О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 883
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2016 года № 40
Примечание РЦПИ!
Решение вступило в силу 11.06.2016 - сайт Евразийского экономического союза.
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 883 «О принятии технического регламента Таможенного союза «Технический регламент на масложировую продукцию» изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 10 мая 2016 г. № 40
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза
от 9 декабря 2011 г. № 883
1. В пункте 2.2 слова «(подтверждения) соответствия продукции» заменить словами «соответствия объектов технического регулирования».
2. Перечень стандартов, в результате применения которых
на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза «Технический регламент на масложировую продукцию» (ТР ТС 024/2011), утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
«УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии
Таможенного союза
от 9 декабря 2011 г. № 883
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 10 мая 2016 г. № 40)
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, в результате применения которых на добровольной
основе обеспечивается соблюдение требований технического
регламента Таможенного союза «Технический регламент на
масложировую продукцию» (ТР ТС 024/2011)
п/п
Элементы технического регламента Таможенного союза
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
5
1

Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 883 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 10 мамырдағы № 40 шешімі.
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы комиссиясының "Кеден одағының "Май-тоң май өнімдеріне арналған техникалық регламент" техникалық регламентін қабылдау туралы" 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 833 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 10 мамырдағы
№ 40 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 883 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 2.2-тармақтағы "(өнімнің сәйкестігін бағалауды "(растауды)" деген сөздер "техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Қолданылуының нәтижесінде Кеден одағының "Май-тоң май өнімдеріне арналған техникалық регламент" техникалық регламенті (КО ТР 024/2011) талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2016 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 833 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 10 мамырдағы
№ 40 шешімі редакциясында)
Қолданылуының нәтижесінде Кеден одағының "Май-тоң май өнімдеріне арналған техникалық регламент" техникалық регламенті (КО ТР 024/2011) талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін стандарттар ТІЗБЕСІ
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
1

ГОСТ 30266-95
Мыло хозяйственное твердое. Общие технические условия
19
ГОСТ 31755-2012
Соусы на основе растительных масел. Общие технические условия
20
ГОСТ 31761-2012
Майонезы и соусы майонезные. Общие технические условия
21
СТБ 2285-2012
Соусы на основе растительных масел. Общие технические условия
».
3. Перечень стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза «Технический регламент на масложировую продукцию» (ТР ТС 024/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции, утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
«УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии
Таможенного союза
от 9 декабря 2011 г. № 883
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 10 мая 2016 г. № 40)
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, содержащих правила и методы исследований
(испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов,
необходимые для применения и исполнения требований технического
регламента Таможенного союза «Технический регламент на

МемСТ 30266-95
Кір жуатын қатты сабын. Жалпы техникалық шарттар
19
МемСТ 31755-2012
Өсімдік майы негізіндегі тұздықтар. Жалпы техникалық шарттар
20
МемСТ 31761-2012
Майонездер және майонезді тұздықтар. Жалпы техникалық шарттар
21
СТБ 2285-2012
Өсімдік майы негізіндегі тұздықтар. Жалпы техникалық шарттар
".
3. Осы Шешіммен бекітілген Кеден одағының "Май-тоң май өнімдеріне арналған техникалық регламент" техникалық регламенті (КО ТР 024/2011) талаптарын қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулер (сынақтар) мен өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2016 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 833 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 10 мамырдағы
№ 40 шешімі редакциясында)

