2. Установить, что разработка технических схем структур электронных документов и сведений, предусмотренных Описанием, утвержденным настоящим Решением, и обеспечение их размещения в реестре структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли, осуществляются департаментом Евразийской экономической комиссии, в компетенцию которого входит координация работ по созданию и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 10 мая 2016 г. № 39
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 23 сентября 2024 г. № 109)
Правила
информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)" в части, касающейся единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии
Сноска. Правила - в редакции решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 23.09.2024 № 109 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
I. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 319 "О техническом регулировании в таможенном союзе";
Решение Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 г. № 620 "О Едином перечне продукции, подлежащей обязательной оценке (подтверждению) соответствия в рамках Таможенного союза с выдачей единых документов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2012 г. № 293 "О единых формах сертификата соответствия и декларации о соответствии техническим регламентам Таможенного союза и правилах их оформления";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 марта 2018 г. № 41 "О Порядке регистрации, приостановления, возобновления и прекращения действия деклараций о соответствии продукции требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 сентября 2017 г. № 127 "О Порядке формирования и ведения единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии";

2. Осы Шешіммен бекітілген Сипаттамада көзделген электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының техникалық схемаларын әзірлеуді және оларды сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне орналастыруды қамтамасыз етуді құзыретіне Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру және дамыту жөніндегі жұмыстарды үйлестіру кіретін Еуразиялық экономикалық комиссияның департаменті жүзеге асырады деп белгіленсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 180 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 10 мамырдағы
№ 39 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Берілген сәйкестік сертификаттарының және тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағы техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Кеден одағы Комиссиясының "Кеден одағындағы техникалық реттеу туралы" 2010 жылғы 18 маусымдағы № 319 шешімі;
Кеден одағы Комиссиясының "Бірыңғай құжаттар беріле отырып, Кеден одағы шеңберінде сәйкестікті міндетті бағалауға (растауға) жататын өнімдердің бірыңғай тізбесі туралы" 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 620 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кеден одағының техникалық регламенттеріне сәйкестік сертификатының және сәйкестік туралы декларацияның бірыңғай нысандары және оларды ресімдеу қағидалары туралы" 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 293 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Өнімнің Кеден одағы техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкестігі туралы декларацияларды тіркеу туралы ережені бекіту туралы" 2013 жылғы 9 сәуірдегі № 76 шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)" в части, касающейся единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии (далее соответственно – общий процесс, единый реестр сертификатов и деклараций), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"документ об оценке соответствия" – документ, подтверждающий соответствие объекта технического регулирования требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза), или документ, выданный (принятый) в отношении продукции, включенной в единый перечень продукции, подлежащей обязательному подтверждению соответствия с выдачей сертификатов соответствия и деклараций
о соответствии по единой форме;
"единый реестр выданных или принятых документов об оценке соответствия, единый реестр" – общий информационный ресурс, в котором содержатся сведения о выданных или принятых документах об оценке соответствия. Формирование и ведение единого реестра осуществляются Евразийской экономической комиссией в электронном виде с использованием средств интегрированной информационной системы Союза в рамках взаимодействия государств – членов Союза и Евразийской экономической комиссии на основании сведений из национальных частей единого реестра, представляемых в Евразийскую экономическую комиссию уполномоченными органами государств – членов Союза;
"заинтересованный орган государства-члена" – государственный орган (организация) государства – члена Союза, наделенный в соответствии с законодательством государства – члена Союза полномочиями по реализации государственной политики в отдельных сферах и заинтересованный в получении актуальных сведений о выданных или принятых документах об оценке соответствия для реализации возложенных на него полномочий, в том числе запрашивающий уполномоченный орган государства – члена Союза;
"запрашивающий уполномоченный орган государства-члена" – уполномоченный орган государства – члена Союза, получающий сведения о выданных или принятых документах об оценке соответствия из национальной части единого реестра сертификатов и деклараций другого государства – члена Союза;
"национальная часть единого реестра" – часть единого реестра, содержащаяся в информационной системе уполномоченного органа государства – члена Союза, в которой содержатся сведения о выданных или принятых документах об оценке соответствия. Формирование и ведение национальных частей единого реестра обеспечиваются уполномоченными органами государств – членов Союза в соответствии с законодательством государств – членов Союза;
"уполномоченный орган государства-члена" – государственный орган (организация) государства – члена Союза, обеспечивающий формирование и ведение национальной части единого реестра.
Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимыл жасауы кезінде электрондық құжаттармен алмасуы туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағы техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесіне (бұдан әрі тиісінше – жалпы процесс, сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімі) шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамасын қоса алғанда, берілген сәйкестік сертификаттарының және тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте осы жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленген.
3. Осы Қағидаларды жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операциялардың орындалу тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаты үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторландыру" – жалпы процеске белгілі бір қатысушыға белгілі бір әрекеттерді орындауға құқықтар беру;
"сәйкестікті бағалау туралы құжат" – техникалық реттеу объектісінің Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағы техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестігін растайтын құжат немесе бірыңғай нысан бойынша сәйкестік туралы декларациялар мен сәйкестік сертификаттары беріле отырып, сәйкестікті міндетті растауға жататын өнімнің бірыңғай тізбесіне енгізілген өнімге қатысты берілген (қабылданған) құжат;
"сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімі" – қалыптастыру мен жүргізуді Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары қамтамасыз ететін ұлттық бөліктерден тұратын ақпараттық ресурстар.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдерінің тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процеске қатысушы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер

5. Полное наименование общего процесса: "Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)". Общий процесс реализуется в части, касающейся единого реестра сертификатов и деклараций.
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.TS.01, версия 2.0.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является совершенствование механизмов формирования и представления участникам общего процесса сведений из единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия.
8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить получение Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) от уполномоченных органов государств – членов Союза (далее – государства-члены) средствами интегрированной информационной системы Союза (далее – интегрированная система) сведений из национальных частей единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия и их опубликование на информационном портале Союза;
б) обеспечить возможность получения заинтересованными лицами сведений о выданных или принятых документах об оценке соответствия на информационном портале Союза;
в) обеспечить получение запрашивающими уполномоченными органами государств-членов средствами интегрированной системы сведений о выданных или принятых документах об оценке соответствия из национальных частей единого реестра;
г) обеспечить получение заинтересованными органами государств-членов средствами интегрированной системы сведений о выданных или принятых документах об оценке соответствия из единого реестра;
д) обеспечить использование участниками общего процесса единых классификаторов и справочников.
2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
орган Союза, обеспечивающий доступ к сведениям из национальных частей единого реестра сертификатов и деклараций на информационном портале Союза, получающий сведения из национальных частей единого реестра сертификатов и деклараций, обеспечивающий опубликование сведений на информационном портале Союза, а также представляющий сведения из единого реестра сертификатов и деклараций заинтересованным органам государств-членов
P.TS.01.ACT.001
заинтересованное лицо
юридическое или физическое лицо, запрашивающее и получающее сведения из единого реестра сертификатов и деклараций на информационном портале Союза

