О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)" в части, касающейся единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств" (ТР ТС 018/2011)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июля 2016 года № 88
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии в целях совершенствования механизмов формирования и ведения единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011), решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011);
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011);
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011);
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011);
Порядок присоединения к общему процессу «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011).

Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 26 шілдедегі № 88 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың 30-тармағына сәйкес (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу механизмдерін жетілдіру мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.

2. Установить, что разработка технических схем структур электронных документов и сведений, предусмотренных Описанием, утвержденным настоящим Решением, и обеспечение их размещения в реестре структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли, осуществляются департаментом Евразийской экономической комиссии, в компетенцию которого входит координация работ по созданию и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии         К. Минасян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 26 июля 2016 г. № 88
Правила
информационного взаимодействия при реализации средствами
интегрированной информационной системы внешней и взаимной
торговли общего процесса «Формирование и ведение единых
реестров выданных или принятых документов об оценке
соответствия требованиям технических регламентов Евразийского
экономического союза (технических регламентов Таможенного
союза)» в части, касающейся единого реестра выданных одобрений
типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств
о безопасности конструкции транспортного средства и
зарегистрированных уведомлений об отмене документа,
удостоверяющего соответствие требованиям технического
регламента Таможенного союза «О безопасности колесных
транспортных средств» (ТР ТС 018/2011)
I. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 «О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 декабря 2014 г. № 225 «Об утверждении Положения о формировании и ведении единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011)»;

2. Осы Шешіммен бекітілген Сипаттамада көзделген электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының техникалық схемаларын әзірлеуді және оларды сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне орналастыруды қамтамасыз етуді құзыретіне Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру және дамыту жөніндегі жұмыстарды үйлестіру кіретін Еуразиялық экономикалық комиссияның департаменті жүзеге асырады деп белгіленсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 180 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының
міндетін уақытша атқарушы
К. Минасян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 26 шілдедегі
№ 88 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
І. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу туралы ережені бекіту туралы" 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 225 шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 декабря 2014 г. № 232 «О Правилах заполнения бланков одобрения типа транспортного средства, одобрения типа шасси, уведомления об отмене документа, удостоверяющего соответствие техническому регламенту, свидетельства о безопасности конструкции транспортного средства и свидетельства о соответствии транспортного средства с внесенными в его конструкцию изменениями требованиям безопасности»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 «Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 «О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 «О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 «Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией».
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011) (далее соответственно – общий процесс, единый реестр документов ТР ТС 018/2011), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Көлік құралының типін мақұлдаудың, шасси типін мақұлдаудың, техникалық регламентке сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы хабарламаның, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктің және көлік құралының өз конструкциясына енгізілген өзгерістермен бірге қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі туралы куәліктің бланкілерін толтыру қағидалары туралы" 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 232 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимыл жасауы кезінде электрондық құжаттармен алмасуы туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
ІІ. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімдерін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесі (бұдан әрі тиісінше – жалпы процесс, КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімі) шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамасын қоса алғанда, осы жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленген.
3. Осы Қағидаларды жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операциялардың орындалу тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
ІІ. Негізгі ұғымдар

4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
«авторизация» – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
«документ об оценке соответствия» – документ, подтверждающий соответствие объекта технического регулирования требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза) или документ, выданный (принятый) в отношении продукции, включенной в единый перечень продукции, подлежащей обязательному подтверждению соответствия с выдачей сертификатов соответствия и деклараций о соответствии по единой форме;
«единые реестры выданных или принятых документов об оценке соответствия» – информационные ресурсы, состоящие из национальных частей, формирование и ведение которых обеспечиваются уполномоченными органами государств – членов Союза.
Понятия «группа процедур общего процесса», «информационный объект общего процесса», «исполнитель», «операция общего процесса», «процедура общего процесса» и «участник общего процесса», используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)». Общий процесс реализуется в части, касающейся единого реестра документов ТР ТС 018/2011.
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.TS.07, версия 1.0.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является совершенствование механизмов формирования и представления участникам общего процесса сведений из единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия.
8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить получение Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) от уполномоченных органов государств – членов Союза (далее – государства-члены) средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли (далее – интегрированная система) сведений из национальных частей единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия и их опубликование на информационном портале Союза;
б) обеспечить возможность получения заинтересованными лицами сведений о выданных или принятых документах об оценке соответствия на информационном портале Союза;
в) обеспечить получение уполномоченными органами государств-членов средствами интегрированной системы сведений о выданных или принятых документах об оценке соответствия из национальных частей единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия;
г) обеспечить использование участниками общего процесса единых классификаторов и справочников.

4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторландыру" – жалпы процеске белгілі бір қатысушыға белгілі бір әрекеттерді орындауға құқықтар беру;
"сәйкестікті бағалау туралы құжат" – техникалық реттеу объектісінің Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестігін растайтын құжат немесе бірыңғай нысан бойынша сәйкестік туралы декларациялар мен сәйкестік сертификаттары беріле отырып, сәйкестікті міндетті растауға жататын өнімнің бірыңғай тізбесіне енгізілген өнімге қатысты берілген (қабылданған) құжат;
"сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімдері" – қалыптастыру мен жүргізуді Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары қамтамасыз ететін ұлттық бөліктерден тұратын ақпараттық ресурстар.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процестің рәсімдер тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процеске қатысушы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
ІV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімдерін қалыптастыру және жүргізу". Жалпы процесс КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте іске асырылады.
6. Жалпы процестің кодтық белгілемесі: Р.TS.07, нұсқа 1.0.0.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаты сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімінен мәліметтерді қалыптастыру және жалпы процеске қатысушыларға беру механизмдерін жетілдіру болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсатына қол жеткізу үшін мына міндеттерді шешу қажет:
а) Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) Одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) уәкілетті органдарынан сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімдерінің ұлттық бөліктерінен мәліметтерді алуды және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
б) мүдделі тұлғалардың Одақтың ақпараттық порталында сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттар туралы мәліметтерді алу мүмкіндігін қамтамасыз ету;
в) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының интеграцияланған жүйе құралдарымен сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімдерінің ұлттық бөліктерінен сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттар туралы мәліметтерді алуын қамтамасыз ету;
г) жалпы процеске қатысушылардың бірыңғай сыныптауыштар мен анықтамалықтарды пайдалануын қамтамасыз ету.

2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
орган Союза, обеспечивающий доступ к сведениям из национальных частей единого реестра документов ТР ТС 018/2011 на информационном портале Союза, получающий сведения из национальных частей единого реестра документов ТР ТС 018/2011 и обеспечивающий опубликование указанных сведений на информационном портале Союза
P.TS.07.ACT.001
заинтересованное лицо
юридическое или физическое лицо, запрашивающее и получающее сведения из единого реестра документов ТР ТС 018/2011 на информационном портале Союза
P.TS.07.ACT.002
уполномоченный орган государства-члена
уполномоченный орган государства-члена, осуществляющий формирование и ведение национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 и представляющий сведения из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 в Комиссию, а также сведения о документе об оценке соответствия из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 по запросам уполномоченных органов других государств-членов
P.TS.07.ACT.003
запрашивающий уполномоченный орган государства-члена
уполномоченный орган государства-члена, запрашивающий сведения о документе об оценке соответствия из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 другого государства-члена
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур:
а) представление сведений, включенных в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011;
б) представление сведений, измененных в национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011;
в) получение сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011.
11. В рамках выполнения процедур общего процесса уполномоченные органы государств-членов осуществляют формирование и ведение национальных частей единого реестра документов ТР ТС 018/2011 и представляют сведения из национальных частей единого реестра документов ТР ТС 018/2011 в Комиссию, а также запрашивающим уполномоченным органам государств-членов. Комиссия обрабатывает полученную информацию и обеспечивает опубликование данных сведений на информационном портале Союза.
При выполнении процедур «Представление сведений, включенных в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.PRC.001) и «Представление сведений, измененных в национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.PRC.002) уполномоченные органы государств-членов представляют в Комиссию сведения из национальных частей единого реестра документов ТР ТС 018/2011.

2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
Одақтың ақпараттық порталындағы КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінен алынатын мәліметтерге қолжетімділікті қамтамасыз ететін, КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінен мәліметтер алатын және көрсетілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ететін Одақтың органы
P.TS.07.ACT.001
мүдделі тұлға
Одақтың ақпараттық порталындағы КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінен мәліметтерді сұрататын және алатын заңды немесе жеке тұлға
P.TS.07.ACT.002
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігін қалыптастыруды және жүргізуді жүзеге асыратын және басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сұратуы бойынша Комиссияға КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінен мәліметтер, сондай-ақ КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінен сәйкестікті растау туралы құжат туралы мәліметтер ұсынатын мүше мемлекеттің уәкілетті органы
P.TS.07.ACT.003
мүше мемлекеттің сұрау салушы уәкілетті органы
басқа мүше мемлекеттің КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінен сәйкестікті растау туралы құжат туралы мәліметтерге сұрау салатын мүше мемлекеттің уәкілетті органы
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс рәсімдердің мынадай жиынтығын білдіреді:
а) КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген мәліметтерді ұсыну;
б) КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіндегі өзгертілген мәліметтерді ұсыну;
в) КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер алу.
11. Жалпы процестің рәсімдерін орындау шеңберінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерін қалыптастыру мен жүргізуді жүзеге асырады және КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінен алынған мәліметтерді Комиссияға, сондай-ақ сұрау салған мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсынады. Комиссия алынған ақпаратты өңдейді және Одақтың ақпараттық порталындағы мәліметтердің деректерін жариялауды қамтамасыз етеді.
"КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген мәліметтерді ұсыну" (Р.ТS.07.РRС.001) және "КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіндегі өзгертілген мәліметтерді ұсыну" (Р.ТS.07.РRС.002) рәсімдерін орындаған кезде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары Комиссияға КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінен алынған мәліметтерді ұсынады.

Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011), утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июля 2016 г. № 88 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией).
При выполнении процедуры «Получение сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.PRC.003) запрашивающий уполномоченный орган государства-члена получает сведения о документе об оценке соответствия из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 другого государства-члена.
Запрос и представление указанных сведений осуществляются в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011), утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июля 2016 г. № 88 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов).
Формат и структура сведений, представляемых в рамках выполнения процедур общего процесса, должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011), утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июля 2016 г. № 88 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 26 шілдедегі № 88 шешімімен бекітілген Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
"КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер алу" рәсімін (Р.ТS.07.РRС.003) орындаған кезде сұрау салатын мүше мемлекеттің уәкілетті органы басқа мүше мемлекеттің КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтер алады.
Көрсетілген мәліметтерге сұрау салу және оларды беру Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 26 шілдедегі № 88 шешімімен бекітілген Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Жалпы процестің рәсімдерін орындау шеңберінде ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 26 шілдедегі № 88 шешімімен бекітілген Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией, а также между уполномоченными органами государств-членов осуществляется с использованием интегрированной системы. Доступ к сведениям из единого реестра документов ТР ТС 018/2011 для заинтересованных лиц осуществляется через информационный портал Союза.
12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. В настоящем разделе приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Процедуры общего процесса
15. Перечень процедур общего процесса приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.TS.07.PRC.001
представление сведений, включенных в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом государства-члена представляются сведения о новых документах об оценке соответствия, включенных в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011, для опубликования на информационном портале Союза
P.TS.07.PRC.002
представление сведений, измененных в национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом государства-члена представляются сведения об измененных документах об оценке соответствия в национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 для опубликования на информационном портале Союза
P.TS.07.PRC.003
получение сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011
выполняется при необходимости получения запрашивающим уполномоченным органом государства-члена сведений о документе об оценке соответствия из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 другого государства-члена
V. Информационные объекты общего процесса
16. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.TS.07.BEN.001
единый реестр документов ТР ТС 018/2011
сведения о выданных или принятых документах об оценке соответствия, содержащиеся в национальных частях единого реестра документов ТР ТС 018/2011
VI. Ответственность участников общего процесса

Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы, сондай-ақ мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл интеграцияланған жүйені пайдалану арқылы жүзеге асырылады. Мүдделі тұлғалар үшін КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінен алынған мәліметтерге қолжетімділік Одақтың ақпараттық порталы арқылы жүзеге асырылады.
12. Жалпы процес құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте ұсынылған.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Операциялардың егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса алғанда, жалпы процестің рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VІІІ бөлімінде келтірілген.
14. Осы бөлімде жалпы процестің рәсімдері арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема мен оларды орындау тәртібі келтіріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (біріздендірілген модельдеу тілі – Unified Modeling Language) графикалық нотациясы пайдаланылып жасалған және мәтіндік сипаттамамен жабдықталған.
4. Жалпы процесс рәсімдері
15. Жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.TS.07.PRC.001
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген мәліметтерді ұсыну
мүше мемлекеттің уәкілетті органы рәсімді орындау процесінде Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізіліміне енгізілген сәйкестікті бағалау туралы жаңа құжаттар туралы мәліметтер ұсынылады.
P.TS.07.PRC.002
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіндегі өзгертілген мәліметтерді ұсыну
мүше мемлекеттің уәкілетті органы рәсімді орындау процесінде Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне сәйкестікті бағалау туралы өзгертілген құжаттар туралы мәліметтер ұсынылады.
P.TS.07.PRC.003
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер алу
сұрау салушы мүше мемлекеттің уәкілетті органы басқа мүше мемлекеттің КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтер алу кезінде ұсынылады.
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
16. Олар туралы немесе олардан алынған мәліметтер жалпы процеске қатысушылар арасындағы өзара іс-қимыл процесінде берілетін ақпараттық объектілердің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.TS.07.BEN.001
КО ТР 018/2011құжаттарының бірыңғай тізілімі
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінде бар сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттар туралы мәліметтер
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауаптылығы

17. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений, участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов государств-членов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
18. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.008
классификатор видов связи
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов связи (гармонизирован с классификатором СЕФАКТ ООН «Communication Channel Code»)
P.CLS.009
международный классификатор единиц измерения
классификатор
содержит перечень кодов и наименований единиц измерения в соответствии с Рекомендацией № 20 Европейской экономической комиссии ООН
P.CLS.019
международный классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень кодов и наименований стран мира в соответствии со стандартом ISO 3166-1
P.CLS.024
классификатор языков
классификатор
содержит перечень кодов и наименований языков в соответствии со стандартом ISO 639-1
P.CLS.048
классификатор видов адресов
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов адресов
P.CLS.053
классификатор видов результата обработки электронных документов и сведений
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов результата обработки электронных документов и сведений
P.CLS.054
классификатор организационно-правовых форм
классификатор
содержит перечень кодов и наименований организационно-правовых форм
P.CLS.057
классификатор видов документов об оценке соответствия
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов документов об оценке соответствия
P.CLS.058
классификатор статусов действия документа
классификатор
содержит перечень кодов и наименований статусов действия документа
P.CLS.059
классификатор видов объектов технического регулирования
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов объектов технического регулирования
P.CLS.068
справочник методов идентификации хозяйствующих субъектов
справочник
содержит перечень идентификаторов и наименований методов идентификации хозяйствующих субъектов
P. CLS.073
классификатор марок транспортных средств
классификатор
содержит перечень кодов и наименований марок транспортных средств

17. Мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін Еуразиялық экономикалық комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақтың құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес жүзеге асырылады, ал мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VIІ. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
18. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.008
байланыс түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
байланыс түрлері кодтарының тізбесі мен атаулары бар ("Communication Channel Code" СЕФАКТ сыныптауышымен үйлестірілген)
P.CLS.009
өлшем бірліктерінің халықаралық сыныптауышы
сыныптауыш
БҰҰ Еуропалық экономикалық комиссияның № 20 ұсынымына сәйкес өлшем бірліктерінің кодтары мен атауларының тізбесі қамтылған
P.CLS.019
әлем елдерінің халықаралық сыныптауышы
сыныптауыш
ISO 3166-1 стандартына сәйкес әлем елдері кодтарының тізбесі мен атаулары қамтылған
P.CLS.024
тілдер сыныптауышы
сыныптауыш
ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдердің кодтарының тізбесі мен атаулары қамтылған
P.CLS.048
мекенжайлар түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
мекенжайлар түрлері кодтарының тізбесі мен атаулары қамтылған
P.CLS.053
құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижесі түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижесі түрлері кодтарының тізбесі мен атаулары қамтылған
P.CLS.054
ұйымдық-құқықтық нысандардың сыныптауышы
сыныптауыш
ұйымдық-құқықтық нысандар кодтарының тізбесі мен атаулары қамтылған
P.CLS.057
сәйкестікті бағалау туралы құжаттар түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
сәйкестікті бағалау туралы құжаттар түрлері кодтарының тізбесі мен атаулары қамтылған
P.CLS.058
құжаттың қолданылу мәртебелерінің сыныптауышы
сыныптауыш
құжаттың қолданылу мәртебелері кодтарының тізбесі мен атаулары қамтылған
P.CLS.059
техникалық реттеу объектілері түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
техникалық реттеу объектілері түрлері кодтарының тізбесі мен атаулары қамтылған
P.CLS.068
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығы
анықтамалық
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің сәйкестендіру тізбесі мен атаулары қамтылған
P. CLS.073
көлік құралдары маркаларының сыныптауышы
сыныптауыш
көлік құралдарының маркалары кодтарының тізбесі мен атаулары қамтылған

P.TS.07.CLS.002
классификатор категорий транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники в соответствии с техническими регламентами Евразийского экономического союза
классификатор
содержит перечень кодов и наименований технических категорий транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники в соответствии с техническими регламентами Союза
P.TS.07.CLS.003
справочник экологических классов транспортных средств и шасси транспортных средств
справочник
содержит перечень кодов и наименований экологических классов транспортных средств и шасси транспортных средств
P.TS.07.CLS.004
справочник вариантов изготовления шасси транспортных средств
справочник
содержит перечень кодов и наименований вариантов изготовления шасси транспортных средств
P.TS.07.CLS.005
справочник видов узлов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
справочник
содержит перечень кодов и наименований используемых видов узлов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
P.TS.07.CLS.006
перечень видов подвески транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
справочник
содержит перечень кодов и наименований видов подвески транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
P.TS.07.CLS.007
перечень положений рулевого колеса относительно продольной оси транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники
справочник
содержит перечень кодов и наименований положений рулевого колеса относительно продольной оси транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники
P.TS.07.CLS.008
перечень видов электромашин транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
справочник
содержит перечень кодов и наименований видов электромашин транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
P.TS.07.CLS.009
перечень видов тормозных систем транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
справочник
содержит перечень кодов и наименований видов тормозных систем транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники

P.TS.07.CLS.002
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттеріне сәйкес көлік құралдары, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машиналар және техниканың басқа да түрлері санаттарының сыныптауышы
сыныптауыш
Одақтың техникалық регламенттеріне сәйкес көлік құралдары, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машиналар және техниканың басқа да түрлерінің техникалық санаттары кодтарының тізбесі мен атаулары қамтылған
P.TS.07.CLS.003
көлік құралдары мен көлік құралдары шассиі экологиялық сыныптарының анықтамалығы
анықтамалық
көлік құралдары мен көлік құралдары шассиі экологиялық сыныптары кодтарының тізбесі мен атаулары қамтылған
P.TS.07.CLS.004
көлік құралдарының шассиін дайындау нұсқаларының анықтамалығы
анықтамалық
көлік құралдары шассиін дайындау нұсқалары кодтарының тізбесі мен атаулары қамтылған
P.TS.07.CLS.005
көлік құралдары, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машиналар және техниканың басқа да түрлері тораптары түрлерінің анықтамалығы
анықтамалық
көлік құралдары, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машиналар және техниканың басқа да түрлері тораптарының пайдаланылатын түрлері кодтарының тізбесі мен атаулары қамтылған
P.TS.07.CLS.006
көлік құралдары, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машиналар және техниканың басқа да түрлері тораптары аспасы түрлерінің тізбесі
анықтамалық
көлік құралдары, көлік құралдары шассиі, өздігінен жүретін машиналар және техниканың басқа да түрлері тораптары аспасы кодтарының тізбесі мен атаулары қамтылған
P.TS.07.CLS.007
көлік құралы, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машиналар және техниканың басқа да түрлері бойлық осіне қатысты рөлдік дөңгелек ережелерінің тізбесі
анықтамалық
көлік құралы, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машиналар және техниканың басқа да түрлері бойлық осіне қатысты рөлдік дөңгелек ережелері кодтарының тізбесі мен атаулары қамтылған
P.TS.07.CLS.008
көлік құралдары, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машиналар және техниканың басқа да түрлері электр машиналарының тізбесі
анықтамалық
көлік құралдары, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналардың және техниканың басқа да түрлері электр машиналары кодтарының тізбесі мен атаулары қамтылған
P.TS.07.CLS.009
көлік құралдары, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машиналар және техниканың басқа да түрлері тежеуіш жүйелері түрлерінің тізбесі
анықтамалық
көлік құралдары, көлік құралдары шассиі, өздігінен жүретін машиналар және техниканың басқа да түрлері тежеуіш жүйелері түрлері кодтарының тізбесі мен атаулары қамтылған

P.TS.07.CLS.010
классификатор видов массы транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов массы транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
P.TS.07.CLS.011
справочник видов топлива транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
справочник
содержит перечень кодов и наименований видов топлива транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
P.TS.07.CLS.012
классификатор видов изготовителей транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов изготовителей транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
VIII. Процедуры общего процесса
Процедура «Представление сведений, включенных
в национальную часть единого реестра
документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.PRC.001)
19. Схема выполнения процедуры «Представление сведений, включенных в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.PRC.001) представлена на рисунке 2.
Рис. 2. Схема выполнения процедуры «Представление сведений,
включенных в национальную часть единого реестра документов ТР ТС
018/2011» (P.TS.07.PRC.001)
20. Процедура «Представление сведений, включенных в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.PRC.001) выполняется уполномоченным органом государства-члена при включении сведений о новом документе в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011.
21. Первой выполняется операция «Представление сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена направляет в Комиссию сведения о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011.
22. При поступлении в Комиссию сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011, выполняется операция «Прием и обработка сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.OPR.002), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление о результатах обработки сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011.

P.TS.07.CLS.010
көлік құралдары, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машиналар және техниканың басқа да түрлері массасы түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
көлік құралдары, көлік құралдары шассиі, өздігінен жүретін машиналар және техниканың басқа да түрлері массасы түрлері кодтарының тізбесі мен атаулары қамтылған
P.TS.07.CLS.011
көлік құралдары, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машиналар және техниканың басқа да түрлері отыны түрлерінің анықтамалығы
анықтамалық
көлік құралдары, көлік құралдары шассиі, өздігінен жүретін машиналар және техниканың басқа да түрлері отыны түрлер кодтарының тізбесі мен атаулары қамтылған
P.TS.07.CLS.012
көлік құралдарын, көлік құралдарының шассиін, өздігінен жүретін машиналарды және техниканың басқа да түрлерін дайындаушылар түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
көлік құралдарын, көлік құралдары шассиін, өздігінен жүретін машиналарды және техниканың басқа да түрлерін дайындаушылар түрлері кодтарының тізбесі мен атаулары қамтылған
VIII. Жалпы процесс рәсімдері
"КО ТР 018/2011" құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген мәліметтерді ұсыну" (P.TS.07.PRC.001) рәсімі
19. "КО ТР 018/2011" құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген мәліметтерді ұсыну" (P.TS.07.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 2-суретте берілген.
2-сурет. "КО ТР 018/2011" құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген мәліметтерді ұсыну" (P.TS.07.PRC.001) рәсімін орындау схемасы
20. "КО ТР 018/2011" құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген мәліметтерді ұсыну" (P.TS.07.PRC.001) рәсімін жаңа құжат туралы мәліметтерді КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген кезде мүше мемлекеттің уәкілетті органы орындайды.
21. Алдымен "КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.TS.07.OPR.001) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы Комиссияға КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді жібереді.
22. Комиссияға КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтер келіп түскен кезде "КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.TS.07.OPR.002) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдеуді орындайды және мүше мемлекеттің уәкілетті органына КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жібереді.

23. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена уведомления о результатах обработки сведений выполняется операция «Получение уведомления о результатах обработки сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.OPR.003), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, направивший сведения, осуществляет обработку полученного уведомления о результатах обработки сведений.
24. В случае выполнения операции «Прием и обработка сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.OPR.002) выполняется операция «Опубликование сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011, на информационном портале Союза» (P.TS.07.OPR.004), по результатам выполнения которой Комиссия обеспечивает опубликование сведений, включенных в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011, на информационном портале Союза.
25. Результатами выполнения процедуры «Представление сведений, включенных в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.PRC.001) являются включение сведений о новом документе в единый реестр документов ТР ТС 018/2011 и опубликование указанных сведений на информационном портале Союза.
26. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Представление сведений, включенных в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.PRC.001), приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры «Представление сведений, включенных в национальную
часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011»
(P.TS.07.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.TS.07.OPR.001
представление сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011
приведено в таблице 6 настоящих Правил
P.TS.07.OPR.002
прием и обработка сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011
приведено в таблице 7 настоящих Правил
P.TS.07.OPR.003
получение уведомления о результатах обработки сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011
приведено в таблице 8 настоящих Правил

23. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама келіп түскен кезде "КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері жөнінде хабарлама алу" (P.TS.07.OPR.003) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мәліметтерді жіберген мүше мемлекеттің уәкілетті органы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
24. "КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.TS.07.OPR.002) операциясы орындалған жағдайда "КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау" (P.TS.07.OPR.004) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді.
25. Жаңа құжат туралы мәліметтерді КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізіліміне енгізу "КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген мәліметтерді ұсыну" (P.TS.07.PRС.001) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.
26. "КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген мәліметтерді ұсыну" (P.TS.07.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
"КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген мәліметтерді ұсыну" (P.TS.07.PRС.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.TS.07.OPR.001
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 6-кестесінде келтірілген
P.TS.07.OPR.002
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 7-кестесінде келтірілген
P.TS.07.OPR.003
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 8-кестесінде келтірілген

P.TS.07.OPR.004
опубликование сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011, на информационном портале Союза
приведено в таблице 9 настоящих Правил
Таблица 6
Описание операции «Представление сведений о новом документе,
включенном в национальную часть единого реестра
документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение

P.TS.07.OPR.004
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау
Осы Қағидалардың 9-кестесінде келтірілген
6-кесте
"КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген мәліметтерді ұсыну" (P.TS.07.OPR.001) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме

P.TS.07.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений о новом документе в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011, в Комиссию в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
сведения о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011, представлены в Комиссию
Таблица 7
Описание операции «Прием и обработка сведений о новом
документе, включенном в национальную часть единого реестра

P.TS.07.OPR.001
2
Операцияның атауы
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген мәліметтерді енгізу кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға жібереді
7
Нәтижелері
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтер Комиссияға ұсынылды
7-кесте

документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.TS.07.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении сведений о документе, добавленном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (операция «Представление сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
6
Описание операции

"КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.TS.07.ОPR.002) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.TS.07.ОPR.002
2
Операцияның атауы
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне қосылған құжат туралы мәліметтер келіп түскен кезде орындалады ("КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.TS.07.ОPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс.
Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана ұсынады. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің ІХ бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы

исполнитель принимает сведения и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией. При успешном выполнении проверки сведений, добавленных в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011, исполнитель:
осуществляет их включение в сведения для опубликования на информационном портале Союза, заполняет дату и время обновления включенных сведений;
формирует ссылку на сведения, содержащиеся в едином реестре органов по оценке соответствия Союза (в том числе органов по сертификации, испытательных лабораторий (центров)), с тем же кодом страны и кодом государственной регистрации органа государства-члена по сертификации, выдавшего (зарегистрировавшего) документ;
уведомляет уполномоченный орган государства-члена о результатах обработки сведений с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты

орындаушы мәліметтерді қабылдайды және оларды Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне қосылған мәліметтерді тексеру табысты орындалған кезде, орындаушы:
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін оларды мәліметтерге енгізуді жүзеге асырады, енгізілген мәліметтерді жаңарту күні мен уақытын толтырады;
құжатты берген (тіркеген) елдің кодымен және мүше мемлекеттің сертификаттау жөніндегі органының мемлекеттік тіркеу кодымен Одақтың (соның ішінде сынақ зертханаларын сертификаттау жөніндегі органдарының) сәйкестікті бағалау жөніндегі органдарының бірыңғай тізіліміндегі мәліметтерге сілтемені қалыптастырады;
мүше мемлекеттің уәкілетті органын мәліметтерді Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес толтыруға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсетіп, мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабардар етеді
7
Нәтижелері

сведения о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011, обработаны, уполномоченному органу государства-члена направлено уведомление о результатах обработки сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011
Таблица 8
Описание операции «Получение уведомления о результатах
обработки сведений о новом документе, включенном в национальную
часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011»
(P.TS.07.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.TS.07.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (операция «Прием и обработка сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011, и проверяет его в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011, получено
Таблица 9
Описание операции «Опубликование сведений о новом документе,
включенном в национальную часть единого реестра документов
ТР ТС 018/2011, на информационном портале Союза»
(P.TS.07.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.TS.07.OPR.004
2
Наименование операции
опубликование сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011, на информационном портале Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется после приема и обработки сведений (операция «Прием и обработка сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.OPR.002))
5
Ограничения
нет
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование сведений на информационном портале Союза
7
Результаты
сведения, включенные в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011, опубликованы на информационном портале Союза
Процедура «Представление сведений, измененных в национальной
части единого реестра документов ТР ТС 018/2011»
(P.TS.07.PRC.002)

КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтер өңделді, мүше мемлекеттің уәкілетті органына КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
8-кесте
"КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.TS.07.OPR.003) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.TS.07.ОPR.003
2
Операцияның атауы
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген құжат туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны орындаушы алған кезде орындалады ("КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.TS.07.ОPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдайды және оны Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкестігіне тексереді
7
Нәтижелері
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама
9-кесте
"КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау" операциясының (P.TS.07.OPR.004) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.TS.07.ОPR.004
2
Операцияның атауы
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
мәліметтер қабылданғаннан және өңделгеннен кейін орындалады ("КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.TS.07.ОPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
жоқ
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелері
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
"КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіндегі өзгертілген мәліметтерді ұсыну" (P.TS.07.PRC.002) рәсімі

27. Схема выполнения процедуры «Представление сведений, измененных в национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.PRC.002) представлена на рисунке 3.
Рис. 3. Схема выполнения процедуры «Представление сведений,
измененных в национальной части единого реестра документов ТР ТС
018/2011» (P.TS.07.PRC.002)
28. Процедура «Представление сведений, измененных в национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.PRC.002) выполняется уполномоченным органом государства-члена при изменении сведений в национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011.
29. Первой выполняется операция «Представление сведений о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.OPR.005), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена направляет в Комиссию сведения, измененные в национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011.
30. При поступлении в Комиссию сведений, измененных в национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011, выполняется операция «Прием и обработка сведений о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.OPR.006), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление о результатах обработки сведений о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011.
31. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена уведомления о результатах обработки сведений выполняется операция «Получение уведомления о результатах обработки сведений о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.OPR.007), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, направивший сведения, осуществляет обработку полученного уведомления о результатах обработки сведений.
32. В случае выполнения операции «Прием и обработка сведений о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.OPR.006) выполняется операция «Опубликование сведений, измененных в национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011, на информационном портале Союза» (P.TS.07.OPR.008), по результатам выполнения которой Комиссия обеспечивает опубликование сведений на информационном портале Союза.
33. Результатами выполнения процедуры «Представление сведений, измененных в национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.PRC.002) являются изменение сведений о документе в едином реестре документов ТР ТС 018/2011 и опубликование указанных сведений на информационном портале Союза.