масложировую продукцию» (ТР ТС 024/2011) и осуществления оценки
соответствия объектов технического регулирования
п/п
Элементы технического регламента Таможенного союза
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
5
1
статья 2
ГОСТ Р 50456-92 (ИСО 662-80)
Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания влаги и летучих веществ
2
СТБ ISO 661-2008
Жиры и масла животные и растительные. Подготовка исследуемой пробы
3
СТБ ИСО 5509-2007
Жиры и масла животные и растительные. Методики получения метиловых эфиров жирных кислот
4
СТБ ISO 5555-2009
Жиры и масла животные и растительные. Отбор проб
5
СТБ ISO
23275-1-2009
Жиры и масла животные и растительные. Эквиваленты какао-масла в какао-масле и шоколаде. Часть 1. Определение наличия эквивалентов какао-масла
6
СТБ ISO
23275-2-2009
Жиры и масла животные и растительные. Эквиваленты какао-масла в какао-масле и шоколаде. Часть 2. Количественное определение эквивалентов какао-масла
7
СТ РК ИСО 661-2009
Жиры и масла животные и растительные. Подготовка исследуемой пробы
8
СТ РК ИСО 662-2008
Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания влаги и летучих веществ
9
СТ РК ISO
15303-2012
Жиры и масла животные и растительные. Определение и идентификация летучих органических загрязняющих примесей методом газовой хроматографии
10
ГОСТ 976-81
Маргарин, жиры для кулинарии, кондитерской и хлебопекарной промышленности. Правила приемки и методы испытаний
11
ГОСТ 5479-64
Масла растительные и натуральные жирные кислоты. Метод определения неомыляемых веществ
12
ГОСТ 5481-2014
Масла растительные. Методы определения нежировых примесей и отстоя
13
ГОСТ 11812-66
Масла растительные. Методы определения влаги и летучих веществ
14
ГОСТ 18848-73
Масла растительные. Показатели качества. Термины и определения
15
ГОСТ 28928-91
Заменители масла какао. Метод определения состава триглицеридов
16
ГОСТ 28930-91
Заменители масла какао. Метод определения совместимости с маслом какао
17
ГОСТ 30418-96
Масла растительные. Метод определения жирнокислотного состава
18
ГОСТ 30623-98
Масла растительные и маргариновая продукция. Метод обнаружения фальсификации
19

Кеден одағының "Май-тоң май өнімдеріне арналған техникалық регламент" техникалық регламенті (КО ТР 024/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулер (сынақтар) мен өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттар ТІЗБЕСІ
Р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың
белгіленуі
Стандарттың
атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
1
2-бап
МемСТ Р 50456-92
(ИСO 662-80)
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Құрамындағы ылғал мен ұшпа заттарды айқындау
2
СТБ ISO 661-2008
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Зерттелетін сынаманы дайындау
3
СТБ ИСO 5509-2007
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Майлы қышқылдардың метил эфирін алу әдістемесі
4
СТБ ISO 5555-2009
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Сынамаларды іріктеу
5
СТБ ISO
23275-1-2009
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Какао-майдағы және шоколадтағы какао-майдың эквиваленттері. 1-бөлік. Какао-май эквивалентінің бар-жоғын айқындау
6
СТБ ISO
23275-2-2009
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Какао-майдағы және шоколадтағы какао-майдың эквиваленттері. 2-бөлік. Какао-майдың эквиваленттерін сан жағынан айқындау
7
ҚР СТ ИСO 661-2009
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Зерттелетін сынаманы дайындау
8
ҚР СТ ИСO 662-2008
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Құрамындағы ылғал мен ұшпа заттарды айқындау
9
ҚР СТ ISO
15303-2012
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Ұшпа органикалық ластаушы қоспаларды газды хроматография әдісімен айқындау және идентификациялау
10
МемСТ 976-81
Аспаздыққа, кондитер және нан пісіру өнеркәсібіне арналған маргарин, тоң майлар. Қабылдау қағидалары және зерттеу әдістері
11
МемСТ 5479-64
Өсімдік майлары және табиғи май қышқылдары. Сабынға айналмайтын заттарды айқындау әдісі
12
МемСТ 5481-2014
Өсімдік майлары. Тоң майы жоқ қоспалар мен тортасын айқындау әдісі
13
МемСТ 11812-66
Өсімдік майлары. Ылғал мен ұшпа заттарды айқындау әдісі
14
МемСТ 18848-73
Өсімдік майлары. Сапа көрсеткіштері. Терминдер мен анықтамалар
15
МемСТ 28928-91
Какао майын алмастырғыштар. Триглицеридтер құрамын айқындау әдісі
16
МемСТ 28930-91
Какао майын алмастырғыштар. Какао майымен үйлесімділікті айқындау әдісі
17
МемСТ 30418-96
Өсімдік майлары. Май-қышқыл құрамын айқындау әдісі
18
МемСТ 30623-98
Өсімдік майлары және маргарин өнімі. Жалған затты анықтау әдісі
19

ГОСТ 31663-2012
Масла растительные и жиры животные. Определение методом газовой хроматографии массовой доли метиловых эфиров жирных кислот
20
ГОСТ 31664-2012
Масла растительные и жиры животные. Метод определения состава жирных кислот в положении 2 в молекулах триглицеридов
21
ГОСТ 31665-2012
Масла растительные и жиры животные. Получение метиловых эфиров жирных кислот
22
ГОСТ 31753-2012
Масла растительные. Методы определения фосфорсодержащих веществ
23

