О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями между таможенными органами государств - членов Евразийского экономического союза в процессе учета и контроля временно ввезенных на территорию государства - члена Евразийского экономического союза и временно вывезенных с такой территории транспортных средств международной перевозки"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 февраля 2016 года № 16.
Примечание РЦПИ!
Решение вступило в силу 04.06.2016 - сайт Евразийского экономического союза.
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза в процессе учета и контроля временно ввезенных на территорию государства – члена Евразийского экономического союза и временно вывезенных с такой территории транспортных средств международной перевозки";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза в процессе учета и контроля временно ввезенных на территорию государства – члена Евразийского экономического союза и временно вывезенных с такой территории транспортных средств международной перевозки";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза в процессе учета и контроля временно ввезенных на территорию государства – члена Евразийского экономического союза и временно вывезенных с такой территории транспортных средств международной перевозки";
Порядок присоединения к общему процессу "Обеспечение обмена сведениями между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза в процессе учета и контроля временно ввезенных на территорию государства – члена Евразийского экономического союза и временно вывезенных с такой территории транспортных средств международной перевозки".

"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына уақытша әкелінген және мұндай аумақтан уақытша әкетілген халықаралық тасымалдың көлік құралдарын есепке алу және бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 2 ақпандағы № 16 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына уақытша әкелінген және мұндай аумақтан уақытша әкетілген халықаралық тасымалдың көлік құралдарын есепке алу және бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына уақытша әкелінген және мұндай аумақтан уақытша әкетілген халықаралық тасымалдың көлік құралдарын есепке алу және бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына уақытша әкелінген және мұндай аумақтан уақытша әкетілген халықаралық тасымалдың көлік құралдарын есепке алу және бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасы;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына уақытша әкелінген және мұндай аумақтан уақытша әкетілген халықаралық тасымалдың көлік құралдарын есепке алу және бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.

2. Установить, что разработка технических схем структур электронных документов и сведений, предусмотренных Описанием, утвержденным настоящим Решением, и обеспечение их размещения в реестре структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли, осуществляются департаментом Евразийской экономической комиссии, в компетенцию которого входит координация работ по созданию и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 120 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 2 февраля 2016 г. № 16
Правила
информационного взаимодействия при реализации средствами
интегрированной информационной системы внешней и взаимной
торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями между
таможенными органами государств – членов Евразийского
экономического союза в процессе учета и контроля временно
ввезенных на территорию государства – члена Евразийского
экономического союза и временно вывезенных с такой территории
транспортных средств международной перевозки"
I. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза:
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Комиссии Таможенного союза от 18 ноября 2010 г. № 511 "Об Инструкции о порядке совершения отдельных таможенных операций в отношении временно ввозимых и временно вывозимых транспортных средств международной перевозки";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";

2. Осы Шешіммен бекітілген Сипаттамада көзделген электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының техникалық схемаларын әзірлеуді және олардың сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімінде орналастырылуын қамтамасыз етуді Еуразиялық экономикалық комиссияның құзыретіне Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру және дамыту жөніндегі жұмыстарды үйлестіру кіретін департаменті жүзеге асырады деп белгіленсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 120 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 2 ақпандағы
№ 16 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына уақытша әкелінген және мұндай аумақтан уақытша әкетілген халықаралық тасымалдың көлік құралдарын есепке алу және бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Кеден одағы Комиссиясының "Уақытша әкелінетін және уақытша әкетілетін халықаралық тасымалдың көлік құралдарына қатысты жекелеген кедендік операцияларды жасау тәртібі туралы нұсқаулық туралы" 2010 жылғы 18 қарашадағы № 511 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара саудасының интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
Настоящие Правила разработаны с учетом положений Технологии обмена информацией между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза, обеспечивающей учет и контроль временного ввоза и вывоза автомобильных транспортных средств на (с) территорию(и) государств – членов Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Объединенной коллегии таможенных служб государств – членов Таможенного союза от 4 июня 2015 г. № 15/6.
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Обеспечение обмена сведениями между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза в процессе учета и контроля временно ввезенных на территорию государства – члена Евразийского экономического союза и временно вывезенных с такой территории транспортных средств международной перевозки" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил под авторизацией понимается предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий.
Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса", "состояние информационного объекта общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Обеспечение обмена сведениями между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза в процессе учета и контроля временно ввезенных на территорию государства – члена Евразийского экономического союза и временно вывезенных с такой территории транспортных средств международной перевозки".

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
Осы Қағидалар Кеден одағына мүше мемлекеттердің кеден қызметтерінің біріккен алқасының 2015 жылғы 4 маусымдағы № 15/6 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарына(н) автомобиль көлік құралдарының уақытша әкелінуін және әкетілуін есепке алу мен бақылауды қамтамасыз ететін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында ақпарат алмасу технологиясының ережелері ескеріле отырып әзірленді.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына уақытша әкелінген және мұндай аумақтан уақытша әкетілген халықаралық тасымалдың көлік құралдарын есепке алу және бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде орындалатын рәсімдерді сипаттауды қоса алғанда, осы жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың тәртібі мен талаптарын айқындау мақсатында әзірленді.
3. Осы Қағидаларды жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операциялардың орындалу тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелер компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде жалпы процеске қатысушылар қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін авторландыру деп жалпы процестің белгілі бір қатысушысына белгілі бір іс-қимылдарды орындауға құқықтар беру түсініледі.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдерінң тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі", "жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйі" және "жалпы процеске қатысушы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердегі кеден органдарының арасында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына уақытша әкелінген және сондай аумақтан уақытша әкетілген халықаралық тасымалдаушы көлік құралдарын есепке алу және бақылау процесінде мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету".

6. Кодовое обозначение общего процесса: P.CP.03, версия 1.0.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является повышение эффективности контроля (в том числе учета) временно ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза (далее – Союз) и вывезенных с такой территории транспортных средств международной перевозки (далее – ТСМП), а также мониторинга их перемещения за счет совершенствования механизмов информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – государства-члены).
8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить автоматизированный обмен сведениями, необходимыми для осуществления контроля временного ввоза (вывоза) ТСМП между уполномоченными органами государств-членов с использованием интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли в соответствии с международными договорами и актами, составляющими право Союза;
б) обеспечить применение унифицированных структур электронных документов и сведений, построенных на основе использования общей модели данных интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли;
в) обеспечить представление по запросу уполномоченных органов государств-членов информации, необходимой для контроля (в том числе учета) временного ввоза (вывоза) ТСМП.
2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.03.ACT.001
уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП
уполномоченный в сфере таможенного дела орган исполнительной власти государства-члена, в системе которого осуществляется совершение таможенных операций по оформлению временного ввоза (вывоза) ТСМП и который осуществляет контроль за соблюдением регулирующих таможенные правоотношения международных договоров и актов, составляющих право Союза, применяемых в отношении ТСМП
P.CP.03.ACT.002
уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза (вывоза) ТСМП
уполномоченный в сфере таможенного дела орган исполнительной власти государства-члена, в системе которого осуществляется завершение временного ввоза (вывоза) ТСМП при совершении таможенных операций в связи с временным ввозом (вывозом) ТСМП
P.CP.03.ACT.003
уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСМП
уполномоченный в сфере таможенного дела орган исполнительной власти государства-члена, в системе которого осуществляется продление срока временного ввоза ТСМП

6. Жалпы процестің кодтық белгілемесі: P.CP.03, нұсқа 1.0.0.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаты Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) кедендік аумағына уақытша әкелінген және сондай аумақтан әкетілген халықаралық тасымалдың көлік құралдарын (бұдан әрі – ХТКҚ) бақылаудың (соның ішінде есепке алудың), сондай-ақ Одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл тетіктерін жетілдіру есебінен оларды алып өту мониторингінің тиімділігін арттыру болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсаттарына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) халықаралық шарттар мен Одақтың құқығын құрайтын актілерге сәйкес сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін пайдалана отырып, мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтермен автоматтандырылған алмасуды қамтамасыз ету;
б) сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі деректерінің жалпы моделін пайдалану негізінде құрылған электрондық құжаттар мен мәліметтердің біріздендірілген құрылымдарын қолдануды қамтамасыз ету;
в) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сұрау салуы бойынша ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылау (соның ішінде есепке алу) үшін қажетті ақпарат беруді қамтамасыз ету.
2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылар тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылар тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.03.ACT.001
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті орган
мүше мемлекеттің атқарушы билігінің кеден ісі саласындағы уәкілетті органы, оның жүйесінде ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) ресімдеу жөніндегі кедендік операцияларды жасау жүзеге асырылады және ол ХТКҚ-ға қатысты қолданылатын халықаралық шарттар мен Одақ құқығын құрайтын актілер реттейтін кедендік құқық қатынастарының сақталуын бақылауды жүзеге асырады
P.CP.03.ACT.002
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті орган
мүше мемлекеттің атқарушы билігінің кеден ісі саласындағы уәкілетті органы, оның жүйесінде ХТКҚ уақытша әкелінуіне (әкетілуіне) байланысты кедендік операцияларды жасау кезінде
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау жүзеге асырылады
P.CP.03.ACT.003
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті орган
мүше мемлекеттің атқарушы билігінің кеден ісі саласындағы уәкілетті органы, оның жүйесінде ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту жүзеге асырылады

P.CP.03.ACT.004
уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСМП не находящимся под таможенным контролем
уполномоченный в сфере таможенного дела орган исполнительной власти государства-члена, в системе которого осуществляется признание ТСМП не находящимся под таможенным контролем в случае наступления обстоятельств, допускающих такое признание
P.CP.03.ACT.005
уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСМП
уполномоченный в сфере таможенного дела орган исполнительной власти государства-члена, в системе которого осуществляется запрос сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП и о завершении временного ввоза (вывоза) при осуществлении таможенного контроля в отношении ТСМП
P.CP.03.ACT.006
уполномоченный орган, представляющий сведения о ТСМП
уполномоченный в сфере таможенного дела орган исполнительной власти государства-члена, представляющий сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП и завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП по запросу уполномоченного органа, запрашивающего сведения
о ТСМП
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры завершения временного ввоза (вывоза) ТСМП;
б) процедуры продления срока временного ввоза ТСМП;
в) процедуры признания ТСМП не находящимся под таможенным контролем;
г) процедуры представления сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП.
11. При выполнении процедур общего процесса осуществляются обмен сведениями о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП, продлении срока временного ввоза ТСМП, признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем, а также представление по запросам уполномоченных органов государств-членов сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП и об отсутствии сведений о завершении временного ввоза ТСМП.
В состав группы процедур завершения временного ввоза (вывоза) ТСМП входят процедуры представления сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП, а также внесения изменений в указанные сведения.
В состав группы процедур продления срока временного ввоза ТСМП входят процедуры представления сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП, а также внесения изменений в указанные сведения.
В состав группы процедур признания ТСМП не находящимся под таможенным контролем входят процедуры представления сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем, а также внесения изменений в указанные сведения.
В состав группы процедур представления сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП входят процедуры запроса и представления сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП, а также о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП.

P.CP.03.ACT.004
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті орган
мүше мемлекеттің атқарушы билігінің кеден ісі саласындағы уәкілетті органы, оның жүйесінде мұндай тануға жол берілетін мән-жайлар басталған жағдайда ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану жүзеге асырылады
P.CP.03.ACT.005
ХТКҚ туралы мәліметтерге сұрау салатын уәкілетті орган
мүше мемлекеттің атқарушы билігінің кеден ісі саласындағы уәкілетті органы, оның жүйесінде ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы және
ХТКҚ-ға қатысты кедендік бақылауды жүзеге асыру кезінде уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге сұрау салу жүзеге асырылады
P.CP.03.ACT.006
ХТКҚ туралы мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган
ХТКҚ туралы мәліметті сұрататын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) және ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді ұсынатын
мүше мемлекеттің атқарушы билігінің кеден ісі саласындағы уәкілетті органы
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс өзінің мақсаты бойынша топтастырылған рәсімдердің жиынтығын білдіреді:
а) ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау рәсімдері;
б) ХТКҚ уақытша әкеліну (әкетілу) мерзімін ұзарту рәсімдері;
в) ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану рәсімдері;
г) ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері.
11. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау, ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту, ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтермен алмасу, сондай-ақ уәкілетті органдарының мүше мемлекеттердің сұрау салуы бойынша ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) және ХТКҚ уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтердің жоқ екені туралы мәліметтерді ұсыну жүзеге асырылады.
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау рәсімдері тобының құрамына ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтер ұсыну, сондай-ақ көрсетілген мәліметтерге өзгерістер енгізу рәсімдері кіреді.
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту рәсімдері тобының құрамына ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну, сондай-ақ көрсетілген мәліметтерге өзгерістер енгізу рәсімдері кіреді.
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану рәсімдері тобының құрамына ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді ұсыну, сондай-ақ көрсетілген мәліметтерге өзгерістер енгізу рәсімдері кіреді.
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының құрамына ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы, сондай-ақ ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге сұрау салу және оларды ұсыну рәсімдері кіреді.

12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур завершения временного ввоза (вывоза) ТСМП
15. При завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза (вывоза) ТСМП, формирует и представляет в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП. При внесении изменений в указанные сведения уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза (вывоза) ТСМП, формирует и представляет в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, измененные сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП.
Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза в процессе учета и контроля временно ввезенных на территорию государства – члена Евразийского экономического союза и временно вывезенных с такой территории транспортных средств международной перевозки", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 февраля 2016 г. № 16 (далее – Регламент информационного взаимодействия). Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза в процессе учета и контроля временно ввезенных на территорию государства – члена Евразийского экономического союза и временно вывезенных с такой территории транспортных средств международной перевозки", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 февраля 2016 г. № 16 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
При этом выполняются следующие процедуры общего процесса:

12. Жалпы процесс құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте берілген.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Жалпы процестің өз мақсаты бойынша топтастырылған рәсімдерін орындау тәртібі, операцияларды мұқият сипаттауды қоса алғанда, осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.
14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы процесс рәсімдері мен олардың орындалу тәртібі арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема келтіріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (модельдеудің біріздендірілген тілі – Unified Modeling Language) графикалық нотациясы пайдаланыла отырып құрылған және мәтіндік сипаттаумен жабдықталған.
4. ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау рәсімдерінің тобы
15. ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау кезінде уәкілетті ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтауды жүзеге асыратын орган ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді қалыптастырады және ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға ұсынады. Көрсетілген мәліметтерге өзгерістер енгізу кезінде ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметті қалыптастырады және ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға ұсынады.
Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 2 ақпандағы № 16 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына уақытша әкелінген және мұндай аумақтан уақытша әкетілген халықаралық тасымалдың көлік құралдарын есепке алу және бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады. Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 2 ақпандағы № 16 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына уақытша әкелінген және мұндай аумақтан уақытша әкетілген халықаралық тасымалдың көлік құралдарын есепке алу және бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.
Бұл ретте жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:

"Представление сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.PRC.001);
"Внесение изменений в сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.PRC.002).
16. Приведенное описание группы процедур завершения временного ввоза (вывоза) ТСМП представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур завершения временного
ввоза (вывоза) ТСМП
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур завершения временного ввоза (вывоза) ТСМП, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу
процедур завершения временного ввоза (вывоза) ТСМП
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.03.PRC.001
представление сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
процедура предназначена для передачи в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
P.CP.03.PRC.002
внесение изменений в сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
процедура предназначена для передачи в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, изменений, внесенных в сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
5. Группа процедур продления срока временного ввоза ТСМП
18. При продлении срока временного ввоза ТСМП уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСМП, формирует и представляет в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП. При внесении изменений в указанные сведения уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСМП, формирует и представляет в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, изменения, внесенные в сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП.
При этом выполняются следующие процедуры общего процесса:
"Представление сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.PRC.003);
"Внесение изменений в сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.PRC.004).
19. Приведенное описание группы процедур продления срока временного ввоза ТСМП представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур продления срока
временного ввоза ТСМП
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур продления срока временного ввоза ТСМП, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу
процедур продления срока временного ввоза ТСМП
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.03.PRC.003
представление сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП
процедура предназначена для передачи в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП

"ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтер ұсыну" (P.CP.03.PRC.001);
"ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметке өзгерістер енгізу" (P.CP.03.PRC.002).
16. ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте берілген.
2-сурет. ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау рәсімдері тобының жалпы схемасы
17. ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.03.PRC.001
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтер ұсыну
рәсім ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға беруге арналған
P.CP.03.PRC.002
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу
рәсім ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге енгізілген өзгерістерді ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға беруге арналған
5. ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту рәсімдерінің тобы
18. ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту кезінде ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті орган ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді қалыптастырады және ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға ұсынады. Көрсетілген мәліметтерге өзгерістер енгізу кезінде ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті орган ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерге енгізілген өзгерістерді қалыптастырады және ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға ұсынады.
Бұл ретте жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
"ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.PRC.003);
"ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.03.PRC.004).
19. ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте берілген.
3-сурет. ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту рәсімдері тобының жалпы схемасы
20. ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.03.PRC.003
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер ұсыну
рәсім ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға беруге арналған

P.CP.03.PRC.004
внесение изменений в сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП
процедура предназначена для передачи в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, изменений, внесенных в сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП
6. Группа процедур признания ТСМП не находящимся под таможенным
контролем
21. При признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСМП не находящимся под таможенным контролем, формирует и представляет в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем. При внесении изменений в указанные сведения уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСМП не находящимся под таможенным контролем, формирует и представляет в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, изменения, внесенные в сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем.
При этом выполняются следующие процедуры общего процесса:
"Представление сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.PRC.005);
"Внесение изменений в сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.PRC.006).
22. Приведенное описание группы процедур признания ТСМП не находящимся под таможенным контролем представлено на рисунке 4.
Рис. 4. Общая схема группы процедур признания ТСМП не находящимся
под таможенным контролем
23. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур признания ТСМП не находящимся под таможенным контролем, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу
процедур признания ТСМП не находящимся под таможенным контролем
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.03.PRC.005
представление сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
процедура предназначена для передачи в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
P.CP.03.PRC.006
внесение изменений в сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
процедура предназначена для передачи в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, изменений, внесенных в сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
7. Группа процедур представления сведений о временном ввозе
(вывозе) ТСМП
24. В случае отсутствия сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП уполномоченный орган одного государства-члена может направлять соответствующие запросы в уполномоченные органы других государств-членов.
В рамках выполнения процедур представляются сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП по следующим видам запросов, поступающих от информационных систем уполномоченных органов государств-членов:
запрос сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП;
запрос информации об отсутствии сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП.

P.CP.03.PRC.004
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу
рәсім ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерге енгізілген өзгерістерді ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға беруге арналған
6. ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану рәсімдерінің тобы
21. ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану кезінде ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті орган ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді қалыптастырады және ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға ұсынады. Көрсетілген мәліметтерге өзгерістер енгізу кезінде ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті орган ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерге енгізілген өзгерістерді қалыптастырады және ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға ұсынады.
Бұл ретте жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
"ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.PRC.005);
"ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.03.PRC.006).
22. ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 4-суретте берілген.
4-сурет. ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану рәсімдері тобының жалпы схемасы
23. ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.03.PRC.005
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді ұсыну
рәсім ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға беруге арналған
P.CP.03.PRC.006
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу
рәсім ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерге енгізілген өзгерістерді ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға беруге арналған
7. ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобы
24. ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер болмаған жағдайда бір мүше мемлекеттің уәкілетті органы басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тиісті сұрау салулар жібере алады.
Рәсімдерді орындау шеңберінде ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен келіп түсетін мынадай сұрау салулар түрлері бойынша ұсынылады:
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу;
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы ақпаратқа сұрау салу.

Запрос сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП осуществляется в случае, если в уполномоченном органе государства-члена отсутствуют указанные сведения. При осуществлении запроса выполняется процедура "Запрос сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП" (P.CP.03.PRC.007).
Запрос информации об отсутствии сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП осуществляется в случае, если в уполномоченном органе, осуществляющем снятие ТСМП с контроля, отсутствуют указанные сведения. При осуществлении запроса выполняется процедура "Запрос информации об отсутствии сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.PRC.008).
25. Приведенное описание группы процедур представления сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП представлено на рисунке 5.
Рис. 5. Общая схема группы процедур представления сведений
о временном ввозе (вывозе) ТСМП
26. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП, приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу
процедур представления сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.03.PRC.007
запрос сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП
процедура предназначена для представления сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП по запросу уполномоченного органа, запрашивающего сведения о ТСМП
P.CP.03.PRC.008
запрос информации об отсутствии сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
процедура предназначена для представления сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП по запросу уполномоченного органа, запрашивающего сведения о ТСМП
V. Информационные объекты общего процесса
27. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.03.BEN.001
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП, передаваемые при информационном взаимодействии
VI. Ответственность участников общего процесса
28. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений, участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Евразийской экономической комиссии осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных
органов государств-членов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса

ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу, егер мүше мемлекеттің уәкілетті органында көрсетілген мәліметтер болмаған жағдайда жүзеге асырылады. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.03.PRC.007) рәсімі орындалады.
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы ақпаратқа сұрау салу, егер ХТКҚ-ны бақылаудан алуды жүзеге асыратын уәкілетті органда көрсетілген мәліметтер болмаған жағдайда жүзеге асырылады. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CP.03.PRC.008) рәсімі орындалады.
25. ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 5-суретте берілген.
5-сурет. ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
26. ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.03.PRC.007
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу
рәсім ХТКҚ туралы мәліметтерді сұратқан уәкілетті органның сұрау салуы бойынша ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді ұсынуға арналған
P.CP.03.PRC.008
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы ақпаратқа сұрау салу
рәсім ХТКҚ туралы мәліметтерді сұрататын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді ұсынуға арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
27. Олар туралы немесе олардан алынған мәліметтер жалпы процеске қатысушылар арасындағы өзара іс-қимыл процесінде берілетін ақпараттық объектілердің тізбесі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.03.BEN.001
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер
ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде берілетін ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауаптылығы
28. Еуразиялық экономикалық комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды адамдары мен қызметкерлерін мәліметтерді уақтылы және толық беруді қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, өзге де халықаралық шарттар мен Одақтың құқығын құрайтын актілерге сәйкес, ал мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының лауазымды адамдары мен қызметкерлерінің – мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары

29. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.001
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень кодов и наименований стран мира (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.008
классификатор видов связи
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов связи (гармонизирован с классификатором СЕФАКТ ООН "Communication Channel Code")
P.CLS.015
классификатор видов транспорта и транспортировки товаров
классификатор
содержит перечень видов транспортных средств и транспортировки товаров и соответствующие им коды (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.026
справочник уполномоченных органов
государств – членов Евразийского экономического союза
справочник
содержит перечень уполномоченных органов
государств-членов
P.CLS.048
классификатор видов адресов
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов адресов
P.CLS.053
классификатор видов результата обработки электронных документов и сведений
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов результата обработки электронных документов и сведений
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры завершения временного ввоза (вывоза) ТСМП
Процедура "Представление сведений о завершении временного ввоза
(вывоза) ТСМП" (P.CP.03.PRC.001)
30. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.PRC.001) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о
завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.PRC.001)
31. Процедура "Представление сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.PRC.001) выполняется при принятии уполномоченным органом, осуществляющим завершение временного ввоза (вывоза) ТСМП, решения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП.
32. Первой выполняется операция "Передача сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза (вывоза) ТСМП, формирует и передает в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП.
33. При поступлении в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП выполняется операция "Прием и обработка сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.OPR.002), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений.
В уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза (вывоза) ТСМП, передается уведомление об обработке сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП.

29. Жалпы процесс анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
Жалпы процесс анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Тип
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.001
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.008
байланыс түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
байланыс түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (СЕФАКТ ООН "Communication Channel Code" сыныптауышына үйлестірілген)
P.CLS.015
көлік және тауарларды тасымалдау түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
көлік және тауарларды тасымалдау түрлерінің тізбесі мен оларға тиісті кодтарды қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.026
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының анықтамалығы
анықтамалық
мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының тізбесін қамтиды
P.CLS.048
мекенжайлар түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
мекенжайлар түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.053
электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижесі түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижесі түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
VIII. Жалпы процесс рәсімдері
1. ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау рәсімдері
"ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.PRC.001) рәсімі
30. "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 6-суретте берілген.
6-сурет. "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.PRC.001) рәсімін орындау схемасы
31. "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.PRC.001) рәсімі ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы шешім қабылдаған кезде орындалады.
32. Бірінші "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді беру" (P.CP.03.OPR.001) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметті қалыптастырады және ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға береді.
33. ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтер түскен кезде "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CP.03.OPR.002) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті органға ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беріледі.