27. "КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіндегі өзгертілген мәліметтерді ұсыну" (P.TS.07.PRC.002) рәсімінің схемасы 3-суретте берілген.
3-сурет. "КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіндегі өзгертілген мәліметтерді ұсыну" (P.TS.07.PRC.002) рәсімінің схемасы
28. "КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінде өзгертілген мәліметтерді ұсыну" (P.TS.07.PRC.002) рәсімін мүше мемлекеттің уәкілетті органы КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіндегі мәліметтер өзгерген кезде орындайды.
29. Алдымен "КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.TS.07.OPR.005) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы Комиссияға КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгертілген мәліметтерді жібереді.
30. Комиссияға КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгертілген мәліметтер келіп түскен кезде "КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.TS.07.OPR.006) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдеуді орындайды және мүше мемлекеттің уәкілетті органына КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жібереді.
31. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама келіп түскен кезде "КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.TS.07.OPR.007) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мәліметтерді жіберген мүше мемлекеттің уәкілетті органы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
32. "КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.TS.07.OPR.006) операциясы орындалған жағдайда "КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгертілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау" (P.TS.07.OPR.008) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді.
33. КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізіліміндегі құжат туралы мәліметтерді өзгерту және көрсетілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау "КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгертілген мәліметтерді ұсыну" (P.TS.07.PRС.002) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.

34. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Представление сведений, измененных в национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.PRC.002), приведен в таблице 10.
Таблица 10
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры «Представление сведений, измененных в национальной
части единого реестра документов ТР ТС 018/2011»
(P.TS.07.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.TS.07.OPR.005
представление сведений о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011
приведено в таблице 11 настоящих Правил
P.TS.07.OPR.006
прием и обработка сведений о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011
приведено в таблице 12 настоящих Правил
P.TS.07.OPR.007
получение уведомления о результатах обработки сведений о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011
приведено в таблице 13 настоящих Правил

34. "КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгертілген мәліметтерді ұсыну" (P.TS.07.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 10-кестеде келтірілген.
10-кесте
"КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгертілген мәліметтерді ұсыну" (P.TS.07.PRC.002) рәсімі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.TS.07.OPR.005
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгертілген мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 11-кестесінде келтірілген
P.TS.07.OPR.006
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 12-кестесінде келтірілген
P.TS.07.OPR.007
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 13-кестесінде келтірілген

P.TS.07.OPR.008
опубликование сведений, измененных в национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011, на информационном портале Союза
приведено в таблице 14 настоящих Правил
Таблица 11
Описание операции «Представление сведений о внесении
изменений в национальную часть единого реестра документов ТР
ТС 018/2011» (P.TS.07.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.TS.07.OPR.005
2
Наименование операции
представление сведений о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при изменении сведений в национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет в Комиссию сведения, измененные в национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
сведения, измененные в национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011, представлены в Комиссию
Таблица 12
Описание операции «Прием и обработка сведений о внесении
изменений в национальную часть единого реестра документов ТР

P.TS.07.OPR.008
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінде өзгертілген мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
11-кесте
"КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.TS.07.OPR.005) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.TS.07.ОPR.005
2
Операцияның атауы
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіндегі мәліметтер өзгерген кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіндегі өзгертілген мәліметтерді Комиссияға жібереді
7
Нәтижелері
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіндегі өзгертілген мәліметтер Комиссияға берілді
12-кесте

ТС 018/2011» (P.TS.07.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.TS.07.OPR.006
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении сведений о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (операция «Представление сведений о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
6
Описание операции

"КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.TS.07.OPR.006) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.TS.07.ОPR.006
2
Операцияның атауы
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер келіп түскен кезде орындалады ("КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.TS.07.ОPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс.
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің ІХ бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы

исполнитель принимает сведения и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией. При успешном выполнении проверки сведений о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011 исполнитель:
осуществляет их включение в сведения для опубликования на информационном портале Союза, заполняет дату и время обновления изменяемых сведений;
заполняет конечную дату и период действия измененяемых сведений значением, соответствующем значению начальной даты и периода действия полученных сведений;
формирует ссылку на сведения, содержащиеся в едином реестре органов по оценке соответствия Союза (в том числе органов по сертификации, испытательных лабораторий (центров)), с тем же кодом страны и кодом государственной регистрации органа государства-члена по сертификации, выдавшего (зарегистрировавшего) документ;
уведомляет уполномоченный орган государства-члена о результатах обработки сведений с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего изменению сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты

орындаушы мәліметтерді қабылдайды және оларды Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді тексеру табысты орындалған кезде, орындаушы:
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін оларды мәліметтерге енгізуді жүзеге асырады, енгізілген мәліметтерді жаңарту күні мен уақытын толтырады;
бастапқы күннің мәніне және алынған мәліметтердің қолданылу кезеңіне сәйкес келетін мәнмен өзгертілетін мәліметтердің соңғы күні мен қолданылу кезеңін толтырады;
құжатты берген (тіркеген) елдің кодымен және мүше мемлекеттің сертификаттау жөніндегі органының мемлекеттік тіркеу кодымен Одақтың (соның ішінде сынақ зертханаларын сертификаттау жөніндегі органдарының) сәйкестікті бағалау жөніндегі органдарының бірыңғай тізіліміндегі мәліметтерге сілтемені қалыптастырады;
мүше мемлекеттің уәкілетті органын мәліметтерді Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес толтыруға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсетіп, мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабардар етеді
7
Нәтижелері

сведения о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011 обработаны, уполномоченному органу государства-члена направлено уведомление о результатах обработки сведений о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011
Таблица 13
Описание операции «Получение уведомления о результатах
обработки сведений о внесении изменений в национальную часть
единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.TS.07.OPR.007
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке сведений о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (операция «Прием и обработка сведений о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.OPR.006))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011 и проверяет его в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011 получено
Таблица 14
Описание операции «Опубликование сведений, измененных
в национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011,
на информационном портале Союза» (P.TS.07.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.TS.07.OPR.008
2
Наименование операции
опубликование сведений, измененных в национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011, на информационном портале Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется после получения исполнителем уведомления об обработке сведений о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (операция «Прием и обработка сведений о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.OPR.006))
5
Ограничения
нет
6
Описание операции
исполнитель опеспечивает опубликование измененных сведений на информационном портале Союза
7
Результаты
сведения, измененные в национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011, опубликованы на информационном портале Союза
Процедура «Получение сведений из национальной части единого

КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер өңделді, мүше мемлекеттің уәкілетті органына КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
13-кесте
"КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.TS.07.OPR.007) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.TS.07.ОPR.007
2
Операцияның атауы
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.TS.07.ОPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды және оны Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді
7
Нәтижелері
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды
14-кесте
"КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіндегі өзгертілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау" (P.TS.07.OPR.008) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.TS.07.OPR.008
2
Операцияның атауы
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіндегі өзгертілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу хабарламаны алғаннан кейін орындалады ("КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.TS.07.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
жоқ
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өзгертілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелері
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіндегі өзгертілген мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.PRC.003)
35. Схема выполнения процедуры «Получение сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.PRC.003) представлена на рисунке 4.
Рис. 4. Схема выполнения процедуры «Получение сведений из
национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011»
(P.TS.07.PRC.003)
36. Процедура «Получение сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.PRC.003) выполняется при необходимости получения запрашивающим уполномоченным органом государства-члена сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 другого государства-члена.
37. Первой выполняется операция «Запрос сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.OPR.009), по результатам выполнения которой запрашивающий уполномоченный орган государства-члена направляет в уполномоченный орган другого государства-члена запрос на представление сведений.
38. При получении уполномоченным органом государства-члена запроса на представление сведений выполняется операция «Обработка и представление сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.OPR.010), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена направляет запрашивающему уполномоченному органу государства-члена сведения из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011. В случае отсутствия запрашиваемых сведений в национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 уполномоченный орган государства-члена направляет запрашивающему уполномоченному органу государства-члена уведомление об отсутствии сведений.
39. При получении запрашивающим уполномоченным органом государства-члена сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 другого государства-члена или уведомления об отсутствии сведений выполняется операция «Прием и обработка сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.OPR.011), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка представленных сведений или уведомления об отсутствии сведений.
40. Результатом выполнения процедуры «Получение сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.PRC.003) является получение запрашивающим уполномоченным органом государства-члена сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 или получение уведомления об отсутствии сведений.
41. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Получение сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.PRC.003), приведен в таблице 15.
Таблица 15
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры «Получение сведений из национальной части единого

"КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер алу" (P.TS.07.PRC.003) рәсімі
35. "КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер алу" (P.TS.07.PRC.003) рәсімін орындау схемасы 4-суретте берілген.
4-сурет. "КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер алу" (P.TS.07.PRC.003) рәсімін орындау схемасы
36. "КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер алу" (P.TS.07.PRC.003) рәсімі сұрау салушы мүше мемлекеттің уәкілетті органы басқа мүше мемлекеттен КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер алу қажет болған кезде орындалады.
37. Алдымен "КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерге сұрау салу" (P.TS.07.OPR.009) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша сұрау салушы мүше мемлекеттің уәкілетті органы басқа мүше мемлекеттің уәкілетті органына мәліметтерді ұсынуға сұрау салу жібереді.
38. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде "КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.TS.07.OPR.010) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы сұрау салушы мүше мемлекеттің уәкілетті органына КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді жібереді. КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне сұрау салынатын мәліметтер болмаған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы сұрау салушы мүше мемлекеттің уәкілетті органына мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жібереді.
39. Сұрау салушы мүше мемлекеттің уәкілетті органы басқа мүше мемлекеттің уәкілетті органынан КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді немесе мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алған кезде "КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.TS.07.OPR.011) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұсынылған мәліметтерді немесе мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырады.
40. Сұрау салушы мүше мемлекеттің уәкілетті органының КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алуы және мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алуы "КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер алу" (P.TS.07.PRС.003) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
41. "КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер алу" (P.TS.07.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 15-кестеде келтірілген.
15-кесте

реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.TS.07.OPR.009
запрос сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011
приведено в таблице 16 настоящих Правил
P.TS.07.OPR.010
обработка и представление сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011
приведено в таблице 17 настоящих Правил
P.TS.07.OPR.011
прием и обработка сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011
приведено в таблице 18 настоящих Правил
Таблица 16
Описание операции «Запрос сведений из национальной части

"КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер алу" (P.TS.07.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.TS.07.OPR.009
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың 16-кестесінде келтірілген
P.TS.07.OPR.010
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 17-кестесінде келтірілген
P.TS.07.OPR.011
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
16-кесте

единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.TS.07.OPR.009
2
Наименование операции
запрос сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011
3
Исполнитель
запрашивающий уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 другого государства-члена
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет уполномоченному органу государства-члена запрос на представление сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
направлен запрос на получение сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011
Таблица 17
Описание операции «Обработка и представление сведений из
национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011»
(P.TS.07.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.TS.07.OPR.010
2
Наименование операции
обработка и представление сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении запроса на представление сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (операция «Запрос сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.OPR.009))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов. При успешном выполнении проверки исполнитель направляет запрашивающему уполномоченному органу государства-члена сведения из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 или уведомление об отсутствии сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
запрашивающему уполномоченному органу государства-члена представлены сведения из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 другого государства-члена или направлено уведомление об отсутствии сведений
Таблица 18
Описание операции «Прием и обработка сведений из национальной
части единого реестра документов ТР ТС 018/2011»
(P.TS.07.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.TS.07.OPR.011
2
Наименование операции
прием и обработка сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011
3
Исполнитель
запрашивающий уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения

"КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерге сұрау салу" (P.TS.07.OPR.009) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.TS.07.ОPR.009
2
Операцияның атауы
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
сұрау салушы мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
басқа мүше мемлекеттің уәкілетті органының КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді алуы қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мүше мемлекеттің уәкілетті органына КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді ұсынуға сұрау салу жібереді
7
Нәтижелері
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер ұсынуға сұрау салу жіберілді
17-кесте
"КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.TS.07.OPR.010) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.TS.07.ОPR.010
2
Операцияның атауы
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді ұсынуға сұрау салу келіп түскен кезде орындалады ("КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерге сұрау салу" (P.TS.07.ОPR.009) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған сұрау салуды Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексеруді орындайды. Тексеру табысты орындалған кезде орындаушы КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді немесе мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салушы мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелері
басқа мүше мемлекеттің КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер сұрау салушы мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылды немесе мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жіберілді
18-кесте
"КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.TS.07.OPR.011) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.TS.07.ОPR.011
2
Операцияның атауы
КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
сұрау салушы мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары

выполняется при получении сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 или уведомления об отсутствии сведений (операция «Обработка и представление сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученных сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
При успешном выполнении проверки исполнитель принимает сведения или уведомление об отсутствии сведений
7
Результаты
сведения из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 другого государства-члена или уведомление об отсутствии сведений получены
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях
34. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматно-логического контроля и в иных случаях.
35. В случае возникновения ошибок структурного и форматно-логического контроля уполномоченный орган государства-члена осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией и Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган государства-члена принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в установленном порядке.
36. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах государств-членов, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 26 июля 2016 г. № 88
Регламент
информационного взаимодействия между уполномоченными
органами государств – членов Евразийского экономического союза
и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами
интегрированной информационной системы внешней и взаимной
торговли общего процесса «Формирование и ведение единых
реестров выданных или принятых документов об оценке
соответствия требованиям технических регламентов Евразийского
экономического союза (технических регламентов Таможенного
союза)» в части, касающейся единого реестра выданных одобрений
типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств
о безопасности конструкции транспортного средства и
зарегистрированных уведомлений об отмене документа,
удостоверяющего соответствие требованиям технического
регламента Таможенного союза «О безопасности колесных

КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді немесе мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.TS.07.ОPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс.
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің ІХ бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған мәліметтерді Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді.
Тексеру табысты орындалған кезде орындаушы мәліметтерді немесе мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны қабылдайды
7
Нәтижелері
басқа мүше мемлекеттің КО ТР 018/2011 құжаттары бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер немесе мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама
IX. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі
34. Жалпы процесс рәсімдерін орындаған кезде айрықша жағдайлар орын алып, онда деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізіле алмауы мүмкін. Бұл техникалық іркілістер, құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері туындаған кезде және өзге жағдайларда орын алуы мүмкін.
35. Құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері туындаған жағдайда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне және Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес оған қатысты қателік туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және электрондық құжаттар мен мәліметтерге қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттар талаптарына сәйкес келмейтіні анықталған жағдайда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қателікті жою үшін белгіленген тәртіппен қажетті шаралар қабылдайды.
36. Штаттан тыс жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер бір-біріне және Еуразиялық экономикалық комиссияға мүше мемлекеттердің өз құзыретіне осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау жататын уәкілетті органдары туралы ақпарат береді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық сүйемелдеуді қамтамасыз етуге жауапты адамдар туралы мәліметтер ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 26 шілдедегі
№ 88 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

транспортных средств» (ТР ТС 018/2011)
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 «О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 декабря 2014 г. № 225 «Об утверждении Положения о формировании и ведении единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011)»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 декабря 2014 г. № 232 «О Правилах заполнения бланков одобрения типа транспортного средства, одобрения типа шасси, уведомления об отмене документа, удостоверяющего соответствие техническому регламенту, свидетельства о безопасности конструкции транспортного средства и свидетельства о соответствии транспортного средства с внесенными в его конструкцию изменениями требованиям безопасности»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 «Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 «О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 «О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 «Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией».
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного понимания участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)», реализуемого в части, касающейся единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011) (далее – общий процесс), а также своей роли при их выполнении.

Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл РЕГЛАМЕНТІ
І. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу туралы ережені бекіту туралы" 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 225 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Көлік құралының типін мақұлдаудың, шасси типін мақұлдаудың, техникалық регламентке сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы хабарламаның, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктің және көлік құралының өз конструкциясына енгізілген өзгерістермен бірге қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі туралы куәліктің бланкілерін толтыру қағидалары туралы" 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 232 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимыл жасауы кезінде электрондық құжаттармен алмасуы туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
ІІ. Қолданылу саласы
2. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылардың Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) транзакцияларын орындаудың тәртібі мен шарттарын, сондай-ақ оларды орындау кезіндегі өздерінің рөлін бірірзі түсінуін қамтамасыз ету мақсатында әзірленді.

3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Понятия «инициатор», «инициирующая операция», «принимающая операция», «респондент», «сообщение общего процесса» и «транзакция общего процесса», используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных пунктом 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011), утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июля 2016 г. № 88 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном
взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец данных
представляет сведения из национальной части единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011)(далее – единый реестр документов ТР ТС 018/2011) в Евразийскую экономическую комиссию для опубликования на информационном портале Союза

3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындаудың тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
ІІІ. Негізгі ұғымдар
4. Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылдаушы операция", "респондент", "жалпы процесс хабары" және "жалпы процесс транзакциясы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 26 шілдедегі № 88 шешімімен бекітілген Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
ІV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Деректердің иесі
берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізілімінің (бұдан әрі – КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімі) ұлттық бөлігінен мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Еуразиялық экономикалық комиссияға ұсынады

уполномоченный орган государства – члена Союза (P.TS.07.ACT.002)
Координатор
получает сведения из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 и обеспечивает их опубликование на информационном портале Союза
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие при формировании и ведении единого реестра документов ТР ТС 018/2011 осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – уполномоченные органы государств-членов) и Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) в соответствии с процедурами общего процесса:
представление сведений, включенных в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011;
представление сведений, измененных в национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия
между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011)», утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июля 2016 г. № 88 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.TS.07.ACT.002)
Үйлестіруші
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді алады және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.ACT.001)
2. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары (бұдан әрі – мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары) мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) арасында жалпы процестің мына рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген мәліметтерді ұсыну;
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіндегі өзгертілген мәліметтерді ұсыну.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы
ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін үндестіру мақсатында хабарлар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялар мен осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакциялары арасындағы өзара байланыс айқындалған.
10. Жалпы процесс транзакциясын орындау кезінде бастамашы операцияны (бастамашылық операция) жүзеге асыру шеңберінде респондентке сұрау салу хабарын жібереді, респондент оған жауап ретінде өзі жүзеге асыратын операция (қабылдаушы операция) шеңберінде жалпы процесс транзакциясы шаблонына байланысты жауап хабар жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабар құрамындағы деректер құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 26 шілдедегі № 88 шешімімен бекітілген Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтарының және құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
Информационное взаимодействие при формировании и ведении единого реестра документов ТР ТС 018/2011
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении единого реестра документов ТР ТС 018/2011 представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при
формировании и ведении единого реестра документов ТР ТС 018/2011
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса
при формировании и ведении единого реестра документов
ТР ТС 018/2011
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Представление сведений, включенных в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.PRC.001)
1.1
Представление сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.OPR.001).

11. Жалпы процесс транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай, жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтарының шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте ұсынылған. Әрбір жалпы процесс рәсімі үшін 2-кестеде операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және нәтижелеуші жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
2-сурет. КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген мәліметтерді ұсыну (P.TS.07.PRC.001)
1.1
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтер алу (P.TS.07.OPR.001).

Получение уведомления о результатах обработки сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.OPR.003)
единый реестр документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.BEN.001): сведения для включения переданы
прием и обработка сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.OPR.002)
единый реестр документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.BEN.001): сведения обработаны
передача сведений, включенных в национальную часть
единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.TRN.001)
2
Представление сведений, измененных в национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.PRC.002)
2.1
Представление сведений о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.OPR.005).
Получение уведомления о результатах обработки сведений о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.OPR.007)
единый реестр документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.BEN.001): сведения для изменения переданы
прием и обработка сведений о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.OPR.006)
единый реестр документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.BEN.001): сведения обработаны
передача сведений, измененных в национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.TRN.001)
VI. Описание сообщений общего процесса
13. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 3. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 3.
Таблица 3
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.TS.07.MSG.001
сведения о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011
сведения из единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (R.TR.TS.07.001)
P.TS.07.MSG.002
сведения о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011
сведения из единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (R.TR.TS.07.001)
P.TS.07.MSG.003
уведомление об обработке сведений единого реестра документов ТР ТС 018/2011
уведомление о результате обработки (R.006)
VII. Описание транзакций общего процесса

КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.TS.07.OPR.003)
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімі (P.TS.07.BEN.001): мәліметтер енгізу үшін берілді
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.TS.07.OPR.002)
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімі (P.TS.07.BEN.001): мәліметтер өңделді.
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген мәліметтерді беру (P.TS.07.TRN.001)
2
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіндегі өзгертілген мәліметтерді ұсыну (P.TS.07.PRC.002)
2.1
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну (P.TS.07.OPR.005).
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.TS.07.OPR.007)
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімі (P.TS.07.BEN.001): мәліметтер өзгерту үшін берілді
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.TS.07.OPR.006)
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімі (P.TS.07.BEN.001): мәліметтер өңделді
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгертілген мәліметтерді беру (P.TS.07.TRN.001)
VI. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
13. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 3-кестеде келтірілген. Хабар құрамындағы деректер құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында тиісті құрылымға сілтеме 3-кестенің 3-бағанындағы мән бойынша белгіленеді.
3-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.TS.07.MSG.001
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтер
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінен мәліметтер
(P.TR.TS.07.001)
P.TS.07.MSG.002
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінен мәліметтер (R.TR.TS.07.001)
P.TS.07.MSG.003
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің мәліметтерін өңдеу туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы

1. Транзакция общего процесса «Передача сведений, включенных
в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011»
(P.TS.07.TRN.001)
14. Транзакция общего процесса «Передача сведений, включенных в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.TRN.001) выполняется для передачи инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 3. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 4.
Рис. 3. Схема выполнения транзакции общего процесса «Передача
сведений, включенных в национальную часть единого реестра документов
ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.TRN.001)
Таблица 4
Описание транзакции общего процесса «Передача сведений,
включенных в национальную часть единого реестра документов
ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.TS.07.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
передача сведений, включенных в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
единый реестр документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.BEN.001): сведения обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
4 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.MSG.001)
ответное сообщение
уведомление об обработке сведений единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.MSG.003)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
2. Транзакция общего процесса «Передача сведений, измененных
в национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011»
(P.TS.07.TRN.002)
15. Транзакция общего процесса «Передача сведений, измененных в национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.TRN.002) выполняется для передачи инициатором респонденту соответствующих сведений.

1. "КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген мәліметтерді беру" (P.TS.07.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясы
14. "КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген мәліметтерді беру" (P.TS.07.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 3-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 4-кестеде келтірілген.
3-сурет. "КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген мәліметтерді беру" (P.TS.07.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
4-кесте
"КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген мәліметтерді беру" (P.TS.07.TRN.001) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
Р/с№
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.TS.07.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген мәліметтерді беру
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімі (P.TS.07.BEN.001): мәліметтер өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
4 сағ.
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтер (P.TS.07.MSG.001)
жауап хабар
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің мәліметтерін өңдеу туралы хабарлама (P.TS.07.MSG.003)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
2. "КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіндегі өзгертілген мәліметтерді беру" (P.TS.07.TRN.002) жалпы процесінің транзакциясы
15. "КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіндегі өзгертілген мәліметтерді беру" жалпы процесінің транзакциясы (P.TS.07.TRN.002) бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады.

Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 4. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 5.
Рис. 4. Схема выполнения транзакции общего процесса «Передача
сведений, измененных в национальной части единого реестра документов
ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.TRN.002)
Таблица 5
Описание транзакции общего процесса «Передача сведений,
измененных в национальной части единого реестра документов
ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.TRN.002)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.TS.07.TRN.002
2
Наименование транзакции общего процесса
передача сведений, измененных в национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
единый реестр документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.BEN.001): сведения обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
4 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.MSG.002)
ответное сообщение
уведомление об обработке сведений единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.MSG.003)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
16. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 6.
17. Уполномоченный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли.
Таблица 6
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронного документа (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы и XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 4-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 5-кестеде келтірілген.
4-сурет. "КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіндегі өзгертілген мәліметтерді беру" (P.TS.07.TRN.002) жалпы процесінің транзакциясын орындалу схемасы
5-кесте
"КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіндегі өзгертілген мәліметтерді беру" (P.TS.07.TRN.002) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
Р/с№
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.TS.07.TRN.002
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіндегі өзгертілген мәліметтерді беру
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімі (P.TS.07.BEN.001): мәліметтер өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
4 сағ.
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер (P.TS.07.MSG.002)
жауап хабар
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімі мәліметтерін өңдеу туралы хабарлама (P.TS.07.MSG.003)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
VIII. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі
16. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде штаттан тыс жағдайлар болып, онда деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізіле алмауы мүмкін. Штаттан тыс жағдайлар техникалық іркілістер, күту уақыты өткен кезде және өзге жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушының штаттан тыс жағдайдың туындау себептері туралы түсініктемелер және оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне тиісті сұрау салу жолдау мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 6-кестеде келтірілген.
17. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы оған байланысты қате туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің ІХ бөлімінде көрсетілген электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталған болса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қатені жою үшін барлық қажетті шараны қабылдайды. Егер сәйкессіздік анықталмаса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне осы штаттан тыс жағдайды сипаттай отырып, хабар жібереді.
6-кесте
Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туындаған кездегі іс-қимылдың сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процестің екіжақты транзакциясының бастамашысы келісілген қайталаулар саны өткеннен кейін жауап хабар алған жоқ
көлік жүйесіндегі техникалық ақаулар немесе бағдарламалық қамтамасыз етудегі жүйелік қате
хабар қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарлама алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар үндестірілмеген немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясы бастамашысының пайдаланылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды үндестіруі немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемаларын жаңартуы қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар үндестірілсе, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылса, қабылдаушы қатысушының қолдау қызметіне сұрау салу жіберуі қажет
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

18. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) «Cведения из единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (R.TR.TS.07.001), передаваемых в сообщении «Cведения о новом документе, включенном в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.MSG.001), приведены в таблице 7.
Таблица 7
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) «Сведения из единого реестра документов ТР ТС
018/2011» (R.TR.TS.07.001), передаваемых в сообщении «Cведения
о новом документе, включенном в национальную часть единого
реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
сведения на информационном портале Союза не должны содержать запись с таким же значением реквизитов «Код страны» (csdo:UnifiedCountryCode) и «Номер документа» (csdo:DocId) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails), в которой реквизит «Конечная дата и время» (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита «Технологические характеристики записи общего ресурса» (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполнен
2
реквизит «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) должен содержать 1 значение
3
в случае отсутствия классификатора видов документов об оценке соответствия в реестре нормативно-справочной информации Союза реквизит «Наименование вида документа об оценке соответствия» (trsdo:ConformityDocKindName) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) должен быть заполнен, иначе должен быть заполнен реквизит «Код вида документа об оценке соответствия» (trsdo:ConformityDocKindCode)
4
значение реквизита «Код вида документа об оценке соответствия» (trsdo:ConformityDocKindCode) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) должно соответствовать одному из следующих видов документа:

18. "КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтер" (P.TS.07.MSG.001) хабарында берілетін "КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінен мәліметтер" (R.TR.TS.07.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
"КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне енгізілген жаңа құжат туралы мәліметтер" (P.TS.07.MSG.001) хабарында берілетін "КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінен мәліметтер" (R.TR.TS.07.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
Одақтың ақпараттық порталындағы мәліметтерде "Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" күрделі деректемесінің (ccdo:ResourceItemStatusDetails) құрамында "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған "Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) және "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId) деректемелерінің мәні дәл сондай болатын жазба болмауға тиіс
2
"Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) деректемесі 1 мәнді болуға тиіс
3
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының тізіліміндегі сәйкестікті бағалау туралы құжаттар түрлерінің сыныптауышы болмаған жағдайда "Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің атауы" (trsdo:ConformityDocKindName) деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе, "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің коды" (trsdo:‌Conformity‌Doc‌Kind‌Code) деректемесі толтырылуға тиіс
4
"Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің коды" (trsdo:ConformityDocKindCode) деректемесінің мәні құжаттың мынадай түрлерінің біріне сәйкес келуге тиіс:

«30» – одобрение типа транспортного средства, подтверждающее соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011);
«35» – одобрение типа шасси, подтверждающее соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011);
«40» – свидетельство о безопасности конструкции транспортного средства, подтверждающее соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011)
5

"30" – көлік құралының типін мақұлдау, ол Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті растайды;
"35" – шасси типін мақұлдау, ол Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті растайды;
"40" – көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік, ол Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті растайды
5

