О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
Решение Коллегии Евразийской Экономической Комиссии от 30 августа 2016 года № 95
Примечание РЦПИ!
Решение вступило в силу 30.09.2016 - сайт Евразийского экономического союза.
В соответствии с пунктом 14 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 30 августа 2016 г. № 95
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза
от 20 сентября 2010 г. № 378
1. В классификаторе льгот по уплате таможенных платежей (Приложение 7):
а) в подразделе 1.1:
в позиции с кодом ВС знак сноски "*" заменить знаком сноски "1";
дополнить позицией следующего содержания:
"Иные, не поименованные в подразделе 1.1, льготы                                                      ТИ";
по уплате таможенных пошлин
б) в подразделе 2.2:
позиции с кодами МЮ, МВ и КТ в графе второй дополнить знаком сноски "2";
пункт 2.2.3 изложить в следующей редакции:
"2.2.3. Иные, не поименованные в подразделе 2.2,                                          ПИ2";
льготы по уплате таможенных пошлин
в) пункт 3.2.3 подраздела 3.2 изложить в следующей редакции:
"3.2.3. Иные, не поименованные в подразделе 3.2,                                          ПИ3";
льготы по уплате таможенных пошлин
г) в подразделе 4.2:
позиции с кодами МЮ, МВ, КТ, МУ и МО в графе второй дополнить знаком
сноски "4";
пункт 4.2.3 изложить в следующей редакции:
"4.2.3. Иные, не поименованные в подразделе 4.2,                                          ПИ4";
льготы по уплате таможенных пошлин
д) пункт 5.2.2 подраздела 5.2 изложить в следующей редакции:
"5.2.2. Иные, не поименованные в пункте 5.2.1                                                ПИ5";
подраздела 5.2, льготы по уплате таможенных пошлин
е) пункт 6.2.2 подраздела 6.2 изложить в следующей редакции:
"6.2.2. Иные, не поименованные в пункте 6.2.1                                                ПИ6";
подраздела 6.2, льготы по уплате таможенных пошлин
ж) в сносках:
знак сноски "*" заменить знаком сноски "1";
дополнить сносками 2 – 6 следующего содержания:
"2 При таможенном декларировании ввозимых (ввезенных) товаров указывается в
случае применения льгот по уплате ввозных таможенных пошлин, установленных
международными договорами Республики Беларусь, подписанными до 1 января 2010 г.
3 При таможенном декларировании ввозимых (ввезенных) товаров указывается в
случае применения льгот по уплате ввозных таможенных пошлин, установленных
международными договорами Республики Казахстан, подписанными до 1 января 2010 г.
4 При таможенном декларировании ввозимых (ввезенных) товаров указывается в
случае применения льгот по уплате ввозных таможенных пошлин, установленных
международными договорами Российской Федерации, подписанными до 1 января 2010 г.
5 При таможенном декларировании ввозимых (ввезенных) товаров указывается в
случае применения льгот по уплате ввозных таможенных пошлин в рамках международных
договоров Республики Армения, заключенных до 1 января 2015 г.
6 При таможенном декларировании ввозимых (ввезенных) товаров указывается в
случае применения льгот по уплате ввозных таможенных пошлин в рамках международных
договоров Кыргызской Республики, подписанных до 1 апреля 2015 г.".

Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 30 тамыздағы № 95 шешімі
Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 14-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының "Кедендік декларацияларды толтыру үшін пайдаланылатын сыныптауыштар туралы" 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 30 тамыздағы
№ 95 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Кедендік төлемдерді төлеу бойынша жеңілдіктер сыныптауышында (7-қосымша):
а) 1.1 кіші бөлімінде:
ВС кодындағы позицияда "*" сілтеме белгісі "1" сілтеме белгісімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы позициямен толықтрылсын:
"1.1 кіші бөлімде аталмаған кеден баждарын төлеу бойынша өзге де жеңілдіктер
ТИ";
б) 2.2 кіші бөлімде:
екінші графадағы МЮ, МВ және КТ кодындағы позициялар "2" сілтеме белгісімен толықтырылсын;
2.2.3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2.2.3. 2.2 кіші бөлімінде аталмаған кеден баждарын төлеу бойынша өзге де жеңілдіктер
ПИ2";
в) 3.2 кіші бөлімінің 3.2.3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3.2.3. 3.2 кіші бөлімінде аталмаған кеден баждарын төлеу бойынша өзге де жеңілдіктер
ПИ3";
г) 4.2 кіші бөлімінде:
екінші графадағы МЮ, МВ, КТ, МУ және МО кодындағы позициялар "4" сілтемесімен толықтырылсын;
4.2.3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4.2.3. 4.2 кіші бөлімінде аталмаған кеден баждарын төлеу бойынша өзге де жеңілдіктер
ПИ4";
д) 5.2 кіші бөлімнің 5.2.2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"5.2.2. 5.2 кіші бөлімінің 5.2.1-тармағында аталмаған кеден баждарын төлеу бойынша өзге де жеңілдіктер
ПИ5";
е) 6.2 кіші бөлімінің 6.2.2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"6.2.2. 6.2 кіші бөлімінің 6.2.1-тармағында аталмаған кеден баждарын төлеу бойынша өзге де жеңілдіктер
ПИ6";
ж) сілтемелерде:
"*" сілтеме белгісі "1" сілтеме белгісімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 2 – 6 сілтемелермен толықтырылсын:
"2 Әкелінетін (әкелінген) тауарларды кедендік декларациялау кезінде Белераусь Республикасының 2010 жылғы 1 қаңтарға дейін қол қойылған халықаралық шарттарымен белгіленген кедендік әкелу баждарын төлеу бойынша жеңілдіктерді қолданған жағдайда көрсетіледі.
3 Әкелінетін (әкелінген) тауарларды кедендік декларациялау кезінде Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 1 қаңтарға дейін қол қойылған халықаралық шарттарымен белгіленген кедендік әкелу баждарын төлеу бойынша жеңілдіктерді қолданған жағдайда көрсетіледі.
4 Әкелінетін (әкелінген) тауарларды кедендік декларациялау кезінде Ресей Федерациясының 2010 жылғы 1 қаңтарға дейін қол қойылған халықаралық шарттарымен белгіленген кедендік әкелу баждарын төлеу бойынша жеңілдіктерді қолданған жағдайда көрсетіледі.
5 Әкелінетін (әкелінген) тауарларды кедендік декларациялау кезінде Армения Республикасының 2015 жылғы 1 қаңтарға дейін қол қойылған халықаралық шарттарымен белгіленген кедендік әкелу баждарын төлеу бойынша жеңілдіктерді қолданған жағдайда көрсетіледі.
6 Әкелінетін (әкелінген) тауарларды кедендік декларациялау кезінде Қырғыз Республикасының 2010 жылғы 1 қаңтарға дейін қол қойылған халықаралық шарттарымен белгіленген кедендік әкелу баждарын төлеу бойынша жеңілдіктерді қолданған жағдайда көрсетіледі.".

2. В разделе 1 классификатора видов документов и сведений, используемых при
таможенном декларировании (Приложение 8):
а) в позиции с кодом 01191 слова ", за исключением документа, указанного в позиции
с кодом 01192" исключить;
б) позицию с кодом 01192 исключить.
3. В классификаторе валют (Приложение 23):
а) позицию с кодом 191 изложить в следующей редакции:
"191
HRK
Куна";
б) позицию с кодом 454 изложить в следующей редакции:
"454
MWK
Малавийская квача";
в) позицию с кодом 604 изложить в следующей редакции:
"604
PEN
Соль";
г) позицию с кодом 946 изложить в следующей редакции:
"946
RON
Румынский лей".

2. Кедендік деларациялау кезінде пайдаланылатын құжат түрлері мен мәліметтер сыныптауышының 1-бөлімінде (8-қосымша):
а) 01191 кодындағы позицияда "01192 кодындағы позицияда көрсетілген құжатты қоспағанда," деген сөздер алып тасталсын;
б) 01192 кодындағы позиция алып тасталсын.
3. Валюталар сыныптауышында (23-қосымша):
а) 191 кодындағы позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"191
HRK
Куна";
б) 454 кодындағы позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"454
MWK
Малавий квачі";
в) 604 кодындағы позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"604
PEN
Соль";
г) 946 кодындағы позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"946
RON
Румын лейі".