I. Незаконное перемещение товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза (статья 56 и пункт 5 статьи 72 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза)
0101
незаконное перемещение через таможенную границу Евразийского экономического союза при ввозе товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза
0102
незаконное перемещение через таможенную границу Евразийского экономического союза при вывозе товаров с таможенной территории Евразийского экономического союза
II. Наступление обстоятельств, указанных в пункте 4 статьи 91 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
0201
недоставка товаров в место прибытия
0203
вывоз товаров из места прибытия на остальную часть таможенной территории Евразийского экономического союза
без помещения на временное хранение или без выпуска товаров таможенным органом в месте прибытия
III. Наступление обстоятельства, указанного в пункте 3 статьи 97 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
0301
утрата иностранных товаров при убытии с таможенной территории Евразийского экономического союза до фактического пересечения таможенной границы Евразийского экономического союза, за исключением уничтожения и (или) безвозвратной утраты вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо безвозвратной утраты в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения
IV. Наступление обстоятельств, указанных в пункте 4 статьи 103 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
0401
утрата товаров, помещенных на временное хранение, перевозчиком или иным лицом, обладающим полномочиями
в отношении товаров, которые представили документы для помещения товаров на временное хранение, до размещения их
на складе временного хранения или принятия их иным лицом на временное хранение в месте, не являющемся складом временного хранения, за исключением уничтожения и (или) безвозвратной утраты вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо безвозвратной утраты в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения
0402
передача товаров, помещенных на временное хранение, перевозчиком или иным лицом, обладающим полномочиями в отношении товаров, которые представили документы для помещения товаров на временное хранение, получателю или иному лицу без разрешения таможенного органа до размещения их на складе временного хранения либо принятия их иным лицом на временное хранение в месте, не являющемся складом временного хранения

I. Тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы заңсыз өткізу (Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 56-бабы және 72-бабының 5-тармағы)
0101
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарларды әкелу кезінде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы заңсыз өткізу
0102
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тауарларды әкету кезінде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы заңсыз өткізу
II. Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 91-бабының 4-тармағында көрсетілген мән-жайлардың басталуы
0201
тауарларды келу орнына жеткізбеу
0203
кеден органы келу орнында сақтауға қоймастан немесе тауарларды шығармастан, тауарларды келу орнынан Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағының қалған бөлігіне әкету
III. Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 97-бабының 3-тармағында көрсетілген мән-жайдың басталуы
0301
авария немесе еңсерілмес күш әсерінен жойылу және (немесе) қайтарымсыз жоғалу не қалыпты тасу (тасымалдау) және (немесе) сақтау жағдайларында табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалуды қоспағанда, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасын іс жүзінде кесіп өткенге дейін Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан кетуі кезінде шетелдік тауарлардың жоғалуы
IV. Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 103-бабының 4-тармағында көрсетілген мән-жайлардың басталуы
0401
авария немесе еңсерілмейтін күш әсерінен жойылуды және (немесе) қайтарымсыз жоғалуды не қалыпты тасу (тасымалдау) және (немесе) сақтау жағдайларында табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалуды қоспағанда, тасымалдаушы немесе тауарларды уақытша сақтауға орналастыру үшін құжаттарды ұсынған тауарларға қатысты өкілеттіктері бар өзге тұлға уақытша сақтауға орналастырған тауарлардың оларды уақытша сақтау қоймасына орналастырғанға дейін жоғалуы немесе уақытша сақтау қоймасы болып табылмайтын орында оларды уақытша сақтауға өзге тұлғаның қабылдауы
0402
тасымалдаушы немесе тауарларды уақытша сақтауға орналастыру үшін құжаттарды ұсынған тауарларға қатысты өкілеттіктері бар өзге тұлға тауарларды уақытша сақтау қоймасына орналастырғанға дейін уақытша сақтауға орналастырылған тауарларды алушыға немесе өзге тұлғаға кеден органының рұқсатынсыз беру не уақытша сақтау қоймасы болып табылмайтын орында оларды уақытша сақтауға өзге тұлғаның қабылдауы

