О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении транспортных средств, временно ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза физическими лицами для личного пользования, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 апреля 2016 года № 33.
Сноска. Утратило силу Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28.09.2021 № 131 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Решение вступило в силу 24.07.2016 - сайт Евразийского экономического союза.
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении транспортных средств, временно ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза физическими лицами для личного пользования, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении транспортных средств, временно ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза физическими лицами для личного пользования, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении транспортных средств, временно ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза физическими лицами для личного пользования, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза";
Порядок присоединения к общему процессу "Обеспечение обмена информацией в отношении транспортных средств, временно ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза физическими лицами для личного пользования, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза".

"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына жеке тұлғалар жеке пайдалануы үшін уақытша әкелетін көлік құралдарына қатысты ақпаратпен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 12 сәуірдегі № 33 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына жеке тұлғалар жеке пайдалануы үшін уақытша әкелетін көлік құралдарына қатысты ақпаратпен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына жеке тұлғалар жеке пайдалануы үшін уақытша әкелетін көлік құралдарына қатысты ақпаратпен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына жеке тұлғалар жеке пайдалануы үшін уақытша әкелетін көлік құралдарына қатысты ақпаратпен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасы;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына жеке тұлғалар жеке пайдалануы үшін уақытша әкелетін көлік құралдарына қатысты ақпаратпен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.

2. Установить, что разработка технических схем структур электронных документов и сведений, предусмотренных Описанием, утвержденным настоящим Решением, и обеспечение их размещения в реестре структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли, осуществляются департаментом Евразийской экономической комиссии, в компетенцию которого входит координация работ по созданию и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза.
3. Установить, что действия, осуществляемые в рамках процедуры присоединения в соответствии с пунктами 68 Порядка присоединения к общему процессу "Обеспечение обмена информацией в отношении транспортных средств, временно ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза физическими лицами для личного пользования, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденного настоящим Решением, подлежат выполнению в течение года с даты вступления настоящего Решения в силу.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 100 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 12 апреля 2016 г. № 33
Регламент
информационного взаимодействия
между уполномоченными органами государств – членов Евразийского
экономического союза при реализации средствами интегрированной
информационной системы внешней и взаимной торговли общего
процесса "Обеспечение обмена информацией
в отношении транспортных средств, временно ввозимых
на таможенную территорию Евразийского экономического союза
физическими лицами для личного пользования, между таможенными
органами государств – членов Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Соглашение о порядке перемещения физическими лицами товаров для личного пользования через таможенную границу таможенного союза и совершения таможенных операций, связанных с их выпуском, от 18 июня 2010 года;
Решение Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 311 "О Порядке совершения таможенных операций в отношении товаров для личного пользования, перемещаемых через таможенную границу Евразийского экономического союза, либо товаров для личного пользования, временно ввезенных на таможенную территорию Союза, выпуска таких товаров и отражения факта их признания не находящимися под таможенным контролем";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";

2. Осы Шешіммен бекітілген Сипаттамада көзделген электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының техникалық схемаларын әзірлеуді және оларды сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған жүйесіндегі ақпараттық өзара іс-қимылын іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне орналастыруды қамтамасыз етуді Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру жөніндегі жұмыстарды үйлестіру құзыретіне кіретін Еуразиялық экономикалық комиссияның департаменті жүзеге асырады деп белгіленсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 100 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 12 сәуірдегі
№ 33 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына жеке тұлғалар жеке пайдалануы үшін уақытша әкелетін көлік құралдарына қатысты ақпаратпен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2010 жылғы 18 маусымдағы Жеке тұлғалардың жеке пайдалануға арналған тауарларды кеден одағының кедендік шекарасы арқылы өткізу және оларды шығаруға байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібі туралы келісім;
Кеден одағы Комиссиясының "Жеке тұлғалар кедендік шекара арқылы өткізетін жеке пайдалануға арналған тауарларға қатысты кедендік операциялар жасау тәртібі және мұндай тауарларды кедендік бақылауда болмайды деп тану фактісін көрсету туралы нұсқаулық туралы" 2010 жылғы 18 маусымдағы № 311 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен жалпы процестерді іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы №5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;

6. Кодовое обозначение общего процесса: P.CP.04, версия 1.0.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является обеспечение контроля
и мониторинга временно ввезенных на таможенную территорию Союза транспортных средств для личного пользования (далее – ТСЛП) за счет совершенствования механизмов информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – государства-члены).
8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить автоматизированный обмен сведениями, необходимыми для осуществления контроля временного ввоза ТСЛП, между уполномоченными органами государств-членов в электронном виде с использованием интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли в соответствии с международными договорами и актами, составляющими право Союза;
б) обеспечить применение унифицированных структур электронных документов и сведений, построенных на основе использования общей модели данных интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли;
в) обеспечить представление по запросу уполномоченных органов государств-членов информации, необходимой для осуществления контроля и мониторинга временного ввоза ТСЛП.
2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.04.ACT.001
уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП
уполномоченный в сфере таможенного дела орган исполнительной власти государства-члена, в системе которого осуществляется совершение таможенных операций по оформлению временного ввоза ТСЛП и который осуществляет контроль за соблюдением регулирующих таможенные правоотношения международных договоров и актов, составляющих право Союза, применяемых в отношении ТСЛП
P.CP.04.ACT.002
уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза ТСЛП
уполномоченный в сфере таможенного дела орган исполнительной власти государства-члена, в системе которого осуществляется завершение временного ввоза ТСЛП при совершении таможенных операций в связи с временным ввозом ТСЛП
P.CP.04.ACT.003
уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСЛП
уполномоченный в сфере таможенного дела орган исполнительной власти государства-члена, в системе которого осуществляется продление срока временного ввоза ТСЛП
P.CP.04.ACT.004
уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСЛП не находящимся
под таможенным контролем
уполномоченный в сфере таможенного дела орган исполнительной власти государства-члена, в системе которого осуществляется признание ТСЛП не находящимся под таможенным контролем в случае наступления обстоятельств, допускающих такое признание

6. Жалпы процестің кодтық таңбалануы: P.CP.04, 1.0.0-нұсқа.
1. Жалпы процестің мақсаты және міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаты Одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл механизмдерін жетілдіру есебінен Одақтың кедендік аумағына уақытша әкелінген жеке пайдалануға арналған көлік құралдарын (бұдан әрі – ЖПКҚ) бақылауды және мониторингілеуді қамтамасыз ету болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсатына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) Одақтың құқығын құрайтын халықаралық шарттарға және актілерге сәйкес сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін пайдалана отырып, мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасында ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді бақылауды жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтермен электрондық түрде автоматтандырылған алмасуды қамтамасыз ету;
б) сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі деректерінің жалпы моделін пайдалану негізінде құрылған электрондық құжаттар мен мәліметтердің бірдейлендірілген құрылымдарын қолдануды қамтамасыз ету;
в) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сұрауы бойынша ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді бақылау мен мониторинглеуді жүзеге асыру үшін қажетті ақпарат беруді қамтамасыз ету.
2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық таңбалануы
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.04.ACT.001
ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті орган
жүйесінде ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді ресімдеу жөніндегі кедендік операциялар жасау жүзеге асырылатын және Одақтың құқығын құрайтын, ЖПКҚ-ға қатысты қолданылатын кедендік құқық қатынастарын реттейтін халықаралық шарттар мен актілердің сақталуына бақылауды жүзеге асыратын мүше мемлекеттің атқарушы билігінің кеден ісі саласындағы уәкілетті органы
P.CP.04.ACT.002
ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті орган
ЖПКҚ-ны уақытша әкелумен байланысты кедендік операциялар жасау кезінде жүйесінде ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау жүзеге асырылатын мүше мемлекеттің атқарушы билігінің кеден ісі саласындағы уәкілетті органы
P.CP.04.ACT.003
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті орган
жүйесінде ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту жүзеге асырылатын мүше мемлекеттің атқарушы билігінің кеден ісі саласындағы уәкілетті органы
P.CP.04.ACT.004
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті орган
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тануға жол берілетін мән-жайлар туындаған жағдайда, жүйесінде осындай тану жүзеге асырылатын мүше мемлекеттің атқарушы билігінің кеден ісі саласындағы уәкілетті органы

P.CP.04.ACT.005
уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСЛП
уполномоченный в сфере таможенного дела орган исполнительной власти государства-члена, в системе которого осуществляется запрос сведений о временном ввозе ТСЛП при осуществлении таможенного контроля в отношении ТСЛП
P.CP.04.ACT.006
уполномоченный орган, представляющий сведения о ТСЛП
уполномоченный в сфере таможенного дела орган исполнительной власти государства-члена, представляющий сведения о временном ввозе ТСЛП по запросу уполномоченного органа, запрашивающего сведения о ТСЛП
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры завершения временного ввоза ТСЛП;
б) процедуры продления срока временного ввоза ТСЛП;
в) процедуры признания ТСЛП не находящимся под таможенным контролем;
г) процедуры представления сведений о временном ввозе ТСЛП.
11. При выполнении процедур общего процесса осуществляются обмен сведениями о завершении временного ввоза ТСЛП, продлении срока временного ввоза ТСЛП, признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем, а также представление по запросам уполномоченных органов государств-членов сведений, необходимых для осуществления контроля временного ввоза ТСЛП.
В состав группы процедур завершения временного ввоза ТСЛП входят процедуры представления сведений о завершении временного ввоза ТСЛП, а также внесения изменений в указанные сведения.
В состав группы процедур продления срока временного ввоза ТСЛП входят процедуры представления сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП, а также внесения изменений в указанные сведения.
В состав группы процедур признания ТСЛП не находящимся под таможенным контролем входят процедуры представления сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем, а также внесения изменений в указанные сведения.
В состав группы процедур представления сведений о временном ввозе ТСЛП входят процедуры запроса и представления сведений о временном ввозе ТСЛП, а также о завершении временного ввоза ТСЛП.
12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.

P.CP.04.ACT.005
ЖПКҚ туралы мәліметтер сұрататын уәкілетті орган
ЖПКҚ-ға қатысты кедендік бақылауды жүзеге асыру кезінде жүйесінде ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуі туралы мәліметтер сұрату жүзеге асырылатын мүше мемлекеттің атқарушы билігінің кеден ісі саласындағы уәкілетті органы
P.CP.04.ACT.006
ЖПКҚ туралы мәліметтер беретін уәкілетті орган
ЖПКҚ туралы мәліметтер сұрататын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша жүйесінде ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуі туралы мәліметтер беретін мүше мемлекеттің атқарушы билігінің кеден ісі саласындағы уәкілетті органы
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс өзінің тағайындалуы бойынша топтастырылған рәсімдердің жиынтығын білдіреді:
а) ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау рәсімдері;
б) ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту рәсімдері;
в) ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану рәсімдері;
г) ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуі туралы мәліметтер беру рәсімдері.
11. Жалпы процестің рәсімдерін орындау кезінде ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау, ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту, ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтермен алмасу, сондай-ақ мүше мемлекеттер уәкілетті органдарының сұрау салулары бойынша ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтерді ұсыну жүзеге асырылады.
ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау рәсімдері тобының құрамына ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтер беру, сондай-ақ көрсетілген мәліметтерге өзгерістер енгізу рәсімдері кіреді.
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту рәсімдері тобының құрамына ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер беру, сондай-ақ көрсетілген мәліметтерге өзгерістер енгізу рәсімдері кіреді.
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану рәсімдері тобының құрамына ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтер беру, сондай-ақ көрсетілген мәліметтерге өзгерістер енгізу рәсімдері кіреді.
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтер беру рәсімдері тобының құрамына ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы, сондай-ақ ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерді сұрату және беру рәсімдері кіреді.
12. Келтірілген жалпы процесс құрылымының сипаттамасы 1-суретте көрсетілген.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Операциялардың егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса алғанда, жалпы процестің өз тағайындалуы бойынша топтастырылған рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIIІ бөлімінде келтірілген.
14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы процесс рәсімдерінің арасындағы байланысты және оларды орындау тәртібін көрсететін жалпы схема келтіріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (модельдеудің сәйкестендірілген тілі – Unified Modeling Language) графикалық нотациясы пайдаланыла отырып құрылған және мәтіндік сипаттамамен жабдықталған.