значение реквизита «Наименование вида документа об оценке соответствия» (csdo:ConformityDocKindName) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) должно соответствовать одному из следующих видов документа: одобрение типа транспортного средства, подтверждающее соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011), одобрение типа шасси, подтверждающее соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011) или свидетельство о безопасности конструкции транспортного средства, подтверждающее соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011)
6
значение реквизита «Номер документа» (csdo:DocId) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) должно соответствовать шаблону «ТС\s[A-Z]{2}\s(А|Е|К)-[A-Z]{2}.\d{4}.\d{5}.*)\d» (символы ТС, А, Е, К – с использованием букв кириллицы)
7
реквизит «Дата документа» (csdo:DocCreationDate) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) должен быть заполнен
8
значение реквизита «Код страны» (csdo:UnifiedCountryCode) должно соответствовать коду страны классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии со стандартом ISO 3166-1
9
если реквизит «Код страны» (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, значение атрибута «Идентификатор классификатора» (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
10
реквизит «Код вида адреса» (csdo:AddressKindCode) в составе сложного реквизита «Адрес» (ccdo:SubjectAddressDetails) должен быть заполнен
11
значение реквизита «Код вида адреса» (csdo:AddressKindCode) в составе сложного реквизита «Адрес» (ccdo:SubjectAddressDetails) должно соответствовать одному из следующих значений:
«1» – адрес регистрации;
«2» – фактический адрес
12
реквизит «Код вида связи» (csdo:UnifiedCommunicationChannelCode) в составе сложного реквизита «Контактный реквизит»
(ccdo:UnifiedCommunicationDetails) должен быть заполнен
13
значение реквизита «Код вида связи» (csdo:UnifiedCommunicationChannelCode) в составе сложного реквизита «Контактный реквизит» (ccdo:UnifiedCommunicationDetails) должно соответствовать одному из следующих значений:
«TE» – телефон;
«EM» – электронная почта;
«FX» – факс
14
реквизит «Наименование вида связи» (csdo:?Communication?Channel?Name) в составе сложного реквизита «Контактный реквизит» (ccdo:?UnifiedCommunication?Details) не заполняется
15
реквизит «Код вида связи» (csdo: Unified) в составе сложного электронная почта» и «телефон»
16
если реквизит «Код вида связи» (csdo:UnifiedCommunicationChannelCode) заполнен, значение атрибута «Идентификатор классификатора» (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение классификатора видов связи, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
17
значение идентификатора метода идентификации хозяйствующих субъектов (атрибут kindId) должно соответствовать одному из следующих значений:
ГРЮЛ – государственный реестр юридических лиц (для Республики Армения);
ОКОГУ – общегосударственный классификатор Республики Беларусь «Органы государственной власти и управления» (для Республики Беларусь);
ОКЮЛП – общегосударственный классификатор Республики Беларусь «Юридические лица и индивидуальные предприниматели» (для Республики Беларусь);
БИН – бизнес-идентификационный номер (для Республики Казахстан);
ОКПО – общереспубликанский классификатор предприятий и организаций (для Кыргызской Республики);
ОГРН – основной государственный регистрационный номер (для Российской Федерации);
ОГРНИП – основной государственный регистрационный номер индивидуального предпринимателя (для Российской Федерации)
18
реквизит «Идентификатор хозяйствующего субъекта» (csdo:BusinessEntityId) в составе сложного реквизита «Сведения об органе по оценке соответствия» (trcdo:ConformityAuthorityInformationDetails) должен быть заполнен для обеспечения связи с единым реестром органов по оценке соответствия Союза
19
реквизит «Тип транспортного средства» (trcdo:VehicleTypeDetails) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) должен быть заполнен
20
реквизит «Номер бланка документа» (csdo:) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) должен быть заполнен
21
реквизит «Номер бланка документа» (csdo:FormNumberId) в составе сложного реквизита «Приложение к документу» (trcdo:DocAnnexDetails) не заполняется
22
реквизит «Контактный реквизит» (ccdo:UnifiedCommunicationDetails) в составе сложного реквизита «Заявитель» (trcdo:ApplicantDetails) должен быть заполнен
23
если реквизит «Код вида изготовителя транспортного средства»
(trsdo:VehicleManufacturerKindCode) в составе сложного реквизита «Изготовитель транспортного средства» (trcdo:VehicleManufacturerDetails) содержит значение, соответствующее виду изготовителя «представитель изготовителя», реквизит «Контактный реквизит» (ccdo:UnifiedCommunicationDetails) в составе сложного реквизита «Изготовитель транспортного средства» (trcdo:VehicleManufacturerDetails) должен быть заполнен, иначе реквизит «Контактный реквизит» (ccdo:UnifiedCommunicationDetails) в составе сложного реквизита «Изготовитель транспортного средства» (trcdo:VehicleManufacturerDetails) не заполняется
24
реквизит «Имя» (csdo:FirstName) в составе сложного реквизита «ФИО» (ccdo:FullNameDetails) должен быть заполнен
25
реквизит «Фамилия» (csdo:LastName) в составе сложного реквизита «ФИО» (ccdo:FullNameDetails) должен быть заполнен
26
значение реквизита «Код статуса действия документа» (trsdo:DocStatusCode) в составе сложного реквизита «Статус действия документа об оценке соответствия» (trcdo:ConformityDocStatusDetails) должно соответствовать одному из следующих значений:
«1» – действует;
«2» – приостановлен;
«3» – прекращен;
«4» – продлен;
«5» – возобновлен
27
если реквизит «Код статуса действия документа» (trsdo:DocStatusCode) в составе сложного реквизита «Статус действия документа об оценке соответствия» (trcdo:ConformityDocStatusDetails) содержит значение «3», реквизит «Конечная дата» (csdo:?End?Date?)
в составе сложного реквизита «Статус действия документа» (trcdo:DocStatusDetails) не заполняется
28

"Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің атауы" (csdo:ConformityDocKindName) деректемесінің мәні құжаттың мынадай түрлерінің біріне сәйкес келуге тиіс: Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті растайтын көлік құралының типін мақұлдау, Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті растайтын шасси типін мақұлдау немесе Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті растайтын көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік
6
"Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId) деректемесінің мәні "КО\s[A-Z]{2}\s(А|Е|К)-[A-Z]{2}.\d{4}.\d{5}.*)\d" шаблонына сәйкес келуге тиіс (КО, А, Е, К символдарында – кириллица әріптері пайдаланылады)
7
"Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Құжаттың күні" (csdo:DocCreationDate) деректемесі толтырылуға тиіс
8
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні ISO 3166-1 стандартына сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесі қамтылған әлем елдері сыныптауышының ел кодына сәйкес келуге тиіс
9
егер "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, оның құрамындағы "Сыныптауышты сәйкестендіргіш" атрибутының мәні (codeListId атрибуты) Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптаушының кодтық белгілемесін қамтуға тиіс
10
"Мекенжай" (ccdo:‌Subject‌Address‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Мекенжай түрінің коды" (csdo:‌Address‌Kind‌Code) деректемесі толтырылуға тиіс
11
"Мекенжай" (ccdo:‌Subject‌Address‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Мекенжай түрінің коды" (csdo:‌Address‌Kind‌Code) деректемесінің мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"1" – тіркелген мекенжайы;
"2" – нақты мекенжайы
12
"Байланыс деректемесі" (ccdo:UnifiedCommunicationDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Байланыс түрінің коды" (csdo:UnifiedCommunicationChannelCode) деректемесі толтырылуға тиіс
13
"Байланыс деректемесі" (ccdo:UnifiedCommunicationDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Байланыс түрінің коды" (csdo:UnifiedCommunicationChannelCode) деректемесінің мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"TE" – телефон;
"EM" – электрондық почта;
"FX" – факс
14
"Байланыс деректемесі" (ccdo:​UnifiedCommunication​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Байланыс түрінің атауы" (csdo:​Communication​Channel​Name) деректемесі толтырылмайды
15
"Байланыс түрінің коды" (csdo: Unified‌Communication‌Channel‌Code) деректемесі "электрондық почта" және "телефон" күрделі құрамында
16
егер "Байланыс түрінің коды" (csdo:UnifiedCommunicationChannelCode) деректемесі толтырылса, оның құрамындағы "Сыныптауышты сәйкестендіргіш" атрибутының мәні (codeListId атрибуты) Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген байланыс түрлері сыныптауышының кодтық белгілемесін қамтуға тиіс
17
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі сәйкестендіргіштерінің мәні (kindId атрибуты) мынадай мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
ЗТМТ – заңды тұлғалардың мемлекеттік тізілімі (Армения Республикасы үшін);
МБОЖС – Беларусь Республикасы "Мемлекеттік билік және басқару органдары" жалпы мемлекеттік сыныптауышы (Беларусь Республикасы үшін);
ЗТКЖС – Беларусь Республикасы "Заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлер" жалпы мемлекеттік сыныптауышы (Беларусь Республикасы үшін);
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасы үшін);
КҰЖС – кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпы республикалық сыныптауышы (Қырғыз Республикасы үшін);
НМТН – негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі (Ресей Федерациясы үшін);
ДКНМТН – дара кәсіпкердің негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі (Ресей Федерациясы үшін)
18
"Сәйкестікті бағалау жөніндегі орган туралы мәліметтер" (trcdo:‌Conformity‌Authority‌Information‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш" (csdo:BusinessEntityId) деректемесі Одақтың сәйкестікті бағалау жөніндегі органдарының бірыңғай тізілімімен байланысты қамтамасыз ету үшін толтырылуға тиіс
19
"Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралының типі" (trcdo:VehicleTypeDetails) деректемесі толтырылуға тиіс
20
"Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Құжат бланкісінің нөмірі" (csdo:‌Form‌Number‌Id) деректемесі толтырылуға тиіс
21
"Құжатқа қосымша" (trcdo:‌Doc‌Annex‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Құжат бланкісінің нөмірі" (csdo:‌Form‌Number‌Id) деректемесі толтырылмайды
22
"Өтініш беруші" (trcdo:‌Applicant‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Байланыс деректемесі" (ccdo:‌Unified‌Communication‌Details) деректемесі толтырылуға тиіс
23
егер "Көлік құралын дайындаушы" (trcdo:‌Vehicle‌Manufacturer‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралын дайындаушы түрінің коды" (trsdo:‌Vehicle‌Manufacturer‌Kind‌Code) деректемесінде "дайындаушының өкілі" дайындаушы түріне сәйкес келетін мән қамтылса, "Көлік құралын дайындаушы" (trcdo:‌Vehicle‌Manufacturer‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Байланыс деректемесі" (ccdo:‌Unified‌Communication‌Details) деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе, "Көлік құралын дайындаушы" (trcdo:‌Vehicle‌Manufacturer‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Байланыс деректемесі" (ccdo:‌Unified‌Communication‌Details) деректемесі толтырылмайды
24
"ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Аты" (csdo:FirstName) деректемесі толтырылуға тиіс
25
"ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Тегі" деректемесі (csdo:LastName) толтырылуға тиіс
26
"Сәйкестікті бағалау туралы құжаттың қолданылу мәртебесі" (trcdo: ConformityDocStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Құжаттың қолданылу мәртебесінің коды" (trsdo:DocStatusCode) деректемесінің мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"1" – қолданыста;
"2" – тоқтатылып тұр;
"3" – тоқтатылған;
"4" – ұзартылған;
"5" – қайта жаңартылған
27
егер "Сәйкестікті бағалау туралы құжаттың қолданылу мәртебесі" (trcdo:ConformityDocStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Құжаттың қолданылу мәртебесінің коды" (trsdo:DocStatusCode) деректемесінің мәні "3" болса, "Құжаттың қолданылу мәртебесі" (trcdo:DocStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Соңғы күн" (csdo:​End​Date​) деректемесі толтырылмайды
28

если реквизит «Код статуса действия документа» (trsdo:DocStatusCode) в составе сложного реквизита «Статус действия документа об оценке соответствия» (trcdo:ConformityDocStatusDetails) содержит значение «2» или «3», реквизит «Начальная дата»
(csdo:StartDate) в составе сложного реквизита «Статус действия документа об оценке соответствия» (trcdo:ConformityDocStatusDetails) должен быть заполнен
29
если реквизит «Код статуса действия документа» (trsdo:DocStatusCode) в составе сложного реквизита «Статус действия документа об оценке соответствия» (trcdo:ConformityDocStatusDetails) содержит значение «2» или «4», реквизит «Конечная дата»
(csdo:?End?Date) в составе сложного реквизита «Статус действия документа об оценке соответствия» (trcdo:ConformityDocStatusDetails) должен быть заполнен
30
если реквизит «Код статуса действия документа» (trsdo:DocStatusCode) в составе сложного реквизита «Статус действия документа об оценке соответствия» (trcdo:ConformityDocStatusDetails) содержит значение «4», реквизит «Начальная дата» (csdo:StartDate)
в составе сложного реквизита «Статус действия документа об оценке соответствия» (trcdo:ConformityDocStatusDetails) не заполняется
31
реквизит «Начальная дата и время» (csdo:?Start?Date?Time) в составе сложного реквизита «Технологические характеристики записи общего ресурса» (ccdo:?Resource?Item?Status?Details) должен быть заполнен
32
реквизит «Конечная дата и время» (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита «Технологические характеристики записи общего ресурса» (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполняется
33
если реквизит «Код вида документа об оценке соответствия» (trsdo:ConformityDocKindCode) или «Наименование вида документа об оценке соответствия» (trsdo:ConformityDocKindName) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) содержит значение, соответствующее виду документа «свидетельство о безопасности конструкции транспортного средства, подтверждающее соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011)», реквизит
«Год изготовления транспортного средства» (trsdo:) в составе сложного реквизита «Транспортное средство» (trcdo:) должен быть заполнен, иначе реквизит «Год изготовления транспортного средства» (trsdo:Manufacturing) в составе сложного реквизита «Транспортное средство» (trcdo:) не заполняется
34
если реквизит «Модификация транспортного средства» (trcdo:VehicleVariantDetails) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) имеет более одного значения, реквизит «Идентификатор модификации транспортного средства» (trsdo:) в составе сложного реквизита «Модификация транспортного средства» (trcdo:VehicleVariantDetails) должен быть заполнен
35
если реквизит «Код вида документа об оценке соответствия» (trsdo:ConformityDocKindCode) или «Наименование вида документа об оценке соответствия» (trsdo:ConformityDocKindName) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) содержит значение, соответствующее виду документа «свидетельство о безопасности конструкции транспортного средства, подтверждающее соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011)», и реквизит «Код технической категории транспортного средства» (trsdo:VehicleTechCategoryCode) в составе сложного реквизита «Тип транспортного средства» (trcdo:VehicleTypeDetails) содержит значение, соответствующее категории «L», реквизит «Описание рамы транспортного средства» (trsdo:VehicleFrameText) в составе сложного реквизита «Ходовая часть транспортного средства» (trcdo:VehicleRunningGearDetails) должен быть заполнен
36
если реквизит «Код вида документа об оценке соответствия» (trsdo:ConformityDocKindCode) или «Наименование вида документа об оценке соответствия» (trsdo:ConformityDocKindName) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) содержит значение, соответствующее виду документа «свидетельство о безопасности конструкции транспортного средства, подтверждающее соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011)», и реквизит «Код технической категории транспортного средства» (trsdo:VehicleTechCategoryCode) в составе сложного реквизита «Тип транспортного средства» (trcdo:VehicleTypeDetails) содержит значение, соответствующее категории: «M1» или «N», реквизит «Описание компонента» (trsdo:VehicleComponentText) в составе сложного реквизита «Кузов (кабина) транспортного средства» (trcdo:VehicleBodyworkDetails) должен быть заполнен
37
если реквизит «Код вида документа об оценке соответствия» (trsdo:ConformityDocKindCode) или «Наименование вида документа
об оценке соответствия» (trsdo:ConformityDocKindName) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) содержит значение, соответствующее виду документа «свидетельство о безопасности конструкции транспортного средства, подтверждающее соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011)», и реквизит «Код технической категории транспортного средства» (trsdo:VehicleTechCategoryCode) в составе сложного реквизита «Тип транспортного средства» (trcdo:VehicleTypeDetails) содержит значение, соответствующее категории «M1», реквизит «Количество дверей» (trsdo:VehicleDoorQuantity) в составе сложного реквизита «Кузов (кабина) транспортного средства» (trcdo:VehicleBodyworkDetails) должен быть заполнен
38
если реквизит «Код вида документа об оценке соответствия» (trsdo:ConformityDocKindCode) или «Наименование вида документа об оценке соответствия» (trsdo:ConformityDocKindName) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) содержит значение, соответствующее виду документа «свидетельство о безопасности конструкции транспортного средства, подтверждающее соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011)», и реквизит «Код технической категории транспортного средства» (trsdo:VehicleTechCategoryCode) в составе сложного реквизита «Тип транспортного средства» (trcdo:VehicleTypeDetails) содержит значение, соответствующее категории «N», реквизит «Описание исполнения загрузочного пространства транспортного средства» (trsdo:VehicleCarriageSpaceImplementationText) в составе сложного реквизита «Кузов (кабина) транспортного средства» (trcdo:VehicleBodyworkDetails) должен быть заполнен
39
если реквизит «Код вида документа об оценке соответствия» (trsdo:ConformityDocKindCode) или «Наименование вида документа об оценке соответствия» (trsdo:ConformityDocKindName) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) содержит значение, соответствующее виду документа «свидетельство о безопасности конструкции транспортного средства», и реквизит «Код технической категории транспортного средства» (trsdo:VehicleTechCategoryCode) в составе сложного реквизита

егер "Сәйкестікті бағалау туралы құжаттың қолданылу мәртебесі" күрделі деректемесінің құрамында (trcdo:ConformityDocStatusDetails) "Құжаттың қолданылу мәртебесінің коды" деректемесі (trsdo:DocStatusCode) "2" немесе "3" мәні болса, "Сәйкестікті бағалау туралы құжаттың қолданылу мәртебесі" күрделі деректемесінің құрамында (trcdo:ConformityDocStatusDetails) "Бастапқы күні" (csdo:‌Start‌Date) деректемесі толтырылуға тиіс
29
егер "Сәйкестікті бағалау туралы құжаттың қолданылу мәртебесі" (trcdo:ConformityDocStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Құжаттың қолданылу мәртебесінің коды" (trsdo:DocStatusCode) деректемесінің мәні "2" немесе "4" болса, "Сәйкестікті бағалау туралы құжаттың қолданылу мәртебесі" (trcdo:ConformityDocStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Соңғы күн" (csdo:​End​Date) деректемесі толтырылуға тиіс
30
егер "Сәйкестікті бағалау туралы құжаттың қолданылу мәртебесі" (trcdo:ConformityDocStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Құжаттың қолданылу мәртебесінің коды" (trsdo:DocStatusCode) деректемесінің мәні "4" болса, "Сәйкестікті бағалау туралы құжаттың қолданылу мәртебесі" (trcdo:ConformityDocStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Бастапқы күн" (csdo:‌Start‌Date‌) деректемесі толтырылмайды
31
"Жалпы ресурстың технологиялық сипаттамалары мен жазбалары" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:​Start​Date​Time) деректемесі толтырылуға тиіс
32
"Жалпы ресурстың технологиялық сипаттамалары мен жазбалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
33
егер "Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің коды" (trsdo:ConformityDocKindCode) немесе "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің атауы" (trsdo:ConformityDocKindName) деректемесінде Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті растайтын көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік" құжатының түріне сәйкес келетін мән қамтылса, "Көлік құралы" (trcdo:‌Vehicle‌V2‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралы дайындалған жыл" (trsdo:‌Vehicle‌Manufacturing‌Year) деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралы" (trcdo:‌Vehicle‌V2‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралы дайындалған жыл" (trsdo:‌Vehicle‌Manufacturing‌Year) деректемесі толтырылмайды
34
егер "Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралын модификациялау" (trcdo:VehicleVariantDetails) деректемесінің мәні біреуден көп болса, "Көлік құралын модификациялау" (trcdo:VehicleVariantDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралын модификациялауды сәйкестендіргіш" (trsdo:‌Vehicle‌Type‌Variant‌Id) деректемесі толтырылуға тиіс
35
егер "Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің коды" (trsdo:ConformityDocKindCode) немесе "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің атауы" (trsdo:ConformityDocKindName) деректемесінде Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті растайтын көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік" құжатының түріне сәйкес келетін мән қамтылса және "Көлік құралының типі" (trcdo:VehicleTypeDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралының техникалық санатының коды" (trsdo:VehicleTechCategoryCode) деректемесіндегі мән "L" санатына сәйкес келетін болса, "Көлік құралының жүріс бөлігі" (trcdo:VehicleRunningGearDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралы рамасының сипаттамасы" (trsdo:VehicleFrameText) деректемесі толтырылуға тиіс
36
егер "Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің коды" (trsdo:ConformityDocKindCode) немесе "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің атауы" (trsdo:ConformityDocKindName) деректемесінде Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті растайтын көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік" құжатының түріне сәйкес келетін мән қамтылса және "Көлік құралының типі" (trcdo:VehicleTypeDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралының техникалық санатының коды" (trsdo:VehicleTechCategoryCode) деректемесінде: "M1" немесе "N" санаттарына сәйкес келетін мән болса, "Көлік құралының шанағы (кабинасы)" (trcdo:VehicleBodyworkDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Компоненттің сипаттамасы" (trsdo:VehicleComponentText) деректемесі толтырылуға тиіс
37
егер "Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің коды" (trsdo:ConformityDocKindCode) немесе "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің атауы" (trsdo:ConformityDocKindName) деректемесінде Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті растайтын көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік" құжатының түріне сәйкес келетін мән қамтылса және "Көлік құралының типі" (trcdo:VehicleTypeDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралы техникалық санатының коды" (trsdo:VehicleTechCategoryCode) деректемесінде "M1" санатына сәйкес келетін мән болса, "Көлік құралының шанағы (кабинасы)" (trcdo:VehicleBodyworkDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Есіктердің саны" (trsdo:VehicleDoorQuantity) деректемесі толтырылуға тиіс
38
егер "Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің коды" (trsdo:ConformityDocKindCode) немесе "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің атауы" (trsdo:ConformityDocKindName) деректемесінде Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті растайтын көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік" құжатының түріне сәйкес келетін мән қамтылса және "Көлік құралының типі" (trcdo:VehicleTypeDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралы техникалық санатының коды" (trsdo:VehicleTechCategoryCode) деректемесінде "N" санатына сәйкес келетін мән болса, "Көлік құралының шанағы (кабинасы)" (trcdo:VehicleBodyworkDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралының тиеу кеңістігінің орындалу сипаттамасы" (trsdo:VehicleCarriageSpaceImplementationText) деректемесі толтырылуға тиіс
39

«Тип транспортного средства» (trcdo:VehicleTypeDetails) содержит значение, соответствующее категории «M1», «M2», «M3» или «L», реквизит «Ряд мест для сидения транспортного средства» (trcdo:VehicleSeatRawDetails) в составе сложного реквизита «Место для сидения транспортного средства» (trcdo:VehicleSeatDetails) должен быть заполнен
40
если реквизит «Код вида документа об оценке соответствия» (trsdo:ConformityDocKindCode) или «Наименование вида документа об оценке соответствия» (trsdo:ConformityDocKindName) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) содержит значение, соответствующее виду документа «свидетельство

егер "Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің коды" (trsdo:ConformityDocKindCode) немесе "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің атауы" (trsdo:ConformityDocKindName) деректемесінде "көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік" құжат түріне сәйкес келетін мән қамтылса және "Көлік құралының типі" (trcdo:VehicleTypeDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралы техникалық санатының коды" (trsdo:VehicleTechCategoryCode) деректемесінде "M1", "M2", "M3" немесе "L" санаттарына сәйкес келетін мән болса, "Көлік құралындағы отыруға арналған орын" (trcdo:‌Vehicle‌Seat‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралындағы отыруға арналған орындардың қатары" (trcdo:VehicleSeatRawDetails) деректемесі толтырылуға тиіс
40

о безопасности конструкции транспортного средства, подтверждающее соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011)», и реквизит «Код технической категории транспортного средства» (trsdo:VehicleTechCategoryCode) в составе сложного реквизита «Тип транспортного средства» (trcdo:VehicleTypeDetails) содержит значение, соответствующее категории «M2» или «M3», реквизит «Пассажировместимость транспортного средства» (trsdo:VehiclePassengerQuantity) в составе сложного реквизита «Кузов (кабина) транспортного средства» (trcdo:VehicleBodyworkDetails) должен быть заполнен
41
если реквизит «Код вида документа об оценке соответствия» (trsdo:ConformityDocKindCode) или «Наименование вида документа об оценке соответствия» (trsdo:ConformityDocKindName) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) содержит значение, соответствующее виду документа «свидетельство о безопасности конструкции транспортного средства, подтверждающее соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011)», и реквизит «Код технической категории транспортного средства» (trsdo:VehicleTechCategoryCode) в составе сложного реквизита «Тип транспортного средства» (trcdo:VehicleTypeDetails) содержит значение, соответствующее категории «M3», реквизит «Общий объем багажных отделений транспортного средства» (trsdo:VehicleTrunkVolumeMeasure) в составе сложного реквизита «Кузов (кабина) транспортного средства» (trcdo:VehicleBodyworkDetails) должен быть заполнен
42
при отсутствии классификатора видов объектов технического регулирования в реестре нормативно-справочной информации Союза, реквизит «Код вида объекта технического регулирования» (trsdo:TechnicalRegulationObjectKindCode) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) должен содержать значение, соответствующее виду объекта технического регулирования:
«1» – серийный выпуск;
«2» – партия;
«3» – единичное изделие
43
если реквизит «Код вида объекта технического регулирования» (trsdo:TechnicalRegulationObjectKindCode) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) содержит значение, соответствующее виду объекта технического регулирования «партия», реквизит «Количество товара» (csdo:UnifiedCommodityMeasure) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) должен быть заполнен, иначе реквизит «Количество товара» (csdo:UnifiedCommodityMeasure) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) не заполняется
44
реквизит «Код технической категории транспортного средства»
(trsdo:VehicleTechCategoryCode) в составе сложного реквизита «Тип транспортного средства» (trcdo:VehicleTypeDetails) должен быть заполнен
45
при отсутствии справочника вариантов изготовления шасси транспортных средств в реестре нормативно-справочной информации Союза, реквизит «Код варианта изготовления шасси транспортного средства» (trsdo:VehicleChassisDesignCode) в составе сложного реквизита «Модификация транспортного средства» (trcdo:VehicleVariantDetails) должен содержать значение, соответствующее варианту изготовления шасси транспортного средства:
«05» – шасси транспортного средства с кабиной и двигателем;
«10» – автобусное шасси транспортного средства без кузова для автобусов рамной конструкции;
«15» – автобусное шасси транспортного средства без кузова для автобусов каркасной конструкции;
«20» – грузовое шасси транспортного средства без кабины для изготовления транспортных средств со специальной кабиной;
«25» – грузовое шасси транспортного средства с частично собранной кабиной (без задней стенки);
«30» – шасси транспортного средства с передней частью кабины для изготовления автомобилей-домов;
«35» – передняя часть шасси транспортного средства без кабины для изготовления автомобилей-домов;
«40» – шасси прицепа
46
при отсутствии справочника видов узлов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники в реестре нормативно-справочной информации Союза, реквизит «Код узла» (trsdo:VehicleUnitKindCode) в составе сложного реквизита «Узел трансмиссии» (trcdo:TransmissionUnitDetails) должен содержать значение, соответствующее виду узла транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники):
«05» – коробка передач;
«10» – раздаточная коробка;
«15» – главная передача;
«20» – вал отбора мощности
47
при отсутствии классификатора видов изготовителей транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники в реестре нормативно-справочной информации Союза, реквизит «Код вида изготовителя транспортного средства» (trsdo:VehicleManufacturerKindCode) в составе сложного реквизита «Изготовитель транспортного средства»
(trcdo:VehicleManufacturerDetails) должен содержать значение, соответствующее виду изготовителя транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники):
«05» – изготовитель с полным циклом производства;
«10» – представитель изготовителя;
«15» – изготовитель – сборочный завод;
«20» – изготовитель – поставщик сборочных комплектов
48
при отсутствии перечня видов подвески транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники в реестре нормативно-справочной информации Союза, реквизит «Код вида подвески транспортного средства» (trsdo:VehicleSuspensionKindCode) в составе сложного реквизита «Подвеска транспортного средства» (trcdo:VehicleSuspensionDetails) должен содержать значение, соответствующее виду подвески транспортного средства (шасси транспортного средства и самоходной машины):
«01» – передняя;
«02» – задняя
49
при отсутствии перечня положений рулевого колеса относительно продольной оси транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники в реестре нормативно-справочной информации Союза, реквизит «Код положения рулевого колеса» (trsdo:SteeringWheelPositionCode) в составе сложного реквизита «Рулевое управление транспортного средства» (trcdo:VehicleSteeringDetails) должен содержать значение, соответствующее положению рулевого колеса относительно продольной оси транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники):
«10» – справа;
«20» – слева;
«30» – посередине
50
при отсутствии перечня видов электромашин транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники в реестре нормативно-справочной информации Союза, реквизит «Код вида электромашины» (trsdo:ElectricalMachineKindCode) в составе сложного реквизита «Электромашина транспортного средства» (trcdo:VehicleElectricalMachineDetails) должен содержать значение, соответствующее виду электромашины транспортного средства (шасси транспортного средства и самоходной машины):
«01» – электродвигатель электромобиля (электромашины);
«02» – электродвигатель трансмиссии;
«03» – электрогенератор трансмиссии
51
при отсутствии перечня видов тормозных систем транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники в реестре нормативно-справочной информации Союза, реквизит «Код вида тормозной системы транспортного средства» (trsdo:VehicleBrakingSystemKindCode) в составе сложного реквизита «Тормозная система транспортного средства» (trcdo:VehicleBrakingSystemDetails) должен содержать значение, соответствующее виду тормозной системы транспортного средства (шасси транспортного средства и самоходной машины):
«01» – рабочая;
«02» – запасная;
«03» – стояночная;
«04» – вспомогательная (износостойкая)
52
при отсутствии классификатора видов массы транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники в реестре нормативно-справочной информации Союза, реквизит «Код вида массы транспортного средства»
(trsdo:VehicleMassCode) в составе сложного реквизита «Масса транспортного средства» (trcdo:VehicleMassDetails) должен содержать значение, соответствующее виду массы транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники:
«10» – масса транспортного средства (шасси транспортного средства) в снаряженном состоянии;
«12» – технически допустимая максимальная масса транспортного средства (шасси)
53
если атрибут «признак интервала значений»
(атрибут Range) в составе реквизита «Длина»
(trsdo:VehicleLengthMeasure) содержит значение соответствующее «0» – интервал, реквизит «Длина» (trsdo:VehicleLengthMeasure) в составе сложного реквизита «Габаритные размеры транспортного средства» (trcdo:VehicleOverallDimensionDetails) должен содержать 2 значения
54
если атрибут «признак интервала значений» (атрибут Range) в составе реквизита «Ширина» (trsdo:VehicleWidthMeasure) содержит значение соответствующее
«0» – интервал, реквизит «Ширина» (trsdo:VehicleWidthMeasure) в составе сложного реквизита «Габаритные размеры транспортного средства» (trcdo:VehicleOverallDimensionDetails) должен содержать 2 значения
55
если атрибут «признак интервала значений»
(атрибут Range) в составе реквизита «Высота»
(trsdo:VehicleHeightMeasure) содержит значение соответствующее «0» – интервал, реквизит «Высота» (trsdo:VehicleHeightMeasure) в составе сложного реквизита «Габаритные размеры транспортного средства» (trcdo:VehicleOverallDimensionDetails) должен содержать 2 значения
56
если атрибут «признак интервала значений»
(атрибут Range) в составе реквизита «Скорость вращения вала транспортного средства» (trsdo:VehicleShaftRotationFrequencyMeasure) содержит значение соответствующее «0» – интервал, реквизит реквизита «Скорость вращения вала транспортного средства» (trsdo:VehicleShaftRotationFrequencyMeasure) в составе сложного реквизита «Максимальная мощность двигателя» (trcdo:EngineMaxPowerDetails) должен содержать 2 значения
57
если атрибут «признак интервала значений»
(атрибут Range) в составе реквизита «Скорость вращения вала транспортного средства» (trsdo:VehicleShaftRotationFrequencyMeasure) содержит значение соответствующее «0» – интервал, реквизит реквизита «Скорость вращения вала транспортного средства» (trsdo:VehicleShaftRotationFrequencyMeasure) в составе сложного реквизита «Максимальный крутящий момент двигателя»
(trcdo:EngineMaxTorqueDetails) должен содержать 2 значения
58
если атрибут «признак интервала значений»
(атрибут Range) в составе реквизита «Масса транспортного средства» (trsdo:VehicleMassMeasure) содержит значение соответствующее «0» – интервал, реквизит «Масса транспортного средства» (trsdo:VehicleMassMeasure) в составе сложного реквизита «Масса транспортного средства» (trcdo:VehicleMassDetails) должен содержать 2 значения