0403
утрата товаров, помещенных на временное хранение, лицом, осуществляющим временное хранение товаров в месте,
не являющемся складом временного хранения, до размещения их в месте, не являющемся складом временного хранения,
за исключением уничтожения и (или) безвозвратной утраты вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо безвозвратной утраты в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения

0403
авария немесе еңсерілмейтін күш әсерінен жойылуды және (немесе) қайтарымсыз жоғалуды не қалыпты тасу (тасымалдау) және (немесе) сақтау жағдайларында табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалуды қоспағанда, уақытша сақтау қоймасы болып табылмайтын орында тауарларды уақытша сақтауды жүзеге асырушы тұлға уақытша сақтауға орналастырылған тауарлардың уақытша сақтау қоймасы болып табылмайтын орында оларды орналастырғанға дейін жоғалуы

0404
передача товаров, помещенных на временное хранение, лицом, осуществляющим временное хранение товаров в месте,
не являющемся складом временного хранения, получателю или иному лицу без разрешения таможенного органа
до размещения их в месте, не являющемся складом временного хранения
0405
утрата товаров, хранящихся на складе временного хранения или в месте, не являющемся складом временного хранения, владельцем склада временного хранения либо лицом, осуществляющим временное хранение товаров в месте, не являющемся складом временного хранения, за исключением уничтожения и (или) безвозвратной утраты вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо безвозвратной утраты в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения
0406
передача товаров, хранящихся на складе временного хранения или в месте, не являющемся складом временного хранения, владельцем склада временного хранения либо лицом, осуществляющим временное хранение товаров в месте, не являющемся складом временного хранения, получателю или иному лицу без разрешения таможенного органа
0407
использование товаров, хранящихся на складе получателя товаров, не в целях временного хранения товаров
V. Наступление обстоятельства, указанного в пункте 5 статьи 153 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
0501
недоставка товаров в место доставки товаров в установленный таможенным органом срок таможенного транзита
и незавершение действия таможенной процедуры таможенного транзита в случаях, предусмотренных пунктом 12 статьи 151 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
VI. Наступление обстоятельств, указанных в пункте 6 статьи 162 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
0601
утрата товаров декларантом до размещения их на таможенном складе, за исключением уничтожения и (или) безвозвратной утраты вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо безвозвратной утраты в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения
0602
утрата товаров декларантом, за исключением уничтожения и (или) безвозвратной утраты вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо безвозвратной утраты в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения, или передача товаров декларантом иному лицу до завершения действия таможенной процедуры таможенного склада, если хранение товаров осуществлялось не на таможенном складе
0603
вывоз товаров за пределы места хранения, если хранение товаров осуществлялось не на таможенном складе в соответствие