4. Группа процедур завершения временного ввоза ТСЛП
15. При завершении временного ввоза ТСЛП уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза ТСЛП, формирует и представляет в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, сведения о завершении временного ввоза ТСЛП. При внесении изменений в указанные сведения уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза ТСЛП, формирует и представляет в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, измененные сведения о завершении временного ввоза ТСЛП.
Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении транспортных средств, временно ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза физическими лицами для личного пользования, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 апреля 2016 г. № 33 (далее – Регламент информационного взаимодействия). Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении транспортных средств, временно ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза физическими лицами для личного пользования, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 апреля 2016 г. № 33 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
При этом выполняются следующие процедуры общего процесса:
"Представление сведений о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.001);
"Внесение изменений в сведения о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.002).
16. Приведенное описание группы процедур завершения временного ввоза ТСЛП представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур завершения временного ввоза ТСЛП
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур завершения временного ввоза ТСЛП, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур
завершения временного ввоза ТСЛП
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

4. ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау рәсімдерінің тобы
15. ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау кезінде ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға ұсынады. Көрсетілген мәліметтерге өзгерістер енгізу кезінде ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы өзгерітлген мәліметтерді қалыптастырады және оларды ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға ұсынады.
Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 12 сәуірдегі № 33 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына жеке тұлғалар жеке пайдалануы үшін уақытша әкелетін көлік құралдарына қатысты ақпаратпен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады. Ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 12 сәуірдегі № 33 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына жеке тұлғалар жеке пайдалануы үшін уақытша әкелетін көлік құралдарына қатысты ақпаратпен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.
Бұл ретте жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.PRC.001);
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.04.PRC.002).
16. Келтірілген ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау рәсімдері тобының сипаттамасы 2-суретте көрсетілген.
2-сурет. ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау рәсімдері тобының жалпы схемасы
17. ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық таңбалануы
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

P.CP.04.PRC.001
представление сведений о завершении временного ввоза ТСЛП
процедура предназначена для передачи в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, сведений о завершении временного ввоза ТСЛП
P.CP.04.PRC.002
внесение изменений в сведения о завершении временного ввоза ТСЛП
процедура предназначена для передачи в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, изменений, внесенных в сведения о завершении временного ввоза ТСЛП
5. Группа процедур продления срока временного ввоза ТСЛП
18. При продлении срока временного ввоза ТСЛП уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСЛП, формирует и представляет в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, сведения о продлении срока временного ввоза ТСЛП. При внесении изменений в указанные сведения уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСЛП, формирует и представляет в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, измененные сведения о продлении срока временного ввоза ТСЛП.
При этом выполняются следующие процедуры общего процесса:
"Представление сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.003);
"Внесение изменений в сведения о продлении срока временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.004).
19. Приведенное описание группы процедур продления срока временного ввоза ТСЛП представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур продления срока временного ввоза
ТСЛП
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур продления срока временного ввоза ТСЛП, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур
продления срока временного ввоза ТСЛП
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.04.PRC.003
представление сведений
о продлении срока временного ввоза ТСЛП
процедура предназначена для передачи в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП
P.CP.04.PRC.004
внесение изменений в сведения о продлении срока временного ввоза ТСЛП
процедура предназначена для передачи в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, изменений, внесенных в сведения о продлении срока временного ввоза ТСЛП
6. Группа процедур признания ТСЛП не находящимся
под таможенным контролем
21. При признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСЛП не находящимся под таможенным контролем, формирует и представляет в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, сведения о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем. При внесении изменений в указанные сведения уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСЛП не находящимся под таможенным контролем, формирует и представляет в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, измененные сведения о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем.
При этом выполняются следующие процедуры общего процесса:

P.CP.04.PRC.001
ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтер беру
рәсім ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерді ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға беруге арналған
P.CP.04.PRC.002
ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу
рәсім ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерге енгізілген өзгерістерді ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға беруге арналған
5. ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту рәсімдерінің тобы
18. ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту кезінде ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті орган ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға ұсынады. Көрсетілген мәліметтерге өзгерістер енгізу кезінде ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті орган ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді қалыптастырады және оларды ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға ұсынады.
Бұл ретте жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.PRC.003);
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.04.PRC.004).
19. Келтірілген ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту рәсімдері тобының сипаттамасы 3-суретте көрсетілген.
3-сурет. ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту рәсімдері тобының жалпы схемасы
20. ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық таңбалануы
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.04.PRC.003
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер беру
рәсім ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға беруге арналған
P.CP.04.PRC.004
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу
рәсім ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерге енгізілген өзгерістерді ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға беруге арналған
6. ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану рәсімдерінің тобы
21. ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану кезінде ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті орган ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға ұсынады. Көрсетілген мәліметтерге өзгерістер енгізу кезінде ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті орган ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді қалыптастырады және оларды ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға ұсынады.
Бұл ретте жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:

"Представление сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.PRC.005);
"Внесение изменений в сведения о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.PRC.006).
22. Приведенное описание группы процедур признания ТСЛП
не находящимся под таможенным контролем представлено на
рисунке 4.
Рис. 4. Общая схема группы процедур признания ТСЛП не находящимся
под таможенным контролем
23. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур признания ТСЛП не находящимся под таможенным контролем, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур
признания ТСЛП не находящимся под таможенным контролем
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.04.PRC.005
представление сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем
процедура предназначена для передачи в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем
P.CP.04.PRC.006
внесение изменений в сведения о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем
процедура предназначена для передачи в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, изменений, внесенных в сведения о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем
7. Группа процедур представления сведений
о временном ввозе ТСЛП
24. В случае отсутствия сведений о временном ввозе ТСЛП уполномоченный орган одного государства-члена может направлять соответствующие запросы в уполномоченные органы других государств-членов.
В рамках выполнения процедур представления сведений о временном ввозе ТСЛП осуществляются следующие виды запросов:
запрос сведений о временном ввозе ТСЛП;
запрос информации об отсутствии сведений о завершении временного ввоза ТСЛП.
Запрос сведений о временном ввозе ТСЛП осуществляется в случае, если в уполномоченном органе государства-члена отсутствуют указанные сведения. При осуществлении запроса выполняется процедура "Запрос сведений о временном ввозе ТСЛП" (P.CP.04.PRC.007).
Запрос информации об отсутствии сведений о завершении временного ввоза ТСЛП осуществляется в случае, если в уполномоченном органе, запрашивающем сведения о ТСЛП, отсутствуют указанные сведения. При осуществлении запроса выполняется процедура "Запрос информации об отсутствии сведений о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.008).
25. Приведенное описание группы процедур представления сведений о временном ввозе ТСЛП представлено на рисунке 5.
Рис. 5. Общая схема группы процедур представления
сведений о временном ввозе ТСЛП

"ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.PRC.005);
"ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.04.PRC.006).
22. Келтірілген ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану рәсімдері тобының сипаттамасы 4-суретте көрсетілген.
4-сурет. ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану рәсімдері тобының жалпы схемасы
23. ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық таңбалануы
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.04.PRC.005
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтер беру
рәсім ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтерді ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға беруге арналған
P.CP.04.PRC.006
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу
рәсім ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтерге енгізілген өзгерістерді ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға беруге арналған
7. ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобы
24. ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтер болмаған жағдайда бір мүше мемлекеттің уәкілетті органы басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тиісті сұрау салулар жіберуі мүмкін.
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерін орындау шеңберінде сұрау салулардың мынадай түрлері жүзеге асырылады:
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді сұрату;
ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтердің жоқтығы туралы ақпаратты сұрату.
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді сұрату, егер мүше мемлекеттің уәкілетті органында көрсетілген мәліметтер болмаған жағдайда жүзеге асырылады. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтер сұрату" (P.CP.04.PRC.007) рәсімі орындалады.
ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтердің жоқтығы туралы ақпаратты сұрату, егер ЖПКҚ туралы мәліметтер сұрататын уәкілетті органда көрсетілген мәліметтер болмаған жағдайда жүзеге асырылады. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтердің жоқтығы туралы ақпаратты сұрату" (P.CP.04.PRC.008) рәсімі орындалады.
25. Келтірілген ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтер беру рәсімдері тобының сипаттамасы 5-суретте көрсетілген.
5-сурет. ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтер беру рәсімдері тобының жалпы схемасы

26. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений о временном ввозе ТСЛП, приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур
представления сведений о временном ввозе ТСЛП
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.04.PRC.007
запрос сведений о временном ввозе ТСЛП
процедура предназначена для представления сведений о временном ввозе ТСЛП по запросу уполномоченного органа, запрашивающего сведения о ТСЛП
P.CP.04.PRC.008
запрос информации об отсутствии сведений о завершении временного ввоза ТСЛП
процедура предназначена для представления сведений о завершении временного ввоза ТСЛП по запросу уполномоченного органа, запрашивающего сведения о ТСЛП
V. Информационные объекты общего процесса
27. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.04.BEN.001
сведения о временном ввозе ТСЛП
сведения о временном ввозе ТСЛП, передаваемые при информационном взаимодействии
VI. Ответственность участников общего процесса
28. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений, участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Евразийской экономической комиссии осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов государств-членов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
29. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.001
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень кодов и наименований стран мира (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.008
классификатор видов связи
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов связи (гармонизирован с классификатором СЕФАКТ ООН "Communication Channel Code")
P.CLS.015
классификатор видов транспорта и транспортировки товаров
классификатор
содержит перечень видов транспортных средств и транспортировки товаров и соответствующие им коды (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.026
справочник уполномоченных органов государств – членов Евразийского экономического союза
справочник
содержит перечень уполномоченных органов государств-членов
P.CLS.048
классификатор видов адресов
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов адресов
P.CLS.053
классификатор видов результата обработки электронных документов и сведений
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов результата обработки электронных документов и сведений
VIII. Процедуры общего процесса

26. ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтер беру рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтер беру рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық таңбалануы
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.04.PRC.007
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтер сұрату
рәсім ЖПКҚ туралы мәліметтер сұрататын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтер беруге арналған
P.CP.04.PRC.008
ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтердің жоқтығы туралы ақпаратты сұрату
рәсім ЖПКҚ туралы мәліметтер сұрататын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтер беруге арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
27. Жалпы процеске қатысушылардың арасындағы өзара іс-қимыл процесінде олар туралы немесе олардан мәліметтер берілетін ақпараттық объектілердің тізбесі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодтық таңбалануы
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.04.BEN.001
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтер
ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде берілетін ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтер
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
28. Еуразиялық экономикалық комиссияның лауазымды тұлғалары мен қызметкерлерінің ақпараттық өзара іс-қимылына қатысатын мәліметтерді берудің уақтылылығы мен толықтығын қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағандық үшін тәртіптік жауапкершілікке тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақтың құқығын құрайтын өзге де халықарлық шарттар мен актілерге сәйкес, ал мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының лауазымды тұлғалары мен қызметкерлеріне қатысты – мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары және сыныптағыштары
29. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптағыштарының тізбесі 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптағыштарының тізбесі
Кодтық таңбалануы
Атауы
Түрі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.001
әлем елдерінің сыныптағышы
сыныптағыш
әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.008
байланыс түрлерінің сыныптағышы
сыныптағыш
байланыс түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (БҰҰ СЕФАКТ "Communication Channel Code" жіктемесімен үйлестірілген)
P.CLS.015
көлік және тауарлар тасымалдау түрлерінің сыныптағышы
сыныптағыш
Көлік құралдары мен тауарларды тасымалдау түрлерінің тізбесін және оларға тиісті кодтарды қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.026
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер уәкілетті органдарының анықтамалығы
анықтамалық
мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының тізбесін қамтиды
P.CLS.048
мекенжайлар түрлерінің сыныптағышы
сыныптағыш
кодтардың және мекенжайлар түрлері атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.053
электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижесі түрлерінің сыныптағышы
сыныптағыш
электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижесі түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
VIII. Жалпы процестің рәсімдері

1. Процедуры завершения временного ввоза ТСЛП
Процедура "Представление сведений о завершении
временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.001)
30. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.001) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Представление сведений
о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.001)
31. Процедура "Представление сведений о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.001) выполняется при принятии уполномоченным органом, осуществляющим завершение временного вооза ТСЛП, решения о завершении временного ввоза ТСЛП.
32. Первой выполняется операция "Передача сведений о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза ТСЛП, формирует и передает в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, сведения о завершении временного ввоза ТСЛП.
33. При поступлении в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, сведений о завершении временного ввоза ТСЛП выполняется операция "Прием и обработка сведений о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.002), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза ТСЛП, передается уведомление об обработке сведений о завершении временного ввоза ТСЛП.
34. При поступлении в уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза ТСЛП, уведомления об обработке сведений о завершении временного ввоза ТСЛП выполняется операция "Получение уведомления об обработке сведений о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.003).
35. Результатами выполнения процедуры "Представление сведений о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.001) являются прием и обработка уполномоченным органом, осуществляющим контроль временного ввоза ТСЛП, сведений о завершении временного ввоза ТСЛП.
36. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.001), приведен в таблице 8.
Таблица 8
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Представление сведений о завершении временного ввоза
ТСЛП" (P.CP.04.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.04.OPR.001
передача сведений о завершении временного ввоза ТСЛП
приведено в таблице 9 настоящих Правил
P.CP.04.OPR.002
прием и обработка сведений о завершении временного ввоза ТСЛП
приведено в таблице 10 настоящих Правил
P.CP.04.OPR.003
получение уведомления об обработке сведений о завершении временного ввоза ТСЛП
приведено в таблице 11 настоящих Правил
Таблица 9
Описание операции "Передача сведений о завершении временного
ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.04.OPR.001
2
Наименование операции
передача сведений о завершении временного ввоза ТСЛП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза ТСЛП
4
Условия выполнения
выполняется в случае принятия решения о завершении временного ввоза ТСЛП
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сообщение, содержащее сведения о завершении временного ввоза ТСЛП, и передает его в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения о завершении временного ввоза ТСЛП переданы в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП
Таблица 10
Описание операции "Прием и обработка сведений о завершении
временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.04.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о завершении временного ввоза ТСЛП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о завершении временного ввоза ТСЛП (операция "Передача сведений о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений о завершении временного ввоза ТСЛП, формирует и направляет в уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза ТСЛП, уведомление об обработке указанных сведений
7
Результаты
сведения о завершении временного ввоза ТСЛП обработаны, уведомление об обработке сведений передано в уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза ТСЛП
Таблица 11
Описание операции "Получение уведомления об обработке сведений
о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.04.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке сведений о завершении временного ввоза ТСЛП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза ТСЛП
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке сведений о завершении временного ввоза ТСЛП (операция "Прием и обработка сведений о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об обработке сведений о завершении временного ввоза ТСЛП обработано
Процедура "Внесение изменений в сведения о завершении
временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.002)

1. ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау рәсімдері
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.PRC.001) рәсімі
30. "ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 6-суретте көрсетілген.
6-сурет. "ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.PRC.001) рәсімін орындау схемасы
31. "ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.PRC.001) рәсімі ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы шешім қабылдаған кезде орындалады.
32. Алдымен "ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.OPR.001) операциясы орындалады, оның орындалуының нәтижелері бойынша ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтер қалыптастырады және оларды ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға береді.
33. ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтер келіп түскен кезде "ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.CP.04.OPR.002) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу жүзеге асырылады. ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті органға ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама беріледі.
34. ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті органға ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама келіп түскен кезде "ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.CP.04.OPR.003) операциясы орындалады.
35. ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерді қабылдап алуы және өңдеуі "ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.PRC.001) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.
36. "ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.PRC.001) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 8-кестеде келтірілген.
8-кесте
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.PRC.001) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық таңбалануы
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.04.OPR.001
ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтер беру
осы Қағидалардың 9-кестесінде келтірілген
P.CP.04.OPR.002
ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
осы Қағидалардың 10-кестесінде келтірілген
P.CP.04.OPR.003
ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 11-кестесінде келтірілген
9-кесте
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.OPR.001) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық таңбалануы
P.CP.04.OPR.001
2
Операцияның атауы
ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтер беру
3
Орындаушы
ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы шешім қабылданған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерді қамтитын хабарламаны қалыптастырады және оны Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға береді
7
Нәтижелер
ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтер ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға берілді
10-кесте
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.CP.04.OPR.002) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық таңбалануы
P.CP.04.OPR.002
2
Операцияның атауы
ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
3
Орындаушы
ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерді беру" (P.CP.04.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерді қабылдап алу мен өңдеуді жүзеге асырады, көрсетілген мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны қалыптастырады және оны ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтер өңделді, мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті органға берілді
11-кесте
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама алу" (P.CP.04.OPR.003) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық таңбалануы
P.CP.04.OPR.003
2
Операцияның атауы
ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.CP.04.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы хабарламаны қабылдап алу мен өңдеуді Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады
7
Нәтижелер
ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.04.PRC.002) рәсімі

37. Схема выполнения процедуры "Внесение изменений в сведения о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.002) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры "Внесение изменений в сведения
о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.002)
38. Процедура "Внесение изменений в сведения о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.002) выполняется при внесении изменений в сведения о завершении временного ввоза ТСЛП уполномоченным органом, осуществляющим завершение временного ввоза ТСЛП.
39. Первой выполняется операция "Передача измененных сведений о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.004), по результатам выполнения которой уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза ТСЛП, формирует и передает в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, измененные сведения о завершении временного ввоза ТСЛП.
40. При поступлении в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, измененных сведений о завершении временного ввоза ТСЛП выполняется операция "Прием и обработка измененных сведений о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.005), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза ТСЛП, передается уведомление об обработке сведений.
41. При поступлении в уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза ТСЛП, уведомления об обработке измененных сведений о завершении временного ввоза ТСЛП выполняется операция "Получение уведомления об обработке измененных сведений о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.006).
42. Результатами выполнения процедуры "Внесение изменений в сведения о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.002) являются прием и обработка уполномоченным органом, осуществляющим контроль временного ввоза ТСЛП, измененных сведений о завершении временного ввоза ТСЛП.
43. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Внесение изменений в сведения о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.002), приведен в таблице 12.
Таблица 12
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Внесение изменений в сведения о завершении
временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.04.OPR.004
передача измененных сведений о завершении временного ввоза ТСЛП
приведено в таблице 13 настоящих Правил
P.CP.04.OPR.005
прием и обработка измененных сведений о завершении временного ввоза ТСЛП
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.CP.04.OPR.006
получение уведомления об обработке измененных сведений о завершении временного ввоза ТСЛП
приведено в таблице 15 настоящих Правил
Таблица 13
Описание операции "Передача измененных сведений о завершении
временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.04.OPR.004
2
Наименование операции
передача измененных сведений о завершении временного ввоза ТСЛП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза ТСЛП
4
Условия выполнения
выполняется при возниконовении необходимости внесения изменений в сведения о завершении временного ввоза ТСЛП
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сообщение, содержащее измененные сведения о завершении временного ввоза ТСЛП, и передает его в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
измененные сведения о завершении временного ввоза ТСЛП переданы в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП
Таблица 14
Описание операции "Прием и обработка измененных сведений
о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.04.OPR.005
2
Наименование операции
прием и обработка измененных сведений о завершении временного ввоза ТСЛП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем измененных сведений о завершении временного ввоза ТСЛП (операция "Передача измененных сведений о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.004))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку измененных сведений о завершении временного ввоза ТСЛП, формирует и направляет в уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза ТСЛП, уведомление об обработке указанных сведений
7
Результаты
измененные сведения о завершении временного ввоза ТСЛП обработаны, уведомление об обработке сведений передано в уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза ТСЛП
Таблица 15
Описание операции "Получение уведомления об обработке
измененных сведений о завершении временного ввоза ТСЛП"
(P.CP.04.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.04.OPR.006
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке измененных сведений о завершении временного ввоза ТСЛП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий завершение временного ввоза ТСЛП
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке измененных сведений о завершении временного ввоза ТСЛП (операция "Прием и обработка измененных сведений о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об обработке измененных сведений о завершении временного ввоза ТСЛП обработано

37. "ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.04.PRC.002) рәсімін орындау схемасы 7-суретте көрсетілген.
7-сурет. "ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.04.PRC.002) рәсімін орындау схемасы
38. "ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.04.PRC.002) рәсімі ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті органның ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерге өзгерістер енгізуі кезінде орындалады.
39. Алдымен "ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.CP.04.OPR.004) операциясы орындалады, оның орындалуының нәтижелері бойынша ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы өзгертілген мәліметтерді қалыптастырады және оларды ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға береді.
40. ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы өзгертілген мәліметтер келіп түскен кезде "ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.CP.04.OPR.005) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу жүзеге асырылады. ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті органға мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама беріледі.
41. ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті органға ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы өзертілген мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама келіп түскен кезде "ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы өзгертілген мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алу" (P.CP.04.OPR.006) операциясы орындалады.
42. ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алуы және өңдеуі "ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.04.PRC.002) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.
43. "ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.04.PRC.002) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 12-кестеде келтірілген.
12-кесте
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.04.PRC.002) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық таңбалануы
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.04.OPR.004
ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы өзгертілген мәліметтерді беру
осы Қағидалардың 13-кестесінде келтірілген
P.CP.04.OPR.005
ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
P.CP.04.OPR.006
ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы өзгертілген мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
13-кесте
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы өзгертілген мәліметтерді беру" (P.CP.04.OPR.004) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық таңбалануы
P.CP.04.OPR.004
2
Операцияның атауы
ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы өзгертілген мәліметтерді беру
3
Орындаушы
ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу қажеттігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы өзгертілген мәліметтерді қамтитын хабарлама қалыптастырады және оны Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға береді
7
Нәтижелер
ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы өзгертілген мәліметтер ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға берілді
14-кесте
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.CP.04.OPR.005) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық таңбалануы
P.CP.04.OPR.005
2
Операцияның атауы
ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
3
Орындаушы
ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы өзгертілген мәліметтерді алу кезінде орындалады ("ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы өзгертілген мәліметтерді беру" (P.CP.04.OPR.004) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу мен өңдеуді жүзеге асырады, көрсетілген мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны қалыптастырады және оны ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы өзгертілген мәліметтер өңделді, мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті органға берілді
15-кесте
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы өзгертілген мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама алу" (P.CP.04.OPR.006) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық таңбалануы
P.CP.04.OPR.006
2
Операцияның атауы
ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы өзгертілген мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтауды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу кезінде орындалады ("ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.CP.04.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы хабарламаны қабылдап алу мен өңдеуді Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады
7
Нәтижелер
ЖПКҚ-ны уақытша әкелудің аяқталғаны туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама өңделді

2. Процедуры продления срока временного ввоза ТСЛП
Процедура "Представление сведений о продлении срока
временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.003)
44. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.003) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о
продлении срока временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.003)
45. Процедура "Представление сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.003) выполняется при принятии уполномоченным органом, осуществляющим продление срока временного ввоза ТСЛП, решения о продлении срока временного ввоза ТСЛП.
46. Первой выполняется операция "Передача сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.007), по результатам выполнения которой уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСЛП, формирует и передает в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, сведения о продлении срока временного ввоза ТСЛП.
47. При поступлении в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП выполняется операция "Прием и обработка сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.008), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСЛП, передается уведомление об обработке сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП.
48. При поступлении в уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСЛП, уведомления об обработке сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП выполняется операция "Получение уведомления об обработке сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.009).
49. Результатами выполнения процедуры "Представление сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.003) являются прием и обработка уполномоченным органом, осуществляющим контроль временного ввоза ТСЛП, сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП.
50. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.003), приведен в таблице 16.
Таблица 16
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Представление сведений о продлении срока временного
ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.04.OPR.007
передача сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП
приведено в таблице 17 настоящих Правил
P.CP.04.OPR.008
прием и обработка сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.CP.04.OPR.009
получение уведомления об обработке сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП
приведено в таблице 19 настоящих Правил
Таблица 17
Описание операции "Передача сведений о продлении срока
временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.04.OPR.007
2
Наименование операции
передача сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСЛП
4
Условия выполнения
выполняется в случае принятия решения о продлении срока временного ввоза ТСЛП
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и передает в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, сведения о продлении срока временного ввоза ТСЛП в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения о продлении срока временного ввоза ТСЛП переданы в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП
Таблица 18
Описание операции "Прием и обработка сведений о продлении срока
временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.04.OPR.008
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП (операция "Передача сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.007))
5
Ограничения
формат и структура полученного уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП, формирует и направляет в уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСЛП, уведомление об обработке сведений
7
Результаты
сведения о продлении срока временного ввоза ТСЛП обработаны, уведомление об обработке сведений передано в уполномоченный орган, осущестляющий продление срока временного ввоза ТСЛП
Таблица 19
Описание операции "Получение уведомления об обработке сведений
о продлении срока временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.04.OPR.009
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСЛП
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП (операция "Прием и обработка сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.008))
5
Ограничения
формат и структура полученного уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об обработке сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП обработано
Процедура "Внесение изменений в сведения о продлении срока

2. ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту рәсімдері
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.PRC.003) рәсімі
44. "ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.PRC.003) рәсімін орындау схемасы 8-суретте көрсетілген.
8-сурет. "ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.PRC.003) рәсімін орындау схемасы
45. "ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.PRC.003) рәсімі ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті орган ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы шешім қабылдаған кезде орындалады.
46. Алдымен "ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.OPR.007) операциясы орындалады, оның орындалуының нәтижелері бойынша ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті орган ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға береді.
47. ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы мәліметтер келіп түскен кезде "ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.CP.04.OPR.008) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу жүзеге асырылады. ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті органға ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама беріледі.
48. ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті органға ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама келіп түскен кезде "ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алу" (P.CP.04.OPR.009) операциясы орындалады.
49. ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы мәліметтерді қабылдап алуы және өңдеуі "ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.PRC.003) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.
50. "ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.PRC.003) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 16-кестеде келтірілген.
16-кесте
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.PRC.003) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық таңбалануы
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.04.OPR.007
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы мәліметтер беру
осы Қағидалардың 17-кестесінде келтірілген
P.CP.04.OPR.008
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
P.CP.04.OPR.009
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
17-кесте
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.OPR.007) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық таңбалануы
P.CP.04.OPR.007
2
Операцияның атауы
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер беру
3
Орындаушы
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы шешім қабылданған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға береді
7
Нәтижелер
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы мәліметтер ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға берілді
18-кесте
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.CP.04.OPR.008) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық таңбалануы
P.CP.04.OPR.008
2
Операцияның атауы
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
3
Орындаушы
ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы мәліметтерді алу кезінде орындалады ("ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді беру" (P.CP.04.OPR.007) операциясы)
5
Шектеулер
алынған хабарламаның форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы мәліметтерді қабылдап алу мен өңдеуді жүзеге асырады, мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны қалыптастырады және оны ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы мәліметтер өңделді, мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті органға берілді
19-кесте
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама алу" (P.CP.04.OPR.009) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық таңбалануы
P.CP.04.OPR.009
2
Операцияның атауы
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу кезінде орындалады ("ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.CP.04.OPR.008) операциясы)
5
Шектеулер
алынған хабарламаның форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы хабарламаны қабылдап алуды Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады
7
Нәтижелер
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама өңделді

временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.004)
51. Схема выполнения процедуры "Внесение изменений в сведения о продлении срока временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.004) представлена на рисунке 9.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Внесение изменений в сведения
о продлении срока временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.004)
52. Процедура "Внесение изменений в сведения о продлении срока временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.004) выполняется при внесении изменений в сведения о продлении срока временного ввоза ТСЛП уполномоченным органом, осуществляющим продление срока временного ввоза ТСЛП.
53. Первой выполняется операция "Передача измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.010), по результатам выполнения которой уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСЛП, формирует и передает в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, измененные сведения о продлении срока временного ввоза ТСЛП.
54. При поступлении в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП выполняется операция "Прием и обработка измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.011), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСЛП, передается уведомление об обработке измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП.
55. При поступлении в уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСЛП, уведомления об обработке измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП выполняется операция "Получение уведомления об обработке измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.012).
56. Результатами выполнения процедуры "Внесение изменений в сведения о продлении срока временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.004) являются прием и обработка уполномоченным органом, осуществляющим контроль временного ввоза ТСЛП, измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП.
57. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Внесение изменений в сведения о продлении срока временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.004), приведен в таблице 20.
Таблица 20
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Внесение изменений в сведения о продлении срока

"ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.04.PRC.004) рәсімі
51. "ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.04.PRC.004) рәсімін орындау схемасы 9-суретте көрсетілген.
9-сурет. "ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.04.PRC.004) рәсімін орындау схемасы
52. "ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.04.PRC.004) рәсімі ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті органның ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы мәліметтерге өзгерістер енгізуі кезінде орындалады.
53. Алдымен "ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.CP.04.OPR.010) операциясы орындалады, оның орындалуының нәтижелері бойынша ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті орган ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді қалыптастырады және оларды ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға береді.
54. ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы өзгертілген мәліметтер келіп түскен кезде "ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.CP.04.OPR.011) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу жүзеге асырылады. ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті органға ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы өзгертілген мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама беріледі.
55. ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті органға ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама келіп түскен кезде "ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы өзгертілген мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алу" (P.CP.04.OPR.012) операциясы орындалады.
56. ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алуы және өңдеуі "ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.04.PRC.004) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.
57. "ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.04.PRC.004) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 20-кестеде келтірілген.
20-кесте

временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.04.OPR.010
передача измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП
приведено в таблице 21 настоящих Правил
P.CP.04.OPR.011
прием и обработка измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП
приведено в таблице 22 настоящих Правил
P.CP.04.OPR.012
получение уведомления об обработке измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП
приведено в таблице 23 настоящих Правил
Таблица 21
Описание операции "Передача измененных сведений о продлении
срока временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.04.OPR.010
2
Наименование операции
передача измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСЛП
4
Условия выполнения
выполняется в случае внесения изменений в сведения о продлении срока временного ввоза ТСЛП
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сообщение, содержащее измененные сведения о продлении срока временного ввоза ТСЛП, и передает его в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
измененные сведения о продлении срока временного ввоза ТСЛП переданы в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП
Таблица 22
Описание операции "Прием и обработка измененных сведений
о продлении срока временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.04.OPR.011
2
Наименование операции
прием и обработка измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП (операция "Передача измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП, формирует и направляет в уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСЛП, уведомление об обработке сведений
7
Результаты
измененные сведения о продлении срока временного ввоза ТСЛП обработаны, уведомление об обработке сведений передано в уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСЛП
Таблица 23
Описание операции "Получение уведомления об обработке
измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП"
(P.CP.04.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.04.OPR.012
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий продление срока временного ввоза ТСЛП
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП (операция "Прием и обработка измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.011))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об обработке измененных сведений о продлении срока временного ввоза ТСЛП обработано

"ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.04.PRC.004) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық таңбалануы
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.04.OPR.010
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы өзгертілген мәліметтер беру
осы Қағидалардың 21-кестесінде келтірілген
P.CP.04.OPR.011
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
осы Қағидалардың 22-кестесінде келтірілген
P.CP.04.OPR.012
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы өзгертілген мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
21-кесте
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.CP.04.OPR.010) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық таңбалануы
P.CP.04.OPR.010
2
Операцияның атауы
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы өзгертілген мәліметтер беру
3
Орындаушы
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы мәліметтерге өзгерістер енгізілген жағдайда орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы өзгертілген мәліметтерді қамтитын хабарламаны қалыптастырады және оны Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға береді
7
Нәтижелер
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы өзгертілген мәліметтер ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға берілді
22-кесте
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.CP.04.OPR.011) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық таңбалануы
P.CP.04.OPR.011
2
Операцияның атауы
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
3
Орындаушы
ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы өзгертілген мәліметтерді алу кезінде орындалады ("ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту туралы өзгертілген мәліметтерді беру" (P.CP.04.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу мен өңдеуді жүзеге асырады, мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны қалыптастырады және оны ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы өзгертілген мәліметтер өңделді, мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті органға берілді
23-кесте
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы өзгертілген мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама алу" (P.CP.04.OPR.012) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық таңбалануы
P.CP.04.OPR.012
2
Операцияның атауы
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы өзгертілген мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзартуды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы өзгертілген мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алу кезінде орындалады ("ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.CP.04.OPR.011) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы хабарламаны қабылдап алуды және өңдеуді Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады
7
Нәтижелер
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімінің ұзартылғаны туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама өңделді

3. Процедуры признания ТСЛП не находящимся
под таможенным контролем
Процедура "Представление сведений о признании ТСЛП
не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.PRC.005)
58. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.PRC.005) представлена на рисунке 10.
Рис. 10. Схема выполнения процедуры "Представление сведений
о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем"
(P.CP.04.PRC.005)
59. Процедура "Представление сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.PRC.005) выполняется при принятии уполномоченным органом, осуществляющим признание ТСЛП не находящимся под таможенным контролем, решения о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем.
60. Первой выполняется операции "Передача сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.OPR.013), по результатам выполнения которой уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСЛП не находящимся под таможенным контролем, формирует и передает в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, сведения о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем.
61. При поступлении в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем выполняется операция "Прием и обработка сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.OPR.014), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСЛП не находящимся под таможенным контролем, передается уведомление об обработке сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем.
62. При поступлении в уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСЛП не находящимся под таможенным контролем, уведомления об обработке сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем выполняется операция "Получение уведомления об обработке сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.OPR.015).
63. Результатами выполнения процедуры "Представление сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.PRC.005) являются прием и обработка уполномоченным органом, осуществляющим контроль временного ввоза ТСЛП, сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем.
64. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.PRC.005), приведен в таблице 24.
Таблица 24
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Представление сведений о признании ТСЛП не

3. ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану рәсімдері "ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.PRC.005) рәсімі
58. "ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.PRC.005) рәсімін орындау схемасы 10-суретте көрсетілген.
10-сурет. "ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.PRC.005) рәсімін орындау схемасы
59. "ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.PRC.005) рәсімі ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті орган ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы шешім қабылдаған кезде орындалады.
60. Алдымен "ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.OPR.013) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті орган ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға береді.
61. ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтер келіп түскен кезде "ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтер қабылдап алу және өңдеу" (P.CP.04.OPR.014) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу жүзеге асырылады. ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті органға ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама беріледі.
62. ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті органға ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама келіп түскен кезде "ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алу" (P.CP.04.OPR.015) операциясы орындалады.
63. ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтерді қабылдап алуы және өңдеуі "ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.PRC.005) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.
64. "ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.PRC.005) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 24-кестеде келтірілген.
24-кесте

находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.04.OPR.013
передача сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем
приведено в таблице 25 настоящих Правил
P.CP.04.OPR.014
прием и обработка сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем
приведено в таблице 26 настоящих Правил
P.CP.04.OPR.015
получение уведомления об обработке сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем
приведено в таблице 27 настоящих Правил
Таблица 25
Описание операции "Передача сведений о признании ТСЛП
не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.04.OPR.013
2
Наименование операции
передача сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСЛП не находящимся под таможенным контролем
4
Условия выполнения
выполняется при принятии решения о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сообщение, содержащее сведения о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем, и передает его в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем переданы в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП
Таблица 26
Описание операции "Прием и обработка сведений о признании ТСЛП
не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.04.OPR.014
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем (операция "Передача сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем, формирует и направляет в уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСЛП не находящимся под таможенным контролем, уведомление об обработке указанных сведений
7
Результаты
сведения о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем обработаны, уведомление об обработке сведений передано в уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСЛП не находящимся под таможенным контролем
Таблица 27
Описание операции "Получение уведомления об обработке сведений
о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем"
(P.CP.04.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.04.OPR.015
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСЛП не находящимся под таможенным контролем
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем (операция "Прием и обработка сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.OPR.014))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об обработке сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем обработано
Процедура "Внесение изменений в сведения о признании ТСЛП

"ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.PRC.005) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық таңбалануы
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.04.OPR.013
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтер беру
осы Қағидалардың 25-кестесінде келтірілген
P.CP.04.OPR.014
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
осы Қағидалардың 26-кестесінде келтірілген
P.CP.04.OPR.015
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 27-кестесінде келтірілген
25-кесте
"ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.OPR.013) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық таңбалануы
P.CP.04.OPR.013
2
Операцияның атауы
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтер беру
3
Орындаушы
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы шешім қабылданған кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтерді қамтитын хабарламаны қалыптастырады және оны Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға береді
7
Нәтижелер
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтер ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға берілді
26-кесте
"ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.CP.04.OPR.014) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық таңбалануы
P.CP.04.OPR.014
2
Операцияның атауы
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
3
Орындаушы
ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтерді алу кезінде орындалады ("ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтерді беру" (P.CP.04.OPR.013) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтерді қабылдап алу мен өңдеуді жүзеге асырады, көрсетілген мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны қалыптастырады және оны ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтер өңделді, мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті органға берілді.
27-кесте
"ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алу" (P.CP.04.OPR.015) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық таңбалануы
P.CP.04.OPR.015
2
Операцияның атауы
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алу кезінде орындалады ("ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.CP.04.OPR.014) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы хабарламаны қабылдап алуды және өңдеуді Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады
7
Нәтижелер
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама өңделді

не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.PRC.006)
65. Схема выполнения процедуры "Внесение изменений в сведения о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.PRC.006) представлена на рисунке 11.
Рис. 11. Схема выполнения процедуры "Внесение изменений в сведения о
признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем"
(P.CP.04.PRC.006)
66. Процедура "Внесение изменений в сведения о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.PRC.006) выполняется уполномоченным органом, осуществляющим признание ТСЛП не находящимся под таможенным контролем, при внесении изменений в сведения о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем.
67. Первой выполняется операция "Передача измененных сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.OPR.016), по результатам выполнения которой уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСЛП не находящимся под таможенным контролем, формирует и направляет в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, измененные сведения о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем.
68. При поступлении в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем выполняется операция "Прием и обработка измененных сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.OPR.017), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСЛП не находящимся под таможенным контролем, передается уведомление об обработке сведений.
69. При поступлении в уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСЛП не находящимся под таможенным контролем, уведомления об обработке измененных сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем выполняется операция "Получение уведомления об обработке измененных сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.OPR.018).
70. Результатами выполнения процедуры "Внесение изменений в сведения о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.PRC.006) являются прием и обработка уполномоченным органом, осуществляющим контроль временного ввоза ТСЛП, измененных сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем.
71. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Внесение изменений в сведения о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.PRC.006), приведен в таблице 28.
Таблица 28
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Внесение изменений в сведения о признании ТСЛП не

"ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.04.PRC.006) рәсімі
65. "ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.04.PRC.006) рәсімін орындау схемасы 11-суретте көрсетілген.
11-сурет. "ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.04.PRC.006) рәсімін орындау схемасы
66. "ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.04.PRC.006) рәсімін ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу кезінде ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті орган орындайды.
67. Алдымен "ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.CP.04.OPR.016) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті орган ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді қалыптастырады және оларды ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға жібереді.
68. ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтер келіп түскен кезде "ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.CP.04.OPR.017) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу жүзеге асырылады. ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті органға мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама беріледі.
69. ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті органға ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы өзгертілген мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама келіп түскен кезде "ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы өзгертілген мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алу" (P.CP.04.OPR.018) операциясы орындалады.
70. ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алуы және өңдеуі "ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.04.PRC.006) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.
71. "ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.04.PRC.006) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 28-кестеде келтірілген.
28-кесте

находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.04.OPR.016
передача измененных сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем
приведено в таблице 29 настоящих Правил
P.CP.04.OPR.017
прием и обработка измененных сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем
приведено в таблице 30 настоящих Правил
P.CP.04.OPR.018
получение уведомления об обработке измененных сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем
приведено в таблице 31 настоящих Правил
Таблица 29
Описание операции "Передача измененных сведений о признании
ТСЛП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.04.OPR.016
2
Наименование операции
передача измененных сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСЛП не находящимся под таможенным контролем
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости внесения изменений в сведения о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сообщение, содержащее измененные сведения о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем, и направляет его в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
измененные сведения о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем направлены в уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП
Таблица 30
Описание операции "Прием и обработка измененных сведений
о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем"
(P.CP.04.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.04.OPR.017
2
Наименование операции
прием и обработка измененных сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий контроль временного ввоза ТСЛП
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем измененных сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем (операция "Передача измененных сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку измененных сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем, формирует и направляет в уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСЛП не находящимся под таможенным контролем, уведомление об обработке указанных сведений
7
Результаты
измененные сведения о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем обработаны, уведомление об обработке указанных сведений передано в уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСЛП не находящимся под таможенным контролем
Таблица 31
Описание операции "Получение уведомления об обработке
измененных сведений о признании ТСЛП не находящимся под
таможенным контролем" (P.CP.04.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.04.OPR.018
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке измененных сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем
3
Исполнитель
уполномоченный орган, осуществляющий признание ТСЛП не находящимся под таможенным контролем
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке измененных сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем (операция "Прием и обработка измененных сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем" (P.CP.04.OPR.017))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об обработке измененных сведений о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем обработано

"ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу" (P.CP.04.PRC.006) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық таңбалануы
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.04.OPR.016
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы өзгертілген мәліметтер беру
осы Қағидалардың 29-кестесінде келтірілген
P.CP.04.OPR.017
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
осы Қағидалардың 30-кестесінде келтірілген
P.CP.04.OPR.018
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы өзгертілген мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 31-кестесінде келтірілген
29-кесте
"ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.CP.04.OPR.016) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық таңбалануы
P.CP.04.OPR.016
2
Операцияның атауы
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы өзгертілген мәліметтер беру
3
Орындаушы
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу қажеттігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді қамтитын хабарламаны қалыптастырады және оны Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы өзгертілген мәліметтер ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органға жіберілді
30-кесте
"ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.CP.04.OPR.017) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық таңбалануы
P.CP.04.OPR.017
2
Операцияның атауы
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
3
Орындаушы
ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді алу кезінде орындалады ("ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді беру" (P.CP.04.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу мен өңдеуді жүзеге асырады, көрсетілген мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны қалыптастырады және оны ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы өзгертілген мәліметтер өңделді, көрсетілген мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті органға берілді
31-кесте
"ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы өзгертілген мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алу" (P.CP.04.OPR.018) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық таңбалануы
P.CP.04.OPR.018
2
Операцияның атауы
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы өзгертілген мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тануды жүзеге асыратын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы өзгертілген мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алу кезінде орындалады ("ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.CP.04.OPR.017) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы хабарламаны қабылдап алуды және өңдеуді Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады
7
Нәтижелер
ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы өзгертілген мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама өңделді

4. Процедуры представления сведений о временном ввозе ТСЛП
Процедура "Запрос сведений о временном ввозе ТСЛП"
(P.CP.04.PRC.007)
72. Схема выполнения процедуры "Запрос сведений о временном ввозе ТСЛП" (P.CP.04.PRC.007) представлена на рисунке 12.
Рис. 12. Схема выполнения процедуры "Запрос сведений о временном
ввозе ТСЛП" (P.CP.04.PRC.007)
73. Процедура "Запрос сведений о временном ввозе ТСЛП" (P.CP.04.PRC.007) выполняется при проведении таможенного контроля уполномоченным органом, запрашивающим сведения о ТСЛП, в случае отсутствия сведений о временном ввозе ТСЛП.
74. Первой выполняется операция "Запрос сведений о временном ввозе ТСЛП" (P.CP.04.OPR.019), по результатам выполнения которой уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСЛП, формирует и направляет в уполномоченный орган, представляющий сведения о ТСЛП, запрос на представление сведений о временном ввозе ТСЛП. При возникновении необходимости направления запроса в уполномоченные органы, представляющие сведения о ТСЛП, нескольких государств-членов запрос формируется по каждому государству-члену. В случае запроса сведений за период указанный период не должен быть более 1 года.
75. При поступлении в уполномоченный орган, представляющий сведения о ТСЛП, запроса на представление сведений о временном ввозе ТСЛП выполняется операция "Представление сведений о временном ввозе ТСЛП" (P.CP.04.OPR.020), по результатам выполнения которой в уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСЛП, представляются сведения о временном ввозе ТСЛП либо передается уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
76. При поступлении в уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСЛП, сведений о временном ввозе ТСЛП либо уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка сведений о временном ввозе ТСЛП" (P.CP.04.OPR.021).
77. Результатами выполнения процедуры "Запрос сведений о временном ввозе ТСЛП" (P.CP.04.PRC.007) являются прием и обработка уполномоченным органом, запрашивающим сведения о ТСЛП, сведений о временном ввозе ТСЛП или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса. При этом время от момента направления запроса на представление сведений о временном ввозе ТСЛП до момента обработки сведений о временном ввозе ТСЛП или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, уполномоченным органом, запрашивающим сведения о ТСЛП, не должно превышать 2 минут.

4. ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері "ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді сұрату" (P.CP.04.PRC.007) рәсімі
72. "ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді сұрату" (P.CP.04.PRC.007) рәсімін орындау схемасы 12-суретте көрсетілген.
12-сурет. "ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді сұрату" (P.CP.04.PRC.007) рәсімін орындау схемасы
73. "ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді сұрату" (P.CP.04.PRC.007) рәсімі ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтер болмаған жағдайда ЖПКҚ туралы мәліметтерді сұрататын уәкілетті органның кедендік бақылауды жүргізуі кезінде орындалады.
74. Алдымен "ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді сұрату" (P.CP.04.OPR.019) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ЖПКҚ туралы мәліметтерді сұрататын уәкілетті орган ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтер беруге сұрау салу қалыптастырады және оны ЖПКҚ туралы мәліметтер беретін уәкілетті органға жібереді. Бірнеше мүше мемлекеттің ЖПКҚ туралы мәліметтер беретін уәкілетті органдарына сұрау салу жіберу қажеттігі туындаған кезде сұрау салу әрбір мүше мемлекет бойынша қалыптастырылады. Бір кезең үшін мәліметтер сұратылған жағдайда кезең 1 жылдан аспауға тиіс.
75. ЖПКҚ туралы мәліметтер беретін уәкілетті органға ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы сұрау салу келіп түскен кезде "ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуі туралы мәліметтер беру" (P.CP.04.OPR.020) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ЖПКҚ туралы мәліметтер беретін уәкілетті органға ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуі туралы мәліметтер ұсынылады не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама беріледі.
76. ЖПКҚ туралы мәліметтер беретін уәкілетті органға ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуі туралы мәліметтер не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама келіп түскен кезде "ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуі туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.CP.04.OPR.021) операциясы орындалады.
77. ЖПКҚ туралы мәліметтер сұрататын уәкілетті органның ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуі туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қабылдап алуы және өңдеуі "ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді сұрату" (P.CP.04.PRC.007) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады. Бұл ретте ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуі туралы мәліметтер беруге сұрау салу жіберілген сәттен бастап ЖПКҚ туралы мәліметтер сұрататын уәкілетті органның ЖПКҚ-ның уақытша әкелінуі туралы мәліметтерді өңдеуі немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлауы сәтіне дейінгі уақыт 2 минуттан аспауға тиіс.

78. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос сведений о временном ввозе ТСЛП" (P.CP.04.PRC.007), приведен в таблице 32.
Таблица 32
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Запрос сведений о временном ввозе ТСЛП"
(P.CP.04.PRC.007)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.04.OPR.019
запрос сведений о временном ввозе ТСЛП
приведено в таблице 33 настоящих Правил
P.CP.03.OPR.020
представление сведений о временном ввозе ТСЛП
приведено в таблице 34 настоящих Правил

78. "ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді сұрату" (P.CP.04.PRC.007) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 32-кестеде келтірілген.
32-кесте
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді сұрату" (P.CP.04.PRC.007) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық таңбалануы
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.04.OPR.019
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді сұрату
осы Қағидалардың 33-кестесінде келтірілген
P.CP.03.OPR.020
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 34-кестесінде келтірілген

P.CP.04.OPR.021
прием и обработка сведений о временном ввозе ТСЛП
приведено в таблице 35 настоящих Правил
Таблица 33
Описание операции "Запрос сведений о временном
ввозе ТСЛП" (P.CP.04.OPR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.04.OPR.019
2
Наименование операции
запрос сведений о временном ввозе ТСЛП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСЛП
4
Условия выполнения
выполняется при проведении таможенного контроля в отношении ТСЛП в случае отсутствия сведений о временном ввозе ТСЛП
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Период запроса не должен составлять более 1 года
6
Описание операции
исполнитель формирует запрос на представление сведений о временном ввозе ТСЛП и направляет его в уполномоченный орган, представляющий сведения о ТСЛП, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос сведений о временном ввозе ТСЛП направлен в уполномоченный орган, представляющий сведения о ТСЛП
Таблица 34
Описание операции "Представление сведений о временном
ввозе ТСЛП" (P.CP.03.OPR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.03.OPR.020
2
Наименование операции
представление сведений о временном ввозе ТСЛП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения о ТСЛП
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление сведений о временном ввозе ТСЛП (операция "Запрос сведений о временном ввозе ТСЛП" (P.CP.04.OPR.019))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСЛП, сведения о временном ввозе ТСЛП в соответствии с параметрами, указанными в запросе.
При запросе сведений о временном ввозе ТСЛП за период представляются сведения о таможенных операциях, совершенных в отношении ТСЛП и относящихся к периоду, указанному в запросе.
В случае если за период, указанный в запросе на представление сведений о временном ввозе ТСЛП, совершено более 100 операций оформления временного ввоза ТСЛП, представляются сведения о 100 последних совершенных операциях. В случае если период не указан, представляются сведения по последней (с учетом хронологии) таможенной операции, совершенной в отношении ТСЛП.Сведения о временном ввозе ТСЛП содержат следующую информацию о таможенных операциях, совершенных в отношении ТСЛП: регистрация ввоза ТСЛП и продление срока временного ввоза ТСЛП.При отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСЛП, направляется уведомление об отсутствии указанных сведений
7
Результаты
в уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСЛП, представлены сведения о временном ввозе ТСЛП или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 35
Описание операции "Прием и обработка сведений о временном
ввозе ТСЛП" (P.CP.04.OPR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.04.OPR.021
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о временном ввозе ТСЛП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСЛП
4
Условия выполнения

P.CP.04.OPR.021
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
осы Қағидалардың 35-кестесінде келтірілген
33-кесте
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді сұрату" (P.CP.04.OPR.019) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық таңбалануы
P.CP.04.OPR.019
2
Операцияның атауы
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді сұрату
3
Орындаушы
ЖПКҚ туралы мәліметтер сұрататын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтер болмаған жағдайда ЖПКҚ-ға қатысты кедендік бақылау жүргізу кезінде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Сұрау салу кезеңі 1 жылдан аспауға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтер беруге сұрау салу қалыптастырады және оны Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ЖПКҚ туралы мәліметтер беретін уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерге сұрау салу ЖПКҚ туралы мәліметтер беретін уәкілетті органға жіберілді
34-кесте
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.03.OPR.020) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық таңбалануы
P.CP.03.OPR.020
2
Операцияның атауы
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
ЖПКҚ туралы мәліметтер беретін уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтер беруге сұрау салуды алу кезінде орындалады ("ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді сұрату" (P.CP.04.OPR.019) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана сұратады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды ЖПКҚ туралы мәліметтерді сұрататын уәкілетті органға ұсынады. ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы кезең ішіндегі мәліметтерді сұрату кезінде ЖПКҚ-ға қатысты жасалған және сұрау салуда көрсетілген кезеңге жататын кедендік операциялар туралы мәліметтер ұсынылады. Егер ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтер ұсынуға арналған сұрау салуда көрсетілген кезеңнің ішінде ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді ресімдеудің 100-ден астам операциясы жасалған жағдайда, соңғы жасалған 100 операция туралы мәліметтер ұсынылады. Егер кезең көрсетілмеген жағдайда ЖПКҚ-ға қатысты жасалған соңғы кедендік операция бойынша (хронология ескеріле отырып) мәліметтер ұсынылады. ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерде ЖПКҚ-ға қатысты жасалған кедендік операциялар туралы мынадай ақпарат қамтылады: ЖПКҚ-ны әкелуді тіркеу және ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту. Сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер болмаған кезде ЖПКҚ туралы мәліметтерді сұрататын уәкілетті органға көрсетілген мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі.
7
Нәтижелер
ЖПКҚ туралы мәліметтерді сұрататын уәкілетті органға ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтер ұсынылды немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберілді
35-кесте
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.CP.04.OPR.021) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық таңбалануы
P.CP.04.OPR.021
2
Операцияның атауы
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
3
Орындаушы
ЖПКҚ туралы мәліметтер сұрататын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары

выполняется при получении исполнителем сведений о временном ввозе ТСЛП либо уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Представление сведений о временном ввозе ТСЛП" (P.CP.04.OPR.020))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения о временном ввозе ТСЛП или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
сведения о временном ввозе ТСЛП либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны
Процедура "Запрос информации об отсутствии сведений о
завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.008)
79. Схема выполнения процедуры "Запрос информации об отсутствии сведений о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.008) представлена на рисунке 13.
Рис. 13. Схема выполнения процедуры "Запрос информации об отсутствии
сведений о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.008)
80. Процедура "Запрос информации об отсутствии сведений о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.008) осуществляется при принятии уполномоченным органом, запрашивающим сведения о ТСЛП, решения о признании ТСЛП не находящимся под таможенным контролем в целях получения сведений о завершении временного ввоза ТСЛП.
81. Первой выполняется операция "Запрос информации об отсутствии сведений о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.022), по результатам выполнения которой уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСЛП, формирует и направляет в уполномоченный орган, представляющий сведения о ТСЛП, запрос об отсутствии сведений о завершении временного ввоза ТСЛП. При возникновении необходимости направления запроса в уполномоченные органы, представляющие сведения о ТСЛП, нескольких государств-членов, запрос формируется по каждому государству-члену.
82. При поступлении в уполномоченный орган, представляющий сведения о ТСЛП, запроса об отсутствии сведений о завершении временного ввоза ТСЛП выполняется операция "Представление сведений о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.023), по результатам выполнения которой в уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСЛП, представляются сведения о завершении временного ввоза ТСЛП либо направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
83. При поступлении в уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСЛП, сведений о завершении временного ввоза ТСЛП либо уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка сведений о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.024).

