О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 ноября 2012 г. № 237
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 июля 2017 года № 82. Утратило силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 ноября 2022 года № 167.
Сноска. Утратило силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 08.11.2022 № 167 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
В соответствии с подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 ноября 2012 г. № 237 "О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 11 июля 2017 г. № 82
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 27 ноября 2012 г. № 237
1. В наименовании и пункте 1 слова "(подтверждения) соответствия продукции" заменить словами "соответствия объектов технического регулирования".
2. В Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденной указанным Решением:

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 27 қарашадағы № 237 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 11 шілдедегі № 82 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы Шарттың 51-бабының 1-тармағы 11 және 12-тармақшаларына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 27 қарашадағы "Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмерлік-косметикалық өнімдердің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 009/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмерлік-косметикалық өнімдердің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 009/2011) талаптарын қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестілігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы" № 237 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 11 шілдедегі
№ 82 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының
2012 жылғы 27 қарашадағы № 237 шешіміне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. Атауында және 1-тармақта "өнімнің сәйкестігін (растау)" деген сөздер "техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы Шешіммен бекітілген Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмерлік-косметикалық өнімдердің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 009/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмерлік-косметикалық өнімдердің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 009/2011) талаптарын қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестілігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламада:

а) дополнить позициями 4151 – 4168 следующего содержания:
"
4151
71.100.70
Парфюмерно-косметическая продукция. Микробиология. Обнаружение Candida albicans.
Разработка ГОСТ на основе ISO 18416:2015
пункт 4 статьи 5
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
4152
71.100.70
Парфюмерно-косметическая продукция. Микробиология. Обнаружение Escherichia coli.
Разработка ГОСТ на основе ISO 21150:2015
пункт 4 статьи 5
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
4153
71.100.70
Парфюмерно-косметическая продукция. Микробиология. Обнаружение синегнойной палочки (Pseudomonas aeruginosa).
Разработка ГОСТ на основе ISO 22717:2015
пункт 4 статьи 5
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
4154
71.100.70
Парфюмерно-косметическая продукция. Микробиология. Обнаружение Staphylococcus aureus.
Разработка ГОСТ на основе ISO 22718:2015
пункт 4 статьи 5
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
4155
71.100.70
Парфюмерно-косметическая продукция. Руководящие указания по применению стандартов ISO по микробиологии.
Разработка ГОСТ на основе ISO/TR 19838:2016
пункт 4 статьи 5
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
4156
71.100.70
Натуральная и органическая парфюмерно-косметическая продукция и ингредиенты. Руководство по идентификации и критерии. Часть 1. Определения для ингредиентов.
Разработка ГОСТ на основе ISO 16128-1:2016
пункты 4 и 5 статьи 6
2018 год
2019 год
Российская Федерация
4157
71.100.60
Масла эфирные. Основные правила упаковывания, создания необходимых условий и хранения.
Разработка ГОСТ на основе ISO/TS 210:2014
пункты 8 и 9 статьи 5
2018 год
2019 год
Российская Федерация
4158
71.100.60
Масла эфирные. Основные правила этикетирования и маркировки емкостей.
Разработка ГОСТ на основе ISO/TS 211:2014
пункт 9 статьи 5
2018 год
2019 год
Российская Федерация
4159
71.100.60
Масла эфирные. Номенклатура.
Разработка ГОСТ на основе ISO 4720:2009
статьи 2 и 3
2018 год
2019 год
Российская Федерация
4160
71.100.60
Эфирные масла. Принципы номенклатуры.
Разработка ГОСТ на основе ISO 3218:2014
статьи 2 и 3
2018 год
2019 год
Российская Федерация
4161
71.100.60
Ароматическое натуральное сырье. Термины и определения.
Разработка ГОСТ на основе ISO 9235:2013
статья 3
2018 год
2019 год
Российская Федерация
4162
71.100.60
Масло эфирное шалфея Далматского (Salvia oficinalis L.).
Разработка ГОСТ на основе ISO 9909:1997
пункты 3 – 6, 8 и 9 статьи 5
2019 год
2020 год
Российская Федерация
4163
71.100.60
Масло эфирное иссопа (Hyssop officinalis L. ssp. officinalis). Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ISO 9841:2013
пункты 3 – 6, 8 и 9 статьи 5
2019 год
2020 год
Российская Федерация
4164
71.100.60
Масло эфирное фенхеля горького (Foeniculum vulgare Mill. ssp. vulgare var. vulgare). Технические условия.