0404
уақытша сақтау қоймасы болып табылмайтын орында тауарларды уақытша сақтауды жүзеге асырушы тұлғаның уақытша сақтау қоймасы болып табылмайтын орында тауарларды орналастырғанға дейін кеден органының рұқсатынсыз алушыға немесе өзге тұлғаға беруі
0405
авария немесе еңсерілмейтін күш әсерінен жойылуды және (немесе) қайтарымсыз жоғалуды не қалыпты тасу (тасымалдау) және (немесе) сақтау жағдайларында табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалуды қоспағанда, уақытша сақтау қоймасы иесінің не уақытша сақтау қоймасы болып табылмайтын орында тауарларды уақытша сақтауды жүзеге асырушы тұлғаның уақытша сақтау қоймасында немесе уақытша сақтау қоймасы болып табылмайтын орында сақталуда тұрған тауарларды жоғалтуы
0406
уақытша сақтау қоймасы иесінің не уақытша сақтау қоймасы болып табылмайтын орында тауарларды уақытша сақтауды жүзеге асырушы тұлғаның уақытша сақтау қоймасында немесе уақытша сақтау қоймасы болып табылмайтын орында сақталуда тұрған тауарларды кеден органының рұқсатынсыз алушыға немесе өзге тұлғаға беруі
0407
тауарлар алушының қоймасында сақталуда тұрған тауарларды уақытша сақтау мақсатынада пайдаланбау
V. Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 153-бабы 5-тармағында көрсетілген мән-жайлардың басталуы
0501
Тауарларды кеден органы белгілеген кедендік транзит мерзімінде жеткізу орнына жеткізбеу және Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 151-бабының 12-тармағында көзделген жағдайларда кедендік транзит кедендік рәсімі қолданысының аяқталмауы
VI. Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 162-баптың 6-тармағында көрсетілген мән-жайлардың басталуы
0601
авария немесе еңсерілмейтін күш әсерінен жойылуды және (немесе) қайтарымсыз жоғалуды не қалыпты тасу (тасымалдау) және (немесе) сақтау жағдайларында табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалуды қоспағанда, декларанттың тауарларды олар кеден қоймасына орналастырылғанға дейін жоғалтуы
0602
авария немесе еңсерілмейтін күш әсерінен жойылуды және (немесе) қайтарымсыз жоғалуды не қалыпты тасу (тасымалдау) және (немесе) сақтау жағдайларында табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалуды қоспағанда, егер тауарларды сақтау кедендік қоймада жүзеге асырылмаса, кеден қоймасы кедендік рәсімінің қолданылуы аяқталғанға дейін декларанттың тауарларды жоғалтуы немесе өзге адамға беруі
0603

с пунктом 4 статьи 155 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
0604
утрата товаров владельцем таможенного склада, за исключением уничтожения и (или) безвозвратной утраты вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо безвозвратной утраты в результате естественной убыли при нормальных условиях хранения
0605
выдача товаров с таможенного склада без представления владельцу таможенного склада документов, подтверждающих завершение действия таможенной процедуры таможенного склада
VII. Наступление обстоятельств, указанных в пункте 3 статьи 241 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
0701
невывоз с таможенной территории Евразийского экономического союза до истечения срока, установленного пунктом 2
статьи 240 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, помещенных под таможенную процедуру реэкспорта иностранных товаров, являющихся условно выпущенными товарами, указанными в подпункте 1 пункта 1 статьи 126 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
0702
невывоз с таможенной территории Евразийского экономического союза до истечения срока, установленного пунктом 2
статьи 240 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, помещенных под таможенную процедуру реэкспорта иностранных товаров, являющихся продуктами переработки товаров, помещенных под таможенную процедуру переработки на таможенной территории
0703
невывоз с таможенной территории Евразийского экономического союза до истечения срока, установленного пунктом 2
статьи 240 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, иных категорий иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру реэкспорта
VIII. Наступление обстоятельств, указанных в пункте 8 статьи 279 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
0801
использование временно ввезенных транспортных средств международной перевозки для внутренней перевозки,
за исключением такой перевозки в случаях, указанных в пунктах 5, 7 и 8 статьи 275 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
0802
передача временно ввезенных транспортных средств международной перевозки иным лицам, в том числе в аренду (субаренду), за исключением их передачи для технического обслуживания, ремонта и (или) хранения либо в целях завершения операции перевозки путем вывоза с таможенной территории Евразийского экономического союза транспортного средства международной перевозки, а также за исключением передачи временно ввезенного железнодорожного транспортного средства международной перевозки и (или) перевозимых на железнодорожных транспортных средствах контейнеров

