О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев свободных складов"
Решение Коллегии Евразийской Экономической Комиссии от 1 ноября 2016 года № 136.
Примечание ИЗПИ!
Решение утрачивает силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25.02.2025 № 21 (вступает в силу 01.08.2025).
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев свободных складов";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев свободных складов";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев свободных складов";
Порядок присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев свободных складов".
2. Установить, что разработка технических схем структур электронных документов и сведений, предусмотренных Описанием, утвержденным настоящим Решением, и обеспечение их размещения в реестре структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли, осуществляются департаментом Евразийской экономической комиссии, в компетенцию которого входит координация работ по созданию и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 90 календарных дней с даты его официального опубликования.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии К. Минасян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 1 ноября 2016 года № 136
Правила
информационного взаимодействия при реализации средствами
интегрированной информационной системы внешней и взаимной
торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование
общего реестра владельцев свободных складов"
I. Общие положения

"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асырған кезде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 136 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.
2. Осы Шешіммен бекітілген Сипаттамада көзделген электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының техникалық схемаларын әзірлеуді және оларды сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімінде орналастыруды қамтамасыз етуді Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру және дамыту жөніндегі жұмыстарды үйлестіру құзыретіне кіретін Еуразиялық экономикалық комиссияның департаменті жүзеге асырады деп белгіленсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 90 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының
міндетін уақытша атқарушы
К. Минасян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 1 қарашадағы
№ 136 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
І. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 декабря 2012 г. № 271 "О формировании общих реестров лиц, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела, владельцев свободных складов, резидентов (участников) свободных (специальных, особых) экономических зон";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев свободных складов" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"исторические данные" – информация, которая хранится в общем реестре владельцев свободных складов с момента его формирования и внесение изменений в которую не предусматривается;
"национальный реестр" – реестр владельцев свободных складов, формирование и ведение которого осуществляются таможенным органом государства – члена Союза;
"состояние информационного объекта общего процесса" – свойство, которое характеризует информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла и изменяется при выполнении операций общего процесса.

1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Қызметін кеден ісі саласында жүзеге асыратын тұлғалардың, бос қоймалар иелерінің, еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ резиденттерінің (қатысушыларының) жалпы тізілімін қалыптастыру туралы" 2012 жылғы 11 желтоқсандағы № 271 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және оларды сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу аясы
2. Осы Қағидалар "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) қатысушылардың арасындағы осы жалпы процесс шеңберінде орындалатын рәсімдер сипаттамасын қоса алғанда, ақпараттық өзара іс-қимылдың тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.
3. Жалпы процеске қатысушылар осы Қағидаларды жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындаудың тәртібіне бақылау жүргізу кезінде, сондай-ақ жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"тарихи деректер" – бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі қалыптасқан кезден бастап сақталатын және оған өзгерістер енгізу көзделмейтін ақпарат;
"ұлттық тізілім" – оны қалыптастыруды және жүргізуді Одаққа мүше мемлекеттің кеден органы жүзеге асыратын бос қоймалар иелерінің тізілімі;
"жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйі" – ақпараттық объектінің өмірлік циклінің белгілі бір сатысын сипаттайтын және жалпы процесс операцияларын орындау кезінде өзгеретін қасиет.

Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев свободных складов".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.CC.07, версия 1.0.1.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26.03.2019 № 44 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является формирования общего реестра владельцев свободных складов и представления участникам общего процесса сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов.
8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить получение Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) от уполномоченных органов государств – членов Союза (далее – государства-члены) информации о включении и исключении юридических лиц из национального реестра, приостановлении (возобновлении) деятельности в качестве владельца свободного склада, а также об изменении сведений о юридических лицах в национальном реестре;
б) обеспечить автоматизированное формирование общего реестра владельцев свободных складов на основе поступившей в Комиссию информации и его опубликование на информационном портале Союза;
в) обеспечить представление сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр владельцев свободных складов, через интегрированную информационную систему внешней и взаимной торговли (далее – интегрированная система) в целях использования в информационных системах уполномоченных органов государств-членов;
г) обеспечить представление по запросу информационных систем уполномоченных органов государств-членов с использованием сервисов, размещенных на информационном портале Союза, сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр владельцев свободных складов.
2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
структурное подразделение Комиссии, отвечающее за формирование, ведение и использование общего реестра владельцев свободных складов

Осы Қағидаларда қолданылатын "жалпы процесс рәсімдерінің тобы", "жалпы процестің ақпараттық нысаны", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процеске қатысушы" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесімен айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану".
6. Жалпы процестің кодпен белгіленуі: P.CC.07, 1.0.0 нұсқасы.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жалпы процеске қатысушыларға бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді беру жалпы процестің мақсаты болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсатына қол жеткізу үшін келесі міндеттерді шешу қажет:
а) Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) заңды тұлғаларды ұлттық тізілімге енгізу және одан алып тастау, бос қоймалар иелері ретінде қызметті тоқтату (қайта бастау) туралы, сондай-ақ ұлттық тізілімдегі заңды тұлғалар жөнінде мәліметтердің өзгеруі туралы ақпаратты алуын қамтамасыз ету;
б) Комиссияға келіп түскен ақпарат негізінде бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің автоматты түрде қалыптастырылуын және оның Одақтың ақпараттық порталында жариялануын қамтамасыз ету;
в) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінде пайдалану мақсатында сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз ету;
г) Одақтың ақпараттық порталында орналастырылған сервистерді пайдалана отырып, мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ақпараттық жүйелерінің сұрау салуы бойынша бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынылуын қамтамасыз ету.
2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылар тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылар тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыруға, жүргізуге және пайдалануға жауапты Комиссияның құрылымдық бөлімшесі

P.CC.07.ACT.001
уполномоченный орган государства-члена
орган исполнительной власти государства-члена, уполномоченный на ведение национального реестра и представление его в Комиссию для формирования общего реестра владельцев свободных складов, а также на использование сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов при совершении таможенных операций и осуществлении таможенного контроля
P.CC.07.ACT.002
заинтересованное лицо
участник внешнеэкономической деятельности, юридическое или физическое лицо, использующие в своей деятельности сведения
о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры формирования и ведения общего реестра владельцев свободных складов;
б) процедуры представления уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов;
в) процедуры представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов.
11. При выполнении процедур общего процесса осуществляется формирование общего реестра владельцев свободных складов на основании сведений о юридических лицах из национальных реестров, полученных от уполномоченных органов государств-членов, а также представление сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр свободных складов, уполномоченным органам государств-членов и заинтересованным лицам.
При формировании общего реестра владельцев свободных складов выполняются процедуры включения и исключения сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов, а также изменения сведений о юридических лицах содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов, включенные в группу процедур формирования и ведения общего реестра владельцев свободных складов.
При представлении уполномоченным органам государства-члена сведений о юридических лицах выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов:
получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов;
получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов;
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов.
При представлении заинтересованным лицам сведений о юридических лицах содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов, выполняется процедура "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов через информационный портал Союза", включенная в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов.

P.CC.07.ACT.001
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
ұлттық тізілімді жүргізуге және бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру үшін оны Комиссияға ұсынуға, сондай-ақ кеден операцияларын жасау және кедендік бақылауды жүзеге асыру кезінде бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді пайдалануға уәкілеттік берілген мүше мемлекеттің атқарушы билік органы
P.CC.07.ACT.002
мүдделі тұлға
өз қызметінде бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді пайдаланатын сыртқы экономикалық қызметке қатысушы, заңды немесе жеке тұлға
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс өзінің мақсаты бойынша топтастырылған рәсімдердің жиынтығын білдіреді:
а) бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері;
б) бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері;
в) бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері.
11. Жалпы процестің рәсімдерін орындау кезінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан алынған ұлттық тізілімдердегі заңды тұлғалар туралы мәліметтер негізінде бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, сондай-ақ мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына және мүдделі тұлғаларға бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну жүзеге асырылады.
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру кезінде бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобына енгізілген, бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу және одан алып тастау, бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту рәсімдері орындалады.
Заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну кезінде бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдерінің тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты алу;
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу;
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу.
Мүдделі тұлғаларға бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну кезінде мүдделі тұлғаларға бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына енгізілген "Одақтың ақпараттық порталы арқылы бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу" рәсімі орындалады.

12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур формирования и ведения
общего реестра владельцев свободных складов
15. Выполнение процедур формирования и ведения общего реестра владельцев свободных складов начинается при получении уполномоченным органом государства-члена информации об изменении (добавлении, исключении) сведений о юридических лицах, содержащихся в национальном реестре.
При ведении национального реестра в уполномоченном органе государства-члена обеспечивается уникальность регистрационных номеров документов о включении сведений о юридических лицах в национальный реестр в соответствии с требованиями законодательства этого государства.
При включении сведений о юридических лицах в национальный реестр выполняется процедура "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.001).
При изменении сведений о юридических лицах в национальном реестре, заявленных при включении юридических лиц в общий реестр владельцев свободных складов, выполняется процедура "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.002).
При исключении сведений о юридических лицах из национального реестра выполняется процедура "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.003).
В случае если в процессе внесения изменений в национальный реестр изменяется регистрационный номер документа, подтверждающего включение сведений о юридических лицах в национальный реестр, то представление сведений о юридических лицах осуществляется с использованием 2 процедур: "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.003) и "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.001).
Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев свободных складов", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 136 (далее – Регламент информационного взаимодействия). Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев свободных складов", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 136 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

12. Жалпы процесс құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте берілген.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Операциялардың егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса алғанда, өз мақсаты бойынша топтастырылған жалпы процестің рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде берілген.
14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы процестің рәсімдері арасындағы байланысты және оларды орындау тәртібін көрсететін жалпы схема берілген. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (Unified Modeling Language – модельдеудің біріздендірілген тілі) графикалық нотациясы пайдалана отырып құрылған және мәтіндік сипаттамамен жабдықталған.
4. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобы
15. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындау мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұлттық тізілімде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтердің өзгергені (қосылғаны, алып тасталғаны) туралы ақпаратты алған кезден басталады.
Мүше мемлекеттің уәкілетті органында ұлттық тізілімді жүргізу кезінде осы мемлекеттің заңнамасының талаптарына сәйкес ұлттық тізілімге заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қосу туралы құжаттардың тіркеу нөмірлерінің бірегейлігі қамтамасыз етіледі.
Заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұлттық тізілімге енгізу кезінде "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.CC.07.PRC.001) рәсімі орындалады.
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғаларды енгізу кезінде мәлімделген, ұлттық тізілімдегі заңды тұлғалар туралы мәліметтер өзгерген жағдайда "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.CC.07.PRC.002) рәсімі орындалады.
Заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұлттық тізілімнен алып тастау кезінде "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.CC.07.PRC.003) рәсімі орындалады.
Егер ұлттық тізілімге өзгерістер енгізу процесінде заңды тұлғалар туралы мәліметтердің ұлттық тізілімге енгізілгенін растайтын құжаттың тіркеу нөмірі өзгерген болса, онда заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну 2 рәсімді: "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.CC.07.PRC.003) рәсімі және "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.CC.07.PRC.001) рәсімі пайдаланыла отырып жүзеге асырылады.
Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 136 шешімімен бекітілген "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады. Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 136 шешімімен бекітілген "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

16. Приведенное описание группы процедур формирования и ведения общего реестра владельцев свободных складов представлено на рисунке 2.
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения общего реестра владельцев свободных складов, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур
формирования и ведения общего реестра владельцев свободных складов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.07.PRC.001
включение сведений
о юридических лицах в общий реестр владельцев свободных складов
процедура предназначена для формирования и представления в Комиссию сведений о юридических лицах для включения в общий реестр владельцев свободных складов
P.CC.07.PRC.002
изменение сведений
о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов
процедура предназначена для формирования и представления в Комиссию сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев свободных складов
P.CC.07.PRC.003
исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов
процедура предназначена для формирования и представления в Комиссию информации об исключении сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов
5. Группа процедур представления уполномоченным органам
государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся
в общем реестре владельцев свободных складов
18. Процедуры представления уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов, выполняются при получении соответствующего запроса от информационных систем уполномоченных органов государств-членов.
В рамках выполнения процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов, обрабатываются следующие виды запросов, поступающих от информационных систем уполномоченных органов государств-членов:
запрос на представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов;
запрос на представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов;
запрос на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов.
Запрос на представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов выполняется уполномоченным органом государства-члена в целях оценки необходимости синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр владельцев свободных складов, со сведениями о юридических лицах, содержащимися в общем реестре владельцев свободных складов, хранящимися в Комиссии. При осуществлении запроса на представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов выполняется процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.004).

16. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте ұсынылған.
2-сурет. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобының жалпы схемасы
17. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде берілген.
2-кесте
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.07.PRC.001
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу
рәсім бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қалыптастыруға және оларды Комиссияға ұсынуға арналған
P.CC.07.PRC.002
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту
рәсім бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қалыптастыруға және Комиссияға ұсынуға арналған
P.CC.07.PRC.003
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау
рәсім бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар жөніндегі мәліметтерді алып тастау туралы ақпаратты қалыптастыруға және оны Комиссияға ұсынуға арналған
5. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдерінің тобы
18. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен тиісті сұрау салу алынған кезде орындалады.
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдерін орындау шеңберінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен келіп түсетін сұрау салулардың мынадай түрлері өңделеді:
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салу;
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу;
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салу.
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталған, бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде бар, Комиссияда сақтауда жатқан заңды тұлғалар туралы мәліметтермен үйлесімді ету қажеттілігін бағалау мақсатында мүше мемлекеттің уәкілетті органы орындайды. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.07.PRC.004) рәсімі орындалады.

Запрос на представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов, выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений обо всех юридических лицах, включенных в общий реестр владельцев свободных складов, хранящихся в Комиссии. Сведения о юридических лицах, содержащиеся в общем реестре владельцев свободных складов, запрашиваются либо в полном объеме, с учетом исторических данных, либо по состоянию на определенную дату и время. Запрос на представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов используется при первоначальной загрузке сведений о юридических лицах в информационную систему уполномоченного органа государства-члена. При осуществлении запроса на представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов выполняется процедура "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.005).
При запросе информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов, представляются сведения о юридических лицах, которые были добавлены в общий реестр владельцев свободных складов или в которые были внесены изменения начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. При осуществлении запроса на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов, выполняется процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.006).
19. Описание группы процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов, представлено на рисунке 3.
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу
процедур представления уполномоченным органам
государств-членов сведений о юридических лицах,
содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.07.PRC.004
получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов
процедура предназначена для оценки уполномоченным органом государства-члена необходимости синхронизации сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр владельцах свободных складов, хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, со сведениями о юридических лицах, содержащимися в общем реестре владельцах свободных складов

Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу мүше мемлекеттің уәкілетті органының Комиссияда сақтауда жатқан бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген барлық заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерге тарихи деректер ескеріле отырып толық көлемде не белгілі бір күндегі және уақыттағы жағдай бойынша сұрау салынады. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесіне бастапқы жүктеу кезінде пайдаланылады. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу" (P.CC.07.PRC.005) рәсімі орындалады.
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу кезінде бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне қосылған немесе сұрау салуда көрсетілген кезден бастап осы сұрау салу орындалған кезге дейінгі өзгерістер енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсынылады. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.07.PRC.006) рәсімі орындалады.
19. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері тобының сипаттамасы 3-суретте ұсынылған.
3-сурет. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері тобынның жалпы схемасы
20. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде берілген.
3-кесте
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.07.PRC.004
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталған бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтермен үйлесімді ету қажеттілігін мүше мемлекеттің уәкілетті органының бағалауы үшін арналған

P.CC.07.PRC.005
получение сведений
о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов
процедура предназначена для получения сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов
P.CC.07.PRC.006
получение информации об изменениях, внесенных
в общий реестр владельцев свободных складов
процедура предназначена для синхронизации сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр владельцев свободных складов, хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, со сведениями о юридических лицах, содержащимися в общем реестре владельцев свободных складов
6. Группа процедур представления заинтересованным лицам
сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре
владельцев свободных складов
21. Процедуры представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов выполняются посредством использования информационного портала Союза.
При представлении сведений о юридических лицах через информационный портал Союза используются веб-интерфейс этого портала либо сервисы, размещенные на этом портале. При использовании веб-интерфейса, пользователь в окне браузера задает параметры поиска и (или) выгрузки сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов, осуществляет работу с информацией из общего реестра владельцев свободных складов, представленной в окне браузера.
При использовании сервисов, размещенных на информационном портале Союза, взаимодействие осуществляется между информационной системой заинтересованного лица и информационным порталом Союза.
22. Приведенное описание группы процедур представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов, представлено на рисунке 4.
23. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур
представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах,
содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.07.PRC.007
получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов через информационный портал Союза
процедура предназначена для получения сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов, через информационный портал Союза с использованием веб-интерфейса этого портала либо сервисов, размещенных на этом портале
V. Информационные объекты общего процесса