а) мынадай мазмұндағы 4151 – 4168 позициялармен толықтырылсын:
"
4151
71.100.70
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Candida albicans анықтау.
ISO 18416:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың
4-тармағы
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
4152
71.100.70
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Escherichia coli анықтау.
ISO 21150:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың
4-тармағы
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
4153
71.100.70
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Көкіріңді таяқшаны анықтау (Pseudomonas aeruginosa).
ISO 22717:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың
4-тармағы
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
4154
71.100.70
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Staphylococcus aureus анықтау.
ISO 22718:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың
4-тармағы
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
4155
71.100.70
Парфюмерлік-косметикалық өнім.
Микробиология бойынша ISO стандарттарын қолдану жөніндегі жетекші нұсқаулар.
ISO/TR 19838:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың
4-тармағы
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
4156
71.100.70
Табиғи және органикалық парфюмерлік-косметикалық өнім және ингредиенттер.
Сәйкестендіру бойынша нұсқаулық және критерийлер. 1-бөлім. Ингредиенттерге арналған анықтама.
ISO 16128-1:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
6-баптың
4 және 5-тармақтары
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
4157
71.100.60
Эфир майлары. Буып-түюдің негізгі қағидалары, қажетті жағдайлар жасау және сақтау.
ISO/TS 210:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың
8 және 9-тармақтары
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
4158
71.100.60
Эфир майлары. Ыдыстарды этикеткалау және таңбалаудың негізгі қағидалары.
ISO/TS 211:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың
9-тармағы
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
4159
71.100.60
Эфир майлары. Номенклатура.
ISO 4720:2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
2 және 3-баптар
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
4160
71.100.60
Эфир майлары. Номенклатура қағидаттары.
ISO 3218:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
2 және 3-баптар
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
4161
71.100.60
Хош иісті табиғи шикізат. Терминдер мен анықтамалар.
ISO 9235:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
3-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
4162
71.100.60
Далматский шатыраштың эфир майы (Salvia oficinalis L.).
ISO 9909:1997 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың
3 – 6, 8 және 9-тармақтары
2019 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
4163
71.100.60
Иссоптың эфир майы (Hyssop officinalis L. ssp. officinalis). Техникалық талаптар.
ISO 9841:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың
3 – 6, 8 және 9-тармақтары
2019 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
4164
71.100.60
Ащы фенхельдің эфир майы (Foeniculum vulgare Mill. ssp. vulgare var. vulgare). Техникалық талаптар.

Разработка ГОСТ на основе ISO 17412:2007
пункты 3 – 6, 8 и 9 статьи 5
2019 год
2020 год
Российская Федерация
4165
71.100.60
Масло эфирное из плодов кориандра (Coriandrum sativum L.). Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ISO 3516:1997
пункты 3 – 6, 8 и 9 статьи 5
2019 год
2020 год
Российская Федерация
4166
71.100.60
Масло эфирное эстрагонное (Artemisia dracunculus L.). Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ISO 10115:2013
пункты 3 – 6, 8 и 9 статьи 5
2019 год
2020 год
Российская Федерация
4167
71.100.60
Эфирные масла. Определение перекисного числа.
Разработка ГОСТ на основе ISO 18321:2015
пункт 2 статьи 5, приложение 2
2018 год
2019 год
Российская Федерация
4168
71.100.70
Продукция парфюмерно-косметическая. Газохроматографический метод определения метилового, этилового, н-пропилового и изопропилового спирта.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ 29188.6-91
пункт 2 статьи 5
2019 год
2020 год
Российская Федерация
";
б) дополнить позицией 47 следующего содержания:
"
47
71.100.70
Средства гигиены полости рта жидкие. Скрининговый метод оценки способности вызывать эрозию твердых тканей зубов.
Разработка ГОСТ на основе ISO 28888:2013
пункт 6.1.3 статьи 5
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
".

ISO 17412:2007 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың
3 – 6, 8 және 9-тармақтары
2019 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
4165
71.100.60
Кориандр жемістерінің эфир майы (Coriandrum sativum L.). Техникалық талаптар.
ISO 3516:1997 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың
3 – 6, 8 және 9-тармақтары
2019 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
4166
71.100.60
Эстрагондық эфир майы (Artemisia dracunculus L.). Техникалық талаптар.
ISO 10115:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың
3 – 6, 8 және 9-тармақтары
2019 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
4167
71.100.60
Эфир майлары. Тотығу санын анықтау.
ISO 18321:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың
2-тармағы,
2-қосымша
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
4168
71.100.70
Парфюмерлік-косметикалық өнімдер. Метил, этил, н-пропилді және изопропилді спиртті анықтаудың газды хроматографиялық әдісі.
МЕМСТ 29188.6-91 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың
2-тармағы
2019 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
";
б) мынадай мазмұндағы 47-позициямен толықтырылсын:
"
47
71.100.70
Ауыз қуысы гигиенасының сұйық құралдары. Тістің қатты тіндерінің эрозиясын тудыру қабілетін бағалаудың скринингтік әдісі.
ISO 28888:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың
6.1.3-тармағы
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
".