орындаушы ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді не сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алу кезінде орындалады ("ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.04.OPR.020) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алады
7
Нәтижелер
ЖПКҚ-ны уақытша әкелу туралы мәліметтер не сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама өңделді
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтердің жоқтығы туралы ақпаратты сұрату" (P.CP.04.PRC.008) рәсімі
79. "ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтердің жоқтығы туралы ақпаратты сұрату" (P.CP.04.PRC.008) рәсімін орындау схемасы 13-суретте көрсетілген.
13-сурет. "ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтердің жоқтығы туралы ақпаратты сұрату" (P.CP.04.PRC.008) рәсімін орындау схемасы
80. "ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтердің жоқтығы туралы ақпаратты сұрату" (P.CP.04.PRC.008) рәсімі ЖПКҚ туралы мәліметтерді сұрататын уәкілетті орган ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтер алу мақсатында ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тану туралы шешім қабылдаған кезде жүзеге асырылады.
81. Алдымен "ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтердің жоқтығы туралы ақпаратты сұрату" (P.CP.04.OPR.022) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ЖПКҚ туралы мәліметтерді сұрататын уәкілетті орган ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтердің жоқтығы туралы сұрау салуды қалыптастырады және оны ЖПКҚ туралы мәліметтер беретін уәкілетті органға жібереді. Бірнеше мүше мемлекеттің ЖПКҚ туралы мәліметтер беретін уәкілетті органдарына сұрау салу жіберу қажеттігі туындаған кезде сұрау салу әрбір мүше мемлекет бойынша қалыптастырылады.
82. ЖПКҚ туралы мәліметтер беретін уәкілетті органға ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтердің жоқтығы туралы сұрау салу келіп түскен кезде "ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтер ұсыну" (P.CP.04.OPR.023) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ЖПКҚ туралы мәліметтер сұрататын уәкілетті органға ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтер ұсынылады не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі.
83. ЖПКҚ туралы мәліметтер сұрататын уәкілетті органға ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтер не сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама келіп түскен кезде "ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.CP.04.OPR.024) операциясы орындалады.

84. Результатами выполнения процедуры "Запрос информации об отсутствии сведений о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.008) являются прием и обработка уполномоченным органом, запрашивающим сведения о ТСЛП, сведений о завершении временного ввоза ТСЛП либо уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса. При этом время от момента направления запроса на представление сведений о завершении временного ввоза ТСЛП до момента обработки уполномоченным органом, запрашивающим сведения о ТСЛП, сведений о завершении временного ввоза ТСЛП или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, не должно превышать 2 минут.
85. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос информации об отсутствии сведений о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.008), приведен в таблице 36.
Таблица 36
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Запрос информации об отсутствии сведений о
завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.PRC.008)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.04.OPR.022
запрос информации об отсутствии сведений о завершении временного ввоза ТСЛП
приведено в таблице 37 настоящих Правил
P.CP.04.OPR.023
представление сведений о завершении временного ввоза ТСЛП
приведено в таблице 38 настоящих Правил

84. ЖПКҚ туралы мәліметтер сұрататын уәкілетті органның ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтерді не сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қабылдап алуы және өңдеуі "ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтердің жоқтығы туралы ақпаратты сұрату" (P.CP.04.PRC.008) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады. Бұл ретте ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтер беруге сұрау салу жіберілген сәттен бастап ЖПКҚ туралы мәліметтер сұрататын уәкілетті органның ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны өңдеуі сәтіне дейінгі уақыт 2 минуттан аспауға тиіс.
85. "ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтердің жоқтығы туралы ақпаратты сұрату" (P.CP.04.PRC.008) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 36-кестеде келтірілген.
36-кесте
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтердің жоқтығы туралы ақпаратты сұрату" (P.CP.04.PRC.008) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық таңбалануы
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.04.OPR.022
ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтердің жоқтығы туралы ақпаратты сұрату
осы Қағидалардың 37-кестесінде келтірілген
P.CP.04.OPR.023
ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 38-кестесінде келтірілген

P.CP.04.OPR.024
прием и обработка сведений о завершении временного ввоза ТСЛП
приведено в таблице 39 настоящих Правил
Таблица 37
Описание операции "Запрос информации об отсутствии сведений
о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.022)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.04.OPR.022
2
Наименование операции
запрос информации об отсутствии сведений о завершении временного ввоза ТСЛП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСЛП
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения сведений о завершении временного ввоза ТСЛП
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Период запроса не должен составлять более 1 года
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган, представляющий сведения о ТСЛП, запрос об отсутствии сведений о завершении временного ввоза ТСЛП в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос информации об отсутствии сведений о завершении временного ввоза ТСЛП направлен в уполномоченный орган, представляющий сведения о ТСЛП
Таблица 38
Описание операции "Представление сведений о завершении
временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.023)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.04.OPR.023
2
Наименование операции
представление сведений о завершении временного ввоза ТСЛП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения о ТСЛП
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление сведений о завершении временного ввоза ТСЛП (операция "Запрос информации об отсутствии сведений о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.022))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСЛП, сведения о завершении временного ввоза ТСЛП, которые содержат следующую информацию о таможенных операциях, совершенных в отношении ТСЛП: продление срока временного ввоза ТСЛП, завершение временного ввоза ТСЛП, наступление обстоятельств, допускающих признание ТСЛП не находящимся под таможенным контролем. В случае если за период, указанный в запросе об отсутстви сведений о завершении временного ввоза ТСЛП, совершено более 100 операций оформления временного ввоза ТСЛП, представляются сведения о 100 последних совершенных операциях. При отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСЛП, направляется уведомление об отсутствии указанных сведений
7
Результаты
в уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСЛП, представлены сведения о завершении временного ввоза ТСЛП или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 39
Описание операции "Прием и обработка сведений о завершении
временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.024)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.04.OPR.024
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о завершении временного ввоза ТСЛП
3
Исполнитель
уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСЛП
4
Условия выполнения

P.CP.04.OPR.024
ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
осы Қағидалардың 39-кестесінде келтірілген
37-кесте
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтердің жоқтығы туралы ақпаратты сұрату" (P.CP.04.OPR.022) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық таңбалануы
P.CP.04.OPR.022
2
Операцияның атауы
ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтердің жоқтығы туралы ақпаратты сұрату
3
Орындаушы
ЖПКҚ туралы мәліметтер сұрататын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтер алу қажеттігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Сұрау салу кезеңі 1 жылдан аспауға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтердің жоқтығы туралы сұрау салу қалыптастырады және оны ЖПКҚ туралы мәліметтер ұсынатын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтердің жоқтығы туралы ақпаратқа сұрау салу ЖПКҚ туралы мәліметтер ұсынатын уәкілетті органға жіберілді
38-кесте
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.04.OPR.023) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық таңбалануы
P.CP.04.OPR.023
2
Операцияның атауы
ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
ЖПКҚ туралы мәліметтер ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтер ұсынуға сұрау салуды алу кезінде орындалады ("ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтердің жоқтығы туралы ақпаратты сұрату" (P.CP.04.OPR.022) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана сұратады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды ЖПКҚ туралы мәліметтерді сұрататын уәкілетті органға ұсынады, оларда ЖПКҚ-ға қатысты жасалған кедендік операциялар туралы мынадай ақпарат қамтылады: ЖПКҚ-ны уақытша әкелу мерзімін ұзарту, ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау, ЖПКҚ-ны кедендік бақылауда болмайды деп тануға жол беретін мән-жайлардың туындауы. Егер ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтердің жоқтығы туралы сұрау салуда көрсетілген кезең ішінде ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді ресімдеудің 100 астам операциясы жасалған жағдайда, соңғы жасалған 100 операция туралы мәліметтер ұсынылады. Сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер болмаған кезде ЖПКҚ туралы мәліметтер сұрататын уәкілетті органға көрсетілген мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі
7
Нәтижелер
ЖПКҚ туралы мәліметтер сұрататын уәкілетті органға ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтер ұсынылды немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберілді
39-кесте
"ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.CP.04.OPR.024) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық таңбалануы
P.CP.04.OPR.024
2
Операцияның атауы
ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
3
Орындаушы
ЖПКҚ туралы мәліметтер сұрататын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары

выполняется при получении исполнителем сведений о завершении временного ввоза ТСЛП либо уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Представление сведений о завершении временного ввоза ТСЛП" (P.CP.04.OPR.023))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель получает сведения о завершении временного ввоза ТСЛП или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осущестляет их обработку
7
Результаты
в уполномоченный орган, запрашивающий сведения о ТСЛП, представлены сведения о завершении временного ввоза ТСЛП или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях
86. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и логического контроля и в иных случаях.
87. В случае возникновения ошибок структурного и логического контроля уполномоченный орган государства-члена осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю электронных документов и сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган государства-члена принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в установленном порядке.
88. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Евразийскую экономическую комиссию об уполномоченных органах государств-членов, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 12 апреля 2016 г. № 33
Порядок
присоединения к общему процессу "Обеспечение обмена информацией
в отношении транспортных средств, временно ввозимых на
таможенную территорию Евразийского экономического союза
физическими лицами для личного пользования, между таможенными
органами государств – членов Евразийского экономического союза"
I. Общие положения

орындаушы ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтерді не сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алу кезінде орындалады ("ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CP.04.OPR.023) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана сұратады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
ЖПКҚ туралы мәліметтер сұрататын уәкілетті органға ЖПКҚ-ны уақытша әкелуді аяқтау туралы мәліметтер ұсынылды немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберілді
IX. Тосын жағдайларда әрекет ету тәртібі
86. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде деректерді өңдеуді әдеттегі режимде жүргізу мүмкіндігі болмайтын ерекше жағдайлар болуы мүмкін. Ол техникалық іркілістер, бақылаудың құрылымдық және логикалық қателіктері кезінде және өзге де жағдайларда туындауы мүмкін.
87. Бақылаудың құрылымдық және логикалық қателіктері туындаған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы қателік туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына және Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтерді бақылауға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттардың талаптарына сәйкессіздігі анықталған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қателікті белгіленген тәртіппен жою үшін қажетті шаралар қабылдайды.
88. Мүше мемлекеттер тосын жағдайларды шешу мақсатында бір-бірін және Еуразиялық экономикалық комиссияға мүше мемлекеттердің осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау құзыретіне жататын уәкілетті органдары туралы хабардар етеді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық қолдауды қамтамасыз етуге жауапты тұлғалар туралы мәліметтер ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 12 сәуірдегі
№ 33 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына жеке тұлғалар жеке пайдалануы үшін уақытша әкелетін көлік құралдарына қатысты ақпаратпен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл РЕГЛАМЕНТІ
І. Жалпы ережелер

1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Соглашение о порядке перемещения физическими лицами товаров для личного пользования через таможенную границу таможенного союза и совершения таможенных операций, связанных с их выпуском, от 18 июня 2010 года;
Решение Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 311 "О Порядке совершения таможенных операций в отношении товаров для личного пользования, перемещаемых через таможенную границу Евразийского экономического союза, либо товаров для личного пользования, временно ввезенных на таможенную территорию Союза, выпуска таких товаров и отражения факта их признания не находящимися под таможенным контролем";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
Настоящий Порядок разработан с учетом положений Технологии обмена информацией между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза, обеспечивающей учет и контроль временного ввоза и вывоза автомобильных транспортных средств на (с) территорию(и) государств – членов Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Объединенной коллегии таможенных служб государств – членов Таможенного союза от 4 июня 2015 г. № 15/6.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14.11.2017 № 148 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
II. Область применения

1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2010 жылғы 18 маусымдағы Жеке тұлғалардың жеке пайдалануға арналған тауарларды кеден одағының кедендік шекарасы арқылы өткізу және оларды шығаруға байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібі туралы келісім;
Кеден одағы Комиссиясының "Жеке тұлғалар кедендік шекара арқылы өткізетін жеке пайдалануға арналған тауарларға қатысты кедендік операциялар жасау тәртібі және мұндай тауарларды кедендік бақылауда болмайды деп тану фактісін көрсету туралы нұсқаулық туралы" 2010 жылғы 18 маусымдағы № 311 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен жалпы процестерді іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы №5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы №63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
Осы Регламент Кеден одағына мүше мемлекеттердің кеден қызметтері Біріккен алқасының 2015 жылғы 4 маусымдағы № 15/6 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының арасындағы Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағына (аумағынан) автомобиль көлік құралдарының уақытша әкелінуін және әкетілуін есепке алуды және бақылауды қамтамасыз ететін ақпаратпен алмасу технологиясының ережелері ескеріле отырып әзірленді.
II. Қолданылу саласы

3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз
(n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"государство-член" – государство, являющееся членом Союза;
"ЛНП" – личная номерная печать должностного лица таможенных органов, проставлением оттиска которой и подписи должностного лица в таможенных документах удостоверяется совершение таможенной операции;
"реквизит" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"ТСЛП" – транспортное средство для личного пользования, представляющее собой авто-, мототранспортное средство, прицеп, водное или воздушное судно (вместе с запасными частями, а также обычными принадлежностями и оборудованием, содержащимися в обычных баках, горюче-смазочными материалами и топливом), находящиеся в собственности или владении физического лица, перемещающего эти транспортные средства через таможенную границу Союза исключительно в личных целях, а не для транспортировки лиц за вознаграждение, промышленной или коммерческой транспортировки товаров за вознаграждение или бесплатно;
"ТСМП" – транспортное средство международной перевозки, ввозимое на таможенную территорию Союза или вывозимое за ее пределы в целях начала и (или) завершения международной перевозки грузов, пассажиров и (или) багажа, с находящимися на нем специальным оборудованием, предназначенным для погрузки, разгрузки, обработки и защиты грузов, предметами материально-технического снабжения и снаряжения, а также запасными частями и оборудованием, предназначенными для ремонта, технического обслуживания или эксплуатации транспортного средства в пути следования.