егер "Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің коды" (trsdo:ConformityDocKindCode) немесе "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің атауы" (trsdo:ConformityDocKindName) деректемесінде Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті растайтын көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік" құжатының түріне сәйкес келетін мән қамтылса және "Көлік құралының типі" (trcdo:VehicleTypeDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралы техникалық санатының коды" (trsdo:VehicleTechCategoryCode) деректемесінде "M2" немесе "M3" санаттарына сәйкес келетін мән болса, "Көлік құралының шанағы (кабинасы)" (trcdo:VehicleBodyworkDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралына жолаушылардың сыйымдылығы" (trsdo:VehiclePassengerQuantity) деректемесі толтырылуға тиіс
41
егер "Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің коды" (trsdo:ConformityDocKindCode) немесе "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің атауы" (trsdo:ConformityDocKindName) деректемесінде Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті растайтын көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік" құжатының түріне сәйкес келетін мән қамтылса және "Көлік құралының типі" (trcdo:VehicleTypeDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралы техникалық санатының коды" (trsdo:VehicleTechCategoryCode) деректемесінде "M3" санатына сәйкес келетін мән болса, "Көлік құралының шанағы (кабинасы)" (trcdo:VehicleBodyworkDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралының багаж бөлімшелерінің жалпы көлемі" (trsdo:VehicleTrunkVolumeMeasure) деректемесі толтырылуға тиіс
42
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде техникалық реттеу объектілері түрлерінің санаты болмаған кезде, "Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo: VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Техникалық реттеу объектісі түрінің коды" (trsdo:TechnicalRegulationObjectKindCode) деректемесі техникалық реттеу объектісінің түріне сәйкес келетін мән болуға тиіс:
"1" – сериямен шығару;
"2" – партия;
"3" – бірлі-жарым бұйым
43
егер "Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Техникалық реттеу объектісі түрінің коды" (trsdo:TechnicalRegulationObjectKindCode) деректемесінде техникалық реттеу объектісінің "партия" түріне сәйкес келетін мән болса, "Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Тауардың саны" (csdo:‌Unified‌Commodity‌Measure) деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе, "Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Тауардың саны" (csdo:‌Unified‌Commodity‌Measure) деректемесі толтырылмайды
44
"Көлік құралының типі" (trcdo:‌Vehicle‌Type‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралы техникалық санатының коды" (trsdo:‌Vehicle‌Tech‌Category‌Code) деректемесі толтырылуға тиіс
45
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көлік құралдары шассиін дайындау нұсқаларының анықтамалығы болмаған кезде, "Көлік құралын модификациялау" (trcdo:VehicleVariantDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралы шассиін дайындау нұсқасының коды" (trsdo:VehicleChassisDesignCode) деректемесінде көлік құралы шассиін дайындау нұсқасына сәйкес келетін мән болуға тиіс:
"05" – кабинасы мен қозғалтқышы бар көлік құралының шассиі;
"10" – рамалы конструкциялы автобустар үшін шанақсыз көлік құралының автобустық шассиі;
"15" – каркасты конструкциялы автобустар үшін шанақсыз көлік құралының автобустық шассиі;
"20" – арнайы кабинасы бар көлік құралдарын дайындау үшін кабинасыз көлік құралының жүк шассиі;
"25" – ішінара құрастырылған кабинасы бар (артқы арқасы жоқ) көлік құралының жүк шассиі;
"30" – автомобиль-үйлерді дайындау үшін кабинаның алдыңғы бөлігі бар көлік құралының шассиі;
"35" – автомобиль-үйлерді дайындау үшін кабинасыз көлік құралы шассиінің алдыңғы бөлігі;
"40" – тіркеме шассиі
46
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көлік құралдары, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері тораптарының анықтамалығы болмаған кезде, "Трансмиссия торабы" (trcdo: TransmissionUnitDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Торап коды" (trsdo:VehicleUnitKindCode) деректемесінде көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) торабының түріне сәйкес келетін мән болуға тиіс:
"05" – беріліс қорабы;
"10" – бөлгіш қорап;
"15" – бас беріліс;
"20" – қуатты іріктеу білігі
47
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көлік құралдарын, көлік құралдарының шассиін, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерін дайындаушылар сыныптауышы болмаған кезде, "Көлік құралын дайындаушы" (trcdo:VehicleManufacturerDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралын дайындаушы түрінің коды" (trsdo:VehicleManufacturerKindCode) деректемесінде көлік құралын (көлік құралының шассиін, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерін) дайындаушының түріне сәйкес келетін мән болуға тиіс:
"05" – толық өндіріс циклі бар дайындаушы;
"10" – дайындаушының өкілі;
"15" – дайындаушы – құрастырушы зауыт;
"20" – дайындаушы – құрастыру жиынтықтарын беруші
48
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көлік құралдары, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері аспаларының тізбесі болмаған кезде, "Көлік құралының аспасы" (trcdo:VehicleSuspensionDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралының аспасы түрінің коды" (trsdo:VehicleSuspensionKindCode) деректемесінде көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) аспасының түріне сәйкес келетін мән болуға тиіс:
"01" – алдыңғы;
"02" – артқы
49
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің бойлық осіне қатысты рөлдік дөңгелек қалыптарының тізбесі болмаған кезде, "Көлік құралын рөлмен басқару" (trcdo:VehicleSteeringDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Рөлдік дөңгелек қалпының коды" (trsdo:SteeringWheelPositionCode) деректемесінде көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің) бойлық осіне қатысты рөлдік дөңгелек қалпына сәйкес келетін мән болуға тиіс:
"10" – оң жағында;
"20" – сол жағында;
"30" – ортасында
50
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көлік құралдары, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің электр машиналарының тізбесі болмаған кезде, "Көлік құралының электр машинасы" (trcdo:VehicleElectricalMachineDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Электр машинасы түрінің коды" (trsdo:ElectricalMachineKindCode) деректемесінде көлік құралы (көлік құралының шассиі мен өздігінен жүретін машина) электр машинасының түріне сәйкес келетін мән болуға тиіс:
"01" – электромобильдің (электр машинасының) электр қозғалтқышы;
"02" – трансмиссия электр қозғалтқышы;
"03" – трансмиссия электр генераторы
51
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің тежегіш жүйелерінің тізбесі болмаған кезде, "Көлік құралының тежегіш жүйесі" (trcdo:VehicleBrakingSystemDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралының тежегіш жүйесі түрінің коды" (trsdo:VehicleBrakingSystemKindCode) деректемесінде көлік құралының (көлік құралының шассиі мен өздігінен жүретін машинаның) тежегіш жүйесінің түріне сәйкес келетін мән болуға тиіс:
"01" – жұмыс істейді;
"02" – қосалқы;
"03" – тұрақ;
"04" – көмекші (тозуға төзімді)
52
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көлік құралдары, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері массасының сыныптауышы болмаған кезде, "Көлік құралының массасы" (trcdo:‌Vehicle‌Mass‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралының массасы түрінің коды" (trsdo:‌Vehicle‌Mass‌Code) деректемесінде көлік құралы, көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина және басқа да техника түрлері массасының түріне сәйкес келетін мән болуға тиіс:
"10" – жарақтандырылған күйдегі көлік құралының (көлік құралы шассиінің) массасы;
"12" – көлік құралының (шассидің) техникалық рұқсат етілген ең жоғары массасы
53
егер "Ұзындығы" (trsdo:‌Vehicle‌Length‌Measure) деректемесінің құрамында "мәндер интервалының белгісі" (Range‌Indicator атрибуты) атрибутында "0" – интервалына сәйкес келетін мән болса, "Көлік құралының габариттік мөлшерлері" (trcdo:‌Vehicle‌Overall‌Dimension‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Ұзындығы" (trsdo:‌Vehicle‌Length‌Measure) деректемесінде 2 мән болуға тиіс
54
егер "Ені" (trsdo:‌Vehicle‌Width‌Measure) деректемесінің құрамында "мәндер интервалының белгісі" (Range‌Indicator атрибуты) атрибутында "0" – интервалына сәйкес келетін мән болса, "Көлік құралының габариттік мөлшерлері" (trcdo:‌Vehicle‌Overall‌Dimension‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Ені" (trsdo:‌Vehicle‌Width‌Measure) деректемесінде 2 мән болуға тиіс
55
егер "Биіктігі" (trsdo:‌Vehicle‌Height‌Measure) деректемесінің құрамында "мәндер интервалының белгісі" (Range‌Indicator атрибуты) атрибутында "0" – интервалына сәйкес келетін мән болса, "Көлік құралының габариттік мөлшерлері" (trcdo:‌Vehicle‌Overall‌Dimension‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Биіктігі" (trsdo:‌Vehicle‌Height‌Measure) деректемесінде 2 мән болуға тиіс
56
егер "Көлік құралы білігінің айналу жылдамдығы" (trsdo:‌Vehicle‌Shaft‌Rotation‌Frequency‌Measure) деректемесінің құрамында "мәндер интервалының белгісі" (Range‌Indicator атрибуты) атрибутында "0" –интервалына сәйкес келетін мән болса, "Қозғалтқыштың ең көп қуаты" (trcdo:‌Engine‌Max‌Power‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралы білігінің айналу жылдамдығы" (trsdo:‌Vehicle‌Shaft‌Rotation‌Frequency‌Measure) деректемесінде 2 мән болуға тиіс
57
егер "Көлік құралы білігінің айналу жылдамдығы" (trsdo:‌Vehicle‌Shaft‌Rotation‌Frequency‌Measure) деректемесінің құрамында "мәндер интервалының белгісі" (Range‌Indicator атрибуты) атрибутында "0" –интервалына сәйкес келетін мән болса, "Қозғалтқыштың ең көп айналу кезі" (trcdo:‌Engine‌Max‌Torque‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралы білігінің айналу жылдамдығы" (trsdo:‌Vehicle‌Shaft‌Rotation‌Frequency‌Measure) деректемесінде 2 мән болуға тиіс
58
егер "Көлік құралының массасы" (trsdo:‌Vehicle‌Mass‌Measure) деректемесінің құрамында "мәндер интервалының белгісі"
(Range‌Indicator атрибуты) атрибутында "0" – интервалына сәйкес келетін мән болса, "Көлік құралының массасы" (trcdo:‌Vehicle‌Mass‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралының массасы" (trsdo:‌Vehicle‌Mass‌Measure) деректемесінде 2 мән болуға тиіс

19. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) «Cведения из единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (R.TR.TS.07.001), передаваемых в сообщении «Сведения о внесении изменений в национальную часть единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.MSG.002), приведены в таблице 8.
Таблица 8
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) «Cведения из единого реестра документов ТР ТС
018/2011» (R.TR.TS.07.001), передаваемых в сообщении «Cведения
о внесении изменений в национальную часть единого реестра
документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.MSG.002)
Код требования
Формулировка требования
1
сведения на информационном портале Союза, должны содержать запись с таким же значением реквизитов «Код страны» (csdo:UnifiedCountryCode) и «Номер документа» (csdo:DocId) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails), в которой в составе сложного реквизита «Технологические характеристики записи общего ресурса» (ccdo:ResourceItemStatusDetails) реквизит «Конечная дата и время» (csdo:EndDateTime) не заполнен, а значение реквизита «Начальная дата и время» (csdo:StartDateTime) меньше значения этого реквизита в передаваемой записи
2
реквизит «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) должен содержать 1 значение
3
в случае отсутствия классификатора видов документов об оценке соответствия в реестре нормативно-справочной информации Союза реквизит «Наименование вида документа об оценке соответствия» (trsdo:ConformityDocKindName) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) должен быть заполнен, иначе должен быть заполнен реквизит «Код вида документа об оценке соответствия» (trsdo:ConformityDocKindCode)
4
значение реквизита «Код вида документа об оценке соответствия» (trsdo:ConformityDocKindCode) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) должно соответствовать одному из следующих видов документа:

19. "КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер" (P.TS.07.MSG.002) хабарында берілетін "КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінен мәліметтер" (R.TR.TS.07.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 8-кестеде келтірілген.
8-кесте
"КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер" (P.TS.07.MSG.002) хабарында берілетін "КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінен мәліметтер" (R.TR.TS.07.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
Одақтың ақпараттық порталындағы мәліметтерде "Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған "Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) және "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId) деректемелерінің мәні дәл сондай болатын жазба болуға тиіс, ал "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:​Start​Date​Time) деректемесінің мәні берілетін жазбадағы осы деректеменің мәнінен кем болады
2
"Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) деректемесі 1 мәнді қамтуға тиіс
3
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының тізілімінде сәйкестікті бағалау туралы құжаттар түрлерінің сыныптауышы болмаған жағдайда "Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің атауы" (trsdo:ConformityDocKindName) деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе, "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің коды" деректемесі (trsdo:‌Conformity‌Doc‌Kind‌Code) толтырылуға тиіс
4
"Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің коды" (trsdo:ConformityDocKindCode) деректемесінің мәні құжаттың мынадай түрлерінің біріне сәйкес келуге тиіс:

значение реквизита «Наименование вида документа об оценке соответствия» (csdo:ConformityDocKindName) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) должно соответствовать одному из следующих видов документа: одобрение типа транспортного средства, подтверждающее соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011), одобрение типа шасси, подтверждающее соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011) или свидетельство о безопасности конструкции транспортного средства, подтверждающее соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011)
6
значение реквизита «Номер документа» (csdo:DocId) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) должно соответствовать шаблону «ТС\s[A-Z]{2}\s(А|Е|К)-[A-Z]{2}.\d{4}.\d{5}.*)\d» (символы ТС, А, Е, К – с использованием букв кириллицы)
7
реквизит «Дата документа» (csdo:DocCreationDate) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) должен быть заполнен
8
значение реквизита «Код страны» (csdo:UnifiedCountryCode) должно соответствовать коду страны классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии со стандартом ISO 3166-1
9
если реквизит «Код страны» (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, значение атрибута «Идентификатор классификатора» (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
10
реквизит «Код вида адреса» (csdo:AddressKindCode) в составе сложного реквизита «Адрес» (ccdo:SubjectAddressDetails) должен быть заполнен
11
значение реквизита «Код вида адреса» (csdo:AddressKindCode) в составе сложного реквизита «Адрес» (ccdo:SubjectAddressDetails) должно соответствовать одному из следующих значений:
«1» – адрес регистрации;
«2» – фактический адрес
12
реквизит «Код вида связи» (csdo:UnifiedCommunicationChannelCode) в составе сложного реквизита «Контактный реквизит» (ccdo:UnifiedCommunicationDetails) должен быть заполнен
13
значение реквизита «Код вида связи» (csdo:UnifiedCommunicationChannelCode) в составе сложного реквизита «Контактный реквизит» (ccdo:UnifiedCommunicationDetails) должно соответствовать одному из следующих значений:
«TE» – телефон;
«EM» – электронная почта;
«FX» – факс
14
реквизит «Наименование вида связи» (csdo:?Communication?Channel?Name) в составе сложного реквизита «Контактный реквизит» (ccdo:?UnifiedCommunication?Details) не заполняется
15
реквизит «Код вида связи» (csdo: Unified) в составе сложного реквизита «Контактный реквизит» (ccdo: Unified) должен содержать не менее одного значения, соответствующего виду связи «электронная почта» и «телефон»
16
если реквизит «Код вида связи» (csdo:UnifiedCommunicationChannelCode) заполнен, значение атрибута «Идентификатор классификатора» (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение классификатора видов связи, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
17
значение идентификатора метода идентификации хозяйствующих субъектов (атрибут kindId) должно соответствовать одному из следующих значений:
ГРЮЛ – государственный реестр юридических лиц (для Республики Армения);
ОКОГУ – общегосударственный классификатор Республики Беларусь «Органы государственной власти и управления» (для Республики Беларусь);
ОКЮЛП – общегосударственный классификатор Республики Беларусь «Юридические лица и индивидуальные предприниматели» (для Республики Беларусь);
БИН – бизнес-идентификационный номер (для Республики Казахстан);
ОКПО – общереспубликанский классификатор предприятий и организаций (для Кыргызской Республики);
ОГРН – основной государственный регистрационный номер (для Российской Федерации);
ОГРНИП – основной государственный регистрационный номер индивидуального предпринимателя (для Российской Федерации)
18
реквизит «Идентификатор хозяйствующего субъекта» (csdo:BusinessEntityId) в составе сложного реквизита «Сведения об органе по оценке соответствия» (trcdo:ConformityAuthorityInformationDetails) должен быть заполнен для обеспечения связи с единым реестром органов по оценке соответствия Союза
19
реквизит «Тип транспортного средства» (trcdo:VehicleTypeDetails) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) должен быть заполнен
20
реквизит «Номер бланка документа» (csdo:) в составе сложного реквизита «Документ об оценке соответствия колесных транспортных средств» (trcdo:VehicleConformityDocDetails) должен быть заполнен
21
реквизит «Номер бланка документа» (csdo:FormNumberId) в составе сложного реквизита «Приложение к документу» (trcdo:DocAnnexDetails) не заполняется
22
реквизит «Контактный реквизит» (ccdo:UnifiedCommunicationDetails) в составе сложного реквизита «Заявитель» (trcdo:ApplicantDetails) должен быть заполнен
23
если реквизит «Код вида изготовителя транспортного средства» (trsdo:VehicleManufacturerKindCode) в составе сложного реквизита «Изготовитель транспортного средства» (trcdo:VehicleManufacturerDetails) содержит значение, соответствующее виду изготовителя «представитель изготовителя», реквизит «Контактный реквизит» (ccdo:UnifiedCommunicationDetails) в составе сложного реквизита «Изготовитель транспортного средства» (trcdo:VehicleManufacturerDetails) должен быть заполнен, иначе реквизит «Контактный реквизит» (ccdo:UnifiedCommunicationDetails) в составе сложного реквизита «Изготовитель транспортного средства» (trcdo:VehicleManufacturerDetails) не заполняется
24
реквизит «Имя» (csdo:FirstName) в составе сложного реквизита «ФИО» (ccdo:FullNameDetails) должен быть заполнен
25
реквизит «Фамилия» (csdo:LastName) в составе сложного реквизита «ФИО» (ccdo:FullNameDetails) должен быть заполнен
26
значение реквизита «Код статуса действия документа» (trsdo:DocStatusCode) в составе сложного реквизита «Статус действия документа об оценке соответствия» (trcdo:ConformityDocStatusDetails) должно соответствовать одному из следующих значений:
«1» – действует;
«2» – приостановлен;
«3» – прекращен;
«4» – продлен;
«5» – возобновлен
27
если реквизит «Код статуса действия документа» (trsdo:DocStatusCode) в составе сложного реквизита «Статус действия документа об оценке соответствия» (trcdo:ConformityDocStatusDetails) содержит значение «3», реквизит «Конечная дата» (csdo:?End?Date?) в составе сложного реквизита «Статус действия документа» (trcdo:DocStatusDetails) не заполняется
28

"Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің атауы" (csdo:ConformityDocKindName) деректемесінің мәні құжаттың мынадай түрлерінің біріне сәйкес келуге тиіс: Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті растайтын көлік құралы типін мақұлдау, Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті растайтын шасси типін мақұлдау немесе Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті растайтын көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік
6
"Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId деректемесінің мәні) "КО\s[A-Z]{2}\s(А|Е|К)-[A-Z]{2}.\d{4}.\d{5}.*)\d" шаблонына сәйкес келуге тиіс (КО, А, Е, К символдарында – кириллица әріптері пайдаланылады)
7
"Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Құжаттың күні" (csdo:DocCreationDate) деректемесі толтырылуға тиіс
8
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні ISO 3166-1 стандартына сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесі қамтылған әлем елдері сыныптауышының ел кодына сәйкес келуге тиіс
9
егер "Елдің коды" деректемесі (csdo:UnifiedCountryCode) толтырылса, оның құрамындағы "Сыныптауышты сәйкестендіргіш" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптаушының кодтық белгілемесін қамтуға тиіс
10
"Мекенжай" (ccdo:‌Subject‌Address‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Мекенжай түрінің коды" (csdo:‌Address‌Kind‌Code) деректемесі толтырылуға тиіс
11
"Мекенжай" (ccdo:‌Subject‌Address‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Мекенжай түрінің коды" (csdo:‌Address‌Kind‌Code) деректемесінің мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"1" – тіркелген мекенжайы;
"2" – нақты мекенжайы
12
"Байланыс деректемесі" (ccdo:UnifiedCommunicationDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Байланыс түрінің коды" (csdo:UnifiedCommunicationChannelCode) деректемесі толтырылуға тиіс
13
"Байланыс деректемесі" (ccdo:UnifiedCommunicationDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Байланыс түрінің коды" (csdo:UnifiedCommunicationChannelCode) деректемесінің мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"TE" – телефон;
"EM" – электрондық почта;
"FX" – факс
14
"Байланыс деректемесі" (ccdo:​UnifiedCommunication​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Байланыс түрінің атауы" (csdo:​Communication​Channel​Name) деректемесі толтырылмайды
15
"Байланыс деректемесі" (ccdo:​UnifiedCommunication​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Байланыс түрінің коды" (csdo: Unified‌Communication‌Channel‌Code) деректемесі байланыстың "электрондық почта" және "телефон" түріне сәйкес келетін кемінде бір мәнді қамтуға тиіс
16
егер "Байланыс түрінің коды" (csdo:UnifiedCommunicationChannelCode) деректемесі толтырылса, оның құрамындағы "Сыныптауышты сәйкестендіргіш" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген байланыс түрлері сыныптауышының кодтық белгілемесін қамтуға тиіс
17
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі сәйкестендіргішінің (kindId атрибуты) мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
ЗТМТ – заңды тұлғалардың мемлекеттік тізілімі (Армения Республикасы үшін);
МБОЖС – Беларусь Республикасы "Мемлекеттік билік және басқару органдары" жалпы мемлекеттік сыныптауышы (Беларусь Республикасы үшін);
ЗТКЖС – Беларусь Республикасы "Заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлер" жалпы мемлекеттік сыныптауышы (Беларусь Республикасы үшін);
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасы үшін);
КҰЖС – кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпы республикалық сыныптауышы (Қырғыз Республикасы үшін);
НМТН – негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі (Ресей Федерациясы үшін);
ДКНМТН – дара кәсіпкердің негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі (Ресей Федерациясы үшін)
18
"Сәйкестікті бағалау жөніндегі орган туралы мәліметтер" (trcdo:‌Conformity‌Authority‌Information‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш" (csdo:BusinessEntityId) деректемесі Одақтың сәйкестікті бағалау жөніндегі органдарының бірыңғай тізілімімен байланысты қамтамасыз ету үшін толтырылуға тиіс
19
"Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралының типі" (trcdo:VehicleTypeDetails) деректемесі толтырылуға тиіс
20
"Дөңгелекті көлік құралдарының сәйкестігін бағалау туралы құжат" (trcdo:VehicleConformityDocDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Құжат бланкісінің нөмірі" (csdo:‌Form‌Number‌Id) деректемесі толтырылуға тиіс
21
"Құжатқа қосымша" (trcdo:‌Doc‌Annex‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Құжат бланкісінің нөмірі" (csdo:‌Form‌Number‌Id) деректемесі толтырылмайды
22
"Өтініш беруші" (trcdo:‌Applicant‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Байланыс деректемесі" (ccdo:‌Unified‌Communication‌Details) деректемесі толтырылуға тиіс
23
егер "Көлік құралын дайындаушы" (trcdo:‌Vehicle‌Manufacturer‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Көлік құралын дайындаушы түрінің коды" (trsdo:‌Vehicle‌Manufacturer‌Kind‌Code) деректемесі "дайындаушының өкілі" дайындаушы түріне сәйкес келетін мәні қатылса, "Көлік құралын дайындаушы" (trcdo:‌Vehicle‌Manufacturer‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Байланыс деректемесі" (ccdo:‌Unified‌Communication‌Details) деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе, "Көлік құралын дайындаушы" (trcdo:‌Vehicle‌Manufacturer‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Байланыс деректемесі" (ccdo:‌Unified‌Communication‌Details) деректемесі толтырылмайды
24
"ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Аты" (csdo:FirstName) деректемесі толтырылуға тиіс
25
"ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Тегі" (csdo:LastName) деректемесі толтырылуға тиіс
26
"Сәйкестікті бағалау туралы құжаттың қолданылу мәртебесі" (trcdo: ConformityDocStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Құжаттың қолданылу мәртебесінің коды" (trsdo: DocStatusCode) деректемесінің мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"1" – қолданыста;
"2" – тоқтатылып тұр;
"3" – тоқтатылған;
"4" – ұзартылған;
"5" – қайта жаңартылған
27
егер "Сәйкестікті бағалау туралы құжаттың қолданылу мәртебесі" (trcdo:ConformityDocStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Құжаттың қолданылу мәртебесінің коды" (trsdo:DocStatusCode) деректемесінің мәні "3" болса, "Құжаттың қолданылу мәртебесі" (trcdo:DocStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Соңғы күн" (csdo:​End​Date​) деректемесі толтырылмайды
28

3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Понятия «инициатор», «инициирующая операция», «принимающая операция», «респондент», «сообщение общего процесса» и «транзакция общего процесса», используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011), утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июля 2016 г. № 88 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии
в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец сведений
представляет сведения из национальной части единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011) (далее – единый реестр документов ТР ТС 018/2011) по запросу

3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды іске асыруға тікелей бағытталған, жалпы процесс операцияларын орындау тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
ІІІ. Негізгі ұғымдар
4. Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастамашылық жасаушы операция", "қабылдаушы операция", "респондент", "жалпы процесс хабары" және "жалпы процесс транзакциясы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 26 шілдедегі № 88 шешімімен бекітілген Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
ІV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Мәліметтердің иесі
сұрау салу бойынша берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізілімінің (бұдан әрі – КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімі) ұлттық бөлігінен мәліметтерді ұсынады

уполномоченный орган государства – члена Союза (P.TS.07.ACT.002)
Потребитель сведений
направляет запрос через интегрированную информационную систему внешней и взаимной торговли и получает сведения из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011
запрашивающий уполномоченный орган государства – члена Союза (P.TS.07.ACT.003)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие при получении уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – уполномоченные органы государств-членов) сведений из национальных частей единого реестра документов ТР ТС 018/2011 осуществляется между уполномоченными органами государств-членов в соответствии с процедурой общего процесса «Получение сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011».
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между
уполномоченными органами государств-членов
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011), утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июля 2016 г. № 88 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.TS.07.ACT.002)
Мәліметтерді тұтынушы
сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы сұрау салу жібереді және КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді алады
Одаққа мүше мемлекеттің сұрау салушы уәкілетті органы (P.TS.07.ACT.003)
2. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары (бұдан әрі – мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары) КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінен мәліметтер алған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл "КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер алу" жалпы процесінің рәсіміне сәйкес мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында жүзеге асырылады.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін үндестіру мақсатында хабарлар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялар мен осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакциялары арасындағы өзара байланыс айқындалған.
10. Жалпы процесс транзакциясын орындау кезінде бастамашы операцияны (бастамашылық операция) жүзеге асыру шеңберінде респондентке сұрау салу хабарын жібереді, респондент оған жауап ретінде өзі жүзеге асыратын операция (қабылдаушы операция) шеңберінде жалпы процесс транзакциясы шаблонына байланысты жауап хабар жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабар құрамындағы деректер құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 26 шілдедегі № 88 шешімімен бекітілген Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
Информационное взаимодействие при получении уполномоченными
органами государств-членов сведений из национальных частей
единого реестра документов ТР ТС 018/2011
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении уполномоченными органами государств-членов сведений из национальных частей единого реестра документов ТР ТС 018/2011 представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении
уполномоченными органами государств-членов сведений из национальных
частей единого реестра документов ТР ТС 018/2011
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при получении
уполномоченными органами государств-членов сведений из
национальных частей единого реестра документов ТР ТС 018/2011
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
Получение сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.PRC.003)
1
Запрос сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.OPR.009).
Прием и обработка сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.OPR.011)
единый реестр документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.BEN.001): сведения запрошены
обработка и представление сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.OPR.010)
единый реестр документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.BEN.001): сведения обработаны.
Единый реестр документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.BEN.001): сведения отсутствуют
получение сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.TRN.003)
VI. Описание сообщений общего процесса
13. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 3. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 3.
Таблица 3
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3

11. Жалпы процесс транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтарының шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінен мәліметтер алған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінен мәліметтерді алған кезде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте ұсынылған. Әрбір жалпы процесс рәсімі үшін 2-кестеде операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және нәтижелеуші жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
2-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінен мәліметтер алған кезде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінен мәліметтер алған кездегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер алу (P.TS.07.PRC.003)
1
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерге сұрау салу (P.TS.07.OPR.009).
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.TS.07.OPR.011)
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімі (P.TS.07.BEN.001): мәліметтерге сұрау салынды
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну (P.TS.07.OPR.010)
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімі (P.TS.07.BEN.001): мәліметтер өңделді. КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімі (P.TS.07.BEN.001) мәліметтер жоқ
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер алу (P.TS.07.TRN.001)
VI. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
13. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл жасау шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 3-кестеде келтірілген. Хабар құрамындағы деректер құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында тиісті құрылымға сілтеме 3-кестенің 3-бағанындағы мән бойынша белгіленеді.
3-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3

P.TS.07.MSG.004
запрос сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011
документ (R.004)
P.TS.07.MSG.005
сведения из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011
сведения из единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (R.TR.TS.07.001)
P.TS.07.MSG.006
уведомление об отсутствии сведений единого реестра документов ТР ТС 018/2011
уведомление о результате обработки (R.006)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса «Получение сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.TRN.003)

P.TS.07.MSG.004
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді сұрату
құжат (R.004)
P.TS.07.MSG.005
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінен мәліметтер (R.TR.TS.07.001)
P.TS.07.MSG.006
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің мәліметтері жоқ екендігі туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер алу" (P.TS.07.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясы

14. Транзакция общего процесса «Получение сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.TRN.003) выполняется для передачи инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 3. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 4.
Рис. 3. Схема выполнения транзакции общего процесса
«Получение сведений из национальной части единого реестра документов
ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.TRN.003)
Таблица 4
Описание транзакции общего процесса «Получение сведений
из национальной части единого реестра документов ТР ТС
018/2011» (P.TS.07.TRN.003)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.TS.07.TRN.003
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
единый реестр документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.BEN.001): сведения обработаны
единый реестр документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.BEN.001): сведения отсутствуют
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
4 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.MSG.004)
ответное сообщение
сведения из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.MSG.005)
уведомление об отсутствии сведений единого реестра документов ТР ТС 018/2011 (P.TS.07.MSG.006)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
15. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 5.

14. "КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер алу" (P.TS.07.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 3-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 4-кестеде келтірілген.
3-сурет. "КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер алу" (P.TS.07.TRN.003) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
4-кесте
"КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер алу" (P.TS.07.TRN.003) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
Р/с№
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.TS.07.TRN.003
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді сұрату
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімі (P.TS.07.BEN.001): мәліметтер өңделді
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімі (P.TS.07.BEN.001): мәліметтер жоқ
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
4 сағ.
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер сұрату (P.TS.07.MSG.004)
жауап хабар
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер (P.TS.07.MSG.005)
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімі мәліметтерінің жоқ екендігі туралы хабарлама (P.TS.07.MSG.006)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
VIII. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі
15. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде штаттан тыс жағдайлар болып, онда деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізіле алмауы мүмкін. Штаттан тыс жағдайлар техникалық іркілістер, күту уақыты өткен кезде және өзге жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушының штаттан тыс жағдайдың туындау себептері туралы түсініктемелер және оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне тиісті сұрау салу жолдау мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 5-кестеде келтірілген.

17. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) «Документ» (R.004), передаваемых в сообщении «Запрос сведений из национальной части единого реестра документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.MSG.004), приведены в таблице 6.
Таблица 6
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) «Документ» (R.004), передаваемых в сообщении
«Запрос сведений из национальной части единого реестра
документов ТР ТС 018/2011» (P.TS.07.MSG.004)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит «Код страны» (csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo: DocV3Details) не заполняется
2
при отсутствии классификатора видов документов об оценке соответствия в реестре нормативно-справочной информации Союза реквизит реквизит «Наименование вида документа» (csdo:?Doc?Kind?Name) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo:DocV3Details) должен быть заполнен, иначе должен быть заполнен «Код вида документа» (csdo:?Doc?Kind?Code)
3
если реквизит «Код вида документа» (csdo:?Doc?Kind?Code) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo: DocV3Details) заполнен, значение атрибута «Идентификатор классификатора» (codeListId) в составе реквизита «Код вида документа» (csdo:DocKindCode) должно содержать кодовое обозначение классификатора видов документов об оценке соответствия, содержащегося в реестре нормативно-справочной информации Союза
4
значение реквизита «Код вида документа» (csdo:?Doc?Kind?Code) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo: DocV3Details) должно соответствовать одному из следующих видов документа: одобрение типа транспортного средства, одобрение типа шасси или свидетельство о безопасности конструкции транспортного средства
5
значение реквизита «Наименование вида документа» (csdo:?Doc?Kind?Name) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo: DocV3Details) должно соответствовать одному из следующих видов документа: одобрение типа транспортного средства, одобрение типа шасси или свидетельство о безопасности конструкции транспортного средства
6
реквизит «Наименование документа» (csdo:?Doc?Name) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo: DocV3Details) не заполняется
7
реквизит «Номер документа» (csdo:DocId) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo: DocV3Details) должен быть заполнен
8
значение реквизита «Номер документа» (csdo:DocId) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo: DocV3Details) должно соответствовать шаблону «ТС\s[A-Z]{2}\s(А|Е|К)-[A-Z]{2}.\d{4}.\d{5}.*)\d» (символы ТС, А, Е, К – с использованием букв кириллицы)
9
реквизит «Дата документа» (csdo:DocCreationDate) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo: DocV3Details) должен быть заполнен
10
реквизит «Дата истечения срока действия документа» (csdo:DocValidityDate) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo: DocV3Details) не заполняется
11
реквизит «Срок действия документа» (csdo:DocValidityDuration) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo: DocV3Details) не заполняется
12
реквизит «Идентификатор уполномоченного органа государства-члена» (csdo:AuthorityId) в составе сложного реквизита «Документ»
(ccdo: DocV3Details) не заполняется
13
реквизит «Наименование уполномоченного органа государства-члена» (csdo:AuthorityName) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo: DocV3Details) не заполняется
14
реквизит «Описание» (csdo:DescriptionText) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo: DocV3Details) не заполняется
15
реквизит «Количество листов» (csdo:PageQuantity) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo: DocV3Details) не заполняется
16
реквизит «Документ в бинарном формате» (csdo:DocBinaryText) не заполняется
17
реквизит «Статус» (ccdo:StatusV2Details) не заполняется
18
реквизит «Серия документа» (csdo:DocSeriesId) в составе сложного реквизита «Документ» (ccdo: DocV3Details) не заполняется
19
реквизит «Произвольное содержимое» не заполняется
УТВЕРЖДЕНО
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 26 июля 2016 г. № 88
описание
форматов и структур электронных документов и сведений,
используемых для реализации средствами интегрированной
информационной системы внешней и взаимной торговли
общего процесса «Формирование и ведение единых реестров
выданных или принятых документов об оценке соответствия
требованиям технических регламентов Евразийского экономического
союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части,
касающейся единого реестра выданных одобрений типа
транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о
безопасности конструкции транспортного средства
и зарегистрированных уведомлений об отмене документа,
удостоверяющего соответствие требованиям технического
регламента Таможенного союза «О безопасности колесных

17. "КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер сұрату" (P.TS.07.MSG.004) хабарында берілетін "Құжат" (R.004) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
"КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтер сұрату" (P.TS.07.MSG.004) хабарында берілетін "Құжат" (R.004) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Құжат" (ccdo: Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:‌UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылмайды
2
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының тізілімінде сәйкестікті бағалау туралы құжаттар түрлерінің сыныптауышы болмаған кезде "Құжат" (ccdo: Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Құжат түрінің атауы" (csdo:​Doc​Kind​Name) толтырылуға тиіс, әйтпесе, "Құжат түрінің коды" (csdo:​Doc​Kind​Code) толтырылуға тиіс
3
егер "Құжат" (ccdo: Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Құжат түрінің атауы" (csdo:​Doc​Kind​Name) толтырылса, "Құжат түрінің коды" (csdo:​Doc​Kind​Code) деректемесінің құрамында "Сыныптауышты сәйкестендіргіш" (codeListId) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының тізіліміндегі сәйкестікті бағалау туралы құжаттар түрлері сыныптауышының кодтық белгілемесін қамтуға тиіс
4
"Құжат" (ccdo: Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Құжат түрінің коды" (csdo:​Doc​Kind​Code) деректемесінің мәні құжаттың мынадай түрлерінің біріне сәйкес келуге тиіс: көлік құралының типін мақұлдау, шасси типін мақұлдау немесе көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік
5
"Құжат" (ccdo: Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Құжат түрінің атауы" (csdo:​Doc​Kind​Name) деректемесінің мәні құжаттың мынадай түрлерінің біріне сәйкес келуге тиіс: көлік құралының типін мақұлдау, шасси типін мақұлдау немесе көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік
6
"Құжат" (ccdo: Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Құжаттың атауы" (csdo:​Doc​Name) деректемесі толтырылмайды
7
"Құжат" (ccdo: Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId) деректемесі толтырылуға тиіс
8
"Құжат" (ccdo: Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId) деректемесі "КО\s[A-Z]{2}\s(А|Е|К)-[A-Z]{2}.\d{4}.\d{5}.*)\d" шаблонына сәйкес келуге тиіс (КО, А, Е, К символдарында – кириллица әріптері пайдаланылады)
9
"Құжат" (ccdo: Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Құжаттың күні" (csdo:DocCreationDate) деректемесі толтырылуға тиіс
10
"Құжат" (ccdo: Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Құжаттың қолданылу мерзімінің өткен күні" (csdo:DocValidityDate) деректемесі толтырылмайды
11
"Құжат" (ccdo: Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Құжаттың қолданылу мерзімі" (csdo:DocValidityDuration) деректемесі толтырылмайды
12
"Құжат" (ccdo: Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Мүше мемлекеттің уәкілетті органын сәйкестендіргіш" (csdo:AuthorityId) деректемесі толтырылмайды
13
"Құжат" (ccdo: Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы" (csdo:AuthorityName) деректемесі толтырылмайды
14
"Құжат" (ccdo: Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Сипаттама" (csdo:DescriptionText) деректемесі толтырылмайды
15
"Құжат" (ccdo: Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Парақтар саны" (csdo:PageQuantity) деректемесі толтырылмайды
16
"Бинар форматтағы құжат" (csdo:DocBinaryText) деректемесі толтырылмайды
17
"Мәртебесі" (ccdo:‌Status‌V2‌Details) деректемесі толтырылмайды
18
"Құжат" (ccdo: Doc‌V3‌Details) күрделі деректемесінің құрамында "Құжаттың сериясы" (csdo:DocSeriesId) деректемесі толтырылмайды
19
"Еркін нысандағы мазмұны" деректемесі толтырылмайды
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 26 шілдедегі
№ 88 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

транспортных средств» (ТР ТС 018/2011)
I. Общие положения
1. Настоящее Описание разработано в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 «О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 «Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 «О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 «О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 «Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией».
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011))» (далее – общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли (далее – интегрированная система).

Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының СИПАТТАМАСЫ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Сипаттама Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимыл жасауы кезінде электрондық құжаттармен алмасуы туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
ІІ. Қолданылу саласы
2. Осы Сипаттама Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Сипаттама сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен жалпы процесс рәсімдерін іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.

4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
«иерархический номер» – порядковый номер реквизита;
«имя реквизита» – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
«описание реквизита» – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
«идентификатор» – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
«область значений» – словесное описание возможных значений реквизита;
«мн.» – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз
(n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз
и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
«государство-член» – государство, являющееся членом Союза;
«реквизит» – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.
Понятия «базисная модель данных», «модель данных», «модель данных предметной области», «предметная область» и «реестр структур электронных документов и сведений», используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

4. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейін иерархиялық деңгейі ескеріліп, толық деректемелік құрам көрсетіле отырып, кесте нысанында берілген.
5. Кестеде электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер моделі элементтерінің бірмәнді сәйкестігі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылған:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің орныққан немесе ресми сөздік белгілемесі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер элементінің деректемеге сәйкес келетін сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің сөзбен сипатталуы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің міндеттілігі (опционалдылығы) және ықтимал қайталау саны.
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілемелер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет (n > 1) қайталануға тиіс;
1..* – деректеме міндетті, ешбір шектеусіз қайталана алады;
n..* – деректеме міндетті, n реттен (n > 1) кем қайталанбауға тиіс;
n..m – деректеме міндетті, n реттен кем және m реттен көп (n > 1, m > n) қайталанбауға тиіс;
0..1 – деректеме опционалды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционалды, ешбір шектеусіз қайталана алады;
0..m – деректеме опционалды, кемінде m рет (m > 1) қайталана алады.
III. Негізгі ұғымдар
8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"мүше мемлекет" – Одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"деректеме" – белгілі бір контексте бөлінбейтін біртұтас болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.
Осы Сипаттамада пайдаланылатын "базистік деректер моделі", "деректер моделі", "нысаналы саланың деректер моделі", "нысаналы сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011))», утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июля 2016 г. № 88.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 26 шілдедегі № 88 шешімімен бекітілген Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.

В таблицах 4, 7, 10 и 13 настоящего Описания под Регламентами информационного взаимодействия понимаются Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011))» и Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011))», утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июля 2016 г. № 88.
IV. Структуры электронных документов и сведений

Осы Сипаттаманың 4, 7, 10 және 13-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенттері деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 26 шілдедегі № 88 шешімімен бекітілген Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті мен Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымы

9. Перечень структур электронных документов и сведений приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень структур электронных документов и сведений
№ п/п
Идентификатор
Имя
Пространство имен
1
2
3
4
1
Структуры электронных документов и сведений
в базисной модели
1.1
R.004
документ
urn:EEC:R:DocDetails:vY.Y.Y
1.2
R.006
уведомление о результате обработки
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
1.3
R.007
состояние актуализации общего ресурса
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
2
Структуры электронных документов и сведений
в предметной области «Техническое регулирование»
2.1
R.TR.TS.07.001
сведения из единого реестра документов ТР ТС 018/2011
urn:EEC:R:TR:TS:07:ConformityVehicleDocsRegistryDetails:v1.0.0
Символы «Y.Y.Y» в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июля 2016 г. № 88.

9. Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының тізбесі
Р/с№
Сәйкестендіргіш
Аты
Аттар кеңістігі
1
2
3
4
1
Базистік модельдегі электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымы
1.1
R.004
құжат
urn:EEC:R:DocDetails:vY.Y.Y
1.2
R.006
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
1.3
R.007
жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
2
"Техникалық реттеу" нысаналы саласындағы электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымы
2.1
R.TR.TS.07.001
КО ТР 018/2011 құжаттарының бірыңғай тізілімінен мәліметтер
urn:EEC:R:TR:TS:07:ConformityVehicleDocsRegistryDetails:v1.0.0
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарындағы аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" деген символдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 26 шілдедегі № 88 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

Символы «Y.Y.Y» в пространствах имен структуры электронного документа сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июля 2016 г. № 88.
11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:BaseDataTypes:vХ.Х.Х
bdt
2
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
3
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарындағы аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" деген символдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 26 шілдедегі № 88 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
11. Аттардың импортталатын кеңістігі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Аттардың импортталатын кеңістігі
Р/с№
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:BaseDataTypes:vХ.Х.Х
bdt
2
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
3
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Символы «X.X.X» в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июля 2016 г. № 88.
12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) «Документ» (R.004) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа
(сведений) «Документ» (R.004)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)

Аттардың импортталатын кеңістігіндегі "Х.Х.Х" деген символдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 26 шілдедегі № 88 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
12. "Құжат" (R.004) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Құжат" (R.004) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарының кодтық белгілемесі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар және мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгілемесі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар және мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бірмәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)

Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Статус
(ccdo:)
статусное состояние чего-либо (объекта, явления, документа, процесса и т.п.)
M.CDE.00071
ccdo:StatusDetailsV2Type (M.CDT.00074)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.1. Дата
(csdo:)
дата установки статусного состояния
M.SDE.00131
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.2. Код статуса
(csdo:)
кодовое обозначение статусного состояния
M.SDE.00130
csdo:StatusCodeType (M.SDT.00040)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
0..1
2.3. Примечание
(csdo:)
примечание к статусному состоянию
M.SDE.00076
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
2.4. Документальное основание
(ccdo:)
документ, устанавливающий статусное состояние
M.CDE.00065
ccdo:DocDetailsV3Type (M.CDT.00063)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.4.1. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.4.2. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.4.3. Наименование вида документа
(csdo:DocKindName)
наименование вида документа
M.SDE.00095
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.4.4. Наименование документа
(csdo:)
наименование документа
M.SDE.00108

ISO 639-1-ге сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Мәртебе
(ccdo:‌Status‌V2‌Details)
бір нәрсенің (объектінің, құбылыстың, құжаттың, процестің және т.б.) мәртебелік жай-күйі
M.CDE.00071
ccdo:‌Status‌Details‌V2‌Type (M.CDT.00074)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.1. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
мәртебелік жай-күйді белгілеу күні
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.2. Мәртебенің коды
(csdo:‌Status‌Code)
мәртебелік жай-күйдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00130
csdo:‌Status‌Code‌Type (M.SDT.00040)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 3
0..1
2.3. Ескертпе
(csdo:‌Note‌Text)
мәртебелік жай-күйге ескертпе
M.SDE.00076
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..*
2.4. Құжаттамалық негіз
(ccdo:‌Reason‌Doc‌Details)
мәртебелік жай-күйді белгілейтін құжат
M.CDE.00065
ccdo:‌Doc‌Details‌V3‌Type (M.CDT.00063)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.4.1.  Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(code‌List‌Id атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.4.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгілемесі
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.4.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.4.4. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108

csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.4.5. Серия документа
(csdo:)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.4.6. Номер документа
(csdo:)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.4.7. Дата документа
(csdo:)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.4.8. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.4.9. Срок действия документа
(csdo:DocValidityDuration)
продолжительность срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00056
bdt:DurationType (M.BDT.00021)
Обозначение продолжительности времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.4.10. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:AuthorityId)
строка, идентифицирующая орган государственной власти государства-члена либо уполномоченную им организацию, выдавшую или утвердившую документ
M.SDE.00068
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.4.11. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:AuthorityName)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.4.12. Описание
(csdo:)
описание документа
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.4.13. Количество листов
(csdo:)
общее количество листов в документе
M.SDE.00018
csdo:Quantity4Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
0..1
3. Документ в бинарном формате
(csdo:DocBinaryText)
документ в бинарном текстовом формате
M.SDE.00106
bdt:BinaryTextType (M.BDT.00001)
Конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
0..1
4. Документ
(ccdo:)
совокупность сведений о документе
M.CDE.00057
ccdo:DocDetailsV3Type (M.CDT.00063)
Определяется областями значений вложенных элементов
1

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.4.5. Құжаттың сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
құжат сериясының цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілемесі
M.SDE.00157
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.4.6. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжат тіркелген кезде оған берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеме
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
2.4.7. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.4.8. Құжаттың қолданылу мерзімі өткен күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзім аяқталған күн
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.4.9. Құжаттың қолданылу мерзімі
(csdo:‌Doc‌Validity‌Duration)
құжат күшінде болатын мерзімнің ұзақтығы
M.SDE.00056
bdt:‌Duration‌Type (M.BDT.00021)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес уақыттың ұзақтығын белгілеу
0..1
2.4.10. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органын не құжатты берген немесе бекіткен уәкілетті ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.4.11. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген, құжатты берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.4.12. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
құжаттың сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
2.4.13. Парақ саны
(csdo:‌Page‌Quantity)
құжаттағы парақтардың жалпы саны
M.SDE.00018
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Ең көп цифрлар саны: 4
0..1
3. Бинарлық форматтағы құжат
(csdo:‌Doc‌Binary‌Text)
бинарлық мәтіндік форматтағы құжат
M.SDE.00106
bdt:‌Binary‌Text‌Type (M.BDT.00001)
Екілік октеттің (байттардың) соңғы тізбегі
0..1
4. Құжат
(ccdo:‌Doc‌V3‌Details)
құжат туралы мәліметтер жиынтығы
M.CDE.00057
ccdo:‌Doc‌Details‌V3‌Type (M.CDT.00063)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1

Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo:)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
3. Код результата обработки
(csdo:)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:ProcessingResultCodeV2Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии с классификатором результатов обработки электронных документов и сведений
1
4. Описание
(csdo:)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

ISO 639-1-ге сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні мен уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
мәліметтерді өңдеудің аяқталған күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
1
3.  Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесінің алынған электрондық құжатының (мәліметтер) нәтижесінің кодтық белгілемесі
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
1
4. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
мәліметтерді өңдеу нәтижесін еркін нысанда сипаттау
M.SDE.00002

csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
16. Описание структуры электронного документа (сведений) «Состояние актуализации общего ресурса» (R.007) приведено в таблице 8.
Таблица 8
Описание структуры электронного документа (сведений) «Состояние
актуализации общего ресурса» (R.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
состояние актуализации общего ресурса
2
Идентификатор
R.007
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения для актуализации общего ресурса
5
Использование
используется для запроса даты и времени обновления общего ресурса и ответа на этот запрос, а также для запроса актуальных или полных (измененных, обновленных) сведений из общего ресурса
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ResourceStatusDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы «Y.Y.Y» в пространствах имен структуры электронного документа сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июля 2016 г. № 88.

csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
16. "Жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 8-кестеде келтірілген.
8-кесте
"Жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі
2
Сәйкестендіргіш
R.007
3
Нұсқа
Y.Y.Y
4
Анықтама
жалпы ресурсты өзектілендіруге арналған мәліметтер
5
Пайдалану
жалпы ресурсты жаңарту күні мен уақытына сұрау салу және осы сұрау салуға жауап үшін, сондай-ақ жалпы тізілімнен өзекті немесе толық (өзгертілген, жаңартылған) мәліметтерге сұрау салу үшін пайдаланылады
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ResourceStatusDetails
8
XML-схемасы файлының аты
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарындағы аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" деген символдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 21 шілдедегі № 88 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

2.1. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.2. Номер документа
(csdo:)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
2.3. Дата документа
(csdo:)
дата выдачи или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.4. Дата начала срока действия документа
(csdo:DocStartDate)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.5. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.6. Сведения об органе по оценке соответствия
(trcdo:)
информация об органе по оценке соответствия, выдавшем документ
M.TR.CDE.00099
trcdo: (M.TR.CDT.00079)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.6.1. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityId)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный
при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:BusinessEntityIdType (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:BusinessEntityIdKindIdType (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов
1
2.6.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityName)
полное наименование хозяйствующего субъекта
M.SDE.00187
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1

2.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.2. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжат тіркелген кезде оған берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеме
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
2.3. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.4. Құжаттың қолданылу мерзімі басталған күн
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
құжат күшінде болатын мерзім басталған күн
M.SDE.00137
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
1
2.5. Құжаттың қолданылу мерзімі өтетін күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзім аяқталатын күн
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.6. Сәйкестікті бағалау жөніндегі орган туралы мәліметтер
(trcdo:‌Conformity‌Authority‌Information‌Details)
құжатты берген, сәйкестікті бағалау жөніндегі орган туралы ақпарат
M.TR.CDE.00099
trcdo:‌Conformity‌Authority‌Information‌Details‌Type (M.TR.CDT.00079)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.6.1. Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген, тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығынан сәйкестендіргіштің мәні
1
2.6.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
1

2.6.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта
M.SDE.00188
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
1
2.6.4. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.6.5. Адрес
(ccdo:)
адрес хозяйствующего субъекта
M.CDE.00058
ccdo:SubjectAddressDetailsType (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Код вида адреса
(csdo:)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:AddressKindCodeType (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии с классификатором видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Код территории
(csdo:)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.4. Регион
(csdo:)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район
(csdo:)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город
(csdo:)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица
(csdo:)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011

2.6.3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы
M.SDE.00188
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
1
2.6.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъекті тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.6.5. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодтық белгілемесі
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Мекенжай түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгілемесі
M.SDE.00011

csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.6.6. Контактный реквизит
(ccdo:)
контактный реквизит хозяйствующего субъекта
M.CDE.00059
ccdo:UnifiedCommunicationDetailsType (M.CDT.00065)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Код вида связи
(csdo:)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00193
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
2.6.7. ФИО
(ccdo:)
фамилия, имя, отчество руководителя хозяйствующего субъекта
M.CDE.00029
ccdo:FullNameDetailsType (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Имя
(csdo:)
имя физического лица
M.SDE.00109
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.2. Отчество
(csdo:)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Фамилия
(csdo:)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгілемесі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.11. Почта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
почта байланысы кәсіпорнының почта индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
почта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.6.6. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Unified‌Communication‌Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00059
ccdo:‌Unified‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00065)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс (телефон, факс, электрондық почта және басқалары) құралдары (арнасы) түрінің кодтық белгілемесі
M.SDE.00193
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутымен айқындалған, анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс (телефон, факс, электрондық почта және басқалары) құралдары (арнасы) түрінің атауы
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3. Байланыс арнасын сәйкестендіргіш
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арналарын сәйкестендіретін символдардың тізбегі (телефон нөмірін, факсті, электрондық почта мекенжайын және басқаларын көрсету)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
2.6.7. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
шаруашылық жүргізуші субъекті басшысының тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе ортаңғы аты)
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1

2.6.8. Номер документа
(csdo:)
номер аттестата аккредитации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
2.6.9. Дата начала срока действия документа
(csdo:DocStartDate)
дата начала срока действия аттестата аккредитации
M.SDE.00137
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.6.10. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата истечения срока действия аттестата аккредитации
M.SDE.00052
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.7. Номер бланка документа
(csdo:FormNumberId)
номер, присвоенный бланку документа при изготовлении
M.SDE.00142
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.8. Приложение к документу
(trcdo:DocAnnexDetails)
информация о приложении к документу
M.TR.CDE.00022
trcdo: (M.TR.CDT.00013)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.8.1. Порядковый номер
(csdo:)
порядковый номер приложения к документу
M.SDE.00148
csdo:Ordinal3Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
1
2.8.2. Номер бланка документа
(csdo:FormNumberId)
номер, присвоенный бланку, на котором оформлено приложение к документу
M.SDE.00142
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..*
2.8.3. Количество листов
(csdo:)
общее количество листов в приложении к документу
M.SDE.00018
csdo:Quantity4Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
1
2.9. Иные сведения
(csdo:)
дополнительная информация
M.SDE.00046
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.10. Заявитель
(trcdo:)
информация о заявителе оценки соответствия продукции
M.TR.CDE.00003
trcdo: (M.TR.CDT.00022)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.10.1. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2.6.8. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
аккредиттеу аттестатының нөмірі
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
2.6.9. Құжаттың қолданылу мерзімі басталған күн
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
аккредиттеу аттестатының қолданылу мерзімі басталатын күн
M.SDE.00137
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
1
2.6.10. Құжаттың қолданылу мерзімі өтетін күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
аккредиттеу аттестатының қолданылу мерзімі өтетін күн
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
1
2.7. Құжат бланкісінің нөмірі
(csdo:‌Form‌Number‌Id)
құжаттың бланкісін дайындау кезінде оған берілген нөмір
M.SDE.00142
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
2.8. Құжатқа қосымша
(trcdo:‌Doc‌Annex‌Details)
құжатқа қосымша туралы ақпарат
M.TR.CDE.00022
trcdo:‌Doc‌Annex‌Details‌Type (M.TR.CDT.00013)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.8.1. Реттік нөмір
(csdo:‌Object‌Ordinal)
құжатқа қосымшаның реттік нөмірі
M.SDE.00148
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Ең көп цифрлар саны: 3
1
2.8.2. Құжат бланкісінің нөмірі
(csdo:‌Form‌Number‌Id)
құжатқа қосымша ресімделген бланкіге берілген нөмір
M.SDE.00142
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..*
2.8.3. Парақ саны
(csdo:‌Page‌Quantity)
құжатқа қосымшадағы парақтардың жалпы саны
M.SDE.00018
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Ең көп цифрлар саны: 4
1
2.9. Өзге мәліметтер
(csdo:‌Additional‌Info‌Text)
қосымша ақпарат
M.SDE.00046
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
2.10. Өтініш беруші
(trcdo:‌Applicant‌Details)
өнімнің сәйкестігін бағалауға өтініш беруші туралы ақпарат
M.TR.CDE.00003
trcdo:‌Business‌Entity‌V1‌Details‌Type (M.TR.CDT.00022)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.10.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъекті тіркелген елдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

2.11.1. Признак отсутствия марки транспортного средства
(trsdo:NotVehicleMakeNameIndicator)
признак, определяющий отсутствие марки транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники):
1 – марка отсутствует;
0 – марка присутствует
M.TR.SDE.00021
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
1
2.11.2. Наименование марки транспортного средства
(csdo:VehicleMakeName)
наименование марки транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники), присвоенное организацией-изготовителем
M.SDE.00219
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.11.3. Код марки транспортного средства
(trsdo:VehicleMakeCode)
краткое условное обозначение марки транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники), присвоенное организацией-изготовителем
M.TR.SDE.00336
trsdo: (M.TR.SDT.00060)
Значение кода в соответствии со справочником марок транспортных средств.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4
0..1
2.11.4. Признак отсутствия коммерческого наименования транспортного средства
(trsdo:)
признак, определяющий отсутствие коммерческого наименования транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники):
1 – коммерческое наименование отсутствует;
0 – коммерческое наименование присутствует
M.TR.SDE.00003
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
0..1
2.11.5. Коммерческое наименование транспортного средства
(csdo:VehicleCommercialName)
коммерческое наименование транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники), присвоенное организацией-изготовителем
M.SDE.00220
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.11.6. Идентификатор типа транспортного средства, присвоенный изготовителем
(trsdo:)
идентификационный номер типа транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники), присвоенный организацией-изготовителем
M.TR.SDE.00156
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
2.11.7. Код технической категории транспортного средства
(trsdo:VehicleTechCategoryCode)
кодовое обозначение категории транспортного средства (шасси транспортного средства) в соответствии с техническим регламентом Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011), присвоенное организацией-изготовителем
M.TR.SDE.00152
trsdo: (M.TR.SDT.00025)
Значение кода в соответствии с классификатором категорий транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники в соответствии с техническими регламентами Евразийского экономического союза.

2.11.1. Көлік құралы маркасының жоқ екендігінің белгісі
(trsdo:‌Not‌Vehicle‌Make‌Name‌Indicator)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина және басқа да техника түрлері) маркасының жоқ екенін айқындайтын белгі:
1 – марка жоқ;
0 – марка бар
M.TR.SDE.00021
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
2.11.2. Көлік құралы маркасының атауы
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Name)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина және басқа да техника түрлері) маркасының дайындаушы ұйым берген атауы
M.SDE.00219
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.11.3. Көлік құралы маркасының коды
(trsdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина және басқа да техника түрлері) маркасының дайындаушы ұйым берген қысқаша шарттық белгілемесі
M.TR.SDE.00336
trsdo:‌Vehicle‌Make‌Code‌Type (M.TR.SDT.00060)
Көлік құралдары маркаларының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4
0..1
2.11.4. Көлік құралының коммерциялық атауының жоқ екендігінің белгісі
(trsdo:‌Not‌Vehicle‌Commercial‌Name‌Indicator)
көлік құралының (көлік құралының шассиінің, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің) коммерциялық атауының жоқ екендігін айқындайтын белгі:
1 – коммерциялық атауы жоқ;
0 – коммерциялық атауы бар
M.TR.SDE.00003
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
2.11.5. Көлік құралының коммерциялық атауы
(csdo:‌Vehicle‌Commercial‌Name)
көлік құралының (көлік құралының шассиінің, өздігінен жүретін машинаның және басқа да техника түрлерінің) дайындаушы ұйым берген коммерциялық атауы
M.SDE.00220
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.11.6. Көлік құралы типінің дайындаушы берген сәйкестендіргіші
(trsdo:‌Vehicle‌Type‌Id)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина және басқа да техника түрлері) типінің дайындаушы ұйым берген сәйкестендіру нөмірі
M.TR.SDE.00156
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
2.11.7. Көлік құралының техникалық санатының коды
(trsdo:‌Vehicle‌Tech‌Category‌Code)
Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентіне (КО ТР 018/2011) көлік құралы (көлік құралының шассиі) санатының сәйкес дайындаушы ұйым берген кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00152
trsdo:‌Vehicle‌Tech‌Category‌Code‌Type (M.TR.SDT.00025)
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттеріне сәйкес көлік құралдары, көлік құралдарының шассилері, өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлері санаттарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.

