О внесении изменений в Инструкцию о порядке заполнения декларации на товары
Рекомендация Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 ноября 2016 года № 146
В соответствии с пунктом 1 статьи 180 Таможенного кодекса Таможенного союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Инструкцию о порядке заполнения декларации на товары, утвержденную Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 257, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, за исключением подпунктов «а» и «б» пункта 3, пунктов 4 и 5 изменений, предусмотренных приложением к настоящему Решению.
Подпункты «а» и «б» пункта 3, пункты 4 и 5 указанных изменений вступают в силу с 1 апреля 2017 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 15 ноября 2016 г. № 146
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Инструкцию о порядке заполнения декларации на товары
1. Абзацы пятый – пятнадцатый пункта 6 исключить.
2. Абзац третий пункта 14 исключить.
3. В пункте 15:
а) подпункт 8 после абзаца тридцать первого (после таблицы) дополнить абзацем следующего содержания:
«Если сведения, подлежащие заявлению в настоящей графе, повторяют сведения, подлежащие заявлению в графе 14 ДТ, такие сведения в настоящую графу не вносятся, при этом производится запись: «см. графу 14 ДТ».»;
б) подпункт 9 дополнить абзацем следующего содержания:
«Если сведения, подлежащие заявлению в настоящей графе, повторяют сведения, подлежащие заявлению в графе 14 ДТ, такие сведения в настоящую графу не вносятся, при этом производится запись: «см. графу 14 ДТ»;»;
в) абзац четвертый (после таблицы) подпункта 11 исключить;
г) абзацы восьмой – десятый (после таблицы) подпункта 31 исключить;
д) абзац второй (после таблицы) подпункта 41 исключить;
е) абзац четвертый (после таблицы) подпункта 43 исключить;
ж) абзац двадцать первый (после таблицы) подпункта 45 перед словами «Республике Беларусь» дополнить словами «Республике Армения и»;
з) подпункт 49 после абзаца одиннадцатого (после таблицы) дополнить абзацами следующего содержания:
«В Российской Федерации перед реквизитами договора таможенного представителя с декларантом, а также документов, удостоверяющих личность и полномочия лица, составившего ДТ, сведения о которых указываются под номерами 1 – 3, через знак разделителя «/» указываются следующие сведения:
код представляемого документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений, используемых при таможенном декларировании;
признак, подтверждающий представление либо непредставление документа при подаче ДТ:
«1» – документ представлен при подаче ДТ;

Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібі туралы нұсқаулыққа өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 15 қарашадағы № 146 шешімі
Кеден одағы Кеден кодексінің 180-бабының 1-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 257 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібі туралы нұсқаулыққа өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешімге қосымшада көзделген өзгерістердің 3-тармағының "а" және "б" тармақшаларын, 4 және 5-тармақтарын қоспағанда, осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Көрсетілген өзгерістердің 3-тармағының "а" және "б" тармақшалары, 4 және 5-тармақтары 2017 жылғы 1 сәуірден бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 15 қарашадағы
№ 146 шешіміне
ҚОСЫМША
Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібі туралы нұсқаулыққа енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 6-тармақтың бесінші – он бесінші абзацтары алып тасталсын.
2. 14-тармақтың үшінші абзацы алып тасталсын.
3. 15-тармақта:
а) 8-тармақша отыз бірінші абзацтан кейін (кестеден кейін) мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Егер осы бағанда мәлімдеуге жататын мәліметтер КД 14-бағанында мәлімдеуге жататын мәліметтерді қайталаса, мұндай мәліметтер осы бағанға енгізілмейді, бұл ретте: "КД 14-бағанын қар." деген жазба жазылады.";
б) 9-тармақша мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Егер осы бағанда мәлімдеуге жататын мәліметтер КД 14-бағанында мәлімдеуге жататын мәліметтерді қайталаса, мұндай мәліметтер осы бағанға енгізілмейді, бұл ретте: "КД 14-бағанын қар." деген жазба жазылады.";
в) 11-тармақшаның төртінші абзацы (кестеден кейін) алып тасталсын;
г) 31-тармақшаның сегізінші – оныншы абзацтары (кестеден кейін) алып тасталсын;
д) 41-тармақшаның екінші абзацы (кестеден кейін) алып тасталсын;
е) 43-тармақшаның төртінші абзацы (кестеден кейін) алып тасталсын;
ж) 45-тармақшаның жиырма бірінші абзацы (кестеден кейін) "Беларусь Республикасында" деген сөздердің алдынан "Армения Республикасында және" деген сөздермен толықтырылсын;
з) 49-тармақша он бірінші абзацтан кейін (кестеден кейін) мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Ресей Федерациясында кеден өкілінің декларантпен жасаған шартының, сондай-ақ мәліметтері "/" бөлу белгісі арқылы 1 – 3 нөмірлерімен көрсетілетін КД жасаған адамның жеке басын және өкілеттіктерін куәландыратын құжаттарының деректемелерінің алдында мынадай мәліметтер көрсетіледі:
кедендік декларациялау кезінде пайдаланылатын құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптамасына сәйкес ұсынылатын құжаттың коды;
КД беру кезінде құжаттың ұсынылғанын не ұсынылмағанын растайтын белгі:
"1" – КД беру кезінде құжат ұсынылды;