5. Жалпы процестің толық атауы: "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағы техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу". Жалпы процесс сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте іске асырылады.
6. Жалпы процестің кодтық белгілемесі: P.TS.01, нұсқа 1.0.0.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаты сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімінен мәліметтерді қалыптастыру және жалпы процеске қатысушыларға беру механизмдерін жетілдіру болып табылады.
8. Жалпы процесс мақсатына қол жеткізу үшін мына міндеттерді шешу қажет:
а) Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) Одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) уәкілетті органдарынан сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімдерінің ұлттық бөліктерінен мәліметтерді алуды және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
б) мүдделі тұлғалардың Одақтың ақпараттық порталында сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттар туралы мәліметтерді алу мүмкіндігін қамтамасыз ету;
в) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының интеграцияланған жүйе құралдарымен сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімдерінің ұлттық бөліктерінен сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттар туралы мәліметтерді алуын қамтамасыз ету;
г) жалпы процеске қатысушылардың бірыңғай сыныптауыштар мен анықтамалықтарды пайдалануын қамтамасыз ету.
2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
Одақтың ақпараттық порталында сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінен мәліметтерге қол жеткізуді қамтамасыз ететін, сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінен мәліметтерді алатын және Одақтың ақпараттық порталында мәліметтерді жариялауды қамтамасыз ететін Одақ органы
P.TS.01.ACT.001
мүдделі тұлға
Одақтың ақпараттық порталында сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтерді сұрататын және алатын заңды немесе жеке тұлға

P.TS.01.ACT.002
уполномоченный орган государства-члена
государственный орган (организация) государства-члена, осуществляющий формирование и ведение национальной части единого реестра сертификатов и деклараций и представляющий сведения из национальной части единого реестра сертификатов и деклараций в Комиссию, а также представляющий сведения о документе об оценке соответствия из национальной части единого реестра сертификатов и деклараций запрашивающим уполномоченным органам других государств-членов
P.TS.01.ACT.003
запрашивающий уполномоченный орган государства-члена
уполномоченный орган государства-члена, запрашивающий и получающий сведения о документе об оценке соответствия из национальной части единого реестра сертификатов и деклараций другого государства-члена
P.TS.01.ACT.004
заинтересованный орган государства-члена
государственный орган (организация) государства-члена, запрашивающий и получающий сведения о документе об оценке соответствия из единого реестра сертификатов и деклараций
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры формирования и ведения единого реестра сертификатов и деклараций;
б) процедуры получения сведений из национальной части единого реестра сертификатов и деклараций;
в) процедуры получения сведений из единого реестра сертификатов и деклараций.11. В рамках выполнения процедур общего процесса уполномоченные органы государств-членов осуществляют формирование и ведение национальных частей единого реестра сертификатов и деклараций, представляют сведения о документах об оценке соответствия из национальных частей единого реестра сертификатов и деклараций запрашивающим уполномоченным органам других государств-членов, а также представляют сведения из национальных частей единого реестра сертификатов и деклараций в Комиссию. Комиссия обрабатывает полученную информацию и обеспечивает опубликование данных сведений на информационном портале Союза, а также обеспечивает представление сведений из единого реестра сертификатов и деклараций заинтересованным органам государств-членов средствами интегрированной системы.
При формировании и ведении единого реестра сертификатов и деклараций выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур формирования и ведения единого реестра сертификатов и деклараций:
а) представление сведений об обновлении национальной части единого реестра сертификатов и деклараций;
б) актуализация статусов документов с истекшим сроком действия в едином реестре сертификатов и деклараций.
Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)" в части, касающейся единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2016 г. № 39 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией).

P.TS.01.ACT.002
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігін қалыптастыруды және жүргізуді жүзеге асыратын және Комиссияға сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен алынған мәліметтерді ұсынатын, сондай-ақ басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сұратуы бойынша сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен сәйкестікті бағалау туралы құжат жөніндегі мәліметтерді ұсынатын мүше мемлекеттің уәкілетті органы
P.TS.01.ACT.003
мүше мемлекеттің сұрау салатын уәкілетті органы
басқа мүше мемлекеттің сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен сәйкестікті бағалау туралы құжаттар туралы мәліметтерді сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органы
3. Жалпы процесс құрылымы
10. Жалпы процесс мынадай рәсімдер жиынтығын білдіреді:
а) сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінің жаңартылуы туралы мәліметтерді ұсыну;
б) сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді алу.
11. Жалпы процесс рәсімдерін орындау шеңберінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерін қалыптастыру мен жүргізуді жүзеге асырады және сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінен алынған мәліметтерді Комиссияға ұсынады. Комиссия алынған ақпаратты өңдейді және осы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді.
"Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінің жаңартылуы туралы мәліметтерді ұсыну" (P.TS.01.PRC.001) рәсімін орындау кезінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары Комиссияға белгіленген кезеңдегі сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінен алынған мәліметтерді ұсынады.
Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 10 мамырдағы № 39 шешімімен бекітілген Берілген сәйкестік сертификаттарының және тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағы техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.

При получении запрашивающим уполномоченным органом государства-члена сведений о документе об оценке соответствия из национальной части единого реестра сертификатов и деклараций другого государства-члена выполняется процедура "Получение сведений из национальной части единого реестра сертификатов и деклараций" (P.TS.01.PRC.002), включенная в группу процедур получения сведений из национальной части единого реестра сертификатов и деклараций.
Запрос и представление указанных сведений осуществляются в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)" в части, касающейся единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2016 г. № 39 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов).
При получении заинтересованным органом государства-члена сведений из единого реестра сертификатов и деклараций выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур получения сведений из единого реестра сертификатов и деклараций:
а) получение сведений о дате и времени обновления единого реестра сертификатов и деклараций;
б) получение сведений из единого реестра сертификатов и деклараций;
в) получение измененных сведений из единого реестра сертификатов и деклараций.
Запрос и представление указанных сведений осуществляются в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией.
Формат и структура сведений, представляемых в рамках выполнения процедур общего процесса, должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)" в части, касающейся единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии, утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2016 г. № 39 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией, между уполномоченными органами государств-членов, а также между заинтересованными органами государств-членов и Комиссией осуществляется с использованием интегрированной системы. Доступ к сведениям из единого реестра сертификатов и деклараций для заинтересованных лиц осуществляется через информационный портал Союза.

"Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер алу" (P.TS.01.PRC.002) рәсімін орындау кезінде сұрау салушы мемлекеттің уәкілетті органы басқа мүше мемлекеттің сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен сәйкестікті бағалау туралы құжат жөніндегі мәліметтерді алады.
Көрсетілген мәліметтерді сұрату және ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 10 мамырдағы № 39 шешімімен бекітілген Берілген сәйкестік сертификаттарының және тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағы техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Жалпы процесс рәсімдерін орындау шеңберінде ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 10 мамырдағы № 39 шешімімен бекітілген Берілген сәйкестік сертификаттарының және тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағы техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы, сондай-ақ мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл интеграцияланған жүйе пайдаланыла отырып жүзеге асырылады. Мүдделі тұлғалар үшін сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінен алынатын мәліметтерге қол жеткізу Одақтың ақпараттық порталы арқылы жүзеге асырылады.