МемСТ 31663-2012
Өсімдік майлары және жануарлардан алынған тоң майлар. Майлы қышқылдардың метил эфирінің массалық үлесін газды хроматография әдісімен айқындау
20
МемСТ 31664-2012
Өсімдік майлары және жануарлардан алынған тоң майлар. Майлы қышқылдардың құрамын триглицеридтер молекуласында
2 қалыпта айқындау әдісі
21
МемСТ 31665-2012
Өсімдік майлары және жануарлардан алынған тоң майлар. Майлы қышқылдардың метил эфирін алу
22
МемСТ 31753-2012
Өсімдік майлары. Құрамында фосфор бар заттарды айқындау әдісі
23

ГОСТ 31757-2012
Масла растительные, жиры животные и продукты их переработки. Определение содержания твердого жира методом импульсного ядерно-магнитного резонанса
24
ГОСТ 31762-2012
Майонезы и соусы майонезные. Правила приемки и методы испытаний
25
ГОСТ 32189-2013
Маргарины, жиры для кулинарии, кондитерской, хлебопекарной и молочной промышленности. Правила приемки и методы контроля
26
ГОСТ 32190-2013
Масла растительные. Правила приемки и методы отбора проб
27

МемСТ 31757-2012
Өсімдік майлары, жануарлардан алынған тоң майлар және оларды қайта өңдеу өнімдері. Импульстық ядролық-магниттік резонанс әдісімен құрамындағы қатты тоң майды айқындау
24
МемСТ 31762-2012
Майонездер мен майонезді тұздықтар. Қабылдау қағидалары және зерттеу әдістері
25
МемСТ 32189-2013
Аспаздыққа, кондитер, нан пісіру және сүт өнеркәсібіне арналған маргарин, тоң майлар. Қабылдау қағидалары мен бақылау әдістері
26
МемСТ 32190-2013
Өсімдік майлары. Қабылдау қағидалары мен сынамаларды іріктеу әдістері
27

разделы 6 и 7
ГОСТ Р 52100-2003
Спреды и смеси топленые. Общие технические условия
28
СТБ 1889-2008
(ГОСТ Р 52179-2003)
Маргарины, жиры для кулинарии, кондитерской, хлебопекарной и молочной промышленности, спреды. Правила приемки и методы контроля
29
СТБ 1939-2009
(ГОСТ Р 52062-2009)
Масла растительные. Правила приемки и методы отбора проб
30
разделы 6 и 7
СТБ 2016-2009
Продукция масложировая пищевая. Маргарины и спреды. Общие технические условия
31

6 және 7-бөлімдер
МемСТ Р 52100-2003
Спредтер және қорытылған қоспалар. Жалпы техникалық шарттар
28
СТБ 1889-2008
(МемСТ Р 52179-2003)
Аспаздыққа, кондитер, нан пісіру және сүт өнеркәсібіне арналған маргарин, тоң майлар, спреды. Қабылдау қағидалары мен бақылау әдістері
29
СТБ 1939-2009
(МемСТ Р 52062-2009)
Өсімдік майлары. Қабылдау қағидалары мен сынамаларды іріктеу әдістері
30
6 және 7-бөлімдер
СТБ 2016-2009
Тағамдық май-тоң май өнімі. Маргариндер мен спредтер. Жалпы техникалық шарттар
31

2096-2008
Глицерин технический. Методы отбора проб
37
СТ РК ISO
8292-1-2012
Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания твердого жира методом импульсного ядерного магнитного резонанса. Часть 1. Прямой метод
38
СТ РК ISO
8292-2-2012
Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания твердого жира методом импульсного ядерного магнитного резонанса. Часть 2. Косвенный метод
39
ГОСТ 790-89
Мыло хозяйственное твердое и мыло туалетное. Правила приемки и методы выполнения измерения
40
ГОСТ 976-81
Маргарин, жиры для кулинарии, кондитерской и хлебопекарной промышленности. Правила приемки и методы испытаний
41
ГОСТ 5487-50
Масла растительные. Качественная реакция на хлопковое масло
42
ГОСТ 5488-50
Масла растительные. Качественная реакция на кунжутное масло
43
ГОСТ 7482-96
Глицерин. Правила приемки и методы испытаний
44
ГОСТ 28928-91
Заменители масла какао. Метод определения состава триглицеридов
45
ГОСТ 28930-91
Заменители масла какао. Метод определения совместимости с маслом какао
46
ГОСТ 30418-96
Масла растительные. Метод определения жирнокислотного состава
47
ГОСТ 30623-98
Масла растительные и маргариновая продукция. Метод обнаружения фальсификации
48
ГОСТ 31663-2012
Масла растительные и жиры животные. Определение методом газовой хроматографии массовой доли метиловых эфиров жирных кислот
49

