдық округі
Приречный ауылдық округі
Ұзынкөл ауылдық округі
Теректі ауылдық округі
Шаған ауылдық округ
Шағатай ауылдық округі
Шалқар ауылдық округі
Теректі ауданы бойынша
2025-2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 13 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларының басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Ақжайық ауылдық округі
Ақсоғым ауылдық округі
Ақсуат ауылдық округі
Аңқаты ауылдық округі
Богданов ауылдық округі
Долин ауылдық округі
Құмақсай ауылдық округі
Подстепный ауылдық округі
Покатилов ауылдық округі
Приречный ауылдық округі
Ұзынкөл ауылдық округі
Теректі ауылдық округі
Шаған ауылдық округ
Шағатай ауылдық округі
Шалқар ауылдық округі
Теректі ауданы бойынша
2025-2029 жылдарға арналған
жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
14 қосымша
Ауылдық округке кіретін ауылдық елді мекендер арасында жайылымдарды жобалық бөлу (қайта бөлу)
Ақжайық ауылдық округі
Ақсоғым ауылдық округі
Ақсуат ауылдық округі
Аңқаты ауылдық округі
Богданов ауылдық округі
Долин ауылдық округі
Құмақсай ауылдық округі
Подстепный ауылдық округі
Покатилов ауылдық округі
Приречный ауылдық округі
Ұзынкөл ауылдық округі
Теректі ауылдық округі
Шаған ауылдық округ
Шағатай ауылдық округі
Шалқар ауылдық округі