12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур формирования и ведения единого реестра сертификатов и деклараций
15. Процедуры формирования и ведения единого реестра сертификатов и деклараций выполняются при обновлении национальных частей единого реестра сертификатов и деклараций, а также при актуализации статусов документов об оценке соответствия с истекшим сроком действия, содержащихся в едином реестре сертификатов и деклараций.
При выполнении процедуры "Представление сведений об обновлении национальной части единого реестра сертификатов и деклараций" (P.TS.01.PRC.001) уполномоченные органы государств-членов представляют в Комиссию сведения о добавленных и измененных документах об оценке соответствия в национальной части единого реестра сертификатов и деклараций за установленный период.
При выполнении процедуры "Актуализация статусов документов с истекшим сроком действия в едином реестре сертификатов и деклараций" (P.TS.01.PRC.003) Комиссия осуществляет принудительное изменение статусов действия содержащихся в едином реестре сертификатов и деклараций документов со статусом "действует" и истекшим сроком действия и уведомляет об этом уполномоченные органы государств-членов, направившие соответствующие сведения из национальной части единого реестра сертификатов и деклараций в рамках выполнения процедуры "Представление сведений об обновлении национальной части единого реестра сертификатов и деклараций" (P.TS.01.PRC.001).
16. Приведенное описание группы процедур формирования и ведения единого реестра сертификатов и деклараций представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур формирования и ведения единого реестра сертификатов и деклараций
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения единого реестра сертификатов и деклараций, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения единого реестра сертификатов и деклараций
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.TS.01.PRC.001
представление сведений об обновлении национальной части единого реестра сертификатов и деклараций
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом государства-члена представляются сведения о добавленных и измененных документах об оценке соответствия в национальной части единого реестра сертификатов и деклараций за период для опубликования обновленных сведений на информационном портале Союза
P.TS.01.PRC.003
актуализация статусов документов с истекшим сроком действия в едином реестре сертификатов и деклараций
в процессе выполнения процедуры Комиссия осуществляет принудительное изменение статусов содержащихся в едином реестре сертификатов и деклараций документов об оценке соответствия с истекшим сроком действия и уведомляет об этом уполномоченные органы государств-членов, представившие в единый реестр соответствующие сведения
5. Группа процедур получения сведений из национальной части единого реестра сертификатов и деклараций

12. Жалпы процесс құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте ұсынылған.
1-сурет. Жалпы процесс құрылымы
13. Операциялардың егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса алғанда, жалпы процесс рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VІІІ бөлімінде келтірілген.
14. Осы бөлімде жалпы схема келтіріледі, онда жалпы процесс рәсімдері арасындағы байланыс пен оларды орындау тәртібі көрсетіледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (модельдеудің біріздендірілген тілі – Unified Modeling Language) графикалық нотациясы пайдаланылып жасалған және мәтіндік сипаттамамен толықтырылған.
4. Жалпы процесс рәсімдері
15. Жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.TS.01.PRC.001
сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінің жаңартылуы туралы мәліметтерді ұсыну
рәсімді орындау процесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы Одақтың ақпараттық порталында жаңартылған мәліметтерді жариялау үшін кезең ішінде сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне қосылған және өзгертілген сәйкестікті бағалау туралы құжаттар жөніндегі мәліметтерді ұсынады
P.TS.01.PRC.002
сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді алу
басқа мүше мемлекеттің сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен сәйкестікті бағалау туралы құжат жөніндегі мәліметтерді сұрау салатын мүше мемлекеттің уәкілетті органының алуы қажет болған кезде орындалады
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
21. Ақпараттық объектілер туралы мәліметтер немесе олардан алынған мәліметтер жалпы процеске қатысушылар арасындағы өзара іс-қимыл процесінде берілетін ақпараттық объектілер тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Ақпараттық объектілер тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.TS.01.BEN.001
сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімі
сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінде қамтылатын сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттар туралы мәліметтер
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауаптылығы
17. Мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін Еуразиялық экономикалық комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақтың құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес жүзеге асырылады, ал мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары

27. Схема выполнения процедуры "Представление сведений об обновлении национальной части единого реестра сертификатов и деклараций" (P.TS.01.PRC.001) представлена на рисунке 5.
Рис. 5. Схема выполнения процедуры "Представление сведений об обновлении национальной части единого реестра сертификатов и деклараций" (P.TS.01.PRC.001)
28. Процедура "Представление сведений об обновлении национальной части единого реестра сертификатов и деклараций" (P.TS.01.PRC.001) выполняется каждые 15 минут с момента предыдущего представления сведений об обновлении национальной части единого реестра сертификатов и деклараций.
29. Первой выполняется операция "Представление сведений об обновлении национальной части единого реестра сертификатов и деклараций" (P.TS.01.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена направляет в Комиссию сведения о добавленных и измененных документах об оценке соответствия с момента последнего представления сведений об обновлении национальной части единого реестра сертификатов и деклараций (далее – сведения об обновлении национальной части единого реестра сертификатов и деклараций). В случае отсутствия изменений в национальной части единого реестра сертификатов и деклараций с момента последнего представления сведений об обновлении национальной части единого реестра сертификатов и деклараций уполномоченный орган государства-члена направляет в Комиссию уведомление об отсутствии изменений.
30. При поступлении в Комиссию сведений об обновлении национальной части единого реестра сертификатов и деклараций или уведомления об отсутствии изменений выполняется операция "Прием и обработка сведений об обновлении национальной части единого реестра сертификатов и деклараций" (P.TS.01.OPR.002), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения или уведомление об отсутствии изменений, выполняет их обработку и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление о результатах обработки представленных сведений или уведомление об отсутствии изменений.
31. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена уведомления о результатах обработки сведений выполняется операция "Получение уведомления об обработке представленных сведений" (P.TS.01.OPR.003), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, направивший сведения, осуществляет обработку полученного уведомления о результатах обработки сведений.
32. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений об обновлении национальной части единого реестра сертификатов и деклараций" (P.TS.01.OPR.002) выполняется операция "Опубликование обновленных сведений на информационном портале Союза" (P.TS.01.OPR.004), по результатам выполнения которой Комиссия обеспечивает опубликование сведений об обновлении национальной части единого реестра сертификатов и деклараций на информационном портале Союза.

27. "Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді алу" (P.TS.01.PRC.002) рәсімін орындау схемасы 3-суретте берілген.
3-сурет. "Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді алу" (P.TS.01.PRC.002) рәсімін орындау схемасы
28. "Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді алу" (P.TS.01.PRC.002) рәсімі басқа мүше мемлекеттің сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді сұрау салушы мүше мемлекеттің уәкілетті органы алуы қажет болған кезде орындалады.
29. Алдымен "Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді алу" (P.TS.01.OPR.005) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша сұрау салушы мүше мемлекеттің уәкілетті органы басқа мүше мемлекеттің уәкілетті органына мәліметтерді ұсынуға сұрау салу жібереді.
30. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде "Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.TS.01.OPR.006) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы сұрау салушы мүше мемлекеттің уәкілетті органына сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді жібереді. Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінде сұратылған мәліметтер болмаған кезде мүше мемлекеттің уәкілетті органы сұрау салушы мүше мемлекеттің уәкілетті органына мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жібереді.
31. Сұрау салушы мүше мемлекеттің уәкілетті органы басқа мүше мемлекеттің сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді немесе мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алған кезде "Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.TS.01.OPR.007) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұсынылған мәліметтерді немесе мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
32. Сұрау салушы мүше мемлекеттің уәкілетті органының сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді немесе мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алу "Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді алу" (P.TS.01.PRC.002) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.