2096-2008
Техникалық глицерин. Сынамаларды іріктеу әдісі
37
ҚР СТ ISO
8292-1-2012
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Импульстық ядролық-магниттік резонанс әдісімен құрамындағы қатты тоң майды айқындау.
1-бөлік. Тікелей әдіс
38
ҚР СТ ISO
8292-2-2012
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Импульстық ядролық-магниттік резонанс әдісімен құрамындағы қатты тоң майды айқындау.
2-бөлік. Жанама әдіс
39
МемСТ 790-89
Қатты кір сабын және иіс сабын. Қабылдау қағидалары және өлшеуді орындау әдістері
40
МемСТ 976-81
Аспаздыққа, кондитер және нан пісіру өнеркәсібіне арналған маргарин, тоң майлар. Қабылдау қағидалары және зерттеу әдістері
41
МемСТ 5487-50
Өсімдік майлары. Мақта майына сапалық реакция
42
МемСТ 5488-50
Өсімдік майлары. Күнжіт майына сапалық реакция
43
МемСТ 7482-96
Глицерин. Қабылдау қағидалары және зерттеу әдістері
44
МемСТ 28928-91
Какао майын алмастырғыштар. Триглицеридтер құрамын айқындау әдісі
45
МемСТ 28930-91
Какао майын алмастырғыштар. Какао майымен үйлесімділікті айқындау әдісі
46
МемСТ 30418-96
Өсімдік майлары. Май-қышқыл құрамын айқындау әдісі
47
МемСТ 30623-98
Өсімдік майлары және маргарин өнімі. Жалған затты анықтау әдісі
48
МемСТ 31663-2012
Өсімдік майлары және жануарлардан алынған тоң майлар. Майлы қышқылдардың метил эфирінің массалық үлесін газды хроматография әдісімен айқындау
49

(ГОСТ Р 52062-2003)
Масла растительные. Правила приемки и методы отбора проб
57
разделы 6 и 7
СТБ 2016-2009
Продукция масложировая пищевая. Маргарины и спреды. Общие технические условия
58
статья 8
ГОСТ ИСО
21569-2009
Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Методы качественного обнаружения на основе анализа нуклеиновых кислот
59
ГОСТ ИСО
21572-2009
Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Методы, основанные на протеине
60
ГОСТ 30984-2002
(ИСО 6463:1982)
Жиры и масла животные и растительные. Определение бутилоксианизола (БОА) и бутилокситолуола (БОТ) методом газожидкостной хроматографии
61
СТБ ISO 661-2008
Жиры и масла животные и растительные. Подготовка исследуемой пробы
62
СТБ ИСО 5509-2007
Жиры и масла животные и растительные. Методики получения метиловых эфиров жирных кислот
63
СТБ ISO 5555-2009
Жиры и масла животные и растительные. Отбор проб
64
СТБ ИСО 15304-2007
Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания трансизомеров жирных кислот в растительных жирах и маслах методом газовой хроматографии
65
СТ РК ИСО 661-2009
Жиры и масла животные и растительные. Подготовка исследуемой пробы
66
СТ РК ИСО
24276-2010
Продукты пищевые. Методы выявления генетически модифицированных организмов и полученных из них продуктов. Общие требования и определения
67
ГОСТ 976-81
Маргарин, жиры для кулинарии, кондитерской и хлебопекарной промышленности. Правила приемки и методы испытаний
68
ГОСТ 18848-73
Масла растительные. Показатели качества. Термины и определения
69
ГОСТ 30417-96
Масла растительные. Методы определения массовых долей витаминов А и Е
70
ГОСТ 30418-96
Масла растительные. Метод определения жирнокислотного состава
71
ГОСТ 31663-2012
Масла растительные и жиры животные. Определение методом газовой хроматографии массовой доли метиловых эфиров жирных кислот
72
ГОСТ 31664-2012
Масла растительные и жиры животные. Метод определения состава жирных кислот в положении 2 в молекулах триглицеридов
73
ГОСТ 31665-2012
Масла растительные и жиры животные. Получение метиловых эфиров жирных кислот
74
ГОСТ 31754-2012
Масла растительные, жиры животные и продукты их переработки. Методы определения массовой доли трансизомеров жирных кислот
75