Шаблон: (L|M|N|O)[1-7]?G?
0..1
2.11.8. Код технической категории самоходной машины и других видов техники
(trsdo:)
кодовое обозначение категории самоходной машины и других видов техники в соответствии с техническим регламентом Таможенного союза «О безопасности машин и оборудования»
(ТР ТС 010/2011), техническим регламентом Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011), техническим регламентом Таможенного союза «О безопасности сельскохозяйственных и лесохозяйственных тракторов и прицепов к ним» (ТР ТС 031/2012)
M.TR.SDE.00005
trsdo:MachineTechCategoryCodeType (M.TR.SDT.00026)
Значение кода в соответствии с классификатором категорий транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники в соответствии с техническими регламентами Евразийского экономического союза.
Шаблон: [T|C|R|RX|X|Y]([ab]?[1-9])?(\.[1-3])?
0..1
2.11.9. Код типа движителя
(trsdo:)
кодовое обозначение типа движителя самоходной машины
M.TR.SDE.00022
trsdo: (M.TR.SDT.00007)
Значение кода в соответствии со справочником типов движителей самоходных машин и других видов техники.
Шаблон: \d{2}
0..1
2.11.10. Наименование типа движителя
(trsdo:PropulsionKindName)
наименование типа движителя самоходной машины и других видов техники
M.TR.SDE.00200
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.11.11. Признак наличия реверсивного управления
(trsdo:ReversibleControlIndicator)
признак наличия реверсивного места оператора в зависимости от наличия (отсутствия) в конструкции машины реверсивного места оператора:
1 – имеется реверсивное управление;
0 – реверсивное управление отсутствует
M.TR.SDE.00192
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
0..1
2.11.12. Описание схемы компоновки транспортного средства
(trsdo:VehicleLayoutPatternText)
описание схемы компоновки транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00124
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
2.11.13. Описание оборудования транспортного средства
(trsdo:VehicleEquipmentText)
описание оборудования (в том числе дополнительного) транспортного средства (шасси транспортного средства)
M.TR.SDE.00148

Шаблон: (L|M|N|O)[1-7]?G?
0..1
2.11.8. Өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің техникалық санатының коды
(trsdo:‌Machine‌Tech‌Category‌Code)
Кеден одағының "Машиналар мен жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентіне (КО ТР 010/2011), Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентіне (КО ТР 018/2011), Кеден одағының "Ауыл шаруашылығы мен орман шаруашылығы тракторларының және олардың тіркемелерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентіне (КО ТР 031/2012) сәйкес өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері санатының кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00005
trsdo:‌Machine‌Tech‌Category‌Code‌Type (M.TR.SDT.00026)
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттеріне сәйкес көлік құралдары, көлік құралдарының шассилері, өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлері санаттарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [T|C|R|RX|X|Y]([ab]?[1-9])?(\.[1-3])?
0..1
2.11.9. Қозғаушы типінің коды
(trsdo:‌Propulsion‌Kind‌Code)
өздігінен жүретін машина қозғаушысы типінің кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00022
trsdo:‌Propulsion‌Kind‌Code‌Type (M.TR.SDT.00007)
Өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің қозғаушысы түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}
0..1
2.11.10. Қозғаушы типінің атауы
(trsdo:‌Propulsion‌Kind‌Name)
өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері қозғаушысы типінің атауы
M.TR.SDE.00200
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.11.11. Реверсивтік басқарудың болу белгісі
(trsdo:‌Reversible‌Control‌Indicator)
машина конструкциясында оператордың реверсивтік орнының болуына (болмауына) қарай оператордың реверсивтік орнының болу белгісі:
1 – реверсивтік басқару бар;
0 – реверсивтік басқару жоқ
M.TR.SDE.00192
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
2.11.12. Көлік құралын құрастыру схемасының сипаттамасы
(trsdo:‌Vehicle‌Layout‌Pattern‌Text)
көлік құралын (көлік құралының шассиін, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерін) құрастыру схемасының сипаттамасы
M.TR.SDE.00124
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
2.11.13. Көлік құралы жабдығының сипаттамасы
(trsdo:‌Vehicle‌Equipment‌Text)
көлік құралы (көлік құралы шассиі) жабдығының с(оның ішінде қосымша) сипаттамасы
M.TR.SDE.00148

csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..*
2.11.14. Изображение транспортного средства
(trsdo:VehiclePicture)
изображение общего вида (чертеж) транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00121
trsdo: (M.TR.SDT.00014)
Конечная последовательность двоичных цифр (битов)
0..5
2.11.15. Признак наличия ограничений использования транспортного средства
(trsdo:)
признак, определяющий наличие ограничений использования транспортного средства:
1 – ограничения присутствуют;
0 – ограничения отсутствуют
M.TR.SDE.00016
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
0..1
2.11.16. Описание ограничений использования транспортного средства
(trsdo:VehicleUseRestrictionText)
описание возможности использования транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники) на дорогах общего пользования без ограничений или с ограничениями из-за превышения нормативов по габаритам и осевым массам
M.TR.SDE.00159
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
2.11.17. Признак маршрутного транспортного средства
(trsdo:VehicleRoutingIndicator)
признак, определяющий возможность использования транспортного средства в качестве маршрутного:
1 – использование возможно;
0 – использование невозможно
M.TR.SDE.00143
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
0..1
2.11.18. Признак обязательности оформления специального разрешения
(trsdo:VehicleMovementPermitIndicator)
признак, определяющий обязательность оформления специального разрешения для передвижения транспортного средства (шасси транспортного средства) по территории государств-членов:
1 – оформление обязательно;
0 – оформление необязательно
M.TR.SDE.00129
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
0..1
2.11.19. Сведения о производстве с применением льготного режима производства
(trsdo:)
сведения о производстве с применением льготного режима производства транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00195
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
2.11.20. Описание конструкции гибридного транспортного средства
(trsdo:VehicleHybridDesignText)
описание конструкции гибридного транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00117

csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..*
2.11.14. Көлік құралының бейнесі
(trsdo:‌Vehicle‌Picture)
көлік құралының (көлік құралының шассиінің, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің) жалпы түрінің бейнесі (сызбасы)
M.TR.SDE.00121
trsdo:‌JPEG512‌Kb‌Image‌Type (M.TR.SDT.00014)
Екілік цифрлардың (биттер) соңғы тізбегі
0..5
2.11.15. Көлік құралын пайдалануда шектеулердің болу белгісі
(trsdo:‌Vehicle‌Use‌Restriction‌Indicator)
көлік құралын пайдалануда шектеулердің болуын айқындайтын белгі:
1 – шектеулер бар;
0 – шектеулер жоқ
M.TR.SDE.00016
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
2.11.16. Көлік құралын пайдаланудағы шектеулердің сипаттамасы (trsdo:‌Vehicle‌Use‌Restriction‌Text)
жалпы ортақ пайдаланылатын жолдарда көлік құралын (көлік құралының шассиін, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерін) шектеусіз немесе габариттері және осьтік массалар бойынша нормативтерді асыруға байланысты шектеулермен пайдалану мүмкіндігінің сипаттамасы
M.TR.SDE.00159
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
2.11.17. Маршруттық көлік құралының белгісі
(trsdo:‌Vehicle‌Routing‌Indicator)
көлік құралын маршруттық ретінде пайдалану мүмкіндігін айқындайтын белгі:
1 – пайдаланылуы мүмкін;
0 – пайдаланылуы мүмкін емес
M.TR.SDE.00143
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
2.11.18. Арнайы рұқсатты міндетті түрде ресімдеу белгісі
(trsdo:‌Vehicle‌Movement‌Permit‌Indicator)
мүше мемлекеттердің аумағы бойынша көлік құралының (көлік құралы шассиінің) қозғалысы үшін арнайы рұқсатты ресімдеудің міндеттілігін айқындайтын белгі:
1 – ресімдеу міндетті;
0 – ресімдеу міндетті емес
M.TR.SDE.00129
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
2.11.19. Өндірудің жеңілдікті режимі қолданылатын өндіріс туралы мәліметтер
(trsdo:‌Preferential‌Manufacturing‌Mode‌Text)
көлік құралын (көлік құралының шассиін, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерін) өндірудің жеңілдікті режимі қолданылатын өндіріс туралы мәліметтер
M.TR.SDE.00195
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
2.11.20. Гибридті көлік құралы конструкциясының сипаттамасы
(trsdo:‌Vehicle‌Hybrid‌Design‌Text)
гибридті көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) конструкциясының сипаттамасы
M.TR.SDE.00117

csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
2.11.21. Маркировка транспортного средства
(trcdo:VehicleLabelingDetails)
информация о маркировке транспортного средства
M.TR.CDE.00055
trcdo: (M.TR.CDT.00041)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Описание расположения компонента транспортного средства
(trsdo:VehicleComponentLocationText)
описание месторасположения таблички организации-изготовителя на транспортном средстве (шасси транспортного средства, самоходной машине и другом виде техники), достаточное для его обнаружения
M.TR.SDE.00184
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..*
*.2. Признак отсутствия таблички изготовителя
(trsdo:)
признак, определяющий отсутствие таблички организации-изготовителя:
1 – табличка отсутствует;
0 – табличка присутствует
M.TR.SDE.00009
bdt: (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
1
*.3. Описание места расположения идентификационного номера транспортного средства
(trsdo:)
описание месторасположения идентификационного номера на транспортном средстве (шасси транспортного средства), достаточное для его обнаружения
M.TR.SDE.00119
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
*.4. Описание места расположения идентификационного номера двигателя
(trsdo:)
описание месторасположения идентификационного номера двигателя, достаточное для его обнаружения
M.TR.SDE.00008
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
*.5. Сведения о символе идентификационного номера транспортного средства
(trcdo:)
информация о символе (сочетании символов) в составе идентификационного номера транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.CDE.00064
trcdo: (M.TR.CDT.00049)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.5.1. Порядковый номер символа идентификационного номера
(trsdo:IdCharacterStartingOrdinal)
порядковый номер символа (первого символа в сочетании символов) идентификационного номера
M.TR.SDE.00166
trsdo: (M.TR.SDT.00033)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Мин. значение: 1.
Макс. значение: 17
1
*.5.2. Количество символов в сочетании символов идентификационного номера
(trsdo:)
количество символов в сочетании символов идентификационного номера
M.TR.SDE.00165
trsdo: (M.TR.SDT.00032)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Мин. значение: 1.
Макс. значение: 17
1

csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
2.11.21. Көлік құралының маркировкасы
(trcdo:‌Vehicle‌Labeling‌Details)
көлік құралының маркалануы туралы ақпарат
M.TR.CDE.00055
trcdo:‌Vehicle‌Labeling‌Details‌Type (M.TR.CDT.00041)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Көлік құралы компонентінің орналасуын сипаттау
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Location‌Text)
көлік құралында (көлік құралының шассиінде, өздігнен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінде) дайындаушы ұйым тақтайшасының орналасқан жерінің оны табу үшін оңай сипаттамасы
M.TR.SDE.00184
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..*
*.2. Дайындаушы тақтайшасының жоқ екендігінің белгісі
(trsdo:‌Not‌Manufacturer‌Plate‌Indicator)
дайындаушы ұйымның тақтайшасының жоқ екендігін айқындайтын белгі:
1 – тақтайша жоқ;
0 – тақтайша бар
M.TR.SDE.00009
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
*.3. Көлік құралын сәйкестендіру нөмірінің орналасқан жерінің сипаттамасы
(trsdo:‌Vehicle‌Identification‌Number‌Location‌Text)
көлік құралын (көлік құралы шассиін) сәйкестендіру нөмірінің орналасқан жерінің оны анықтау үшін жеткілікті сипаттамасы
M.TR.SDE.00119
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
*.4. Қозғалтқышты сәйкестендіру нөмірінің орналасқан жерінің сипаттамасы
(trsdo:‌Engine‌Identification‌Number‌Location‌Text)
қозғалтқышты сәйкестендіру нөмірінің орналасқан жерінің оны табу үшін жеткілікті сипаттамасы
M.TR.SDE.00008
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
*.5. Көлік құралын сәйкестендіру нөмірінің символы туралы мәліметтер
(trcdo:‌Vehicle‌Id‌Character‌Details)
көлік құралын (көлік құралының шассиін, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерін) сәйкестендіру нөмірі құрамында символ (символдар тіркесі ) туралы ақпарат
M.TR.CDE.00064
trcdo:‌Id‌Character‌Details‌Type (M.TR.CDT.00049)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.5.1. Сәйкестендіру нөмірі символының реттік нөмірі
(trsdo:‌Id‌Character‌Starting‌Ordinal)
сәйкестендіру нөмірі символының (символдар тіркесіндегі бірінші символдың) реттік нөмірі
M.TR.SDE.00166
trsdo:‌Id‌Character‌Starting‌Ordinal (M.TR.SDT.00033)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Ең аз мәні: 1.
Ең көп мәні: 17
1
*.5.2. Сәйкестендіру нөмірі символдарының тіркесіндегі символдар саны
(trsdo:‌Id‌Character‌Quantity)
сәйкестендіру нөмірі символдарының тіркесіндегі символдар саны
M.TR.SDE.00165
trsdo:‌Id‌Character‌Quantity (M.TR.SDT.00032)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Ең аз мәні: 1.
Ең көп мәні: 17
1

*.5.3. Описание символа идентификационного номера
(trsdo:IdCharacterText)
описание символа (сочетания символов) идентификационного номера
M.TR.SDE.00164
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1
*.5.4. Значение символа идентификационного номера транспортного средства
(trcdo:)
информация о значении символа (сочетания символов), составляющего идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.CDE.00066
trcdo: (M.TR.CDT.00051)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.5.4.1. Код значения символа идентификационного номера
(trsdo:IdCharacterValueCode)
кодовое обозначение значения символа (сочетания символов) идентификационного номера
M.TR.SDE.00163
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
*.5.4.2. Описание значения символа идентификационного номера
(trsdo:IdCharacterValueText)
описание значения символа (сочетания символов) идентификационного номера
M.TR.SDE.00167
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.6. Сведения о символе идентификационного номера двигателя
(trcdo:)
информация о символе (сочетании символов) в составе идентификационного номера двигателя
M.TR.CDE.00005
trcdo: (M.TR.CDT.00049)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.6.1. Порядковый номер символа идентификационного номера
(trsdo:IdCharacterStartingOrdinal)
порядковый номер символа (первого символа в сочетании символов) идентификационного номера
M.TR.SDE.00166
trsdo: (M.TR.SDT.00033)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Мин. значение: 1.
Макс. значение: 17
1
*.6.2. Количество символов в сочетании символов идентификационного номера
(trsdo:)
количество символов в сочетании символов идентификационного номера
M.TR.SDE.00165
trsdo: (M.TR.SDT.00032)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Мин. значение: 1.
Макс. значение: 17
1
*.6.3. Описание символа идентификационного номера
(trsdo:IdCharacterText)
описание символа (сочетания символов) идентификационного номера
M.TR.SDE.00164
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1
*.6.4. Значение символа идентификационного номера транспортного средства
(trcdo:)
информация о значении символа (сочетания символов), составляющего идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.CDE.00066
trcdo: (M.TR.CDT.00051)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

*.5.3. Сәйкестендіру нөмірі символының сипаттамасы
(trsdo:‌Id‌Character‌Text)
сәйкестендіру нөмірі символының (символдар тіркесінің) сипаттамасы
M.TR.SDE.00164
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1
*.5.4. Көлік құралын сәйкестендіру нөмірі символының мәні
(trcdo:‌Id‌Character‌Value‌Details)
көлік құралын (көлік құралының шассиін, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерін) сәйкестендіру нөмірін құрайтын символдың (символдар тіркесінің) мәні туралы ақпарат
M.TR.CDE.00066
trcdo:‌Id‌Character‌Value‌Details‌Type (M.TR.CDT.00051)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.5.4.1. Сәйкестендіру нөмірінің символы мәнінің коды
(trsdo:‌Id‌Character‌Value‌Code)
сәйкестендіру нөмірінің символы (символдар тіркесі) мәнінің кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00163
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
*.5.4.2. Сәйкестендіру нөмірі символы мәнінің сипаттамасы
(trsdo:‌Id‌Character‌Value‌Text)
сәйкестендіру нөмірі символы (символдар тіркесі) мәнінің сипаттамасы
M.TR.SDE.00167
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
*.6. Қозғалтқыштың сәйкестендіру нөмірінің символы туралы мәліметтер (trcdo:‌Engine‌Id‌Character‌Details)
қозғалтқыштың сәйкестендіру нөмірінің құрамында символ (символдар тіркесі) туралы ақпарат
M.TR.CDE.00005
trcdo:‌Id‌Character‌Details‌Type (M.TR.CDT.00049)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.6.1. Сәйкестендіру нөмірі символының реттік нөмірі
(trsdo:‌Id‌Character‌Starting‌Ordinal)
сәйкестендіру нөмірі символының (символдар тіркесіндегі бірінші символдың) реттік нөмірі
M.TR.SDE.00166
trsdo:‌Id‌Character‌Starting‌Ordinal (M.TR.SDT.00033)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Ең аз мәні: 1.
Ең көп мәні: 17
1
*.6.2. Сәйкестендіру нөмірі символдарының тіркесіндегі символдар саны
(trsdo:‌Id‌Character‌Quantity)
сәйкестендіру нөмірі символдарының тіркесіндегі символдар саны
M.TR.SDE.00165
trsdo:‌Id‌Character‌Quantity (M.TR.SDT.00032)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Ең аз мәні: 1.
Ең көп мәні: 17
1
*.6.3. Сәйкестендіру нөмірі символының сипаттамасы
(trsdo:‌Id‌Character‌Text)
сәйкестендіру нөмірі символының (символдар тіркесінің) сипаттамасы
M.TR.SDE.00164
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1
*.6.4. Көлік құралын сәйкестендіру нөмірі символының мәні
(trcdo:‌Id‌Character‌Value‌Details)
көлік құралын (көлік құралының шассиін, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерін) сәйкестендіру нөмірін құрайтын символдың (символдар тіркесінің) мәні туралы ақпарат
M.TR.CDE.00066
trcdo:‌Id‌Character‌Value‌Details‌Type (M.TR.CDT.00051)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

*.6.4.1. Код значения символа идентификационного номера
(trsdo:IdCharacterValueCode)
кодовое обозначение значения символа (сочетания символов) идентификационного номера
M.TR.SDE.00163
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
*.6.4.2. Описание значения символа идентификационного номера
(trsdo:IdCharacterValueText)
описание значения символа (сочетания символов) идентификационного номера
M.TR.SDE.00167
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
2.12. Модификация транспортного средства
(trcdo:VehicleVariantDetails)
информация о модификации транспортного средства (шасси транспортного средства)
M.TR.CDE.00062
trcdo: (M.TR.CDT.00047)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.12.1. Идентификатор модификации транспортного средства
(trsdo:VehicleTypeVariantId)
обозначение модификации транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники), присвоенной организацией-изготовителем
M.TR.SDE.00157
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.12.2. Признак отсутствия экологического класса
(trsdo:NotVehicleEcoClassCodeIndicator)
признак, определяющий отсутствие экологического класса
M.TR.SDE.00006
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
0..1
2.12.3. Код экологического класса
(trsdo:VehicleEcoClassCode)
кодовое обозначение экологического класса транспортного средства (шасси транспортного средства), присвоенное организацией-изготовителем
M.TR.SDE.00085
trsdo: (M.TR.SDT.00021)
Значение кода в соответствии со справочником экологических классов транспортных средств и шасси транспортных средств.
Шаблон: \d{2}
0..1
2.12.4. Код варианта изготовления шасси транспортного средства
(trsdo:)
кодовое обозначение варианта изготовления шасси транспортного средства
M.TR.SDE.00188
trsdo: (M.TR.SDT.00040)
Значение кода в соответствии со справочником вариантов изготовления шасси транспортных средств.
Шаблон: \d{2}
0..1
2.12.5. Кузов (кабина) транспортного средства
(trcdo:VehicleBodyworkDetails)
информация о кузове (кабине) транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.CDE.00071
trcdo: (M.TR.CDT.00055)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Количество дверей транспортного средства
(trsdo:VehicleDoorQuantity)
количество дверей транспортного средства (шасси транспортного средства)
M.TR.SDE.00084
csdo:Quantity4Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
0..1
*.2. Описание исполнения загрузочного пространства транспортного средства
(trsdo:)
описание исполнения загрузочного пространства транспортного средства (самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00074
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.3. Описание компонента
(trsdo:)
описание конструктивных особенностей (типа) кузова (кабины) транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00146
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.4. Пассажировместимость транспортного средства
(trsdo:VehiclePassengerQuantity)
пассажировместимость транспортного средства (самоходной машины и других видов техники) при максимальной разрешенной массе
M.TR.SDE.00134
csdo:Quantity4Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
0..1
*.5. Общий объем багажных отделений транспортного средства
(trsdo:)
общий объем багажных отделений транспортного средства
M.TR.SDE.00155
csdo:PhysicalMeasureType (M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo: (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.

*.6.4.1. Сәйкестендіру нөмірінің символы мәнінің коды
(trsdo:‌Id‌Character‌Value‌Code)
сәйкестендіру нөмірінің символы (символдар тіркесі) мәнінің кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00163
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
*.6.4.2. Сәйкестендіру нөмірі символы мәнінің сипаттамасы
(trsdo:‌Id‌Character‌Value‌Text)
сәйкестендіру нөмірі символы (символдар тіркесі) мәнінің сипаттамасы
M.TR.SDE.00167
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
2.12. Көлік құралын модификациялау
(trcdo:‌Vehicle‌Variant‌Details)
көлік құралын (көлік құралының шассиін) модификациялау туралы ақпарат
M.TR.CDE.00062
trcdo:‌Vehicle‌Variant‌Details‌Type (M.TR.CDT.00047)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
2.12.1. Көлік құралын модификациялаудың сәйкестендіргіші
(trsdo:‌Vehicle‌Type‌Variant‌Id)
көлік құралын (көлік құралының шассиін, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерін) модификациялаудың дайындаушы ұйым берген белгілемесі
M.TR.SDE.00157
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
2.12.2. Экологиялық сыныптың жоқ екендігінің белгісі
(trsdo:‌Not‌Vehicle‌Eco‌Class‌Code‌Indicator)
экологиялық сыныптың жоқ екендігін айқындайтын белгі
M.TR.SDE.00006
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
2.12.3. Экологиялық сыныптың коды
(trsdo:‌Vehicle‌Eco‌Class‌Code)
көлік құралының (көлік құралының шассиі) экологиялық сыныбының дайындаушы ұйым берген кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00085
trsdo:‌Vehicle‌Eco‌Class‌Code‌Type (M.TR.SDT.00021)
Көлік құралдарының мен көлік құралдары шассиінің экологиялық сыныптарының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}
0..1
2.12.4. Көлік құралы шассиін дайындау нұсқасының коды
(trsdo:‌Vehicle‌Chassis‌Design‌Code)
көлік құралы шассиін дайындау нұсқасының кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00188
trsdo:‌Vehicle‌Chassis‌Design‌Code‌Type (M.TR.SDT.00040)
Көлік құралдарының шассиін жасау нұсқаларының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}
0..1
2.12.5. Көлік құралының шанағы (кабинасы)
(trcdo:‌Vehicle‌Bodywork‌Details)
көлік құралының (көлік құралының шассиінің, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің) шанағы (кабинасы) туралы ақпарат
M.TR.CDE.00071
trcdo:‌Vehicle‌Bodywork‌Details‌Type (M.TR.CDT.00055)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Көлік құралы есіктерінің саны
(trsdo:‌Vehicle‌Door‌Quantity)
көлік құралы (көлік құралының шассиі) есіктерінің саны
M.TR.SDE.00084
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Ең көп цифрлар саны: 4
0..1
*.2. Көлік құралының тиеу кеңістігінің орындалу сипаттамасы
(trsdo:‌Vehicle‌Carriage‌Space‌Implementation‌Text)
көлік құралы (өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) тиеу кеңістігінің орындалу сипаттамасы
M.TR.SDE.00074
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
*.3. Компоненттің сипаттамасы
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Text)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) шанағының (кабинасы) конструктивтік ерекшеліктерінің сипаттамасы
M.TR.SDE.00146
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
*.4. Көлік құралының жолаушылар сыйымдылығы
(trsdo:‌Vehicle‌Passenger‌Quantity)
барынша көп рұқсат етілген масса кезінде көлік құралының (өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) жолаушылар сыйымдылығы
M.TR.SDE.00134
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Ең көп цифрлар саны: 4
0..1
*.5. Көлік құралы жүк бөлімшелерінің жалпы көлемі
(trsdo:‌Vehicle‌Trunk‌Volume‌Measure)
көлік құралы жүк бөлімшелерінің жалпы көлемі
M.TR.SDE.00155
csdo:‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00095)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.6. Место для сидения транспортного средства
(trcdo:VehicleSeatDetails)
информация о местах для сидения транспортного средства
M.TR.CDE.00009
trcdo: (M.TR.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.6.1. Количество мест для сидения
(trsdo:SeatQuantity)
количество мест для сидения
M.TR.SDE.00145
csdo:Quantity4Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
1
*.6.2. Ряд мест для сидения транспортного средства
(trcdo:)
информация о ряде мест для сидения транспортного средства
M.TR.CDE.00061
trcdo: (M.TR.CDT.00046)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.6.2.1. Порядковый номер ряда мест для сидения
(trsdo:)
порядковый номер ряда мест для сидения
M.TR.SDE.00144
csdo:Ordinal3Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
1
*.6.2.2. Количество мест для сидения
(trsdo:SeatQuantity)
количество мест для сидения в ряде мест для сидения
M.TR.SDE.00145
csdo:Quantity4Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
1
2.12.6. Ходовая часть транспортного средства
(trcdo:VehicleRunningGearDetails)
информация о ходовой части транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.CDE.00079
trcdo: (M.TR.CDT.00060)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Количество колес транспортного средства
(trsdo:VehicleWheelQuantity)
количество колес транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00162
csdo:Quantity4Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
1
*.2. Количество ведущих колес
(trsdo:PoweredWheelQuantity)
количество ведущих колес транспортного средства (шасси транспортного средства)
M.TR.SDE.00135
csdo:Quantity4Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
0..1
*.3. Описание рамы транспортного средства
(trsdo:VehicleFrameText)
описание конструктивных особенностей (типа) рамы транспортного средства (шасси транспортного средства)
M.TR.SDE.00109
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.4. Описание рамы самоходной машины и других видов техники
(trsdo:)
описание конструктивных особенностей (типа) рамы самоходной машины и других видов техники
M.TR.SDE.00029
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.5. Ось транспортного средства
(trcdo:VehicleAxleDetails)
информация об оси транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.CDE.00067
trcdo: (M.TR.CDT.00052)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.6. Көлік құралының отыруға арналған орны
(trcdo:‌Vehicle‌Seat‌Details)
көлік құралының отыруға арналған орындары туралы ақпарат
M.TR.CDE.00009
trcdo:‌Vehicle‌Seat‌Details‌Type (M.TR.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.6.1. Отыруға арналған орын саны
(trsdo:‌Seat‌Quantity)
отыруға арналған орын саны
M.TR.SDE.00145
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Ең көп цифрлар саны: 4
1
*.6.2. Көлік құралының отыруға арналған орындарының қатары
(trcdo:‌Vehicle‌Seat‌Raw‌Details)
көлік құралының отыруға арналған орындарының қатары туралы ақпарат
M.TR.CDE.00061
trcdo:‌Vehicle‌Seat‌Raw‌Details‌Type (M.TR.CDT.00046)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.6.2.1. Отыруға арналған орын қатарының реттік нөмірі
(trsdo:‌Seat‌Raw‌Ordinal)
отыруға арналған орын қатарының реттік нөмірі
M.TR.SDE.00144
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Ең көп цифрлар саны: 3
1
*.6.2.2. Отыруға арналған орын саны
(trsdo:‌Seat‌Quantity)
отыруға арналған орындар қатарында отыруға арналған орын саны
M.TR.SDE.00145
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Ең көп цифрлар саны: 4
1
2.12.6. Көлік құралының жүріс бөлігі
(trcdo:‌Vehicle‌Running‌Gear‌Details)
көлік құралының (көлік құралының шассиінің, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің) жүріс бөлігі туралы ақпарат
M.TR.CDE.00079
trcdo:‌Vehicle‌Running‌Gear‌Details‌Type (M.TR.CDT.00060)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Көлік құралы дөңгелегінің саны
(trsdo:‌Vehicle‌Wheel‌Quantity)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) дөңгелегінің саны
M.TR.SDE.00162
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Ең көп цифрлар саны: 4
1
*.2. Жетекші дөңгелектер саны
(trsdo:‌Powered‌Wheel‌Quantity)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің) жетекші дөңгелектерінің саны
M.TR.SDE.00135
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Ең көп цифрлар саны: 4
0..1
*.3. Көлік құралы рамасының сипаттамасы
(trsdo:‌Vehicle‌Frame‌Text)
көлік құралы (көлік құралының шассиі) рамасының конструктивтік ерекшеліктерінің (типінің) сипаттамасы
M.TR.SDE.00109
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
*.4. Өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері рамасының сипаттамасы
(trsdo:‌Machine‌Frame‌Text)
өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері рамасының конструктивтік ерекшеліктерінің (типінің) сипаттамасы
M.TR.SDE.00029
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
*.5. Көлік құралының осі
(trcdo:‌Vehicle‌Axle‌Details)
көлік құралының (көлік құралының шассиінің, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің) осі туралы ақпарат
M.TR.CDE.00067
trcdo:‌Vehicle‌Axle‌Details‌Type (M.TR.CDT.00052)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

*.5.1. Порядковый номер оси транспортного средства
(trsdo:VehicleAxleOrdinal)
порядковый номер оси по ходу движения транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00176
csdo:Ordinal3Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
1
*.5.2. Технически допустимая максимальная масса на ось
(trsdo:)
технически допустимая максимальная масса, приходящаяся на ось транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники), определенная организацией-изготовителем
M.TR.SDE.00181
csdo:PhysicalMeasureType (M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo: (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.5.3. Признак оси колес со сдвоенными шинами
(trsdo:)
признак, определяющий наличие на оси колес со сдвоенными шинами: 1 – ось колес со сдвоенными шинами; 0 – ось колес с обычными шинами
M.TR.SDE.00191
bdt: (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
0..1
*.5.4. Признак управляемой оси
(trsdo:)
признак управляемой оси:
1 – ось управляемая;
0 – ось неуправляемая
M.TR.SDE.00193
bdt: (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
0..1
*.5.5. Признак ведущей оси
(trsdo:)
признак ведущей оси:
1 – ось ведущая;
0 – ось неведущая
M.TR.SDE.00190
bdt: (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
0..1
*.5.6. Признак тормозной оси
(trsdo:BrakingAxleIndicator)
признак тормозной оси:
1 – ось тормозная;
0 – ось нетормозная
M.TR.SDE.00189
bdt: (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
0..1
*.5.7. Величина колеи оси транспортного средства
(trsdo:VehicleAxleSweptPathMeasure)
величина колеи оси транспортного средства (шасси транспортного средства)
M.TR.SDE.00112
csdo:PhysicalMeasureType (M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo: (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.5.8. Код вида шины транспортного средства
(trsdo:VehicleTyreKindCode)
кодовое обозначение вида применяемой пневматической шины транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00158
trsdo: (M.TR.SDT.00037)

*.5.1. Көлік құралы осінің реттік нөмірі
(trsdo:‌Vehicle‌Axle‌Ordinal)
көлік құралының (көлік құралының шассиінің, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің) қозғалыс барысындағы осінің реттік нөмірі
M.TR.SDE.00176
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Ең көп цифрлар саны: 3
1
*.5.2. Оске техникалық барынша жол берілген масса
(trsdo:‌Vehicle‌Technically‌Permissible‌Max‌Weight‌On‌Axle‌Measure)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) осіне техникалық барынша жол берілген, дайындаушы ұйым айқындаған масса
M.TR.SDE.00181
csdo:‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00095)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurement‌Unit‌Code атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.5.3. Қосарланған шинасы бар дөңгелек осінің белгісі (trsdo:‌Dual‌Tire‌Axle‌Indicator)
осьте қосарланған шинасы бар дөңгелектің болуын айқындайтын белгі:
1 –  қосарланған шинасы бар дөңгелектің осі;
0 –  әдеттегідей шинасы бар дөңгелектің осі
M.TR.SDE.00191
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
*.5.4. Басқарылатын ось белгісі
(trsdo:‌Steering‌Axle‌Indicator)
басқарылатын ось белгісі:
1 – ось басқарылады;
0 – ось басқарылмайды
M.TR.SDE.00193
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
*.5.5. Жетекші ось белгісі
(trsdo:‌Driving‌Axle‌Indicator)
жетекші ось белгісі:
1 – ось жетекші;
0 – ось жетекші емес
M.TR.SDE.00190
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
*.5.6. Тежегіш ось белгісі
(trsdo:‌Braking‌Axle‌Indicator)
тежегіш ось белгісі:
1 – ось тежегіш;
0 – ось тежегіш емес
M.TR.SDE.00189
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
*.5.7. Көлік құралы осі жолтабанының шамасы
(trsdo:‌Vehicle‌Axle‌Swept‌Path‌Measure)
көлік құралы (көлік құралының шассиі) осі жолтабанының шамасы
M.TR.SDE.00112
csdo:‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00095)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.5.8. Көлік құралы шинасы түрінің коды
(trsdo:‌Vehicle‌Tyre‌Kind‌Code)
көлік құралының (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) қолданылатын пневматикалық шинасы түрінің кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00158
trsdo:‌Vehicle‌Tyre‌Kind‌Code‌Type (M.TR.SDT.00037)