3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных пунктом 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)" в части, касающейся единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии, утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2016 г. № 39 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном
взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец данных
представляет сведения из национальной части единого реестра сертификатов и деклараций в Евразийскую экономическую комиссию для опубликования на информационном портале Союза, получает уведомления об изменении в едином реестре статусов документов об оценке соответствия, сведения о которых он представил в единый реестр сертификатов и деклараций
уполномоченный орган государства – члена Союза (P.TS.01.ACT.002)
Координатор
получает сведения из национальной части единого реестра сертификатов и деклараций и обеспечивает их опубликование
на информационном портале Союза, уведомляет уполномоченный орган, представивший сведения
о документе об оценке соответствия в единый реестр сертификатов и деклараций,
об изменении статуса документа в едином реестре, а также представляет сведения
из единого реестра сертификатов и деклараций заинтересованным органам государств – членов Союза
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
Потребитель сведений
осуществляет формирование запросов и получение сведений из единого реестра сертификатов и деклараций
заинтересованный орган государства – члена Союза (P.TS.01.ACT.004)

3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды іске асыруға тікелей бағытталған, жалпы процесс операцияларын орындау тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылдаушы операция", "респондент", "жалпы процесс хабары" және "жалпы процесс транзакциясы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 10 мамырдағы № 39 шешімімен бекітілген Берілген сәйкестік сертификаттарының және тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағы техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Деректердің иесі
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Еуразиялық экономикалық комиссияға сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер ұсынады
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.TS.01.ACT.002)
Үйлестіруші
сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер алады және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.ACT.001)

2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными и (или) заинтересованными органами государств – членов Союза (далее – уполномоченные органы государств-членов) и Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) в соответствии с процедурами общего процесса, сгруппированными по их назначению:
информационное взаимодействие при формировании и ведении единого реестра сертификатов и деклараций;
информационное взаимодействие при получении сведений из единого реестра сертификатов и деклараций.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия
между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)" в части, касающейся единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии, утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2016 г. № 39 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

2. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл "Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінің жаңартылуы туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесс рәсіміне сәйкес Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары (бұдан әрі – мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары) мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) арасында жүзеге асырылады.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы 1-суретте ұсынылған.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процесс құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін үндестіру мақсатында хабарлар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялар мен осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакциялары арасындағы өзара байланыс айқындалған.
10. Жалпы процесс транзакциясын орындау кезінде бастамашы операцияны (бастамашылық операция) жүзеге асыру шеңберінде респондентке сұрау салу хабарын жібереді, респондент оған жауап ретінде өзі жүзеге асыратын операция (қабылдаушы операция) шеңберінде жалпы процесс транзакциясы шаблонына байланысты жауап хабар жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабар құрамындағы деректер құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 10 мамырдағы № 39 шешімімен бекітілген Берілген сәйкестік сертификаттарының және тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағы техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

1. Транзакция общего процесса "Передача сведений об обновлении национальной части единого реестра сертификатов и деклараций" (P.TS.01.TRN.001)
16. Транзакция общего процесса "Передача сведений об обновлении национальной части единого реестра сертификатов и деклараций" (P.TS.01.TRN.001) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о документах об оценке соответствия, измененных или вновь включенных в национальную часть единого реестра сертификатов и деклараций. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 4. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 5.
Рис. 4. Схема выполнения транзакции общего процесса "Передача сведений
об обновлении национальной части единого реестра сертификатов и деклараций" (P.TS.01.TRN.001)
Таблица 5
Описание транзакции общего процесса "Передача сведений
об обновлении национальной части единого реестра сертификатов
и деклараций" (P.TS.01.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.TS.01.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
передача сведений об обновлении национальной части единого реестра сертификатов
и деклараций
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений об обновлении национальной части единого реестра сертификатов и деклараций
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений об обновлении национальной части единого реестра сертификатов и деклараций
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
единый реестр сертификатов и деклараций (P.TS.01.BEN.001): сведения обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
15 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения об обновлении национальной части единого реестра сертификатов и деклараций (P.TS.01.MSG.001)
ответное сообщение
уведомление об обработке представленных сведений (P.TS.01.MSG.003)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) – для P.TS.01.MSG.001;
нет – для P.TS.01.MSG.003
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

1. "Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімі ұлттық бөлігінің жаңартылуы туралы мәліметтерді беру" (P.TS.01.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясы
14. "Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімі ұлттық бөлігінің жаңартылуы туралы мәліметтерді беру" (P.TS.01.TRN.001) жалпы процесс транзакциясы бастамашының респондентке сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне қайта енгізілген немесе өзгертілген сәйкестікті бағалау туралы құжаттар туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 3-суретте ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 4-кестеде келтірілген.
3-сурет. "Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімі ұлттық бөлігінің жаңартылуы туралы мәліметтерді беру" (P.TS.01.TRN.001) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
4-кесте
"Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімі ұлттық бөлігінің жаңартылуы туралы мәліметтерді беру" (P.TS.01.TRN.001) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.TS.01.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімі ұлттық бөлігінің жаңартылуы туралы мәліметтерді беру
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімі ұлттық бөлігінің жаңартылуы туралы мәліметтерді беру
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімі ұлттық бөлігінің жаңартылуы туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімі (P.TS.01.BEN.001): мәліметтер өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
10 мин
жауап күту уақыты
15 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімі ұлттық бөлігінің жаңартылуы туралы мәліметтер (P.TS.01.MSG.001)
жауап хабар
ұсынылған мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама (P.TS.01.MSG.003)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру

3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)" в части, касающейся единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии, утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2016 г. № 39 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец сведений
представляет сведения
о документе об оценке соответствия из национальной части единого реестра сертификатов и деклараций
по запросу
уполномоченный орган государства – члена Союза (P.TS.01.ACT.002)
Потребитель сведений
направляет запрос через интегрированную информационную систему Союза и получает сведения
о документе об оценке соответствия из национальной части единого реестра сертификатов и деклараций
запрашивающий уполномоченный орган государства – члена Союза (P.TS.01.ACT.003)

3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды іске асыруға тікелей бағытталған, жалпы процесс операцияларын орындау тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылдаушы операция", "респондент", "жалпы процесс хабары" және "жалпы процесс транзакциясы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 10 мамырдағы № 39 шешімімен бекітілген Берілген сәйкестік сертификаттарының және тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағы техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
1
Мәліметтердің иесі
сұрау салу бойынша сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен сәйкестікті бағалау туралы құжат жөніндегі мәліметтерді ұсынады
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.TS.02.ACT.002)
Мәліметтерді тұтынушы
сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы сұрау салу жібереді және сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен сәйкестікті бағалау туралы құжат жөніндегі мәліметтерді алады
Одаққа мүше мемлекеттің сұрау салатын уәкілетті органы (P.TS.02.ACT.003)