(МемСТ Р 52062-2003)
Өсімдік майлары. Қабылдау қағидалары мен сынамаларды іріктеу әдістері
57
6 және 7-бөлімдер
СТБ 2016-2009
Тағамдық май-тоң май өнімі. Маргариндер мен спредтер. Жалпы техникалық шарттар
58
8-бап
МемСТ ИСO
21569-2009
Тағамдық өнімдер. Гендік модификацияланған организмдер мен олардан өндірілген өнімді анықтауға арналған талдау әдістері. Нуклеин қышқылдарын талдау негізінде сапасын анықтау әдістері
59
МемСТ ИСO
21572-2009
Тағамдық өнімдер. Гендік модификацияланған организмдер мен олардан өндірілген өнімді анықтауға арналған талдау әдістері. Протеинге негізделген әдістер
60
МемСТ 30984-2002
(ИСO 6463:1982)
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Бутилоксианизол (БОА) мен бутилокситолуолды (БОТ) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен айқындау
61
СТБ ISO 661-2008
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Зерттелетін сынаманы дайындау
62
СТБ ИСO 5509-2007
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Майлы қышқылдардың метил эфирін алу әдістемесі
63
СТБ ISO 5555-2009
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Сынамаларды іріктеу
64
СТБ ИСO 15304-2007
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Өсімдіктен алынған тоң майлар мен майлардың құрамындағы майлы қышқылдардың трансизомерлерін газды хроматография әдісімен айқындау
65
ҚР СТ ИСO 661-2009
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Зерттелетін сынаманы дайындау
66
ҚР СТ ИСO
24276-2010
Тағамдық өнімдер. Гендік модификацияланған организмдер мен олардан алынған өнімді анықтау әдістері. Жалпы талаптар мен анықтамалар
67
МемСТ 976-81
Аспаздыққа, кондитер және нан пісіру өнеркәсібіне арналған маргарин, тоң майлар. Қабылдау қағидалары және зерттеу әдістері
68
МемСТ 18848-73
Өсімдік майлары. Сапа көрсеткіштері. Терминдер мен анықтамалар
69
МемСТ 30417-96
Өсімдік майлары. А және Е витаминдерінің массалық үлесін айқындау әдістері
70
МемСТ 30418-96
Өсімдік майлары. Май-қышқыл құрамын айқындау әдісі
71
МемСТ 31663-2012
Өсімдік майлары және жануарлардан алынған тоң майлар. Майлы қышқылдардың метил эфирінің массалық үлесін газды хроматография әдісімен айқындау
72
МемСТ 31664-2012
Өсімдік майлары және жануарлардан алынған тоң майлар. Майлы қышқылдардың құрамын триглицеридтер молекуласында 2 қалыпта айқындау әдісі
73
МемСТ 31665-2012
Өсімдік майлары және жануарлардан алынған тоң майлар. Майлы қышқылдардың метил эфирін алу
74
МемСТ 31754-2012
Өсімдік майлары, жануарлардан алынған тоң майлар және оларды қайта өңдеу өнімдері. Майлы қышқылдар трансизомерлерінің массалық үлесін айқындау әдістері
75

ГОСТ 32189-2013
Маргарины, жиры для кулинарии, кондитерской, хлебопекарной и молочной промышленности. Правила приемки и методы контроля
76
ГОСТ 32190-2013
Масла растительные. Правила приемки и методы отбора проб
77
разделы 6 и 7
ГОСТ Р 52100-2003
Спреды и смеси топленые. Общие технические условия
78
ГОСТ Р 52173-2003
Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения
79
ГОСТ Р 52174-2003
Биологическая безопасность. Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения с применением биологического микрочипа
80
ГОСТ Р 53214-2008
Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и полученных из них продуктов. Общие требования и определения
81
ГОСТ Р 54657-2011
Эквиваленты масла какао, улучшители масла какао SOS-типа, заменители масла какао РОР-типа. Определение массовой доли твердых триглицеридов
82
СТБ 1889-2008
(ГОСТ Р 52179-2003)
Маргарины, жиры для кулинарии, кондитерской, хлебопекарной и молочной промышленности, спреды. Правила приемки и методы контроля
83
СТБ 1939-2009