P.CC.07.PRC.005
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу
рәсім бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алуға арналған
P.CC.07.PRC.006
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталған бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтермен үйлесімді ету үшін арналған
6. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдерінің тобы
21. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері Одақтың ақпараттық порталын пайдалану арқылы орындалады.
Одақтың ақпараттық порталы арқылы заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну кезінде осы порталдың веб-интерфейсі не осы порталда орналастырылған сервистер пайдаланылады. Веб-интерфейсті пайдалану кезінде пайдаланушы браузер терезесінде бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді іздеу және (немесе) жүктеу параметрлерін береді, браузер терезесінде берілген бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен ақпаратпен жұмысты жүзеге асырады.
Одақтың ақпараттық порталында орналастырылған сервистерді пайдалану кезінде өзара іс-қимыл мүдделі тұлғаның ақпараттық жүйесі мен Одақтың ақпараттық порталы арасында жүзеге асырылады.
22. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 4-суретте берілген.
4-сурет. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
23. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.07.PRC.007
Одақтың ақпараттық порталы арқылы бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу
рәсім Одақтың ақпараттық порталының веб-интерфейсін не сол порталда орналастырылған сервистерді пайдалана отырып, осы ақпараттық портал арқылы бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алуға арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері

24. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.07.BEN.001
сведения о юридических лицах
сведения о юридических лицах из национального реестра, представляемые уполномоченным органом государства-члена в Комиссию для формирования общего реестра владельцев свободных складов
P.CC.07.BEN.002
информация о состоянии общего реестра владельцев свободных складов
информация о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов
P.CC.07.BEN.003
общий реестр владельцев свободных складов
сведения о юридических лицах, включенных в общий реестр владельцев свободных складов
VI. Ответственность участников общего процесса
25. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений, участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов государств-членов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
26. Описание свойств справочника (классификатора) общего процесса приведено в таблице 6.
Таблица 6
Описание свойств справочника (классификатора) общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.001
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран мира и соответствующие им коды (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.015
классификатор видов транспорта и транспортировки товаров
классификатор
содержит перечень видов транспортных средств и транспортировки товаров и соответствующие им коды (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.025
классификатор таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза
классификатор
содержит перечень кодов и наименований таможенных органов государств-членов
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры формирования и ведения
общего реестра владельцев свободных складов
Процедура "Включение сведений о юридических лицах
в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.001)

24. Жалпы процеске қатысушылар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде олар туралы немесе олардан мәліметтер берілетін ақпараттық объектілердің тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Ақпараттық объектілер тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.07.BEN.001
заңды тұлғалар туралы мәліметтер
мүше мемлекеттің уәкілетті органы Комиссияға бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру үшін ұсынатын
ұлттық тізілімнен заңды тұлғалар туралы мәліметтер
P.CC.07.BEN.002
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат
P.CC.07.BEN.003
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтер
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
25. Мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауаптылыққа тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақтың құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес, ал мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауаптылыққа тарту мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
26. Жалпы процесс анықтамалықтарының (сыныптауыштарының) қасиетін сипаттау 6-кестеде берілген.
6-кесте
Жалпы процесс анықтамалықтарының (сыныптауыштарының) қасиетін сипаттау
Кодпен белгіленуі
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.001
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
әлем елдері атауларының тізбесін және оларға сәйкес келетін кодтарды қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.015
көлік және тауарларды тасымалдау түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
көлік құралдары және тауарларды тасымалдау түрлерінің тізбесін және оларға сәйкес келетін кодтарды қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.025
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышы
сыныптауыш
мүше мемлекеттердің кеден органдары кодтарының және атауларының тізбесін қамтиды
VIII. Жалпы процесс рәсімдері
1. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.CC.07.PRC.001) рәсімі

27. Схема выполнения процедуры "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.001) представлена на рисунке 5.
28. Процедура "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.001) выполняется при включении уполномоченным органом государства-члена сведений о юридических лицах в национальный реестр.
29. Первой выполняется операция "Представление сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев свободных складов.
30. При получении Комиссией сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев свободных складов, выполняется операция "Прием и обработка сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.002), по результатам выполнения которой в общий реестр владельцев свободных складов включаются сведения о юридических лицах и в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев свободных складов.
31. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев свободных складов выполняется операция "Получение уведомления о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.003), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка уведомления о включении юридических лиц в общий реестр владельцев свободных складов.
32. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.002) выполняется операция "Опубликование общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.004)
33. Результатами выполнения процедуры "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.001) являются включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев свободных складов и опубликование общего реестра владельцев свободных складов на информационном портале Союза.
34. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.001), приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
"Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев
свободных складов" (P.CC.07.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.07.OPR.001
представление сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев свободных складов
приведено в таблице 8 настоящих Правил
P.CC.07.OPR.002
прием и обработка сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев свободных складов
приведено в таблице 9 настоящих Правил
P.CC.07.OPR.003
получение уведомления о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев свободных складов
приведено в таблице 10 настоящих Правил
P.CC.07.OPR.004
опубликование общего реестра владельцев свободных складов
приведено в таблице 11 настоящих Правил
Таблица 8
Описание операции "Представление сведений о юридических лицах,
включаемых в общий реестр владельцев свободных складов"
(P.CC.07.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев свободных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений о юридических лицах в национальный реестр
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию сведения о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев свободных складов, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев свободных складов, переданы в Комиссию
Таблица 9
Описание операции "Прием и обработка сведений о юридических лицах,
включаемых в общий реестр владельцев свободных складов"
(P.CC.07.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев свободных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении Комиссией сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев свободных складов (операция "Представление сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев свободных складов, включает сведения о юридических лицах в общий реестр владельцев свободных складов, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев свободных складов
7
Результаты
сведения о юридических лицах включены в общий реестр владельцев свободных складов, уведомление о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев свободных складов направлено
в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 10
Описание операции "Получение уведомления о включении сведений
о юридических лицах в общий реестр владельцев свободных складов"
(P.CC.07.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев свободных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев свободных складов (операция "Прием и обработка сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев свободных складов обработано
Таблица 11
Описание операции "Опубликование общего реестра
владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.OPR.004
2
Наименование операции
опубликование общего реестра владельцев свободных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев свободных складов (операция "Прием и обработка сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.002))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель осуществляет опубликование общего реестра владельцев свободных складов на информационном портале Союза
7
Результаты
общий реестр владельцев свободных складов, содержащий включенные сведения о юридических лицах, опубликован на информационном портале Союза
Процедура "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся
в общем реестре владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.002)

27. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.CC.07.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 5-суретте ұсынылған.
5-сурет. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.СС.07.PRC.001) рәсімінің орындалу схемасы
28. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.CC.07.PRC.001) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органы заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұлттық тізілімге енгізген кезде орындалады.
29. Бірінші болып "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CC.07.OPR.001) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды Комиссияға ұсынады.
30. Комиссия бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алған кезде "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.07.OPR.002) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтер енгізіледі және бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу жөніндегі хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберіледі.
31. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу жөніндегі хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына келіп түскен кезде "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарламаны алу" (P.CC.07.OPR.003) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесінде бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғаларды енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
32. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.07.OPR.002) операциясы орындалған жағдайда "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін жариялау" (P.CC.07.OPR.004) операциясы орындалады.
33. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу және бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялау "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.CC.07.PRC.001) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.
34. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.CC.07.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 7-кестеде берілген.
7-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.CC.07.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.07.OPR.001
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 8-кестесінде берілген
P.CC.07.OPR.002
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 9-кестесінде берілген
P.CC.07.OPR.003
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу жөніндегі хабарламаны алу
осы Қағидалардың 10-кестесінде берілген
P.CC.07.OPR.004
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін жариялау
осы Қағидалардың 11-кестесінде берілген
8-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CC.07.OPR.001) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.OPR.001
2
Операцияның атауы
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары
заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұлттық тізілімге енгізу кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына
сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелер
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтер Комиссияға берілді
9-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.07.OPR.002) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.OPR.002
2
Операцияның атауы
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарттары
Комиссия бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CC.07.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізеді, бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу жөніндегі хабарламаны қалыптастырады және оны мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
заңды тұлғалар туралы мәліметтер бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілді, бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу жөніндегі хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
10-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарламаны алу" (P.CC.07.OPR.003) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.OPR.003
2
Операцияның атауы
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары
орындаушы бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.07.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарлама өңделді
11-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін жариялау" (P.CC.07.OPR.004) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.OPR.004
2
Операция атауы
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарттары
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу кезінде орындалады ("Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.07.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
заңды тұлғалар туралы енгізілген мәліметтерді қамтитын бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.CC.07.PRC.002) рәсімі

35. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.002) представлена на рисунке 6.
36. Процедура "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.002) выполняется при внесении уполномоченным органом государства-члена изменений в национальный реестр.
37. Первой выполняется операция "Представление сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.005), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев свободных складов.
38. При получении Комиссией сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев свободных складов выполняется операция "Прием и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.006), по результатам выполнения которой осуществляется обновление сведений о юридических лицах в общем реестре владельцев свободных складов и в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление о внесении изменений в общий реестр владельцев свободных складов.
39. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления о внесении изменений в общий реестр владельцев свободных складов выполняется операция "Получение уведомления о внесении изменений в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.007), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка уведомления о внесении изменений в общий реестр владельцев свободных складов.
40. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.006) выполняется операция "Опубликование обновленных сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.008).
41. Результатами выполнения процедуры "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.002) являются внесение изменений в общий реестр владельцев свободных складов и опубликование измененных сведений юридических лицах на информационном портале Союза.
42. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.002), приведен в таблице 12.
Таблица 12
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
"Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре

35. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.CC.07.PRC.002) рәсімін орындау схемасы 6-суретте берілген.
6-сурет. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту (P.CC.07.PRC.002) рәсімін орындау схемасы
36. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.CC.07.PRC.002) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұлттық тізілімге өзгерістер енгізген кезде орындалады.
37. Бірінші болып "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CC.07.OPR.005) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
38. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтер Комиссияға келіп түскен кезде "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.07.OPR.006) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді жаңарту жүзеге асырылады және бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына беріледі.
39. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына келіп түскен кезде "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу" (P.CC.07.OPR.007) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
40. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.07.OPR.006) операциясы орындалған жағдайда "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы жаңартылған мәліметтерді жариялау" (P.CC.07.OPR.008) операциясы орындалады.
41. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу және заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.CC.07.PRC.002) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.
42. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.CC.07.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 12-кестеде берілген.
12-кесте

владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.07.OPR.005
представление сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев свободных складов
приведено в таблице 13 настоящих Правил
P.CC.07.OPR.006
прием и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев свободных складов
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.CC.07.OPR.007
получение уведомления о внесении изменений в общий реестр владельцев свободных складов
приведено в таблице 15 настоящих Правил
P.CC.07.OPR.008
опубликование обновленных сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов
приведено в таблице 16 настоящих Правил
Таблица 13
Описание операции "Представление сведений о юридических лицах для
внесения изменений в общий реестр владельцев свободных складов"
(P.CC.07.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.OPR.005
2
Наименование операции
представление сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев свободных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при внесении изменений в национальный реестр
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию сведения о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев свободных складов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев свободных складов переданы в Комиссию
Таблица 14
Описание операции "Прием и обработка сведений о юридических лицах
для внесения изменений в общий реестр владельцев свободных складов"
(P.CC.07.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.OPR.006
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев свободных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр свободных складов (операция "Представление сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев свободных складов, вносит изменения в общий реестр владельцев свободных складов, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление о внесении изменений в общий реестр владельцев свободных складов
7
Результаты
сведения о юридических лицах изменены в общем реестре владельцев свободных складов, уведомление о внесении изменений в общий реестр владельцев свободных складов направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 15
Описание операции "Получение уведомления о внесении изменений
в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.OPR.007
2
Наименование операции
получение уведомления о внесении изменений в общий реестр владельцев свободных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о внесении изменений в общий реестр владельцев свободных складов (операция "Прием и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.006))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление о внесении изменений в общий реестр владельцев свободных складов обработано
Таблица 16
Описание операции "Опубликование обновленных сведений
о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов"
(P.CC.07.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.OPR.008
2
Наименование операции
опубликование обновленных сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при внесении изменений в общий реестр владельцев свободных складов "Прием и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.006)
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель осуществляет опубликование обновленных сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленные сведения о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов опубликованы на информационном портале Союза
Процедура "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра

"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.CC.07.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.07.OPR.005
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 13-кестесінде берілген
P.CC.07.OPR.006
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 14-кестесінде берілген
P.CC.07.OPR.007
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 15-кестесінде берілген
P.CC.07.OPR.008
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы жаңартылған мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 16-кестесінде берілген
13-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсыну" (P.CC.07.OPR.005) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.OPR.005
2
Операцияның атауы
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары
ұлттық тізілімге өзгерістер енгізген кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелер
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтер Комиссияға берілді
14-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.07.OPR.006) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.OPR.006
2
Операция атауы
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарттары
орындаушы бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CC.07.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізеді, бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
заңды тұлғалар туралы мәліметтер бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде өзгертілді, бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
15-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу" (P.CC.07.OPR.007) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.OPR.007
2
Операция атауы
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары
орындаушы бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.CC.07.OPR.006))
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама өңделді
16-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы жаңартылған мәліметтерді жариялау" (P.CC.07.OPR.008) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.OPR.008
2
Операция атауы
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы жаңартылған мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарттары
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізілген кезде орындалады ("Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.CC.07.OPR.006))
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы жаңартылған мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.003)
43. Схема выполнения процедуры "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.003) представлена на рисунке 7.
44. Процедура "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.003) выполняется при исключении сведений о юридических лицах из национального реестра.
45. Первой выполняется операция "Представление сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.009), по результатам выполнения которой в уполномоченном органе государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев свободных складов.
46. При получении Комиссией сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев свободных складов выполняется операция "Прием и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.010), по результатам выполнения которой осуществляется исключение сведений о соответствующих юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов и в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление об исключении юридических лиц из общего реестра владельцев свободных складов.
47. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления об исключении юридических лиц из общего реестра владельцев свободных складов выполняется операция "Получение уведомления об исключении сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.011), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка уведомления об исключении сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов.
48. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.010) выполняется операция "Опубликование обновленного общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.012).
49. Результатами выполнения процедуры "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.003) являются исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов и опубликование обновленного общего реестра владельцев свободных складов на информационном портале Союза.

"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.CC.07.PRC.003) рәсімі
43. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.CC.07.PRC.003) рәсімін орындау схемасы 7-суретте берілген.
7-сурет. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.CC.07.PRC.003) рәсімін орындау схемасы
44. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.CC.07.PRC.003) рәсімі ұлттық тізілімнен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау кезінде орындалады.
45. Бірінші болып "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.07.OPR.009) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органында бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтер қалыптастырылады және Комиссияға ұсынылады.
46. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтер Комиссияға келіп түскен кезде "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.07.OPR.010) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша тиісті заңды тұлғалар туралы мәліметтер бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен алып тасталады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау туралы хабарлама жіберіледі.
47. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына келіп түскен кезде "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу" (P.CC.07.OPR.011) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
48. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.07.OPR.010) операциясы орындалған жағдайда "Бос қоймалар иелерінің жаңартылған жалпы тізілімін жариялау" (P.CC.07.OPR.012) операциясы орындалады.
49. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау және бос қоймалар иелерінің жаңартылған жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялау "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.CC.07.PRC.003) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.

50. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.003), приведен в таблице 17.
Таблица 17
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.07.OPR.009
представление сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев свободных складов
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.CC.07.OPR.010
прием и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев свободных складов
приведено в таблице 19 настоящих Правил
P.CC.07.OPR.011
получение уведомления об исключении сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов
приведено в таблице 20 настоящих Правил
P.CC.07.OPR.012
опубликование обновленного общего реестра владельцев свободных складов
приведено в таблице 21 настоящих Правил
Таблица 18
Описание операции "Представление сведений для исключения юридических
лиц из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.OPR.009
2
Наименование операции
представление сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев свободных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при исключении сведений о юридических лицах из национального реестра
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию сведения для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев свободных складов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев свободных складов представлены в Комиссию
Таблица 19
Описание операции "Прием и обработка сведений для исключения
юридических лиц из общего реестра владельцев свободных складов"
(P.CC.07.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.OPR.010
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев свободных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев свободных складов (операция "Представление сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.009))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев свободных складов, исключает юридические лица из общего реестра владельцев свободных складов, формирует и направляет в уполномоченный орган
государства-члена уведомление об исключении юридических лиц из общего реестра владельцев свободных складов
7
Результаты
сведения о юридических лицах исключены из общего реестра владельцев свободных складов, уведомление об исключении юридических лиц из общего реестра владельцев свободных складов направлено
в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 20
Описание операции "Получение уведомления об исключении сведений о
юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов"
(P.CC.07.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.OPR.011
2
Наименование операции
получение уведомления об исключении сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об исключении юридических лиц из общего реестра владельцев свободных складов (операция "Прием и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об исключении сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов обработано
Таблица 21
Описание операции "Опубликование обновленного общего реестра
владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.OPR.012
2
Наименование операции
опубликование обновленного общего реестра владельцев свободных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при обновлении общего реестра владельцев свободных складов (операция "Прием и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.010))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель осуществляет опубликование обновленного общего реестра владельцев свободных складов на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленный общий реестр владельцев свободных складов опубликован на информационном портале Союза

50. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.CC.07.PRC.003) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 17-кестеде берілген.
17-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.CC.07.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.07.OPR.009
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 18-кестесінде берілген
P.CC.07.OPR.010
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 19-кестесінде берілген
P.CC.07.OPR.011
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 20-кестесінде берілген
P.CC.07.OPR.012
бос қоймалар иелерінің жаңартылған жалпы тізілімін жариялау
осы Қағидалардың 21-кестесінде берілген
18-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.07.OPR.009) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.OPR.009
2
Операция атауы
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары
ұлттық тізілімнен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қалыптастырады және оларды Комиссияға береді
7
Нәтижелер
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтер Комиссияға берілді
19-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.07.OPR.010) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.OPR.010
2
Операция атауы
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарттары
орындаушы бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді алған кезде орындалады ("Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтер ұсыну" операциясы (P.CC.07.OPR.009))
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастайды, бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алып тасталды, бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
20-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу" (P.CC.07.OPR.011) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.OPR.011
2
Операция атауы
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары
орындаушы бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.CC.07.OPR.010))
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы хабарламаны қабылдауды Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады
7
Нәтижелер
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы хабарлама өңделді
21-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жаңартылған жалпы тізілімін жариялау" (P.CC.07.OPR.012) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.OPR.012
2
Операция атауы
бос қоймалар иелерінің жаңартылған жалпы тізілімін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарттары
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі жаңартылған кезде орындалады ("Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.CC.07.OPR.010))
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бос қоймалар иелерінің жаңартылған жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
бос қоймалар иелерінің жаңартылған жалпы тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

2. Процедуры представления уполномоченным органам
государств-членов сведений о юридических лицах,
содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов
Процедура "Получение информации о дате и времени обновления
общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.004)
51. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.004) представлена на рисунке 8.
52. Процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.004) выполняется в целях оценки необходимости синхронизации информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов, хранящейся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, с соответствующей информацией из общего реестра владельцев свободных складов, хранящейся в Комиссии.
53. Первой выполняется операция "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.013), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов.
54. При получении Комиссией запроса на представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов выполняется операция "Обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.014), по результатам выполнения которой формируется и представляется в уполномоченный орган государства-члена информация о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов.
55. При получении уполномоченным органом государства-члена информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов выполняется операция "Прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.015).
56. Результатом выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.004) является получение уполномоченным органом государства-члена информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов.
57. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.004), приведен в таблице 22.
Таблица 22
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
"Получение информации о дате и времени обновления общего реестра

2. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.07.PRC.004) рәсімі
51. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.07.PRC.004) рәсімін орындау схемасы 8-суретте берілген.
8-сурет. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.07.PRC.004) рәсімін орындау схемасы
52. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.07.PRC.004) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңару күні мен уақыты туралы ақпаратты Комиссияда сақталған бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміндегі тиісті ақпаратпен үйлесімді ету қажеттігін бағалау мақсатында орындалады.
53. Бірінші болып "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.07.OPR.013) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
54. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алуға сұрау салу Комиссияға келіп түскен кезде "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.07.OPR.014) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат қалыптастырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады.
55. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат мүше мемлекеттің уәкілетті органына келіп түскен кезде "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.07.OPR.015) операциясы орындалады.
56. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты мүше мемлекеттің уәкілетті органының алуы "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.07.PRC.004) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
57. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.07.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 22-кестеде берілген.
22-кесте

владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.07.OPR.013
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов
приведено в таблице 23 настоящих Правил
P.CC.07.OPR.014
обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов
приведено в таблице 24 настоящих Правил
P.CC.07.OPR.015
прием и обработка информации
о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов
приведено в таблице 25 настоящих Правил
Таблица 23
Описание операции "Запрос информации о дате и времени обновления
общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.OPR.013
2
Наименование операции
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости синхронизации информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов, хранящейся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена,
с соответствующей информацией из общего реестра владельцев свободных складов, хранящейся в Комиссии
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов направлен в Комиссию
Таблица 24
Описание операции "Обработка и представление информации о дате
и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов"
(P.CC.07.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.OPR.014
2
Наименование операции
обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов (операция "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса, формирует и направляет информацию о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
информация о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов направлена
в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 25
Описание операции "Прием и обработка информации о дате и времени
обновления общего реестра владельцев свободных складов"
(P.CC.07.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.OPR.015
2
Наименование операции
прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов (операция "Обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.014))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку полученной информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов
7
Результаты
информация о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов получена
Процедура "Получение сведений о юридических лицах

"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.07.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.07.OPR.013
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
осы Қағидалардың 23-кестесінде берілген
P.CC.07.OPR.014
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 24-кестесінде берілген
P.CC.07.OPR.015
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 25-кестесінде берілген
23-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.07.OPR.013) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.OPR.013
2
Операция атауы
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары
мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты Комиссияда сақталатын бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміндегі тиісті ақпаратпен үйлесімді ету қажеттігі туындаған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу Комиссияға жіберілді
24-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.07.OPR.014) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.OPR.014
2
Операция атауы
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарттары
орындаушы бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" операциясы (P.CC.07.OPR.013))
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің талаптарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты қалыптастырады және жібереді
7
Нәтижелер
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
25-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.07.OPR.015) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.OPR.015
2
Операция атауы
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары
орындаушы бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде орындалады ("Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" операциясы (P.CC.07.OPR.014))
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы алынған ақпаратты қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алынды

из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.005)
58. Схема выполнения процедуры "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.005) представлена на рисунке 9.
59. Процедура "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.005) выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов.
60. Первой выполняется операция "Запрос сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.016), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов. В зависимости от заданных параметров возможно формирование 2 видов запросов:
запрос на представление сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов в полном объеме, с учетом исторических данных;
запрос на представление сведений о юридических лицах по состоянию на определенную дату и время.
61. При получении Комиссией запроса на представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов выполняется операция "Обработка и представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.017), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
62. При получении уполномоченным органом государства-члена сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.018).
63. Результатами выполнения процедуры "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.005) являются получение уполномоченным органом государства-члена сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.

"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу" (P.CC.07.PRC.005) рәсімі
58. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу" (P.CC.07.PRC.005) рәсімін орындау схемасы 9-суретте берілген.
9-сурет. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу" (P.CC.07.PRC.005) рәсімін орындау схемасы
59. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу" (P.CC.07.PRC.005) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алуы мақсатында орындалады.
60. Бірінші болып "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.07.OPR.016) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді. Берілген параметрлерге қарай сұрау салудың 2 түрі жасалуы мүмкін:
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді тарихи деректерді ескере отырып, толық көлемде алуға сұрау салу;
заңды тұлғалар туралы мәліметтерді белгілі бір күндегі және уақыттағы жағдай бойынша алуға сұрау салу.
61. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алуға сұрау салу Комиссияға келіп түскен кезде "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.CC.07.OPR.017) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер қалыптастырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі.
62. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына келіп түскен кезде "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.07.OPR.018) операциясы орындалады.
63. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны мүше мемлекеттің уәкілетті органының алуы "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу" (P.CC.07.PRC.005) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.

64. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.005), приведен в таблице 26.
Таблица 26
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
"Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев
свободных складов" (P.CC.07.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.07.OPR.016
запрос сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов
приведено в таблице 27 настоящих Правил
P.CC.07.OPR.017
обработка и представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов
приведено в таблице 28 настоящих Правил
P.CC.07.OPR.018
прием и обработка сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов
приведено в таблице 29 настоящих Правил
Таблица 27
Описание операции "Запрос сведений о юридических лицах
из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.OPR.016
2
Наименование операции
запрос сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
При возникновении необходимости получения сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов в полном объеме, с учетом исторических данных, дата и время актуализации в запросе не указывается. При возникновении необходимости получения сведений о юридических лицах по состоянию на определенную дату и время в запросе должна указываться дата и время актуализации общего реестра владельцев свободных складов. При возникновении необходимости получения сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр владельцев свободных складов на основании сведений о юридических лицах, представленных определенными государствами-членами, в запросе указываются коды этих государств-членов
7
Результаты
запрос на представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов направлен в Комиссию
Таблица 28
Описание операции "Обработка и представление сведений
о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов"
(P.CC.07.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.OPR.017
2
Наименование операции
обработка и представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов (операция "Запрос сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган государства-члена сведения
о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов в соответствии с параметрами, указанными в запросе. При представлении полной информации из общего реестра владельцев свободных складов осуществляется представление всех записей, хранящихся в реестре, включая исторические данные. При представлении сведений о юридических лицах по состоянию на указанную дату и время осуществляется выборка сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов по состоянию на дату и время, указанную в запросе. Выбор сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов осуществляется по всем странам либо с учетом кодов государств-членов, указанных в запросе.
При отсутствии в общем реестре владельцев свободных складов сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена представлены сведения о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 29
Описание операции "Прием и обработка сведений о юридических лицах
из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.OPR.018
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка и представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.017))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
сведения о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны
Процедура "Получение информации об изменениях, внесенных

64. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу" (P.CC.07.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 26-кестеде берілген.
26-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу" (P.CC.07.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.07.OPR.016
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың 27-кестесінде берілген
P.CC.07.OPR.017
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 28-кестесінде берілген
P.CC.07.OPR.018
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 29-кестесінде берілген
27-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.07.OPR.016) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.OPR.016
2
Операция атауы
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алу қажеттілігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді тарихи деректерді ескере отырып, толық көлемде алу қажет болған кезде өзекті ету күні мен уақыты сұрау салуда көрсетілмейді. Заңды тұлғалар туралы мәліметтерді белгілі бір күндегі және уақыттағы жағдай бойынша алу қажет болған кезде сұрау салуда бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін өзекті ету күні мен уақыты көрсетілуге тиіс. Белгілілі бір мүше мемлекеттер ұсынған заңды тұлғалар туралы мәліметтердің негізінде бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу қажеттілігі туындаған кезде сұрау салуда осы мүше мемлекеттердің кодтары көрсетіледі
7
Нәтижелер
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу Комиссияға жіберілді
28-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.CC.07.OPR.017) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.OPR.017
2
Операция атауы
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарттары
орындаушы бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерге сұрау салу" операциясы (P.CC.07.OPR.016))
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс.
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен толық ақпарат беру кезінде тарихи деректерді қоса алғанда, тізілімде сақталған барлық жазбаларды ұсыну жүзеге асырылады. Заңды тұлғалар туралы мәліметтер көрсетілген күндегі және уақыттағы жағдай бойынша ұсынылған кезде бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді сұрау салуда көрсетілген күндегі және уақыттағы жағдай бойынша іріктеу жүзеге асырылады. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді іріктеу барлық елдер бойынша не сұрау салуда көрсетілген мүше мемлекеттердің кодтары ескеріле отырып жүзеге асырылады. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер жоқ болса, мүше мемлекеттің уәкілетті органына сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі
7
Нәтижелер
мүше мемлекеттің уәкілетті органына бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсынылды немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберілді
29-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.07.OPR.018) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.OPR.018
2
Операция атауы
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары
орындаушы бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну" операциясы (P.CC.07.OPR.017))
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама өңделді

в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.006)
65. Схема выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.006) представлена на рисунке 10.
66. Процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.006) выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов, добавление которых в общий реестр владельцев свободных складов или внесение изменений в которые произошло начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. Процедура выполняется в том числе если в результате выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.004) выявлено, что дата и время получения сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов уполномоченным органом государства-члена являются более ранними, чем дата и время изменения общего реестра владельцев свободных складов в Комиссии.
67. Первой выполняется операция "Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.019), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов.
68. При получении Комиссией запроса на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов, выполняется операция "Обработка и представление информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.020), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов с даты и времени указанных в запросе, или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
69. При получении уполномоченным органом государства-члена сведений об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.021).

"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.07.PRC.006) рәсімі
65. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.07.PRC.006) рәсімін орындау схемасы 10-суретте берілген.
10-сурет. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.07.PRC.006) рәсімін орындау схемасы
66. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.07.PRC.006) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алуы мақсатында орындалады, оларды бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне қосу немесе оларға өзгерістер енгізу сұрау салуда көрсетілген кезден бастап осы сұрау салудың орындалу кезіне дейін жүргізілді. Рәсім, егер "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.07.PRC.004) рәсімін орындау нәтижесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алған күн мен уақыт Комиссиядағы бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің өзгертілген күні мен уақытынан анағұрлым ерте болғандығы анықталса да орындалады.
67. Бірінші болып "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.07.OPR.019) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
68. Комиссияға бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салу келіп түскен кезде "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.07.OPR.020) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша сұрау салуда көрсетілген күннен және уақыттан бастап бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер қалыптастырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарларма жіберіледі.
69. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарларма келіп түскен кезде "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.07.OPR.021) операциясы орындалады.

70. Результатами выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.006) являются получение уполномоченным органом государства-члена сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов и синхронизация сведений из общего реестра владельцев свободных складов между уполномоченным органом государства-члена и Комиссией.
71. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.006), приведен в таблице 30.
Таблица 30
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
"Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр
владельцев свободных складов" (P.CC.07.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.07.OPR.019
запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов
приведено в таблице 31 настоящих Правил
P.CC.07.OPR.020
обработка и представление информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов
приведено в таблице 32 настоящих Правил
P.CC.07.OPR.021
прием и обработка информации об измененных сведениях
о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов
приведено в таблице 33 настоящих Правил
Таблица 31
Описание операции "Запрос информации об изменениях, внесенных
в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.OPR.019
2
Наименование операции
запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов, направлен в Комиссию
Таблица 32
Описание операции "Обработка и представление информации об измененных
сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных
складов" (P.CC.07.OPR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.OPR.020
2
Наименование операции
обработка и представление информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов (операция "Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.019))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган государства-члена сведения об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена представлены сведения об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов, или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 33
Описание операции "Прием и обработка информации об измененных
сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных
складов" (P.CC.07.OPR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.OPR.021
2
Наименование операции
прием и обработка информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка и представление информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.OPR.020))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку. При получении сведений об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов, обработка осуществляется согласно следующим правилам:
сведения о юридических лицах, присутствующие в составе полученных измененных сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов и отсутствующие в уполномоченном органе государства-члена, включаются в сведения общего реестра владельцев свободных складов, хранящиеся в уполномоченном органе государства-члена;
сведения о юридических лицах, присутствующие в составе полученных измененных сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов и присутствующие в сведениях
о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов, хранящихся в уполномоченном органе государства-члена, актуализируются (обновляются)
7
Результаты
сведения о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов синхронизированы между Комиссией и уполномоченным органом государства-члена
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

70. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алуы және мүше мемлекеттің уәкілетті органы мен Комиссияның арасындағы бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді үйлесімді етуі "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.07.PRC.006) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
71. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.07.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 30-кестеде келтірілген.
30-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.07.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.07.OPR.019
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу
осы Қағидалардың 31-кестесінде келтірілген
P.CC.07.OPR.020
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 32-кестесінде келтірілген
P.CC.07.OPR.021
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 33-кестесінде келтірілген
31-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.07.OPR.019) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.OPR.019
2
Операция атауы
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарты
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу қажеттігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салу Комиссияға жіберілді
32-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.07.OPR.020) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.OPR.020
2
Операция атауы
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарты
орындаушы бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу" операциясы (P.CC.07.OPR.019))
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс.
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады
7
Нәтижелер
мүше мемлекеттің уәкілетті органына бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер ұсынылды немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберілді
33-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.07.OPR.021) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.OPR.021
2
Операция атауы
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарты
орындаушы бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" операциясы (P.CC.07.OPR.020))
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді алған кезде өңдеу келесі қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады:
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы алынған өзгертілген мәліметтердің құрамында бар және мүше мемлекеттің уәкілетті органында жоқ заңды тұлғалар туралы мәліметтер мүше мемлекеттің уәкілетті органында сақтаудағы бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерге енгізіледі; бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы алынған өзгертілген мәліметтердің құрамында бар және мүше мемлекеттің уәкілетті органында сақтаудағы бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерде бар заңды тұлғалар туралы мәліметтер өзектендіріледі (жаңартылады)
7
Нәтижелер
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер Комиссия мен мүше мемлекеттің уәкілетті органы арасында үйлестірілді
IX. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі

72. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматно-логического контроля и в иных случаях.
73. В случае возникновения ошибок структурного и форматно-логического контроля уполномоченный орган государства-члена осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган государства-члена принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в установленном порядке.
74. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах государств-членов, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 1 ноября 2016 года № 136
Регламент
информационного взаимодействия между уполномоченными органами
государств – членов Евразийского экономического союза и
Евразийской экономической комиссией при реализации средствами
интегрированной информационной системы внешней и взаимной
торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование
общего реестра владельцев свободных складов"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 декабря 2012 г. № 271 "О формировании общих реестров лиц, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела, владельцев свободных складов, резидентов (участников) свободных (специальных, особых) экономических зон";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";

72. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде айрықша жағдайлар болуы мүмкін, бұл ретте деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізілмейді. Бұл техникалық іркілістер, құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателері туындаған кезде және өзге де жағдайларда орын алуы мүмкін.
73. Құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателері туындаған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы қате туралы хабарлама алынған хабарды Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттардың талаптарына сәйкес еместігі анықталған жағдайда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы белгіленген тәртіппен анықталған қатені жою үшін қажетті шараларды қабылдайды.
74. Штаттан тыс жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер бір-біріне және Комиссияға осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау құзыретіне кіретін мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары туралы хабар береді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық қолдауды қамтамасыз етуге жауапты адамдар туралы мәліметтерді ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 1 қарашадағы
№ 136 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл РЕГЛАМЕНТІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Қызметін кеден ісі саласында жүзеге асыратын тұлғалардың, бос қоймалар иелерінің, еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ резиденттерінің (қатысушыларының) жалпы тізілімін қалыптастыру туралы" 2012 жылғы 11 желтоқсандағы № 271 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного понимания участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев свободных складов" (далее – общий процесс), а также своей роли при их выполнении.
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – представление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев свободных складов", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 136 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном
взаимодействии в рамках общего процесса

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және оларды сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылардың "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" (бұдан әрі – жалпы процесс) жалпы процесінің транзакцияларын орындаудың тәртібі мен шарттарын, сондай-ақ оларды орындауда өз рөлін біркелкі түсінуді қамтамасыз ету мақсатында әзірленді.
3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындаудың тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Жалпы процеске қатысушылар осы Регламентті жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындаудың тәртібіне бақылау жүргізу кезінде, сондай-ақ жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторластыру" – жалпы процеске белгілі бір қатысушыға белгілі бір әрекеттерді орындауға құқықтар беру;
"электронды құжаттың (мәліметтердің) деректемесі" – белгілі бір контексте ажырамайтын деп есептелетін электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.
Осы Регламентте қолданылатын "бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылдаушы операция", "респондент", "жалпы процесс хабары" және "жалпы процесс транзакциясы" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және оларды сипаттау әдістемесінде айқындалған мағыналарында пайдаланылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 136 шешімімен бекітілген "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мағыналарында қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер

1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец национального реестра
осуществляет ведение национального реестра, представляет в Евразийскую экономическую комиссию сведения о юридических лицах для формирования общего реестра владельцев свободных складов, формирует запросы и получает сведения
о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов
уполномоченный орган государства – члена Союза (P.CC.07.ACT.001)
Владелец общего реестра владельцев свободных складов
осуществляет формирование общего реестра владельцев свободных складов, представляет сведения
о юридических лицах, содержащиеся в общем реестре владельцев свободных складов
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – государства-члены) и Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) в соответствии с процедурами общего процесса:
а) информационное взаимодействие при формировании и ведении общего реестра владельцев свободных складов;
б) информационное взаимодействие при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией представлена на рисунке 1.
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев свободных складов", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 136 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде берілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Ұлттық тізілімнің иесі
ұлттық тізілімді жүргізуді жүзеге асырады, бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді Еуразиялық экономикалық комиссияға ұсынады, бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы сұрау салуларды қалыптастырады және олар туралы мәліметтерді алады
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.CC.07.ACT.001)
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің иесі
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыруды жүзеге асырады, бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынады
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.ACT.001)
2. Ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) арасында жалпы процесс рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
а) бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
б) бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін үйлестіру мақсатында хабарлармен алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялар мен осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакциялары арасындағы өзара байланыс айқындалған.
10. Бастамашы жалпы процесс транзакциясын орындау кезінде өзі жүзеге асыратын операция шеңберінде (бастамашы операция) респондентке сұрау салу хабарын жібереді, респондент өзі жүзеге асыратын операция шеңберінде (қабылдайтын операция) оған жауап ретінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына байланысты жауап хабар жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабар құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 136 шешімімен бекітілген "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при формировании
и ведении общего реестра владельцев свободных складов
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении общего реестра владельцев свободных складов представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании
и ведении общего реестра владельцев свободных складов
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при формировании
и ведении общего реестра владельцев свободных складов
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев свободных складов (P.CC.07.PRC.001)
1.1
Представление сведений
о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев свободных складов (P.CC.07.OPR.001).
Получение уведомления
о включении сведений
о юридических лицах
в общий реестр владельцев свободных складов (P.CC.07.OPR.003)
сведения о юридических лицах (P.CC.07.BEN.001): отправлены
прием и обработка сведений
о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев свободных складов (P.CC.07.OPR.002)
сведения
о юридических лицах (P.CC.07.BEN.001): обработаны
включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев свободных складов (P.CC.07.TRN.001)
2
Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов (P.CC.07.PRC.002)
2.1
Представление сведений
о юридических лицах для внесения изменений
в общий реестр владельцев свободных складов (P.CC.07.OPR.005).
Получение уведомления
о внесении изменений
в общий реестр владельцев свободных складов (P.CC.07.OPR.007)
сведения о юридических лицах (P.CC.07.BEN.001): отправлены
прием и обработка сведений
о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев свободных складов (P.CC.07.OPR.006)
сведения
о юридических лицах (P.CC.07.BEN.001): обработаны
изменение сведений о юридических лицах в общем реестре владельцев свободных складов (P.CC.07.TRN.002)
3
Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.PRC.003)
3.1

11. Жалпы процесс транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және қорытынды жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
2-сурет. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің қорытынды жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу (P.CC.07.PRC.001)
1.1
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну (P.CC.07.OPR.001).
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарламаны алу (P.CC.07.OPR.003)
заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.CC.07.BEN.001): жіберілді
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CC.07.OPR.002)
заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.CC.07.BEN.001): өңделді
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу (P.CC.07.TRN.001)
2
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту (P.CC.07.PRC.002)
2.1
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну (P.CC.07.OPR.005).
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу (P.CC.07.OPR.007)
заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.CC.07.BEN.001): жіберілді
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CC.07.OPR.006)
заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.CC.07.BEN.001): өңделді
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту (P.CC.07.TRN.002)
3
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау (P.CC.07.PRC.003)
3.1

Представление сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.OPR.009).
Получение уведомления об исключении сведений
о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.OPR.011)
сведения о юридических лицах (P.CC.07.BEN.001): отправлены
прием и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.OPR.010)
сведения
о юридических лицах (P.CC.07.BEN.001): обработаны
исключение сведений
о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.TRN.003)
2. Информационное взаимодействие при представлении уполномоченным
органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся
в общем реестре владельцев свободных складов

Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну (P.CC.07.OPR.009).
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу (P.CC.07.OPR.011)
заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.CC.07.BEN.001): жіберілді
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CC.07.OPR.010)
заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.CC.07.BEN.001): өңделді
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау (P.CC.07.TRN.003)
2. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл

13. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев свободных складов представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при представлении уполномоченным
органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся
в общем реестре владельцев свободных складов
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

13. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 3-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және қорытынды жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
3-сурет. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
3-кесте
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің қорытынды жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.PRC.004)
1.1
Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.OPR.013).
Прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.OPR.015)
информация о состоянии общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.BEN.002): запрос отправлен
обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.OPR.014)
информация
о состоянии общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.BEN.002): сведения представлены
получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.TRN.004)
2
Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.PRC.005)
2.1
Запрос сведений
о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.OPR.016).
Прием и обработка сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.OPR.018)
общий реестр владельцев свободных складов (P.CC.07.BEN.003): сведения запрошены
обработка и представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.OPR.017)
общий реестр владельцев свободных складов (P.CC.07.BEN.003): сведения отсутствуют.
Общий реестр владельцев свободных складов (P.CC.07.BEN.003): сведения представлены
получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.TRN.005)
3
Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов (P.CC.07.PRC.006)
3.1
Запрос информации об изменениях, внесенных
в общий реестр владельцев свободных складов (P.CC.07.OPR.019).
Прием и обработка информации об измененных сведениях
о юридических сведениях из общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.OPR.021)
общий реестр владельцев свободных складов (P.CC.07.BEN.003): сведения запрошены
обработка и представление информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.OPR.020)
общий реестр владельцев свободных складов (P.CC.07.BEN.003): сведения отсутствуют.
Общий реестр владельцев свободных складов (P.CC.07.BEN.003): сведения представлены
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов (P.CC.07.TRN.006)
VI. Описание сообщений общего процесса
14. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 4. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 4.
Таблица 4
Перечень сообщений общего процесса
Сноска. Таблица 4 с изменением, внесенным решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26.03.2019 № 44 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.CC.07.MSG.001
сведения для включения
в общий реестр владельцев свободных складов
общий реестр владельцев свободных складов (R.CA.CC.07.001)

Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.CC.07.PRC.004)
1.1
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу (P.CC.07.OPR.013).
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.CC.07.OPR.015)
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат (P.CC.07.BEN.002): сұрау салу жіберілді
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну (P.CC.07.OPR.014)
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат (P.CC.07.BEN.002): мәліметтер ұсынылды
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты алу (P.CC.07.TRN.004)
2
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу (P.CC.07.PRC.005)
2.1
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерге сұрау салу (P.CC.07.OPR.016).
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CC.07.OPR.018)
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі (P.CC.07.BEN.003): мәліметтер сұратылды
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну (P.CC.07.OPR.017)
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі (P.CC.07.BEN.003): мәліметтер жоқ.
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі (P.CC.07.BEN.003): мәліметтер ұсынылды
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу (P.CC.07.TRN.005)
3
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу (P.CC.07.PRC.006)
3.1
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу (P.CC.07.OPR.019).
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.CC.07.OPR.021)
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі (P.CC.07.BEN.003): мәліметтер сұратылды
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну (P.CC.07.OPR.020)
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі (P.CC.07.BEN.003): мәліметтер жоқ.
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі (P.CC.07.BEN.003): мәліметтер ұсынылды
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу (P.CC.07.TRN.006)
VI. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
14. Жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 4-кестеде берілген. Хабар құрамындағы деректер құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 4-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
4-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.CC.07.MSG.001
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі (R.CA.CC.07.001)

P.CC.07.MSG.002
уведомление об успешной обработке сообщения
уведомление о результате обработки (R.006)
P.CC.07.MSG.003
сведения для внесения изменений в общий реестр владельцев свободных складов
общий реестр владельцев свободных складов (R.CA.CC.07.001)
P.CC.07.MSG.004
сведения для исключения из общего реестра владельцев свободных складов
общий реестр владельцев свободных складов (R.CA.CC.07.001)
P.CC.07.MSG.005
запрос информации
о состоянии общего реестра владельцев свободных складов
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.07.MSG.006
информация о состоянии общего реестра владельцев свободных складов
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.07.MSG.007
запрос информации об изменениях общего реестра владельцев свободных складов
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.07.MSG.008
сведения из общего реестра владельцев свободных складов
общий реестр владельцев свободных складов (R.CA.CC.07.001)
P.CC.07.MSG.009
уведомление об отсутствии сведений в общем реестре владельцев свободных складов
уведомление о результате обработки (R.006)
P.CC.07.MSG.010
запрос сведений из общего реестра владельцев свободных складов
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.07.MSG.011
измененные сведения из общего реестра владельцев свободных складов

P.CC.07.MSG.002
хабардың сәтті өңделгені туралы хабарлама
өңдеудің нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.CC.07.MSG.003
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі (R.CA.CC.07.001)
P.CC.07.MSG.004
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі (R.CA.CC.07.001)
P.CC.07.MSG.005
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпаратқа сұрау салу
жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі (R.007)
P.CC.07.MSG.006
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі (R.CA.CC.07.001)
P.CC.07.MSG.007
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміндегі өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу
жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі (R.007)
P.CC.07.MSG.008
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен мәліметтер
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі (R.CA.CC.07.001)
P.CC.07.MSG.009
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама
өңдеудің нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.CC.07.MSG.010
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу
жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі (R.007)
P.CC.07.MSG.011
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен өзгертілген мәліметтер

общий реестр владельцев свободных складов (R.CA.CC.07.001)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Включение сведений о юридических лицах
в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.TRN.001)
15. Транзакция общего процесса "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.TRN.001) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 4. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 5.
Таблица 5
Описание транзакции общего процесса "Включение сведений
в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев свободных складов
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений о юридических лицах для включения в общий реестр владельцев свободных складов
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений о юридических лицах для включения в общий реестр владельцев свободных складов
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о юридических лицах (P.CC.07.BEN.001): обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
30 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения для включения в общий реестр владельцев свободных складов (P.CC.07.MSG.001)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке сообщения (P.CC.07.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия))
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі (R.CA.CC.07.001)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.CC.07.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясы
15. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.CC.07.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының тиісті мәліметтерді респондентке беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 4-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 5-кестеде берілген.
4-сурет. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.MM.08.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
5-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу" (P.CC.07.TRN.001) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастамашы операция
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.CC.07.BEN.001): өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алуды растауға арналған уақыт
өңдеуге қабылдауды растау үшін уақыт
20 мин
жауапты күту уақыты
30 мин
авторластырудың белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастамашы хабар
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер (P.CC.07.MSG.001)
жауап хабарлама
хабардың сәтті өңделгені туралы хабарлама (P.CC.07.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ны қолдану Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру

2. Транзакция общего процесса "Изменение сведений о юридических лицах
в общем реестре владельцев свободных складов" (P.CC.07.TRN.002)
16. Транзакция общего процесса "Изменение сведений о юридических лицах в общем реестре владельцев свободных складов" (P.CC.07.TRN.002) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 5. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 6.
Таблица 6
Описание транзакции общего процесса "Изменение сведений
о юридических лицах в общем реестре владельцев свободных складов"
(P.CC.07.TRN.002)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.TRN.002
2
Наименование транзакции общего процесса
изменение сведений о юридических лицах
в общем реестре владельцев свободных складов
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев свободных складов
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев свободных складов
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о юридических лицах (P.CC.07.BEN.001): обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
30 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения для внесения изменений в общий реестр владельцев свободных складов (P.CC.07.MSG.003)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке сообщения (P.CC.07.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Комиссии)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

2. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.CC.07.TRN.002) жалпы процесінің транзакциясы
16. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.CC.07.TRN.002) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының тиісті мәліметтерді респондентке беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 5-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 6-кестеде берілген.
5-сурет. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.CC.07.TRN.002) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
6-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.CC.07.TRN.002) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.TRN.002
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастамашы операция
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.CC.07.BEN.001): өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алуды растауға арналған уақыт
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
20 мин
жауапты күту уақыты
30 мин
авторластырудың белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастамашы хабар
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер (P.CC.07.MSG.003)
жауап хабар
хабардың сәтті өңделгені туралы хабарлама (P.CC.07.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ны қолдану Комиссияның тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру

3. Транзакция общего процесса "Исключение сведений о юридических
лицах из общего реестра владельцев свободных складов"
(P.CC.07.TRN.003)
17. Транзакция общего процесса "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.TRN.003) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.
Таблица 7
Описание транзакции общего процесса "Исключение сведений
о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов"
(P.CC.07.TRN.003)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.TRN.003
2
Наименование транзакции общего процесса
исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений о юридических лицах для исключения из общего реестра владельцев свободных складов
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений о юридических лицах для исключения из общего реестра владельцев свободных складов
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о юридических лицах (P.CC.07.BEN.001): обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
30 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения для исключения из общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.MSG.004)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке сообщения (P.CC.07.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Комиссии)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

3. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.CC.07.TRN.003) жалпы процесінің транзакциясы
17. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.CC.07.TRN.003) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 6-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде берілген.
6-сурет. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.CC.07.TRN.003) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
7-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.CC.07.TRN.003) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.TRN.003
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастамашы операция
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен алып тастау үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен алып тастау үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.CC.07.BEN.001): өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алуды растауға арналған уақыт
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
20 мин
жауапты күту уақыты
30 мин
авторластырудың белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастамашы хабар
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер (P.CC.07.MSG.004)
жауап хабар
хабардың сәтті өңделгені туралы хабарлама (P.CC.07.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ны қолдану Комиссияның тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру

4. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени
обновления общего реестра владельцев свободных складов"
(P.CC.07.TRN.004)
18. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.TRN.004) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.
Таблица 8
Описание транзакции общего процесса "Получение информации о дате
и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов"
(P.CC.07.TRN.004)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.TRN.004
2
Наименование транзакции общего процесса
получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка запроса информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев свободных складов
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
информация о состоянии общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.BEN.002): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
5 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос информации о состоянии общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.MSG.005)
ответное сообщение
информация о состоянии общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.MSG.006)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Комиссии)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

4. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.07.TRN.004) жалпы процесінің транзакциясы
18. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.07.TRN.004) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының сұрау салуы бойынша респонденттің тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 7-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 8-кестеде берілген.
7-сурет. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.07.TRN.004) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
8-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.07.TRN.004) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.TRN.004
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратты алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастамашы операция
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылу күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат (P.CC.07.BEN.002): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алуды растауға арналған уақыт
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
1 мин
жауапты күту уақыты
5 мин
авторластырудың белгісі
иә
қайталау саны
1
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастамашы хабар
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпаратқа сұрау салу (P.CC.07.MSG.005)
жауап хабар
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат (P.CC.07.MSG.006)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ны қолдану Комиссияның тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру

5. Транзакция общего процесса "Получение сведений о юридических лицах
из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.TRN.005)
19. Транзакция общего процесса "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.TRN.005) выполняется для представления инициатором по запросу респондента соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.
Таблица 9
Описание транзакции общего процесса "Получение сведений
о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов"
(P.CC.07.TRN.005)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.TRN.005
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление сведений
о юридических лицах из общего реестра владельцев свободных складов
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
общий реестр владельцев свободных складов (P.CC.07.BEN.003): сведения отсутствуют общий реестр владельцев свободных складов (P.CC.07.BEN.003): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
5 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений из общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.MSG.010)
ответное сообщение
уведомление об отсутствии сведений в общем реестре владельцев свободных складов (P.CC.07.MSG.009)
сведения из общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.MSG.008)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Комиссии)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
6. Транзакция общего процесса "Получение информации об изменениях,
внесенных в общий реестр владельцев свободных складов"
(P.CC.07.TRN.006)

5. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу" (P.CC.07.TRN.005) жалпы процесінің транзакциясы
19. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу" (P.CC.07.TRN.005) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респонденттің сұрау салуы бойынша тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 8-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 9-кестеде берілген.
8-сурет. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу" (P.CC.07.TRN.005) жалпы процесі транзакциясының орындалу схемасы
9-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу" (P.CC.07.TRN.005) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.TRN.005
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастамашы операция
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерге сұрау салу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі (P.CC.07.BEN.003): мәліметтер жоқ
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі (P.CC.07.BEN.003): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алуды растауға арналған уақыт
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
1 мин
жауапты күту уақыты
5 мин
авторластырудың белгісі
иә
қайталау саны
1
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастамашы хабар
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу (P.CC.07.MSG.010)
жауап хабар
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама (P.CC.07.MSG.009)
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен мәліметтер (P.CC.07.MSG.008)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ны қолдану Комиссияның тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
6. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.07.TRN.006) жалпы процесінің транзакциясы

20. Транзакция общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.TRN.006) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 10.
Таблица 10
Описание транзакции общего процесса "Получение информации об
изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов"
(P.CC.07.TRN.006)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.07.TRN.006
2
Наименование транзакции общего процесса
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев свободных складов
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос информации об изменениях, внесенных
в общий реестр владельцев свободных складов
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление информации об изменениях общего реестра владельцев свободных складов
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
общий реестр владельцев свободных складов (P.CC.07.BEN.003): сведения отсутствуют общий реестр владельцев свободных складов (P.CC.07.BEN.003): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
5 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос информации об изменениях общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.MSG.007)
ответное сообщение
уведомление об отсутствии сведений в общем реестре владельцев свободных складов (P.CC.07.MSG.009) измененные сведения из общего реестра владельцев свободных складов (P.CC.07.MSG.011)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Комиссии)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
21. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 11.

20. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.07.TRN.006) жалпы процесінің транзакциясы респонденттің бастамашының сұрау салуы бойынша тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 9-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 10-кестеде берілген.
9-сурет. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.07.TRN.006) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
10-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.07.TRN.006) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.07.TRN.006
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастамашы операция
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміндегі өзгерістер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі (P.CC.07.BEN.003): мәліметтер жоқ
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі (P.CC.07.BEN.003): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алуды растауға арналған уақыт
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
1 мин
жауапты күту уақыты
5 мин
авторластырудың белгісі
иә
қайталау саны
1
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастамашы хабар
бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміндегі өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу (P.CC.07.MSG.007)
жауап хабар
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама (P.CC.07.MSG.009)
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен өзгертілген мәліметтер (P.CC.07.MSG.011)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ны қолдану Комиссияның тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
VIII. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі
21. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде штаттан тыс жағдайлардың орын алуы ықтимал, мұнда деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізілуі мүмкін емес. Штаттан тыс жағдайлар техникалық іркіліс кезінде, күту уақыты өткен кезде және өзге де жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушының штаттан тыс жағдайдың туындау себептері туралы түсіндірмелер және оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің қолдау қызметіне тиісті сұрау салу жіберу мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайларды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 11-кестеде берілген.

22. Уполномоченный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли.
Таблица 11
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий
при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4

22. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы оған байланысты қате туралы хабарлама алынған хабарды Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің ІХ бөлімінде көрсетілген хабарларды бақылауға қойылатын талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексеру жүргізеді. Көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қатені жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Егер сәйкессіздік анықталмаған жағдайда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы осы штаттан тыс жағдай сипатталған хабарды сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне жібереді.
11-кесте
Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туындаған кездегі әрекеттердің сипаттамасы
1
2
3
4

P.CC.07.EXC.003
в информационной системе инициатора, при обработке ответного сообщения от респондента возникла ошибка
не синхронизированы справочники и классификаторы;
не обновлены
XML-схемы электронных документов и (или) сведений;
внутренняя ошибка при обработке сообщения на стороне инициатора транзакции общего процесса
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса
не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены
XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

P.CC.07.EXC.003
бастамашының ақпараттық жүйесінде респонденттен келіп түскен жауап хабарды өңдеу кезінде қате туындады
анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілмеген; электрондық құжаттардың және (немесе) мәліметтердің XML-схемасы жаңартылмаған; жалпы процесс транзакциясының бастамашысы тарапында хабарды өңдеу кезінде ішкі қате
хабар қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
P.EXC.002
жалпы процестің екіжақты транзакциясының бастамашысы келісілген қайталану саны өткеннен кейін жауап-хабарды алған жоқ
көлік жүйесіндегі техникалық іркіліс немесе бағдарламалық қамтамасыз етудің жүйелік қатесі
хабар қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарлама алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілмеген немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемасы жаңартылмаған
жалпы процестің бастамашысына пайдаланылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды үндестіру немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемасын жаңарту қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар үндестіріліп, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемасы жаңартылса, қабылдайтын қатысушының қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

23. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Общий реестр владельцев свободных складов" (R.CA.CC.07.001), передаваемых в сообщении "Сведения для включения в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.MSG.001), приведены в таблице 12.
Таблица 12
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений)
"Общий реестр владельцев свободных складов" (R.CA.CC.07.001),
передаваемых в сообщении "Сведения для включения в общий реестр
владельцев свободных складов" (P.CC.07.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен присутствовать только
1 экземпляр реквизита "Объект учета реестра владельцев свободных cкладов" (cacdo:RegisterFreeWarehouseDetails)
2
значение реквизита "Код страны, представившей информацию
в реестр" (casdo:RegisterCountryCode) должно содержать значение кода государства-члена, представляющего сведения
3
реквизит "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) должен быть заполнен
4
при заполнении реквизита "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) его значение должно быть больше или равно дате, указанной в реквизите "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate)
5
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должен быть заполнен и совпадать по значению с реквизитом "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate)
6
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполняется
7
если реквизит "Код страны, представившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode) содержит значение "RU", то значение реквизита "Тип документа, подтверждающего включение юридического лица в реестр" (casdo:RegisterDocumentCode) должно быть равным

23. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер" (P.CC.07.MSG.001) хабарында берілетін "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі" (R.CA.CC.07.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 10-кестеде келтірілген.
12-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер" (P.CC.07.MSG.001) хабарында берілетін "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі" (R.CA.CC.07.001) электрондық құжаттарының (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Бос қоймалар иелерінің тізілімін есепке алу объектісі" (cacdo:RegisterFreeWarehouseDetails) деректемесінің 1 ғана данасы болуға тиіс
2
"Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" деректемесінің мәні (casdo:RegisterCountryCode) мәліметтерді ұсынатын мүше мемлекеттің кодының мәнін қамтуы тиіс
3
"Қызметті жүзеге асырудың басталу күні" (casdo:StartActivityDate) деректемесі толтырылуы тиіс
4
"Қызметті жүзеге асырудың аяқталу күні" (casdo:EndActivityDate) деректемесін толтыру кезінде оның мәні "Қызметті жүзеге асырудың басталу күні" (casdo:StartActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен көп немесе оған тең болуы тиіс
5
"Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуы және мәні бойынша "Қызметті жүзеге асырудың басталу күні" (casdo:StartActivityDate) деректемесіне сәйкес болуы тиіс
6
"Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
7

1 или 2
8
реквизит "Признак перерегистрации" (casdo:ReregistrationCode) не заполняется
9
реквизит "Назначение склада" (casdo:WarehouseKindCode) должен иметь значение "3"
10
реквизит "Назначение склада" (casdo:WarehouseKindCode)
не заполняется
11
реквизит "Код вида транспортного средства" (casdo:TransportModeCode) не заполняется
12
реквизит "Почтовый адрес" (cacdo:PostalAddressDetails) должен быть заполнен
13
реквизит "Общая площадь (кв. м)" (casdo:TotalAreaMeasure), если заполнен, не должен быть равен "0"
14
реквизит "Объем помещения (куб. м)" (casdo:CubageMeasure), если заполнен, не должен быть равен "0"
15
реквизит "Код таможенного органа" (casdo:CustomsOfficeCode) должен быть заполнен
16
в общем реестре владельцев свободных складов должна отсутствовать запись, совпадающая одновременно по значению реквизитов "Код страны, представившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode) и "Регистрационный номер юридического лица" (casdo:RegistrationNumberIdentifier)
24. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Общий реестр владельцев свободных складов" (R.CA.CC.07.001), передаваемых в сообщении "Сведения для внесения изменений в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.MSG.003), приведены в таблице 13.
Таблица 13
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений)
"Общий реестр владельцев свободных складов" (R.CA.CC.07.001),
передаваемых в сообщении "Сведения для внесения изменений в общий
реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.MSG.003)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должно присутствовать 2 экземпляра реквизита "Объект учета реестра владельцев свободных cкладов" (cacdo:RegisterFreeWarehouseDetails), содержащие соответственно изменяемые и измененные сведения
2
для изменяемых и измененных сведений значения реквизитов "Код страны, представившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode) и "Регистрационный номер юридического лица" (casdo:RegistrationNumberIdentifier) должны совпадать
3
для изменяемых сведений в общем реестре владельцев свободных складов должна присутствовать запись, совпадающая по значению реквизитов "Код страны, представившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode), "Регистрационный номер юридического лица" (casdo:RegistrationNumberIdentifier), "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) и "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime)
4
для изменяемых сведений реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должен быть заполнен
5
для изменяемых сведений значение реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должно быть больше или равно значению реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) изменяемых сведений
6
для изменяемых сведений дата, указанная в реквизите "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) (если реквизит заполнен) должна быть больше или равна дате, указанной в реквизите "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) изменяемых сведений
7
значения реквизитов "Код таможенного органа" (casdo:CustomsOfficeCode), "Реквизиты организации" (cacdo:RegisterOrganizationDetails) и "Сведения о свободном складе" (cacdo:FreeWarehouseDetails) должны совпадать со значениями соответствующих реквизитов, хранящимися в общем реестре владельцев свободных складов
8
для измененных сведений реквизит "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) должен быть заполнен
9
для измененных сведений значение реквизита "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) должно быть больше значения реквизита "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) изменяемых сведений (если реквизит "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) изменяемых сведений заполнен)
10
для измененных сведений реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должен быть заполнен
11
для измененных сведений значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должно быть больше значения реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) изменяемых сведений
12
реквизит "Код страны, представившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode) должен содержать значение кода государства-члена представляющего информацию
13
если реквизит "Код страны, представившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode) содержит значение "RU", то значение реквизита "Тип регистрационного документа о включении юридического лица в реестр" (casdo:RegisterDocumentCode) должно быть равным

егер "Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемесі "RU" мәнін қамтитын болса, онда "Заңды тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжаттың типі" (casdo:RegisterDocumentCode) деректемесінің мәні 1 немесе 2 тең болуы тиіс
8
"Қайта тіркеу белгісі" (casdo:ReregistrationCode) деректемесі толтырылмайды
9
"Қойманың нысаналы мақсаты" (casdo:WarehouseKindCode) деректемесі "3" мәніне ие болуы тиіс
10
"Қойманың нысаналы мақсаты" (casdo:WarehouseKindCode) деректемесі толтырылмайды
11
"Көлік құралы түрінің коды" (casdo:TransportModeCode) деректемесі толтырылмайды
12
"Пошта мекенжайы" (cacdo:PostalAddressDetails) деректемесі толтырылуы тиіс
13
"Жалпы ауданы (шаршы м)" (casdo:TotalAreaMeasure) деректемесі толтырылған болса, "0" тең болмауы тиіс
14
"Үй-жайдың көлемі (текше м)" (casdo:CubageMeasure) деректемесі толтырылған болса, "0" тең болмауы тиіс
15
"Кеден органының коды" (casdo:CustomsOfficeCode) деректемесі толтырылуы тиіс
16
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде "Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) және "Заңды тұлғаның тіркеу нөмірі" (casdo:RegistrationNumberIdentifier) деректемелерінің мәнімен бір уақытта сәйкес келетін жазба болмауы тиіс
24. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер" (P.CC.07.MSG.003) хабарында берілетін "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі" (R.CA.CC.07.001) электрондық құжаттарының (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 13-кестеде берілген.
13-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер" (P.CC.07.MSG.003) хабарында берілетін "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі" (R.CA.CC.07.001) электрондық құжаттарының (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) тиісінше өзгертілетін және өзгерген мәліметтерді қамтитын "Бос қоймалар иелерінің тізілімін есепке алу объектісі" (cacdo:RegisterFreeWarehouseDetails) деректемесінің 2 данасы болуға тиіс
2
өзгертілетін және өзгертілген мәліметтер үшін "Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) және "Заңды тұлғаның тіркеу нөмірі" (casdo:RegistrationNumberIdentifier) деректемелерінің мәні сәйкес бір-біріне сәйкес келуі тиіс
3
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде өзгертілетін мәліметтер үшін "Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode), "Заңды тұлғаның тіркеу нөмірі" (casdo:RegistrationNumberIdentifier), "Қызметті жүзеге асырудың басталу күні" (casdo:StartActivityDate) және "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемелерінің мәнімен сәйкес келетін жазба болуы тиіс
4
өзгертілетін мәліметтер үшін "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылуы тиіс
5
өзгертілетін мәліметтер үшін "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәні өзгертілетін мәліметтердің "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен көп немесе оған тең болуы тиіс
6
өзгертілетін мәліметтер үшін "Қызметті жүзеге асырудың аяқталу күні" (casdo:EndActivityDate) деректемесінде көрсетілген күн (егер деректеме толтырылған болса) өзгертілетін мәліметтердің "Қызметті жүзеге асырудың басталу күні" (casdo:StartActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен көп немесе оған тең болуы тиіс
7
"Кеден органының коды" (casdo:CustomsOfficeCode), "Ұйым деректемелері" (cacdo:RegisterOrganizationDetails) және "Бос қоймалар туралы мәліметтер" (cacdo:FreeWarehouseDetails) деректемелерінің мәні бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде сақталған тиісті деректемелердің мәнімен сәйкес келуі тиіс
8
өзгертілген мәліметтер үшін "Қызметті жүзеге асырудың басталу күні" (casdo:StartActivityDate) деректемесі толтырылуы тиіс
9
өзгертілген мәліметтер үшін "Қызметті жүзеге асырудың басталу күні" (casdo:StartActivityDate) деректемесінің мәні өзгертілетін мәліметтердің "Қызметті жүзеге асырудың аяқталу күні" (casdo:EndActivityDate) деректемесінің мәнінен көп болуы тиіс (егер өзгертілетін мәліметтердің "Қызметті жүзеге асырудың аяқталу күні" (casdo:EndActivityDate деректемесі толтырылған болса)
10
өзгертілген мәліметтер үшін "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуы тиіс
11
өзгертілген мәліметтер үшін "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні өзгертілетін мәліметтердің "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәнінен көп болуы тиіс
12
"Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемесі ақпаратты ұсынатын мүше мемлекеттің кодының мәнін қамтуы тиіс
13

1 или 2
14
реквизит "Признак перерегистрации" (casdo:ReregistrationCode) не заполняется
15
реквизит "Почтовый адрес" (cacdo:PostalAddressDetails) должен быть заполнен
16
реквизит "Назначение склада" (casdo:WarehouseKindCode) должен иметь значение "3"
17
реквизит "Назначение склада" (casdo:WarehouseKindCode)
не заполняется
18
реквизит "Код вида транспортного средства" (casdo:TransportModeCode) не заполняется
19
реквизит "Общая площадь (кв. м)" (casdo:TotalAreaMeasure), если заполнен, не должен быть равен "0"
20
реквизит "Объем помещения (куб. м)" (casdo:CubageMeasure), если заполнен, не должен быть равен "0"
21
реквизит "Код таможенного органа" (casdo:CustomsOfficeCode) должен быть заполнен
25. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Общий реестр владельцев свободных складов" (R.CA.CC.07.001), передаваемых в сообщении "Сведения для исключения из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.MSG.004), приведены в таблице 14.
Таблица 14
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений)
"Общий реестр владельцев свободных складов" (R.CA.CC.07.001),
передаваемых в сообщении "Сведения для исключения из общего реестра
владельцев свободных складов" (P.CC.07.MSG.004)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) должен быть заполнен
2
дата, указанная в реквизите "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) должна быть больше или равна дате, указанной в реквизите Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate)
3
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должен быть заполнен
4
значение реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должно быть больше или равно значению реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) изменяемых сведений
5
в общем реестре владельцев свободных складов должна присутствовать запись, совпадающая по значению реквизитов "Код страны, представившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode), "Регистрационный номер юридического лица" (casdo:RegistrationNumberIdentifier), "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate), "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime)
6
значения реквизитов "Код таможенного органа" (casdo:CustomsOfficeCode), "Реквизиты организации" (cacdo:RegisterOrganizationDetails) и "Сведения о свободном складе" (cacdo:FreeWarehouseDetails) должны совпадать со значениями соответствующих реквизитов, хранящимися в общем реестре владельцев свободных складов