2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие при получении сведений из национальных частей единого реестра сертификатов и деклараций осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – уполномоченные органы государств-членов) в соответствии с процедурой общего процесса "Получение сведений из национальной части единого реестра сертификатов и деклараций".
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями
и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор
в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)" в части, касающейся единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии, утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2016 г. № 39 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при получении сведений
из национальных частей единого реестра сертификатов и деклараций

2. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (бұдан әрі – мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары) сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінен мәліметтерді алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылы "Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінен мәліметтерді алу" жалпы процесі рәсіміне сәйкес мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында жүзеге асырылады.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы 1-суретте ұсынылған.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процесс құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін үндестіру мақсатында хабарлар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялар мен осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакциялары арасындағы өзара байланыс айқындалған.
10. Жалпы процесс транзакциясын орындау кезінде бастамашы операцияны (бастамашылық операция) жүзеге асыру шеңберінде респондентке сұрау салу хабарын жібереді, респондент оған жауап ретінде өзі жүзеге асыратын операция (қабылдаушы операция) шеңберінде жалпы процесс транзакциясы шаблонына байланысты жауап хабар жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабар құрамындағы деректер құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 10 мамырдағы № 39 шешімімен бекітілген Берілген сәйкестік сертификаттарының және тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағы техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.
11. Жалпы процесс транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер тобы шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінен мәліметтерді алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылы

12. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений из национальных частей единого реестра сертификатов и деклараций представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений
из национальных частей единого реестра сертификатов и деклараций
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при получении сведений из национальных частей
единого реестра сертификатов и деклараций
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6

12. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінен мәліметтерді алуы кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте ұсынылған. Әрбір жалпы процесс рәсімі үшін 2-кестеде операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және нәтижелеуші жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
2-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінен мәліметтерді алуы кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Бірыңғай тізілімді қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінен мәліметтерді алуы кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6

Получение сведений из национальной части единого реестра сертификатов и деклараций (P.TS.01.PRC.002)
1
Запрос сведений из национальной части единого реестра сертификатов и деклараций (P.TS.01.OPR.005).
Прием и обработка сведений из национальной части единого реестра сертификатов и деклараций (P.TS.01.OPR.007)
единый реестр сертификатов и деклараций (P.TS.01.BEN.001): сведения запрошены
обработка и представление сведений
из национальной части единого реестра сертификатов и деклараций (P.TS.01.OPR.006)
единый реестр сертификатов и деклараций (P.TS.01.BEN.001): сведения представлены,
единый реестр сертификатов и деклараций (P.TS.01.BEN.001): сведения отсутствуют
получение сведений о документе об оценке соответствия (P.TS.01.TRN.003)
VI. Описание сообщений общего процесса
13. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 3. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 3.
Таблица 3
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.TS.01.MSG.004
запрос сведений о документе
об оценке соответствия
документ (R.004)
P.TS.01.MSG.005
сведения о документе
об оценке соответствия
сведения из единого реестра сертификатов и деклараций (R.TR.TS.01.001)
P.TS.01.MSG.006
уведомление об отсутствии сведений о документе
об оценке соответствия
уведомление о результате обработки (R.006)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Получение сведений о документе
об оценке соответствия" (P.TS.01.TRN.003)

Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінен мәліметтерді алу (P.TS.01.PRC.002)
1
Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен сәйкестікті бағалау туралы құжат жөніндегі мәліметтерді сұрату (P.TS.01.OPR.005).
Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен сәйкестікті бағалау туралы құжат жөніндегі мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.TS.01.OPR.007)
сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімі (P.TS.01.BEN.001): мәліметтер сұратылды
сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен алынған мәліметтерді өңдеу және ұсыну (P.TS.01.OPR.006)
сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімі (P.TS.01.BEN.001): мәліметтер ұсынылды, сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімі
(P.TS.01.BEN.001):
мәліметтер жоқ
сәйкестікті бағалау туралы құжат жөніндегі мәліметтерді алу (P.TS.01.TRN.003)
VI. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
13. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл жасау шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 3-кестеде келтірілген. Хабар құрамындағы деректер құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында тиісті құрылымға сілтеме 3-кестенің 3-бағанындағы мән бойынша белгіленеді.
3-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.TS.01.MSG.004
сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімі ұлттық бөлігінің жаңартылуы туралы мәліметтер
құжат (R.004)
P.TS.01.MSG.005
сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінде өзгерістердің жоқ екендігі туралы мәліметтер
сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінен алынған мәліметтер
(R.TR.TS.01.001)
P.TS.01.MSG.006
ұсынылған мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Сәйкестікті бағалау туралы құжат жөніндегі мәліметтерді алу" (P.TS.01.TRN.003) жалпы процесінің транзакциясы

14. Транзакция общего процесса "Получение сведений о документе об оценке соответствия" (P.TS.01.TRN.003) выполняется для передачи инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 3. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 4.
Рис. 3. Схема выполнения транзакции общего процесса
"Получение сведений о документе об оценке соответствия" (P.TS.01.TRN.003)
Таблица 4
Описание транзакции общего процесса "Получение сведений
о документе об оценке соответствия" (P.TS.01.TRN.003)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.TS.01.TRN.003
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений о документе об оценке соответствия
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос и получение сведений о документе
об оценке соответствия
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление сведений о документе об оценке соответствия
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
единый реестр сертификатов и деклараций (P.TS.01.BEN.001): сведения представлены
единый реестр сертификатов и деклараций (P.TS.01.BEN.001): сведения отсутствуют
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
4 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений о документе об оценке соответствия (P.TS.01.MSG.004)
ответное сообщение
сведения о документе об оценке соответствия (P.TS.01.MSG.005)
уведомление об отсутствии сведений о документе об оценке соответствия (P.TS.01.MSG.006)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) – для P.TS.01.MSG.004, P.TS.01.MSG.005;
нет – для P.TS.01.MSG.006
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
15. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы Союза. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 5.

14. "Сәйкестікті бағалау туралы құжат жөніндегі мәліметтерді алу" (P.TS.01.TRN.003) жалпы процесс транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 3-суретте ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 4-кестеде келтірілген.
3-сурет. "Сәйкестікті бағалау туралы құжат жөніндегі мәліметтерді алу" (P.TS.01.TRN.003) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
4-кесте
"Сәйкестікті бағалау туралы құжат жөніндегі мәліметтерді алу" (P.TS.01.TRN.003) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.TS.01.TRN.003
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
сәйкестікті бағалау туралы құжат жөніндегі мәліметтерді алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
сәйкестікті бағалау туралы құжат жөніндегі мәліметтерді сұрау және алу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
сәйкестікті бағалау туралы құжат жөніндегі мәліметтерді өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімі (P.TS.01.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімі (P.TS.01.BEN.001): мәліметтер жоқ
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
4 сағ
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
сәйкестікті бағалау туралы құжат жөніндегі мәліметтерді сұрату (P.TS.01.MSG.004)
жауап хабар
сәйкестікті бағалау туралы құжат жөніндегі мәліметтер (P.TS.01.MSG.005)
сәйкестікті бағалау туралы құжат жөніндегі мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама (P.TS.01.MSG.006)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
VIII. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі
15. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде штаттан тыс жағдайлар болып, онда деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізіле алмауы мүмкін. Штаттан тыс жағдайлар техникалық іркілістер, күту уақыты өткен кезде және өзге жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушының штаттан тыс жағдайдың туындау себептері туралы түсініктемелер және оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне тиісті сұрау салу жолдау мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 5-кестеде келтірілген.