МемСТ 32189-2013
Аспаздыққа, кондитер, нан пісіру және сүт өнеркәсібіне арналған маргарин, тоң майлар. Қабылдау қағидалары мен бақылау әдістері
76
МемСТ 32190-2013
Өсімдік майлары. Қабылдау қағидалары мен сынамаларды алу әдістері
77
6 және 7-бөлімдер
МемСТ Р 52100-2003
Спредтер және қорытылған қоспалар. Жалпы техникалық шарттар
78
МемСТ Р 52173-2003
Шикізат және тағамдық өнімдер. Өсімдік тектес гендік модификацияланған көздерді (ГМК) сәйкестендіру әдісі
79
МемСТ Р 52174-2003
Биологиялық қауіпсіздік. Тағамдық шикізат және өнімдер. Өсімдік тектес гендік модификацияланған көздерді (ГМК) биологиялық микрочипті қолдана отырып идентификациялау әдісі
80
МемСТ Р 53214-2008
Тағамдық өнімдер. Гендік модификацияланған организмдер мен олардан алынған өнімді анықтау үшін талдау әдістері. Жалпы талаптар мен анықтамалар
81
МемСТ Р 54657-2011
Какао майының эквиваленттері, SOS-типті какао майын жақсартқыштар, РОР-типті какао майын алмастырғыштар. Қатты триглицеридтердің массалық үлесін айқындау
82
СТБ 1889-2008
(МемСТ Р 52179-2003)
Аспаздыққа, кондитер, нан пісіру және сүт өнеркәсібіне арналған маргарин, тоң майлар, спредтер. Қабылдау қағидалары мен бақылау әдістері
83
СТБ 1939-2009

(ГОСТ Р 52062-2003)
Масла растительные. Правила приемки и методы отбора проб
84
разделы 6 и 7
СТБ 2016-2009
Продукция масложировая пищевая. Маргарины и спреды. Общие технические условия
85
СТБ ГОСТ Р
52173-2005
Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения
86
СТБ ГОСТ Р
52174-2005
Биологическая безопасность. Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения с применением биологического микрочипа
87
СТ РК 1345-2005
Биологическая безопасность. Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения с применением биологического микрочипа
88
СТ РК 1346-2005
Биологическая безопасность. Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения
89
статья 9
СТ РК ИСО
685-2007
Анализ мыла. Определение общего содержания щелочей и общего содержания жировых веществ
90
СТ РК ИСО
2096-2008
Глицерин технический. Методы отбора проб
91
ГОСТ 790-89
Мыло хозяйственное твердое и мыло туалетное. Правила приемки и методы выполнения измерения
92
ГОСТ 7482-96
Глицерин. Правила приемки и методы испытаний
93
приложение 1
ГОСТ ISO 3960-2013
Жиры и масла животные и растительные. Определение перекисного числа. Йодометрическое (визуальное) определение по конечной точке
94
ГОСТ Р 50457-92 (ИСО 660-83)
Жиры и масла животные и растительные. Определение кислотного числа и кислотности
95
СТБ ISO 661-2008
Жиры и масла животные и растительные. Подготовка исследуемой пробы
96
СТБ ISO 5555-2009
Жиры и масла животные и растительные. Отбор проб
97
СТБ ИСО 15304-2007
Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания трансизомеров жирных кислот в растительных жирах и маслах методом газовой хроматографии
98
СТ РК ИСО 660-2011
Жиры и масла животные и растительные. Определение кислотного числа и кислотности
99
СТ РК ИСО 661-2009
Жиры и масла животные и растительные. Подготовка исследуемой пробы
100
пункты 4.17 и 4.18 ГОСТ 7482-96
Глицерин. Правила приемки и методы испытаний
101
ГОСТ 26593-85
Масла растительные. Метод измерения перекисного числа
102
ГОСТ 30089-93
Масла растительные. Метод определения эруковой кислоты
103
пункт 6.21
ГОСТ 30306-95
Масло из плодовых косточек и орехов миндаля. Технические условия
104
ГОСТ 31754-2012
Масла растительные, жиры животные и продукты их переработки. Методы определения массовой доли трансизомеров жирных кислот