егер "Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемесі "RU" мәнін қамтыса, онда "Заңды тұлғаның тізілімге енгізілгені туралы тіркеу құжатының типі" (casdo:RegisterDocumentCode) деректемесінің мәні 1 немесе 2 тең болуы тиіс
14
"Қайта тіркеу белгісі" (casdo:ReregistrationCode) деректемесі толтырылмайды
15
"Пошта мекенжайы" (cacdo:PostalAddressDetails) деректемесі толтырылуы тиіс
16
"Қойманың нысаналы мақсаты" (casdo:WarehouseKindCode) деректемесі "3" мәніне ие болуы тиіс
17
"Қойманың нысаналы мақсаты" (casdo:WarehouseKindCode) деректемесі толтырылмайды
18
"Көлік құралы түрінің коды" (casdo:TransportModeCode) деректемесі толтырылмайды
19
"Жалпы ауданы (шаршы м)" (casdo:TotalAreaMeasure) деректемесі толтырылған болса, "0" тең болмауы тиіс
20
"Үй-жайдың көлемі (текше м)" (casdo:CubageMeasure) деректемесі толтырылған болса, "0" тең болмауы тиіс
21
"Кеден органының коды" (casdo:CustomsOfficeCode) деректемесі толтырылуы тиіс
25. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер" (P.CC.07.MSG.004) хабарында берілетін "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі" (R.CA.CC.07.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 14-кестеде берілген.
14-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер" (P.CC.07.MSG.004) хабарында берілетін "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі" (R.CA.CC.07.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
"Қызметті жүзеге асырудың аяқталу күні" (casdo:EndActivityDate) деректемесі толтырылуы тиіс
2
"Қызметті жүзеге асырудың аяқталу күні" (casdo:EndActivityDate) деректемесінде көрсетілген күн "Қызметті жүзеге асырудың басталу күні" (casdo:StartActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен көп немесе оған тең болуы тиіс
3
"Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылуы тиіс
4
"Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәні өзгертілетін мәліметтердің "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен көп немесе оған тең болуы тиіс
5
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде "Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode), "Заңды тұлғаның тіркеу нөмірі" (casdo:RegistrationNumberIdentifier), "Қызметті жүзеге асырудың басталу күні" (casdo:StartActivityDate), "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемелерінің мәнімен сәйкес келетін жазба болуы тиіс
6
"Кеден органының коды" (casdo:CustomsOfficeCode), "Ұйым деректемелері" (cacdo:RegisterOrganizationDetails) және "Бос қойма туралы мәліметтер" (cacdo:FreeWarehouseDetails) деректемелерінің мәндері бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінде сақталған тиісті деректемелердің мәніне сәйкес келуге тиіс

26. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации о состоянии общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.MSG.005), приведены в таблице 15.
Таблица 15
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений)
"Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в
сообщении "Запрос информации о состоянии общего реестра владельцев
свободных складов" (P.CC.07.MSG.005)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime)
не заполняется
27. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации об изменениях общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.MSG.007), приведены в таблице 16.
Таблица 16
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений)
"Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в
сообщении "Запрос информации об изменениях общего реестра владельцев
свободных складов" (P.CC.07.MSG.007)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) должен содержать дату и время актуализации сведений общего реестра в уполномоченном органе государства-члена, начиная с которых должны быть представлены измененные сведения общего реестра владельцев свободных складов
2
реквизит "Код страны" (csdo:CountryCode) заполняется при представлении сведений по выбранным государствам-членам
28. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос сведений из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.MSG.010), приведены в таблице 17.
Таблица 17
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений)
"Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в
сообщении "Запрос сведений из общего реестра владельцев свободных
складов" (P.CC.07.MSG.010)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Код страны" (csdo:CountryCode) заполняется при представлении сведений по выбранным государствам-членам
УТВЕРЖДЕНО
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 1 ноября 2016 года № 136
Описание
форматов и структур электронных документов и сведений,
используемых для реализации средствами интегрированной
информационной системы внешней и взаимной торговли общего
процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра
владельцев свободных складов"
I. Общие положения

26. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.07.MSG.005) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 15-кестеде көрсетілген.
15-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.07.MSG.005) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
"Жаңартылу күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі толтырылмайды
27. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміндегі өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.07.MSG.007) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 16-кестеде берілген.
16-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміндегі өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.07.MSG.007) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
"Жаңартылу күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі мүше мемлекеттің уәкілетті органындағы жалпы тізілім мәліметтерін өзекті етудің күні мен уақытын қамтуы тиіс, сол кезден бастап бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері ұсынылуы тиіс
2
"Ел коды" (csdo:CountryCode) деректемесі таңдалған мүше мемлекеттер бойынша мәліметтерді ұсынған кезде толтырылады
28. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.07.MSG.010) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 17-кестеде берілген.
17-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.07.MSG.010) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдамасы
1
"Ел коды" (csdo:CountryCode) деректемесі таңдалған мүше мемлекеттер бойынша мәліметтерді ұсынған кезде толтырылады
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 1 қарашадағы
№ 136 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының СИПАТТАМАСЫ
I. Жалпы ережелер

1. Настоящее Описание разработано в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза:
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 декабря 2012 г. № 271 "О формировании общих реестров лиц, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела, владельцев свободных складов, резидентов (участников) свободных (специальных, особых) экономических зон";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев свободных складов" (далее – общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.

1. Осы Сипаттама Еуразиялық экономикалық одақтың құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кеден ісі саласында қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың, бос қоймалар иелерінің, еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ резиденттерінің (қатысушыларының) жалпы тізілімін қалыптастыру туралы" 2012 жылғы 11 желтоқсандағы № 271 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және оларды сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Сипаттама "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Сипаттама жалпы процесс рәсімдерін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) дерекетемелерге дейін иерархияның барлық деңгейлері ескеріліп, толық деректемелік құрамы көрсетіле отырып, кесте нысанында келтіріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерінің (бұдан әрі – деректемелер) және деректер моделі элементтерінің нақты сәйкестігі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) құрылады:
"иерархиялық нөмір" ‒ деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөзбен белгіленуі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректемеге сәйкес келетін деректер моделіндегі деректер элементінің сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің сөзбен сипатталуы;
"көп." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталану міндеттілігі (опциондығы) мен саны.

7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания под реквизитом понимается единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.

7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілемелер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталануға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен аспай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опционды, қайталануға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционды, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опционды, m реттен аспай қайталануы мүмкін (m > 1).
III. Негізгі ұғымдар
8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін деректеме деп белгілі бір контексте ажырамайтын болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі түсініледі.

Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын "деректердің базистік моделі", "деректер моделі", "нысаналық сала деректерінің моделі", "нысаналық сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және оларды сипаттау әдістемесінде айқындалған мағыналарда қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев свободных складов", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 136.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 136 шешімімен бекітілген "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мағыналарда қолданылады.

В таблицах 4, 7 и 10 настоящего Описания под Регламентом информационного взаимодействия понимается Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев свободных складов", утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 136.
IV. Структуры электронных документов и сведений

Осы Сипаттаманың 4, 7 және 10-кестелеріндегі Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 136 шешімімен бекітілген "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

9. Перечень структур электронных документов и сведений приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень структур электронных документов и сведений
№ п/п
Идентификатор
Имя
Пространство имен
1
2
3
4
1
Структуры электронных документов и сведений
в базисной модели
1.1
R.006
уведомление о результате обработки
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
1.2
R.007
состояние актуализации общего ресурса
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
2
Структуры электронных документов и сведений
в предметной области "Таможенное администрирование"
2.1
R.CA.CC.07.001
общий реестр владельцев свободных складов
urn:EEC:R:CA:CC:07:RegisterFreeWarehouse:v1.0.0
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 136.
1. Структуры электронных документов и сведений в базисной модели

9. Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізбесі 1-кестеде берілген.
1-кесте
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізбесі
р/с №
Сәйкестендіргіш
Аты
Аттар кеңістігі
1
2
3
4
1
Электрондық құжаттар мен мәліметтердің базистік модельдегі құрылымдары
1.1
R.006
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
1.2
R.007
жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
2
"Кедендік әкімшілендіру" нысаналық саласындағы электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары
2.1
R.CA.CC.07.001
бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі
urn:EEC:R:CA:CC:07:RegisterFreeWarehouse:v1.0.0
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" деген символдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 136 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
1. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің базистік модельдегі құрылымдары

Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 136.
11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" деген символдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 136 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
11. Импортталатын аттар кеңістігі 3-кестеде берілген.
3-кесте
Импортталатын аттар кеңістігі
р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 136.
12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений)
"Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии
с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии
с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии со стандартом ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии со стандартом ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:LanguageCode)
кодовое обозначение естественного языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка

Импортталатын аттар кеңістіктеріндегі "X.X.X" деген символдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 136 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде берілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R006) электрондық құжат (мәліметтер) құрлымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректердің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтердің мәндері салаларымен анықталады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарын кодпен белгіленуі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3.  Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) нақты сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 стандартына сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші, оған жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылды
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 стандартына сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
8601-2001 ИСО МемСТ сәйкес күннің және уақыттың белгіленуі
1
1.6.  Тіл коды
(csdo:‌Language‌Code)
табиғи тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)

1.6. Код языка
(csdo:LanguageCode)
кодовое обозначение естественного языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка
в соответствии со стандартом ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время обновления
(csdo:UpdateDateTime)
дата и время обновления общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
3. Код страны
(csdo:CountryCode)
кодовое обозначение страны, предоставившей сведения
в общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00001
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии
с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза

1.6. Тіл коды
(csdo:‌Language‌Code)
табиғи тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Жаңарту күні мен уақыты
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
жалпы ресурсты (тізілімді, тізбені, дерекқорды) жаңарту күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
8601–2001 ИСО МемСТ  сәйкес күннің және уақыттың белгіленуі
0..1
3. Елдің коды
(csdo:‌Country‌Code)
жалпы ресурсқа (тізілімге, тізбеге, дерекқорға) мәліметтер ұсынған елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00001
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)
Кеден одағы комиссиясының

Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 136.
18. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Общий реестр владельцев свободных складов" (R.CA.CC.07.001) приведен в таблице 10.
Таблица 10
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений)
"Общий реестр владельцев свободных складов" (R.CA.CC.07.001)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии со стандартом ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии со стандартом ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1

Импортталатын аттар кеңістігіндегі "X.X.X" деген символдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 136 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі және нысаналық сала деректерінің моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
18. "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі" (R.CA.CC.07.001) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 10-кестеде берілген
10-кесте
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі" (R.CA.CC.07.001) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көп.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтердің мәндері салаларымен анықталады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарын кодпен белгіленуі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) нақты сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 стандартына сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші, оған жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылды
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 стандартына сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
8601-2001 ИСО МемСТ сәйкес күннің және уақыттың белгіленуі
1

1.6. Код языка
(csdo:)
кодовое обозначение естественного языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии со стандартом
ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Объект учета реестра владельцев свободных cкладов
(cacdo:Details)
сведения об объекте реестра владельцев свободных складов
M.CA.CDE.00076
cacdo:(M.CA.CDT.00070)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.1. Код страны, представившей информацию в реестр
(casdo:)
кодовое обозначение страны, представившей информацию
M.CA.SDE.00061
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
2.2. Документ, подтверждающий включение юридического лица в реестр (cacdo:)
сведения о документе, подтверждающем включение юридического лица в реестр
M.CA.CDE.00078
cacdo:(M.CA.CDT.00072)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.2.1. Регистрационный номер юридического лица
(casdo:RegistrationNumberIdentifier)
регистрационный номер юридического лица согласно реестру
M.CA.SDE.00062
casdo:(M.CA.SDT.00020)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 25
1
2.2.2. Дата документа
(csdo:)
дата подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.2.3. Тип документа, подтверждающего включение юридического лица в реестр
(casdo:)
тип документа, подтверждающего включение юридического лица в реестр
M.CA.SDE.00152
casdo:(M.CA.SDT.00019)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 1
0..1
2.2.4. Признак перерегистрации
(casdo:)
кодированное обозначение признака перерегистрации
M.CA.SDE.00001
casdo:(M.CA.SDT.00125)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
0..1
2.3. Код таможенного органа
(casdo:)
код таможенного органа в соответствии с классификаторами таможенных органов, применяемыми в государствах – членах Евразийского экономического союза
M.CA.SDE.00034
casdo:Type (M.CA.SDT.00025)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).

1.6. Тіл коды
(csdo:‌Language‌Code)
табиғи тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Бос қоймалар иелерінің тізілімін есепке алу объектісі
(cacdo:‌Register‌Free‌Warehouse‌Details)
бос қоймалар иелері тізілімінің объектісі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00076
cacdo:‌Register‌Free‌Warehouse‌Details‌Type (M.CA.CDT.00070)
Салынған элементтердің мәндері салаларымен анықталады
1..*
2.1. Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды
(casdo:‌Register‌Country‌Code)
ақпарат ұсынған елдің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00061
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)
Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі №378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдері сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
Шаблон: [A-Z]{2}
1
2.2. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo:‌Register‌Document‌Details)
заңды тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00078
cacdo:‌Register‌Document‌Details‌Type (M.CA.CDT.00072)
Салынған элементтердің мәндері салаларымен анықталады
1
2.2.1. Заңды тұлғаның тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Identifier)
тізілімге сәйкес заңды тұлғаның тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
casdo:‌Variable25‌Identifier‌Type (M.CA.SDT.00020)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 25
1
2.2.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжатқа қол қою, оны бекіту және тіркеу күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
8601–2001 ИСО МемСТ сәйкес күнді белгілеу
1
2.2.3. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжаттың типі
(casdo:‌Register‌Document‌Code)
заңды тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжаттың типі
M.CA.SDE.00152
casdo:‌Code1‌Code‌Type (M.CA.SDT.00019)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
2.2.4. Қайта тіркеу белгісі
(casdo:‌Reregistration‌Code)
қайта тіркеу белгісінің кодталған белгіленуі
M.CA.SDE.00001
casdo:‌Reregistration‌Code‌Type (M.CA.SDT.00125)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
0..1
2.3. Кеден органының коды
(casdo:‌Customs‌Office‌Code)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде қолданылатын кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының коды
M.CA.SDE.00034
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
2.4. Реквизиты организации
(cacdo:)
сведения о реквизитах юридического лица, включенного в реестр
M.CA.CDE.00080
cacdo:(M.CA.CDT.00073)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.4.1. Реквизиты организации
(ccdo:)
совокупность основных реквизитов юридического лица
M.CDE.00015
ccdo:OrganizationDetailsType (M.CDT.00015)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны регистрации юридического лица
M.SDE.00001
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.2. Наименование организации
(csdo:)
полное наименование юридического лица
M.SDE.00022
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.3. Краткое наименование организации
(csdo:OrganizationBriefName)
сокращенное наименование юридического лица
M.SDE.00089
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.4. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрировано юридическое лицо
M.SDE.00090
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.5. Идентификатор организации
(csdo:)
уникальный идентификатор организации в реестре юридических лиц страны регистрации юридического лица
M.SDE.00024
csdo:OrganizationIdType (M.SDT.00024)
Значение идентификатора в соответствии с правилами учета юридических лиц, принятыми в стране регистрации юридического лица.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.6. Код организации
(csdo:)
классификационный код юридического лица, предназначенный для целей статистического учета
M.SDE.00032
csdo:OrganizationCodeType (M.SDT.00032)
Значение кода в соответствии с правилами формирования кодов предприятий и организаций, принятыми в стране регистрации юридического лица. Длина: 8 или 10 символов.
Шаблон: \d{8}|\d{10}
0..1
*.7. Код языка
(csdo:)
язык заполнения реквизитов юридического лица
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии со стандартом ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
2.4. Ұйымның деректемелері
(cacdo:‌Register‌Organization‌Details)
тізілімге енгізілген заңды тұлғалардың деректемелері туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00080
cacdo:‌Register‌Organization‌Details‌Type (M.CA.CDT.00073)
Салынған элементтердің мәндері салаларымен анықталады
1
2.4.1. Ұйымның деректемелері
(ccdo:‌Organization‌Details)
заңды тұлғаның негізгі деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.00015
ccdo:‌Organization‌Details‌Type (M.CDT.00015)
Салынған элементтердің мәндері салаларымен анықталады
1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Country‌Code)
заңды тұлғаны тіркейтін елді кодпен белгіленуі
M.SDE.00001
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)
Кеден одағы комиссиясының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі №378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдері сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.2. Ұйымның атауы
(csdo:‌Organization‌Name)
заңды тұлғаның толық атауы
M.SDE.00022
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.3. Ұйымның қысқаша атауы
(csdo:‌Organization‌Brief‌Name)
заңды тұлғаның қысқартылған атауы
M.SDE.00089
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
заңды тұлға тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.5. Ұйымның сәйкестендіргіші (csdo:‌Organization‌Id)
заңды тұлғаны тіркеген елдің заңды тұлғалар тізіліміндегі ұйымның бірегей сәйкестендіргіші
M.SDE.00024
csdo:‌Organization‌Id‌Type (M.SDT.00024)
Заңды тұлғаны тіркеу елінде қабылданған заңды тұлғаларды есепке алу қағидалара сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.6. Ұйымның коды
(csdo:‌Organization‌Code)
статистикалық есепке алу мақсаттарына арналған заңды тұлғаның сыныптау коды
M.SDE.00032
csdo:‌Organization‌Code‌Type (M.SDT.00032)
Заңды тұлғаны тіркеу елінде қабылданған кәсіпорындар мен ұйымдардың кодтарын қалыптастыру қағидаларына сәйкес кодтың мәні. Ұзындығы: 8 немесе 10 символ.
Шаблон: \d{8}|\d{10}
0..1
*.7. Тіл коды
(csdo:‌Language‌Code)
заңды тұлғаның деректемелерін толтыру тілі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1