тауарларды сақтау Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 155-бабы 4-тармағына сәйкес кедендік қоймада жүзеге асырылмаса, тауарларды сақтау орнынан тыс жерлерге әкету
0604
авария немесе еңсерілмейтін күш әсерінен жойылуды және (немесе) қайтарымсыз жоғалуды не қалыпты тасу (тасымалдау) және (немесе) сақтау жағдайларында табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалуды қоспағанда, кеден қоймасы иесінің тауарларды жоғалтуы
0605
кеден қоймасы кедендік рәсімінің қолданылуы аяқталғанын растайтын құжаттарды кеден қоймасы иесіне берместен, кеден қоймасынан тауарларды беру
VII. Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 241-бабы 3-тармағында көрсетілген мән-жайлардың басталуы
0701
кері экспорт кедендік рәсімімен орналастырылған, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 126-бабы 1-тармағының 1-тармақшасында көрсетілген шартты түрде шығарылған тауарлар болып табылмайтын шетелдік тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 240-бабы 2-тармағында белгіленген мерзім аяқталғанға дейін Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкетпеу
0702
кері экспорт кедендік рәсімімен орналастырылған, кедендік аумақта қайта өңдеудің кедендік рәсімімен орналастырылған, тауарларды қайта өңдеу өнімдері болып табылатын шетелдік тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 240-бабы 2-тармағында белгіленген мерзім аяқталғанға дейін Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкетпеу
0703
кері экспорт кедендік рәсімімен орналастырылған, кері экспорт кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардың өзге де санаттарын Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 240-бабы 2-тармағында белгіленген мерзім аяқталғанға дейін Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкетпеу
VIII. Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 279-бабы 8-тармағында көрсетілген мән-жайлардың басталуы
0801
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 275-бабы 5, 7 және 8-тармақтарында көрсетілген жағдайлардағы осындай тасымалдауды қоспағанда, халықаралық тасымалдаудың уақытша әкелінген көлік құралдарын ішкі тасымалдау үшін пайдалану
0802

в случаях, предусмотренных пунктом 9 статьи 275 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
0803
утрата временно ввезенных транспортных средств международной перевозки, за исключением их уничтожения и (или) безвозвратной утраты вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо безвозвратной утраты в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения
IX. Наступление обстоятельств, указанных в пункте 4 статьи 280 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
0901
утрата временно вывезенных транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами Евразийского экономического союза
0902
передача иностранному лицу права собственности на временно вывезенные транспортные средства международной перевозки, являющиеся товарами Евразийского экономического союза, без помещения таких транспортных средств под таможенную процедуру экспорта в соответствии с пунктом 5 статьи 276 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
X. Наступление обстоятельств, указанных в пункте 4 статьи 284 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
1001
утрата иностранных товаров, декларируемых (выпущенных) в качестве припасов, за исключением их уничтожения и (или) безвозвратной утраты вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо безвозвратной утраты в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения
1002
использование на таможенной территории Евразийского экономического союза иностранных товаров, декларируемых (выпущенных) в качестве припасов, в целях, не предусмотренных главой 39 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
XI. Наступление обстоятельств, указанных в пункте 4 статьи 288 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
1101
утрата международных почтовых отправлений, за исключением их уничтожения и (или) безвозвратной утраты вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо безвозвратной утраты в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения

халықаралық тасымалдаудың уақытша әкелінген көлік құралдарын техникалық қызмет көрсету, жөндеу және (немесе) сақтау үшін не халықаралық тасымалдаудың уақытша әкелінген көлік құралын Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкету арқылы тасымалдау операциясын аяқтау мақсатында беруді, сондай-ақ халықаралық тасымалдаудың уақытша әкелінген теміржол көлік құралын және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 275-бабы 9-тармағында көзделген жағдайларда теміржол көлік құралдарында тасымалданатын контейнерлерді беруді қоспағанда, халықаралық тасымалдаудың уақытша әкелінген көлік құралдарын өзге тұлғаларға беру, оның ішінде жалға беру (қосалқы жалға беру)
0803
авария немесе еңсерілмейтін күш әсерінен жойылуды және (немесе) қайтарымсыз жоғалуды не қалыпты тасу (тасымалдау) және (немесе) сақтау жағдайларында табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалуды қоспағанда, халықаралық тасымалдаудың уақытша әкелінген көлік құралдарын жоғалту
IX. Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 280-бабының 4-тармағында көрсетілген мән-жайлардың басталуы
0901
Еуразиялық экономикалық одақтың тауарлары болып табылатын халықаралық тасымалдаудың уақытша әкелінген көлік құралдарын жоғалту
0902
Еуразиялық экономикалық одақтың тауарлары болып табылатын уақытша әкелінген халықаралық тасымалдаудың көлік құралдарын Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 276-бабының 5-тармағына сәйкес экспорт кедендік рәсіміне орналастырмай шетелдік тұлғаға осы көлік құралдарына меншік құқығын беру
X. Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 284-бабының 4-тармағында көрсетілген мән-жайлардың басталуы
1001
авария немесе еңсерілмейтін күш әсерінен жойылуды және (немесе) қайтарымсыз жоғалуды не қалыпты тасу (тасымалдау) және (немесе) сақтау жағдайларында табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалуды қоспағанда, керек-жарақтар ретінде декларацияланатын (шығарылған) шетелдік тауарларды жоғалту
1002
керек-жарақтар ретінде декларацияланатын (шығарылған) шетелдік тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 39-тарауында көзделмеген мақсаттарда пайдалану
XI. Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 288-бабының 4-тармағында көрсетілген мән-жайлардың басталуы
1101
авария немесе еңсерілмейтін күш әсерінен жойылуды және (немесе) қайтарымсыз жоғалуды не қалыпты тасу (тасымалдау) және (немесе) сақтау жағдайларында табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалуды қоспағанда, халықаралық пошта жөнелтілімдерін жоғалту

1102
выдача международных почтовых отправлений получателю до выпуска таможенным органом товаров, пересылаемых
в международных почтовых отправлениях
XII. Наступление обстоятельств, указанных в пунктах 3 и 8 статьи 295 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
1201
незавершение действия таможенной процедуры таможенного транзита в отношении иностранных товаров, перемещаемых трубопроводным транспортом в соответствии с подпунктами 1 и 2 пункта 5 статьи 294 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза

1102
халықаралық пошта жөнелтілімдерін кеден органы халықаралық пошта жөнелтілімдерінде жіберілетін тауарларды шығарғанға дейін алушыға беру
XII. Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 295-бабының 3 және 8-тармақтарында көрсетілген мән-жайлардың басталуы
1201
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 294-бабы 5-тармағының 1 және 2-тармақшаларына сәйкес құбырлжол көлігімен тасымалданатын шетелдік тауарларға қатысты кедендік транзиттің кедендік рәсімінің қолданысын аяқталмау

1202
незавершение действия таможенной процедуры таможенного транзита в отношении товаров Евразийского экономического союза, перемещаемых трубопроводным транспортом в соответствии с подпунктами 1 и 3 пункта 5 статьи 294
Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
XIII. Наступление обстоятельства, указанного в пункте 3 статьи 309 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
1301
неосуществление ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза товаров Евразийского экономического союза, перевозимых (транспортируемых) с одной части таможенной территории Евразийского экономического союза на другую часть таможенной территории Евразийского экономического союза через территории государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и (или) морем, помещенных под таможенную процедуру таможенного транзита и вывезенных с таможенной территории Евразийского экономического союза
XIV. Неподача в установленный Таможенным кодексом Евразийского экономического союза срок декларации на товары
в отношении товаров, выпуск которых произведен до подачи декларации на товары

1202
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 294-бабы 5-тармағының 1 және 2-тармақшаларына сәйкес құбырлжол көлігімен тасымалданатын Еуразиялық экономикалық одақтың тауарларына қатысты кедендік транзиттің кедендік рәсімінің қолданысының аяқталмауы
XIII. Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 309-бабы 3-тармағында көрсетілген мән-жайлардың басталуы
1301
кедендік транзит кедендік рәсіммен орналастырылған және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкетілген Еуразиялық экономикалық одақтың мүшелері болып табылмайтын мемлекеттердің аумақтары арқылы Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағының бір бөлігінен Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағының басқа бөлігіне және (немесе) теңізден өткізілетін (тасымалданатын) Еуразиялық экономикалық одақтың тауарларын Одақтың кедендік аумағына әкелуді жүзеге асырмау
XIV. Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінде белгіленген мерзімде тауарларға арналған декларация берілгенге дейін шығарылған тауарларға қатысты декларацияны тапсырмау