(МемСТ Р 52062-2003)
Өсімдік майлары. Қабылдау қағидалары мен сынамаларды іріктеу әдістері
84
6 және 7-бөлімдер
СТБ 2016-2009
Тағамдық май-тоң май өнімі. Маргариндер мен спредтер. Жалпы техникалық шарттар
85
БСТ МемСТ Р
52173-2005
Шикізат және тағамдық өнімдер. Өсімдік тектес гендік модификацияланған көздерді (ГМК) идентификациялау әдісі
86
СТБ МемСТ Р
52174-2005
Биологиялық қауіпсіздік. Тағамдық шикізат және өнімдер. Өсімдік тектес гендік модификацияланған көздерді (ГМК) биологиялық микрочипті қолдана отырып идентификациялау әдісі
87
ҚР СТ 1345-2005
Биологиялық қауіпсіздік. Тағамдық шикізат және өнімдер. Өсімдік тектес гендік модификацияланған көздерді (ГМК) биологиялық микрочипті қолдана отырып идентификациялау әдісі
88
ҚР СТ 1346-2005
Биологиялық қауіпсіздік. Тағамдық шикізат және өнімдер. Өсімдік тектес гендік модификацияланған көздерді (ГМК) идентификациялау әдісі
89
9-бап
ҚР СТ ИСO
685-2007
Сабынды талдау. Сілтілердің жалпы құрамы мен тоң май заттарының жалпы құрамын айқындау
90
ҚР СТ ИСO
2096-2008
Техникалық глицерин. Сынамаларды іріктеу әдістері
91
МемСТ 790-89
Қатты кір сабын және иіс сабын. Қабылдау қағидалары және өлшеуді орындау әдістері
92
МемСТ 7482-96
Глицерин. Қабылдау қағидалары және зерттеу әдістері
93
1-қосымша
МемСТ ISO 3960-2013
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Тотық санын айқындау. Соңғы нүктесі бойынша йодометриялық (көзбен шолып) айқындау
94
МемСТ Р 50457-92 (ИСO 660-83)
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Қышқыл санын және қышқылдықты айқындау
95
СТБ ISO 661-2008
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Зерттелетін сынаманы дайындау
96
СТБ ISO 5555-2009
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Сынамаларды іріктеу
97
СТБ ИСO 15304-2007
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Өсімдіктен алынған тоң майлардың майлы қышқылдары құрамындағы трансизомерлерді газды хроматография әдісімен айқындау
98
ҚР СТ ИСO 660-2011
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Қышқыл санын және қышқылдықты айқындау
99
ҚР СТ ИСO 661-2009
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Зерттелетін сынаманы дайындау
100
4.17 және 4.18-тармақтар МемСТ 7482-96
Глицерин. Қабылдау қағидалары және зерттеу әдістері
101
МемСТ 26593-85
Өсімдік майлары. Тотық санын өлшеу әдісі
102
МемСТ 30089-93
Өсімдік майлары. Эрук қышқылын айқындау әдісі
103
6.21-тармақ
МемСТ 30306-95
Жеміс сүйектерінен және бадам жаңғағынан алынған май. Техникалық шарттар
104
МемСТ 31754-2012
Өсімдік майлары, жануарлардан алынған тоң майлар және оларды қайта өңдеу өнімдері. Майлы қышқылдар трансизомерлерінің массалық үлесін айқындау әдісі

105
ГОСТ 31762-2012
Майонезы и соусы майонезные. Правила приемки и методы испытаний
106
ГОСТ 31933-2012
Масла растительные. Методы определения кислотного числа
107
ГОСТ 32123-2013
Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания бенз(а)пирена. Метод с применением высокоразрешающей жидкостной хроматографии с обратной фазой
108
ГОСТ 32190-2013
Масла растительные. Правила приемки и методы отбора проб
109
ГОСТ Р 51487-99
Масла растительные и жиры животные. Метод определения перекисного числа
110
ГОСТ Р 51650-2000
Продукты пищевые. Методы определения массовой доли бенз(а)пирена
111
ГОСТ Р 54657-2011
Эквиваленты масла какао, улучшители масла какао SOS-типа, заменители масла какао РОР-типа. Определение массовой доли твердых триглицеридов
112
СТБ 1036-97
Продукты пищевые и продовольственное сырье. Методы отбора проб для определения показателей безопасности
113
СТБ 1939-2009
(ГОСТ Р 52062-2003)
Масла растительные. Правила приемки и методы отбора проб
114
СТБ ГОСТ Р51487-2001
Масла растительные и жиры животные. Метод определения перекисного числа
115
приложение 2
ГОСТ ISO 7218-2011
Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Общие требования и рекомендации по микробиологическим исследованиям
применяется до 01.01.2018
116
ГОСТ ISO 7218-2015
Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Общие требования и рекомендации по микробиологическим исследованиям
117
ГОСТ ISO
21527-1-2013
Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Метод подсчета дрожжевых и плесневых грибов. Часть 1. Методика подсчета колоний в продуктах, активность воды в которых больше 0,95
118
СТБ ISO 7218-2010
Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Общие требования к выполнению микробиологических исследований
применяется до 01.01.2018
119
ГОСТ 30726-2001
Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества бактерий вида Escherichia coli
120
ГОСТ 31746-2012
Продукты пищевые. Метод выявления и определения количества коагулазоположительных стафилококков и Staphylococcus aureus
121
ГОСТ 31747-2012
Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества бактерий группы кишечных палочек (колиформных бактерий)
122
приложение 3
СТБ ИСО 5509-2007
Жиры и масла животные и растительные. Методики получения метиловых эфиров жирных кислот
123
СТ РК ИСО660-2011
Жиры и масла животные и растительные. Определение кислотного числа и кислотности