«2» – документ не представлен в соответствии с частью второй пункта 4 статьи 183 Кодекса. В этом случае после реквизитов документа через пробел указываются регистрационный номер ДТ или иного таможенного документа, к которому был приложен этот документ(при подаче ДТ в письменной форме), либо идентификатор документа, присвоенный информационной системой таможенных органов, и через знак разделителя «/» идентификатор хранилища электронных документов (при подаче ДТ в виде электронного документа).».
4. В пункте 16:
а) в абзаце пятом слова «В Республике Беларусь» заменить словами «В Республике Армения, Республике Казахстан, Кыргызской Республике»;
б) дополнить абзацами следующего содержания:
«В Республике Беларусь графа 43 не заполняется.
В Республике Беларусь графы 12 и 45 ДТ не заполняются при помещении товаров под таможенные процедуры экспорта и временного вывоза, если в отношении таких товаров не установлены таможенные пошлины и налоги, исчисляемые исходя из их таможенной стоимости.».
5. В пункте 18:
а) подпункт 2 после абзаца тридцать первого (после таблицы) дополнить абзацем следующего содержания:
«Если сведения, подлежащие заявлению в настоящей графе, повторяют сведения, подлежащие заявлению в графе 14 ДТ, такие сведения в настоящую графу не вносятся, при этом производится запись: «см. графу 14 ДТ».»;
б) подпункт 4 дополнить абзацем следующего содержания:
«Если сведения, подлежащие заявлению в настоящей графе, повторяют сведения, подлежащие заявлению в графе 14 ДТ, такие сведения в настоящую графу не вносятся, при этом производится запись: «см. графу 14 ДТ»;»;
в) в подпункте 9:
в абзаце двадцать четвертом (после таблицы) слово «отправлениях.» заменить словом «отправлениях;»;
после абзаца двадцать четвертого (после таблицы) дополнить абзацем следующего содержания:
«в Республике Беларусь при декларировании товаров, помещаемых под таможенную процедуру экспорта, если на момент подачи ДТ декларант не располагает точными сведениями о транспортных средствах и убытие товаров будет осуществляться с территории Республики Беларусь;»;
г) подпункт 12 после абзаца шестого (после таблицы) дополнить абзацами следующего содержания:
«в Республике Армения, Республике Казахстан, Кыргызской Республике и Российской Федерации при декларировании товаров, помещаемых под таможенную процедуру экспорта и не облагаемых вывозными таможенными пошлинами, убытие которых будет осуществляться с территорий этих государств – членов Союза(за исключением случаев, когда перевозка (транспортировка) таких товаров до места убытия с таможенной территории будет осуществляться через территорию государства, не являющегося членом Союза);
в Республике Беларусь при декларировании товаров, помещаемых под таможенную процедуру экспорта, убытие которых будет осуществляться с территории Республики Беларусь;»;
д) подпункт 14 изложить в следующей редакции:

"2" – құжат Кодекстің 183-бабы 4-тармағының екінші бөлігіне сәйкес ұсынылмады. Бұл жағдайда құжаттың деректемелерінен кейін ашық жер арқылы КД-ның немесе осы құжат қоса берілетін өзге де кедендік құжаттың (КД-ны жазбаша нысанда беру кезінде) тіркеу нөмірі, не кеден органдарының ақпараттық жүйесі берген құжаттың сәйкестендіргіші және "/" бөлу белгісі арқылы электрондық құжаттар қоймасының сәйкестендіргіші (КД-ны электрондық құжат түрінде беру кезінде) көрсетіледі.".
4. 16-тармақта:
а) бесінші абзацта "Беларусь Республикасында" деген сөздер "Армения Республикасында, Қазақстан Республикасында, Қырғыз Республикасында" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Беларусь Республикасында 43-баған толтырылмайды.
Беларусь Республикасында тауарларды экспорт және уақытша әкету кедендік рәсімдеріне орналастыру кезінде, егер осындай тауарларға қатысты олардың кедендік құны негізге алына отырып есептелетін кедендік баждар мен салықтар белгіленбесе, КД-ның 12 және 45-бағандары толтырылмайды.".
5. 18-тармақта:
а) 2-тармақша отыз бірінші абзацтан кейін (кестеден кейін) мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Егер осы бағанда мәлімдеуге жататын мәліметтер КД 14-бағанында мәлімдеуге жататын мәліметтерді қайталаса, мұндай мәліметтер осы бағанға енгізілмейді, бұл ретте: "КД 14-бағанын қар." деген жазба жазылады.";
б) 4-тармақша мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Егер осы бағанда мәлімдеуге жататын мәліметтер КД 14-бағанында мәлімдеуге жататын мәліметтерді қайталаса, мұндай мәліметтер осы бағанға енгізілмейді, бұл ретте: "КД 14-бағанын қар." деген жазба жазылады.";
в) 9-тармақшада;
жиырма төртінші абзацтағы (кестеден кейін) "өткізу кезінде." деген сөздер "өткізу кезінде;" деген сөздермен ауыстырылсын;
жиырма төртінші абзацтан кейін (кестеден кейін) мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Беларусь Республикасында экспорттың кедендік рәсіміне орналастырылатын тауарларды декларациялау кезінде, егер КД беру сәтінде декларантта көлік құралдары туралы дәл мәліметтер болмаса, тауарлардың кетуі Беларусь Республикасының аумағынан жүзеге асырылатын болады;";
г) 12-тармақша алтыншы абзацтан кейін (кестеден кейін) мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Армения Республикасында, Қазақстан Республикасында, Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында экспорттың кедендік рәсіміне орналастырылатын және кедендік әкету баждары салынбайтын кетуі Одақтың осы мүше мемлекеттерінің аумақтарынан жүзеге асырылатын тауарларды декларациялау кезінде (осындай тауарларды кедендік аумақтан кететін орнына дейін тасу (тасымалдау) Одақтың мүшесі болып табылмайтын мемлекеттің аумағы арқылы жүзеге асырылатын жағдайларды қоспағанда);
Беларусь Республикасында экспорттың кедендік рәсіміне орналастырылатын, кетуі Беларусь Республикасының аумағынан жүзеге асырылатын тауарларды декларациялау кезінде;";
д) 14-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

«14) графа 31. «Грузовые места и описание товаров»
31 Грузовые места и описание
товаров
Маркировка и количество – Номера контейнеров – Количество и отличительные особенности
Сведения вносятся в графу в порядке, установленном для заполнения графы 31 ДТ раздела II Инструкции, с учетом следующих особенностей.
При декларировании товаров, помещаемых под таможенную процедуру экспорта и не облагаемых вывозными таможенными пошлинами:
под номером 2.1 не указываются коды видов потребительскойи (или) индивидуальной тары в соответствии с классификатором видов груза, упаковки и упаковочных материалов;
под номером 3 не указываются сведения о контейнерах, в которых перевозятся (будут перевозиться) товары.
При помещении товаров под таможенную процедуру переработки вне таможенной территории, если ДТ используется в качестве документа об условиях переработки вне таможенной территории, под номером 6 указываются:
заявляемая норма выхода продуктов переработки;
наименование и количество продуктов переработки;
способы идентификации вывезенных товаров в продуктах переработки;
сведения о замене продуктов переработки иностранными товарами;».
6. В разделе I приложения № 4 к указанной Инструкции позицию с кодом 2710 12 ТН ВЭД ЕАЭС в графе 3 дополнить абзацем следующего содержания:
«содержание в мас. % пентана (С5) и гексана (С6)».

"14) 31-баған. "Жүк орындары және тауарлардың сипаттамасы"
31 Жүк орындары және тауарлардың сипаттамасы
Таңбалануы және саны – Контейнерлердің нөмірлері – Саны және айыру ерекшеліктері
Мәліметтер бағанға Нұсқаулықтың ІІ бөлімінің КД 31-бағанын толтыру үшін белгіленген тәртіппен мынадай ерекшеліктер ескеріле отырып енгізіледі.
Экспорттың кедендік рәсіміне орналастырылатын және кедендік әкету баждары салынбайтын тауарларды декларациялау кезінде:
2.1 нөмірімен жүк, орам және орам материалдары түрлерінің сыныптамасына сәйкес тұтынушылық және (немесе) жеке ыдыс түрлерінің кодтары көрсетілмейді;
3 нөмірімен тауарлар тасымалданатын (тасымалдануы болатын) контейнерлер туралы мәліметтер көрсетілмейді.
Тауарларды кедендік аумақтан тыс қайта өңдеудің кедендік рәсіміне орналастыру кезінде, егер КД кедендік аумақтан тыс қайта өңдеу шарттары туралы құжат ретінде пайдаланылса, 6 нөмірімен:
қайта өңдеу өнімдері шығуының мәлімделетін нормасы;
қайта өңдеу өнімдерінің атауы және мөлшері;
қайта өңдеу өнімдеріндегі әкетілген тауарларды сәйкестендіру тәсілдері;
қайта өңдеу өнімдерін шетелдік тауарлармен ауыстыру туралы мәліметтер көрсетіледі;".
6. Көрсетілген Нұсқаулыққа № 4 қосымшаның І бөлімінде 3-бағандағы ЕАЭО-ның коды 2710 позиция мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"пентан (С5) және гексан (С6) мас. % құрамы".