3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"государство-член" – государство, являющееся членом Союза;
"реквизит" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"ТН ВЭД ЕАЭС" – единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

3. Осы Сипаттама сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен жалпы процесс рәсімдерін іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейін иерархиялық деңгейі ескеріліп, толық деректемелік құрам көрсетіле отырып, кесте нысанында берілген.
5. Кестеде электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер моделі элементтерінің бірмәнді сәйкестігі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылған:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің орныққан немесе ресми сөздік белгілемесі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер элементінің деректемеге сәйкес келетін сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің сөзбен сипатталуы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің міндеттілігі (опционалдылығы) және ықтимал қайталау саны.
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілемелер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет (n > 1) қайталануға тиіс;
1..* – деректеме міндетті, ешбір шектеусіз қайталана алады;
n..* – деректеме міндетті, n реттен (n > 1) кем қайталанбауға тиіс;
n..m – деректеме міндетті, n реттен кем және m реттен көп (n > 1, m > n) қайталанбауға тиіс;
0..1 – деректеме опционалды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционалды, ешбір шектеусіз қайталана алады;
0..m – деректеме опционалды, кемінде m рет (m > 1) қайталана алады.
III. Негізгі ұғымдар
8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"деректеме" – белгілі бір контексте бөлінбейтін біртұтас болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі;
"ЕАЭО СЭҚ ТН" – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы.
Осы Сипаттамада пайдаланылатын "базистік деректер моделі", "деректер моделі", "нысаналы саланың деректер моделі", "нысаналы сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)" в части, касающейся единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии, утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2016 г. № 39.
В таблицах 4, 7, 10, 13, 16 настоящего Описания под Регламентами информационного взаимодействия понимаются Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)" в части, касающейся единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии, и Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)" в части, касающейся единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии, утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2016 г. № 39.
IV. Структуры электронных документов и сведений

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 10 мамырдағы № 39 шешімімен бекітілген Берілген сәйкестік сертификаттарының және тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағы техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
4, 7, 10 және 13-кестелерде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 10 мамырдағы № 39 шешімімен бекітілген Берілген сәйкестік сертификаттарының және тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағы техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті және Берілген сәйкестік сертификаттарының және тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағы техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымы

R.TR.TS.01.001
сведения из единого реестра сертификатов и деклараций
urn:EEC:R:TR:TS:01:ConformityDocsRegistryDetails:v1.0.3
2.2
R.TR.TS.01.002
запрос сведений из единого реестра сертификатов
и деклараций
urn:EEC:R:TR:TS:01:ConformityDocsRegistryRequestDetails:v1.0.0
1. Структуры электронных документов и сведений в базисной модели
10. Описание структуры электронного документа (сведений) "Документ" (R.004) приведено в таблице 2.
Таблица 2
Описание структуры электронного документа (сведений) "Документ" (R.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
документ
2
Идентификатор
R.004
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения о документе и его содержимое
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:DocDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
DocDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_DocDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.
11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:BaseDataTypes:vХ.Х.Х
bdt
2
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
3
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.
12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Документ" (R.004) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Документ" (R.004)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:‌EDoc‌Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1

R.TR.TS.01.001
сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінен алынған мәліметтер
urn:EEC:R:TR:TS:01:ConformityDocsRegistryDetails:v1.0.0
1. Базистік модельдегі электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымы
10. "Құжат" (R.004) электрондық құжаты (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
"Құжат" (R.004) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
құжат
2
Сәйкестендіргіш
R.004
3
Нұсқа
Y.Y.Y
4
Анықтама
құжат туралы мәліметтер
5
Пайдалану
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:DocDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
DocDetails
8
XML-схемасы файлының аты
EEC_R_DocDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарындағы аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" деген символдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 10 мамырдағы № 39 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу және бекіту кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
11. Аттардың импортталатын кеңістігі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Аттардың импортталатын кеңістігі
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:BaseDataTypes:vХ.Х.Х
bdt
2
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
3
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Аттардың импортталатын кеңістігіндегі "Х.Х.Х" деген символдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 10 мамырдағы № 39 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу және бекіту кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
12. "Құжат" (R.004) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Құжат" (R.004) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарының кодтық белгілемесі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.
[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1

13. Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведено в таблице 5.
Таблица 5
Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
уведомление о результате обработки
2
Идентификатор
R.006
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения о результате обработки запроса респондентом
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ProcessingResultDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии
с номером версии базисной модели данных, использованной
при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

13. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
2
Сәйкестендіргіш
R.006
3
Нұсқа
Y.Y.Y
4
Анықтама
респонденттің сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы мәліметтер
5
Пайдалану
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ProcessingResultDetails
8
XML-схемасы файлының аты
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарындағы аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" деген символдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 10 мамырдағы № 39 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу және бекіту кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

15. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 7.
Таблица 7
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:‌EDoc‌Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
1
1.6. Код языка
(csdo:‌Language‌Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
1

15. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарының кодтық белгілемесі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының бірыңғай тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгілемесі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдарының бірыңғай тізіліміне сәйкес кодтың мәні
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бірмәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
осы электрондық құжат (мәліметтер) жауап ретінде қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1-ге сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні мен уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
мәліметтерді өңдеу аяқталған күн мен уақыт
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1

3. Код результата обработки
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии со справочником результатов обработки электронных документов и сведений.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
4. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесімен алынған электрондық құжатты (мәліметтерді) өңдеу нәтижесінің кодтық белгілемесі
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
1
4. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
еркін нысанда мәліметтерді өңдеу нәтижесінің сипаттамасы
M.SDE.00002

csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
16. Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007) приведено в таблице 8.
Таблица 8
Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
состояние актуализации общего ресурса
2
Идентификатор
R.007
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения для актуализации общего ресурса
5
Использование
используется для запроса даты и времени обновления общего ресурса и ответа на этот запрос, а также для запроса актуальных или полных (измененных, обновленных) сведений из общего ресурса
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ResourceStatusDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
16. "Жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 8-кестеде келтірілген
8-кесте
"Жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі
2
Сәйкестендіргіш
R.007
3
Версиясы
Y.Y.Y
4
Анықтама
жалпы ресурсты өзектілендіруге арналған мәліметтер
5
Пайдалану
жалпы ресурстың жаңартылу күні мен уақытын сұрату үшін және осы сұратуға жауап беру үшін, сондай-ақ жалпы ресурстан жаңартылған және толық мәліметтерді сұрату үшін пайдаланылады
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ResourceStatusDetails
8
XML-схемасы файлының аты
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарындағы аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" деген символдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 10 мамырдағы № 39 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу және бекіту кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны, представившей сведения в общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
4. Идентификатор информационного объекта общего процесса
(csdo:‌Information‌Resource‌Id)
строка символов, идентифицирующая общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00326
csdo:‌Information‌Resource‌Id‌Type (M.SDT.00330)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2. Структуры электронных документов и сведений в предметной области "Техническое регулирование"
19. Описание структуры электронного документа (сведений) "Сведения из единого реестра сертификатов и деклараций" (R.TR.TS.01.001) приведено в таблице 11.
Таблица 11
Описание структуры электронного документа (сведений) "Сведения из единого реестра сертификатов и деклараций" (R.TR.TS.01.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
сведения из единого реестра сертификатов и деклараций
2
Идентификатор
R.TR.TS.01.001
3
Версия
1.0.3
4
Определение
сведения из единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:TR:TS:01:ConformityDocsRegistryDetails:v1.0.3
7
Корневой элемент XML-документа
ConformityDocsRegistryDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_TR_TS_01_ConformityDocsRegistryDetails_v1.0.3.xsd
20. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 12.
Таблица 12
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:BaseDataTypes:vХ.Х.Х
bdt
2
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
3
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
4
urn:EEC:M:TR:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
trcdo
5
urn:EEC:M:TR:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
trsdo
Символы "X.X.X" и "Z.Z.Z" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.
21. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Сведения из единого реестра сертификатов и деклараций" (R.TR.TS.01.001) приведен в таблице 13.
Таблица 13
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений)

3. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
жалпы ресурсқа (тізілімге, тізбеге, дерекқорға) мәліметтерді ұсынған елдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2. "Техникалық реттеу" нысаналы саласындағы электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары
19. "Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінен алынған мәліметтер" (R.TR.TS.01.001) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 11-кестеде келтірілген.
11-кесте
"Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінен алынған мәліметтер" (R.TR.TS.01.001) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттама
1
2
3
1
Аты
сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінен алынған мәліметтер
2
Сәйкестендіргіш
R.TR.TS.01.001
3
Нұсқа
1.0.0
4
Анықтама
берілген сәйкестік сертификаттар мен тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізілімінен алынған мәліметтер
5
Пайдалану
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:TR:TS:01:ConformityDocsRegistryDetails:v1.0.0
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ConformityDocsRegistryDetails
8
XML-схемасы файлының аты
EEC_R_TR_TS_01_ConformityDocsRegistryDetails_v1.0.0.xsd
20. Аттардың импортталатын кеңістігі 12-кестеде келтірілген.
12-кесте
Аттардың импортталатын кеңістігі
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:BaseDataTypes:vХ.Х.Х
bdt
2
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
3
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
4
urn:EEC:M:TR:ComplexDataObjects:vX.X.X
trcdo
5
urn:EEC:M:TR:SimpleDataObjects:vX.X.X
trsdo
Аттардың импортталатын кеңістігіндегі "Х.Х.Х" деген символдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 10 мамырдағы № 39 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу және бекіту кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
21. "Сертификаттар мен декларациялардың бірыңғай тізілімінен алынған мәліметтер" (R.TR.TS.01.001) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 13-кестеде келтірілген.
13-кесте

2.2. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
2.3. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
2.4. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
дата внесения сведений в единый реестр выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии
M.SDE.00137
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
1
2.5. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
2.6. Орган по сертификации
(trcdo:‌Conformity‌Authority‌V2‌Details)
информация об органе по сертификации, выдавшем (зарегистрировавшем) документ об оценке соответствия
M.TR.CDE.00581
trcdo:‌Conformity‌Authority‌V2‌Details‌Type (M.TR.CDT.00078)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.6.1. Идентификатор органа по оценке соответствия
(trsdo:‌Conformity‌Authority‌Id)
уникальный идентификационный номер органа по оценке соответствия, указанный в национальной части единого реестра органов по оценке соответствия Евразийского экономического союза (в том числе органов по сертификации, испытательных лабораторий (центров))
M.TR.SDE.00031
csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
2.6.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны, в которой зарегистрирован орган по сертификации
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.6.3. Регистрационный номер аттестата аккредитации (уникальный номер записи об аккредитации)
(trsdo:‌Accreditation‌Certificate‌Id)
номер документа, подтверждающего аккредитацию органа по сертификации, или уникальный номер записи об аккредитации
M.TR.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1

2.2. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеген кезде берілетін цифрлық немесе цифрлық-әріптік белгілеме
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
2.3. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжатты беру және тіркеу күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.4. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
құжаттың күші бар болатын мерзімнің басталуы
M.SDE.00137
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
1
2.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің өту күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжаттың күші бар болатын мерзімнің аяқталған күні
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.6. Сәйкестікті бағалау жөніндегі орган
(trcdo:‌Conformity‌AuthorityV2‌Details)
құжатты берген (тіркеген) сәйкестікті бағалау жөніндегі орган туралы ақпарат
M.TR.CDE.00098
trcdo:‌Conformity‌Authority‌V2Details‌Type (M.TR.CDT.00078)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.6.1. Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тіркелім) бойынша жазба нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kind‌Id атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістері анықтамалығынан алынған сәйкестендіргіштің мәні
1
2.6.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.6.3. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
құжатты берген шаруашылық жүргізуші субъекті басшысының тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе ортаңғы аты)
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3.  Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1

csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1
2.9.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00188
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.9.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.9.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.9.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.9.7. Адрес
(ccdo:‌Address‌V4‌Details)
адрес хозяйствующего субъекта
M.CDE.00076
ccdo:‌Address‌Details‌V4‌Type (M.CDT.00079)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии со справочником видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011

csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
1
2.9.3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе шаруашылық қызметті жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
M.SDE.00188
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.9.4. Ұйымдық-құқықтық нысан коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
шаруашылық жүргізуші тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгілемесі
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.9.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.9.6. Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тіркелім) бойынша жазба нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kind‌Id атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістері анықтамалығынан алынған сәйкестендіргіштің мәні
1
2.9.7. Мекенжайы
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодтық белгілемесі
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Мекенжай түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустық, құрылыстың белгілемесі
M.SDE.00011

