1. В абзаце первом пункта 5 слово "приложению" заменить словами "приложению № 1".
2. В пункте 6:
а) в абзаце третьем подпункта 6 слова "(на языке контракта (договора))" заменить словами "(в соответствии с контрактом (договором))";
б) абзац второй подпункта 14 изложить в следующей редакции:
"в графе может указываться построчно до двух единиц измерения. В первой строке указывается сокращенное наименование единицы измерения товара (основной или дополнительной) в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС). Вторая строка заполняется по мере необходимости, при этом в графе 13 количество товара также указывается построчно;";
в) абзац четвертый подпункта 15 изложить в следующей редакции:
"Если заявление о выдаче лицензии оформляется на несколько видов товаров, соответствующих одному 10-значному классификационному коду по ТН ВЭД ЕАЭС, к заявлению оформляется приложение по форме 3, предусмотренной приложением № 1 к настоящей Инструкции. При этом в графе 15 заявления указывается описание товара, позволяющее произвести однозначное отнесение товара к одному 10-значному классификационному коду по ТН ВЭД ЕАЭС, и делается запись: "(см. приложение на __ листах)";".

1. 5-тармақтың бірінші абзацындағы "қосымшаға" деген сөз "№ 1 қосымшаға" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. 6-тармақта:
а) 6-тармақшаның үшінші абзацындағы "(келісімшарт (шарт) тілінде)" деген сөздер "(келісімшартқа (шартқа) сәйкес)" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 14-тармақшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"бағанда әр жолда екі өлшем бірлігіне дейін көрсетілуі мүмкін. Бірінші жолда Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) сәйкес тауардың өлшем бірлігінің (негізгі немесе қосымша) қысқартылған атауы көрсетіледі. Екінші жол қажетіне қарай толтырылады, бұл ретте 13-бағанда тауар саны да әр жолда көрсетіледі;";
в) 15-тармақшаның төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Лицензияны беру туралы өтініш ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша 10 белгіден тұратын сыныптамалық кодтың біріне сәйкес келетін тауар түрлерінің бірнешеуіне ресімделетін болса, өтінішке осы Нұсқаулыққа № 1 қосымшада көзделген 3-нысанға сәйкес қосымша ресімделеді. Бұл ретте өтініштің 15-бағанында тауарды ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша 10 белгіден тұратын сыныптамалық кодтың біріне бірден жатқызуға мүмкіндік беретін тауар сипаттамасы көрсетіледі және "(қараңыз: қосымша ____ парақта)" деген жазба жасалады;".

3. В абзаце первом пункта 7 слово "приложением" заменить словами "приложением № 1".
4. Абзац третий подпункта 2 пункта 8 изложить в следующей редакции: "знаки 1 – 3 формируются согласно приложению № 2;".
5. В нумерационном заголовке приложения к указанной Инструкции слово "Приложение" заменить словами "Приложение № 1".
6. Дополнить приложением № 2 следующего содержания:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Инструкции об оформлении
заявления на выдачу лицензии
на экспорт и (или) импорт
отдельных видов товаров и об
оформлении такой лицензии
ПОРЯДОК
формирования первых трех знаков номера лицензии на экспорт и (или) импорт товаров
Формирование первых трех знаков номера лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров (графа 1 "Лицензия") осуществляется следующим образом.

3. 7-тармақтың бірінші абзацындағы "қосымшада" деген сөз "№ 1 қосымшада" деген сөздермен ауыстырылсын.
4. 8-тармақтың 2-тармақшасының үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын: "1 – 3-белгілер № 2 қосымшаға сәйкес қалыптастырылады;".
5. Көрсетілген Нұсқаулыққа қосымшаның нөмірлік тақырыбындағы "Қосымша" деген сөз "№ 1 қосымша" деген сөздермен ауыстырылсын.
6. Мынадай мазмұндағы № 2 қосымшамен толықтырылсын:
"Жекелеген тауар түрлерінің
экспортына және (немесе)
импортына лицензия беруге
өтінішті ресімдеу туралы және
осындай лицензияны ресімдеу
туралы нұсқаулыққа
№ 2 ҚОСЫМША
Тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензия
нөмірінің алғашқы үш белгісін қалыптастыру
ТӘРТІБІ
Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия нөмірінің алғашқы үш белгісін қалыптастыру (1-баған "Лицензия") мынадай тәсілмен жүзеге асырылады.

