Об утверждении перечня, штатной численности департаментов Евразийской экономической комиссии и распределении их между членами Коллегии Евразийской экономической комиссии
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 12 февраля 2016 года № 1.
В соответствии с подпунктом 6 пункта 24 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), Решением Высшего Евразийского экономического совета от 10 октября 2014 г. № 80, Решением Высшего Евразийского экономического совета от 16 октября 2015 г. № 24 и Решением Высшего Евразийского экономического совета от 21 декабря 2015 г. № 37 Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Утвердить прилагаемые:
перечень департаментов Евразийской экономической комиссии;
штатную численность департаментов Евразийской экономической комиссии;
распределение департаментов Евразийской экономической комиссии между членами Коллегии Евразийской экономической комиссии.
2. Утвердить следующую представленность по должностям должностных лиц в департаментах Евразийской экономической комиссии:
а) по директорам департаментов:
Республика Армения 5 должностей;
Республика Беларусь 5 должностей;
Республика Казахстан 5 должностей;
Кыргызская Республика 5 должностей;
Российская Федерация 5 должностей;
б) по заместителям директоров департаментов:
Республика Армения 13 должностей;
Республика Беларусь 13 должностей;
Республика Казахстан 13 должностей;
Кыргызская Республика 13 должностей;
Российская Федерация 13 должностей.
3. Признать утратившим силу Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 25 января 2012 г. № 2.
4. Председателю Коллегии Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия) Саркисяну Т.С. в 2-х месячный срок представить на рассмотрение Совета Евразийской экономической комиссии предложения по новой структуре департаментов Комиссии, предусматривающее оптимизацию численности департаментов Комиссии с учетом изменившейся функциональной нагрузки на департаменты, в связи с принятием Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года.
5. Настоящее Решение вступает в силу с 1 марта 2016 г.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От
Республики
Армения
От
Республики
Беларусь
От
Республики
Казахстан
От
Кыргызской
Республики
От
Российской
Федерации
В. Габриелян
В. Матюшевский
Б. Сагинтаев
О. Панкратов
И. Шувалов
УТВЕРЖДЕН
Решением Совета
Евразийской экономической комиссии
от 12 февраля 2016 г. № 1
ПЕРЕЧЕНЬ
департаментов Евразийской экономической комиссии
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными решением Совета Евразийской экономической комиссии от 16.05.2016 № 45 (вступает в силу с 01.08.2016).

Еуразиялық экономикалық комиссия департаменттерінің тізбесін, штат санын бекіту және оларды Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы мүшелері арасында бөлу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 12 ақпандағы № 1 шешімі
Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 24-тармағы 6-тармақшасына, Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 10 қазандағы № 80 шешіміне, Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2015 жылғы 16 қазандағы № 24 шешіміне және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 37 шешіміне сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1.Қоса беріліп отырған:
Еуразиялық экономикалық комиссия департаменттерінің тізбесі;
Еуразиялық экономикалық комиссия департаменттерінің штат саны;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы мүшелері арасында Еуразиялық экономикалық комиссия департаменттерін бөлу бекітілсін.
2.Еуразиялық экономикалық комиссия департаменттерінде лауазымды адамдардың лауазымдар бойынша мынадай өкілдік етуі бекітілсін:
а) департамент директорлары бойынша:
Армения Республикасы 5 лауазым;
Беларусь Республикасы 5 лауазым;
Қазақстан Республикасы 5 лауазым;
Қырғыз Республикасы 5 лауазым;
Ресей Федерациясы 5 лауазым;
б) департамент директорларының орынбасарлары бойынша:
Армения Республикасы 13 лауазым;
Беларусь Республикасы 13 лауазым;
Қазақстан Республикасы 13 лауазым;
Қырғыз Республикасы 13 лауазым;
Ресей Федерациясы 13 лауазым.
3. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2012 жылғы 25 қаңтардағы № 2 шешімінің күші жойылды деп танылсын.
4. Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) Алқасының Төрағасы Т.С.Саркисян 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың қабылдануымен байланысты департаменттерге түсетін функционалдық жүктеменің өзгергенін ескере отырып, Комиссия департаменттерінің санын оңтайландыруды көздейтін Комиссия департаменттерінің жаңа құрылымы бойынша ұсыныстарды 2 айлық мерзімде Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің қарауына ұсынсын.
5.Осы Шешім 2016 жылғы 1 наурыздан бастап бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
В.Габриелян
Беларусь Республикасынан
В.Матюшевский
Қазақстан
Республикасынан
Б.Сағынтаев
Қырғыз Республикасынан
О.Панкратов
Ресей Федерациясынан
И.Шувалов
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2016 жылғы 12 ақпандағы
№ 1 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық комиссия департаменттерінің
ТІЗБЕСІ

1. Департамент протокола и организационного обеспечения.
2. Департамент финансов.
3. Правовой департамент.
4. Департамент управления делами.
5. Департамент развития интеграции.
6. Департамент макроэкономической политики.
7. Департамент статистики.
8. Департамент финансовой политики.
9. Департамент развития предпринимательской деятельности.
10. Департамент трудовой миграции и социальной защиты.
11. Департамент промышленной политики.
12. Департамент агропромышленной политики.
13. Департамент торговой политики.
14. Департамент таможенно-тарифного и нетарифного регулирования.
15. Департамент защиты внутреннего рынка.
16. Департамент технического регулирования и аккредитации.
17. Департамент санитарных, фитосанитарных и ветеринарных мер.
18. Департамент таможенного законодательства и правоприменительной практики.
19. Департамент таможенной инфраструктуры.
20. Департамент транспорта и инфраструктуры.
21. Департамент энергетики.
22. Департамент антимонопольного регулирования.

1. Протокол және ұйымдастырушылық қамтамасыз ету департаменті
2. Қаржы департаменті
3. Құқықтық департамент
4. Істерді басқару департаменті
5. Интеграцияны дамыту департаменті
6. Макроэкономикалық саясат департаменті
7. Статистика департаменті
8. Қаржы саясаты департаменті
9. Кәсіпкерлік қызметті дамыту департаменті
10. Еңбек көші-қоны департаменті
11. Өнеркәсіптік саясат департаменті
12. Агроөнеркәсіптік саясат департаменті
13. Сауда саясаты департаменті
14. Кедендік-тарифтік және тарифтік емес реттеу департаменті
15. Ішкі нарықты қорғау департаменті
16. Техникалық реттеу және аккредиттеу департаменті
17. Санитариялық, фитосанитариялық және ветеринариялық шаралар департаменті
18. Кеден заңнамасы және құқық қолдану практикасы департаменті
19. Кедендік инфрақұрылым департаменті
20. Көлік және инфрақұрылым департаменті
21. Энергетика департаменті
22. Монополияға қарсы реттеу департаменті