105
МемСТ 31762-2012
Майонездер мен майонезді тұздықтар. Қабылдау қағидалары және зерттеу әдістері
106
МемСТ 31933-2012
Өсімдік майлары. Қышқыл санын айқындау әдісі
107
МемСТ 32123-2013
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Құрамындағы бенз(а)пиренді айқындау. Кері фазасы бар, айыру қабілеті жоғары сұйықтықты хроматография қолданылатын әдіс
108
МемСТ 32190-2013
Өсімдік майлары. Қабылдау қағидалары мен сынамаларды іріктеу әдістері
109
МемСТ Р 51487-99
Өсімдік майлары және жануарлардан алынған тоң майлар. Тотық санын айқындау әдісі
110
МемСТ Р 51650-2000
Тағамдық өнімдер. Бенз(а)пиреннің массалық үлесін айқындау әдістері
111
МемСТ Р 54657-2011
Какао майының эквиваленттері, SOS-типті какао майын жақсартқыштар, РОР-типті какао майын алмастырғыштар. Қатты триглицеридтердің массалық үдесін айқындау
112
СТБ 1036-97
Тағамдық өнімдер және азық-түліктік шикізат. Қауіпсіздік көрсеткіштерін айқындауға арналған сынамаларды іріктеу әдістері
113
СТБ 1939-2009
(МемСТ Р 52062-2003)
Өсімдік майлары. Қабылдау қағидалары мен сынамаларды іріктеу әдістері
114
СТБ МемСТ Р 51487-2001
Өсімдік майлары және жануарлардан алынған тоң майлар. Тотық санын айқындау әдісі
115
2-қосымша
МемСТ ISO 7218-2011
Тағамдық өнімдер мен жануарларға арналған жем-шөптің микробиологиясы. Микробиологиялық зерттеулер бойынша жалпы талаптар мен ұсынымдар
01.01.2018 дейін қолданылады
116
МемСТ ISO 7218-2015
Тағамдық өнімдер мен жануарларға арналған жем-шөптің микробиологиясы. Микробиологиялық зерттеулер бойынша жалпы талаптар мен ұсынымдар
117
МемСТ ISO
21527-1-2013
Тағамдық өнімдер мен жануарларға арналған жем-шөптің микробиологиясы. Ашытқы және зең саңырауқұлақтарын есептеу әдісі. 1-бөлік. Судың белсенділігі 0,95-тен асатын өнімдердегі колонияларды есептеу әдістемесі
118
СТБ ISO 7218-2010
Тағамдық өнімдер мен жануарларға арналған жем-шөптің микробиологиясы. Микробиологиялық зерттеулерді орындауға қойылатын жалпы талаптар
01.01.2018 дейін қолданылады
119
МемСТ 30726-2001
Тағамдық өнімдер. Escherichia coli түріндегі бактерияларды анықтау және санын айқындау әдістері
120
МемСТ 31746-2012
Тағамдық өнімдер. Коагуляциясы оң стафилококктар мен Staphylococcus aureus анықтау және санын айқындау әдісі
121
МемСТ 31747-2012
Тағамдық өнімдер. Ішек таяқшалары тобының бактерияларын (колиформ бактерияларын) анықтау және санын айқындау әдістері
122
3-қосымша
СТБ ИСO 5509-2007
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Майлы қышқылдардың метил эфирін алу әдістемесі
123
ҚР СТ ИСO 660-2011
Жануарлардан және өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар. Қышқыл санын және қышқылдықты айқындау