О внесении изменений в Инструкцию о порядке заполнения транзитной декларации
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 5 июля 2016 года № 79.
Примечание ИЗПИ!
Решение утрачивает силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30.05.2023 № 73 (вступает в силу с 01.04.2025).
В соответствии с пунктом 1 статьи 180 Таможенного кодекса Таможенного союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Инструкцию о порядке заполнения транзитной декларации, утвержденную Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 289, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 октября 2016 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 5 июля 2016 г. № 79
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Инструкцию о порядке заполнения транзитной
декларации
1. В пункте 14 в правилах заполнения графы 53:
абзац первый (после таблицы) дополнить словами ", за исключением случаев, когда местом доставки товаров являются помещения, открытые площадки и иные территории уполномоченного экономического оператора";
дополнить абзацем следующего содержания:
"В случае если местом доставки товаров являются помещения, открытые площадки и иные территории уполномоченного экономического оператора, дополнительно к коду и наименованию таможенного органа назначения через знак разделителя "/" указывается регистрационный номер зоны таможенного контроля, которая расположена в помещениях, на открытых площадках и иных территориях уполномоченного экономического оператора и будет являться местом доставки товаров, а в случае если в государстве – члене Союза не ведется учет зон таможенного контроля с присвоением регистрационных номеров, – номер свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов и почтовый адрес (без указания почтового индекса) помещений, открытых площадок и иных территорий уполномоченного экономического оператора, которые будут являться местом доставки товаров.".
2. В пункте 16 в правилах заполнения графы "D" в абзаце пятом (после таблицы):
слово "разделитель" заменить словами "знак разделителя";
дополнить предложением следующего содержания: "В случае если местом доставки товаров являются помещения, открытые площадки и иные территории уполномоченного экономического оператора, дополнительно к коду, наименованию и местонахождению таможенного органа назначения через знак разделителя "/" указывается регистрационный номер зоны таможенного контроля, которая расположена в помещениях, на открытых площадках и иных территориях уполномоченного экономического оператора и будет являться местом доставки товаров, а в случае если в государстве – члене Союза не ведется учет зон таможенного контроля с присвоением регистрационных номеров, – номер свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов и почтовый адрес (без указания почтового индекса) помещений, открытых площадок и иных территорий уполномоченного экономического оператора, которые будут являться местом доставки товаров.".

Транзиттік декларацияны толтыру тәртібі туралы нұсқаулыққа өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 5 шілдедегі № 79 шешімі
Кеден одағы Кеден кодексінің 180-бабының 1-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 289 шешімімен бекітілген Транзиттік декларацияны толтыру тәртібі туралы нұсқаулыққа өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2016 жылғы 1 қазаннан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 5 шілдедегі
№ 79 шешіміне
ҚОСЫМША
Транзиттік декларацияны толтыру тәртібі туралы нұсқаулыққа енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 53-графаны толтыру қағидаларында 14-тармағында:
бірінші абзац (кестеден кейін) "тауарларды жеткізу орны уәкілетті экономикалық оператордың үй-жайлары, ашық алаңдары және өзге де аумақтары болып табылатын жағдайларды қоспағанда" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Егер тауарларды жеткізу орны уәкілетті экономикалық оператордың үй-жайлары, ашық алаңдары және өзге де аумақтары болып табылатын жағдайда белгіленген кеден органының коды мен атауына қосымша "/" бөлгіш белгісі арқылы уәкілетті экономикалық оператордың үй-жайларында, ашық алаңдарында және өзге де аумақтарында орналасқан және тауарларды жеткізу орны болып табылатын кедендік бақылау аймағының тіркеу нөмірі көрсетіледі, ал егер Одақтың мүше мемлекетінде тіркеу нөмірлерін беріп кедендік бақылау аймақтарын есепке алу жүргізілмеген жағдайда – уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізу туралы куәліктің нөмірі және уәкілетті экономикалық оператордың тауарларды жеткізу орны болып табылатын үй-жайларының, ашық алаңдарының және өзге де аумақтарының пошталық мекенжайы (пошта индексін көрсетпей) көрсетіледі.".
2. "D" графасын толтыру қағидаларында 16-тармақта бесінші абзацта (кестеден кейін):
"бөлгіш" сөзі "бөлгіш белгісі" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын: "Егер тауарларды жеткізу орны уәкілетті экономикалық оператордың үй-жайлары, ашық алаңдары және өзге де аумақтары болып табылатын жағдайда белгіленген кеден органының коды, атауы және орналасқан жеріне қосымша "/" бөлгіш белгісі арқылы уәкілетті экономикалық оператордың үй-жайларында, ашық алаңдарында және өзге де аумақтарында орналасқан және тауарларды жеткізу орны болып табылатын кедендік бақылау аймағының тіркеу нөмірі көрсетіледі, ал егер Одақтың мүше мемлекетінде тіркеу нөмірлерін беріп кедендік бақылау аймақтарын есепке алу жүргізілмеген жағдайда – уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізу туралы куәліктің нөмірі және уәкілетті экономикалық оператордың тауарларды жеткізу орны болып табылатын үй-жайларының, ашық алаңдарының және өзге де аумақтарының пошталық мекенжайы (пошта индексін көрсетпей) көрсетіледі.".