2.4.2. Налогоплательщик
(ccdo:)
совокупность реквизитов, присвоенных налоговой службой юридическому или физическому лицу
M.CDE.00019
ccdo:TaxpayerDetailsType (M.CDT.00019)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:)
идентификатор юридического или физического лица в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:TaxpayerIdType (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами регистрации юридических и физических лиц в налоговых органах, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Шаблон: \d{8,13}|\d{14}
1
*.2. Код причины постановки на учет
(csdo:TaxRegistrationReasonCode)
код, идентифицирующий причину постановки организации на налоговый учет
M.SDE.00030
csdo:Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
2.4.3. Адрес
(ccdo:)
адрес регистрации юридического лица
M.CDE.00001
ccdo:AddressDetailsType (M.CDT.00001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00001
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.2. Код территории
(csdo:)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Значение кода в соответствии с правилами формирования кодов территорий, принятыми в стране нахождения.
Шаблон: \d{2,17}
0..1
*.3. Почтовый индекс (csdo:)
последовательность букв или цифр, добавляемая к почтовому адресу с целью облегчения сортировки корреспонденции, в том числе автоматической
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.4. Регион
(csdo:)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район
(csdo:)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город
(csdo:)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт (csdo:)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица
(csdo:)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Адрес в свободной форме
(csdo:AddressText)
набор элементов адреса, представленных в свободной форме в виде текста
M.SDE.00005

2.4.2. Салық төлеуші
(ccdo:‌Taxpayer‌Details)
заңды немесе жеке тұлғаға салық қызметі берген деректемелердің жиынтығы
M.CDE.00019
ccdo:‌Taxpayer‌Details‌Type (M.CDT.00019)
Салынған элементтердің мәндері салаларымен анықталады
1
*.1. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеушіні тіркеген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі заңды немесе жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Салық төлеушіні тіркеу елінде қабылданған, салық органдарында заңды және жеке тұлғаларды тіркеу қағидаларына сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: \d{8,13}|\d{14}
1
*.2. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
ұйымды салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
2.4.3. Мекенжай
(ccdo:‌Address‌Details)
заңды тұлғаны тіркеу мекенжайы
M.CDE.00001
ccdo:‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00001)
Салынған элементтердің мәндері салаларымен анықталады
1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Country‌Code)
елді кодпен белгіленуі
M.SDE.00001
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)
Кеден одағы комиссиясының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі №378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдері сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.2. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Болу елінде қабылданған аумақтар кодын қалыптастыру қағидаларына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2,17}
0..1
*.3. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
корреспонденцияны іріктеуді, оның ішінде автоматты түрде іріктеуді жеңілдету мақсатында пошта мекенжайына қосылатын әріптердің немесе цифрлардың реттілігі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қала инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.11. Еркін нысандағы мекенжай
(csdo:‌Address‌Text)
мәтін түріндегі еркін нысанда ұсынылған мекенжай элементтерінің жиыны
M.SDE.00005

csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
2.5.2. Назначение склада
(casdo:)
назначение склада:
1 – склад временного хранения;
2 – таможенный склад;
3 – свободный склад
M.CA.SDE.00100
casdo:(M.CA.SDT.00019)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 1
1
2.5.3. Тип склада (casdo:)
тип склада:
0 – открытый;
1 – закрытый
M.CA.SDE.00080
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
2.5.4. Общая площадь (кв. м)
(casdo:)
общая площадь (кв. м)
M.CA.SDE.00075
casdo:.2(M.CA.SDT.00530)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 10.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код в соответствии с Рекомендацией № 20 Европейской экономической комиссии Организации объединенных наций "Коды для единиц измерения, используемых в международной торговле".
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
0..1
2.5.5. Объем помещения
(куб. м)
(casdo:CubageMeasure)
объем помещения (куб. м)
M.CA.SDE.00067
casdo:.1(M.CA.SDT.00030)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 10.
Макс. кол-во дроб. цифр: 1
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код в соответствии с Рекомендацией № 20 Европейской экономической комиссии Организации объединенных наций "Коды для единиц измерения, используемых в международной торговле".
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
0..1
2.5.6. Код вида транспортного средства
(casdo:TransportModeCode)
код вида транспортного средства в соответствии
с классификатором видов транспорта и транспортировки товаров
M.CA.SDE.00077
casdo:TransportModeCodeType (M.CA.SDT.00039)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 2
0..*
2.5.7. Описание вида деятельности, осуществляемой на территории склада
(casdo:)
сведения о виде деятельности, осуществляемой на территории склада
M.CA.SDE.00154
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..*
2.5.8. Иные сведения (csdo:)
дополнительная информация
M.SDE.00046
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
2.6.?Дата начала осуществления деятельности
(casdo:StartActivityDate)
дата начала осуществления деятельности (1-й день действия, в том числе после временного прекращения (приостановления))
M.CA.SDE.00068
bdt:DateType (M.BDT.00005)

csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
2.5.2. Қойманың нысаналы мақсаты
(casdo:‌Warehouse‌Kind‌Code)
қойманың нысаналы мақсаты:
1 – уақытша сақтау қоймасы;
2 – кеден қоймасы;
3 – бос қойма
M.CA.SDE.00100
casdo:‌Code1‌Code‌Type (M.CA.SDT.00019)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
1
2.5.3. Қойма типі
(casdo:‌Type‌Warehouse‌Indicator)
қойма типі:
0 – ашық;
1 – жабық
M.CA.SDE.00080
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (шындық) немесе "false" (жалған)
0..1
2.5.4. Жалпы ауданы (шаршы м)
(casdo:‌Total‌Area‌Measure)
жалпы ауданы (шаршы м)
M.CA.SDE.00075
casdo:‌Fraction‌Number10.2‌Measure‌Type (M.CA.SDT.00530)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 10.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Біріккен Ұлттар Ұйымының Еуропалық экономикалық комиссиясының "Халықаралық саудада қолданылатын өлшем бірліктерге арналған кодтар" №20 Ұсынымына сәйкес әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
0..1
2.5.5. Үй-жайдың көлемі (текше м)
(casdo:‌Cubage‌Measure)
үй-жайдың көлемі (текше м)
M.CA.SDE.00067
casdo:‌Fraction‌Number10.1‌Measure‌Type (M.CA.SDT.00030)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 10.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 1
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Біріккен Ұлттар Ұйымының Еуропалық экономикалық комиссиясының "Халықаралық саудада қолданылатын өлшем бірліктерге арналған кодтар" №20 Ұсынымына сәйкес әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
0..1
2.5.6. Көлік құралы түрінің коды
(casdo:‌Transport‌Mode‌Code)
көлік және тауарларды тасымалдау түрлерінің сыныптауышына сәйкес көлік құралы түрінің коды
M.CA.SDE.00077
casdo:‌Transport‌Mode‌Code‌Type (M.CA.SDT.00039)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 2
0..*
2.5.7. Қойма аумағында жүзеге асырылатын қызметтің түрінің сипаттамасы
(casdo:‌Warehouse‌Activity‌Description‌Text)
қойма аумағында жүзеге асырылатын қызметтің түрі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00154
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..*
2.5.8. Өзге де мәліметтер
(csdo:‌Additional‌Info‌Text)
қосымша ақпарат
M.SDE.00046
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..*
2.6. Қызметті жүзеге асырудың басталу күні
(casdo:‌Start‌Activity‌Date)
қызметті жүзеге асырудың басталу күні (әрекеттің 1-і күні, оның ішінде уақытша тоқтатудан (тоқтатудан) кейін)
M.CA.SDE.00068
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)

Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.7. Дата окончания осуществления деятельности
(casdo:EndActivityDate)
дата окончания осуществления деятельности (последний день действия, в том числе по причине временного прекращения)
M.CA.SDE.00040
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.8. Состояние записи общего ресурса
(ccdo:ils)
совокупность технологических сведений о записи общего ресурса
M.CDE.00032
ccdo:(M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.8.1. Период действия
(ccdo:)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Начальная дата и время
(csdo:StartDateTime)
дата и время начала действия
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.2. Конечная дата и время
(csdo:EndDateTime)
дата и время окончания действия
M.SDE.00134
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.8.2. Дата и время обновления
(csdo:UpdateDateTime)
дата и время обновления записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 1 ноября 2016 года № 136
Порядок
присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и
использование общего реестра владельцев свободных складов"
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 декабря 2012 г. № 271 "О формировании общих реестров лиц, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела, владельцев свободных складов, резидентов (участников) свободных (специальных, особых) экономических зон";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";

8601-2001 ИСО МемСТ сәйкес күннің белгіленуі
1
2.7. Қызметті жүзеге асырудың аяқталу күні
(casdo:‌End‌Activity‌Date)
қызметті жүзеге асырудың аяқталу күні (әрекеттің соңғы күні, оның ішінде уақытша тоқтату себебінен)
M.CA.SDE.00040
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
8601-2001 ИСО МемСТ сәйкес күннің белгіленуі
0..1
2.8. Жалпы ресурс жазбасының жай-күйі
(ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details)
жалпы ресурсты жазу туралы технологиялық мәліметтердің жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details‌Type (M.CDT.00033)
Салынған элементтердің мәндері салаларымен анықталады
1
2.8.1. Қолданыста болу кезеңі
(ccdo:‌Validity‌Period‌Details)
жалпы ресурс (тізілім, тізбе, деректер базасы) жазбасының қолданыста болу кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
Салынған элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
*.1. Бастапқы күні мен уақыты
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
әрекеттің басталу күні мен уақыты
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
8601-2001 ИСО МемСТ сәйкес күннің және уақыттың белгіленуі
0..1
*.2. Соңғы күні мен уақыты
(csdo:‌End‌Date‌Time)
әрекеттің аяқталу күні мен уақыты
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
8601-2001 ИСО МемСТ сәйкес күннің және уақыттың белгіленуі
0..1
2.8.2. Жаңартылу күні мен уақыты
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
жалпы ресурс (тізілім, тізбе, деректер базасы) жазбасының жаңартылу күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
8601-2001 ИСО МемСТ сәйкес күннің және уақыттың белгіленуі
0..1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 1 қарашадағы
№ 136 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу ТӘРТІБІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Қызметін кеден ісі саласында жүзеге асыратын тұлғалардың, бос қоймалар иелерінің, еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ резиденттерінің (қатысушыларының) жалпы тізілімін қалыптастыру туралы" 2012 жылғы 11 желтоқсандағы № 271 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к информационному взаимодействию при присоединении нового участника к общему процессу "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07) (далее – общий процесс).
3. Процедуры, определенные в настоящем Порядке, выполняются участником взаимодействия одномоментно либо на протяжении определенного периода времени при присоединении нового участника к общему процессу.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли" – технические, технологические, методические и организационные документы, разрабатываемые и утверждаемые Евразийской экономической комиссией в соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом Союзе от 29 мая 2014 года);
"технологические документы, регламентирующие информационное взаимодействие при реализации общего процесса" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, указанный в пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200;
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев свободных складов", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 136 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
5. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур присоединения к общему процессу приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
присоединяется к общему процессу, получает и синхронизирует необходимые справочники и классификаторы, осуществляет ведение национального реестра владельцев свободных складов, представляет в Евразийскую экономическую комиссию сведения для формирования общего реестра владельцев свободных складов
уполномоченный орган
государства – члена Союза

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" (Р.СС.07) жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) жаңа қатысушыны қосу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Тәртіпте айқындалған рәсімдерді өзара іс-қимылға қатысушы жалпы процеске жаңа қатысушының қосылуы кезінде бір мезетте не белгілі бір уақыт кезеңі ішінде орындайды.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия әзірлейтін және бекітетін техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;
"жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көрсетілген, технологиялық құжаттардың үлгілік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 136 шешімімен бекітілген "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
5. Өзара іс-қимылға қатысушылардың жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындауы кезіндегі рөлдері 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдері
р/с №
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
жалпы процеске қосылады, қажетті анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алады және оларды үйлесімді етеді, бос қоймалар иелерінің ұлттық тізілімін жүргізуді жүзеге асырады, Еуразиялық экономикалық комиссияға бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру үшін мәліметтер ұсынады

(P.CC.03.ACT.001)
2
Администратор общего реестра владельцев свободных складов
предоставляет присоединяющемуся участнику общего процесса доступ к справочникам и классификаторам, принимаемым (утверждаемым) Евразийской экономической комиссией, а также отвечает за обеспечение процесса формирования, ведения и использования общего реестра владельцев свободных складов
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
V. Описание процедуры присоединения
1. Общие требования
6. Процедура присоединения к общему процессу начинается назначением в каждом государстве – члене Союза (далее – государство-член) уполномоченного органа, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса, и направлением этой информации в Евразийскую экономическую комиссию (далее – Комиссия).
7. Уполномоченный орган государства-члена, ответственный за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса, осуществляет выбор одной из возможных схем взаимодействия и информирует Комиссию о сделанном выборе:
а) обмен сведениями между присоединяющимся участником общего процесса и администратором общего реестра владельцев свободных складов осуществляется в соответствии с технологическими документами, регламентирующими информационное взаимодействие при реализации общего процесса (далее – постоянная схема взаимодействия);
б) обмен сведениями между присоединяющимся участником общего процесса и администратором общего реестра владельцев свободных складов осуществляется в соответствии с требованиями, указанными в подразделе 2 настоящего раздела (далее – взаимодействие по временной схеме);
в) обмен сведениями между присоединяющимся участником общего процесса и администратором общего реестра владельцев свободных складов осуществляется в соответствии с требованиями, указанными в Технических условиях формирования структур электронных общих реестров (таможенных представителей, таможенных перевозчиков, владельцев складов временного хранения, владельцев таможенных складов), утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 декабря 2012 г. № 271 (далее – унаследованная схема взаимодействия);
г) информирование уполномоченным органом государства-члена, ответственным за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса, Комиссию о выбранной схеме взаимодействия.
8. До выполнения процедуры присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены необходимые для реализации общего процесса и обеспечения информационного взаимодействия требования, определенные документами, применяемыми при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли, а также требования законодательства государства-члена, уполномоченный орган которого присоединяется к общему процессу, регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента государства-члена, в том числе подключение информационной системы присоединяющегося участника общего процесса к национальному сегменту государства-члена, если такое подключение не было осуществлено ранее.

Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.CC.03.ACT.001)
2
Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің әкімшісі
жалпы процеске қосылатын қатысушының Еуразиялық экономикалық комиссия қабылдаған (бекіткен) анықтамалықтар мен сыныптауыштарға қолжетімділігін ұсынады, сондай-ақ бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану процесін қамтамасыз етуге жауап береді
Еуразиялық экономикалық комиссия
(P.ACT.001)
V. Қосылу рәсімдерінің сипаттамасы
1. Жалпы талаптар
6. Жалпы процеске қосылу әрбір Одаққа мүше мемлекетте жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты уәкілетті органды тағайындаудан және осы ақпаратты Еуразиялық экономикалық комиссияға (бұдан әрі – Комиссия) жіберуден басталады.
7. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органы өзара іс-қимылдың ықтимал схемаларының бірін таңдауды жүзеге асырады және жасалған таңдау жөнінде Комиссияға хабар береді:
а) жалпы процеске қосылатын қатысушы мен бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің әкімшісі арасында мәліметтер алмасу жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттарға сәйкес жүзеге асырылады (бұдан әрі –тұрақты өзара іс-қимыл схемасы);
б) жалпы процеске қосылатын қатысушы мен бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің әкімшісі арасында мәліметтер алмасу осы бөлімнің 2-кіші бөлімінде көрсетілген талаптарға сәйкес жүзеге асырылады (бұдан әрі – уақытша схема бойынша өзара іс-қимыл);
в) жалпы процеске қосылатын қатысушы мен бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің әкімшісі арасындағы мәліметтер алмасу Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 11 желтоқсандағы № 271 шешімімен бекітілген Электрондық жалпы тізілімдердің құрылымдарын (кеден өкілдерін, кедендік тасымалдаушыларды, уақытша сақтау қоймаларының иелерін, кеден қоймаларының иелерін) қалыптастырудың техникалық шарттарында көрсетілген талаптарға сәйкес жүзеге асырылады (бұдан әрі – мұрагерлікке берілген өзара іс-қимыл схемасы);
г) жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органының Комиссияға таңдалған іс-қимыл схемасы туралы хабарлауы.
8. Жалпы процеске қосылатын қатысушы жалпы процеске қосылу рәсімін орындағанға дейін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттарда айқындалған, жалпы процесті іске асыру және ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін қажетті талаптарды, сондай-ақ мүше мемлекеттің ұлттық сегменті шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін, оның ішінде жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін, егер мұндай қосылу бұған дейін жүзеге асырылмаса, мүше мемлекеттің ұлттық сегментіне қосуды регламенттейтін, уәкілетті органы жалпы процеске қосылатын мүше мемлекеттің заңнамасының талаптарын орындауға тиіс.