1401
неподача в установленный Таможенным кодексом Евразийского экономического союза срок декларации на товары
в отношении товаров, помещенных под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления
XV. Наступление обстоятельств, указанных в пункте 7 статьи 208 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза,
в случаях, когда обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин подлежит исполнению лицами, указанными в пункте 3 статьи 208 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза

1401
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінде белгіленген мерзімде ішкі тұтыну үшін шығару кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларға қатысты декларацияны тапсырмау
XV. Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 208-бабының 7-тармағында көрсетілген мән-жайлардың кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндеттің Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 208-бабының 7-тармағында көрсетілген тұлғалардың орындауына жататын жағдайларда басталуы

1501
вывоз с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны иностранных товаров, помещенных
под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, до завершения в отношении таких товаров действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны либо без разрешения таможенного органа в случаях, указанных в пункте 4 статьи 205 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, за исключением случаев, когда такие товары могут быть вывезены без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны в случаях, предусмотренных абзацами третьим и четвертым подпункта 3 пункта 1 статьи 207 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
1502
вывоз с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны товаров, изготовленных (полученных)
из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, до завершения в отношении таких товаров действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны либо без разрешения таможенного органа
в случаях, указанных в пункте 4 статьи 205 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, за исключением случаев, когда такие товары могут быть вывезены без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны в случаях, предусмотренных абзацами третьим и четвертым подпункта 3 пункта 1 статьи 207 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, если в таких товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, идентифицированы иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны

1501
еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 207-бабының 1-тармағының 3-тармақшасының үшінші және төртінші абзацтарында көзделген жағдайларда, осындай тауарлар еркін кедендік аймақ кедендік рәсімінің қолданысы аяқталмай әкетілуі мүмкін жағдайларды қоспағанда, осындай тауарларға қатысты еркін кедендік аймақ кедендік рәсімінің қолданысы аяқталғанға дейін не Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 205-бабының 4-тармағында көрсетілген жағдайларда кеден органының рұқсатынсыз еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан әкету
1502
еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 207-бабы 1-тармағының 3-тармақшасының үшінші және төртінші абзацтарында көзделген жағдайларда, осындай тауарлар еркін кедендік аймақ кедендік рәсімінің қолданысы аяқталмай әкетілуі мүмкін жағдайларды қоспағанда, егер мұндай шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларда еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлар сәйкестендірілген болса, осындай тауарларға қатысты еркін кедендік аймақ кедендік рәсімінің қолданысы аяқталғанға дейін не Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 205-бабының 4-тармағында көрсетілген жағдайларда кеден органының рұқсатынсыз еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан әкету

1503
вывоз с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, до завершения в отношении таких товаров действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны либо без разрешения таможенного органа
в случаях, указанных в пункте 4 статьи 205 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, за исключением случаев, когда такие товары могут быть вывезены без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны в случаях, предусмотренных абзацами третьим и четвертым подпункта 3 пункта 1 статьи 207 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, если в таких товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров,
не идентифицированы иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны

1503
еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 207-бабы 1-тармағының 3-тармақшасының үшінші және төртінші абзацтарында көзделген жағдайларда, осындай тауарлар еркін кедендік аймақ кедендік рәсімінің қолданысы аяқталмай әкетілуі мүмкін жағдайларды қоспағанда, егер мұндай шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларда еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлар сәйкестендірілмеген болса, осындай тауарларға қатысты еркін кедендік аймақ кедендік рәсімінің қолданысы аяқталғанға дейін не Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 205-бабының 4-тармағында көрсетілген жағдайларда кеден органының рұқсатынсыз еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан әкету