3. Осы Сипаттама жалпы процесс рәсімдерін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің құрауыштарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейінгі иерархиялар деңгейлері ескеріле отырып, толық деректемелік құрамды көрсетумен кесте нысанында келтіріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерінің (бұдан әрі – деректемелер) және деректер моделі элементтерінің бір мәнді сәйкестігі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолақтар (бағандар) қалыптастырылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің атауы" – деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөздік таңбалануы;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректемеге сәйкес келетін деректер моделіндегі деректер элементінің сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы – деректеменің ықтимал мәндерінің сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: міндеттілік (опционалдылық) және деректеменің ықтимал қайталауларының саны.
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай таңбалар пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шексіз қайталауға болады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен асырмай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опционалды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционалды, шексіз қайталауға болады;
0..m – деректеме опционалды, m реттен асырмай қайталауға болады (m > 1).
III. Негізгі ұғымдар
8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін төмендегілерді білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"мүше мемлекет" – Одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"ЖНМ" – кеден органдары лауазымды тұлғасының жеке нөмірлік мөрі, оның бедерінің және лауазымды тұлға қолтаңбасының кеден құжаттарына қойылуымен кедендік операцияның жасалғаны куәландырылады;
"деректеме" – электрондық құжаттың (мәліметтердің) белгілі бір мән-мәтінде бөлінбейтін болып есептелетін деректерінің бірлігі;
"ЖПКҚ" – авто, мото көлік құралын, тіркемені, су немесе әуе кемесін (қосалқы бөлшектерімен, сондай-ақ әдеттегі бактерде ұсталатын әдеттегі керек-жарақтарымен және жабдығымен, жанар-жағар материалдарымен және отынымен бірге) білдіретін, осы көлік құралдарын Одақтың кедендік шекарасы арқылы адамдарды сыйақы үшін тасымалдау, тауарларды сыйақы үшін немесе тегін өнеркәсіптік немесе коммерциялық тасымалдау үшін емес, жеке мақсаттарда ғана өткізетін жеке тұлғаның меншігіндегі немесе иелігіндегі жеке пайдалануға арналған көлік құралы;
"ХТКҚ" – жүктерді, жолаушыларды және (немесе) багажды, ондағы жүктерді тиеуге, түсіруге, өңдеуге және қорғауға арналған арнайы жабдықпен, материалдық-техникалық жабдықтау және жарақтандыру заттарымен, сондай-ақ қосалқы бөлшектермен және көлік құралының жүретін жолында оны жөндеуге, техникалық қызмет көрсетуге немесе пайдалануға арналған жабдығымен бірге халықаралық тасымалдауды бастау және (немесе) аяқтау мақсатында Одақтың кедендік аумағына әкелінетін немесе оның шегінен тысқары жерлерге әкетілетін халықаралық тасымалда пайдаланылатын көлік құралы.

Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын "деректердің базистік моделі", "деректер моделі", "заттық саладағы деректер моделі", "заттық сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде белгіленген мәндерде қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении транспортных средств, временно ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза физическими лицами для личного пользования, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 апреля 2016 г. № 33.

Осы Регламентте пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 12 сәуірдегі № 33 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына жеке тұлғалар жеке пайдалануы үшін уақытша әкелетін көлік құралдарына қатысты ақпаратпен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында белгіленген мәндерде қолданылады.

В таблицах 4, 7 и 10 настоящего Описания под Регламентом информационного взаимодействия понимается Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении транспортных средств, временно ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза физическими лицами для личного пользования, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 апреля 2016 г. № 33.
IV. Структуры электронных документов и сведений

Осы Сипаттаманың 4, 7 және 10-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 12 сәуірдегі № 33 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына жеке тұлғалар жеке пайдалануы үшін уақытша әкелетін көлік құралдарына қатысты ақпаратпен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымы

R.CA.CP.03.001
запрос сведений о временном ввозе (вывозе) транспортного средства
urn:EEC:R:CA:CP:03:TempImportQuery:v1.0.0
2.2
R.CA.CP.03.005
сведения о временном ввозе транспортного средства
urn:EEC:R:CA:CP:03:TempImportInformation:v1.0.0
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 апреля 2016 г. № 33.

R.CA.CP.03.001
көлік құралын уақытша әкелу (әкету) туралы мәліметтер сұрату
urn:EEC:R:CA:CP:03:TempImportQuery:v1.0.0
2.2
R.CA.CP.03.005
көлік құралын уақытша әкелу туралы мәліметтер
urn:EEC:R:CA:CP:03:TempImportInformation:v1.0.0
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының атаулар кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 12 сәуірдегі № 33 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 апреля 2016 г. № 33.
11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының атаулар кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 12 сәуірдегі № 33 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
11. Атаулардың импортталатын кеңістіктері 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Атаулардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 апреля 2016 г. № 33.
12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений)
"Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений) (ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений) (csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:EDocRefld)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:EDocRefld)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:LanguageCode)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)

Атаулардың импортталатын кеңістіктеріндегі "X.X.X" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 12 сәуірдегі № 33 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеменің сипаттамасы
Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
Деректердің түрі
көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
1.1. Жалпы процесс хабарламасының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарламасының кодтық таңбалануы
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Қалып: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтердің тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық таңбалануы
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтердің тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Қалып: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бір мәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Қалып: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
Осы электрондық құжат (мәліметтер) оған жауап ретінде қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Қалып: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні және уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні және уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді және уақытты белгілеу
1
1.6. Тіл коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодтық таңбалануы
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)

Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo:EventDateTime)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
3. Код результата обработки
(csdo:ProcessingResultV2Code)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:ProcessingResultCodeV2Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии с классификатором результатов обработки электронных документов и сведений
1
4. Описание
(csdo:DescriptionText)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Қалып: [a-z]{2}
0..1
2. Күні және уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
мәліметтерді өңдеудің аяқталған күні және уақыты
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді және уақытты белгілеу
1
3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесімен алынған электрондық құжатты (мәліметтерді) өңдеу нәтижесінің кодтық таңбалануы
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің сыныптағышына сәйкес кодтың мәні
1
4. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
мәліметтерді еркін нысанда өңдеу нәтижесінің сипаттамасы
M.SDE.00002

Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 апреля 2016 г. № 33.
15. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Запрос сведений о временном ввозе (вывозе) транспортного средства" (R.CA.CP.03.001) приведен в таблице 7.
Таблица 7
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений)
"Запрос сведений о временном ввозе (вывозе) транспортного
средства" (R.CA.CP.03.001)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)

Атаулардың импортталатын кеңістіктеріндегі "X.X.X" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 12 сәуірдегі № 33 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделінің және заттық сала деректерінің моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
15. "Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) туралы мәліметтер сұрату" (R.CA.CP.03.001) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
"Көлік құралын уақытша әкелу (әкету) туралы мәліметтер сұрату" (R.CA.CP.03.001) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректердің түрі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
1.1. Жалпы процесс хабарламасының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарламасының кодтық таңбалануы
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Қалып: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтердің тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық таңбалануы
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтердің тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Қалып: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бір мәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Қалып: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
осы электрондық құжат (мәліметтер) оған жауап ретінде қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Қалып: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні және уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні және уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)

Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:LanguageCode)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Регистрационный номер таможенной декларации на транспортное средство
(cacdo:DTMDocDetails)
сведения о регистрационном номере таможенной декларации на транспортное средство
M.CA.CDE.00265
cacdo:(M.CA.CDT.00240)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.1. Код таможенного органа
(casdo:)
код таможенного органа
M.CA.SDE.00034
casdo: (M.CA.SDT.00025)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
2.2. Дата документа
(csdo:)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:DeclarationId)
номер документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00331
casdo: (M.CA.SDT.00088)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 7
1
2.4. Код вида транспорта
(csdo:)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
3. Регистрационный номер пассажирской декларации
(cacdo:PassengerDeclarationDetails)
сведения о регистрационном номере пассажирской декларации
M.CA.CDE.00266
cacdo:(M.CA.CDT.00241)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
3.1. Код таможенного органа
(casdo:)
код таможенного органа
M.CA.SDE.00034
casdo: (M.CA.SDT.00025)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
3.2. Дата документа
(csdo:)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
3.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации (casdo:DeclarationId)
номер документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00331
casdo: (M.CA.SDT.00088)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 7
1

МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді және уақытты белгілеу
1
1.6. Тіл коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодтық таңбалануы
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Қалып: [a-z]{2}
0..1
2. Көлік құралына берілетін кедендік декларацияның тіркеу нөмірі
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
көлік құралына берілетін кедендік декларацияның тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00265
cacdo:‌DTMDoc‌Details‌Type (M.CA.CDT.00240)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
2.1. Кеден органының коды
(casdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының коды
M.CA.SDE.00034
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптағышына сәйкес кодтың мәні.
Қалып: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
2.2. Құжаттың жасалған күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
1
2.3. Тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөміріі
(casdo:‌Declaration‌Id)
тіркеу журналы бойынша құжаттың нөмірі
M.CA.SDE.00331
casdo:‌CADoc‌Identifier‌Type (M.CA.SDT.00088)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 7
1
2.4. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
көлік түрінің кодтық таңбалануы
M.SDE.00166
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптағыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен белгіленген анықтамалыққа (сыныптағышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
а) анықтамалықтың (сыныптағыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптағыштың) таңбалануы
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
3. Жолаушылар декларациясының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Passenger‌Declaration‌Details)
жолаушылар декларациясының тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00266
cacdo:‌Passenger‌Declaration‌Details‌Type (M.CA.CDT.00241)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
3.1. Кеден органының коды
(casdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының коды
M.CA.SDE.00034
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптағышына сәйкес кодтың мәні.
Қалып: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
3.2. Құжаттың жасалған күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
1
3.3. Тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөміріі
(casdo:‌Declaration‌Id)
тіркеу журналы бойынша құжаттың нөмірі
M.CA.SDE.00331
casdo:‌CADoc‌Identifier‌Type (M.CA.SDT.00088)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 7
1

3.4. Код страны
(csdo:)
цифровой код
государства-члена, зарегистрировавшего пассажирскую декларацию
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода
в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
3.5. Признак журнала регистрации
(casdo:RBSignCode)
признак журнала регистрации для Республики Беларусь. Варианты кода: Ф, Д, 7
M.CA.SDE.00458
casdo: (M.CA.SDT.00104)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
4. Регистрационный номер таможенной операции временного ввоза
(cacdo:)
сведения о регистрационном номере таможенной операции временного ввоза для Российской Федерации
M.CA.CDE.00269
cacdo:(M.CA.CDT.00249)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
4.1. Код таможенного органа
(casdo:ode)
код таможенного органа
M.CA.SDE.00034
casdo: (M.CA.SDT.00025)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
4.2. Код таможенной операции временного ввоза
(casdo:OperationCode)
кодовое обозначение таможенной операции временного ввоза
M.CA.SDE.00459
casdo: (M.CA.SDT.00105)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
4.3. Дата
(csdo:)
дата совершения операции
M.SDE.00131
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
4.4. Учетный номер таможенной операции
(casdo:OperationId)
учетный номер таможенной операции по журналу регистрации
M.CA.SDE.00460
casdo: (M.CA.SDT.00088)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 7
1
5. Таможенный орган
(cacdo:)
сведения о таможенном органе регистрации (оформления) временного ввоза (вывоза) ТСЛП (ТСМП)
M.CA.CDE.00358
cacdo:Type (M.CA.CDT.00315)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
5.1. Код таможенного органа
(casdo:)
код таможенного органа
M.CA.SDE.00034
casdo: (M.CA.SDT.00025)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.

3.4. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
жолаушылар декларациясын тіркеген мүше мемлекеттің цифрлық коды
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптағыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен белгіленген әлем елдерінің сыныптағышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Қалып: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптағыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптағыштың) таңбалануы
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
3.5. Тіркеу журналының белгісі
(casdo:‌RBSign‌Code)
Беларусь Республикасы үшін тіркеу журналының белгісі. Кодтың нұсқалары: Ф, Д, 7
M.CA.SDE.00458
casdo:‌RBSign‌Code‌Type (M.CA.SDT.00104)
Жүйеленген символдар жолы.
Длина: 1
0..1
4. Уақытша әкелу кедендік операциясының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Registration‌Operation‌Details)
Ресей Федерациясы үшін уақытша әкелу кедендік операциясының тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00269
cacdo:‌Customs‌Operation‌Details‌Type (M.CA.CDT.00249)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
4.1. Кеден органының коды
(casdo:‌Customs‌Office‌Code)
Кеден органының коды
M.CA.SDE.00034
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптағышына сәйкес кодтың мәні.
Қалып: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
4.2. Уақытша әкелу кедендік операциясының коды
(casdo:‌Operation‌Code)
уақытша әкелу кедендік операциясын кодтық таңбалау
M.CA.SDE.00459
casdo:‌Operation‌Code‌Type (M.CA.SDT.00105)
Жүйеленген символдар жолы.
Длина: 1
1
4.3. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
операция жасалған күн
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
1
4.4. Кедендік операцияның есептік нөмірі
(casdo:‌Operation‌Id)
тіркеу журналы бойынша кедендік операцияның есептік нөмірі
M.CA.SDE.00460
casdo:‌CADoc‌Identifier‌Type (M.CA.SDT.00088)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 7
1
5. Кеден органы
(cacdo:‌Unified‌Customs‌Office‌Details)
ЖПКҚ (ХТКҚ) уақытша әкелуді тіркейтін (ресімдейтін) кеден органы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00358
cacdo:‌Unified‌Customs‌Office‌Details‌Type (M.CA.CDT.00315)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
5.1. Кеден органының коды
(casdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының коды
M.CA.SDE.00034
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптағышына сәйкес кодтың мәні.