Значение кода в соответствии с Правилами ЕЭК ООН № 30-02.
Шаблон: [0-9]{3}/[0-9]{2,3}[B|D|R][0-9]{1,2}(,[0-9])? [0-9]{2,3}[A-Z0-9]{1,2}
0..*
*.6. Колесная база транспортного средства
(trsdo:VehicleWheelbaseMeasure)
колесная база транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00161
csdo:PhysicalMeasureType (M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..*
а) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo: (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.7. Дорожный просвет самоходной машины и других видов техники
(trsdo:)
дорожный просвет самоходной машины и других видов техники
M.TR.SDE.00197
csdo:PhysicalMeasureType (M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo: (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.8. Описание трансмиссии транспортного средства
(trsdo:VehicleTransmissionText)
описание типа трансмиссии транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00154
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.9. Описание схемы трансмиссии самоходной машины
(trsdo:MachineTransmissionText)
описание схемы трансмиссии самоходной машины и других видов техники
M.TR.SDE.00023
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.10. Узел трансмиссии
(trcdo:)
информация об узле трансмиссии транспортного средства (шасси транспортного средства)
M.TR.CDE.00068
trcdo: (M.TR.CDT.00053)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.10.1. Код узла
(trsdo:)
кодовое обозначение узла транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00185
trsdo: (M.TR.SDT.00035)
Значение кода в соответствии со справочником видов узлов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники.
Шаблон: \d{2}
1
*.10.2. Наименование марки компонента
(trsdo:)
наименование марки узла трансмиссии
M.TR.SDE.00114

БҰҰ ЕЭК № 30-02 Қағидаларына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{3}/[0-9]{2,3}[B|D|R][0-9]{1,2}(,[0-9])? [0-9]{2,3}[A-Z0-9]{1,2}
0..*
*.6. Көлік құралының дөңгелек базасы
(trsdo:‌Vehicle‌Wheelbase‌Measure)
көлік құралының (көлік құралының шассиінің, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің) дөңгелек базасы
M.TR.SDE.00161
csdo:‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00095)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
0..*
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.7. Өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері мен жол арасындағы саңылау
(trsdo:‌Vehicle‌Ground‌Clearance‌Measure)
өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері мен жол арасындағы саңылау
M.TR.SDE.00197
csdo:‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00095)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.8. Көлік құралы трансмиссиясының сипаттамасы
(trsdo:‌Vehicle‌Transmission‌Text)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) трансмиссиясы типінің сипаттамасы
M.TR.SDE.00154
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
*.9. Өздігінен жүретін машина трансмиссиясы схемасының сипаттамасы (trsdo:‌Machine‌Transmission‌Text)
өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері трансмиссиясы схемасының сипаттамасы
M.TR.SDE.00023
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
*.10. Трансмиссия торабы
(trcdo:‌Transmission‌Unit‌Details)
көлік құралы (көлік құралының шассиі) трансмиссиясының торабы туралы ақпарат
M.TR.CDE.00068
trcdo:‌Transmission‌Unit‌Details‌Type (M.TR.CDT.00053)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.10.1. Торап коды
(trsdo:‌Vehicle‌Unit‌Kind‌Code)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) торбаның кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00185
trsdo:‌Vehicle‌Unit‌Kind‌Code‌Type (M.TR.SDT.00035)
Көлік құралдары тораптары түрлерінің, көлік құралдарының шассилерінің, өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}
1
*.10.2. Компонент маркасының атауы
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Make‌Name)
трансмиссия торабы маркасының атауы
M.TR.SDE.00114

csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.10.3. Код модели компонента транспортного средства
(trsdo:VehicleComponentModelCode)
кодовое обозначение вида узла трансмиссии транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники), присвоенное организацией-изготовителем
M.TR.SDE.00174
trsdo: (M.TR.SDT.00034)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.10.4. Описание компонента
(trsdo:)
описание конструктивных особенностей (типа) узла трансмиссии транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00146
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.10.5. Количество передач узла трансмиссии
(trsdo:TransmissionUnitGearQuantity)
количество передач узла трансмиссии транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00179
csdo:Quantity4Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
0..1
*.10.6. Передача узла трансмиссии
(trcdo:)
информация о передаче узла трансмиссии транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.CDE.00076
trcdo: (M.TR.CDT.00059)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.10.6.1. Наименование передачи узла трансмиссии
(trsdo:TransmissionUnitGearName)
наименование передачи узла трансмиссии
M.TR.SDE.00177
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
1
*.10.6.2. Передаточное число узла трансмиссии
(trsdo:)
передаточное число передачи узла трансмиссии
M.TR.SDE.00178
trsdo: (M.TR.SDT.00036)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5.
Макс. кол-во дроб. цифр: 3
1
*.10.6.3. Признак передачи заднего хода
(trsdo:)
признак, определяющий передачу заднего хода: 1 – передача заднего хода; 0 – передача переднего хода
M.TR.SDE.00077
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
1
*.10.7. Вал отбора мощности
(trcdo:)
информация о вале отбора мощности
M.TR.CDE.00096
trcdo: (M.TR.CDT.00077)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.10.3. Көлік құралы компоненті моделінің коды (trsdo:‌Vehicle‌Component‌Model‌Code)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) трансмиссиясы торабы түрінің дайындаушы ұйым берген кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00174
trsdo:‌Code20‌Type (M.TR.SDT.00034)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.10.4. Компоненттің сипаттамасы
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Text)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) трансмиссиясы торабының конструктивтік ерекшеліктерінің (типінің) сипаттамасы
M.TR.SDE.00146
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
*.10.5. Трансмиссия торабының беріліс саны
(trsdo:‌Transmission‌Unit‌Gear‌Quantity)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) трансмиссиясы торабының беріліс саны
M.TR.SDE.00179
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Ең көп цифрлар саны: 4
0..1
*.10.6. Трансмиссия торабының берілісі
(trcdo:‌Transmission‌Unit‌Gear‌Details)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) трансмиссиясы торабының берілісі туралы ақпарат
M.TR.CDE.00076
trcdo:‌Transmission‌Unit‌Gear‌Details‌Type (M.TR.CDT.00059)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.10.6.1. Трансмиссия торабы берілісінің атауы
(trsdo:‌Transmission‌Unit‌Gear‌Name)
трансмиссия торабы берілісінің атауы
M.TR.SDE.00177
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
1
*.10.6.2. Трансмиссия торабының беріліс саны
(trsdo:‌Transmission‌Unit‌Gear‌Rate)
трансмиссия торабының беріліс саны
M.TR.SDE.00178
trsdo:‌Transmission‌Unit‌Gear‌Rate‌Type (M.TR.SDT.00036)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 5.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 3
1
*.10.6.3. Кері жүріс берілісінің белгісі
(trsdo:‌Transmission‌Unit‌Reverse‌Gear‌Indicator)
кері жүріс берілісін айқындайтын белгі:
1 – кері жүріс берілісі;
0 – алдыңғы жүріс берілісі
M.TR.SDE.00077
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
*.10.7. Қуаттылықты іріктеу білігі
(trcdo:‌Vehicle‌Power‌Take‌Off‌Details)
қуаттылықты іріктеу білігі туралы ақпарат
M.TR.CDE.00096
trcdo:‌Vehicle‌Power‌Take‌Off‌Details‌Type (M.TR.CDT.00077)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

*.10.7.1. Описание компонента
(trsdo:)
описание конструктивных особенностей (типа) вала отбора мощности
M.TR.SDE.00146
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1
*.10.7.2. Описание расположения компонента транспортного средства
(trsdo:VehicleComponentLocationText)
описание месторасположения компонента транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники), достаточное для его обнаружения
M.TR.SDE.00184
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1
*.10.7.3. Скорость вращения вала транспортного средства
(trsdo:VehicleShaftRotationFrequencyMeasure)
скорость вращения вала транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00102
trsdo: (M.TR.SDT.00057)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1..2
а) признак интервала значений
(атрибут Range)
признак, определяющий точное значение скорости вращения или интервал:
1 (true) – точное значение;
0 (false) – интервал
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
1
*.10.7.4. Передаточное число узла трансмиссии
(trsdo:)
отношение частоты вращения вала отбора мощности к коленчатому валу двигателя
M.TR.SDE.00178
trsdo: (M.TR.SDT.00036)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5.
Макс. кол-во дроб. цифр: 3
0..1
*.11. Сцепление транспортного средства
(trcdo:VehicleClutchDetails)
информация о сцеплении транспортного средства
M.TR.CDE.00073
trcdo: (M.TR.CDT.00057)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.11.1. Наименование марки компонента
(trsdo:)
наименование марки компонента
M.TR.SDE.00114
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.11.2. Описание компонента
(trsdo:)
описание типа компонента
M.TR.SDE.00146
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.12. Подвеска транспортного средства
(trcdo:VehicleSuspensionDetails)
информация о подвеске транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.CDE.00081
trcdo: (M.TR.CDT.00062)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

*.10.7.1. Компоненттің сипаттамасы
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Text)
қуаттылықты іріктеу білігі конструктивтік ерекшеліктерінің (типінің) сипаттамасы
M.TR.SDE.00146
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1
*.10.7.2. Көлік құралы компонентінің орналасуын сипаттау
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Location‌Text)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) компонентінің орналасқан жерінің оны табу үшін жеткілікті сипаттамасы
M.TR.SDE.00184
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1
*.10.7.3. Көлік құралы білігінің айналу жылдамдығы
(trsdo:‌Vehicle‌Shaft‌Rotation‌Frequency‌Measure)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) білігінің айналу жылдамдығы
M.TR.SDE.00102
trsdo:‌Vehicle‌Shaft‌Rotation‌Frequency‌Measure‌Type (M.TR.SDT.00057)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
1..2
а) мәндер интервалының белгісі
(RangeIndicator атрибуты)
айналу жылдамдығының нақты мәнін немесе интервалды айқындайтын белгі:
1 (true) – нақты мән;
0 (false) – интервал
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
*.10.7.4. Трансмиссия торабының беріліс саны
(trsdo:‌Transmission‌Unit‌Gear‌Rate)
қозғалтқыштың иінді білігіне қуаттылықты іріктеу білігінің айналу жиілігінің қатынасы
M.TR.SDE.00178
trsdo:‌Transmission‌Unit‌Gear‌Rate‌Type (M.TR.SDT.00036)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 5.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 3
0..1
*.11. Көлік құралының ілінісі (trcdo:‌Vehicle‌Clutch‌Details)
көлік құралының ілінісі туралы ақпарат
M.TR.CDE.00073
trcdo:‌Vehicle‌Component‌Details‌Type (M.TR.CDT.00057)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.11.1. Компонент маркасының атауы
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Make‌Name)
компонент маркасының атауы
M.TR.SDE.00114
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.11.2. Компоненттің сипаттамасы
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Text)
компонент типінің атауы
M.TR.SDE.00146
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
*.12. Көлік құралының аспасы
(trcdo:‌Vehicle‌Suspension‌Details)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің) аспасы туралы ақпарат
M.TR.CDE.00081
trcdo:‌Vehicle‌Suspension‌Details‌Type (M.TR.CDT.00062)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

*.12.1. Код вида подвески транспортного средства
(trsdo:VehicleSuspensionKindCode)
кодовое обозначение вида подвески транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00201
trsdo:Type (M.TR.SDT.00044)
Значение кода в соответствии с перечнем видов подвески транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники.
Шаблон: \d{2}
1
*.12.2. Описание компонента
(trsdo:)
описание типа подвески транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00146
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1
*.13. Рулевое управление транспортного средства
(trcdo:VehicleSteeringDetails)
информация о рулевом управлении транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.CDE.00080
trcdo: (M.TR.CDT.00061)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.13.1. Описание компонента
(trsdo:)
описание конструктивных особенностей (типа) рулевого управления транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00146
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1
*.13.2. Наименование марки компонента
(trsdo:)
наименование марки рулевого управления транспортного средства (шасси транспортного средства)
M.TR.SDE.00114
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.13.3. Код положения рулевого колеса
(trsdo:)
кодовое обозначение положения рулевого колеса (органов рулевого управления) относительно продольной оси самоходной машины
M.TR.SDE.00194
trsdo:Type (M.TR.SDT.00041)
Значение кода в соответствии с перечнем положений рулевого колеса относительно продольной оси транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники.
Шаблон: \d{2}
0..1
*.13.4. Описание расположения компонента транспортного средства
(trsdo:VehicleComponentLocationText)
описание месторасположения рулевого управления транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники), достаточное для его обнаружения
M.TR.SDE.00184
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.14. Код вида шины транспортного средства
(trsdo:VehicleTyreKindCode)
кодовое обозначение вида применяемой пневматической шины транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00158
trsdo: (M.TR.SDT.00037)

*.12.1. Көлік құралы аспасы түрінің коды
(trsdo:‌Vehicle‌Suspension‌Kind‌Code)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) аспасы түрінің кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00201
trsdo:‌Vehicle‌Suspension‌Kind‌Code‌Type (M.TR.SDT.00044)
Көлік құралдарының, көлік құралдарының шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің аспасы түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}
1
*.12.2.  Компоненттің сипаттамасы
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Text)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) аспасы типінің сипаттамасы
M.TR.SDE.00146
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1
*.13. Көлік құралын рөлдік басқару
(trcdo:‌Vehicle‌Steering‌Details)
көлік құралын (көлік құралының шассиін, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерін) рөлдік басқару туралы ақпарат
M.TR.CDE.00080
trcdo:‌Vehicle‌Steering‌Details‌Type (M.TR.CDT.00061)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.13.1. Компоненттің сипаттамасы
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Text)
көлік құралын (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерін) рөлдік басқарудың конструктивті ерекшеліктерінің (типінің) сипаттамасы
M.TR.SDE.00146
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1
*.13.2. Компонент маркасының атауы
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Make‌Name)
көлік құралын (көлік құралының шассиін) рөлдік басқару маркасының атауы
M.TR.SDE.00114
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.13.3. Рөлдік дөңгелек қалпының коды
(trsdo:‌Steering‌Wheel‌Position‌Code)
рөлдік дөңгелек (рөлдік басқару органдары) қалпының өздігінен жүретін машинаның бойлық осіне қатысты кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00194
trsdo:‌Steering‌Wheel‌Position‌Code‌Type (M.TR.SDT.00041)
Көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің бойлық осіне қатысты рөлдік дөңгелек қалыптарының тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}
0..1
*.13.4. Көлік құралы компонентінің орналасу сипаттамасы
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Location‌Text)
көлік құралын (көлік құралының шассиін, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерін) рөлдік басқарудың орналасқан жерінің оны анықтау үшін жеткілікті сипаттамасы
M.TR.SDE.00184
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
*.14. Көлік құралы шинасы түрінің коды
(trsdo:‌Vehicle‌Tyre‌Kind‌Code)
көлік құралының (көлік құралының шассиінің, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің) қолданылатын пневматикалық шинасы түрінің кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00158
trsdo:‌Vehicle‌Tyre‌Kind‌Code‌Type (M.TR.SDT.00037)

Значение кода в соответствии с Правилами ЕЭК ООН № 30-02.
Шаблон: [0-9]{3}/[0-9]{2,3}[B|D|R][0-9]{1,2}(,[0-9])? [0-9]{2,3}[A-Z0-9]{1,2}
0..*
2.12.7. Базовое транспортное средство
(trcdo:BaseVehicleDetails)
информация о транспортном средстве (шасси транспортного средства) другой организации-изготовителя, которое используется при изготовлении в качестве базового
M.TR.CDE.00048
trcdo: (M.TR.CDT.00034)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Наименование марки транспортного средства
(csdo:VehicleMakeName)
наименование марки транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.SDE.00219
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.2. Идентификатор типа транспортного средства, присвоенный изготовителем
(trsdo:)
обозначение типа транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники), присвоенное организацией-изготовителем
M.TR.SDE.00156
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
*.3. Коммерческое наименование транспортного средства
(csdo:VehicleCommercialName)
коммерческое наименование транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники), присвоенное организацией-изготовителем
M.SDE.00220
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.4. Номер документа
(csdo:)
номер паспорта (электронного паспорта) транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
*.5. Дата документа
(csdo:)
дата оформления паспорта (электронного паспорта) транспортного средства
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.12.8. Габаритные размеры транспортного средства
(trcdo:VehicleOverallDimensionDetails)
информация о габаритных размерах транспортного средства
M.TR.CDE.00058
trcdo: (M.TR.CDT.00009)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Длина
(trsdo:)
линейный размер объекта в продольном направлении
M.TR.SDE.00033
trsdo: (M.TR.SDT.00039)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..2
а) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo: (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) признак интервала значений
(атрибут Range)
признак, определяющий точное значение длины или интервал:
1 (true) – точное значение;
0 (false) – интервал
bdt: (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
1
*.2. Ширина
(trsdo:)
линейный размер объекта в поперечном направлении
M.TR.SDE.00032
trsdo: (M.TR.SDT.00038)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..2
а) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo: (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) признак интервала значений
(атрибут Range)
признак, определяющий точное значение ширины или интервал:
1 (true) – точное значение;
0 (false) – интервал
bdt: (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
1
*.3. Высота
(trsdo:)
линейный размер объекта в вертикальном направлении
M.TR.SDE.00034
trsdo: (M.TR.SDT.00054)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..2
а) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo: (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) признак интервала значений
(атрибут Range)
признак, определяющий точное значение высоты или интервал:
1 (true) – точное значение;
0 (false) – интервал
bdt: (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
1

БҰҰ ЕЭК № 30-02 Қағидаларына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{3}/[0-9]{2,3}[B|D|R][0-9]{1,2}(,[0-9])? [0-9]{2,3}[A-Z0-9]{1,2}
0..*
2.12.7. Базалық көлік құралы
(trcdo:‌Base‌Vehicle‌Details)
басқа дайындаушы ұйымның дайындау кезінде базалық ретінде пайдаланылатын көлік құралы (көлік құралының шассиі) туралы ақпарат
M.TR.CDE.00048
trcdo:‌Base‌Vehicle‌Details‌Type (M.TR.CDT.00034)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Көлік құралы маркасының атауы
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Name)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) маркасының атауы
M.SDE.00219
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.2. Көлік құралы типінің дайындаушы берген сәйкестендіргіші
(trsdo:‌Vehicle‌Type‌Id)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) типінің дайындаушы ұйым берген белгілемесі
M.TR.SDE.00156
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
*.3. Көлік құралының коммерциялық атауы
(csdo:‌Vehicle‌Commercial‌Name)
көлік құралының (көлік құралының шассиінің, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің) дайындаушы ұйым берген коммерциялық атауы
M.SDE.00220
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.4. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) паспортының (электрондық паспортының) нөмірі
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
*.5. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
көлік құралының паспортын (электрондық паспортын) ресімдеу күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.12.8. Көлік құралының габариттік мөлшерлері (trcdo:‌Vehicle‌Overall‌Dimension‌Details)
көлік құралының габариттік мөлшерлері туралы ақпарат
M.TR.CDE.00058
trcdo:‌Vehicle‌Overall‌Dimension‌Details‌Type (M.TR.CDT.00009)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Ұзындығы
(trsdo:‌Vehicle‌Length‌Measure)
объектінің бойлық бағыттағы сызықтық мөлшері
M.TR.SDE.00033
trsdo:‌Vehicle‌Length‌Measure‌Type (M.TR.SDT.00039)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
0..2
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) мәндер интервалының белгісі
(RangeIndicator атрибуты)
ұзындықтың нақты мәнін немесе интервалды айқындайтын белгі:
1 (true) – нақты мән;
0 (false) – интервал
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
*.2. Ені
(trsdo:‌Vehicle‌Width‌Measure)
объектінің көлденең бағыттағы сызықтық мөлшері
M.TR.SDE.00032
trsdo:‌Vehicle‌Width‌Measure‌Type (M.TR.SDT.00038)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
0..2
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) мәндер интервалының белгісі
(RangeIndicator атрибуты)
енінің нақты мәнін немесе интервалды айқындайтын белгі:
1 (true) – нақты мән;
0 (false) – интервал
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
*.3. Биіктігі
(trsdo:‌Vehicle‌Height‌Measure)
объектінің тік бағыттағы сызықтық мөлшері
M.TR.SDE.00034
trsdo:‌Vehicle‌Height‌Measure‌Type (M.TR.SDT.00054)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
0..2
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) мәндер интервалының белгісі
(RangeIndicator атрибуты)
биіктіктің нақты мәнін немесе интервалды айқындайтын белгі:
1 (true) – нақты мән;
0 (false) – интервал
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1

2.12.9. Признак отсутствия возможности буксировки
(trsdo:NotVehicleTrailerIndicator)
признак, определяющий отсутствие возможности буксировки:
0 – буксировка не предусмотрена;
1 – буксировка предусмотрена
M.TR.SDE.00047
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
0..1
2.12.10. Масса прицепа без тормозной системы
(trsdo:VehicleMaxUnbrakedTrailerWeightMeasure)
максимальная технически допустимая масса буксируемого прицепа без тормозной системы, установленная производителем транспортного средства, или максимальная технически допустимая буксируемая масса самоходной машины
M.TR.SDE.00171
csdo:PhysicalMeasureType (M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo: (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
2.12.11. Масса прицепа с тормозной системой
(trsdo:VehicleMaxBrakedTrailerWeightMeasure)
максимальная технически допустимая масса буксируемого прицепа с тормозной системой, установленная производителем транспортного средства (шасси транспортного средства)
M.TR.SDE.00172
csdo:PhysicalMeasureType (M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo: (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
2.12.12. Нагрузка на сцепное устройство транспортного средства
(trsdo:)
технически допустимая статическая вертикальная нагрузка в точке сцепки тягово-сцепного устройства самоходной машины и других видов техники
M.TR.SDE.00175
csdo:PhysicalMeasureType (M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo: (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
2.12.13. Технически допустимая буксируемая масса
(trsdo:PermissibleTowableWeightMeasure)
технически допустимая буксируемая масса самоходной машины, определенная организацией-изготовителем
M.TR.SDE.00199
csdo:PhysicalMeasureType (M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo: (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.

2.12.9. Тіркеп сүйреу мүмкіндігінің жоқ екендігінің белгісі
(trsdo:‌Not‌Vehicle‌Trailer‌Indicator)
тіркеп сүйреу мүмкіндігінің жоқ екендігін айқындайтын белгі:
0 – тіркеп сүйреу көзделмеген;
1 – тіркеп сүйреу көзделген
M.TR.SDE.00047
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
2.12.10. Тежегіш жүйесі жоқ тіркеменің массасы
(trsdo:‌Vehicle‌Max‌Unbraked‌Trailer‌Weight‌Measure)
тежегіш жүйесі жоқ тіркеп сүйрейтін тіркеменің көлік құралын өндіруші белгілеген ең жоғары техникалық жол берілетін массасы немесе өздігінен жүретін машинаның ең жоғары техникалық жол берілетін тіркеп сүйреу массасы
M.TR.SDE.00171
csdo:‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00095)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
2.12.11. Тежегіш жүйесі бар тіркеменің массасы
(trsdo:‌Vehicle‌Max‌Braked‌Trailer‌Weight‌Measure)
тежегіш жүйесі бар тіркеп сүйрейтін тіркеменің көлік құралын (көлік құралының шассиін) өндіруші белгілеген ең жоғары техникалық жол берілетін массасы
M.TR.SDE.00172
csdo:‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00095)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
2.12.12. Көлік құралының ілініс құрылғысына жүктеме
(trsdo:‌Vehicle‌Hitch‌Load‌Measure)
өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің тартқыш-ілініс құрылғысында техникалық жол берілетін статикалық тік жүктеме
M.TR.SDE.00175
csdo:‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00095)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
2.12.13. Техникалық жол берілетін тіркеп сүйретілетін масса
(trsdo:‌Permissible‌Towable‌Weight‌Measure)
өздігінен жүретін машина тіркеп сүйрейтін, техникалық жол берілетін, дайындаушы ұйым айқындаған масса
M.TR.SDE.00199
csdo:‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00095)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
2.12.14. Код вида топлива транспортного средства
(trsdo:VehicleFuelKindCode)
кодовое обозначение вида топлива транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00028
trsdo: (M.TR.SDT.00013)
Значение кода в соответствии со справочником видов топлива транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники.
Шаблон: \d{2}
0..*
2.12.15. Наименование вида топлива транспортного средства
(trsdo:VehicleFuelKindName)
наименование вида топлива транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00097
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..*
2.12.16. Система питания
(trcdo:)
информация о системе питания транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.CDE.00075
trcdo: (M.TR.CDT.00057)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Наименование марки компонента
(trsdo:)
наименование марки компонента
M.TR.SDE.00114
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.2. Описание компонента
(trsdo:)
описание типа компонента
M.TR.SDE.00146
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
2.12.17. Система зажигания транспортного средства
(trcdo:VehicleIgnitionDetails)
информация о системе зажигания транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.CDE.00077
trcdo: (M.TR.CDT.00057)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Наименование марки компонента
(trsdo:)
наименование марки компонента
M.TR.SDE.00114
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.2. Описание компонента
(trsdo:)
описание типа компонента
M.TR.SDE.00146
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
2.12.18. Система выпуска и нейтрализации отработавших газов
(trcdo:)
информация о системе выпуска и нейтрализации отработавших газов транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.CDE.00074
trcdo: (M.TR.CDT.00057)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Наименование марки компонента
(trsdo:)
наименование марки компонента
M.TR.SDE.00114

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
2.12.14. Көлік құралы отыны түрінің коды
(trsdo:‌Vehicle‌Fuel‌Kind‌Code)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) отыны түрінің кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00028
trsdo:‌Vehicle‌Fuel‌Kind‌Code‌Type (M.TR.SDT.00013)
Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің отыны түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}
0..*
2.12.15. Көлік құралының отыны түрінің атауы
(trsdo:‌Vehicle‌Fuel‌Kind‌Name)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) отыны түрінің атауы
M.TR.SDE.00097
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..*
2.12.16. Қоректендіру жүйесі
(trcdo:‌Fuel‌Feed‌Details)
көлік құралын (көлік құралының шассиін, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерін) қоректендіру жүйесі туралы ақпарат
M.TR.CDE.00075
trcdo:‌Vehicle‌Component‌Details‌Type (M.TR.CDT.00057)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Компонент маркасының атауы
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Make‌Name)
компонент маркасының атауы
M.TR.SDE.00114
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.2. Компоненттің сипаттамасы
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Text)
компонент типінің атауы
M.TR.SDE.00146
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
2.12.17. Көлік құралының от алдыру жүйесі
(trcdo:‌Vehicle‌Ignition‌Details)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің) от алдыру жүйесі туралы ақпарат
M.TR.CDE.00077
trcdo:‌Vehicle‌Component‌Details‌Type (M.TR.CDT.00057)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Компонент маркасының атауы
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Make‌Name)
компонент маркасының атауы
M.TR.SDE.00114
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.2. Компоненттің сипаттамасы
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Text)
компонент типінің атауы
M.TR.SDE.00146
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
2.12.18. Пайдаланылған газды бейтараптандыру және шығару жүйесі
(trcdo:‌Exhaust‌Details)
көлік құралының (көлік құралының шассиінің, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің) пайдаланылған газын бейтараптандыру және шығару жүйесі туралы ақпарат
M.TR.CDE.00074
trcdo:‌Vehicle‌Component‌Details‌Type (M.TR.CDT.00057)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Компонент маркасының атауы
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Make‌Name)
компонент маркасының атауы
M.TR.SDE.00114

csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.2. Описание компонента
(trsdo:)
описание типа компонента
M.TR.SDE.00146
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
2.12.19. Устройство накопления энергии
(trcdo:)
информация об устройстве накопления энергии транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.CDE.00070
trcdo: (M.TR.CDT.00054)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Описание компонента
(trsdo:)
описание устройства накопления энергии транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00146
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1
*.2. Описание расположения компонента транспортного средства
(trsdo:VehicleComponentLocationText)
описание месторасположения компонента транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники), достаточное для его обнаружения
M.TR.SDE.00184
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.3. Запас хода транспортного средства
(trsdo:VehicleRangeMeasure)
запас хода транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники), приводимого в движение только электроприводом
M.TR.SDE.00183
csdo:PhysicalMeasureType (M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo: (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.4. Рабочее напряжение устройства накопления энергии
(trsdo:PowerStorageDeviceVoltageMeasure)
рабочее напряжение устройства накопления энергии транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00220
csdo:PhysicalMeasureType (M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo: (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
2.12.20. Номинальное напряжение транспортного средства
(trsdo:VehicleVoltageMeasure)
номинальное напряжение электрической системы самоходной машины и других видов техники
M.TR.SDE.00202
csdo:PhysicalMeasureType (M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo: (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.

csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.2. Компоненттің сипаттамасы
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Text)
компонент типінің атауы
M.TR.SDE.00146
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
2.12.19. Энергия жинақтау құрылғысы
(trcdo:‌Power‌Storage‌Device‌Details)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің) энергия жинақтау құрылғысы туралы ақпарат
M.TR.CDE.00070
trcdo:‌Power‌Storage‌Device‌Details‌Type (M.TR.CDT.00054)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Компоненттің сипаттамасы
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Text)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) энергия жинақтау құрылғысының сипаттамасы
M.TR.SDE.00146
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1
*.2. Көлік құралы компонентінің орналасуын сипаттау
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Location‌Text)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) компонентінің орналасқан жерінің оны анықтау үшін жеткілікті сипаттамасы
M.TR.SDE.00184
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
*.3. Көлік құралының жүріс қоры
(trsdo:‌Vehicle‌Range‌Measure)
электр жетегімен ғана қозғалысқа түсетін көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің) жүріс қоры
M.TR.SDE.00183
csdo:‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00095)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.4. Энергия жинақтау құрылғысының жұмыс кернеуі
(trsdo:‌Power‌Storage‌Device‌Voltage‌Measure)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің) энергия жинақтау құрылғысының жұмыс кернеуі
M.TR.SDE.00220
csdo:‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00095)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
2.12.20. Көлік құралының номиналды кернеуі
(trsdo:‌Vehicle‌Voltage‌Measure)
өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің электр жүйесінің номиналды кернеуі
M.TR.SDE.00202
csdo:‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00095)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
2.12.21. Максимальная скорость транспортного средства
(trsdo:VehicleMaxSpeedMeasure)
максимальная разрешенная скорость самоходной машины и других видов техники
M.TR.SDE.00206
csdo:PhysicalMeasureType (M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo: (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
2.12.22. Тормозная система транспортного средства
(trcdo:VehicleBrakingSystemDetails)
информация о тормозной системе транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.CDE.00072
trcdo: (M.TR.CDT.00056)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида тормозной системы транспортного средства
(trsdo:)
кодовое обозначение вида тормозной системы транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00147
trsdo: (M.TR.SDT.00042)
Значение кода в соответствии с перечнем видов тормозных систем транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники.
Шаблон: \d{2}
1
*.2. Описание компонента
(trsdo:)
описание конструкции тормозной системы транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00146
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1
2.12.23. Количество двигателей
(trsdo:)
количество двигателей внутреннего сгорания
M.TR.SDE.00223
csdo:Quantity4Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
0..1
2.12.24. Двигатель внутреннего сгорания
(trcdo:EngineDetails)
информация о двигателе внутреннего сгорания транспортного средства (шасси транспортного средства), приводном двигателе самоходной машины и других видов техники
M.TR.CDE.00051
trcdo: (M.TR.CDT.00037)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Наименование марки компонента
(trsdo:)
наименование марки двигателя внутреннего сгорания
M.TR.SDE.00114
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
1
*.2. Описание компонента
(trsdo:)
описание конструктивных особенностей (типа) двигателя внутреннего сгорания, характеризующее принцип его действия
M.TR.SDE.00146

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
2.12.21. Көлік құралының ең жоғары жылдамдығы
(trsdo:‌Vehicle‌Max‌Speed‌Measure)
өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің ең жоғары рұқсат етілген жылдамдығы
M.TR.SDE.00206
csdo:‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00095)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
2.12.22. Көлік құралының тежегіш жүйесі
(trcdo:‌Vehicle‌Braking‌System‌Details)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің) тежегіш жүйесі туралы ақпарат
M.TR.CDE.00072
trcdo:‌Vehicle‌Braking‌System‌Details‌Type (M.TR.CDT.00056)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Көлік құралы тежегіш жүйесі түрінің коды
(trsdo:‌Vehicle‌Braking‌System‌Kind‌Code)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) тежегіш жүйесі түрінің кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00147
trsdo:‌Vehicle‌Braking‌System‌Kind‌Code‌Type (M.TR.SDT.00042)
Көлік құралдарының, көлік құралдары шассилерінің, өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің тежегіш жүйелері түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}
1
*.2. Компоненттің сипаттамасы
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Text)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің) тежегіш жүйесі конструкциясының сипаттамасы
M.TR.SDE.00146
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1
2.12.23. Қозғалтқыш саны
(trsdo:‌Engine‌Quantity)
іштен жанатын қозғалтқыш саны
M.TR.SDE.00223
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Ең көп цифрлар саны: 4
0..1
2.12.24. Іштен жанатын қозғалтқыш
(trcdo:‌Engine‌Details)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің) іштен жанатын қозғалтқышы, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің жетекті қозғалтқышы туралы ақпарат
M.TR.CDE.00051
trcdo:‌Engine‌Details‌Type (M.TR.CDT.00037)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Компонент маркасының атауы
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Make‌Name)
іштен жанатын қозғалтқыш маркасының атауы
M.TR.SDE.00114
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
1
*.2. Компоненттің сипаттамасы
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Text)
іштен жанатын қозғалтқыштың конструктивтік ерекшеліктерінің (типінің) оның қолданылу принципін сипаттайтын сипаттамасы
M.TR.SDE.00146

csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1
*.3. Код модели компонента транспортного средства
(trsdo:VehicleComponentModelCode)
кодовое обозначение типа двигателя, присвоенное организацией-изготовителем
M.TR.SDE.00174
trsdo: (M.TR.SDT.00034)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.4. Количество цилиндров двигателя
(trsdo:EngineCylinderQuantity)
количество цилиндров двигателя внутреннего сгорания
M.TR.SDE.00096
csdo:Quantity4Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
0..1
*.5. Описание расположения цилиндров двигателя
(trsdo:EngineCylinderArrangementText)
описание расположения цилиндров двигателя внутреннего сгорания
M.TR.SDE.00095
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.6. Рабочий объем цилиндров двигателя
(trsdo:)
рабочий объем цилиндров двигателя внутреннего сгорания
M.TR.SDE.00094
csdo:PhysicalMeasureType (M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo: (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.7. Степень сжатия двигателя
(trsdo:)
степень сжатия двигателя внутреннего сгорания
M.TR.SDE.00103
trsdo: (M.TR.SDT.00028)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3.
Макс. кол-во дроб. цифр: 1
0..1
*.8. Максимальная мощность двигателя
(trcdo:EngineMaxPowerDetails)
информация о максимальной мощности двигателя внутреннего сгорания
M.TR.CDE.00052
trcdo: (M.TR.CDT.00038)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.8.1. Максимальная мощность двигателя
(csdo:EngineMaxPowerMeasure)
максимальная мощность двигателя
M.SDE.00218
csdo: (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1
а) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo: (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) идентификатор классификатора
(атрибут measurementList)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1
*.3. Көлік құралы компоненті моделінің коды
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Model‌Code)
қозғалтқыш типінің дайындаушы ұйым берген кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00174
trsdo:‌Code20‌Type (M.TR.SDT.00034)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.4. Қозғалтқыш цилиндрлерінің саны
(trsdo:‌Engine‌Cylinder‌Quantity)
іштен жанатын қозғалтқыш цилиндрлерінің саны
M.TR.SDE.00096
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Ең көп цифрлар саны: 4
0..1
*.5. Қозғалтқыш цилиндрлерінің орналасу сипаттамасы
(trsdo:‌Engine‌Cylinder‌Arrangement‌Text)
іштен жанатын қозғалтқыш цилиндрлерінің орналасу сипаттамасы
M.TR.SDE.00095
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
*.6. Қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі
(trsdo:‌Engine‌Capacity‌Measure)
іштен жанатын қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі
M.TR.SDE.00094
csdo:‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00095)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.7. Қозғалтқышты сығылу дәрежесі
(trsdo:‌Engine‌Compression‌Rate)
іштен жанатын қозғалтқыштың сығылу дәрежесі
M.TR.SDE.00103
trsdo:‌Engine‌Compression‌Rate‌Type (M.TR.SDT.00028)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 3.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 1
0..1
*.8. Қозғалтқыштың ең жоғары қуаттылығы
(trcdo:‌Engine‌Max‌Power‌Details)
іштен жанатын қозғалтқыштың ең жоғары қуаттылығы туралы ақпарат
M.TR.CDE.00052
trcdo:‌Engine‌Max‌Power‌Details‌Type (M.TR.CDT.00038)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.8.1. Қозғалтқыштың ең жоғары қуаттылығы (csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)
қозғалтқыштың ең жоғары қуаттылығы
M.SDE.00218
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) сыныптауыштың сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode List‌Id атрибуты‌)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

*.8.2. Скорость вращения вала транспортного средства
(trsdo:VehicleShaftRotationFrequencyMeasure)
cкорость вращения коленчатого вала двигателя внутреннего сгорания, при которой достигается максимальная мощность двигателя
M.TR.SDE.00102
trsdo: (M.TR.SDT.00057)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1..2
а) признак интервала значений
(атрибут Range)
признак, определяющий точное значение скорости вращения или интервал:
1 (true) – точное значение;
0 (false) – интервал
bdt: (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
1
*.9. Максимальный крутящий момент двигателя
(trcdo:EngineMaxTorqueDetails)
информация о максимальном крутящем моменте двигателя внутреннего сгорания
M.TR.CDE.00053
trcdo: (M.TR.CDT.00039)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.9.1. Максимальный крутящий момент двигателя транспортного средства
(trsdo:)
максимальный крутящий момент, развиваемый двигателем внутреннего сгорания
M.TR.SDE.00100
csdo:PhysicalMeasureType (M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1
а) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo: (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.9.2. Скорость вращения вала транспортного средства
(trsdo:VehicleShaftRotationFrequencyMeasure)
cкорость вращения коленчатого вала двигателя внутреннего сгорания транспортного средства, при которой достигается максимальный крутящий момент двигателя
M.TR.SDE.00102
trsdo: (M.TR.SDT.00057)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1..2
а) признак интервала значений
(атрибут Range)
признак, определяющий точное значение скорости вращения или интервал:
1 (true) – точное значение;
0 (false) – интервал
bdt: (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
1
*.10. Описание расположения компонента транспортного средства
(trsdo:VehicleComponentLocationText)
описание расположения двигателя транспортного средства (шасси транспортного средства)
M.TR.SDE.00184
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
2.12.25. Масса транспортного средства
(trcdo:VehicleMassDetails)
информация о массе транспортного средства
M.TR.CDE.00012
trcdo: (M.TR.CDT.00008)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Код вида массы транспортного средства
(trsdo:VehicleMassCode)
кодовое обозначение вида массы транспортного средства
M.TR.SDE.00031
trsdo: (M.TR.SDT.00043)
Значение кода в соответствии с классификатором видов массы транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники.
Шаблон: \d{2}
1
*.2. Единица измерения
(csdo:)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDE.00177

*.8.2. Көлік құралы білігінің айналу жылдамдығы
(trsdo:‌Vehicle‌Shaft‌Rotation‌Frequency‌Measure)
іштен жанатын қозғалтқыштың иінді білігінің айналу жылдамдығы, ол кезде қозғалтқыштың қуаттылығы ең жоғары болады
M.TR.SDE.00102
trsdo:‌Vehicle‌Shaft‌Rotation‌Frequency‌Measure‌Type (M.TR.SDT.00057)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
1..2
а) мәндер интервалының белгісі
(RangeIndicator атрибуты)
айналу жылдамдығының нақты мәнін немесе интервалды айқындайтын белгі:
1 (true) – нақты мән;
0 (false) – интервал
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
*.9. Қозғалтқыштың ең жоғары айналу кезеңі
(trcdo:‌Engine‌Max‌Torque‌Details)
іштен жанатын қозғалтқыштың ең жоғары айналу кезеңі туралы ақпарат
M.TR.CDE.00053
trcdo:‌Engine‌Max‌Torque‌Details‌Type (M.TR.CDT.00039)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.9.1. Көлік құралы қозғалтқышының ең жоғары айналу кезеңі
(trsdo:‌Engine‌Max‌Torque‌Measure)
іштен жанатын қозғалтқыш дамытатын ең жоғары айналу кезеңі
M.TR.SDE.00100
csdo:‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00095)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.9.2. Көлік құралы білігінің айналу жылдамдығы
(trsdo:‌Vehicle‌Shaft‌Rotation‌Frequency‌Measure)
көлік құралының іштен жанатын қозғалтқышының иінді білігінің айналу жылдамдығы, ол кезде қозғалтқыштың қуаттылығы ең жоғары болады
M.TR.SDE.00102
trsdo:‌Vehicle‌Shaft‌Rotation‌Frequency‌Measure‌Type (M.TR.SDT.00057)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
1..2
а) мәндер интервалының белгісі
(RangeIndicator атрибуты)
айналу жылдамдығының нақты мәнін немесе интервалды айқындайтын белгі:
1 (true) – нақты мән;
0 (false) – интервал
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
*.10. Көлік құралы компонентінің орналасуын сипаттау
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Location‌Text)
көлік құралы (көлік құралы шассиі) қозғалтқышының орналасуын сипаттау
M.TR.SDE.00184
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
2.12.25. Көлік құралының массасы
(trcdo:‌Vehicle‌Mass‌Details)
көлік құралының массасы туралы ақпарат
M.TR.CDE.00012
trcdo:‌Vehicle‌Mass‌Details‌Type (M.TR.CDT.00008)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.1. Көлік құралының массасы түрінің коды
(trsdo:‌Vehicle‌Mass‌Code)
көлік құралының массасы түрінің кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00031
trsdo:‌Vehicle‌Mass‌Code‌Type (M.TR.SDT.00043)
Көлік құралдарының, көлік құралдары шассилерінің, өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің массасы түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}
1
*.2. Өлшем бірлігі
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
M.SDE.00177

csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Масса транспортного средства
(trsdo:VehicleMassMeasure)
масса транспортного средства (шасси транспортного средства), определенная организацией-изготовителем
M.TR.SDE.00153
trsdo: (M.TR.SDT.00045)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1..2
а) признак интервала значений
(атрибут Range)
признак, определяющий точное значение массы или интервал:
1 (true) – точное значение;
0 (false) – интервал
bdt: (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
1
2.12.26. Электромашина транспортного средства
(trcdo:)
информация об электродвигателе электромобиля или электромашине в составе трансмиссии гибридного транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.CDE.00050
trcdo: (M.TR.CDT.00036)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида электромашины
(trsdo:)
кодовое обозначение вида электромашины транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00087
trsdo: (M.TR.SDT.00022)
Значение кода в соответствии с перечнем видов электромашин транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники.
Шаблон: \d{2}
0..1
*.2. Код модели компонента транспортного средства
(trsdo:VehicleComponentModelCode)
кодовое обозначение электромашины транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники), присвоенное организацией-изготовителем
M.TR.SDE.00174
trsdo: (M.TR.SDT.00034)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.3. Наименование марки компонента
(trsdo:)
наименование марки электромашины транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00114

csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутымен айқындалған, анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.3. Көлік құралының массасы
(trsdo:‌Vehicle‌Mass‌Measure)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің) дайындаушы ұйым айқындаған массасы
M.TR.SDE.00153
trsdo:‌Vehicle‌Mass‌Measure‌Type (M.TR.SDT.00045)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
1..2
а) мәндер интервалының белгісі
(RangeIndicator атрибуты)
массаның нақты мәнін немесе интервалды айқындайтын белгі:
1 (true) – нақты мән;
0 (false) – интервал
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
2.12.26. Көлік құралының электр машинасы
(trcdo:‌Vehicle‌Electrical‌Machine‌Details)
гибридті көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) трансмиссиясы құрамында электромобильдің қозғалтқышы немесе электр машинанасы туралы ақпарат
M.TR.CDE.00050
trcdo:‌Vehicle‌Electrical‌Machine‌Details‌Type (M.TR.CDT.00036)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Электр машинасы түрінің коды
(trsdo:‌Electrical‌Machine‌Kind‌Code)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) электр машинасы түрінің кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00087
trsdo:‌Vehicle‌Electrical‌Machine‌Kind‌Code‌Type (M.TR.SDT.00022)
Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлері электр машиналарының түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}
0..1
*.2. Көлік құралы компоненті моделінің коды
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Model‌Code)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) электр машинасының дайындаушы ұйым берген кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00174
trsdo:‌Code20‌Type (M.TR.SDT.00034)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.3. Компонент маркасының атауы
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Make‌Name)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) электр машинасы маркасының атауы
M.TR.SDE.00114

csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.4. Описание компонента
(trsdo:)
описание типа и характеристики (постоянного или переменного тока, для переменного тока – синхронный или асинхронный, количество фаз) электромашины транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00146
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1
*.5. Максимальная мощность электродвигателя
(trsdo:ElectricMotorPowerMeasure)
максимальная полезная мощность системы электротяги при постоянном токе, которую система тяги может обеспечивать в среднем в течение 30-минутного периода
M.TR.SDE.00091
csdo:PhysicalMeasureType (M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo: (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.6. Рабочее напряжение электромашины
(trsdo:)
рабочее напряжение электромашины транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники)
M.TR.SDE.00090
csdo:PhysicalMeasureType (M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1
а) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo: (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
2.12.27. Модель блока управления двигателем
(trsdo:ECUModelCode)
условное обозначение блока управления двигателем внутреннего сгорания, присвоенное организацией-изготовителем
M.TR.SDE.00173
trsdo: (M.TR.SDT.00034)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.13. Транспортное средство
(trcdo:)
информация о транспортном средстве (шасси транспортного средства, самоходной машине)
M.TR.CDE.00264
trcdo: (M.TR.CDT.00265)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.13.1. Идентификационный номер транспортного средства
(trsdo:VehicleIdentificationNumberId)
уникальный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники), содержащий сведения о его организации-изготовителе, характеристиках и годе выпуска
M.TR.SDE.00118
trsdo: (M.TR.SDT.00030)
Значение идентификатора в соответствии с ISO 3779-1983
и ISO 3780.

csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.4. Компоненттің сипаттамасы
(trsdo:‌Vehicle‌Component‌Text)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) электр машинасы типі мен сипатының сипаттамасы (тұрақты немесе ауыспалы ток, ауыспалы ток үшін – синхронды немесе бейсинхронды, фазалар саны)
M.TR.SDE.00146
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1
*.5. Электр қозғалтқышының ең жоғары қуаттылығы
(trsdo:‌Electric‌Motor‌Power‌Measure)
тартқыш жүйесі орта есеппен 30 минут ішінде қамтамасыз етуі мүмкін, тұрақты ток кезінде электр тартқыш жүйесінің ең жоғары пайдалы қуаттылығы
M.TR.SDE.00091
csdo:‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00095)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.6. Электр машинаның жұмыс кернеуі
(trsdo:‌Electrical‌Machine‌Voltage‌Measure)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлері) электр машинасының жұмыс кернеуі
M.TR.SDE.00090
csdo:‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00095)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
2.12.27. Қозғалтқышты басқару блогының моделі
(trsdo:‌ECUModel‌Code)
іштен жанатын қозғалтқышты басқару блогының дайындаушы ұйым берген шарттық белгілемесі
M.TR.SDE.00173
trsdo:‌Code20‌Type (M.TR.SDT.00034)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.13. Көлік құралы
(trcdo:‌Vehicle‌V2‌Details)
көлік құралы (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина) туралы ақпарат
M.TR.CDE.00264
trcdo:‌Vehicle‌V2‌Details‌Type (M.TR.CDT.00265)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.13.1. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(trsdo:‌Vehicle‌Identification‌Number‌Id)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің) бірегей нөмірі, оның дайындаушы ұйымы, сипаттамалары мен шығарылған жылы туралы мәліметтерді қамтиды
M.TR.SDE.00118
trsdo:‌Vehicle‌Identification‌Number‌Id‌Type (M.TR.SDT.00030)
ISO 3779-1983 және ISO 3780-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.

2.16.2. Отчество
(csdo:)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.16.3. Фамилия
(csdo:)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.17. Код вида документа об оценке соответствия
(trsdo:)
кодовое обозначение вида документа об оценке соответствия
M.TR.SDE.00001
trsdo: (M.TR.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором видов документов об оценке соответствия.
Шаблон: \d{2}
0..1
2.18. Наименование вида документа об оценке соответствия
(trsdo:)
наименование вида документа об оценке соответствия
M.TR.SDE.00260
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.19. Статус действия документа об оценке соответствия
(trcdo:)
сведения об изменении статуса документа
M.TR.CDE.00088
trcdo: (M.TR.CDT.00069)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.19.1. Код статуса действия документа
(trsdo:DocStatusCode)
кодовое обозначение статуса действия документа
M.TR.SDE.00053
trsdo: (M.TR.SDT.00015)
Значение кода в соответствии с классификатором статусов действия документа.
Шаблон: \d
1
2.19.2. Документ об изменении статуса документа об оценке соответствия
(trcdo:)
информация о документе, на основании которого установлен статус действия документа об оценке соответствия
M.TR.CDE.00087
trcdo: (M.TR.CDT.00068)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Наименование документа
(csdo:)
наименование документа, включающее в себя при необходимости вид документа, наименование принявшего органа (организации) и собственное наименование документа
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
наименование вида документа, включающее в себя при необходимости вид документа, наименование принявшего органа (организации) и собственное наименование документа
M.SDE.00054

2.16.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе ортаңғы аты)
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.16.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.17. Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің коды
(trsdo:‌Conformity‌Doc‌Kind‌Code)
сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00001
trsdo:‌Conformity‌Doc‌Kind‌Code‌Type (M.TR.SDT.00001)
Сәйкестікті бағалау туралы құжаттар түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}
0..1
2.18. Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің атауы
(trsdo:‌Conformity‌Doc‌Kind‌Name)
сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің атауы
M.TR.SDE.00260
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.19. Сәйкестікті бағалау туралы құжаттың қолданылу мәртебесі
(trcdo:‌Conformity‌Doc‌Status‌Details)
құжаттың мәртебесін өзгерту туралы мәліметтер
M.TR.CDE.00088
trcdo:‌Conformity‌Doc‌Status‌Details‌Type (M.TR.CDT.00069)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.19.1. Құжаттың қолданылу мәртебесінің коды
(trsdo:‌Doc‌Status‌Code)
құжаттың қолданылу мәртебесінің кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00053
trsdo:‌Doc‌Status‌Code‌Type (M.TR.SDT.00015)
Құжаттың қолданылу мәртебелерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d
1
2.19.2. Сәйкестікті бағалау туралы құжаттың мәртебесін өзгерту туралы құжат
(trcdo:‌Doc‌Status‌Change‌Doc‌Details)
сәйкестікті бағалау туралы құжаттың мәртебесін белгілеуге негіз болған құжат туралы ақпарат
M.TR.CDE.00087
trcdo:‌Doc‌Status‌Change‌Doc‌Details‌Type (M.TR.CDT.00068)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы, ол қажет болған кезде құжаттың түрін, қабылдаған органның (ұйымның) атауын және құжаттың өз атауын қамтиды
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің атауы, ол қажет болған кезде құжаттың түрін, қабылдаған органның (ұйымның) атауын және құжаттың өз атауын қамтиды
M.SDE.00054

2.22. Технологические характеристики записи общего ресурса
(ccdo:ResourceItemStatusDetails)
информация о записи единого реестра выданных или принятых документов об оценке соответствия
M.CDE.00032
ccdo:Type (M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.22.1. Период действия
(ccdo:)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Начальная дата и время
(csdo:StartDateTime)
начальная дата и время
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.2. Конечная дата и время
(csdo:EndDateTime)
конечная дата и время
M.SDE.00134
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.22.2. Дата и время обновления
(csdo:UpdateDateTime)
дата и время обновления записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 26 июля 2016 г. № 88
Порядок
присоединения к общему процессу
«Формирование и ведение единых реестров выданных
или принятых документов об оценке соответствия требованиям
технических регламентов Евразийского экономического союза
(технических регламентов Таможенного союза)» в части,
касающейся единого реестра выданных одобрений типа
транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств
о безопасности конструкции транспортного средства
и зарегистрированных уведомлений об отмене документа,
удостоверяющего соответствие требованиям технического
регламента Таможенного союза «О безопасности колесных
транспортных средств» (ТР ТС 018/2011)
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 «О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 декабря 2014 г. № 225 «Об утверждении Положения о формировании и ведении единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011)»;

2.22. Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары
(ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details)
сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы ақпарат
M.CDE.00032
ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details‌Type (M.CDT.00033)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.22.1. Қолданылу кезеңі
(ccdo:‌Validity‌Period‌Details)
жалпы ресурс (тізілім, тізбе, дерекқор) жазбасының қолданылу кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Бастапқы күн мен уақыт
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
бастапқы күн мен уақыт
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
*.2. Соңғы күн мен уақыт
(csdo:‌End‌Date‌Time)
соңғы күн мен уақыт
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
2.22.2. Жаңарту күні мен уақыты
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
жалпы ресурс (тізілім, тізбе, дерекқор) жазбасын жаңартылуы күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 26 шілдедегі
№ 88 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесіне қосылу ТӘРТІБІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу туралы ережені бекіту туралы" 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 225 шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 декабря 2014 г. № 232 «О Правилах заполнения бланков одобрения типа транспортного средства, одобрения типа шасси, уведомления об отмене документа, удостоверяющего соответствие техническому регламенту, свидетельства о безопасности конструкции транспортного средства и свидетельства о соответствии транспортного средства с внесенными в его конструкцию изменениями требованиям безопасности»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 «Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 «О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 «О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 «Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией».
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к составу и содержанию процедур введения в действие общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011) (далее – общий процесс) и присоединения нового участника к общему процессу, а также требования к осуществляемому при их выполнении информационному взаимодействию.
III. Основные понятия
3. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
«документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной системы» – технические, технологические, методические и организационные документы, предусмотренные пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года);

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Көлік құралының типін мақұлдаудың, шасси типін мақұлдаудың, техникалық регламентке сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы хабарламаның, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктің және көлік құралының өз конструкциясына енгізілген өзгерістермен бірге қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі туралы куәліктің бланкілерін толтыру қағидалары туралы" 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 232 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимыл жасауы кезінде электрондық құжаттармен алмасуы туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін (бұдан әрі – жалпы процесс) қолданысқа енгізу және жаңа қатысушының жалпы процеске қосылу рәсімдерінің құрамы мен мазмұнына қойылатын талаптарды, сондай-ақ оларды орындау кезінде жүзеге асырылатын ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды айқындайды.
III. Негізгі ұғымдар
3. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"интеграцияланған ақпараттық жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия әзірлейтін және бекітетін техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;

«технологические документы» – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общего процесса, предусмотренный пунктом 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных пунктом 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011), утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июля 2016 г. № 88 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
4. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур, предусмотренных настоящим Порядком, приведены в таблице.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
выполняет процедуры, предусмотренные настоящим Порядком
уполномоченный орган государства – члена Союза
2
Администратор
координирует выполнение процедур, предусмотренных настоящим Порядком, и участвует в тестировании информационного взаимодействия с присоединяющимся участником общего процесса
Евразийская экономическая комиссия
V. Введение общего процесса в действие
5. С даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июля 2016 г. № 88 «О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011)», государства – члены Союза (далее – государства-члены) при координации Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия) приступают к выполнению процедуры введения в действие общего процесса.

"технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көзделген жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың типтік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 26 шілдедегі № 88 шешімімен бекітілген "Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
4. Өзара іс-қимылға қатысушылардың жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындауы кезіндегі рөлі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдері
Р/с №
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындайды
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы
2
Әкімші
осы Тәртіпте көзделген рәсімдердің орындалуын үйлестіреді және жалпы процеске қосылатын қатысушымен ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеуге қатысады
Еуразиялық экономикалық комиссия
V. Жалпы процесті қолданысқа енгізу
5. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2016 жылғы 26 шілдедегі № 88 шешімі күшіне енген күннен бастап Одаққа мүше мемлекеттер (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) үйлестіруімен жалпы процесті қолданысқа енгізу рәсімін орындауға кіріседі.

6. Для введения в действие общего процесса государствами-членами должны быть выполнены необходимые мероприятия, определенные процедурой присоединения к общему процессу в соответствии с разделом VI настоящего Порядка.
7. На основании рекомендаций Комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли Коллегия Комиссии принимает распоряжение о введении в действие общего процесса.
8. Основанием для принятия рекомендации Комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли о готовности общего процесса к введению в действие могут являться результаты тестирования информационного взаимодействия между информационными системами одного из государств-членов и Комиссии.
9. После введения в действие общего процесса к нему могут присоединяться новые участники путем выполнения процедуры присоединения к общему процессу.
VI. Описание процедуры присоединения
1. Общие требования
10. Для присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены требования документов, применяемых при обеспечении функционирования интегрированной системы, технологических документов, а также требования законодательства государства-члена, регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента государства-члена.
11. Выполнение процедуры присоединения нового участника к общему процессу включает в себя:
а) информирование государством-членом Комиссии о присоединении нового участника к общему процессу (с указанием уполномоченного органа государства-члена, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса);
б) внесение в нормативные правовые акты государства-члена изменений, необходимых для выполнения требований технологических документов (в течение 2 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
в) разработку (доработку) при необходимости информационной системы присоединяющегося участника общего процесса (в течение 3 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения)
г) подключение информационной системы присоединяющегося участника общего процесса к национальному сегменту государства-члена, если такое подключение не было осуществлено ранее (в течение 3 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
д) получение присоединяющимся участником общего процесса распространяемых администратором справочников и классификаторов, указанных в Правилах информационного взаимодействия;
е) передача присоединяющимся участником общего процесса оформленных в соответствии с Описанием форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)» в части, касающейся единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011), утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июля 2016 г. № 88, сведений из национальной части единого реестра выданных одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси, свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства и зарегистрированных уведомлений об отмене документа, удостоверяющего соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011) для первоначального опубликования на информационном портале Союза (в течение 6 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
ж) тестирование информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющегося уполномоченного органа государства-члена и администратора на соответствие требованиям технологических документов (в течение 6 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения).

6. Жалпы процесті қолданысқа енгізу үшін мүше мемлекеттер осы Тәртіптің VI бөліміне сәйкес жалпы процеске қосылу рәсімінде айқындалған қажетті іс-шараларды орындауға тиіс.
7. Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесіне мемлекетаралық сынақтар жүргізу жөніндегі комиссияның ұсынымдары негізінде Комиссия Алқасы жалпы процесті қолданысқа енгізу туралы өкім қабылдайды.
8. Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесіне мемлекетаралық сынақтар жүргізу жөніндегі комиссияның жалпы процестің қолданысқа енгізуге әзір екендігі туралы ұсынымдарын қабылдау үшін мүше мемлекеттердің бірі мен Комиссияның ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеу нәтижелері негіз болуы мүмкін.
9. Жалпы процесс қолданысқа енгізілгеннен кейін жалпы процеске қосылу рәсімін орындау жолымен оған жаңа қатысушылар қосылуы мүмкін.
VI. Қосылу рәсімінің сипаттамасы
1. Жалпы талаптар
10. Жалпы процеске қосылу үшін жалпы процеске қосылатын қатысушы интеграциялық жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттардың, технологиялық құжаттардың талаптарын, сондай-ақ мүше мемлекеттің заңнамасының мүше мемлекеттің ұлттық сегменті шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін талаптарын орындауға тиіс.
11. Жаңа қатысушының жалпы процеске қосылу рәсімін орындауы мыналарды қамтиды:
а) мүше мемлекеттің Комиссияға жаңа қатысушының жалпы процеске қосылуы туралы ақпарат беруі (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органын көрсете отырып);
б) мүше мемлекеттің нормативтік құқықтық актілеріне технологиялық құжаттардың талаптарын орындау үшін қажетті өзгерістер енгізу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 2 ай ішінде);
в) қажет болған кезде жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін әзірлеу (пысықтау) (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 3 ай ішінде);
г) жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін мүше мемлекеттің ұлттық сегментіне қосу, егер мұндай қосу бұрын жүзеге асырылмаса (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 3 ай ішінде);
д) жалпы процеске қосылатын қатысушының Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген, әкімші тарататын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алуы;
е) Берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлікте "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесіне сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес ресімделген, берілген көлік құралының типін мақұлдаулардың, шасси типін мақұлдаулардың, көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктердің және Кеден одағының "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті куәландыратын құжаттың күшін жою туралы тіркелген хабарламалардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінен мәліметтерді жалпы процеске қосылатын қатысушының Одақтың ақпараттық порталында бастапқы жариялау үшін беруі (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 6 ай ішінде);
ж) мүше мемлекеттің қосылатын уәкілетті органы мен әкімшінің ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкестігін тестілеу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 6 ай ішінде).