34. При поступлении в уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза (вывоза) ТСМП, уведомления об обработке сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП выполняется операция "Получение уведомления об обработке сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.OPR.003), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
35. Результатами выполнения процедуры "Представление сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.PRC.001) являются прием и обработка уполномоченным органом, осуществляющим контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП.
36. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.PRC.001), приведен в таблице 8.
Таблица 8
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Представление сведений о завершении временного ввоза
(вывоза) ТСМП" (P.CP.03.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.03.OPR.001
передача сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
приведено в таблице 9 настоящих Правил
P.CP.03.OPR.002
прием и обработка сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
приведено в таблице 10 настоящих Правил
P.CP.03.OPR.003
получение уведомления об обработке сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
приведено в таблице 11 настоящих Правил
Таблица 9
Описание операции "Передача сведений о завершении
временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.OPR.001
2
Наименование операции
передача сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза (вывоза) ТСМП
4
Условия выполнения
выполняется в случае принятия решения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сообщение, содержащее сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП, и передает его в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП переданы в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП
Таблица 10
Описание операции "Прием и обработка сведений о
завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП (операция "Передача сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП, формирует и направляет в уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза (вывоза) ТСМП, уведомление об обработке указанных сведений
7
Результаты
сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП обработаны, уведомление об обработке указанных сведений передано в уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза (вывоза) ТСМП
Таблица 11
Описание операции "Получение уведомления об обработке сведений
о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза (вывоза) ТСМП
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП (операция "Прием и обработка сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об обработке сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП обработано
Процедура "Внесение изменений в сведения о завершении
временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.PRC.002)

34. ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті органға ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама түскен кезде "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.CP.03.OPR.003) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
35. "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.PRC.001) рәсімін орындаудың нәтижелері ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі болып табылады.
36. "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 8-кестеде келтірілген.
8-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.03.OPR.001
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді беру
осы Қағидалардың 9-кестесінде келтірілген
P.CP.03.OPR.002
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 10-кестесінде келтірілген
P.CP.03.OPR.003
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 11-кестесінде келтірілген
9-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді беру" (P.CP.03.OPR.001) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.OPR.001
2
Операцияның атауы
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді беру
3
Орындаушы
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы шешім қабылданған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметті қамтитын хабарламаны қалыптастырады және оны Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға береді
7
Нәтижелер
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтер ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға берілді
10-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CP.03.OPR.002) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.OPR.002
2
Операцияның атауы
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді беру" (P.CP.03.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады, көрсетілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қалыптастырады және ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтер өңделді, көрсетілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті органға берілді
11-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.CP.03.OPR.003) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.OPR.003
2
Операцияның атауы
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CP.03.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы хабарламаны қабылдау мен өңдеуді Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады
7
Нәтижелер
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама өңделді
"ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.03.PRC.002) рәсімі

37. Схема выполнения процедуры "Внесение изменений в сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.PRC.002) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры "Внесение изменений в
сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП"
(P.CP.03.PRC.002)
38. Процедура "Внесение изменений в сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.PRC.002) выполняется при внесении изменений в сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП уполномоченным органом, осуществляющим завершение временного ввоза (вывоза) ТСМП.
39. Первой выполняется операция "Передача измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.OPR.004), по результатам выполнения которой уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза (вывоза) ТСМП, формирует и передает в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, измененные сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП.
40. При поступлении в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП выполняется операция "Прием и обработка измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.OPR.005), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза (вывоза) ТСМП, передается уведомление об обработке сведений.
41. При поступлении в уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза (вывоза) ТСМП, уведомления об обработке измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП выполняется операция "Получение уведомления об обработке измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.OPR.006), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
42. Результатами выполнения процедуры "Внесение изменений в сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.PRC.002) являются прием и обработка измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП уполномоченным органом, осуществляющим контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП.
43. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Внесение изменений в сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.PRC.002), приведен в таблице 12.
Таблица 12
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Внесение изменений в сведения о завершении
временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.03.OPR.004
передача измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
приведено в таблице 13 настоящих Правил
P.CP.03.OPR.005
прием и обработка измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.CP.03.OPR.006
получение уведомления об обработке измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
приведено в таблице 15 настоящих Правил
Таблица 13
Описание операции "Передача измененных сведений о завершении
временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.OPR.004
2
Наименование операции
передача измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза (вывоза) ТСМП
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости внесения изменений в сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сообщение, содержащее измененные сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП, и передает его в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
измененные сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП переданы в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП
Таблица 14
Описание операции "Прием и обработка измененных сведений о
завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.OPR.005
2
Наименование операции
прием и обработка измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП (операция "Передача измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.OPR.004))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП, формирует и направляет в уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза (вывоза) ТСМП, уведомление об обработке указанных сведений
7
Результаты
измененные сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП обработаны, уведомление об обработке указанных сведений передано в уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза (вывоза) ТСМП
Таблица 15
Описание операции "Получение уведомления об обработке
измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза)
ТСМП" (P.CP.03.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.OPR.006
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза (вывоза) ТСМП
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП (операция "Прием и обработка измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об обработке измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП обработано

37. "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.03.PRC.002) рәсімін орындау схемасы 7-суретте берілген.
7-сурет. "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.03.PRC.002) рәсімін орындау схемасы
38. "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.03.PRC.002) рәсімі ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге өзгерістер енгізген кезде орындалады.
39. Бірінші "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді беру" (P.CP.03.OPR.004) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді қалыптастырады және ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға береді.
40. ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтер ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға келіп түскен кезде "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CP.03.OPR.005) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті органға мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беріледі.
41. ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы мәліметтер ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті органға келіп түскен кезде "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы мәліметтерді алу" (P.CP.03.OPR.006) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
42 "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.03.PRC.002) рәсімін орындау нәтижелері ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі болып табылады.
43. "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.03.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 12-кестеде келтірілген.
12-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.03.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.03.OPR.004
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді беру
осы Қағидалардың 13-кестесінде келтірілген
P.CP.03.OPR.005
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
P.CP.03.OPR.006
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы мәліметтерді алу
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
13-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді беру" (P.CP.03.OPR.004) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.OPR.004
2
Операцияның атауы
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді беру
3
Орындаушы
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу қажеттілігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді қамтитын хабарламаны қалыптастырады және оны Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға береді
7
Нәтижелер
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтер ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға берілді
14-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CP.03.OPR.005) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.OPR.005
2
Операцияның атауы
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушының ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді алуы кезінде орындалады ("ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді беру" (P.CP.03.OPR.004) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің ІХ бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, көрсетілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қалыптастырады және ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтер өңделді, көрсетілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті органға берілді
15-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы мәліметтерді алу" (P.CP.03.OPR.006) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.OPR.006
2
Операцияның атауы
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы мәліметтерді алу
3
Орындаушы
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CP.03.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы хабарламаны қабылдауды Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады
7
Нәтижелер
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама өңделді

2. Процедуры продления срока временного ввоза ТСМП
Процедура "Представление сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.PRC.003)
44. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.PRC.003) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о
продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.PRC.003)
45. Процедура "Представление сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.PRC.003) выполняется при принятии уполномоченным органом, осуществляющим продление срока временного ввоза ТСМП, решения о продлении срока временного ввоза ТСМП.
46. Первой выполняется операция "Передача сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.OPR.007), по результатам выполнения которой уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСМП, формирует и передает в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП.
47. При поступлении в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП выполняется операция "Прием и обработка сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.OPR.008), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСМП, передается уведомление об обработке сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП.
48. При поступлении в уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСМП, уведомления об обработке сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП выполняется операция "Получение уведомления об обработке сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.OPR.009), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
49. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.PRC.003) является обработка сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП уполномоченным органом, осуществляющим контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП.
50. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.PRC.003), приведен в таблице 16.
Таблица 16
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Представление сведений о продлении срока временного
ввоза ТСМП" (P.CP.03.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.03.OPR.007
передача сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП
приведено в таблице 17 настоящих Правил
P.CP.03.OPR.008
прием и обработка сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.CP.03.OPR.009
получение уведомления об обработке сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП
приведено в таблице 19 настоящих Правил
Таблица 17
Описание операции "Передача сведений о продлении срока
временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.OPR.007
2
Наименование операции
передача сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСМП
4
Условия выполнения
выполняется в случае принятия решения о продлении срока временного ввоза ТСМП
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и передает в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП переданы в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП
Таблица 18
Описание операции "Прием и обработка сведений о продлении срока
временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.OPR.008
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП (операция "Передача сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.OPR.007))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП, формирует и направляет в уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСМП, уведомление об обработке сведений
7
Результаты
сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП обработаны, уведомление об обработке сведений передано в уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСМП
Таблица 19
Описание операции "Получение уведомления об обработке сведений
о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.OPR.009
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСМП
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП (операция "Прием и обработка сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.OPR.008))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об обработке сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП обработано

2. ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) мерзімін ұзарту рәсімі
"ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.PRC.003) рәсімі
44. "ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.PRC.003) рәсімін орындау схемасы 8-суретте берілген.
8-сурет. "ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.PRC.003) рәсімін орындау схемасы
45. "ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.PRC.003) рәсімі ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті орган ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы шешім қабылдаған кезде орындалады.
46. Бірінші "ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді беру" (P.CP.03.OPR.007) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті орган ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді қалыптастырады және ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға береді.
47. ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға келіп түскен кезде "ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CP.03.OPR.008) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті органға ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беріледі.
48. ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті органға ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама келіп түскен кезде "ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.CP.OPR.009) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
49. "ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.PRC.003) рәсімін орындау нәтижесі ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеуі болып табылады.
50. "ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 16-кестеде келтірілген.
16-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.03.OPR.007
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді беру
осы Қағидалардың 17-кестесінде келтірілген
P.CP.03.OPR.008
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
P.CP.03.OPR.009
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
17-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді беру" (P.CP.03.OPR.007) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.OPR.007
2
Операцияның атауы
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді беру
3
Орындаушы
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы шешім қабылданған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді қалыптастырады және Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға береді
7
Нәтижелер
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға берілді
18-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CP.03.OPR.008) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.OPR.008
2
Операцияның атауы
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді орындаушы алған кезде орындалады ("ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді беру" (P.CP.03.OPR.007) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қалыптастырады және ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер өңделді, мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті органға берілді
19-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.CP.03.OPR.009) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.OPR.009
2
Операцияның атауы
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны орындаушы алған кезде орындалады ("ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CP.03.OPR.008) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы хабарламаны қабылдауды Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады
7
Нәтижелер
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама өңделді

Процедура "Внесение изменений в сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.PRC.004)
51. Схема выполнения процедуры "Внесение изменений в сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.PRC.004) представлена на рисунке 9.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Внесение изменений в
сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.PRC.004)
52. Процедура "Внесение изменений в сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.PRC.004) выполняется при внесении изменений в сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП уполномоченным органом, осуществляющим продление срока временного ввоза ТСМП.
53. Первой выполняется операции "Передача измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.OPR.010), по результатам выполнения которой уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСМП, формирует и передает в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, измененные сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП.
54. При поступлении в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП выполняется операция "Прием и обработка измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.OPR.011), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСМП, передается уведомление об обработке измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП.
55. При поступлении в уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСМП, уведомления об обработке измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП выполняется операция "Получение уведомления об обработке измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.OPR.012), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
56. Результатом выполнения процедуры "Внесение изменений в сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.PRC.004) является обработка измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП уполномоченным органом, осуществляющим контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП.
57. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Внесение изменений в сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.PRC.004), приведен в таблице 20.
Таблица 20
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Внесение изменений в сведения о продлении срока

"ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.03.PRC.004) рәсімі
51. "ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.03.PRC.004) рәсімін орындау схемасы 9-суретте берілген.
9-сурет. "ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.03.PRC.004) рәсімін орындау схемасы
52. "ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.03.PRC.004) рәсімі ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті орган ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерге өзгерістер енгізген кезде орындалады.
53. Бірінші "ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді беру" (P.CP.03.OPR.010) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті орган ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді қалыптастырады және ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға береді.
54. ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтер ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға келіп түскен кезде "ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CP.03.OPR.011) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті органға беріледі.
55. ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті органға келіп түскен кезде "ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.CP.03.OPR.012) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
56. "ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.03.PRC.004) рәсімін орындау нәтижесі ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеуі болып табылады.
57. "ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.03.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 20-кестеде келтірілген.
20-кесте

временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.03.OPR.010
передача измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП
приведено в таблице 21 настоящих Правил
P.CP.03.OPR.011
прием и обработка измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП
приведено в таблице 22 настоящих Правил
P.CP.03.OPR.012
получение уведомления об обработке измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП
приведено в таблице 23 настоящих Правил
Таблица 21
Описание операции "Передача измененных сведений о продлении
срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.OPR.010
2
Наименование операции
передача измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСМП
4
Условия выполнения
выполняется в случае внесения изменений в сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сообщение, содержащее измененные сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП, и передает его в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
измененные сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП переданы в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП
Таблица 22
Описание операции "Прием и обработка измененных сведений
о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.OPR.011
2
Наименование операции
прием и обработка измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП (операция "Передача измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП, формирует и направляет в уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСМП, уведомление об обработке сведений
7
Результаты
измененные сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП обработаны, уведомление об обработке сведений передано в уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСМП
Таблица 23
Описание операции "Получение уведомления об обработке
измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП"
(P.CP.03.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.OPR.012
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСМП
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП (операция "Прием и обработка измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.OPR.011))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об обработке измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП обработано

"ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.03.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.03.OPR.010
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді беру
осы Қағидалардың 21-кестесінде келтірілген
P.CP.03.OPR.011
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 22-кестесінде келтірілген
P.CP.03.OPR.012
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
21-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді беру" (P.CP.03.OPR.010) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.OPR.010
2
Операцияның атауы
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді беру
3
Орындаушы
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерге өзгерістер енгізілген жағдайда орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді қамтитын хабарламаны қалыптастырады және оны Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға береді
7
Нәтижелер
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтер ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға берілді
22-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CP.03.OPR.011) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.OPR.011
2
Операцияның атауы
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді алған кезде орындалады ("ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді беру" (P.CP.03.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қалыптастырады және ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтер өңделді, мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті органға берілді
23-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.CP.03.OPR.012) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.OPR.012
2
Операцияның атауы
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CP.03.OPR.011) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы хабарламаны қабылдау мен өңдеуді Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады
7
Нәтижелер
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама өңделді

3. Процедуры признания ТСМП не находящимся под таможенным
контролем
Процедура "Представление сведений о признании ТСМП
не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.PRC.005)
58. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.PRC.005) представлена на рисунке 10.
Рис. 10. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о
признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем"
(P.CP.03.PRC.005)
59. Процедура "Представление сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.PRC.005) выполняется при принятии уполномоченным органом, осуществляющим признание ТСМП не находящимся под таможенным контролем, решения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем.
60. Первой выполняется операции "Передача сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.OPR.013), по результатам выполнения которой уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСМП не находящимся под таможенным контролем, формирует и передает в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем.
61. При поступлении в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем выполняется операция "Прием и обработка сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.OPR.014), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСМП не находящимся под таможенным контролем, передается уведомление об обработке сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем.
62. При поступлении в уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСМП не находящимся под таможенным контролем, уведомления об обработке сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем выполняется операция "Получение уведомления об обработке сведений о признании ТСМП находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.OPR.015), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
63. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.PRC.005) является обработка уполномоченным органом, осуществляющим контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем.

3. ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану рәсімдері
"ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.PRC.005) рәсімі
58. "ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.PRC.005) рәсімін орындау схемасы 10-суретте берілген.
10-сурет. ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.PRC.005) рәсімін орындау схемасы
59. "ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.PRC.005) рәсімі ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті орган ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы шешім қабылдаған кезде орындалады.
60. Бірінші "ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді беру" (P.CP.03.OPR.013) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті орган ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді қалыптастырады және ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға береді.
61. ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтер ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға келіп түскен кезде "ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CP.03.OPR.014) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті органға ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беріледі.
62. ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті органға ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама келіп түскен кезде "ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.CP.03.OPR.015) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
63. "ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді беру" (P.CP.03.PRC.005) рәсімін орындау нәтижесі ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді өңдеуі болып табылады.

64. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.PRC.005), приведен в таблице 24.
Таблица 24
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Представление сведений о признании ТСМП не
находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.03.OPR.013
передача сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
приведено в таблице 25 настоящих Правил
P.CP.03.OPR.014
прием и обработка сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
приведено в таблице 26 настоящих Правил
P.CP.03.OPR.015
получение уведомления об обработке сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
приведено в таблице 27 настоящих Правил
Таблица 25
Описание операции "Передача сведений о признании ТСМП
не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.OPR.013
2
Наименование операции
передача сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСМП не находящимся под таможенным контролем
4
Условия выполнения
выполняется при принятии решения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сообщение, содержащее сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем, и передает его в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем переданы в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП
Таблица 26
Описание операции "Прием и обработка сведений о признании ТСМП
не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.OPR.014
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем (операция "Передача сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем, формирует и направляет в уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСМП не находящимся под таможенным контролем, уведомление об обработке сведений
7
Результаты
сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем обработаны, уведомление об обработке сведений передано в уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСМП не находящимся под таможенным контролем
Таблица 27
Описание операции "Получение уведомления об обработке сведений
о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем"
(P.CP.03.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.OPR.015
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСМП не находящимся под таможенным контролем
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем (операция "Прием и обработка сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.OPR.014))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об обработке сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем обработано
Процедура "Внесение изменений в сведения о признании ТСМП

64. "ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді беру" (P.CP.03.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 24-кестеде келтірілген.
24-кесте
"ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.03.OPR.013
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді беру
осы Қағидалардың 25-кестесінде келтірілген
P.CP.03.OPR.014
қабылдау және өңдеу ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтер
осы Қағидалардың 26-кестесінде келтірілген
P.CP.03.OPR.015
өңдеу туралы хабарламаны алу ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтер
осы Қағидалардың 27-кестесінде келтірілген
25-кесте
"ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді беру" (P.CP.03.OPR.013) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.OPR.013
2
Операцияның атауы
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді беру
3
Орындаушы
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы шешім қабылдаған кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді қамтитын хабарламаны қалыптастырады және оны Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға береді
7
Нәтижелер
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтер ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға берілді
26-кесте
"ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CP.03.OPR.014) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.OPR.014
2
Операцияның атауы
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді беру" (P.CP.03.OPR.013) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қалыптастырады және ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтер өңделді, мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті органға берілді
27-кесте
"ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.CP.03.OPR.015) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.OPR.015
2
Операцияның атауы
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CP.03.OPR.014) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы хабарламаны қабылдау мен өңдеуді Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады
7
Нәтижелер
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама өңделді

не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.PRC.006)
65. Схема выполнения процедуры "Внесение изменений в сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.PRC.006) представлена на рисунке 11.
Рис. 11. Схема выполнения процедуры "Внесение изменений в
сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем"
(P.CP.03.PRC.006)
66. Процедура "Внесение изменений в сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.PRC.006) выполняется уполномоченным органом, осуществляющим признание ТСМП не находящимся под таможенным контролем, при внесении изменений в сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем.
67. Первой выполняется операции "Передача измененных сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.OPR.016), по результатам выполнения которой уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСМП не находящимся под таможенным контролем, формирует и направляет в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, измененные сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем.
68. При поступлении в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем выполняется операция "Прием и обработка измененных сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.OPR.017), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСМП не находящимся под таможенным контролем, передается уведомление об обработке сведений.
69. При поступлении в уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСМП не находящимся под таможенным контролем, уведомления об обработке измененных сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем выполняется операция "Получение уведомления об обработке измененных сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.OPR.018), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
70. Результатом выполнения процедуры "Внесение изменений в сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.PRC.006) является обработка измененных сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем уполномоченным органом, осуществляющим контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП.
71. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Внесение изменений в сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.PRC.006), приведен в таблице 28.
Таблица 28
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Внесение изменений в сведения о признании ТСМП не

"ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.03.PRC.006) рәсімі
65. "ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.03.PRC.006) рәсімін орындау схемасы 11-суретте берілген.
11-сурет. "ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.03.PRC.006) рәсімін орындау схемасы
66. "ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.03.PRC.006) рәсімі ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті орган ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерге өзгерістер енгізген кезде орындалады.
67. Бірінші "ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді беру" (P.CP.03.OPR.016) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті орган ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді қалыптастырады және ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға жібереді.
68. ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтер ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға келіп түскен кезде "ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CP.03.OPR.017) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті органға мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беріледі.
69. ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті органға мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама келіп түскен кезде "ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.CP.03.OPR.018) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
70. "ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.03.PRC.006) рәсімін орындау нәтижесі ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның өңдеуі болып табылады.
71. "ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.03.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 28-кестеде келтірілген.
28-кесте

находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.03.OPR.016
передача измененных сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
приведено в таблице 29 настоящих Правил
P.CP.03.OPR.017
прием и обработка измененных сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
приведено в таблице 30 настоящих Правил
P.CP.03.OPR.018
получение уведомления об обработке измененных сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
приведено в таблице 31 настоящих Правил
Таблица 29
Описание операции "Передача измененных сведений о признании
ТСМП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.OPR.016
2
Наименование операции
передача измененных сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСМП не находящимся под таможенным контролем
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости внесения изменений в сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сообщение, содержащее измененные сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем, и направляет его в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
измененные сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем направлены в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП
Таблица 30
Описание операции "Прием и обработка измененных сведений о
признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем"
(P.CP.03.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.OPR.017
2
Наименование операции
прием и обработка измененных сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем измененных сведений о признании ТСМП
не находящимся под таможенным контролем (операция "Передача измененных сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку измененных сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем, формирует и направляет в уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСМП не находящимся под таможенным контролем, уведомление об обработке сведений
7
Результаты
измененные сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем обработаны, уведомление об обработке указанных сведений передано в уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСМП не находящимся под таможенным контролем
Таблица 31
Описание операции "Получение уведомления об обработке
измененных сведений о признании ТСМП не находящимся под
таможенным контролем" (P.CP.03.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.OPR.018
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке измененных сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСМП не находящимся под таможенным контролем
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке измененных сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем (операция "Прием и обработка измененных сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.OPR.017))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об обработке измененных сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем обработано

"ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.03.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.03.OPR.016
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді беру
осы Қағидалардың 29-кестесінде келтірілген
P.CP.03.OPR.017
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 30-кестесінде келтірілген
P.CP.03.OPR.018
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 31-кестесінде келтірілген
29-кесте
"ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді беру" (P.CP.03.OPR.016) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.OPR.016
2
Операцияның атауы
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді беру
3
Орындаушы
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу қажеттілігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді қамтитын хабарламаны қалыптастырады және оны Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
ХТКҚ кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтер ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға жіберілді
30-кесте
"ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CP.03.OPR.017) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.OPR.017
2
Операцияның атауы
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді алған кезде орындалады ("ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді беру" (P.CP.03.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қалыптастырады және ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтер өңделді, көрсетілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті органға берілді
31-кесте
"ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.CP.03.OPR.018) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.OPR.018
2
Операцияның атауы
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CP.03.OPR.017) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы хабарламаны қабылдау мен өңдеуді Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады
7
Нәтижелер
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама өңделді

4. Процедуры представления сведений о временном ввозе (вывозе)
ТСМП
Процедура "Запрос сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП"
(P.CP.03.PRC.007)
72. Схема выполнения процедуры "Запрос сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП" (P.CP.03.PRC.007) представлена на рисунке 12.
Рис. 12. Схема выполнения процедуры "Запрос сведений о
временном ввозе (вывозе) ТСМП" (P.CP.03.PRC.007)
73. Процедура "Запрос сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП" (P.CP.03.PRC.007) выполняется при проведении таможенного контроля уполномоченным органом, запрашивающим сведения о ТСМП, в случае отсутствия сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП.
74. Первой выполняется операции "Запрос сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП" (P.CP.03.OPR.019), по результатам выполнения которой уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСМП, формирует и направляет в уполномоченный орган, представляющий сведения о ТСМП, запрос на представление сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП. При необходимости направления запроса в уполномоченные органы, представляющие сведения о ТСМП, нескольких государств-членов, запрос должен формироваться по каждому государству-члену отдельно. В случае запроса сведений за период, указанный период не должен быть более 1 года.
75. При поступлении в уполномоченный орган, представляющий сведения о ТСМП, запроса на представление сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП выполняется операция "Представление сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП" (P.CP.03.OPR.020), по результатам выполнения которой в уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСМП, представляются сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП либо передается уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
76. При поступлении в уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСМП, сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП либо уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП" (P.CP.03.OPR.021), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений.
77. Результатами выполнения процедуры "Запрос сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП" (P.CP.03.PRC.007) являются прием и обработка сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, уполномоченным органом, запрашивающим сведения о ТСМП. При этом общее время от момента направления запроса на представление сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП и до момента обработки сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, уполномоченным органом, запрашивающим сведения о ТСМП, не должно превышать 2 минут.

4. ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері "ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.03.PRC.007) рәсімі
72. "ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу" рәсімін (P.CP.03.PRC.007) орындау схемасы 12-суретте берілген.
12-сурет. "ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.03.PRC.007) рәсімін орындау схемасы
73. "ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.03.PRC.007) рәсімі ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер болмаған жағдайда, ХТКҚ туралы мәліметтерді сұрататын уәкілетті орган кедендік бақылауды жүргізген кезде орындалады.
74. Бірінші "ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.03.OPR.019) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша ХТКҚ туралы мәліметтерге сұрау салатын уәкілетті орган ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және ХТКҚ туралы мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға жібереді. Бірнеше мүше мемлекеттің ХТКҚ туралы мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органдарына сұрау салуды жіберу қажет болған кезде, сұрау салу әрбір мүше мемлекет бойынша бөлек қалыптастырылуға тиіс. Кезең үшін мәліметтерге сұрау салынған жағдайда, көрсетілген кезең 1 жылдан көп болмауға тиіс.
75. ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу ХТКҚ туралы мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға келіп түскен кезде "ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.OPR.020) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша ХТКҚ туралы мәліметтерге сұрау салатын уәкілетті органға, ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер ұсынылады не сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама беріледі.
76. ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер не сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама ХТКҚ туралы мәліметтерге сұрау салатын уәкілетті органға келіп түскен кезде "ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CP.03.OPR.021) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
77. "ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.03.PRC.007) рәсімін орындау нәтижелері ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны ХТКҚ туралы мәліметтерді сұратқан уәкілетті органның қабылдауы және өңдеуі болып табылады. Бұл ретте ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу жіберілген кезден бастап ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны ХТКҚ туралы мәліметтерді сұратқан уәкілетті органның өңдеген кезге дейінгі аралықтағы жалпы уақыт 2 минуттан аспауға тиіс.

78. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП" (P.CP.03.PRC.007), приведен в таблице 32.
Таблица 32
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Запрос сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП"
(P.CP.03.PRC.007)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.03.OPR.019
запрос сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП
приведено в таблице 33 настоящих Правил
P.CP.03.OPR.020
представление сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП
приведено в таблице 34 настоящих Правил

78. "ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.03.PRC.007) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 32-кестеде келтірілген.
32-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.03.PRC.007) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.03.OPR.019
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың 33-кестесінде келтірілген
P.CP.03.OPR.020
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 34-кестесінде келтірілген

P.CP.03.OPR.021
прием и обработка сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП
приведено в таблице 35 настоящих Правил
Таблица 33
Описание операции "Запрос сведений о временном ввозе (вывозе)
ТСМП" (P.CP.03.OPR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.OPR.019
2
Наименование операции
запрос сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСМП
4
Условия выполнения
выполняется при проведении таможенного контроля в отношении ТСМП при условии отсутствия сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Период запроса не должен превышать 1 года
6
Описание операции
исполнитель формирует запрос на представление сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП и направляет его в уполномоченный орган, представляющий сведения о ТСМП, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП направлен в уполномоченный орган, представляющий сведения о ТСМП
Таблица 34
Описание операции "Представление сведений о временном ввозе
(вывозе) ТСМП" (P.CP.03.OPR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.OPR.020
2
Наименование операции
представление сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения о ТСМП
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП (операция "Запрос сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП" (P.CP.03.OPR.019))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСМП, сведения о ввозе (вывозе) ТСМП в соответствии с параметрами, указанными в запросе.
При запросе сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП за период представляются сведения о таможенных операциях, совершенных в отношении ТСМП и относящиеся к периоду, указанному в запросе. В случае если за период, указанный в запросе сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП, совершено более 100 операций оформления временного ввоза (вывоза) ТСМП, в ответ представляются сведения о 100 последних совершенных операциях. В случае если период не указан, представляются сведения по последней (с учетом хронологии) таможенной операции, совершенной в отношении ТСМП. Сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП содержат следующую информацию о таможенных операциях, совершенных в отношении ТСМП: информацию о регистрации ввоза (вывоза) ТСМП и информацию о продлении срока временного ввоза ТСМП. При отсутствии сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП, удовлетворяющих параметрам запроса, в уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСМП, направляется уведомление об отсутствии таких сведений
7
Результаты
в уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСМП, представлены сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 35
Описание операции "Прием и обработка сведений о временном ввозе
(вывозе) ТСМП" (P.CP.03.OPR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.OPR.021
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСМП
4
Условия выполнения

P.CP.03.OPR.021
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 35-кестесінде келтірілген
33-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.03.OPR.019) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.OPR.019
2
Операцияның атауы
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
ХТКҚ туралы мәліметтерге сұрау салатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер болмаған жағдайда ХТКҚ-ға қатысты кедендік бақылау жүргізу кезінде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Сұрау салу кезеңі 1 жылдан аспауға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және оны Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ХТКҚ туралы мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу ХТКҚ туралы мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға жіберілді
34-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.OPR.020) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.OPR.020
2
Операцияның атауы
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
ХТКҚ туралы мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.03.OPR.019) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана сұратады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы сұрау салуды өңдеуді Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады, сұрау салуда көрсетілген өлшемдерге сәйкес ХТКҚ әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді қалыптастырады және ХТКҚ туралы мәліметтерге сұрау салатын уәкілетті органға ұсынады. ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге кезең үшін сұрау салу кезінде ХТКҚ-ға қатысты жасалған және сұрау салуда көрсетілген кезеңге қатысты кедендік операциялар туралы мәліметтер ұсынылады. Егер ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салуда көрсетілген кезеңде ХТКҚ уақытша әкелінуінің (әкетілуінің) 100-ден астам операциялары жасалған жағдайда, жауап ретінде соңғы жасалған 100 операция туралы мәліметтер ұсынылады. Егер кезең көрсетілмеген жағдайда, ХТКҚ-ға қатысты жасалған соңғы (хронология ескеріле отырып) кедендік операция бойынша мәліметтер ұсынылады. ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер ХТКҚ-ға қатысты жасалған кедендік операциялар туралы мынадай ақпаратты: ХТКҚ әкелінуін (әкетілуін) тіркеу туралы ақпаратты және ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы ақпаратты қамтиды. Сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер болмаған кезде, ХТКҚ туралы мәліметті сұрататын уәкілетті органға мұндай мәліметтердің болмауы туралы хабарлама жіберіледі
7
Нәтижелер
ХТКҚ туралы мәліметті сұрататын уәкілетті органға ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер ұсынылды немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберілді
35-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CP.03.OPR.021) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.OPR.021
2
Операцияның атауы
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ХТКҚ туралы мәліметті сұрататын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары

выполняется при получении исполнителем сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП либо уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Представление сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП" (P.CP.03.OPR.020))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны
Процедура "Запрос сведений об отсутствии сведений о завершении
временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.PRC.008)
79. Схема выполнения процедуры "Запрос сведений об отсутствии сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.PRC.008) представлена на рисунке 13.
Рис. 13. Схема выполнения процедуры "Запрос информации об
отсутствии сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП"
(P.CP.03.PRC.008)
80. Процедура "Запрос информации об отсутствии сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.PRC.008) осуществляется при принятии решения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем уполномоченным органом, запрашивающим сведения о ТСМП, в целях получения сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП.
81. Первой выполняется операция "Запрос об отсутствии сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.OPR.022), по результатам выполнения которой уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСМП, формирует и направляет в уполномоченный орган, представляющий сведения о ТСМП, запрос об отсутствии сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП. При возникновении необходимости направления запроса в уполномоченные органы, представляющие сведения о ТСМП, нескольких государств-членов, запрос формируется в уполномоченный орган, представляющий сведения о ТСМП, каждого государства-члена.
82. При поступлении в уполномоченный орган, представляющий сведения о ТСМП, запроса об отсутствии сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП выполняется операция "Представление сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.OPR.023), по результатам выполнения которой в уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСМП, представляются сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП либо передается уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.

ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді не сұрау салудың өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны орындаушы алған кезде орындалады ("ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.OPR.020) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтердің не сұрау салудың өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарлама өңделді
"ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.03.PRC.008) рәсімі
79. "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.03.PRC.008) рәсімін орындау схемасы 13-суретте берілген.
13-сурет. "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.03.PRC.008) рәсімін орындау схемасы
80. "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CP.03.PRC.008) рәсімі ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді алу мақсатында ХТКҚ туралы мәліметтерді сұратқан уәкілетті орган ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы шешім қабылдаған кезде жүзеге асырылады.
81. Бірінші "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.03.OPR.022) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша ХТКҚ туралы мәліметтерге сұрау салатын уәкілетті орган ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы мәліметтерге сұрау салуды қалыптастырады және ХТКҚ туралы мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға жібереді. Сұрау салуды бірнеше мүше мемлекеттердің ХТКҚ туралы мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органдарына жіберу қажеттілігі туындаған кезде сұрау салу әрбір мүше мемлекеттің ХТКҚ туралы мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органына қалыптастырылады.
82. ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы сұрау салу ХТКҚ туралы мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға келіп түскен кезде "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.OPR.023) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша ХТКҚ туралы мәліметтерге сұрау салатын уәкілетті органға ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтер ұсынылады не сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарлама беріледі.

83. При поступлении в уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСМП, сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП либо уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.OPR.024).
84. Результатами выполнения процедуры "Запрос информации об отсутствии сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.PRC.008) являются прием и обработка сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП либо уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, уполномоченным органом, запрашивающим сведения о ТСМП. При этом общее время от момента направления запроса на представление сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП и до момента обработки сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, уполномоченным органом, запрашивающим сведения о ТСМП, не должно превышать 2 минут.
85. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос информации об отсутствии сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.PRC.008), приведен в таблице 36.
Таблица 36
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Запрос информации об отсутствии сведений о
завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.PRC.008)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.03.OPR.022
запрос об отсутствии сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
приведено в таблице 37 настоящих Правил
P.CP.03.OPR.023
представление сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
приведено в таблице 38 настоящих Правил

83. ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтер не сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарлама ХТКҚ туралы мәліметтерге сұрау салатын уәкілетті органға келіп түскен кезде "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CP.03.OPR.024) операциясы орындалады.
84. "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CP.03.PRC.008) рәсімін орындау нәтижелері ХТКҚ туралы мәліметтерді сұратқан уәкілетті органның ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді не сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны қабылдауы және өңдеуі болып табылады. Бұл ретте ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу жіберілген кезден бастап ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны ХТКҚ туралы мәліметтерді сұратқан уәкілетті орган өңдеген кезге дейінгі аралықтағы жалпы уақыт 2 минуттан аспауға тиіс.
85. "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CP.03.PRC.008) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 36-кестеде келтірілген.
36-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CP.03.PRC.008) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.03.OPR.022
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы сұрау салу
осы Қағидалардың 37-кестесінде келтірілген
P.CP.03.OPR.023
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 38-кестесінде келтірілген

P.CP.03.OPR.024
прием и обработка запрошенных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
приведено в таблице 39 настоящих Правил
Таблица 37
Описание операции "Запрос об отсутствии сведений
о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.OPR.022)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.OPR.022
2
Наименование операции
запрос об отсутствии сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСМП
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Период запроса не должен превышать 1 года
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган, представляющий сведения о ТСМП, запрос об отсутствии сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос об отсутствии сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП направлен в уполномоченный орган, представляющий сведения о ТСМП
Таблица 38
Описание операции "Представление сведений о завершении
временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.OPR.023)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.OPR.023
2
Наименование операции
представление сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения о ТСМП
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса об отсутствии сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП (операция "Запрос об отсутствии сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.OPR.022))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСМП, сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП, которые содержат следующую информацию о таможенных операциях, совершенных с ТСМП: информацию о продлении срока временного ввоза ТСМП, информацию о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП, информацию о наступлении обстоятельств, допускающих признание ТСМП не находящимся под таможенным контролем.

P.CP.03.OPR.024
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы сұратылған мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 39-кестесінде келтірілген
37-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы сұрау салу" (P.CP.03.OPR.022) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.OPR.022
2
Операцияның атауы
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы сұрау салу
3
Орындаушы
ХТКҚ туралы мәліметті сұрататын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді алу қажеттілігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Сұрау салу кезеңі 1 жылдан аспауға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы мәліметтерге сұрау салуды қалыптастырады және Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ХТКҚ туралы мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы сұрау салу ХТКҚ туралы мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға жіберілді
38-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.OPR.023) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.OPR.023
2
Операцияның атауы
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
ХТКҚ туралы мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы сұрау салуды алған кезде орындалады ("ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.03.OPR.022) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана сұратады
6
Операцияның сипаттамасы

В случае если за период, указанный в запросе об отсутствие сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП, совершено более 100 операций оформления временного ввоза (вывоза) ТСМП, представляются сведения о 100 последних совершенных операциях. При отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСМП, направляется уведомление об отсутствии таких сведений
7
Результаты
в уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСМП, представлены сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 39
Описание операции "Прием и обработка запрошенных сведений
о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.OPR.024)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.OPR.024
2
Наименование операции
прием и обработка запрошенных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСМП
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП либо уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Представление сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.OPR.023))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях
86. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и логического контроля и в иных случаях.

орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметті қалыптастырады және ХТКҚ туралы мәліметті сұрататын уәкілетті органға ұсынады, ол ХТКҚ-мен жасалған кедендік операциялар туралы мынадай ақпаратты: ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы ақпаратты, ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы ақпаратты, ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тануға жол берілген мән-жайлардың басталғаны туралы ақпаратты қамтиды. Егер ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтердің болмауы туралы сұрау салуда көрсетілген кезеңде ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) ресімдеудің 100-ден астам операциялары жасалған жағдайда, соңғы жасалған 100 операция туралы мәліметтер ұсынылады. Сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер болмаған кезде ХТКҚ туралы мәліметті сұрататын уәкілетті органға мұндай мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі
7
Нәтижелер
ХТКҚ туралы мәліметті сұрататын уәкілетті органға ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтер ұсынылды немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарлама жіберілді
39-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы сұратылған мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CP.03.OPR.024) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.OPR.024
2
Операцияның атауы
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы сұратылған мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ХТКҚ туралы мәліметтерге сұрау салатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді не сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.OPR.023) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметті немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтер не сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарлама өңделді
IX. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі
86. Жалпы процес рәсімдерін орындау кезінде ерекше жағдайлар орын алуы мүмкін, ондай кезде деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізілмеуі мүмкін. Бұл техникалық ақаулар, құрылымдық және логикалық бақылау қателіктері туындаған кезде және өзге де жағдайларда болуы мүмкін.

87. В случае возникновения ошибок структурного и логического контроля уполномоченный орган государства-члена осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю электронных документов и сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган государства-члена принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в соответствии с установленным порядком.
88. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Евразийскую экономическую комиссию об уполномоченных органах государств-членов, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 2 февраля 2016 г. № 16
Регламент
информационного взаимодействия между уполномоченными органами
государств – членов Евразийского экономического союза при
реализации средствами интегрированной информационной системы
внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена
сведениями между таможенными органами государств – членов
Евразийского экономического союза в процессе учета и контроля
временно ввезенных на территорию государства – члена
Евразийского экономического союза и временно вывезенных с такой
территории транспортных средств международной перевозки"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Комиссии Таможенного союза от 18 ноября 2010 г. № 511 "Об Инструкции о порядке совершения отдельных таможенных операций в отношении временно ввозимых и временно вывозимых транспортных средств международной перевозки";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";

87. Құрылымдық және логикалық бақылау қателіктері туындаған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес қателік туралы хабарлама алуға негіз болған хабарды Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына және электрондық құжаттар мен мәліметтерді бақылауға қойылатын талаптарға сәйкестігіне тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттардың талаптарына сәйкес келмеуі анықталған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қателікті жою үшін белгіленген тәртіпке сәйкес қажетті шаралар қабылдайды.
88. Штаттан тыс жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер біріне-бірі және Еуразиялық экономикалық комиссияға құзыретіне осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау жататын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары туралы ақпарат береді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық қолдауды қамтамасыз етуге жауапты тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 2 ақпандағы
№ 16 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына уақытша әкелінген және мұндай аумақтан уақытша әкетілген халықаралық тасымалдың көлік құралдарын есепке алу және бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл Регламентi
І. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Кеден одағы Комиссиясының "Уақытша әкелінетін және уақытша әкетілетін халықаралық тасымалдың көлік құралдарына қатысты жекелеген кедендік операцияларды жасау тәртібі туралы нұсқаулық туралы" 2010 жылғы 18 қарашадағы № 511 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара саудасының интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
Настоящий Регламент разработан с учетом положений Технологии обмена информацией между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза, обеспечивающей учет и контроль временного ввоза и вывоза автомобильных транспортных средств на (с) территорию(и) государств – членов Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Объединенной коллегии таможенных служб государств – членов Таможенного союза от 4 июня 2015 г. № 15/6.
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного понимания участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Обеспечение обмена сведениями между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза в процессе учета и контроля временно ввезенных на территорию государства – члена Евразийского экономического союза и временно вывезенных с такой территории транспортных средств международной перевозки" (далее – общий процесс), а также своей роли при их выполнении.
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"аутентификация" – проверка принадлежности субъекту доступа предъявленного им идентификатора, подтверждение подлинности;
"ЛНП" – личная номерная печать должностного лица таможенных органов, проставлением оттиска которой и подписи должностного лица в таможенных документах удостоверяется совершение таможенной операции;
"реквизит" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"ТСЛП" – транспортное средство для личного пользования – авто-, мототранспортное средство, прицеп, водное или воздушное судно (вместе с запасными частями, а также обычными принадлежностями и оборудованием, содержащимися в обычных баках, горюче-смазочными материалами и топливом), находящиеся в собственности или владении физического лица, перемещающего эти транспортные средства через таможенную границу Союза исключительно в личных целях, а не для транспортировки лиц за вознаграждение, промышленной или коммерческой транспортировки товаров за вознаграждение или бесплатно;
"ТСМП" – транспортное средство международной перевозки, ввозимое на таможенную территорию Союза или вывозимое за ее пределы в целях начала и (или) завершения международной перевозки грузов, пассажиров и (или) багажа, с находящимися на нем специальным оборудованием, предназначенным для погрузки, разгрузки, обработки и защиты грузов, предметами материально-технического снабжения и снаряжения, а также запасными частями и оборудованием, предназначенными для ремонта, технического обслуживания или эксплуатации транспортного средства в пути следования.

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
Осы Регламент Кеден одағына мүше мемлекеттердің кеден қызметтерінің біріккен алқасының 2015 жылғы 4 маусымдағы № 15/6 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарына(н) автомобиль көлік құралдарының уақытша әкелінуін және әкетілуін есепке алу мен бақылауды қамтамасыз ететін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында ақпарат алмасу технологиясының ережелері ескеріле отырып әзірленді.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Регламент "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына уақытша әкелінген және мұндай аумақтан уақытша әкетілген халықаралық тасымалдың көлік құралдарын есепке алу және бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) қатысушылардың жалпы процесс транзакцияларын орындау тәртібі мен шарттарын, сондай-ақ оларды орындау кезіндегі өзінің рөлін біркелкі түсінуін қамтамасыз ету мақсатында әзірленді.
3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындаудың тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операциялардың орындалу тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде жалпы процеске қатысушылар қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"аутентификациялау" – субъект ұсынған сәйкестендіргішке қолжетімділіктің субъектіге тиесілілігін тексеру, төлнұсқалықты растау;
"ЖНМ" – кеден органдарының лауазымды адамының жеке нөмірлік мөрі, кедендік құжаттарға оның бедері және лауазымды адамның қолы қойыла отырып, кедендік операцияның жасалғаны куәландырылады;
"деректеме" – электрондық құжат деректерінің (мәліметтерінің) бірлігі, ол белгілі бір контексте бөлінбейтін болып саналады;
"ЖПКҚ" – жеке пайдалануға арналған көлік құралы – осы көлік құралдарын Одақтың кедендік шекарасы арқылы адамдарды сыйақыға тасымалдау үшін емес, тауарларды сыйақыға немесе тегін өнеркәсіптік немесе коммерциялық тасымалдау үшін емес, жеке мақсаттарда өткізетін жеке тұлғаның меншігіндегі немесе иелігіндегі авто- және мотокөлік құралдары, тіркемелер, су кемесін немесе әуе кемесі (қосалқы бөлшектерімен, сондай-ақ әдеттегі керек-жарақтарымен және жабдығымен, әдеттегі бактардағы жанар-жағармай материалдарымен және отынмен бірге);
"ХТКҚ" – жүктерді тиеуге, түсіруге, өңдеуге және қорғауға арналған арнайы жабдығы өзінде орналасқан, материалдық-техникалық жабдықтау және жасақтау заттары, сондай-ақ жүру жолында көлік құралын жөндеуге, техникалық қызмет көрсетуге немесе пайдалануға арналған қосалқы бөлшектері мен жабдығы бар, жүктерді, жолаушыларды және (немесе) багажды халықаралық тасымалдауды бастау және (немесе) аяқтау мақсатында Одақтың кедендік аумағына әкелінетін немесе оның шегінен тыс жерлерге әкетілетін халықаралық тасымалдаудың көлік құралы.

Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза в процессе учета и контроля временно ввезенных на территорию государства – члена Евразийского экономического союза и временно вывезенных с такой территории транспортных средств международной перевозки", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 февраля 2016 г. № 16 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках
общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП
принимает и обрабатывает сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП от уполномоченного органа, совершающего таможенные операции
уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза (вывоза) ТСМП (P.CP.03.ACT.001)
Уполномоченный орган, совершающий таможенные операции
представляет сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП при совершении таможенных операций (завершение временного ввоза (вывоза) ТСМП, продление сроков временного ввоза ТСМП, признание ТСМП не находящимся под таможенным контролем)
уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза (вывоза) ТСМП (P.CP.03.ACT.002);
уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСМП (P.CP.03.ACT.003);
уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСМП не находящимся под таможенным контролем (P.CP.03.ACT.004)
Уполномоченный орган, запрашивающий сведения
формирует и отправляет запросы на представление сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП и о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП, получает запрошенные сведения

Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастама жасалған операция", "қабылдаушы операция", "респондент", "жалпы процесс хабары" және "Жалпы процесс транзакциясы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына уақытша әкелінген және мұндай аумақтан уақытша әкетілген халықаралық тасымалдың көлік құралдарын есепке алу және бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер 1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті орган
кедендік операцияларды жасайтын уәкілетті органнан ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді қабылдайды және өңдейді
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті орган (P.CP.03.ACT.001)
Кедендік операцияларды жасайтын уәкілетті орган
кедендік операцияларды (ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау, ХТКҚ уақытша әкелу мерзімдерін ұзарту, ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану) жасау кезінде ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді ұсынады
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті орган (P.CP.03.ACT.002);
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті орган (P.CP.03.ACT.003);
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті орган (P.CP.03.ACT.004)
Мәліметтерді сұрататын уәкілетті орган
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы және ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды ұсынуға сұрау салуларды жөнелтеді, сұратылған мәліметтерді алады

уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСМП (P.CP.03.ACT.005)
Уполномоченный орган, представляющий сведения
представляет сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП и о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП по запросу уполномоченного органа, запрашивающего сведения
уполномоченный орган, представляющий сведения о ТСМП (P.CP.03.ACT.006)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – уполномоченный орган государства-члена) в соответствии с процедурами общего процесса:
информационное взаимодействие при продлении срока временного ввоза ТСМП;
информационное взаимодействие при завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП;
информационное взаимодействие при признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем;
информационное взаимодействие при запросе сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП;
информационное взаимодействие при запросе сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия
между уполномоченными органами государств-членов
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза в процессе учета и контроля временно ввезенных на территорию государства – члена Евразийского экономического союза и временно вывезенных с такой территории транспортных средств международной перевозки", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 февраля 2016 г. № 16 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

ХТКҚ туралы мәліметтерді сұрататын уәкілетті орган (P.CP.03.ACT.005)
Мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган
Мәліметтерді сұрататын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы және ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді ұсынады
ХТКҚ туралы мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган (P.CP.03.ACT.006)
2. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары (бұдан әрі – мүше мемлекеттің уәкілетті органы) арасында жалпы процестің рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге сұрау салу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы 1-суретте келтірілген.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылардың арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін сәйкес келтіру мақсатында хабарлар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялар мен осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процестің транзакциялары арасындағы өзара байланыстар айқындалған.
10. Жалпы процесс транзакциясын орындау кезінде бастамашы өзі жүзеге асыратын операция (бастамашылық жасалған операция) шеңберінде респондентке сұрау салу хабарын жібереді, оған жауап ретінде респондент өзі жүзеге асыратын операция (бастамашылық жасалған операция) шеңберінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына қарай жауап хабар жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабар құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 2 ақпандағы № 16 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына уақытша әкелінген және мұндай аумақтан уақытша әкетілген халықаралық тасымалдың көлік құралдарын есепке алу және бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при продлении срока временного
ввоза ТСМП
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при продлении срока временного ввоза ТСМП представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при
продлении срока временного ввоза ТСМП
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при продлении срока
временного ввоза ТСМП
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

11. Жалпы процестің транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай, жалпы процесс транзакциясының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтарының шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту кезіндегі жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 2-суретте келтірілген. 2-кестеде жалпы процестің әрбір рәсімі үшін операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және нәтижелейтін жай-күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
2-сурет. ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту кезіндегі жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
2-кесте
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелейтін жай-күйі
Жалпы процесінің транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Представление сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП (P.CP.03.PRC.003)
1.1
Передача сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП (P.CP.03.OPR.007).
Получение уведомления об обработке сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП (P.CP.03.OPR.009)
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001): сведения о продлении срока переданы
прием и обработка сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП (P.CP.03.OPR.008)
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001): сведения о продлении срока обработаны
передача сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП (P.CP.03.TRN.001)
2
Внесение изменений в сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП (P.CP.03.PRC.004)
2.1
Передача измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП (P.CP.03.OPR.010).
Получение уведомления об обработке измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП (P.CP.03.OPR.012)
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001): измененные сведения о продлении срока переданы
прием и обработка измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП (P.CP.03.OPR.011)
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001): измененные сведения о продлении срока обработаны
передача измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП (P.CP.03.TRN.002)
2. Информационное взаимодействие при завершении временного
ввоза (вывоза) ТСМП

ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну (P.CP.03.PRC.003)
1.1
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді беру (P.CP.03.OPR.007).
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу (P.CP.03.OPR.009)
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001): мерзімді ұзарту туралы мәліметтер берілді
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CP.03.OPR.008)
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001): мерзімді ұзарту туралы мәліметтер өңделді
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді беру (P.CP.03.TRN.001)
2
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу (P.CP.03.PRC.004)
2.1
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді (P.CP.03.OPR.010) беру.
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді (P.CP.03.OPR.012) өңдеу туралы хабарламаны алу
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001): мерзімді ұзарту туралы өзгертілген мәліметтер берілді
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CP.03.OPR.011)
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001): мерзімді ұзарту туралы өзгертілген мәліметтер өңделді
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді беру (P.CP.03.TRN.002)
2. ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл

13. Схема выполнения транзакций общего процесса при завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при
завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при завершении
временного ввоза (вывоза) ТСМП
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Представление сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП (P.CP.03.PRC.001)
1.1
Передача сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП (P.CP.03.OPR.001).
Получение уведомления об обработке сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП (P.CP.03.OPR.003)
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001):
сведения переданы
прием и обработка сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП (P.CP.03.OPR.002)
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001): сведения обработаны
передача сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП (P.CP.03.TRN.003)
2
Внесение изменений в сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП (P.CP.03.PRC.002)
2.1

13. ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау кезіндегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 3-суретте келтірілген. 3-кестеде жалпы процестің әрбір рәсімі үшін операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және нәтижелейтін жай-күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
3-сурет. ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау кезіндегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
3-кесте
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелейтін жай-күйі
Жалпы процесінің транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді ұсыну (P.CP.03.PRC.001)
1.1
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді беру (P.CP.03.OPR.001).
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу (P.CP.03.OPR.003)
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001):
мәліметтер берілді
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CP.03.OPR.002)
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001): мәліметтер өңделді
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді беру (P.CP.03.TRN.003)
2
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу (P.CP.03.PRC.002)
2.1

Передача измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП (P.CP.03.OPR.004).
Получение уведомления об обработке измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП (P.CP.03.OPR.006)
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001): измененные сведения переданы
прием и обработка измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП (P.CP.03.OPR.005)
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001): измененные сведения обработаны
передача измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП (P.CP.03.TRN.004)
3. Информационное взаимодействие при признании ТСМП не
находящимся под таможенным контролем

ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді беру (P.CP.03.OPR.004).
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу (P.CP.03.OPR.006)
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001): өзгертілген мәліметтер берілді
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CP.03.OPR.005)
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001): өзгертілген мәліметтер өңделді
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді беру (P.CP.03.TRN.004)
3. ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл

14. Схема выполнения транзакций общего процесса при признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем представлена на рисунке 4. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 4 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 4. Схема выполнения транзакций общего процесса при
признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
Таблица 4
Перечень транзакций общего процесса при признании ТСМП не
находящимся под таможенным контролем
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

14. ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану кезіндегі жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 4-суретте келтірілген. 4-кестеде жалпы процестің әрбір рәсімі үшін операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және нәтижелейтін жай-күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
4-сурет. ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану кезіндегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
4-кесте
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелейтін жай-күйі
Жалпы процесінің транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Представление сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем (P.CP.03.PRC.005)
1.1
Передача сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем (P.CP.03.OPR.013).
Получение уведомления об обработке сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем (P.CP.03.OPR.015)
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001):
сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем переданы
прием и обработка сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем (P.CP.03.OPR.014)
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001): сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем обработаны
передача сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем (P.CP.03.TRN.005)
2
Внесение изменений в сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем (P.CP.03.PRC.006)
2.1
Передача измененных сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем (P.CP.03.OPR.016).
Получение уведомления об обработке измененных сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем (P.CP.03.OPR.018)
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001): измененные сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем переданы
прием и обработка измененных сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем (P.CP.03.OPR.017)
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001): измененные сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем обработаны
передача измененных сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем (P.CP.03.TRN.006)
4. Информационное взаимодействие при запросе сведений о
временном ввозе (вывозе) ТСМП
15. Схема выполнения транзакций общего процесса при запросе сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП представлена на рисунке 5. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 5 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 5. Схема выполнения транзакций общего процесса при запросе
сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП
Таблица 5
Перечень транзакций общего процесса при запросе сведений о
временном ввозе (вывозе) ТСМП
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Запрос сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.PRC.007)
1.1

ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді ұсыну (P.CP.03.PRC.005)
1.1
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді беру (P.CP.03.OPR.013).
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу (P.CP.03.OPR.015)
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001):
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтер берілді
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CP.03.OPR.014)
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001): ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтер өңделді
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді беру (P.CP.03.TRN.005)
2
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу (P.CP.03.PRC.006)
2.1
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді беру (P.CP.03.OPR.016).
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу (P.CP.03.OPR.018)
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001): ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтер берілді
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CP.03.OPR.017)
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001): ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтер өңделді
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді беру (P.CP.03.TRN.006)
4. ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
15. ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 5-суретте келтірілген. 5-кестеде жалпы процестің әрбір рәсімі үшін операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және нәтижелейтін жай-күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
5-сурет. ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
5-кесте
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу кезіндегі жалпы процесс транзакциясының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелейтін жай-күйі
Жалпы процесінің транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу (P.CP.03.PRC.007)
1.1

Запрос сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.OPR.019).
Прием и обработка сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.OPR.021)
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001):
сведения запрошены
представление сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.OPR.020)
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001): сведения отсутствуют.
Сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001): сведения представлены
запрос сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП (P.CP.03.TRN.008)
5. Информационное взаимодействие при запросе сведений
о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
16. Схема выполнения транзакций общего процесса при запросе сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП представлена на рисунке 6. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 6 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 6. Схема выполнения транзакций общего процесса при запросе
сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
Таблица 6
Перечень транзакций общего процесса при запросе сведений
о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Запрос информации об отсутствии сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП (P.CP.03.PRC.008)
1.1
Запрос об отсутствии сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП (P.CP.03.OPR.022).
Прием и обработка запрошенных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП (P.CP.03.OPR.024)
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001):
сведения о завершении запрошены
представление сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП (P.CP.03.OPR.023)
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001): сведения о завершении отсутствуют.
Сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001): сведения о завершении представлены
запрос сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП (P.CP.03.TRN.008)
VI. Описание сообщений общего процесса
17. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 7. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 7.
Таблица 7
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3

ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу (P.CP.03.OPR.019).
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CP.03.OPR.021)
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001):
мәліметтер сұратылды
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді ұсыну (P.CP.03.OPR.020)
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001): мәліметтер жоқ.
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге сұрау салу (P.CP.03.TRN.007)
5. ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге сұрау салу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
16. ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге сұрау салу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 6-суретте келтірілген. 6-кестеде жалпы процестің әрбір рәсімі үшін операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және нәтижелейтін жай-күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
6-сурет. ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге сұрау салу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
6-кесте
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге сұрау салу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелейтін жай-күйі
Жалпы процесінің транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы ақпаратқа сұрау салу (P.CP.03.PRC.008)
1.1
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы сұрау салу (P.CP.03.OPR.022).
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы сұратылған мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CP.03.OPR.024)
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001):
аяқтау туралы мәліметтер сұратылды
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді ұсыну (P.CP.03.OPR.023)
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001): аяқтау туралы мәліметтер жоқ.
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001): аяқтау туралы мәліметтер ұсынылды
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге сұрау салу (P.CP.03.TRN.008)
VI. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
17. Жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 7-кестеде келтірілген. Хабар құрамындағы деректердің құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарындағы тиісті құрылымға сілтеме 7-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
7-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы
1
2
3

P.CP.03.MSG.001
сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
сведения о временном ввозе транспортного средства (R.CA.CP.03.005)
P.CP.03.MSG.002
сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП
сведения о временном ввозе транспортного средства (R.CA.CP.03.005)
P.CP.03.MSG.003
сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
сведения о временном ввозе транспортного средства (R.CA.CP.03.005)
P.CP.03.MSG.004
измененные сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
сведения о временном ввозе транспортного средства (R.CA.CP.03.005)
P.CP.03.MSG.005
измененные сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП
сведения о временном ввозе транспортного средства (R.CA.CP.03.005)
P.CP.03.MSG.006
измененные сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
сведения о временном ввозе транспортного средства (R.CA.CP.03.005)
P.CP.03.MSG.007
уведомление об успешной обработке
уведомление о результате обработки (R.006)
P.CP.03.MSG.008
запрос сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП
запрос сведений о временном ввозе (вывозе) транспортного средства (R.CA.CP.03.001)
P.CP.03.MSG.009
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП
сведения о временном ввозе транспортного средства (R.CA.CP.03.005)
P.CP.03.MSG.010
запрос об отсутствии сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
запрос сведений о временном ввозе (вывозе) транспортного средства (R.CA.CP.03.001)
P.CP.03.MSG.011
запрошенные сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
сведения о временном ввозе транспортного средства (R.CA.CP.03.005)
P.CP.03.MSG.012
уведомление об отсутствии сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
VII. Описание транзакций общего процесса

P.CP.03.MSG.001
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтер
көлік құралын уақытша әкелу туралы мәліметтер (R.CA.CP.03.005)
P.CP.03.MSG.002
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер
көлік құралын уақытша әкелу туралы мәліметтер (R.CA.CP.03.005)
P.CP.03.MSG.003
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтер
көлік құралын уақытша әкелу туралы мәліметтер (R.CA.CP.03.005)
P.CP.03.MSG.004
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтер
көлік құралын уақытша әкелу туралы мәліметтер (R.CA.CP.03.005)
P.CP.03.MSG.005
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтер
көлік құралын уақытша әкелу туралы мәліметтер (R.CA.CP.03.005)
P.CP.03.MSG.006
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтер
көлік құралын уақытша әкелу туралы мәліметтер (R.CA.CP.03.005)
P.CP.03.MSG.007
табысты өңделгені туралы хабарлама
өңдеу нәтижелері туралы хабарлама (R.006)
P.CP.03.MSG.008
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу
көлік құралын уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу (R.CA.CP.03.001)
P.CP.03.MSG.009
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер
көлік құралын уақытша әкелу туралы мәліметтер (R.CA.CP.03.005)
P.CP.03.MSG.010
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы сұрау салу
көлік құралын уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу (R.CA.CP.03.001)
P.CP.03.MSG.011
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы сұратылған мәліметтер
көлік құралын уақытша әкелу туралы мәліметтер (R.CA.CP.03.005)
P.CP.03.MSG.012
мәліметтердің болмауы туралы хабарлама
өңдеу нәтижелері туралы хабарлама (R.006)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы

1. Транзакция общего процесса "Передача сведений о продлении
срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.TRN.001)
18. Транзакция общего процесса "Передача сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.TRN.001) выполняется для передачи инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.
Рис. 7. Схема выполнения транзакции общего процесса "Передача
сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.TRN.001)
Таблица 8
Описание транзакции общего процесса "Передача сведений
о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
передача сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
передача сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001): сведения о продлении срока обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
2 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП (P.CP.03.MSG.002)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке (P.CP.03.MSG.007)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
2. Транзакция общего процесса "Передача измененных сведений
о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.TRN.002)

1. "ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді беру" (P.CP.03.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясы
18. "ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді беру" (P.CP.03.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 7-суретте келтірілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 8-кестеде келтірілген.
7-сурет. "ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді беру" (P.CP.03.TRN.001) жалпы процесінің транзакцияларын орындау схемасы
8-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді беру" (P.CP.03.TRN.001) жалпы процесі транзакцияларының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді беру
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді беру
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдаушы операция
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакцияларын орындау нәтижелері
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001): мерзімді ұзарту туралы мәліметтер өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
1 мин
жауап күту уақыты
2 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
3 рет
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер (P.CP.03.MSG.002)
жауап ретіндегі хабар
табысты өңделгені туралы хабар (P.CP.03.MSG.007)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
2. "ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді беру" (P.CP.03.TRN.002) жалпы процесінің транзакциясы

19. Транзакция общего процесса "Передача измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.TRN.002) выполняется для передачи инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.
Рис. 8. Схема выполнения транзакции общего процесса "Передача
измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП"
(P.CP.03.TRN.002)
Таблица 9
Описание транзакции общего процесса "Передача измененных
сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП"
(P.CP.03.TRN.002)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.TRN.002
2
Наименование транзакции общего процесса
передача измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
передача измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001): измененные сведения
о продлении срока обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
2 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
измененные сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП (P.CP.03.MSG.005)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке (P.CP.03.MSG.007)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
3. Транзакция общего процесса "Передача сведений о завершении
временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.TRN.003)

19. "ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді беру" (P.CP.03.TRN.002) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 8-суретте келтірілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 9-кестеде келтірілген.
8-сурет. "ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді беру" (P.CP.03.TRN.002) жалпы процесінің транзакцияларын орындау схемасы
9-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді беру" (P.CP.03.TRN.002) жалпы процесі транзакцияларының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.TRN.002
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді беру
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді беру
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдаушы операция
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижелері
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001): мерзімді ұзарту туралы өзгертілген мәліметтер өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
1 мин
жауап күту уақыты
2 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
3 рет
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтер (P.CP.03.MSG.005)
жауап ретіндегі хабар
табысты өңделгені туралы хабарлама (P.CP.03.MSG.007)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
3. "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді беру" (P.CP.03.TRN.003) жалпы процесінің транзакциясы

20. Транзакция общего процесса "Передача сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.TRN.003) выполняется для передачи инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 10.
Рис. 9. Схема выполнения транзакции общего процесса "Передача
сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП"
(P.CP.03.TRN.003)
Таблица 10
Описание транзакции общего процесса "Передача сведений
о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.TRN.003)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.TRN.003
2
Наименование транзакции общего процесса
передача сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
передача сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001): сведения обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
2 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП (P.CP.03.MSG.001)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке (P.CP.03.MSG.007)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
4. Транзакция общего процесса "Передача измененных сведений
о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.TRN.004)

20. "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді беру" (P.CP.03.TRN.003) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакцияларын орындау схемасы 9-суретте келтірілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 10-кестеде келтірілген.
9-сурет. "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді беру" (P.CP.03.TRN.003) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
10-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді беру" (P.CP.03.TRN.003) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.TRN.003
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді беру
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді беру
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдаушы операция
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижелері
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001): мәліметтер өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
1 мин
жауап күту уақыты
2 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
3 рет
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтер (P.CP.03.MSG.001)
жауап ретіндегі хабар
табысты өңделгені туралы хабарлама (P.CP.03.MSG.007)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
Электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
4. "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді беру" (P.CP.03.TRN.004) жалпы процесінің транзакциясы

21. Транзакция общего процесса "Передача измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.TRN.004) выполняется для передачи инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 10. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 11.
Рис. 10. Схема выполнения транзакции общего процесса "Передача
измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП"
(P.CP.03.TRN.004)
Таблица 11
Описание транзакции общего процесса "Передача измененных
сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП"
(P.CP.03.TRN.004)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.TRN.004
2
Наименование транзакции общего процесса
передача измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
передача измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка измененных сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001): измененные сведения обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
2 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
измененные сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП (P.CP.03.MSG.004)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке (P.CP.03.MSG.007)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
5. Транзакция общего процесса "Передача сведений о признании
ТСМП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.TRN.005)

21. "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді беру" (P.CP.03.TRN.004) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 10-суретте келтірілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 11-кестеде келтірілген.
10-сурет. "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді беру" (P.CP.03.TRN.004) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
11-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді беру" (P.CP.03.TRN.004) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.TRN.004
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді беру
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді беру
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдаушы операция
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижелері
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001): өзгертілген мәліметтер өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
1 мин
жауап күту уақыты
2 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
3 рет
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы өзгертілген мәліметтер (P.CP.03.MSG.004)
жауап ретіндегі хабар
табысты өңделгені туралы хабарлама (P.CP.03.MSG.007)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
5. "ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді беру" (P.CP.03.TRN.005) жалпы процесінің транзакциясы

22. Транзакция общего процесса "Передача сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.TRN.005) выполняется для передачи инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 11. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 12.
Рис. 11. Схема выполнения транзакции общего процесса "Передача
сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем"
(P.CP.03.TRN.005)
Таблица 12
Описание транзакции общего процесса "Передача сведений
о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем"
(P.CP.03.TRN.005)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.TRN.005
2
Наименование транзакции общего процесса
передача сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
передача сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001): сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
2 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем (P.CP.03.MSG.003)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке (P.CP.03.MSG.007)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
6. Транзакция общего процесса "Передача измененных сведений
о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем"
(P.CP.03.TRN.006)

22. "ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді беру" (P.CP.03.TRN.005) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 11-суретте келтірілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 12-кестеде келтірілген.
11-сурет. "ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді беру" (P.CP.03.TRN.005) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
12-кесте
"ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді беру" (P.CP.03.TRN.005) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.TRN.005
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді беру
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді беру
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдаушы операция
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижелері
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001): ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтер өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
1 мин
жауап күту уақыты
2 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
3 рет
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы мәліметтер (P.CP.03.MSG.003)
жауап ретіндегі хабар
табысты өңделгені туралы хабарлама (P.CP.03.MSG.007)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
6. "ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді беру" (P.CP.03.TRN.006) жалпы процесінің транзакциясы

23. Транзакция общего процесса "Передача измененных сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.03.TRN.006) выполняется для передачи инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 12. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 13.
Рис. 12. Схема выполнения транзакции общего процесса "Передача
измененных сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным
контролем" (P.CP.03.TRN.006)
Таблица 13
Описание транзакции общего процесса "Передача измененных
сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным
контролем" (P.CP.03.TRN.006)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.TRN.006
2
Наименование транзакции общего процесса
передача измененных сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
передача измененных сведений о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка измененных сведений
о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001): измененные сведения
о признании ТСМП не находящимся под таможенным контролем обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
2 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
измененные сведения о признании ТСМП
не находящимся под таможенным контролем (P.CP.03.MSG.006)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке (P.CP.03.MSG.007)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

23. "ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді беру" (P.CP.03.TRN.006) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 12-суретте келтірілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 13-кестеде келтірілген.
12-сурет. "ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді беру" (P.CP.03.TRN.006) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
13-кесте
"ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді беру" (P.CP.03.TRN.006) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.TRN.006
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді беру
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді беру
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдаушы операция
ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижелері
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001): ХТКҚ-ны кедендік бақылауда емес деп тану туралы өзгертілген мәліметтер өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
1 мин
жауап күту уақыты
2 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
3 рет
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
ХТКҚ кедендік бақылауда емес тану туралы өзгертілген мәліметтер (P.CP.03.MSG.006)
жауап ретіндегі хабар
табысты өңделгені туралы хабарлама (P.CP.03.MSG.007)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру

7. Транзакция общего процесса "Запрос сведений о временном
ввозе (вывозе) ТСМП" (P.CP.03.TRN.007)
24. Транзакция общего процесса "Запрос сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП" (P.CP.03.TRN.007) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 13. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 14.
Рис. 13. Схема выполнения транзакции общего процесса "Запрос
сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП" (P.CP.03.TRN.007)
Таблица 14
Описание транзакции общего процесса "Запрос сведений
о временном ввозе (вывозе) ТСМП" (P.CP.03.TRN.007)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.TRN.007
2
Наименование транзакции общего процесса
запрос сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП
3
Шаблон транзакции общего процесса
взаимные обязательства
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001): сведения отсутствуют
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
30 сек
время ожидания ответа
1 мин
признак авторизации
да
количество повторов
2 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.MSG.008)
ответное сообщение
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.MSG.009)
уведомление об отсутствии сведений (P.CP.03.MSG.012)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
8. Транзакция общего процесса "Запрос сведений о завершении
временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.TRN.008)

7. "ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.03.TRN.007) жалпы процесінің транзакциясы
24. "ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.03.TRN.007) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 13-суретте келтірілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 14-кестеде келтірілген.
13-сурет. "ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.03.TRN.007) жалпы процесінің транзакцияларын орындау схемасы
14-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.03.TRN.007) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.TRN.007
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
өзара міндеттемелер
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдаушы операция
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижелері
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001): мәліметтер жоқ
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
30 сек
жауап күту уақыты
1 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
2 рет
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу (P.CP.03.MSG.008)
жауап ретіндегі хабар
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.MSG.009)
мәліметтердің болмауы туралы хабарлама (P.CP.03.MSG.012)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
8. "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.03.TRN.008) жалпы процесінің транзакциясы

25. Транзакция общего процесса "Запрос сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.TRN.008) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 14. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 15.
Рис. 14. Схема выполнения транзакции общего процесса "Запрос
сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП"
(P.CP.03.TRN.008)
Таблица 15
Описание транзакции общего процесса "Запрос сведений о
завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.TRN.008)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.TRN.008
2
Наименование транзакции общего процесса
запрос сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
3
Шаблон транзакции общего процесса
взаимные обязательства
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001): сведения о завершении отсутствуют
сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП (P.CP.03.BEN.001): сведения о завершении представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
30 сек
время ожидания ответа
1 мин
признак авторизации
да
количество повторов
2 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос об отсутствии сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП (P.CP.03.MSG.010)
ответное сообщение
запрошенные сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП (P.CP.03.MSG.011)
уведомление об отсутствии сведений (P.CP.03.MSG.012)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
26. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 16.

25. "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.03.TRN.008) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 14-суретте келтірілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 15-кестеде келтірілген.
14-сурет. "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.03.TRN.008) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
15-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.03.TRN.008) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.03.TRN.008
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге сұрау салу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
өзара міндеттемелер
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерге сұрау салу
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдаушы операция
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижелері
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001): аяқтау туралы мәліметтер жоқ
ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер (P.CP.03.BEN.001): аяқтау туралы мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
30 сек
жауап күту уақыты
1 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
2 рет
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы сұрау салу (P.CP.03.MSG.010)
жауап ретіндегі хабар
ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы сұратылған мәліметтер (P.CP.03.MSG.011)
мәліметтердің болмауы туралы хабарлама (P.CP.03.MSG.012)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
VIII. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі
26. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде штаттан тыс жағдайлар орын алуы ықтимал, ондай кезде деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізілмеуі мүмкін. Штаттан тыс жағдайлар техникалық ақаулар, күту уақыты өткен кезде және өзге де жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушының штаттан тыс жағдайдың туындау себептері туралы түсіндірмелерді және оны шешу жөніндегі ұсынымдарды алуы үшін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне тиісті сұрау салу жіберу мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 16-кестеде келтірілген.

27. Уполномоченный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли.
Таблица 16
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений
28. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о временном ввозе транспортного средства" (R.CA.CP.03.005), передаваемых в сообщении "Сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.MSG.001), приведены в таблице 17.
Таблица 17
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Сведения о временном ввозе транспортного средства"
(R.CA.CP.03.005), передаваемых в сообщении "Сведения о
завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
электронный документ (сведения) должен содержать только 1 реквизит "Сведения об оформлении временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIEProcedureDetails)
2
реквизит "Временно ввозимое транспортное средство" (cacdo:TITransportDetails) должен содержать сведения об идентификационных или регистрационных номерах транспортных средств, в отношении которых выполняется операция завершения временного ввоза
3
в составе реквизита "Идентификационные и регистрационные номера транспортного средства" (cacdo:ransport) должны быть заполнены один или несколько из следующих реквизитов:
"Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:VehicleId)
"Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:)
"Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства" (csdo:)
4
в составе реквизита "Идентификационные и регистрационные номера транспортного средства" (cacdo:) реквизит "Регистрационный номер транспортного средства"
(csdo:TransportMeansRegId) должен быть заполнен
5
при заполнении реквизита "Идентификационные и регистрационные номера прицепного транспортного средства" (cacdo:DependTransportMeansIdDetails) в его составе должны быть заполнены один или несколько из следующих реквизитов:
"Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:VehicleId)
"Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:)
"Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства" (csdo:)
6
при заполнении реквизита "Идентификационные и регистрационные номера прицепного транспортного средства" (cacdo:DependTransportMeansIdDetails) реквизит "Регистрационный номер транспортного средства" (csdo:TransportMeansRegId) в его составе должен быть заполнен
7
в составе реквизита "Сведения о регистрации временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIERegistrationDetails) должен быть заполнен хотя бы один из следующих реквизитов:
"Регистрационный номер таможенной декларации на транспортное средство" (cacdo:DTMDocDetails)
"Регистрационный номер пассажирской декларации" (cacdo:PassengerDeclarationDetails)
"Регистрационный номер таможенной операции временного ввоза" (cacdo:RegistrationOperationDetails)
8
при заполнении реквизита "Регистрационный номер таможенной операции временного ввоза" (cacdo:RegistrationOperationDetails) реквизит "Код таможенной операции временного ввоза" (casdo:OperationCode) в его составе должен содержать значение, формируемое в соответствии с правилами, устанавливаемыми законодательством Российской Федерации
9
в составе реквизита "Сведения об оформлении временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIEProcedureDetails) должен содержаться 1 реквизит "Сведения о таможенных операциях при временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (cacdo:TIEOperationsDetails)
10
в составе реквизита "Сведения о таможенных операциях при временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (cacdo:TIEOperationsDetails) реквизит "Сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСЛП (ТСМП)" (cacdo:TIECloseDetails) должен быть заполнен
11
в составе реквизита "Сведения о таможенных операциях при временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (cacdo:TIEOperationsDetails) реквизит "Продление временного ввоза ТСЛП (ТСМП)" (cacdo:TIEExtensionDetails) не заполняется
12
в составе реквизита "Сведения о таможенных операциях при временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (cacdo:TIEOperationsDetails) реквизит "Сведения о документе, подтверждающем наступление обстоятельств, допускающих признание ТСМП (ТСЛП) не находящимся под таможенным контролем" (cacdo:TIERemovalDocDetails) не заполняется
13
в составе реквизита "Сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСЛП (ТСМП)" (cacdo:TIECloseDetails) должен быть заполнен хотя бы один из следующих реквизитов:
"Регистрационный номер таможенной декларации на транспортное средство" (cacdo:DTMDocDetails)
"Регистрационный номер пассажирской декларации" (cacdo:PassengerDeclarationDetails)
"Таможенная операция завершения временного ввоза" (cacdo:CloseOperationDetails)
14
при заполнении реквизита "Таможенная операция завершения временного ввоза" (cacdo:CloseOperationDetails) реквизит "Код таможенной операции временного ввоза" (casdo:OperationCode) в его составе должен содержать значение, формируемое в соответствии с правилами, устанавливаемыми законодательством Российской Федерации
15
при заполнении реквизита "Должностное лицо таможенного органа" (cacdo:CustomsPersonDetails) реквизит "Номер ЛНП должностного лица таможенного органа" (casdo:LNPIdentifier) в его составе должен быть заполнен
16
в составе реквизита "Сведения об оформлении временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIEProcedureDetails) реквизит "Код прикладного статусного состояния" (casdo:TIEStatusCode) не заполняется
17
в составе реквизита "Сведения об оформлении временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIEProcedureDetails) реквизит "Срок временного ввоза" (casdo:TempImportLimitDate) не заполняется

27. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы қате туралы хабарламаны алуға негіз болған хабарды Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің IX бөлімінде көрсетілген Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкес келмеуі анықталған жағдайда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қателіктерді жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Егер сәйкессіздіктер анықталмаған жағдайда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы осы штаттан тыс жағдай сипатталған хабарламаны сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне жібереді.
16-кесте
Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимылдар
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туындаған кездегі іс-қимылдың сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процестің екіжақты транзакцияларының бастамашысы қайталаудың келісілген саны біткеннен кейін жауап хабар алған жоқ
көлік жүйесіндегі техникалық ақаулар немесе бағдарламалық қамтылымның жүйелік қателігі
хабарлама қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакцияларының бастамашысы қателік туралы хабарламаны алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар үндестірілмеген немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылмаған
жалпы процесс транзакцияларының бастамашысы пайдаланылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды үндестіруі немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемаларын жаңартуы қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар үндестірілсе, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылса, қабылдайтын қатысушының қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар
28. "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтер" (P.CP.03.MSG.001) хабарында берілетін "Көлік құралын уақытша әкелу туралы мәліметтер" (R.CA.CP.03.005) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтер" (P.CP.03.MSG.001) хабарында берілетін "Көлік құралын уақытша әкелу туралы мәліметтер" (R.CA.CP.03.005) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық құжат (мәліметтер) 1 ғана "Көлік құралының уақытша әкелінуін (әкетілуін) ресімдеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIEProcedureDetails) деректемесін қамтуға тиіс
2
"Уақытша әкелінетін көлік құралы" (cacdo:TITransportDetails) деректемесі оларға қатысты уақытша әкелуді аяқтау операциясы орындалатын көлік құралдарының сәйкестендіру немесе тіркеу нөмірлері туралы мәліметтерді қамтуға тиіс
3
"Көлік құралдарының сәйкестендіру немесе тіркеу нөмірлері" (cacdo:‌Transport‌Means‌Id‌Details) деректемесінің құрамында мынадай деректемелердің біреуі немесе бірнешеуі толтырылуға тиіс:
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Id) "Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
"Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
4
"Көлік құралдарының сәйкестендіру немесе тіркеу нөмірлері" (cacdo:‌Transport‌Means‌Id‌Details) деректемесінің құрамында "Көлік құралының тіркеу нөмірі" (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id) деректемесі толтырылуға тиіс
5
"Тіркемелі көлік құралының сәйкестендіру және тіркеу нөмірлері" (cacdo:‌Depend‌Transport‌Means‌Id‌Details) деректемесін толтыру кезінде оның құрамында мынадай деректемелердің біреуі немесе бірнешеуі толтырылуға тиіс:
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Id) "Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
"Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
6
"Тіркемелі көлік құралының сәйкестендіру және тіркеу нөмірлері" (cacdo:‌Depend‌Transport‌Means‌Id‌Details) деректемесін толтыру кезінде оның құрамында "Көлік құралының тіркеу нөмірі" (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id) деректемесі толтырылуға тиіс
7
Көлік құралының уақытша әкелінуін (әкетілуін) тіркеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIERegistrationDetails) деректемесінің құрамында мына деректемелердің ең болмағанда біреуі толтырылуға тиіс:
"Көлік құралына арналған кедендік декларацияның тіркеу нөмірі" (cacdo: DTMDocDetails)
"Жолаушы декларациясының тіркеу нөмірі" (cacdo:‌Passenger‌Declaration‌Details)
"Уақытша әкелу кедендік операциясының тіркеу нөмірі" (cacdo: RegistrationOperationDetails)
8
"Уақытша әкелу кедендік операциясының тіркеу нөмірі" (cacdo:RegistrationOperationDetails) деректемесін толтыру кезінде "Уақытша әкелу кедендік операциясының коды" (casdo:‌Operation‌Code) деректемесі оның құрамында Ресей Федерациясының заңнамасында белгіленетін қағидаларға сәйкес қалыптастырылатын мағынаны қамтуға тиіс
9
"Көлік құралының уақытша әкелінуін (әкетілуін) ресімдеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIEProcedureDetails) деректемесінің құрамында 1 "Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік операциялар туралы мәліметтер" (cacdo:TIEOperationsDetails) деректемесі қамтылуға тиіс
10
"Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік операциялар туралы мәліметтер" (cacdo:‌TIEOperations‌Details) деректемесінің құрамында "ЖПКҚ (ХТКҚ) уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтер)" (cacdo:‌TIEClose‌Details) деректемесі толтырылуға тиіс
11
"Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік операциялар туралы мәліметтер" (cacdo:TIEOperationsDetails) деректемесінің құрамында "ЖПКҚ (ХТКҚ) уақытша әкелінуін ұзарту" (cacdo:TIEExtensionDetails) деректемесі толтырылмайды
12
"Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік операциялар туралы мәліметтер" (cacdo:TIEOperationsDetails) деректемесінің құрамында "ХТКҚ (ЖПКҚ) кедендік бақылауда емес деп тануға жол берілетін мән-жайлардың басталғанын растайтын құжат туралы мәліметтер" (cacdo:TIERemovalDocDetails) деректемесі толтырылмайды
13
"ЖПКҚ (ХТКҚ) уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтер)" (cacdo:TIECloseDetails) деректемесінің құрамында мына деректемелердің ең болмағанда біреуі толтырылуға тиіс:
"Көлік құралына арналған кедендік декларацияның тіркеу нөмірі" (cacdo: DTMDocDetails)
"Жолаушы декларациясының тіркеу нөмірі" (cacdo:‌Passenger‌Declaration‌Details)
"Уақытша әкелуді аяқтаудың кедендік операциясы" (cacdo:CloseOperationDetails)
14
"Уақытша әкелуді аяқтаудың кедендік операциясы" (cacdo:CloseOperationDetails) деректемесін толтыру кезінде "Уақытша әкелу кедендік операциясының коды" (casdo:‌Operation‌Code) деректемесі оның құрамында Ресей Федерациясының заңнамасында белгіленетін қағидаларға сәйкес қалыптастырылатын мағынаны қамтуға тиіс
15
"Кеден органының лауазымды адамы" (cacdo:‌Customs‌Person‌Details) деректемесін толтыру кезінде "Кеден органы лауазымды адамының ЖНМ нөмірі" (casdo:‌LNPIdentifier) деректеме оның құрамында толтырылуға тиіс
16
"Көлік құралының уақытша әкелінуін (әкетілуін) ресімдеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIEProcedureDetails) деректемесінің құрамында деректеме "Қолданбалы мәртебелік жай-күйінің коды" (casdo:TIEStatusCode) толтырылмайды
17
"Көлік құралының уақытша әкелінуін (әкетілуін) ресімдеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIEProcedureDetails) деректемесінің құрамында "Уақытша әкелудің мерзімі" (casdo:TempImportLimitDate) деректемесі толтырылмайды

29. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о временном ввозе транспортного средства" (R.CA.CP.03.005), передаваемых в сообщении "Сведения о продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.MSG.002), приведены в таблице 18.
Таблица 18
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Сведения о временном ввозе транспортного средства"
(R.CA.CP.03.005), передаваемых в сообщении "Сведения о
продлении срока временного ввоза ТСМП" (P.CP.03.MSG.002)
Код требования
Формулировка требования
1
электронный документ (сведения) должен содержать только 1 реквизит "Сведения об оформлении временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIEProcedureDetails)
2
в составе реквизита "Идентификационные и регистрационные номера транспортного средства" (cacdo:) должны быть заполнены один или несколько из следующих реквизитов:
"Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:VehicleId)
"Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:)
"Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства" (csdo:)
3
в составе реквизита "Идентификационные и регистрационные номера транспортного средства" (cacdo:) реквизит "Регистрационный номер транспортного средства"
(csdo:TransportMeansRegId) должен быть заполнен
4
при заполнении реквизита "Идентификационные и регистрационные номера прицепного транспортного средства"
(cacdo:DependTransportMeansIdDetails) в его составе должны быть заполнены один или несколько из следующих реквизитов:
"Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:VehicleId)
"Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:Id)
"Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства" (csdo:)
5
при заполнении реквизита "Идентификационные и регистрационные номера прицепного транспортного средства" (cacdo:DependTransportMeansIdDetails) реквизит "Регистрационный номер транспортного средства" (csdo:TransportMeansRegId) в его составе должен быть заполнен
6
в составе реквизита "Сведения о регистрации временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIERegistrationDetals) должен быть заполнен хотя бы один из следующих реквизитов:
"Регистрационный номер таможенной декларации на транспортное средство" (cacdo:DTMDocDetails)
"Регистрационный номер пассажирской декларации" (cacdo:PassengerDeclarationDetails)
"Регистрационный номер таможенной операции временного ввоза" (cacdo:RegistrationOperationDetails)
7
при заполнении реквизита "Регистрационный номер таможенной операции временного ввоза" (cacdo:RegistrationOperationDetails) реквизит "Код таможенной операции временного ввоза" (casdo:OperationCode) в его составе должен содержать значение, формируемое в соответствии с правилами, устанавливаемыми законодательством Российской Федерации
8
в составе реквизита "Сведения об оформлении временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIEProcedureDetails) должен содержаться
1 реквизит "Сведения о таможенных операциях при временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (cacdo:TIEOperationsDetails)
9
в составе реквизита "Сведения о таможенных операциях при временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (cacdo:TIEExtensionDetails) реквизит "Продление временного ввоза ТСЛП (ТСМП)" (cacdo:TIEOperationsDetails) должен быть заполнен
10
в составе реквизита "Сведения о таможенных операциях при временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (cacdo:TIEOperationsDetails) реквизит "Сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСЛП (ТСМП)" (cacdo:TIECloseDetails) не заполняется
11
в составе реквизита "Сведения о таможенных операциях при временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (cacdo:TIEOperationsDetails) реквизит "Сведения о документе, подтверждающем наступление обстоятельств, допускающих признание ТСМП (ТСЛП) не находящимся под таможенным контролем" (cacdo:TIERemovalDocDetails) не заполняется
12
если в составе реквизита "Продление временного ввоза ТСЛП (ТСМП)" (cacdo:TIEExtensionDetails) заполнен реквизит "Сведения о регистрационном (учетном) номере таможенной операции продления временного ввоза" (cacdo:ExtensionOperationDetails), то реквизит "Код таможенной операции временного ввоза" (casdo:OperationCode) в составе реквизита "Сведения о регистрационном (учетном) номере таможенной операции продления временного ввоза" (cacdo:ExtensionOperationDetails) должен содержать значение, формируемое в соответствии с правилами, устанавливаемыми законодательством Российской Федерации
13
при заполнении реквизита "Должностное лицо таможенного органа" (cacdo:CustomsPersonDetails) реквизит "Номер ЛНП должностного лица таможенного органа" (casdo:LNPIdentifier) в его составе должен быть заполнен
14
в составе реквизита "Продление временного ввоза ТСЛП (ТСМП)" (cacdo:TIEExtensionDetails) реквизит "Срок временного ввоза" (casdo:TempImportLimitDate) должен быть заполнен
15
в составе реквизита "Сведения об оформлении временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIEProcedureDetails) реквизит "Код прикладного статусного состояния" (casdo:TIEStatusCode) не заполняется
16
в составе реквизита "Сведения об оформлении временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIEProcedureDetails) реквизит "Срок временного ввоза" (casdo:TempImportLimitDate) не заполняется

29. "ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер" (P.CP.03.MSG.002) хабарында берілетін "Көлік құралын уақытша әкелу туралы мәліметтер" (R.CA.CP.03.005) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 18-кестеде келтірілген.
18-кесте
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер" (P.CP.03.MSG.002) хабарында берілетін "Көлік құралын уақытша әкелу туралы мәліметтер" (R.CA.CP.03.005) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық құжат (мәліметтер) 1 ғана "Көлік құралының уақытша әкелінуін (әкетілуін) ресімдеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIEProcedureDetails) деректемесін қамтуға тиіс
2
"Көлік құралдарының сәйкестендіру немесе тіркеу нөмірлері" (cacdo:‌Transport‌Means‌Id‌Details) деректемесінің құрамында мынадай деректемелердің біреуі немесе бірнешеуі толтырылуға тиіс:
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Id)
"Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
"Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
3
"Көлік құралдарының сәйкестендіру немесе тіркеу нөмірлері" (cacdo:‌Transport‌Means‌Id‌Details) деректемесінің құрамында "Көлік құралының тіркеу нөмірі" (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id) деректемесі толтырылуға тиіс
4
"Тіркемелі көлік құралының сәйкестендіру және тіркеу нөмірлері" (cacdo:‌Depend‌Transport‌Means‌Id‌Details) деректемесін толтыру кезінде оның құрамында мынадай деректемелердің біреуі немесе бірнешеуі толтырылуға тиіс:
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Id)
"Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
"Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
5
"Тіркемелі көлік құралының сәйкестендіру және тіркеу нөмірлері" (cacdo:‌Depend‌Transport‌Means‌Id‌Details) деректемесін толтыру кезінде "Көлік құралының тіркеу нөмірі" (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id) деректемесі оның құрамында толтырылуға тиіс
6
"Көлік құралының уақытша әкелінуін (әкетілуін) тіркеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIERegistrationDetals) деректемесінің құрамында мына деректемелердің ең болмағанда біреуі толтырылуға тиіс:
"Көлік құралына арналған кедендік декларацияның тіркеу нөмірі" (cacdo:DTMDocDetails)
"Жолаушы декларациясының тіркеу нөмірі" (cacdo:‌Passenger‌Declaration‌Details)
"Уақытша әкелу кедендік операциясының тіркеу нөмірі" (cacdo:RegistrationOperationDetails)
7
"Уақытша әкелу кедендік операциясының тіркеу нөмірі" (cacdo:RegistrationOperationDetails) деректемесін толтыру кезінде "Уақытша әкелу кедендік операциясының коды" (casdo:‌Operation‌Code) деректемесі оның құрамында Ресей Федерациясының заңнамасында белгіленетін қағидаларға сәйкес қалыптастырылатын мағынаны қамтуға тиіс
8
"Көлік құралының уақытша әкелінуін (әкетілуін) ресімдеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIEProcedureDetails) деректемесінің құрамында 1 "Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік операциялар туралы мәліметтер" (cacdo:TIEOperationsDetails) деректемесі қамтылуға тиіс
9
"Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік операциялар туралы мәліметтер" (cacdo:TIEExtensionDetails) деректемесінің құрамында "ЖПКҚ (ХТКҚ) уақытша әкелінуін ұзарту" (cacdo:TIEOperationsDetails) деректемесі толтырылуға тиіс
10
"Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік операциялар туралы мәліметтер" (cacdo:TIEOperationsDetails) деректемесінің құрамында "ЖПКҚ (ХТКҚ) уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтер)" (cacdo:TIECloseDetails) деректемесі толтырылмайды
11
"Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік операциялар туралы мәліметтер" (cacdo:TIEOperationsDetails) деректемесінің құрамында "ХТКҚ (ЖПКҚ) кедендік бақылауда емес деп тануға жол берілетін мән-жайлардың басталғанын растайтын құжат туралы мәліметтер" (cacdo:TIERemovalDocDetails) деректемесі толтырылмайды
12
егер "ЖПКҚ (ХТКҚ) уақытша әкелінуін ұзарту" (cacdo:TIEExtensionDetails) деректемесінің құрамында "Уақытша әкелуді ұзартудың кедендік операциясының тіркеу (есепке алу) нөмірі туралы мәліметтер" (cacdo:‌Extension‌Operation‌Details) деректемесі толтырылса, онда "Уақытша әкелу кедендік операциясының коды" (casdo:‌Operation‌Code) деректемесі "Уақытша әкелуді ұзартудың кедендік операциясының тіркеу (есепке алу) нөмірі туралы мәліметтер" (cacdo:‌Extension‌Operation‌Details) деректемесінің құрамында Ресей Федерациясының заңнамасында белгіленетін қағидаларға сәйкес қалыптастырылатын мағынаны қамтуға тиіс
13
"Кеден органының лауазымды адамы" (cacdo:‌Customs‌Person‌Details) деректемесін толтыру кезінде "Кеден органы лауазымды адамының ЖНМ нөмірі" (casdo:‌LNPIdentifier) деректемесі оның құрамында толтырылуға тиіс
14
"ЖПКҚ (ХТКҚ) уақытша әкелінуін ұзарту" (cacdo:TIEExtensionDetails) деректемесінің құрамында "Уақытша әкелудің мерзімі" (casdo:TempImportLimitDate) деректемесі толтырылуға тиіс
15
"Көлік құралының уақытша әкелінуін (әкетілуін) ресімдеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIEProcedureDetails) деректемесінің құрамында "Қолданбалы мәртебелік жай-күйінің коды" (casdo:TIEStatusCode) деректемесі толтырылмайды
16
"Көлік құралының уақытша әкелінуін (әкетілуін) ресімдеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIEProcedureDetails) деректемесінің құрамында "Уақытша әкелудің мерзімі" (casdo:TempImportLimitDate) деректемесі толтырылмайды

34. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Запрос сведений о временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (R.CA.CP.03.001), передаваемых в сообщении "Запрос сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП" (P.CP.03.MSG.008), приведены в таблице 23.
Таблица 23
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Запрос сведений о временном ввозе (вывозе)
транспортного средства" (R.CA.CP.03.001), передаваемых в
сообщении "Запрос сведений о временном ввозе (вывозе) ТСМП"
(P.CP.03.MSG.008)
Код требования
Формулировка требования
1
если реквизит "Период" (ccdo:PeriodDetails) не заполнен, то должен быть заполнен один из следующих реквизитов:
"Регистрационный номер таможенной декларации на транспортное средство" (cacdo:DTMDocDetails)
"Регистрационный номер пассажирской декларации" (cacdo:PassengerDeclarationDetails)
"Регистрационный номер таможенной операции временного ввоза" (cacdo:RegistrationOperationDetails)
"Временно ввозимое транспортное средство" (cacdo:TITransportDetails)
2
при заполнении реквизита "Период" (ccdo:PeriodDetails) реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации на транспортное средство" (cacdo:DTMDocDetails) не заполняется
3
при заполнении реквизита "Период" (ccdo:PeriodDetails) реквизит "Регистрационный номер пассажирской декларации" (cacdo:PassengerDeclarationDetails) не заполняется
4
при заполнении реквизита "Период" (ccdo:PeriodDetails) реквизит
"Регистрационный номер таможенной операции временного ввоза" (cacdo:RegistrationOperationDetails) не заполняется
5
при заполнении реквизита "Регистрационный номер таможенной операции временного ввоза" (cacdo:RegistrationOperationDetails) реквизит "Код таможенной операции временного ввоза" (casdo:OperationCode) в его составе должен содержать значение, формируемое в соответствии с правилами, устанавливаемыми законодательством Российской Федерации
6
при заполнении реквизита "Временно ввозимое транспортное средство" (cacdo:TITransportDetails) в составе реквизита "Идентификационные и регистрационные номера транспортного средства"
(cacdo:TransportMeans) должны быть заполнены один или несколько из следующих реквизитов:
"Регистрационный номер транспортного средства" (csdo:TransportMeansRegId)
"Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:VehicleId)
"Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:)
"Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства" (csdo:)
7
при заполнении реквизита "Временно ввозимое транспортное средство" (cacdo:TITransportDetails) в составе реквизита "Идентификационные и регистрационные номера прицепного транспортного средства"
(cacdo:DependTransportMeansIdDetails) должен быть заполнен один из следующих реквизитов:
"Регистрационный номер транспортного средства" (csdo:TransportMeansRegId)
"Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:VehicleId)
"Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:)
"Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства" (csdo:)
8
при необходимости получения сведений о последней совершенной операции реквизит "Период" (ccdo:PeriodDetails) не заполняется
9
значение периода, указанного в реквизите "Период" (ccdo:PeriodDetails), не должно превышать 1 года

34. "ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.03.MSG.008) хабарында берілетін "Көлік құралының уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу" (R.CA.CP.03.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 23-кестеде келтірілген.
23-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.03.MSG.008) хабарында берілетін "Көлік құралының уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу" (R.CA.CP.03.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
егер "Кезең" (ccdo:PeriodDetails) деректемесі толтырылмаса, онда мына деректемелердің біреуі толтырылуға тиіс:
"Көлік құралына арналған кедендік декларацияның тіркеу нөмірі" (cacdo:DTMDocDetails)
"Жолаушы декларациясының тіркеу нөмірі" (cacdo:‌Passenger‌Declaration‌Details)
"Уақытша әкелу кедендік операциясының тіркеу нөмірі" (cacdo:RegistrationOperationDetails)
"Уақытша әкелінетін көлік құралы" (cacdo:TITransportDetails)
2
"Кезең" (ccdo:PeriodDetails) деректемесін толтыру кезінде "Көлік құралына арналған кедендік декларацияның тіркеу нөмірі" (cacdo:DTMDocDetails) деректемесі толтырылмайды
3
"Кезең" (ccdo:PeriodDetails) деректемесін толтыру кезінде "Жолаушы декларациясының тіркеу нөмірі" деректемесі (cacdo:PassengerDeclarationDetails) толтырылмайды
4
"Кезең" (ccdo:PeriodDetails) деректемесін толтыру кезінде
"Уақытша әкелу кедендік операциясының тіркеу нөмірі" (cacdo:RegistrationOperationDetails) деректемесі толтырылмайды
5
"Уақытша әкелу кедендік операциясының тіркеу нөмірі" (cacdo:RegistrationOperationDetails) деректемесін толтыру кезінде "Уақытша әкелу кедендік операциясының коды" (casdo:‌Operation‌Code) деректемесі оның құрамында Ресей Федерациясының заңнамасында белгіленетін қағидаларға сәйкес қалыптастырылатын мағынаны қамтуға тиіс
6
"Уақытша әкелінетін көлік құралы" (cacdo:TITransportDetails) деректемесін толтыру кезінде "Көлік құралдарының сәйкестендіру немесе тіркеу нөмірлері" (cacdo:‌Transport‌Means‌Id‌Details) деректемесінің құрамында мынадай деректемелердің біреуі немесе бірнешеуі толтырылуға тиіс:
"Көлік құралының тіркеу нөмірі" (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Id)
"Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
"Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
7
"Уақытша әкелінетін көлік құралы" (cacdo:TITransportDetails) деректемесін толтыру кезінде "Тіркемелі көлік құралының сәйкестендіру және тіркеу нөмірлері" (cacdo:‌Depend‌Transport‌Means‌Id‌Details) деректемесінің құрамында мына деректемелердің біреуі толтырылуға тиіс:
"Көлік құралының тіркеу нөмірі" (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Id)
"Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
"Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
8
соңғы жасалған операция туралы мәліметтерді алу қажет болған кезде "Кезең" (ccdo:PeriodDetails) деректемесі толтырылмайды
9
"Кезең" (ccdo:PeriodDetails) деректемесінде көрсетілген кезеңнің мағынасы 1 жылдан аспауға тиіс

35. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о временном ввозе транспортного средства" (R.CA.CP.03.005), передаваемых в сообщении "Сведения о временном ввозе (вывозе) ТСМП" (P.CP.03.MSG.009), приведены в таблице 24.
Таблица 24
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Сведения о временном ввозе транспортного средства"
(R.CA.CP.03.005), передаваемых в сообщении "Сведения о
временном ввозе (вывозе) ТСМП" (P.CP.03.MSG.009)
Код требования
Формулировка требования
1
при представлении сведений о последней запрошенной операции электронный документ (сведения) должен содержать только 1 реквизит "Сведения об оформлении временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIEProcedureDetails)
2
при представлении сведений за период времени сведения о каждом оформленном временном ввозе (вывозе) транспортного средства приводятся в отдельном реквизите "Сведения об оформлении временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIEProcedureDetails)
3
реквизит "Временно ввозимое транспортное средство" (cacdo:TITransportDetails) должен содержать сведения об идентификационных или регистрационных номерах транспортных средств, по которым был оформлен временный ввоз (вывоз)
4
в составе реквизита "Сведения о регистрации временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIERegistrationDetals) должен быть заполнен хотя бы один из следующих реквизитов:
"Регистрационный номер таможенной декларации на транспортное средство" (cacdo:DTMDocDetails)
"Регистрационный номер пассажирской декларации"
(cacdo:PassengerDeclarationDetails)
"Регистрационный номер таможенной операции временного ввоза" (cacdo:RegistrationOperationDetails)
5
при заполнении реквизита "Перевозчик, осуществляющий временный ввоз (вывоз) транспорного средства" (cacdo:TIECarrierDetails) реквизит "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityName) в его составе должен быть заполнен и содержать наименование перевозчика
6
при представлении сведений о последней совершенной операции в случае, если была совершена операция по продлению срока временного ввоза, реквизит "Сведения об оформлении временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIEProcedureDetails) должен содержать 1 реквизит "Сведения о таможенных операциях при временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (cacdo:TIEOperationsDetails)
7
при заполнении реквизита "Сведения о таможенных операциях при временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (cacdo:TIEOperationsDetails) реквизит "Продление временного ввоза ТСЛП (ТСМП)" (cacdo:TIEExtensionDetails) в его составе должен быть заполнен
8
если продление срока временного ввоза не осуществлялось, реквизит "Сведения о таможенных операциях при временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (cacdo:TIEOperationsDetails) не заполняется
9
при представлении сведений о последней совершенной операции сведения, указанные в реквизите "Продление временного ввоза ТСЛП (ТСМП)" (cacdo:TIEExtensionDetails), должны содержать сведения о последней по времени операции по продлению срока временного ввоза
10
при представлении сведений за период в составе реквизита "Сведения об оформлении временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIEProcedureDetails) должны содержаться реквизиты "Сведения о таможенных операциях при временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (cacdo:TIEOperationsDetails) по количеству совершенных операций. Каждый реквизит "Сведения о таможенных операциях при временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (cacdo:TIEOperationsDetails) должен содержать сведения об одной операции, совершенной в отношении транспортного средства
11
в случае совершения операций по продлению срока временного ввоза (вывоза ) ТСМП в составе реквизита "Сведения о таможенных операциях при временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (cacdo:TIEOperationsDetails) реквизит "Продление временного ввоза ТСЛП (ТСМП)" (cacdo:TIEExtensionDetails) должен быть заполнен
12
в составе реквизита "Сведения об оформлении временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIEProcedureDetails) реквизит "Срок временного ввоза" (casdo:TempImportLimitDate) должен быть заполнен и содержать дату вывоза транспортного средства с учетом осуществленного продления сроков временного ввоза
13
если в реквизите "Продление временного ввоза ТСЛП (ТСМП)" (cacdo:TIEExtensionDetails) заполнен реквизит "Сведения о регистрационном (учетном) номере таможенной операции продления временного ввоза" (cacdo:ExtensionOperationDetails), то реквизит "Код таможенной операции временного ввоза" (casdo:OperationCode) в его составе должен содержать значение, формируемое в соответствии
с правилами, устанавливаемыми законодательством Российской Федерации
14
в составе реквизита "Сведения об оформлении временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIEProcedureDetails) реквизит "Код прикладного статусного состояния" (casdo:TIEStatusCode) должен быть заполнен

35. "ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер" (P.CP.03.MSG.009) хабарында берілетін "Көлік құралын уақытша әкелу туралы мәліметтер" (R.CA.CP.03.005) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 24-кестеде келтірілген.
24-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтер" (P.CP.03.MSG.009) хабарында берілетін "Көлік құралын уақытша әкелу туралы мәліметтер" (R.CA.CP.03.005) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
соңғы сұратылған операция туралы мәліметтерді ұсыну кезінде электрондық құжат (мәліметтер) 1 ғана "Көлік құралының уақытша әкелінуін (әкетілуін) ресімдеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIEProcedureDetails) деректемесін қамтуға тиіс
2
уақыт кезеңі үшін мәліметтерді ұсыну кезінде көлік құралының уақытша әкелінуін (әкетілуін) әрбір ресімдеу туралы мәліметтер "Көлік құралының уақытша әкелінуін (әкетілуін) ресімдеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIEProcedureDetails) деректемесінде бөлек келтіріледі
3
"Уақытша әкелінетін көлік құралы" (cacdo: TITransportDetails) деректемесінде уақытша әкелу (әкету) ресімделген көлік құралдарының сәйкестендіру немесе тіркеу нөмірлері туралы мәліметтер қамтылуға тиіс
4
"Көлік құралының уақытша әкелінуін (әкетілуін) тіркеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIERegistrationDetals) деректемесінің құрамында мына деректемелердің ең болмағанда біреуі толтырылуға тиіс:
"Көлік құралына арналған кедендік декларацияның тіркеу нөмірі" (cacdo:DTMDocDetails)
"Жолаушы декларациясының тіркеу нөмірі" (cacdo:‌Passenger‌Declaration‌Details)
"Уақытша әкелу кедендік операциясының тіркеу нөмірі" (cacdo:RegistrationOperationDetails)
5
"Көлік құралын уақытша әкелуді (әкетуді) жүзеге асыратын тасымалдаушы" (cacdo:TIECarrierDetails) деректемесін толтыру кезінде "Шаруашылық субъектісінің атауы" (csdo:BusinessEntityName) деректемесі оның құрамында толтырылуға және тасымалдаушының атауы қамтылуға тиіс
6
соңғы жасалған операция туралы мәліметтерді ұсыну кезінде, егер әкелу уақытының мерзімін ұзарту бойынша операция жасалған болса, "Көлік құралының уақытша әкелінуін (әкетілуін) ресімдеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIEProcedureDetails) деректемесі 1 "Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік операциялар туралы мәліметтер" (cacdo:TIEOperationsDetails) деректемесін қамтуға тиіс
7
"Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік операциялар туралы мәліметтер" (cacdo:TIEOperationsDetails) деректемесін толтыру кезінде "ЖПКҚ (ХТКҚ) уақытша әкелінуін ұзарту" (cacdo:TIEExtensionDetails) деректемесі оның құрамында толтырылуға тиіс
8
егер уақытша әкелу мерзімін ұзарту жүзеге асырылмаған болса, "Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік операциялар туралы мәліметтер" (cacdo:TIEOperationsDetails) деректемесі толтырылмайды
9
соңғы жасалған операция туралы мәліметтерді ұсыну кезінде "ЖПКҚ (ХТКҚ) уақытша әкелінуін ұзарту" (cacdo:TIEExtensionDetails) деректемесінде көрсетілген мәліметтер уақытша әкелу мерзімін ұзарту жөніндегі уақыты бойынша соңғы операция туралы мәліметтер қамтылуға тиіс
10
кезең үшін мәліметтерді ұсыну кезінде "Көлік құралының уақытша әкелінуін (әкетілуін) ресімдеу туралы мәліметтер" (cacdo: TIEProcedureDetails) деректемесінің құрамында жасалған операциялардың саны бойынша "Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік операциялар туралы мәліметтер" (cacdo:TIEOperationsDetails) деректемелері қамтылуға тиіс. Әрбір "Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік операциялар туралы мәліметтер" (cacdo:TIEOperationsDetails) деректемесі көлік құралына қатысты жасалған бір операция туралы мәліметті қамтуға тиіс
11
ХТКҚ уақытша әкелу (әкелу) мерзімін ұзарту бойынша операциялар жасалған жағдайда "Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік операциялар туралы мәліметтер" (cacdo:TIEOperationsDetails) деректемесінің құрамында "ЖПКҚ (ХТКҚ) уақытша әкелінуін ұзарту" (cacdo:TIEExtensionDetails) деректемесі толтырылуға тиіс
12
"Көлік құралының уақытша әкелінуін (әкетілуін) ресімдеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIEProcedureDetails) деректемесінің құрамында "Уақытша әкелудің мерзімі" (casdo:TempImportLimitDate) деректемесі толтырылуға және жүзеге асырылған уақытша әкелу мерзімін ұзарту ескеріле отырып, көлік құралының әкетілген күнін қамтуға тиіс
13
егер "ЖПКҚ (ХТКҚ) уақытша әкелінуін ұзарту" (cacdo:TIEExtensionDetails) деректемесінде "Уақытша әкелуді ұзартудың кедендік операциясының тіркеу (есепке алу) нөмірі туралы мәліметтер" (cacdo:‌Extension‌Operation‌Details) деректемесі толтырылса, онда "Уақытша әкелу кедендік операциясының коды" (casdo:‌Operation‌Code) деректемесі оның құрамында Ресей Федерациясының заңнамасында белгіленетін қағидаларға сәйкес қалыптастырылатын мағынаны қамтуға тиіс
14
"Көлік құралының уақытша әкелінуін (әкетілуін) ресімдеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIEProcedureDetails) деректемесінің құрамында "Қолданбалы мәртебелік жай-күйінің коды" (casdo:TIEStatusCode) деректемесі толтырылуға тиіс

36. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Запрос сведений о временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (R.CA.CP.03.001), передаваемых в сообщении "Запрос об отсутствии сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.MSG.010), приведены в таблице 25.
Таблица 25
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Запрос сведений о временном ввозе (вывозе)
транспортного средства" (R.CA.CP.03.001), передаваемых в
сообщении "Запрос об отсутствии сведений о завершении
временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.MSG.010)
Код требования
Формулировка требования
1
если реквизит "Период" (ccdo:PeriodDetails) не заполнен, то должен быть заполнен хотя бы один из следующих реквизитов:
"Регистрационный номер таможенной декларации на транспортное средство" (cacdo:DTMDocDetails)
"Регистрационный номер пассажирской декларации" (cacdo:PassengerDeclarationDetails)
"Регистрационный номер таможенной операции временного ввоза" (cacdo:RegistrationOperationDetails)
"Временно ввозимое транспортное средство" (cacdo:TITransportDetails)
2
при заполнении реквизита "Период" (ccdo:PeriodDetails) реквизит
"Регистрационный номер таможенной декларации на транспортное средство" (cacdo:DTMDocDetails) не заполняется
3
при заполнении реквизита "Период" (ccdo:PeriodDetails) реквизит "Регистрационный номер пассажирской декларации" (cacdo:PassengerDeclarationDetails) не заполняется
4
при заполнении реквизита "Период" (ccdo:PeriodDetails) реквизит
"Регистрационный номер таможенной операции временного ввоза" (cacdo:RegistrationOperationDetails) не заполняется
5
при заполнении реквизита "Регистрационный номер таможенной операции временного ввоза" (cacdo:RegistrationOperationDetails) реквизит "Код таможенной операции временного ввоза" (casdo:OperationCode) в его составе должен содержать значение, формируемое в соответствии с правилами, устанавливаемыми законодательством Российской Федерации
6
при заполнении реквизита "Временно ввозимое транспортное средство" (cacdo:TITransportDetails) в составе реквизита "Идентификационные и регистрационные номера транспортного средства" (cacdo:Transport) должны быть заполнены один или несколько из следующих реквизитов:
"Регистрационный номер транспортного средства" (csdo:TransportMeansRegId)
"Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:VehicleId)
"Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:)
"Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства" (csdo:)
7
при заполнении реквизита "Временно ввозимое транспортное средство" (cacdo:TITransportDetails) в составе реквизита "Идентификационные и регистрационные номера прицепного транспортного средства"
(cacdo:DependTransportMeansIdDetails) должен быть заполнен один из следующих реквизитов:
"Регистрационный номер транспортного средства" (csdo:TransportMeansRegId)
"Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:VehicleId)
"Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:y)
"Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства" (csdo:)
8
при необходимости получения сведений о последней совершенной операции реквизит "Период" (ccdo:PeriodDetails) не заполняется
9
значение периода, указанного в реквизите "Период" (ccdo:PeriodDetails), не должно превышать 1 год

36. "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы сұрау салу" (P.CP.03.MSG.010) хабарында берілетін "Көлік құралының уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу" (R.CA.CP.03.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 25-кестеде келтірілген.
25-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтердің болмауы туралы сұрау салу" (P.CP.03.MSG.010) хабарында берілетін "Көлік құралының уақытша әкелінуі (әкетілуі) туралы мәліметтерге сұрау салу" (R.CA.CP.03.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
егер "Кезең" (ccdo:PeriodDetails) деректемесі толтырылмаса, онда мына деректемелердің ең болмағанда біреуі толтырылуға тиіс:
"Көлік құралына арналған кедендік декларацияның тіркеу нөмірі" (cacdo:DTMDocDetails)
"Жолаушы декларациясының тіркеу нөмірі" (cacdo:‌Passenger‌Declaration‌Details)
"Уақытша әкелу кедендік операциясының тіркеу нөмірі" (cacdo:RegistrationOperationDetails)
"Уақытша әкелінетін көлік құралы" (cacdo:TITransportDetails)
2
"Кезең" (ccdo:PeriodDetails) деректемесін толтыру кезінде "Көлік құралына арналған кедендік декларацияның тіркеу нөмірі" (cacdo:DTMDocDetails) деректемесі толтырылмайды
3
"Кезең" (ccdo:PeriodDetails) деректемесін толтыру кезінде "Жолаушы декларациясының тіркеу нөмірі" (cacdo:PassengerDeclarationDetails) деректемесі толтырылмайды
4
"Кезең" (ccdo:PeriodDetails) деректемесін толтыру кезінде
"Уақытша әкелу кедендік операциясының тіркеу нөмірі" (cacdo:RegistrationOperationDetails) деректемесі толтырылмайды
5
"Уақытша әкелу кедендік операциясының тіркеу нөмірі" (cacdo: RegistrationOperationDetails) деректемесін толтыру кезінде "Уақытша әкелу кедендік операциясының коды" (casdo:‌Operation‌Code) деректемесі оның құрамында Ресей Федерациясының заңнамасында белгіленетін қағидаларға сәйкес қалыптастырылатын мағынаны қамтуға тиіс
6
"Уақытша әкелінетін көлік құралы" (cacdo:TITransportDetails) деректемесін толтыру кезінде "Көлік құралдарының сәйкестендіру немесе тіркеу нөмірлері" (cacdo:‌Transport‌Means‌Id‌Details) деректемесінің құрамында мынадай деректемелердің біреуі немесе бірнешеуі толтырылуға тиіс:
"Көлік құралының тіркеу нөмірі" (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Id)
"Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
"Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
7
"Уақытша әкелінетін көлік құралы" (cacdo: TITransportDetails) деректемесін толтыру кезінде "Тіркемелі көлік құралының сәйкестендіру және тіркеу нөмірлері" (cacdo:‌Depend‌Transport‌Means‌Id‌Details) деректемесінің құрамында мына деректемелердің біреуі толтырылуға тиіс:
"Көлік құралының тіркеу нөмірі" (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Id)
"Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
"Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
8
соңғы жасалған операция туралы мәліметтерді алу қажет болған кезде "Кезең" (ccdo:PeriodDetails) деректемесі толтырылмайды
9
"Кезең" (ccdo:PeriodDetails) деректемесінде көрсетілген кезеңнің мәні 1 жылдан аспауға тиіс

37. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о временном ввозе транспортного средства" (R.CA.CP.03.005), передаваемых в сообщении "Сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.MSG.011), приведены в таблице 26.
Таблица 26
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Сведения о временном ввозе транспортного средства"
(R.CA.CP.03.005), передаваемых в сообщении "Сведения о
завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП" (P.CP.03.MSG.011)
Код требования
Формулировка требования
1
при представлении сведений о последней запрошенной операции электронный документ (сведения) должен содержать только 1 реквизит "Сведения об оформлении временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIEProcedureDetails)
2
при представлении сведений за период времени сведения о каждом оформленном временном ввозе (вывозе) транспортного средства приводятся в отдельном реквизите "Сведения об оформлении временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIEProcedureDetails)
3
реквизит "Временно ввозимое транспортное средство" (cacdo:TITransportDetails) должен содержать сведения об идентификационных или регистрационных номерах транспортных средств, в отношении которых был оформлен временный ввоз (вывоз)
4
в составе реквизита "Сведения о регистрации временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIERegistrationDetals) должен быть заполнен хотя бы один из следующих реквизитов:
"Регистрационный номер таможенной декларации на транспортное средство" (cacdo:DTMDocDetails)
"Регистрационный номер пассажирской декларации" (cacdo:PassengerDeclarationDetails)
"Регистрационный номер таможенной операции временного ввоза" (cacdo:RegistrationOperationDetails)
5
при заполнении реквизита "Регистрационный номер таможенной операции временного ввоза" (cacdo:RegistrationOperationDetails) реквизит "Код таможенной операции временного ввоза" (casdo:OperationCode) в его составе должен содержать значение, формируемое в соответствии с правилами, устанавливаемыми законодательством Российской Федерации
6
при представлении сведений о последней совершенной операции в случае, если в ходе временного ввоза были совершены операции по продлению срока временного ввоза, завершению временного ввоза, признанию транспортного средства не находящимся под таможенным контролем, реквизит "Сведения об оформлении временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIEProcedureDetails) должен содержать 1 реквизит "Сведения о таможенных операциях при временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (cacdo:TIEOperationsDetails), соответствующий последней таможенной операции, совершенной с транспортным средством
7
если в ходе временного ввоза совершение таможенных операций не осуществлялось, реквизит "Сведения о таможенных операциях при временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (cacdo:TIEOperationsDetails) не заполняется
8
при представлении сведений за период в составе реквизита "Сведения об оформлении временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIEProcedureDetails) должны содержаться реквизиты "Сведения о таможенных операциях при временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (cacdo:TIEOperationsDetails) по количеству совершенных операций. Каждый реквизит "Сведения о таможенных операциях при временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (cacdo:TIEOperationsDetails) должен содержать сведения об одной операции, совершенной в отношении транспортного средства
9
при заполнении реквизита "Перевозчик, осуществляющий временный ввоз (вывоз) транспорного средства" (cacdo:TIECarrierDetails) реквизит "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityName) в его составе должен быть заполнен и содержать наименование перевозчика
10
если в реквизите "Сведения о таможенных операциях при временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (cacdo:TIEOperationsDetails) заполнен реквизит "Таможенная операция завершения временного ввоза" (cacdo:CloseOperationDetails), то реквизит "Код таможенной операции временного ввоза" (casdo:OperationCode) в составе реквизита "Таможенная операция завершения временного ввоза" (cacdo:CloseOperationDetails) должен содержать значение, формируемое в соответствии с правилами, устанавливаемыми законодательством Российской Федерации
11
если в реквизите "Сведения о таможенных операциях при временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (cacdo:TIEOperationsDetails) заполнен реквизит "Продление временного ввоза ТСЛП (ТСМП)" (cacdo:TIEExtensionDetails), то реквизит "Код таможенной операции временного ввоза" (casdo:OperationCode) в составе реквизита "Сведения о регистрационном (учетном) номере таможенной операции продления временного ввоза" (cacdo:ExtensionOperationDetails) должен содержать значение, формируемое в соответствии с правилами, устанавливаемыми законодательством Российской Федерации
12
в составе реквизита "Сведения об оформлении временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIEProcedureDetails) реквизит "Код прикладного статусного состояния" (casdo:TIEStatusCode) должен быть заполнен
13
в составе реквизита "Сведения об оформлении временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIEProcedureDetails) реквизит "Срок временного ввоза" (casdo:TempImportLimitDate) должен быть заполнен и содержать дату вывоза транспортного средства с учетом осуществленного продления сроков временного ввоза
УТВЕРЖДЕНО
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 2 февраля 2016 г. № 16
описание
форматов и структур электронных документов и сведений,
используемых для реализации средствами интегрированной
информационной системы внешней и взаимной торговли общего
процесса "Обеспечение обмена сведениями между таможенными
органами государств – членов Евразийского экономического союза
в процессе учета и контроля временно ввезенных на территорию
государства – члена Евразийского экономического союза и
временно вывезенных с такой территории транспортных средств
международной перевозки"
I. Общие положения

37. "ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтер" (P.CP.03.MSG.011) хабарында берілетін "Көлік құралын уақытша әкелу туралы мәліметтер" (R.CA.CP.03.005) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 26-кестеде келтірілген.
26-кесте
"ХТКҚ уақытша әкелінуін (әкетілуін) аяқтау туралы мәліметтер" (P.CP.03.MSG.011) хабарында берілетін "Көлік құралын уақытша әкелу туралы мәліметтер" (R.CA.CP.03.005) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
соңғы сұратылған операция туралы мәліметтерді ұсыну қажет болған кезде электрондық құжат (мәліметтер) 1 ғана "Көлік құралының уақытша әкелінуін (әкетілуін) ресімдеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIEProcedureDetails) деректемесін қамтуға тиіс
2
уақыт кезеңі үшін мәліметтерді ұсыну кезінде көлік құралының уақытша әкелінуін (әкетілуін) әрбір ресімдеу туралы мәліметтер бөлек "Көлік құралының уақытша әкелінуін (әкетілуін) ресімдеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIEProcedureDetails) деректемесінде келтіріледі
3
"Уақытша әкелінетін көлік құралы" (cacdo:TITransportDetails) деректемесі оларға қатысты уақытша әкелу (әкету) ресімделген көлік құралдарының сәйкестендіру немесе тіркеу нөмірлері туралы мәліметтерді қамтуға тиіс
4
"Көлік құралының уақытша әкелінуін (әкетілуін) тіркеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIERegistrationDetals) деректемесінің құрамында мына деректемелердің ең болмағанда біреуі толтырылуға тиіс:
"Көлік құралына арналған кедендік декларацияның тіркеу нөмірі" (cacdo:DTMDocDetails)
"Жолаушы декларациясының тіркеу нөмірі" (cacdo:‌Passenger‌Declaration‌Details)
"Уақытша әкелу кедендік операциясының тіркеу нөмірі" (cacdo:RegistrationOperationDetails)
5
"Уақытша әкелу кедендік операциясының тіркеу нөмірі" (cacdo:RegistrationOperationDetails) деректемесін толтыру кезінде "Уақытша әкелу кедендік операциясының коды" (casdo:‌Operation‌Code) деректемесі оның құрамында Ресей Федерациясының заңнамасында белгіленетін қағидаларға сәйкес қалыптастырылатын мағынаны қамтуға тиіс
6
егер уақытша әкелу барысында уақытша әкелу мерзімін ұзарту, уақытша әкелуді аяқтау, көлік құралын кедендік бақылауда емес деп тану бойынша операциялар жасалған жағдайда, соңғы жасалған операция туралы мәліметтерді ұсыну кезінде "Көлік құралының уақытша әкелінуін (әкетілуін) ресімдеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIEProcedureDetails) деректемесі көлік құралымен жасалған соңғы кедендік операцияға сәйкес келетін 1 "Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік операциялар туралы мәліметтер" (cacdo:TIEOperationsDetails) деректемесін қамтуға тиіс
7
егер уақытша әкелу барысында кедендік операцияларды жасау жүзеге асырылмаса, "Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік операциялар туралы мәліметтер" (cacdo:TIEOperationsDetails) деректемесі толтырылмайды
8
кезең үшін мәліметтерді ұсыну кезінде "Көлік құралының уақытша әкелінуін (әкетілуін) ресімдеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIEProcedureDetails) деректемесінің құрамында жасалған операциялардың саны бойынша "Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік операциялар туралы мәліметтер" (cacdo:TIEOperationsDetails) деректемелері қамтылуға тиіс. Әрбір "Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік операциялар туралы мәліметтер" (cacdo:TIEOperationsDetails) деректемесі көлік құралына қатысты жасалған бір операция туралы мәліметтерді қамтуға тиіс
9
"Көлік құралын уақытша әкелуді (әкетуді) жүзеге асыратын тасымалдаушы" (cacdo:TIECarrierDetails) деректемесін толтыру кезінде "Шаруашылық субъектісінің атауы" (csdo:BusinessEntityName) деректемесі оның құрамында толтырылуға және тасымалдаушының атауы қамтылуға тиіс
10
егер "Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік операциялар туралы мәліметтер" (cacdo:TIEOperationsDetails) деректемесінде "Уақытша әкелуді аяқтаудың кедендік операциясы" (cacdo:‌Close‌Operation‌Details) деректемесі толтырылса, онда "Уақытша әкелу кедендік операциясының коды" (casdo:‌Operation‌Code) деректемесі "Уақытша әкелуді аяқтаудың кедендік операциясы" (cacdo:‌Close‌Operation‌Details) деректемесінің құрамында Ресей Федерациясының заңнамасында белгіленетін қағидаларға сәйкес қалыптастырылатын мағынаны қамтуға тиіс
11
егер "Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік операциялар туралы мәліметтер" (cacdo:TIEOperationsDetails) деректемесінде "ЖПКҚ (ХТКҚ) уақытша әкелінуін ұзарту" (cacdo:‌TIEExtension‌Details) деректемесі толтырылса, онда "Уақытша әкелу кедендік операциясының коды" (casdo:‌Operation‌Code) деректемесі "Уақытша әкелуді ұзартудың кедендік операциясының тіркеу (есепке алу) нөмірі туралы мәліметтер" (cacdo:‌Extension‌Operation‌Details) деректемесінің құрамында Ресей Федерациясының заңнамасында белгіленетін қағидаларға сәйкес қалыптастырылатын мағынаны қамтуға тиіс
12
"Көлік құралының уақытша әкелінуін (әкетілуін) ресімдеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIEProcedureDetails) деректемесінің құрамында "Қолданбалы мәртебелік жай-күйінің коды" (casdo:TIEStatusCode) деректемесі толтырылуға тиіс
13
"Көлік құралының уақытша әкелінуін (әкетілуін) ресімдеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIEProcedureDetails) деректемесінің құрамында "Уақытша әкелудің мерзімі" (casdo:TempImportLimitDate) деректемесі толтырылуға және уақытша әкелу мерзімдерін жүзеге асырылған ұзарту ескеріле отырып, көлік құралын әкету күні қамтылуға тиіс
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 2 ақпандағы
№ 16 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына уақытша әкелінген және мұндай аумақтан уақытша әкетілген халықаралық тасымалдың көлік құралдарын есеке алу және бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының СИПАТТАМАСЫ
I. Жалпы ережелер

1. Настоящее Описание разработано в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Комиссии Таможенного союза от 18 ноября 2010 г. № 511 "Об Инструкции о порядке совершения отдельных таможенных операций в отношении временно ввозимых и временно вывозимых транспортных средств международной перевозки";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Обеспечение обмена сведениями между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза в процессе учета и контроля временно ввезенных на территорию государства – члена Евразийского экономического союза и временно вывезенных с такой территории транспортных средств международной перевозки" (далее – общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.

1. Осы Сипаттама Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Кеден одағы Комиссиясының "Уақытша әкелінетін және уақытша әкетілетін халықаралық тасымалдың көлік құралдарына қатысты жекелеген кедендік операцияларды жасау тәртібі туралы нұсқаулық туралы" 2010 жылғы 18 қарашадағы № 511 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара саудасының интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Сипаттама "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына уақытша әкелінген және мұндай аумақтан уақытша әкетілген халықаралық тасымалдың көлік құралдарын есеке алу және бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Сипаттама жалпы процестің рәсімдерін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарының және құрылымдарының сипаттамасы тіпті қарапайым (атомарлық) деректемелеріне дейінгі иерархияның деңгейі ескеріліп, толық деректемелік құрам көрсетілген кесте нысанында келтіріледі.

5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели
данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз
(n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз
и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"государство-член" – государство, являющееся членом Евразийского экономического союза;
"ЛНП" – личная номерная печать должностного лица таможенных органов, проставлением оттиска которой и подписи должностного лица в таможенных документах удостоверяется совершение таможенной операции;
"реквизит" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"ТСЛП" – транспортное средство для личного пользования – авто-, мототранспортное средство, прицеп, водное или воздушное судно (вместе с запасными частями, а также обычными принадлежностями и оборудованием, содержащимися в обычных баках, горюче-смазочными материалами и топливом), находящиеся в собственности или владении физического лица, перемещающего эти транспортные средства через таможенную границу Союза исключительно в личных целях, а не для транспортировки лиц за вознаграждение, промышленной или коммерческой транспортировки товаров за вознаграждение или бесплатно;
"ТСМП" – транспортное средство международной перевозки, ввозимое на таможенную территорию Союза или вывозимое за ее пределы в целях начала и (или) завершения международной перевозки грузов, пассажиров и (или) багажа, с находящимися на нем специальным оборудованием, предназначенным для погрузки, разгрузки, обработки и защиты грузов, предметами материально-технического снабжения и снаряжения, а также запасными частями и оборудованием, предназначенными для ремонта, технического обслуживания или эксплуатации транспортного средства в пути следования.

5. Кестеде электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерінің (бұдан әрі – деректемелер) деректер моделі элементтерінің бірмәнді сәйкестігі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің қалыптасқан немесе ресми ауызша белгіленуі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мәнін (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректемеге сай келетін деректер моделіндегі деректер элементінің сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің ауызша сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталану міндеттілігі (опционалдығы) және саны.
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер қолданылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шексіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға және m реттен көп қайталанбауға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опционалды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционалды, шексіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опционалды, m реттен көп қайталанбауға тиіс (m > 1).
III. Негізгі ұғымдар
8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"мүше мемлекет" – Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"ЖНМ" – кеден органдары лауазымды адамының жеке нөмірлік мөрі, кедендік құжаттарда оның бедерінің және лауазымды адамның қолының қойылуы кедендік операцияның жасалуын айғақтайды;
"деректеме" – белгілі бір контексте бөлінбейді деп саналатын, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректер бірлігі;
"ЖПКҚ" – жеке пайдалануға арналған көлік құралы – осы көлік құралдарын Одақтың кедендік шекарасы арқылы адамдарды сыйақы үшін тасымалдау емес, тауарларды сыйақы үшін немесе тегін өнеркәсіптік немесе коммерциялық тасымалдау үшін емес, тек жеке мақсатта ғана алып өтетін жеке тұлғаның меншігіндегі немесе иелігіндегі авто-, мотокөлік құралы, тіркеме, су немесе әуе көлігі (қосалқы бөлшектерімен, сондай-ақ әдеттегі керек-жарақтарымен және әдеттегі бактардағы жабдықтармен, жанар-жағармай материалдарымен және отынмен бірге);
"ХТКҚ" – жүктерді, жолаушыларды және (немесе) жүктерді тиеуге, түсіруге, өңдеуге және қорғауға арналған жабдықпен, материалдық-техникалық жабдықтау және жарақтандыру заттарымен, сондай-ақ қосалқы бөлшектермен және көлік құралын жүру жолында жөндеуге, техникалық қызмет көрсетуге немесе пайдалануға арналған жабдықтармен бірге багажды халықаралық тасымалдауды бастау және (немесе) аяқтау мақсатында Одақтың кедендік аумағына әкелінетін немесе оның шегінен тыс жерге әкетілетін халықаралық тасымалдау көлік құралы.

Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений", используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын "деректердің базистік моделі", "мәндік сала деректерінің моделі", "мәндік сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза в процессе учета и контроля временно ввезенных на территорию государства – члена Евразийского экономического союза и временно вывезенных с такой территории транспортных средств международной перевозки", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 февраля 2016 г. № 16.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 2 ақпандағы № 16 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына уақытша әкелінген және мұндай аумақтан уақытша әкетілген халықаралық тасымалдың көлік құралдарын есепке алу және бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.

В таблицах 4, 7 и 10 настоящего Описания под Регламентом информационного взаимодействия понимается Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза в процессе учета и контроля временно ввезенных на территорию государства – члена Евразийского экономического союза и временно вывезенных с такой территории транспортных средств международной перевозки", утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 февраля 2016 г. № 16.
IV. Структуры электронных документов и сведений

Осы Сипаттаманың 4, 7 және 10-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 2 ақпандағы № 16 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына уақытша әкелінген және мұндай аумақтан уақытша әкетілген халықаралық тасымалдың көлік құралдарын есепке алу және бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымы

R.CA.CP.03.001
запрос сведений о временном ввозе (вывозе) транспортного средства
urn:EEC:R:CA:CP:03:TempImportQuery:v1.0.0
2.2
R.CA.CP.03.005
сведения о временном ввозе транспортного средства
urn:EEC:R:CA:CP:03:TempImportInformation:v1.0.0
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 февраля 2016 г. № 16.

R.CA.CP.03.001
көлік құралын уақытша әкелу (әкету) туралы мәліметтерге сұрау салу
urn:EEC:R:CA:CP:03:TempImportQuery:v1.0.0
2.2
R.CA.CP.03.005
көлік құралын уақытша әкелу туралы мәліметтер
urn:EEC:R:CA:CP:03:TempImportInformation:v1.0.0
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 2 ақпандағы № 16 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжаттар (мәліметтер) құрылымдарының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сай келеді.

Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структуры электронного документа и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 февраля 2016 г. № 16.
11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 2 ақпандағы № 16 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжаттар (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сай келеді.
11. Импортталатын аттар кеңістігі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Импортталатын аттар кеңістігі
Р/с№
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 февраля 2016 г. № 16.
12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений)
"Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений) (ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса (csdo:InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений) (csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений) (csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений) (csdo:)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)Значение
идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка (csdo:)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)

Импортталатын аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 2 ақпандағы № 16 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сай келеді.
12. "Өңдеу нәтижелері туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижелері туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарының кодтық белгіленуі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бірмәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Негізгі электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәлімет) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні..
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)

Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время (csdo:)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
3. Код результата обработки (csdo:)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:ProcessingResultCodeV2Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии с классификатором результатов обработки электронных документов и сведений
1
4. Описание (csdo:)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күн мен уақыт
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
мәліметтерді өңдеуді аяқтау күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
1
3. Өңдеу нәтижелерінің коды
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
алынған электрондық құжатты (мәліметтерді) жалпы процеске қатысушы ақпараттық жүйесінің өңдеу нәтижесінің кодтық белгіленуі
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
1
4. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
мәліметтерді өңдеу нәтижелерін еркін нысанда сипаттау
M.SDE.00002

Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка (csdo:)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Регистрационный номер таможенной декларации на транспортное средство (cacdo:)
сведения о регистрационном номере таможенной декларации на транспортное средство
M.CA.CDE.00265
cacdo:(M.CA.CDT.00240)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.1. Код таможенного органа (casdo:)
код таможенного органа
M.CA.SDE.00034
casdo: (M.CA.SDT.00025)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
2.2. Дата документа (csdo:)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации (casdo:)
номер документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00331
casdo: (M.CA.SDT.00088)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 7
1
2.4. Код вида транспорта (csdo:)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.Макс.
длина: 20
1
3. Регистрационный номер пассажирской декларации (cacdo:PassengerDeclarationDetails)
сведения о регистрационном номере пассажирской декларации
M.CA.CDE.00266
cacdo:(M.CA.CDT.00241)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
3.1. Код таможенного органа (casdo:)
код таможенного органа
M.CA.SDE.00034
casdo: (M.CA.SDT.00025)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
3.2. Дата документа (csdo:)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
3.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации (casdo:)
номер документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00331
casdo: (M.CA.SDT.00088)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 7
1

МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Көлік құралына кедендік декларацияның тіркеу нөмірі
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
көлік құралына кедендік декларацияның тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00265
cacdo:‌DTMDoc‌Details‌Type (M.CA.CDT.00240)
Салынған элементтер мәндерінің саласында айқындалады
0..1
2.1. Кеден органының коды
(casdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының коды
M.CA.SDE.00034
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
2.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
1
2.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo:‌Declaration‌Id)
тіркеу журналы бойынша құжаттың нөмірі
M.CA.SDE.00331
casdo:‌CADoc‌Identifier‌Type (M.CA.SDT.00088)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 7
1
2.4. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
көлік түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00166
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
3. Жолаушы декларациясының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Passenger‌Declaration‌Details)
жолаушы декларациясының тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00266
cacdo:‌Passenger‌Declaration‌Details‌Type (M.CA.CDT.00241)
Салынған элементтер мәндерінің саласында айқындалады
0..1
3.1. Кеден органының коды
(casdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының коды
M.CA.SDE.00034
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
3.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
1
3.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo:‌Declaration‌Id)
тіркеу журналы бойынша құжаттың нөмірі
M.CA.SDE.00331
casdo:‌CADoc‌Identifier‌Type (M.CA.SDT.00088)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 7
1

3.4. Код страны (csdo:)
цифровой код
государства-члена, зарегистрировавшего пассажирскую декларацию
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
3.5. Признак журнала регистрации (casdo:RBSignCode)
признак журнала регистрации для Республики Беларусь. Варианты кода: Ф, Д, 7
M.CA.SDE.00458
casdo: (M.CA.SDT.00104)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
4. Регистрационный номер таможенной операции временного ввоза (cacdo:)
сведения о регистрационном номере таможенной операции временного ввоза для Российской Федерации
M.CA.CDE.00269
cacdo:(M.CA.CDT.00249)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
4.1. Код таможенного органа (casdo:)
код таможенного органа
M.CA.SDE.00034
casdo: (M.CA.SDT.00025)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
4.2. Код таможенной операции временного ввоза (casdo:OperationCode)
кодовое обозначение таможенной операции временного ввоза
M.CA.SDE.00459
casdo: (M.CA.SDT.00105)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
4.3. Дата (csdo:)
дата совершения операции
M.SDE.00131
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
4.4. Учетный номер таможенной операции (casdo:OperationId)
учетный номер таможенной операции по журналу регистрации
M.CA.SDE.00460
casdo: (M.CA.SDT.00088)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 7
1
5. Таможенный орган (cacdo:)
сведения о таможенном органе регистрации (оформления) временного ввоза (вывоза) ТСЛП (ТСМП)
M.CA.CDE.00358
cacdo:Type (M.CA.CDT.00315)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
5.1. Код таможенного органа (casdo:)
код таможенного органа
M.CA.SDE.00034
casdo: (M.CA.SDT.00025)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.

3.4. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
жолаушы декларациясын тіркеген мүше мемлекеттің цифрлық коды
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
3.5. Тіркеу журналының белгісі
(casdo:‌RBSign‌Code)
Беларусь Республикасы үшін тіркеу журналының белгісі. Кодтың нұсқалары: Ф, Д, 7
M.CA.SDE.00458
casdo:‌RBSign‌Code‌Type (M.CA.SDT.00104)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
4. Уақытша әкелудің кедендік операциясының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Registration‌Operation‌Details)
Ресей Федерациясы үшін уақытша әкелудің кедендік операциясының тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00269
cacdo:‌Customs‌Operation‌Details‌Type (M.CA.CDT.00249)
Салынған элементтер мәндерінің саласында айқындалады
0..1
4.1. Кеден органының коды
(casdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының коды
M.CA.SDE.00034
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
4.2. Уақытша әкелудің кедендік операциясының коды
(casdo:‌Operation‌Code)
уақытша әкелудің кедендік операциясының кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00459
casdo:‌Operation‌Code‌Type (M.CA.SDT.00105)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Длина: 1
1
4.3. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
операцияның жасалған күні
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
1
4.4. Кедендік операцияның есепке алу нөмірі
(casdo:‌Operation‌Id)
тіркеу журналы бойынша кедендік операцияның есепке алу нөмірі
M.CA.SDE.00460
casdo:‌CADoc‌Identifier‌Type (M.CA.SDT.00088)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 7
1
5. Кеден органы
(cacdo:‌Unified‌Customs‌Office‌Details)
ЖПКҚ (ХТКҚ) уақытша әкелу (әкету) тіркелген (ресімделген) кеден органы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00358
cacdo:‌Unified‌Customs‌Office‌Details‌Type (M.CA.CDT.00315)
Салынған элементтер мәндерінің саласында айқындалады
0..1
5.1. Кеден органының коды
(casdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының коды
M.CA.SDE.00034
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
5.2. Наименование таможенного органа (casdo:CustomsOfficeName)
наименование таможенного органа
M.CA.SDE.00035
casdo: (M.CA.SDT.00026)
Наименование таможенного органа в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
5.3.? Код страны (csdo:)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
6. Временно ввозимое транспортное средство (cacdo:TITransportDetails)
сведения о временно ввозимых (вывозимых) транспортных средствах
M.CA.CDE.00351
cacdo:(M.CA.CDT.00314)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
6.1. Идентификационные и регистрационные номера транспортного средства (cacdo:)
сведения об идентификационных номерах транспортного средства
M.CA.CDE.00356
cacdo: (M.CA.CDT.00310)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
6.1.1. Идентификационный номер транспортного средства (csdo:VehicleId)
идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00212
csdo:VehicleIdType (M.SDT.00161)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
6.1.2. Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства (csdo:)
идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства, присвоенный изготовителем
M.SDE.00214
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
6.1.3. Идентификационный номер кузова транспортного средства (csdo:VehicleBodyId)
идентификационный номер кузова (кабины) транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00213
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
6.1.4. Регистрационный номер транспортного средства (csdo:)
регистрационный номер транспортного средства
M.SDE.00154
csdo:TransportMeansRegIdType (M.SDT.00101)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
а) код страны (атрибут country)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный код
csdo:UnqualifiedCountryCodeType (M.SDT.00159)
Значение буквенного кода из классификатора стран мира, определенного атрибутом "Идентификатор классификатора".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) идентификатор классификатора (атрибут country)
идентификатор классификатора стран мира
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
5.2. Кеден органының атауы
(casdo:‌Customs‌Office‌Name)
кеден органының атауы
M.CA.SDE.00035
casdo:‌Customs‌Office‌Name‌Type (M.CA.SDT.00026)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының атауы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
5.3. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
6. Уақытша әкелінетін көлік құралы
(cacdo:‌TITransport‌Details)
уақытша әкелінетін (әкетілетін) көлік құралдары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00351
cacdo:‌Id‌Transport‌Means‌Details‌Type (M.CA.CDT.00314)
Салынған элементтер мәндерінің саласында айқындалады
0..1
6.1. Көлік құралының сәйкестендіру және тіркеу нөмірлері
(cacdo:‌Transport‌Means‌Id‌Details)
көлік құралының сәйкестендіру нөмірлері туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00356
cacdo:‌Transport‌Means‌IDDetails‌Type (M.CA.CDT.00310)
Салынған элементтер мәндерінің саласында айқындалады
1
6.1.1. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Id)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00212
csdo:‌Vehicle‌Id‌Type (M.SDT.00161)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
6.1.2. Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
көлік құралы шассиінің (рамасының) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00214
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
6.1.3. Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
көлік құралы шанағының (кабинасының) (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00213
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
6.1.4. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
көлік құралының тіркеу нөмірі
M.SDE.00154
csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id‌Type (M.SDT.00101)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
а) Елдің коды
(атрибут country‌Code)
көрсетілген код қалыптастырылған қағидалар бойынша елдің кодтық белгіленуі
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
"Сыныптауыштың сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған әлем елдерінің сыныптауышынан әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) сыныптауыштың сәйкестендіргіші
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
әлем елдерінің сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1

3.2.5. Должностное лицо таможенного органа (cacdo:CustomsPersonDetails)
сведения о должностном лице таможенного органа, оформившем временный ввоз (вывоз) транспортного средства
M.CA.CDE.00096
cacdo: (M.CA.CDT.00209)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. ФИО (ccdo:)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
ccdo:FullNameDetailsType (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1.1. Имя (csdo:)
имя физического лица
M.SDE.00109
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.1.2. Отчество (csdo:)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.1.3. Фамилия (csdo:)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.2. Наименование должности (csdo:)
наименование должности сотрудника
M.SDE.00127
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Номер ЛНП должностного лица таможенного органа (casdo:)
номер ЛНП должностного лица таможенного органа
M.CA.SDE.00413
casdo: (M.CA.SDT.00090)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4
0..1
*.4. Код таможенного органа на оттиске ЛНП (casdo:)
код таможенного органа, указанный на оттиске ЛНП
M.CA.SDE.00414
casdo: (M.CA.SDT.00025)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
3.3. Перевозчик, осуществляющий временный ввоз (вывоз) транспорного средства (cacdo:)
сведения о перевозчике, осуществляющем временный ввоз (вывоз) транспорного средства
M.CA.CDE.00353
cacdo: (M.CA.CDT.00332)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
3.3.1. Код страны (csdo:)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.Макс.
длина: 20
1

3.2.5. Кеден органының лауазымды адамы
(cacdo:‌Customs‌Person‌Details)
көлік құралын уақытша әкелуді (әкетуді) ресімдеген кеден органының лауазымды адамы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00096
cacdo:‌Customs‌Person‌Details‌Type (M.CA.CDT.00209)
Салынған элементтер мәндерінің саласында айқындалады
0..1
*.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Салынған элементтер мәндерінің саласында айқындалады
0..1
*.1.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.1.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе орташа аты)
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.1.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.2. Лауазымның атауы
(csdo:‌Position‌Name)
қызметкер лауазымының атауы
M.SDE.00127
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3. Кеден органы лауазымды адамының ЖНМ нөмірі
(casdo:‌LNPIdentifier)
кеден органы лауазымды адамының ЖНМ нөмірі
M.CA.SDE.00413
casdo:‌LNPIdentifier‌Type (M.CA.SDT.00090)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4
0..1
*.4. ЖНМ бедеріндегі кеден органының коды
(casdo:‌LNPCustoms‌Office‌Code)
ЖНМ бедерінде көрсетілген кеден органының коды
M.CA.SDE.00414
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
3.3. Көлік құралын уақытша әкелуді (әкетуді) жүзеге асыратын тасымалдаушы
(cacdo:‌TIECarrier‌Details)
көлік құралын уақытша әкелуді (әкетуді) жүзеге асыратын тасымалдаушы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00353
cacdo:‌TIECarrier‌Details‌Type (M.CA.CDT.00332)
Салынған элементтер мәндерінің саласында айқындалады
0..1
3.3.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъекті тіркелген елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

3.3.2. Наименование хозяйствующего субъекта (csdo:BusinessEntityName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
3.3.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта (csdo:BusinessEntityBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00188
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
3.3.4. Код организационно-правовой формы (csdo:)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.Макс.
длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
3.3.5. Наименование организационно-правовой формы (csdo:BusinessEntityTypeName)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
3.3.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:BusinessEntityId)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:BusinessEntityIdType (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации (атрибут kind)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:BusinessEntityIdKindIdType (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов
1
3.3.7. Уникальный идентификационный таможенный номер (csdo:)
уникальный идентификационный номер хозяйствующего субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo:UniqueCustomsNumberIdType (M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1

3.3.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе шаруашылық қызметін жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
3.3.3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе шаруашылық қызметін жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
M.SDE.00188
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
3.3.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъекті тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгіленуі
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
3.3.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъекті тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
3.3.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тіркелім) бойынша жазба нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(атрибут kind‌Id)
шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіру әдісі
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру анықтамалығынан сәйкестендіргіштің мәні
1
3.3.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
шаруашылық жүргізуші субъектінің кедендік мақсаттарға арналған бірегей сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1

3.3.8. Идентификатор налогоплательщика (csdo:)
идентификатор хозяйствующего субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:TaxpayerIdType (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
3.3.9. Код причины постановки на учет
(csdo:TaxRegistrationReasonCode)
код, идентифицирующий причину постановки хозяйствующего субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:TaxRegistrationReasonCodeType (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
3.3.10. Адрес (cacdo:)
сведения об адресе
M.CA.CDE.00377
cacdo: (M.CA.CDT.00337)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида адреса (csdo:)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:AddressKindCodeType (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии с классификатором видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Код страны (csdo:)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Код территории (csdo:)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.4. Регион (csdo:)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район (csdo:)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город (csdo:)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт (csdo:)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица (csdo:)
наименование элемента
улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома (csdo:)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011

3.3.8. Салық төлеушінінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілерінің тізіліміндегі шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
3.3.9. Есепке қою себептерінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъектіні Ресей Федерациясында салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін коды
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
3.3.10. Мекенжай
(cacdo:‌CASubject‌Address‌Details)
мекенжай туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00377
cacdo:‌CASubject‌Address‌Details‌Type (M.CA.CDT.00337)
Салынған элементтер мәндерінің саласында айқындалады
0..*
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің Кодтық белгілеме
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Мекенжайлар түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қала инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011

csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения (csdo:)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Почтовый индекс (csdo:)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Номер абонентского ящика (csdo:)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.13. Адрес в текстовой форме (csdo:AddressText)
набор элементов адреса, представленных в свободной форме в виде текста
M.SDE.00005
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
3.3.11. Контактный реквизит (ccdo:)
контактный реквизит с указанием способа и идентификатора средства (канала) связи
M.CDE.00003
ccdo:CommunicationDetailsType (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи (csdo:)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:CommunicationChannelCodeV2Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с классификатором видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Наименование вида связи (csdo:)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Идентификатор канала связи (csdo:)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
3.4. Сведения о водителе транспортного средства (cacdo:DriverDetails)
детализированная информация о водителе транспортного средства
M.CA.CDE.00272
cacdo: (M.CA.CDT.00244)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
3.4.1. ФИО (ccdo:)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
ccdo:FullNameDetailsType (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Имя (csdo:)
имя физического лица
M.SDE.00109
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.2. Отчество (csdo:)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Фамилия (csdo:)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.11. Почталық индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почта байланысы кәсіпорынының почталық индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
почта байланысы кәсіпорнындағы абонентітк жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.13. Мәтіндік нысандағы мекенжай
(csdo:‌Address‌Text)
мәтін түрінде еркін нысанда ұсынылған мекенжай элементтерінің жиыны
M.SDE.00005
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
3.3.11. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
байланыс құралының (арнасының) тәсілі және сәйкестендіргіші көрсетілген байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің саласында айқындалады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық почта және т.б) кодтық белгіленуі
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрлерінің сыныптаушына сәйкес кодтың мәні
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық почта және т.б) атауы
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электрондық почтаны және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
3.4. Көлік құралын жүргізуші туралы мәліметтер
(cacdo:‌Driver‌Details)
көлік құралын жүргізуші туралы егжей-тегжейлі ақпарат
M.CA.CDE.00272
cacdo:‌Driver‌Details‌Type (M.CA.CDT.00244)
Салынған элементтер мәндерінің саласында айқындалады
0..1
3.4.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Салынған элементтер мәндерінің саласында айқындалады
1
*.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе орташа аты)
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1

*.4.1. ФИО (ccdo:)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
ccdo:FullNameDetailsType (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.1.1. Имя (csdo:)
имя физического лица
M.SDE.00109
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.4.1.2. Отчество (csdo:)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.4.1.3. Фамилия (csdo:)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.4.2. Наименование должности (csdo:)
наименование должности сотрудника
M.SDE.00127
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.4.3. Номер ЛНП должностного лица таможенного органа (casdo:)
номер ЛНП должностного лица таможенного органа
M.CA.SDE.00413
casdo: (M.CA.SDT.00090)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4
0..1
*.4.4. Код таможенного органа на оттиске ЛНП (casdo:)
код таможенного органа, указанный на оттиске ЛНП
M.CA.SDE.00414
casdo: (M.CA.SDT.00025)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
*.5. Срок временного ввоза (casdo:)
дата окончания срока временного ввоза транспортного средства
M.CA.SDE.00461
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
3.5.2. Сведения о завершении временного ввоза (вывоза)ТСЛП (ТСМП) (cacdo:)
сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСЛП (ТСМП)
M.CA.CDE.00277
cacdo: (M.CA.CDT.00246)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Дата (csdo:)
дата и время совершения таможенной операции по завершению временного ввоза (вывоза) транспортного средства
M.SDE.00131
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
*.2. Регистрационный номер таможенной декларации на транспортное средство (cacdo:)
сведения о регистрационном номере таможенной декларации на транспортное средство при завершении временного ввоза (вывоза) транспортного средства
M.CA.CDE.00265
cacdo: (M.CA.CDT.00240)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.4.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Салынған элементтер мәндерінің саласында айқындалады
0..1
*.4.1.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.4.1.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе орташа аты)
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.4.1.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.4.2. Лауазымның атауы
(csdo:‌Position‌Name)
қызметкер лауазымының атауы
M.SDE.00127
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.4.3. Кеден органы лауазымды адамының ЖНМ нөмірі
(casdo:‌LNPIdentifier)
кеден органы лауазымды адамының ЖНМ нөмірі
M.CA.SDE.00413
casdo:‌LNPIdentifier‌Type (M.CA.SDT.00090)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4
0..1
*.4.4. ЖНМ бедеріндегі кеден органының коды
(casdo:‌LNPCustoms‌Office‌Code)
ЖНМ бедерінде көрсетілген кеден органының коды
M.CA.SDE.00414
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
*.5. Уақытша әкелу мерзімі
(casdo:‌Temp‌Import‌Limit‌Date)
көлік құралын уақытша әкелу мерзімінің аяқталатын күні
M.CA.SDE.00461
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
3.5.2. ЖПКҚ (ХТКҚ) уақытша әкелуді (әкетуді) аяқтау туралы мәліметтер
(cacdo:‌TIEClose‌Details)
ЖПКҚ (ХТКҚ) уақытша әкелуді (әкетуді) аяқтау туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00277
cacdo:‌TIEClose‌Details‌Type (M.CA.CDT.00246)
Салынған элементтер мәндерінің саласында айқындалады
0..1
*.1. Күн
(csdo:‌Event‌Date)
ЖПКҚ (ХТКҚ) уақытша әкелуді (әкетуді) аяқтау жөніндегі кедендік операциялардың жасалатын күні мен уақыты
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
1
*.2. Көлік құралына кедендік декларацияның тіркеу нөмірі
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
көлік құралын уақытша әкелуді (әкетуді) аяқтау кезінде көлік құралына кедендік декларацияның тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00265
cacdo:‌DTMDoc‌Details‌Type (M.CA.CDT.00240)
Салынған элементтер мәндерінің саласында айқындалады
0..1

csdo:UnifiedId20Type (M.SDT.00152)
Значение идентификатора в соответствии с методом идентификации, определенного атрибутом "Метод идентификации".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации (атрибут scheme)
обозначение метода идентификации объектов, в соответствии с которым указан идентификатор
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
3.6. Код прикладного статусного состояния (casdo:TIEStatusCode)
кодовое обозначение прикладного статусного состояния (IM_OPEN, IM_CLOSE, IN_EXTENTION, IM_REMOVAL)
M.CA.SDE.00462
casdo: (M.CA.SDT.00107)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 7.
Макс. длина: 12
0..1
3.7. Срок временного ввоза (casdo:)
срок временного ввоза транспортного средства
M.CA.SDE.00461
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 2 февраля 2016 г. № 16
Порядок
присоединения к общему процессу "Обеспечение обмена сведениями
между таможенными органами государств – членов Евразийского
экономического союза в процессе учета и контроля временно
ввезенных на территорию государства – члена Евразийского
экономического союза и временно вывезенных с такой территории
транспортных средств международной перевозки"
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза:
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Комиссии Таможенного союза от 18 ноября 2010 г.
№ 511 "Об Инструкции о порядке совершения отдельных таможенных операций в отношении временно ввозимых и временно вывозимых транспортных средств международной перевозки";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";

csdo:‌Unified‌Id20‌Type (M.SDT.00152)
"Сәйкестендіру әдісі" атрибутында айқындалған сәйкестендіру әдісіне сәйкес сәйкестендіру мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(атрибут scheme‌Id)
сәйкестендіруіш көрсетілген объектілерді сәйкестендірудің белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
3.6. Қолданбалы мәртебелік жай-күйінің коды
(casdo:‌TIEStatus‌Code)
қолданбалы мәртебелік жай-күйінің кодтық белгіленуі (IM_OPEN, IM_CLOSE, IN_EXTENTION, IM_REMOVAL)
M.CA.SDE.00462
casdo:‌Temp‌Import‌Status‌Code‌Type (M.CA.SDT.00107)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 7.
Ең көп ұзындығы: 12
0..1
3.7. Уақытша әкелу мерзімі
(casdo:‌Temp‌Import‌Limit‌Date)
көлік құралын уақытша әкелу мерзімі
M.CA.SDE.00461
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 2 ақпандағы
№ 16 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына уақытша әкелінген және мұндай аумақтан уақытша әкетілген халықаралық тасымалдың көлік құралдарын есепке алу және бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне қосылу ТӘРТІБІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одақ құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Кеден одағы Комиссиясының "Уақытша әкелінетін және уақытша әкетілетін халықаралық тасымалдың көлік құралдарына қатысты жекелеген кедендік операцияларды жасау тәртібі туралы нұсқаулық туралы" 2010 жылғы 18 қарашадағы № 511 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара саудасының интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
Настоящий Порядок разработан с учетом положений Технологии обмена информацией между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза, обеспечивающей учет и контроль временного ввоза и вывоза автомобильных транспортных средств на (с) территорию(и) государств – членов Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Объединенной коллегии таможенных служб государств – членов Таможенного союза от 4 июня 2015 г. № 15/6.
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к информационному взаимодействию при присоединении нового участника к общему процессу "Обеспечение обмена сведениями между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза в процессе учета и контроля временно ввезенных на территорию государства – члена Евразийского экономического союза и временно вывезенных с такой территории транспортных средств международной перевозки" (P.CP.03) (далее – общий процесс).
3. Процедуры, определенные в настоящем Порядке, выполняются участником взаимодействия одномоментно либо на протяжении определенного периода времени при присоединении нового участника к общему процессу.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли" – технические, технологические, методические и организационные документы, разрабатываемые и утверждаемые Евразийской экономической комиссией в соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года);
"ЛНП" – личная номерная печать должностного лица таможенных органов, проставлением оттиска которой и подписи должностного лица в таможенных документах удостоверяется совершение таможенной операции;
"реквизит" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өздері арасындағы және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимыл жасау кезіндегі электрондық құжаттар алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
Осы Тәртіп Кеден одағына мүше мемлекеттердің кеден қызметтерінің ,іріккен алқасының 2015 жылғы 4 маусымдағы № 15/6 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет аумағына(н) автомобиль көлік құралдарын уақытша әкелуді және әкетуді есепке алу мен бақылауды қамтамасыз ететін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында ақпарат алмасу технологиясының ережелері ескеріліп әзірленген.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына уақытша әкелінген және мұндай аумақтан уақытша әкетілген халықаралық тасымалдың көлік құралдарын есеке алу және бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне (Р.СР.03) (бұдан әрі – жалпы процесс) жаңа қатысушының қосылуы кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл жасауға қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Тәртіпте айқындалған рәсімдерді өзара іс-қимылға қатысушы жалпы процеске жаңа қатысушы қосылған кезде бір сәтте не белгілі бір уақыт кезеңі бойында орындайды.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар қолданылады:
"сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес әзірлейтін және бекітетін техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;
"ЖНМ" – кедендік құжаттарда бедерінің және лауазымды адам қолының қойылуымен кедендік операциялардың жасалғаны куәландырылатын кеден органдарының лауазымды адамдарының жеке нөмірлік мөрі;
"деректеме" – белгілі бір контексте бөлінбейді деп саналатын электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректер бірлігі;

"технологические документы, регламентирующие информационное взаимодействие при реализации общего процесса" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, указанный в пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза в процессе учета и контроля временно ввезенных на территорию государства – члена Евразийского экономического союза и временно вывезенных с такой территории транспортных средств международной перевозки", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 февраля 2016 г. № 16 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
5. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур присоединения к общему процессу приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование
роли
Описание
роли
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
получает необходимые справочники и классификаторы, отвечает за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса
уполномоченный орган государства – члена Евразийского экономического союза
2
Владелец базы нормативно-справочной информации
представляет присоединяющемуся участнику общего процесса справочники и классификаторы, распространяемые Евразийской экономической комиссией
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
V. Описание процедуры присоединения
1. Общие требования
6. До выполнения процедуры присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены необходимые для реализации общего процесса и обеспечения информационного взаимодействия требования, определенные документами, применяемыми при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли, а также требования законодательства государства – члена Евразийского экономического союза (далее – государство-член), регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента.
7. Выполнение процедуры присоединения к общему процессу осуществляется в следующем порядке:
а) назначение уполномоченного органа государства-члена, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса;
б) синхронизация информации справочников и классификаторов, указанных в Правилах информационного взаимодействия.

"жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды регламенттейтін технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көрсетілген технологиялық құжаттардың үлгілік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 2 ақпандағы № 16 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына уақытша әкелінген және мұндай аумақтан уақытша әкетілген халықаралық тасымалдың көлік құралдарын есепке алу және бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
5. Өзара іс-қимылға қатысушылар жалпы процеске қатысу рәсімдерін орындаған кездегі олардың рөлі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлі
Р/с
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді атқаратын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
қажетті анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алады, жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауап береді
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы
2
Нормативтік-анықтамалық ақпараттың иесі
жалпы процеске қосылатын қатысушыға Еуразиялық экономикалық комиссия тарататын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды ұсынады
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.ACT.001)
V. Қосылу рәсімінің сипаттамасы
1. Жалпы талаптар
6. Жалпы процеске қосылу рәсімі орындалғанға дейін жалпы процеске қосылатын қатысушы жалпы процесті іске асыру және ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін қажетті сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттарда айқындалған талаптарды, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің (бұдан әрі – мүше мемлекет) ұлттық сегмент шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін заңнамасының талаптарын орындауға тиіс.
7. Жалпы процеске қосылу рәсімін орындау мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
а) жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органын тағайындау;
б) Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген анықтамалықтар мен сыныптауыштардың ақпаратын үйлестіру.

8. Получение присоединяющимся участником общего процесса справочников и классификаторов, указанных в Правилах информационного взаимодействия, осуществляется в соответствии с технологическими документами, регламентирующими информационное взаимодействие при реализации общего процесса.
9. После успешного выполнения действий, определенных пунктами 6 – 8 настоящего Порядка, последующее взаимодействие осуществляется в соответствии с технологическими документами, регламентирующими информационное взаимодействие при реализации общего процесса.
10. До выполнения присоединяющимся участником общего процесса требований, определенных пунктом 6 настоящего Порядка, и при условии успешного выполнения действий, предусмотренных пунктами 78 настоящего Порядка, дальнейшее информационное взаимодействие обеспечивается в соответствии с требованиями, указанными в подразделе 2 раздела V настоящего Порядка (далее – взаимодействие по временной схеме).
11. Взаимодействие по временной схеме осуществляется присоединяющимся участником общего процесса не более 1 года. В течение указанного срока присоединяющимся участником общего процесса выполняются требования, установленные пунктом 6 настоящего Порядка. Решение о продлении срока взаимодействия по временной схеме в целях выполнения присоединяющимся участником общего процесса требований, установленных пунктом 6 настоящего Порядка, принимается Коллегией Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия) на основании обращения присоединяющегося участника общего процесса.
2. Взаимодействие по временной схеме
12. До создания (доработки) информационных систем уполномоченных органов государств-членов, обеспечивающих информационное взаимодействие с использованием интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли, может использоваться временная схема, предполагающая:
а) регламентный обмен между уполномоченными органами государств-членов данными, содержащими сведения о временно ввезенных транспортных средствах международной перевозки (далее – ТСМП), в отношении которых завершен временный ввоз или продлен срок временного ввоза;
б) оперативное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов путем направления запросов и получения на них ответов по электронной почте в отношении ТСМП, информация о выезде которых за пределы таможенной территории Евразийского экономического союза в пределах установленного срока временного ввоза и (или) продления установленного временного ввоза отсутствует.
13. При регламентном представлении сведений уполномоченный орган государства-члена формирует и направляет в уполномоченные органы других государств-членов реестр сведений о ТСМП, в отношении которых совершены процедуры по завершению временного ввоза либо продлен срок временного ввоза (далее – реестр). Периодичность представления реестра определяется Комиссией.

8. Жалпы процеске қосылатын қатысушының Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алуы жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттарға сәйкес жүзеге асырылады.
9. Осы Тәртіптің 6 – 8-тармақтарында айқындалған іс-қимылдар табысты орындалған соң одан кейінгі өзара іс-қимыл жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттарға сәйкес жүзеге асырылады.
10. Жалпы процеске қосылатын қатысушы осы Тәртіптің 6-тармағында айқындалған талаптарды орындағанға дейін және осы Тәртіптің 7 – 8-тармақтарында көзделген іс-қимылдар табысты орындалған жағдайда одан әрі ақпараттық өзара іс-қимыл (бұдан әрі – уақытша схема бойынша өзара іс-қимыл) осы Тәртіптің V бөлімінің 2-кіші бөлімінде көрсетілген талаптарға сәйкес жүзеге асырылады.
11. Уақытша схема бойынша өзара іс-қимыл жасауды жалпы процеске қатысушы 1 жылдан асырмай жүзеге асырады. Көрсетілген мерзім ішінде жалпы процеске қосылатын қатысушы осы Тәртіптің 6-тармағында белгіленген талаптарды орындайды. Осы Тәртіптің 6-тармағында белгіленген талаптарды жалпы процеске қосылатын қатысушының орындауы мақсатында уақытша схема бойынша өзара іс-қимыл жасау мерзімін ұзарту туралы шешімді жалпы процеске қосылатын қатысушының өтініші негізінде Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) Алқасы қабылдайды.
2. Уақытша схема бойынша өзара іс-қимыл
12. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сыртқы және өзара саудасының интеграцияланған ақпараттық жүйесін пайдалану арқылы ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелері құрылғанға (пысықталғанға) дейін:
а) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында уақытша әкелу немесе уақытша әкелу мерзімі ұзартылған халықаралық тасымалдаудың уақытша әкелінген көлік құралдары (бұдан әрі – ХТКҚ) туралы мәліметтерді қамтитын деректерді регламенттік алмасуды;
б) электрондық почта арқылы Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс жерге шығарылғаны туралы ақпарат уақытша әкелудің белгіленген мерзімі және (немесе) белгіленген уақытша әкелуді ұзарту шегінде жоқ ҚТКҚ қатысты сұрау салу жіберу және оларға жауаптар алу жолымен мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында жедел өзара іс-қимыл жасауды көздейтін уақытша схемасы пайдаланылуы мүмкін.
13. Мәліметтер регламенттік ұсынылған кезде мүше мемлекеттің уәкілетті органы уақытша әкелуді аяқтау жөніндегі рәсімдер жасалған не уақытша әкелу мерзімі ұзартылған ХТКҚ туралы мәліметтердің тізілімін (бұдан әрі – тізілім) қалыптастырады және басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына жібереді. Тізілімді ұсыну кезеңділігін Комиссия айқындайды.

14. Сведения реестра представляются в виде XML-документа. Структура и реквизитный состав передаваемого XML-документа, содержащего сведения реестра, должны соответствовать структуре электронного документа (сведений) "Сведения о временном ввозе транспортного средства" (R.CA.CP.03.005), приведенной в Описании форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза в процессе учета и контроля временно ввезенных на территорию государства – члена Евразийского экономического союза и временно вывезенных с такой территории транспортных средств международной перевозки", утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 февраля 2016 г. № 16.
15. В реестр включаются сведения обо всех транспортных средствах, в отношении которых в отчетный период были совершены таможенные операции по завершению временного ввоза либо продлению срока временного ввоза, а также сведения об изменениях, внесенных в ранее представленные сведения реестра.
16. К заполнению отдельных реквизитов XML-документа, содержащего сведения реестра, применяются требования, приведенные в таблице 2.
Таблица 2
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Сведения о временном ввозе транспортного

14. Тізілімінің мәліметтері XML-құжат түрінде ұсынылады. Тізімінің мәліметтерін қамтитын, берілетін XML-құжаттың құрылымы мен деректемелік құрамы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 2 ақпандағы № 16 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына уақытша әкелінген және мұндай аумақтан уақытша әкетілген халықаралық тасымалдың көлік құралдарын есепке алу және бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасында келтірілген "Көлік құралын уақытша әкелу туралы мәліметтер" электрондық құжатының (мәліметтерінің) (R.CA.CP.03.005) құрылымына сәйкес келуге тиіс.
15. Тізілімге есепті кезеңде уақытша әкелуді аяқтау және уақытша әкелу мерзімін ұзарту жөніндегі кедендік операциялар жасалған барлық көлік құралдары туралы мәліметтер, сондай-ақ бұрын берілген тізілімнің мәліметтеріне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер енгізіледі.
16. Тізілімнің мәліметтерін қамтитын XML-құжаттың жекелеген деректемелерін толтыруға 2-кестеде келтірілген талаптар қолданылады.
2-кесте

средства" (R.CA.CP.03.005)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Кодовое обозначение сообщения общего процесса" (csdo:InfEnvelopeCode) должен иметь значение "P.CP.03.MSG.099"
2
сведения о каждом транспортном средстве приводятся в отдельном реквизите "Сведения об оформлении временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIEProcedureDetails)
3
в составе реквизита "Идентификационные и регистрационные номера транспортного средства" (cacdo:ransport) должны быть заполнены один или несколько из следующих реквизитов:
"Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:VehicleId)
"Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:d)
"Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства" (csdo:)
4
в составе реквизита "Идентификационные и регистрационные номера транспортного средства" (cacdo:) реквизит "Регистрационный номер транспортного средства" (csdo:TransportMeansRegId) должен быть заполнен
5
при заполнении реквизита "Идентификационные и регистрационные номера прицепного транспортного средства"
(cacdo:DependTransportMeansIdDetails) в его составе должны быть заполнены один или несколько из следующих реквизитов:
"Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:VehicleId)
"Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:)
"Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства" (csdo:)
6
при заполнении реквизита "Идентификационные и регистрационные номера прицепного транспортного средства" (cacdo:DependTransportMeansIdDetails) в его составе реквизит "Регистрационный номер транспортного средства" (csdo:TransportMeansRegId) должен быть заполнен
7
в составе реквизита "Сведения о регистрации временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIERegistrationDetals) должен быть заполнен один из следующих реквизитов:
"Регистрационный номер таможенной декларации на транспортное средство" (cacdo:DTMDocDetails)
"Регистрационный номер пассажирской декларации" (cacdo:PassengerDeclarationDetails)
"Регистрационный номер таможенной операции временного ввоза" (cacdo:RegistrationOperationDetails)
8
при заполнении реквизита "Регистрационный номер таможенной операции временного ввоза" (cacdo:RegistrationOperationDetails) реквизит "Код таможенной операции временного ввоза" (casdo:OperationCode) в его составе должен содержать значение, формируемое в соответствии с правилами, устанавливаемыми законодательством Российской Федерации
9
в составе реквизита "Сведения об оформлении временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIEProcedureDetails) должен содержаться 1 реквизит "Сведения о таможенных операциях при временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (cacdo:TIEOperationsDetails), соответствующий последней таможенной операции, совершенной
с транспортным средством
10
при заполнении реквизита "Должностное лицо таможенного органа" (cacdo:CustomsPersonDetails) реквизит "Номер ЛНП должностного лица таможенного органа" (casdo:LNPIdentifier) в его составе должен быть заполнен
11
в составе реквизита "Сведения об оформлении временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIEProcedureDetails) реквизит "Код прикладного статусного состояния" (casdo:TIEStatusCode) не заполняется
12
в составе реквизита "Сведения об оформлении временного ввоза (вывоза) транспортного средства" (cacdo:TIEProcedureDetails) реквизит "Срок временного ввоза" (casdo:TempImportLimitDate) не заполняется
13
в составе реквизита "Сведения о таможенных операциях при временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (cacdo:TIEOperationsDetails) реквизит "Сведения о документе, подтверждающем наступление обстоятельств, допускающих признание ТСМП (ТСЛП) не находящимся под таможенным контролем" (cacdo:TIERemovalDocDetails) не заполняется
14
для сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП реквизит "Сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСЛП (ТСМП)" (cacdo:TIECloseDetails) в составе реквизита "Сведения о таможенных операциях при временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (cacdo:TIEOperationsDetails) должен быть заполнен
15
при заполнении реквизита "Сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСЛП (ТСМП)" (cacdo:TIECloseDetails) в его составе должен быть заполнен один из следующих реквизитов:
"Регистрационный номер таможенной декларации на транспортное средство" (cacdo:DTMDocDetails)
"Регистрационный номер пассажирской декларации" (cacdo:PassengerDeclarationDetails)
"Таможенная операция завершения временного ввоза" (cacdo:CloseOperationDetails)
16
для сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП реквизит "Продление временного ввоза ТСЛП (ТСМП)" (cacdo:TIEExtensionDetails) в составе реквизита "Сведения о таможенных операциях при временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (cacdo:TIEOperationsDetails) не заполняется
17
при заполнении реквизита "Таможенная операция завершения временного ввоза" (cacdo:CloseOperationDetails) реквизит "Код таможенной операции временного ввоза" (casdo:OperationCode) в его составе должен содержать значение, формируемое в соответствии с правилами, устанавливаемыми законодательством Российской Федерации
18
для сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП реквизит "Таможенная операция завершения временного ввоза" (cacdo:CloseOperationDetails) не заполняется
19
для сведений о завершении временного ввоза (вывоза) ТСМП реквизит "Временно ввозимое транспортное средство" (cacdo:TITransportDetails) должен содержать сведения об идентификационных или регистрационных номерах транспортных средств, в отношении которых выполняется операция завершения временного ввоза
20
для сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП реквизит "Продление временного ввоза ТСЛП (ТСМП)" (cacdo:TIEExtensionDetails) в составе реквизита "Сведения о таможенных операциях при временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (cacdo:TIEOperationsDetails) должен быть заполнен
21
для сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП реквизит "Сведения о завершении временного ввоза (вывоза) ТСЛП (ТСМП)" (cacdo:TIECloseDetails) в составе реквизита "Сведения о таможенных операциях при временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (cacdo:TIEOperationsDetails) не заполняется
22
для сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП, если в составе реквизита "Продление временного ввоза ТСЛП (ТСМП)" (cacdo:TIEExtensionDetails) заполнен реквизит "Сведения о регистрационном (учетном) номере таможенной операции продления временного ввоза" (cacdo:ExtensionOperationDetails), то реквизит "Код таможенной операции временного ввоза" (casdo:OperationCode) в составе реквизита "Сведения о регистрационном (учетном) номере таможенной операции продления временного ввоза" (cacdo:ExtensionOperationDetails) должен содержать значение, формируемое в соответствии с правилами, устанавливаемыми законодательством Российской Федерации
23
для сведений о продлении срока временного ввоза ТСМП реквизит "Срок временного ввоза" (casdo:TempImportLimitDate) в составе реквизита "Продление временного ввоза ТСЛП (ТСМП)" (cacdo:TIEExtensionDetails) должен быть заполнен

"Көлік құралын уақытша әкелу туралы мәліметтер" электрондық құжатының (мәліметтерінің) (R.CA.CP.03.005) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптардың коды
Талаптардың тұжырымдалуы
1
"Жалпы процесс хабарының коддық белгіленуі" (csdo:‌Inf‌Envelope‌Code) деркетемесінде "P.CP.03.MSG.099" мәні болуға тиіс
2
әрбір көлік құралы туралы мәліметтер "Көлік құралын уақытша әкелуді (әкетуді) ресімдеу туралы мәліметтер" (cacdo:‌TIEProcedure‌Details) жеке деректемесінде келтіріледі
3
"Көлік құралының сәйкестендіру және тіркеу нөмірлері"
(cacdo:‌Transport‌Means‌Id‌Details) деректемесінің құрамында мынадай деректемелердің біреуі немесе бірнешеуі толтырылуға тиіс:
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Id)
"Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
"Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
4
Көлік құралының сәйкестендіру және тіркеу нөмірлері"
(cacdo:‌Transport‌Means‌Id‌Details) деректемесінің құрамында "Көлік құралының тіркеу нөмірі" (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id) деректемесі толтырылуға тиіс
5
"Тіркелетін көлік құралының сәйкестендіру және тіркеу нөмірлері" (cacdo:‌Depend‌Transport‌Means‌Id‌Details) деректемесін толтыру кезінде оның құрамында мынадай деректемелердің біреуі немесе бірнешеуі толтырылуға тиіс:
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Id)
"Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
"Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
6
"Тіркелетін көлік құралының сәйкестендіру және тіркеу нөмірлері" деректемесін толыру кезінде (cacdo:‌Depend‌Transport‌Means‌Id‌Details) оның құрамында "Көлік құралының тіркеу нөмірі" (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id) деректемесі толтырылуға тиіс
7
"Көлік құралын уақытша әкелуді (әкетуді) ресімдеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIERegistrationDetals) деректемесінің құрамында мынадай деректемелердің біреуі толтырылуға тиіс:
"Көлік құралына кедендік декларацияның тіркеу нөмірі" (cacdo:DTMDocDetails)
"Жолаушы декларациясының тіркеу нөмірі" (cacdo:‌Passenger‌Declaration‌Details)
"Уақытша әкелудің кедендік операциясының тіркеу нөмірі" (cacdo:RegistrationOperationDetails)
8
"Уақытша әкелудің кедендік операциясының тіркеу нөмірі" (cacdo:RegistrationOperationDetails) деректемесін толтыру кезінде "Уақытша әкелудің кедендік операциясының коды" (casdo:‌Operation‌Code) деректемесі оның құрамында Ресей Федерациясының заңнамасында белгіленетін қағидаларға сәйкес қалыптастырылатын мәнді қамтуға тиіс
9
"Көлік құралын уақытша әкелуді (әкетуді) ресімдеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIEProcedureDetails) деректемесінің құрамында көлік құралымен жасалған тиісті соңғы кедендік операцияның 1 "Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік операциялар туралы мәліметтер" (cacdo:TIEOperationsDetails) деректемесі қамтылуға тиіс
10
"Кеден органының лауазымды адамы" (cacdo:‌Customs‌Person‌Details) деректемесін толтыру кезінде "Кеден органы лауазымды адамының ЖНМ нөмірі" (casdo:‌LNPIdentifier) деректемесі оның құрамында толтырылуға тиіс
11
"Көлік құралын уақытша әкелуді (әкетуді) ресімдеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIEProcedureDetails) деректемесінің құрамында "Қолданбалы мәртебелік жай-күйінің коды" (casdo:TIEStatusCode) деректемесі толтырылмайды
12
"Көлік құралын уақытша әкелуді (әкетуді) ресімдеу туралы мәліметтер" (cacdo:TIEProcedureDetails) деректемесінің құрамында "Уақытша әкелу мерзімі" (casdo:TempImportLimitDate) деректемесі толтырылмайды
13
"Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік операциялар туралы мәліметтер" (cacdo:TIEOperationsDetails) деректемесінің құрамында "ЖПКҚ (ХТКҚ) кедендік бақылауда емес деп тануға жол беретін мәні-жайлардың басталғанын растайтын құжат туралы мәліметтер" (cacdo:TIERemovalDocDetails) деректемесі толтырылмайды
14
ХТКҚ уақытша әкелуді (әкетуді) аяқтау туралы мәліметтер үшін "ЖПКҚ (ХТКҚ) уақытша әкелуді (әкетуді) аяқтау туралы мәліметтер" (cacdo:‌TIEClose‌Details) деректемесі "Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік операциялар туралы мәліметтер" (cacdo:‌TIEOperations‌Details) деректемесінің құрамында толтырылуға тиіс
15
"ЖПКҚ (ХТКҚ) уақытша әкелуді (әкетуді) аяқтау туралы мәліметтер" (cacdo:TIECloseDetails) деректемесін толтыру кезінде оның құрамында мынадай деректемелердің бірі толтырылуға тиіс:
"Көлік құралына кедендік декларацияның тіркеу нөмірі" (cacdo:DTMDocDetails)
"Жолаушы декларациясының тіркеу нөмірі" (cacdo:‌Passenger‌Declaration‌Details)
"Уақытша әкелуді аяқтаудың кедендік операциясы" (cacdo:CloseOperationDetails)
16
ХТКҚ уақытша әкелуді (әкетуді) аяқтау туралы мәліметтер үшін "ЖПКҚ (ХТКҚ) уақытша әкелуді ұзарту" (cacdo:TIEExtensionDetails) деректемесі "Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік операциялар туралы мәліметтер" (cacdo:TIEOperationsDetails) деректемесі құрамында толтырылмайды
17
"Уақытша әкелуді аяқтаудың кедендік операциясы" (cacdo:CloseOperationDetails) деректемесін толтыру кезінде "Уақытша әкелудің кедендік операциясының коды" (casdo:‌Operation‌Code) деректемесі оның құрамында Ресей Федерациясының заңнамасында белгіленетін қағидаларға сәйкес қалыптастырылатын мәнді қамтуға тиіс
18
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер үшін "Уақытша әкелуді аяқтаудың кедендік операциясы" (cacdo:CloseOperationDetails) деректемесі толтырылмайды
19
ХТКҚ уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтер үшін "Уақытша әкелінетін көлік құралы" (cacdo:TITransportDetails) деректемесі уақытша әкелуді аяқтау операциясы орындалатын көлік құралдарының сәйкестендіру немесе тіркеу нөмірлері туралы мәліметтерді қамтуға тиіс.
20
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер үшін "ЖПКҚ (ХТКҚ) уақытша әкелуді ұзарту" (cacdo:TIEExtensionDetails) деректемесі "Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік операциялар туралы мәліметтер" (cacdo:TIEOperationsDetails) деректемесінің құрамында толтырылуға тиіс
21
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер үшін "ЖПКҚ (ХТКҚ) уақытша әкелуді (әкетуді) аяқтау туралы мәліметтер" (cacdo:TIECloseDetails) деректемесі "Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік операциялар туралы мәліметтер" (cacdo:TIEOperationsDetails) деректемесі құрамында толтырылмайды
22
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер үшін, егер "ЖПКҚ (ХТКҚ) уақытша әкелуді ұзарту" (cacdo:TIEExtensionDetails) деректемесі құрамында "Уақытша әкелуді ұзартудың кедендік операцияларының тіркеу (есепке алу) нөмірі туралы мәліметтер" (cacdo:‌Extension‌Operation‌Details) деректемесі толтырылса, онда "Уақытша әкелудің кедендік операциясының коды" (casdo:‌Operation‌Code) деректемесі "Уақытша әкелуді ұзартудың кедендік операцияларының тіркеу (есепке алу) нөмірі туралы мәліметтер" (cacdo:‌Extension‌Operation‌Details) деректемесі құрамында Ресей Федерациясының заңнамасында белгіленетін қағидаларға сәйкес қалыптастырылатын мәнді қамтуға тиіс
23
ХТКҚ уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер үшін "Уақытша әкелу мерзімі" (casdo:TempImportLimitDate) деректемесі "ЖПКҚ (ХТКҚ) уақытша әкелуді ұзарту" (cacdo:TIEExtensionDetails) деректемесі құрамында толтырылуға тиіс

17. По результатам обработки реестра формируется протокол обработки реестра.
18. Протокол обработки реестра содержит описание ошибок, возникших в результате обработки реестра, либо информацию об их отсутствии.
19. При получении протокола обработки реестра, содержащего описание ошибок, необходимо устранить ошибки и повторить процесс передачи реестра в уполномоченный орган государства-члена.
20. Обмен реестрами и протоколами обработки реестров между уполномоченными органами государств-членов осуществляется по электронной почте.
3. Требования к параметрам передачи
21. При формировании XML-документа, содержащего сведения реестра, и протоколов обработки реестров используется кодировка
UTF-8.
22. Структура наименования XML-документа, содержащего сведения реестра, должна иметь вид CP03_XXYYYYMMDDhhmm.xml, где:
а) CP03 – фиксированное значение, обозначающее код общего процесса;
б) XX – буквенный код государства-члена, уполномоченный орган которого представляет сведения, в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных документов";
в) YYYYMMDD – дата формирования файла (год, месяц, день);
г) hhmm – время формирования файла (часы, минуты).
Сноска. Пункт 22 с изменением, внесенным решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16.01.2018 № 5 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
23. Передача файлов по электронной почте осуществляется в виде архивного файла в формате ZIP (версия алгоритма должна быть
не ниже 2.0, расширение файла: *.zip). Наименование архивного файла должно соответствовать требованиям, установленным пунктом 22 настоящего Порядка (например, архив CP03_KZ201507311800.zip должен содержать файл CP03_KZ201507311800.xml). В теме сообщения электронной почты указываются код страны, представившей сведения реестра, код общего процесса, период, за который представляются сведения реестра (например, KZ_CP03_10072015_31072015), а также наименование представляемых сведений – "Сведения о ТСМП, в отношении которых завершен временный ввоз или продлен срок временного ввоза".
24. Протокол обработки реестра передается в виде текстового файла. Имя файла (без учета расширения) должно соответствовать имени обрабатываемого файла. Расширение файла должно иметь значение ".txt".

17. Тізілімді өңдеу нәтижелері бойынша тізілімді өңдеу хаттамасы қалыптастырылады.
18. Тізілімді өңдеу хаттамасында тізілімді өңдеу нәтижесінде туындаған қателердің сипаттамасы не олардың жоқ екендігі туралы ақпарат қамтылады.
19. Қателердің сипаттамасын қамтитын тізілімді өңдеу хататамасын алған кезде қателерді жойып, тізілімді мүше мемлекеттің уәкілетті органына беру процесін қайталау қажет.
20. Тізілімді және тізілімді өңдеу хаттамаларын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында алмасу электрондық почта арқылы жүзеге асырылады.
3. Беру параметрлеріне қойылатын талаптар
21. Тізілімнің мәліметтерін қамтитын XML-құжатты және тізімдерді өңдеу хаттамаларын қалыптастыру кезінде UTF-8 кодировкасы пайдаланылады.
22. Тізілімнің мәліметтерін қамтитын XML-құжат атауының құрылымында CP03_XXYYYYMMDDhhmm.xml түрі болуға тиіс, мұндағы:
а) CP03 – жалпы процестің кодын білдіретін тіркелген мәні;
б) XX – уәкілетті органы мәліметтер беретін мүше мемлекеттің әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес Кеден одағы Комиссиясының "Кедендік декларацияларды толтыру үшін пайдаланылатын сыныптауыштар туралы" 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әріптік коды;
в) YYYYMMDD – файлдың қалыптастырылған күні (жыл, ай, күн);
г) hhmm – файлдың қалыптастырылған уақыты (сағат, минут).
23. Файлдарды электрондық почта арқылы беру ZIP форматындағы архивтік файл (алгоритмнің нұсқасы 2.0 төмен болмауға тиіс, файлдың кеңейтілуі: *.zip) түрінде жүзеге асырылады. Архивтік файлдың атауы осы Тәртіптің 22-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келуге тиіс (мысалы, CP03_KZ201507311800.zip архиві CP03_KZ201507311800.xml файлын қамтуға тиіс). Электрондық почта хабарының тақырыбында тізілімінің мәліметтерін ұсынатын елдің коды, жалпы процестің коды, тізілімнің мәліметтері ұсынылатын кезең (мысалы, KZ_CP03_10072015_31072015), сондай-ақ ұсынылатын мәліметтердің атауы – "Уақытша әкелу аяқталған немесе уақытша әкелу мерзімі ұзартылған ХТКҚ туралы мәліметтер" көрсетіледі.
24. Тізілімді өңдеу хаттамасы мәтіндік файл түрінде беріледі. Файлдың аты (кеңейтуді есепке алмай) өңделетін файлдың атына сәйкес келуге тиіс. Файлдың кеңейтілуінде ".txt" мәні болуға тиіс.