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
5.2. Наименование таможенного органа
(casdo:CustomsOfficeName)
наименование таможенного органа
M.CA.SDE.00035
casdo: (M.CA.SDT.00026)
Наименование таможенного органа в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
5.3. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
6. Временно ввозимое транспортное средство
(cacdo:TITransportDetails)
сведения о временно ввозимых (вывозимых) транспортных средствах
M.CA.CDE.00351
cacdo:(M.CA.CDT.00314)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
6.1. Идентификационные и регистрационные номера транспортного средства
(cacdo:TransportMeansIdDetails)
сведения об идентификационных номерах транспортного средства
M.CA.CDE.00356
cacdo:TransportMeansIDDetailsType (M.CA.CDT.00310)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
6.1.1. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:VehicleId)
идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00212
csdo:VehicleIdType (M.SDT.00161)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
6.1.2. Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства
(csdo:)
идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства, присвоенный изготовителем
M.SDE.00214
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
6.1.3. Идентификационный номер кузова транспортного средства
(csdo:VehicleBodyId)
идентификационный номер кузова (кабины) транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00213
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
6.1.4. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:TransportMeansRegId)
регистрационный номер транспортного средства
M.SDE.00154
csdo:TransportMeansRegIdType (M.SDT.00101)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
а) код страны
(атрибут country)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный код
csdo:UnqualifiedCountryCodeType (M.SDT.00159)
Значение буквенного кода из классификатора стран мира, определенного атрибутом "Идентификатор классификатора".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) идентификатор классификатора
(атрибут country)
идентификатор классификатора стран мира
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1

Қалып: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
5.2. Кеден органының атауы
(casdo:‌Customs‌Office‌Name)
кеден органының атауы
M.CA.SDE.00035
casdo:‌Customs‌Office‌Name‌Type (M.CA.SDT.00026)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптағышына сәйкес кеден органының атауы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
5.3. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық таңбалануы
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптағыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен белгіленген әлем елдерінің сыныптағышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Қалып: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптағыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптағыштың) таңбалануы
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
6. Уақытша әкелінетін көлік құралы
(cacdo:‌TITransport‌Details)
уақытша әкелінетін (әкетілетін) көлік құралдары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00351
cacdo:‌Id‌Transport‌Means‌Details‌Type (M.CA.CDT.00314)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
6.1. Көлік құралының сәйкестендіру және тіркеу нөмірлері
(cacdo:‌Transport‌Means‌Id‌Details)
көлік құралының сәйкестендіру нөмірлері туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00356
cacdo:‌Transport‌Means‌IDDetails‌Type (M.CA.CDT.00310)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
6.1.1. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Id)
көлік құралының (көлік құралының, өздігінен жүретін машинаның шассиінің) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00212
csdo:‌Vehicle‌Id‌Type (M.SDT.00161)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
6.1.2. Көлік құралының шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
көлік құралының шассиінің (рамасының) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00214
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
6.1.3. Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
көлік құралының шанағының (кабинасының) (көлік құралының, өздігінен жүретін машинаның шассиінің) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00213
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
6.1.4. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
көлік құралының тіркеу нөмірі
M.SDE.00154
csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id‌Type (M.SDT.00101)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
көрсетілген код оның қағидалары бойынша қалыптастырылған елдің кодтық таңбалануы
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
"Сыныптағыштың сәйкестендіргіші" атрибутымен анықталған әлем елдерінің сыныптағышынан алынған әріптік кодтың мәні.
Қалып: [A-Z]{2}
0..1
б) сыныптағыштың сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
әлем елдері сыныптағышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1

3.2.5. Должностное лицо таможенного органа
(cacdo:CustomsPersonDetails)
сведения о должностном лице таможенного органа, оформившем временный ввоз (вывоз) транспортного средства
M.CA.CDE.00096
cacdo: (M.CA.CDT.00209)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. ФИО
(ccdo:)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
ccdo:FullNameDetailsType (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1.1. Имя
(csdo:)
имя физического лица
M.SDE.00109
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.1.2. Отчество
(csdo:)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.1.3. Фамилия
(csdo:)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.2. Наименование должности
(csdo:)
наименование должности сотрудника
M.SDE.00127
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Номер ЛНП должностного лица таможенного органа
(casdo:)
номер ЛНП должностного лица таможенного органа
M.CA.SDE.00413
casdo: (M.CA.SDT.00090)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4
0..1
*.4. Код таможенного органа на оттиске ЛНП
(casdo:)
код таможенного органа, указанный на оттиске ЛНП
M.CA.SDE.00414
casdo: (M.CA.SDT.00025)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
3.3. Перевозчик, осуществляющий временный ввоз (вывоз) транспорного средства
(cacdo:)
сведения о перевозчике, осуществляющем временный ввоз (вывоз) транспорного средства
M.CA.CDE.00353
cacdo: (M.CA.CDT.00332)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
3.3.1. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

3.2.5. Кеден органының лауазымды тұлғасы
(cacdo:‌Customs‌Person‌Details)
көлік құралын уақытша әкелуді (әкетуді) ресімдеген кеден органының лауазымды тұлғасы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00096
cacdo:‌Customs‌Person‌Details‌Type (M.CA.CDT.00209)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.1.1. Атауы
(csdo:‌First‌Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.1.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе орташа аты)
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.1.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.2. Лауазымының атауы
(csdo:‌Position‌Name)
қызметкердің лауазымының атауы
M.SDE.00127
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.3. Кеден органы лауазымды тұлғасының ЖНМ нөмірі
(casdo:‌LNPIdentifier)
кеден органы лауазымды тұлғасының ЖНМ нөмірі
M.CA.SDE.00413
casdo:‌LNPIdentifier‌Type (M.CA.SDT.00090)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4
0..1
*.4. Кеден органының ЖНМ бедеріндегі коды
(casdo:‌LNPCustoms‌Office‌Code)
кеден органының ЖНМ бедерінде көрсетілген коды
M.CA.SDE.00414
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптағышына сәйкес кодтың мәні.
Қалып: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
3.3. Көлік құралын уақытша әкелуді (әкетуді) жүзеге асыратын тасымалдаушы
(cacdo:‌TIECarrier‌Details)
көлік құралын уақытша әкелуді (әкетуді) жүзеге асыратын тасымалдаушы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00353
cacdo:‌TIECarrier‌Details‌Type (M.CA.CDT.00332)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
3.3.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъектіні тіркеген елдің кодтық таңбалануы
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптағыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен белгіленген әлем елдерінің сыныптағышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Қалып: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптағыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптағыштың) таңбалануы
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

3.3.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
3.3.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00188
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
3.3.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeCode)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
3.3.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
3.3.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityId)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:BusinessEntityIdType (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:BusinessEntityIdKindIdType (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов
1
3.3.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo:UniqueCustomsNumberId)
уникальный идентификационный номер хозяйствующего субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo:UniqueCustomsNumberIdType (M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1

3.3.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе шаруашылық қызметін жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
3.3.3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы немесе шаруашылық қызметін жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00188
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
3.3.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық таңбалануы
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптағыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен белгіленген анықтамалыққа (сыныптағышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптағыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптағыштың) таңбалануы
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
3.3.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
3.3.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Сәйкестендіргіштің шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығынан алынған мәні
1
3.3.7. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
шаруашылық жүргізуші субъектісінің кедендік бақылау мақсаттарына арналған бірегей сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1

3.3.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:)
идентификатор хозяйствующего субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:TaxpayerIdType (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
3.3.9. Код причины постановки на учет
(csdo:TaxRegistrationReasonCode)
код, идентифицирующий причину постановки хозяйствующего субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:TaxRegistrationReasonCodeType (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
3.3.10. Адрес
(cacdo:)
сведения об адресе
M.CA.CDE.00377
cacdo: (M.CA.CDT.00337)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида адреса
(csdo:)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:AddressKindCodeType (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии с классификатором видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Код территории
(csdo:)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.4. Регион
(csdo:)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район
(csdo:)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город
(csdo:)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица
(csdo:)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011

3.3.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі шаруашылық жүргізуші субъектісінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Сәйкестендіргіштің салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
3.3.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъектіні Ресей Федерациясында салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Жүйеленген символдар жолы.
Қалып: \d{9}
0..1
3.3.10. Мекенжай
(cacdo:‌CASubject‌Address‌Details)
мекенжай туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00377
cacdo:‌CASubject‌Address‌Details‌Type (M.CA.CDT.00337)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодтық таңбалануы
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Мекенжайлар түрлерінің сыныптағышына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық таңбалануы
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптағыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен белгіленген әлем елдерінің сыныптағышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Қалып: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптағыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптағыштың) таңбалануы
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлу бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлу бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлу бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қала инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың таңбалануы
M.SDE.00011

csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.13. Адрес в текстовой форме
(csdo:AddressText)
набор элементов адреса, представленных в свободной форме в виде текста
M.SDE.00005
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
3.3.11. Контактный реквизит
(ccdo:)
контактный реквизит с указанием способа и идентификатора средства (канала) связи
M.CDE.00003
ccdo:CommunicationDetailsType (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи
(csdo:)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:CommunicationChannelCodeV2Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с классификатором видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
3.4. Сведения о водителе транспортного средства
(cacdo:DriverDetails)
детализированная информация о водителе транспортного средства
M.CA.CDE.00272
cacdo:DriverDetailsType (M.CA.CDT.00244)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
3.4.1. ФИО
(ccdo:)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
ccdo:FullNameDetailsType (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Имя
(csdo:)
имя физического лица
M.SDE.00109
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.2. Отчество
(csdo:)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Фамилия
(csdo:)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің таңбалануы
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Жүйеленген символдар жолы.
Қалып: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.13. Мәтіндік нысандағы мекенжай
(csdo:‌Address‌Text)
мәтін түрінде еркін нысанда берілген мекенжай элементтерінің жиынтығы
M.SDE.00005
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
0..1
3.3.11. Байланысу деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
байланыс құралының (арнасының) тәсілі мен сәйкестендіргіші көрсетілген байланысу деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) кодтық таңбалануы
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Мекенжайлар түрлерінің сыныптағышына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) атауы
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірлерін, электрондық пошта мекенжайын және т.б. көрсетумен)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
1..*
3.4. Көлік құралының жүргізушісі туралы мәліметтер
(cacdo:‌Driver‌Details)
көлік құралының жүргізушісі туралы егжей-тегжейлі ақпарат
M.CA.CDE.00272
cacdo:‌Driver‌Details‌Type (M.CA.CDT.00244)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
3.4.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
*.1. Атауы
(csdo:‌First‌Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе орташа аты)
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1

*.4.6. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:AuthorityV2Id)
строка символов, идентифицирующая государственный или межгосударственный орган (организацию), выдавший или утвердивший документ
M.SDE.00197
csdo:UnifiedId20Type (M.SDT.00152)
Значение идентификатора в соответствии с методом идентификации, определенного атрибутом "Метод идентификации".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации
(атрибут scheme)
обозначение метода идентификации объектов, в соответствии с которым указан идентификатор
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
3.6. Код прикладного статусного состояния
(casdo:TIEStatusCode)
кодовое обозначение прикладного статусного состояния (IM_OPEN, IM_CLOSE, IN_EXTENTION, IM_REMOVAL)
M.CA.SDE.00462
casdo: (M.CA.SDT.00107)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 7.
Макс. длина: 12
0..1
3.7. Срок временного ввоза (casdo:)
срок временного ввоза транспортного средства
M.CA.SDE.00461
bdt:DateType (M.BDT.00005)

*.4.6. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌V2‌Id)
құжатты берген немесе бекіткен мемлекеттік немесе мемлекетаралық органды (ұйымды) сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.00197
csdo:‌Unified‌Id20‌Type (M.SDT.00152)
"Сәйкестендіру әдісі" атрибутымен анықталған сәйкенстендіру әдісіне сәйкес сәйкестендіргіштің мәні
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(schemeId атрибуты)
объектілерді сәйкестендіру әдісінің сәйкестендіргіш оған сәйкес көрсетілген таңбалануы
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
3.6. Қолданбалы мәртебелік жай-күй коды
(casdo:‌TIEStatus‌Code)
қолданбалы мәртебелік жай-күйдің кодтық таңбалануы(IM_OPEN, IM_CLOSE, IN_EXTENTION, IM_REMOVAL)
M.CA.SDE.00462
casdo:‌Temp‌Import‌Status‌Code‌Type (M.CA.SDT.00107)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 7.
Ең ұзын ұзындық: 12
0..1
3.7. Уақытша әкелу мерзімі
(casdo:‌Temp‌Import‌Limit‌Date)
көлік құралын уақытша әкелу мерзімі
M.CA.SDE.00461
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)