9. Выполнение процедуры присоединения к общему процессу осуществляется в следующем порядке:
а) синхронизация информации справочников и классификаторов, указанных в разделе VII Правил информационного взаимодействия;
б) передача сведений из национального реестра владельцев свободных складов (далее – национальный реестр) присоединяющимся участником общего процесса администратору общего реестра владельцев свободных складов;
в) подтверждение администратором общего реестра владельцев свободных складов факта получения и обработки сведений из национального реестра.
10. Присоединяющийся участник общего процесса формирует и представляет администратору общего реестра владельцев свободных складов актуальные сведения из национального реестра для первоначального включения в общий реестр владельцев свободных складов.
11. Сведения из национального реестра представляются в виде XML-документа. Структура и реквизитный состав передаваемого
XML-документа, содержащего сведения из национального реестра, должны соответствовать структуре электронного документа (сведений) "Общий реестр владельцев свободных складов" (R.CA.CC.07.001), приведенной в Описании форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев свободных складов", утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 136.
12. При заполнении отдельных реквизитов XML-документа, содержащего сведения из национального реестра, соблюдаются требования, установленные Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев свободных складов", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 136, в отношении сведений, передаваемых в сообщении "Сведения для включения в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.MSG.001), с учетом следующих особенностей:
а) к заполнению отдельных реквизитов XML-документа, содержащего сведения из национального реестра, не применяются требования, имеющие коды 1 и 6;
б) для реквизита "Код электронного документа (сведений)"
(csdo:EDocCode) устанавливается значение "R.CA.CC.07.001";
в) для реквизита "Код сообщения общего процесса"

9. Жалпы процеске қосылу рәсімін орындау мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
а) Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген анықтамалықтар мен сыныптауыштардағы ақпаратты үйлесімді ету;
б) бос қоймалар иелерінің ұлттық тізілімінен (бұдан әрі – ұлттық тізілім) мәліметтерді жалпы процеске қосылатын қатысушының бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің әкімшісіне беруі;
в) бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі әкімшісінің ұлттық тізілімнен мәліметтерді алу және өңдеу фактісін растауы.
10. Жалпы процеске қосылатын қатысушы бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне бастапқы енгізу үшін ұлттық тізілімнен өзекті мәліметтерді қалыптастырады және бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің әкімшісіне ұсынады.
11. Ұлттық тізілімнен мәліметтер XML-құжаты түрінде ұсынылады. Ұлттық тізілімнен мәліметтерді қамтитын, ұсынылатын XML-құжаттың құрылымы мен деректемелік құрамы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 136 шешімімен бекітілген "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында келтірілген "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі" (R.CA.CC.07.001) электрондық құжатының (мәліметтердің) құрылымына сәйкес келуге тиіс.
12. Ұлттық тізілімнен мәліметтерді қамтитын XML-құжатының жекелеген деректемелерін толтыру кезінде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 136 шешімімен бекітілген "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер" (P.CC.07.MSG.001) хабарында берілетін мәліметтерге қатысты белгіленген талаптар мынадай ерекшеліктер ескеріле отырып сақталады:
а) ұлттық тізілімнен мәліметтерді қамтитын XML-құжатының жекелеген деректемелерін толтыруға 1 және 6 кодтары бар талаптар қолданылмайды;
б) "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды" (csdo:EDocCode) деректемесі үшін "R.CA.CC.07.001" мәні белгіленеді;

(csdo:InfEnvelopeCode) устанавливается значение "P.CC.07.MSG.000";
г) в случае если заполняется реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime), его значение должно быть больше или равно значению реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime).
13. Администратор общего реестра владельцев свободных складов подтверждает получение и обработку сведений из национального реестра. В случае отсутствия ошибок администратор общего реестра владельцев свободных складов вносит указанные сведения в общий реестр владельцев свободных складов.
14. При получении протокола обработки сведений из национального реестра (далее – протокол обработки сведений), содержащего описание ошибок, присоединяющийся участник общего процесса устраняет ошибки и повторяет процесс передачи XML-документа, содержащего сведения из национального реестра, администратору общего реестра владельцев свободных складов.
15. Протокол обработки сведений формируется администратором общего реестра владельцев свободных складов на русском языке и представляется присоединяющемуся участнику общего процесса по электронной почте на адрес, информация о котором представляется присоединяющимся участником общего процесса до выполнения процедуры присоединения.
16. При условии соблюдения требований и выполнении действий
в соответствии с пунктами 8 – 15 настоящего Порядка последующий обмен сведениями между присоединяющимся участником общего процесса и администратором общего реестра владельцев свободных складов осуществляется в соответствии с постоянной схемой взаимодействия.
17. До выполнения присоединяющимся участником общего процесса требований, установленных пунктами 8 – 15 настоящего Порядка, информационное взаимодействие может обеспечиваться по унаследованной схеме.
18. Взаимодействие по унаследованной схеме осуществляется присоединяющимся участником общего процесса не более 1 года
с момента вступления настоящего Решения в силу. В течение указанного срока присоединяющимся участником общего процесса выполняются требования, установленные пунктами 8 – 15 настоящего Порядка
19. До выполнения присоединяющимся участником общего процесса требований, установленных пунктом 8 настоящего Порядка, и при условии выполнения действий, предусмотренных пунктами 9 – 15 настоящего Порядка, дальнейшее информационное взаимодействие обеспечивается по временной схеме.
20. Взаимодействие по временной схеме осуществляется присоединяющимся участником общего процесса не более 1 года
с момента вступления настоящего Решения в силу. В течение указанного срока присоединяющимся участником общего процесса выполняются требования, установленные пунктом 8 настоящего Порядка.

в) "Жалпы процесс хабарының коды" (csdo:InfEnvelopeCode) деректемесі үшін "P.CC.07.MSG.000" мәні белгіленеді;
г) егер "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылатын болса, оның мәні "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен артық немесе оған тең болуға тиіс.
13. Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің әкімшісі ұлттық тізілімнен мәліметтердің алынуы мен өңделуін растайды. Қателер болмаған жағдайда бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің әкімшісі көрсетілген мәліметтерді бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізеді.
14. Қателердің сипатын қамтитын, ұлттық тізілімнен алынған мәліметтерді өңдеу хаттамасын (бұдан әрі – мәліметтерді өңдеу хаттамасы) алған кезде жалпы процеске қосылатын қатысушы қателерді жояды және ұлттық тізілімнен мәліметтерді қамтитын XML-құжатты бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің әкімшісіне беру процесін қайталайды.
15. Мәліметтерді өңдеу хаттамасын бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің әкімшісі орыс тілінде қалыптастырады және жалпы процеске қосылатын қатысушыға қосылу рәсімін орындағанға дейін жалпы процеске қосылатын қатысушы ол туралы ақпаратты ұсынатын мекенжайға электрондық пошта арқылы ұсынады.
16. Осы Тәртіптің 8 – 15-тармақтарына сәйкес, талаптарды сақталған және әрекеттер орындалған жағдайда жалпы процеске қосылатын қатысушы мен бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің әкімшісі арасында келесі мәліметтер алмасу тұрақты өзара іс-қимыл схемасына сәйкес жүзеге асырылады.
17. Осы Тәртіптің 8 –15-тармақтарында белгіленген талаптарды жалпы процеске қосылатын қатысушы орындағанға дейін ақпараттық өзара іс-қимыл мұрагерлікке берілген схемасы бойынша қамтамасыз етілуі мүмкін.
18. Мұрагерлікке берілген схема бойынша өзара іс-қимылды жалпы процеске қосылатын қатысушы осы Шешім күшіне енген кезден бастап 1 жылдан аспайтын уақытта жүзеге асырады. Көрсетілген мерзім ішінде жалпы процеске қосылатын қатысушы осы Тәртіптің 8 – 15-тармақтарында белгіленген талаптарды орындайды.
19. Осы Тәртіптің 8-тармағында белгіленген талаптарды жалпы процеске қосылатын қатысушы орындағанға дейін және осы Тәртіптің 9 – 15-тармақтарында көзделген әрекеттер орындаған жағдайда одан әрі ақпараттық өзара іс-қимыл уақытша схема бойынша қамтамасыз етіледі.
20. Уақытша схема бойынша өзара іс-қимылды жалпы процеске қосылатын қатысушы осы Шешім күшіне енген кезден бастап 1 жылдан аспайтын уақытта жүзеге асырады. Көрсетілген мерзім ішінде жалпы процеске қосылатын қатысушы осы Тәртіптің 8-тармағында белгіленген талаптарды орындайды.

21. Выбор схемы взаимодействия является однократным действием. Присоединяющийся участник обязан в срок, не превышающий 1 года с момента начала процедуры присоединения, обеспечить переход на взаимодействие по постоянной схеме, если первоначально была выбрана иная схема взаимодействия.
2. Взаимодействие по временной схеме
22. При внесении изменений в национальный реестр (включение (исключение) юридических лиц, приостановление (возобновление) деятельности юридических лиц в качестве владельца свободных складов, а также при изменении сведений о юридических лицах) присоединяющийся участник общего процесса представляет измененные сведения администратору общего реестра владельцев свободных складов в виде XML-документа (далее – электронное извещение об изменении сведений), структура которого должна соответствовать требованиям, указанным в подразделе 1 настоящего раздела.
23. Требования к заполнению отдельных реквизитов электронного извещения об изменении сведений должны соответствовать требованиям, установленным Регламентом информационного взаимодействия в отношении сведений, передаваемых в сообщениях "Сведения для включения в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.MSG.001), "Сведения для внесения изменений в общий реестр владельцев свободных складов" (P.CC.07.MSG.003) и "Сведения для исключения из общего реестра владельцев свободных складов" (P.CC.07.MSG.004), с учетом следующих особенностей:
а) для реквизита "Код электронного документа (сведений)" (csdo:EDocCode) устанавливается значение "R.CA.CC.07.001";
б) для реквизита "Код сообщения общего процесса" (csdo:InfEnvelopeCode) в соответствии с видом вносимых изменений (включение, исключение, изменение сведений) устанавливается значение кода соответствующего сообщения.
24. Обработка электронного извещения об изменении сведений администратором общего реестра владельцев свободных складов осуществляется в соответствии с пунктами 13 – 15 подраздела 1 настоящего раздела.
3. Требования к параметрам передачи
25. При формировании XML-документа, содержащего сведения из национального реестра, и электронного извещения об изменении сведений и протоколов их обработки используется кодировка UTF-8.
26. Структура наименования XML-документа, содержащего сведения из национального реестра, должна иметь вид RCC07_XXYYYYMMDDhhmm.xml, где:
а) R – фиксированное значение, обозначающее представление сведений национального реестра для первоначальной загрузки;
б) CC07 – фиксированное значение, обозначающее код общего процесса;
в) XX – буквенный код государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, указанном в разделе VII Правил информационного взаимодействия, уполномоченный орган которого представляет сведения;
г) YYYYMMDD – дата формирования файла (год, месяц, день);
д) hhmm – время формирования файла (часы, минуты).

21. Өзара іс-қимыл схемасын таңдау бір реттік іс-қимыл болып табылады. Қосылатын қатысушы қосылу рәсімі басталған кезден бастап 1 жылдан аспайтын мерзімде, егер бастапқыда өзара іс-қимылдың өзге схемасы таңдалған болса, тұрақты схема бойынша өзара іс-қимылға ауысуды қамтамасыз етуге міндетті.
2. Уақытша схема бойынша өзара іс-қимыл
22. Ұлттық тізілімге өзгерістер енгізу кезінде (заңды тұлғаларды енгізу (алып тастау), бос қоймалар иелері ретінде заңды тұлғалардың қызметін тоқтату (қайта бастау), сондай-ақ заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту кезінде) жалпы процеске қосылатын қатысушы өзгертілген мәліметтерді бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің әкімшісіне XML-құжаты түрінде (бұдан әрі – мәліметтердің өзгертілгені туралы электрондық хабарлама) ұсынады, оның құрылымы осы бөлімнің 1-кіші бөлімінде көрсетілген талаптарға сай болуға тиіс.
23. Мәліметтердің өзгертілгені туралы электрондық хабарламаның жекелеген деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер" (P.CC.07.MSG.001), "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер" (P.CC.07.MSG.003) және "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер" (P.CC.07.MSG.004) хабарларында берілетін мәліметтерге қатысты белгіленген талаптарға мынадай ерекшеліктер ескеріле отырып сәйкес келуге тиіс:
а) "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды" (csdo:EDocCode) деректемесі үшін "R.CA.CC.07.001" мәні белгіленеді;
б) "Жалпы процесс хабарының коды" (csdo:InfEnvelopeCode) деректемесі үшін енгізілетін өзгерістер түріне сәйкес (мәліметтерді енгізу, алып тастау, өзгерту) тиісті хабар кодының мәні белгіленеді.
24. Мәліметтердің өзгертілгені туралы электрондық хабарламаны бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімінің әкімшісінің өңдеуі осы бөлімнің 1-кіші бөлімінің 13 – 15 - тармақтарына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Беру параметрлеріне қойылатын талаптар
25. Ұлттық тізілімнен мәліметтерді қамтитын XML-құжатты және мәліметтердің өзгертілгені туралы электрондық хабарламаны және оларды өңдеу хаттамаларын қалыптастыру кезінде UTF-8 коды пайдаланылады.
26. Ұлттық тізілімнен алынатын мәліметтерді қамтитын XML-құжат атауының құрылымы RCC07_XXYYYYMMDDhhmm.xml түрінде болуға тиіс, ондағы:
а) R – бастапқы жүктеу үшін ұлттық тізілімнен мәліметтерді ұсынуды білдіретін тіркелген мән;
б) CC07 – жалпы процесс кодын білдіретін тіркелген мән;
в) XX – уәкілетті органы мәліметтерді ұсынатын, Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышына сәйкес мүше мемлекеттің әріптік коды;
г) YYYYMMDD – файлды қалыптастыру күні (жыл, ай, күн);
д) hhmm – файлды қалыптастыру уақыты (сағат, минут).

27. Структура наименования файла, содержащего сведения электронного извещения об изменении сведений, должна иметь вид CC07_XXYYYYMMDDhhmm.xml, где:
а) CC07 – фиксированное значение, обозначающее код общего процесса;
б) XX – буквенный код государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, уполномоченный орган которого представляет сведения;
в) YYYYMMDD – дата формирования файла (год, месяц, день);
г) hhmm – время формирования файла (часы, минуты).
28. Передача файлов по электронной почте осуществляется в виде архивного файла в формате ZIP (версия алгоритма должна быть не ниже 2.0, расширение файла: *.zip). Наименование архивного файла должно соответствовать требованиям, установленным пунктами 26 и 27 настоящего Порядка (например, архив RСС07_BY201410061733.zip должен содержать файл RСС07_BY201410061733.xml). В теме сообщения электронной почты указываются код структуры электронного документа и версия структуры электронного документа в соответствии с Описанием форматов и структур электронных документов и сведений (например, R_CA_CC_07_001_V_x_y_z, где "x_y_z" – номер версии структуры электронного документа), а также наименование реестра – "Общий реестр владельцев свободных складов".
29. Протокол обработки сведений передается в виде текстового файла. Имя файла (без учета расширения) должно соответствовать имени обрабатываемого файла. Расширение файла должно иметь значение ".txt".

27. Мәліметтердің өзгертілгені туралы электрондық хабарламаның мәліметтерін қамтитын файл атауының құрылымы CC07_XXYYYYMMDDhhmm.xml түрінде болуға тиіс, ондағы:
а) CC07 –жалпы процесс кодын білдіретін тіркелген мән;
б) XX – уәкілетті органы мәліметтерді ұсынатын, Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышына сәйкес мүше мемлекеттің әріптік коды;
в) YYYYMMDD – файлды қалыптастыру күні (жыл, ай, күн);
г) hhmm – файлды қалыптастыру уақыты (сағат, минут).
28. Электрондық пошта арқылы файлдарды беру ZIP форматындағы архивтік файл түрінде жүзеге асырылады (алгоритм нұсқасы 2.0-ден төмен болмауға тиіс, файлды кеңейту: *.zip). Архивтік файлдың атауы осы Тәртіптің 26 және 27-тармақтарында белгіленген талаптарға сәйкес келуге тиіс (мысалы, RСС07_BY201410061733.zip архиві RСС07_BY201410061733.xml файлын қамтуға тиіс). Электрондық пошта хабарының тақырыбында Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес электрондық құжат құрылымының коды мен электрондық құжат құрылымының нұсқасы (мысалы, R_CA_CC_07_001_V_x_y_z, ондағы "x_y_z" – электрондық құжат құрылымы нұсқасының нөмірі), сондай-ақ тізілімнің атауы – "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі" көрсетіледі.
29. Мәліметтерді өңдеу хаттамасы мәтіндік файл түрінде беріледі. Файлдың аты (кеңейту ескерілместен) өңделетін файлдың атына сәйкес келуге тиіс. Файлды кеңейту ".txt" мәніне ие болуға тиіс.