2.14.1. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.14.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа, включающее в себя при необходимости вид документа, наименование принявшего органа (организации) и собственное наименование документа
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.14.3. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
2.15. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
фамилия, имя, отчество эксперта (эксперта-аудитора)
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.15.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
имя физического лица
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.15.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.15.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.16. Код вида документа об оценке соответствия
(trsdo:‌Conformity‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа об оценке соответствия
M.TR.SDE.00001
trsdo:‌Conformity‌Doc‌Kind‌Code‌Type (M.TR.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором видов документов об оценке соответствия.
Шаблон: \d{2}
0..1
2.17. Наименование вида документа об оценке соответствия
(trsdo:‌Conformity‌Doc‌Kind‌Name)
наименование вида документа об оценке соответствия
M.TR.SDE.00260
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.18. Код схемы сертификации
(trsdo:‌Certification‌Scheme‌Code)
кодовое обозначение схемы сертификации или схемы декларирования
M.TR.SDE.00035
trsdo:‌Certification‌Scheme‌Code‌Type (M.TR.SDT.00267)
Значение кода схемы оценки соответствия в соответствии с перечнем технических регламентов Союза (технических регламентов Таможенного союза).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
2.19. Сведения о документе, обеспечивающем соблюдение требований
(trcdo:‌Compliance‌Providing‌Doc‌Details)
информация о стандарте или ином документе, в результате применения которого обеспечивается соблюдение установленных требований
M.TR.CDE.00860
trcdo:‌Compliance‌Providing‌Doc‌Details‌Type (M.TR.CDT.00010)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.19.1. Обозначение структурного элемента документа
(trcdo:‌Doc‌Structural‌Element‌Details)
обозначение раздела (пункта, подпункта) стандарта, в результате применения которого на добровольной основе обеспечивается соблюдение установленных требований
M.TR.CDE.00056
trcdo:‌Doc‌Structural‌Element‌Details‌Type (M.TR.CDT.00011)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Идентификатор структурного элемента документа
(trsdo:‌Doc‌Structural‌Element‌Id)
идентификатор структурного элемента документа
M.TR.SDE.00078
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Наименование структурного элемента документа
(trsdo:‌Doc‌Structural‌Element‌Name)
наименование структурного элемента документа
M.TR.SDE.00079
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1

2.14.1. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы, ол қажет болған кезде құжаттың түрін, құжатты қабылдаған орган (ұйым) атауын және құжаттың өз атауын қамтиды
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
1
2.14.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.14.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде берілетін цифрлық немесе цифрлық-әріптік белгілеме
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
2.15. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
сарапшының (сарапшы аудитордың) тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.15.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.15.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің (екінші немесе ортаңғы) аты
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.15.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.16. Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің коды
(trsdo:‌Conformity‌Doc‌Kind‌Code)
сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00001
trsdo:‌Conformity‌Doc‌Kind‌Code‌Type (M.TR.SDT.00001)
Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
Шаблон: \d{2}
0..1
2.17. Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің атауы
(trsdo:‌Conformity‌Doc‌Kind‌Name)
сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің атауы
M.TR.SDE.00260
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.18. Құжаттың қолданылу мәртебесі
(trcdo:‌Doc‌Status‌Details)
құжат мәртебесінің өзгеруі туралы мәліметтер
M.TR.CDE.00040
trcdo:‌Doc‌Status‌Details‌Type (M.TR.CDT.00030)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.18.1. Құжаттың қолданылу мәртебесінің коды
(trsdo:‌Doc‌Status‌Code)
құжаттың қолданылу мәртебесінің кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00053
trsdo:‌Doc‌Status‌Code‌Type (M.TR.SDT.00015)
Құжаттың қолданылу мәртебелерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d
0..1
2.18.2. Құжат туралы мәліметтер
(trcdo:‌Doc‌Information‌Details)
құжаттың қолданылу мәртебесі соның негізінде белгіленген құжат туралы ақпарат
M.TR.CDE.00026
trcdo:‌Doc‌Information‌Details‌Type (M.TR.CDT.00018)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы, ол қажет болған кезде құжаттың түрін, оны қабылдаған орган (ұйым) атауын және құжаттың өз атауын қамтиды
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
1
*.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде берілетін цифрлық немесе цифрлық-әріптік белгілеме
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
2.18.3. Бастапқы күн
(csdo:‌Start‌Date)
мәртебенің қолданылуының бастапқы күні
M.SDE.00073
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.18.4. Соңғы күн
(csdo:‌End‌Date)
мәртебенің қолданылуының соңғы күні
M.SDE.00074
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.18.5. Ескертпе
(csdo:‌Note‌Text)
құжаттың қолданылу мәртебесінің өзгеру себебінің сипаттамасы
M.SDE.00076
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
2.19. Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары
(ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details)
сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы ақпарат
M.CDE.00032
ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details‌Type (M.CDT.00033)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.19.1. Қолданылу кезеңі
(ccdo:‌Validity‌Period‌Details)
жалпы ресурс жазбасының (тізілімінің, тізбесінің, дерекқорының) қолданылу кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Бастапқы күні мен уақыты
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
бастапқы күні мен уақыты
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
*.2. Соңғы күні мен уақыты
(csdo:‌End‌Date‌Time)
соңғы күні мен уақыты
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1

3. Процедуры, определенные в настоящем Порядке, выполняются одномоментно либо на протяжении определенного периода времени при присоединении нового участника к общему процессу.
III. Основные понятия
4. Понятия, используемые в настоящем Порядке, означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы Союза" – технические, технологические, методические и организационные документы, разрабатываемые и утверждаемые Евразийской экономической комиссией в соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года);
"технологические документы" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общего процесса, предусмотренный пунктом 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных пунктом 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)" в части, касающейся единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии, утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2016 г. № 39 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
5. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур, предусмотренных настоящим Порядком, приведены в таблице.
Таблица
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование
роли
Описание
роли
Участник,
выполняющий роль
1
2
3
4
1
Присоединяющийся участник общего процесса
выполняет процедуры, предусмотренные настоящим Порядком
уполномоченный орган государства – члена Союза (P.TS.01.ACT.002),запрашивающий уполномоченный орган государства – члена Союза (P.TS.01.ACT.003),заинтересованный орган государства – члена Союза (P.TS.01.ACT.004)
2
Координатор общего процесса
координирует выполнение процедур, предусмотренных настоящим Порядком
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
3
Участник общего процесса
осуществляет взаимодействие в соответствии с технологическими документами и участвует в тестировании информационного взаимодействия с присоединяющимся участником общего процесса
уполномоченный орган государства – члена Союза (P.TS.01.ACT.002),запрашивающий уполномоченный орган государства – члена Союза (P.TS.01.ACT.003),заинтересованный орган государства – члена Союза (P.TS.01.ACT.004),
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
V. Описание процедуры присоединения к общему процессу

3. Осы Тәртіпте айқындалған рәсімдер жалпы процеске жаңа қатысушы қосылған кезде бір мезгілде не белгілі бір уақыт ішінде орындалады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Тәртіпте пайдаланылатын ұғымдар мыналарды білдіреді:
"сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия әзірлейтін және бекітетін техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;
"жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімімен бекітілген технологиялық құжаттардың үлгілік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 10 мамырдағы № 39 шешімімен бекітілген Берілген сәйкестік сертификаттарының және тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағы техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
5. Өзара іс-қимылға қатысушылардың жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындау кезіндегі рөлдері кестеде келтірілген.
Кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың тізбесі
Р/с №
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
4
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
жалпы процеске қосылады, қажетті анықтамалықтар мен сыныптауыштар алады, сондай-ақ берілген сәйкестік сертификаттары мен тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді (өзгертілген мәліметтерді) ұсыну үшін жауапты болады
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.TS.02.ACT.002)
2
Жалпы процесті үйлестіруші
Еуразиялық экономикалық комиссия тарататын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады және Одақтың ақпараттық порталында мәліметтерді жариялауды қамтамасыз етеді
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.ACT.001)
V. Қосылу рәсімінің сипаттамасы
1. Жалпы талаптар