Первый и второй знаки номера лицензии определяются в соответствии с номерами разделов единого перечня товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, предусмотренного пунктом 4 Протокола о мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран (приложение № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и публикуемого на официальном сайте Евразийского экономического союза в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет", а в случае отсутствия товара в указанном едином перечне – в соответствии с номером раздела Единого перечня товаров, к которым применяются запреты или ограничения на ввоз или вывоз государствами – членами Таможенного союза в рамках Евразийского экономического сообщества в торговле с третьими странами, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 августа 2012 г. № 134, согласно таблице:
Номер раздела
Первый и второй знаки номера лицензии
Наименование раздела
2.1
01
Озоноразрушающие вещества
2.2
02
Средства защиты растений (пестициды)
2.3
03
Опасные отходы
2.4
04
Коллекции и предметы коллекционирования по минералогии и палеонтологии, кости ископаемых животных
2.6
06
Дикие живые животные, отдельные дикорастущие растения и дикорастущее лекарственное сырье
2.8
08
Редкие и находящиеся под угрозой исчезновения виды диких живых животных и дикорастущих растений, включенные в красные книги государств – членов Евразийского экономического союза
2.10
10
Драгоценные металлы, сырьевые товары, содержащие драгоценные металлы
2.11
11
Виды минерального сырья
2.12
12
Наркотические средства, психотропные вещества и их прекурсоры
2.13
13
Ядовитые вещества, не являющиеся прекурсорами наркотических средств и психотропных веществ
2.16
16
Радиоэлектронные средства и (или) высокочастотные устройства гражданского назначения, в том числе встроенные или входящие в состав других товаров
2.17
17
Специальные технические средства, предназначенные для негласного получения информации
2.19
19
Шифровальные (криптографические) средства
2.20
20
Культурные ценности, документы национальных архивных фондов, оригиналы архивных документов
2.21
21
Органы и ткани человека, кровь и ее компоненты, образцы биологических материалов человека
2.23
23
Информация о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья
2.24
24
Товары, при экспорте и (или) импорте которых установлены количественные ограничения
2.25
25
Товары, при экспорте и (или) импорте которых установлен разрешительный порядок
2.26
26
Товары, при экспорте и (или) импорте которых установлено исключительное право
2.27
27
Отдельные виды сельскохозяйственных товаров, в отношении которых принято решение об установлении тарифной квоты и о выдаче лицензии
2.28
28
Товары, в отношении которых государствами – членами Таможенного союза применяются ограничения в соответствии с обязательствами, принятыми при присоединении к Всемирной торговой организации
2.29
29
Товары, в отношении которых государствами – членами Таможенного союза применяется лицензирование импорта на основании Решений об установлении импортной квоты в качестве специальной защитной меры
1.1
31
Озоноразрушающие вещества и продукция, содержащая озоноразрушающие вещества, запрещенные к ввозу и вывозу
1.2
32
Опасные отходы, запрещенные к ввозу

Лицензия нөмірінің бірінші және екінші белгілері Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеу шаралары туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 7 қосымша) 4-тармағында көзделген үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын және "Интернет" ақпараттық-коммуникациялық желісіндегі Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында жарияланатын бірыңғай тауарлар тізбесі бөлімдерінің нөмірлеріне сәйкес, ал көрсетілген бірыңғай тізбеде тауар болмаған жағдайда – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 16 тамыздағы № 134 шешімімен бекітілген Кеден одағына мүше мемлекеттердің Еуразиялық экономикалық қауымдастық шеңберінде үшінші елдермен саудада әкелуге немесе әкетуге тыйым салулар мен шектеулер қолданылатын Бірыңғай тауарлар тізбесі бөлімінің нөміріне сәйкес кесте бойынша айқындалады:
Бөлім нөмірі
Лицензия нөмірінің бірінші және екінші белгілері
Бөлім атауы
2.1
2.2
2.3
2.4
2.6
2.8
2.10
2.11
2.12
2.13
2.16
2.17
2.19
2.20
2.21
2.23
2.24
2.25
2.26
2.27
2.28
2.29
1.1
1.2
01
02
03
04
06
08
10
11
12
13
16
17
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
31
32
Озонды бұзатын заттар
Өсімдіктерді қорғау құралдары (пестицидтер)
Қауіпті қалдықтар
Минералогия және палеонтология бойынша коллекциялар және коллекциялау заттары, қазба жануарларының сүйектері
Жабайы тірі жануарлар, жекелеген жабайы өсетін өсімдіктер мен жабайы өсетін дәрілік заттар
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің қызыл кітаптарына енгізілген жабайы тірі жануарлардың, жекелеген жабайы өсетін өсімдіктер мен жабайы өсетін дәрілік заттардың сирек кездесетін және жоғалып кету қаупі төнген түрлері
Бағалы металдар, құрамында бағалы металдар бар шикізаттық тауарлар
Минералдық шикізат түрлері
Есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорлары
Есірткі мен психотроптық заттардың прекурсорлары болып табылмайтынулы улы заттар
Радиоэлектрондық құралдар және (немесе) азаматтық мақсаттағы жиілігі жоғары құрылғылар, соның ішінде ішінен орнатылған немесе басқа тауарлардың құрамына кіретін құрылғылар
Ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдар
Шифрлау (криптографиялық) құралдар
Ұлттық архив қорларының мәдени құндылықтары, құжаттары, архив құжаттарының түпнұсқалары
Адамның органдары мен тіндері, қан мен оның компоненттері, адамның биологиялық материалдарының үлгілері
Отын-энергетикалық және минералдық шикізат аудандары мен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпарат
Экспорттау және (немесе) импорттау кезінде сан жағынан шектеу қойылған тауарлар
Экспорттау және (немесе) импорттау кезінде рұқсат беру тәртібі белгіленген тауарлар
Экспорттау және (немесе) импорттау кезінде айрықша құқық белгіленген тауарлар
Ауыл шаруашылығы тауарларының тарифтік квота белгілеу туралы және лицензия беру туралы шешім қабылданған жекелеген түрлері
Кеден одағына мүше мемлекеттер Дүниежүзілік сауда ұйымына қосылу кезінде қабылданған міндеттемелерге сәйкес шектеулер қолданатын тауарлар
Кеден одағына мүше мемлекеттер арнайы қорғау шарасы ретінде Импорт квотасын белгілеу туралы шешім негізінде импортты лицензиялау қолданатын тауарлар
Озонды бұзатын заттар және әкелуге және әкетуге тыйым салынған, құрамында озонды бұзатын заттар бар өнім
Әкелуге тыйым салынған қауіпті қалдықтар

Третий знак номера лицензии имеет нулевое значение или по усмотрению уполномоченного органа используется в значениях от "1" до "9" для целей дополнительной классификации товаров, включенных в соответствующий раздел указанного единого перечня.".

Лицензия нөмірінің үшінші белгісінің нөлдік мәні болады немесе уәкілетті органның қалауы бойынша көрсетілген бірыңғай тізбенің тиісті бөліміне енгізілген тауарларды қосымша сыныптау мақсатында "1-ден" "9-ға" дейін мәндер пайдаланылуы мүмкін.".