1504
передача товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, иному лицу без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны, за исключением передачи таких товаров в соответствии
с пунктами 8, 10 и 11 статьи 205 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
1505
передача товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, иному лицу без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны,
за исключением передачи таких товаров в соответствии с пунктами 8, 10 и 11 статьи 205 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, если в таких товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, идентифицированы иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны
1506
передача товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, иному лицу без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны,
за исключением передачи таких товаров в соответствии с пунктами 8, 10 и 11 статьи 205 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, если в таких товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, не идентифицированы иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны
1507
невозврат на территорию свободной (специальной, особой) экономической зоны до истечения срока, установленного таможенным органом в соответствии с абзацем первым пункта 5 статьи 205 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны и вывезенных
с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны в случаях, указанных в подпунктах 1, 2, 4 и 5 пункта 4 статьи 205 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
1508
невозврат на территорию свободной (специальной, особой) экономической зоны до истечения срока, установленного таможенным органом в соответствии с абзацем первым пункта 5 статьи 205 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, вывезенных с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны
в случаях, указанных в подпунктах 1, 2, 4 и 5 пункта 4 статьи 205 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, если в таких товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, идентифицированы иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны

1504
еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 205-бабының 8, 10 және 11-тармақтарына сәйкес осындай тауарларды беруді қоспағанда, еркін кедендік аймақ кедендік рәсімінің қолданысын аяқтамастан өзге тұлғаға беру
1505
еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларды, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 205-бабының 8, 10 және 11-тармақтарына сәйкес осындай тауарларды беруді қоспағанда, егер мұндай шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларда еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлар сәйкестендірілген болса, еркін кедендік аймақ кедендік рәсімінің қолданысын аяқтамастан өзге тұлғаға беру
1506
еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларды, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 205-бабының 8, 10 және 11-тармақтарына сәйкес осындай тауарларды беруді қоспағанда, егер мұндай шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларда еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлар сәйкестендірілмеген болса, еркін кедендік аймақ кедендік рәсімінің қолданысын аяқтамастан өзге тұлғаға беру
1507
еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған және Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 205-бабы 4-тармағының 1, 2, 4 және 5-тармақшаларында көрсетілген жағдайларда еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан әкетілген тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 205-бабы 5-тармағының бірінші абзацына сәйкес кеден органы белгілеген мерзім өткенге дейін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағына қайтармау
1508
еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) және Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 205-бабы 4-тармағының 1, 2, 4 және 5-тармақшаларында көрсетілген жағдайларда еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан әкетілген тауарларды, егер мұндай шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларда еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлар сәйкестендірілген болса, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 205-бабы 5-тармағының бірінші абзацына сәйкес кеден органы белгілеген мерзім өткенге дейін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағына қайтармау

1509
невозврат на территорию свободной (специальной, особой) экономической зоны до истечения срока, установленного таможенным органом в соответствии с абзацем первым пункта 5 статьи 205 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, вывезенных с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны
в случаях, указанных в подпунктах 1, 2, 4 и 5 пункта 4 статьи 205 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, если в таких товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, не идентифицированы иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны
1510
незавершение действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны до истечения срока, установленного таможенным органом в соответствии с абзацем вторым пункта 5 статьи 205 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, в отношении товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, вывезенных с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны в случае, указанном в подпункте 3 пункта 4 статьи 205 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
1511
незавершение действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны до истечения срока, установленного таможенным органом в соответствии с абзацем вторым пункта 5 статьи 205 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, если в случае, указанном в подпункте 3 пункта 4 статьи 205 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны вывозились товары, изготовленные (полученные) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и в таких товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, идентифицированы иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны
1512
незавершение действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны до истечения срока, установленного таможенным органом в соответствии с абзацем вторым пункта 5 статьи 205 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, если в случае, указанном в подпункте 3 пункта 4 статьи 205 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны вывозились товары, изготовленные (полученные) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и в таких товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, не идентифицированы иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны

1509
еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) және Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 205-бабы 4-тармағының 1, 2, 4 және 5-тармақшаларында көрсетілген жағдайларда еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан әкетілген тауарларды, егер мұндай шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларда еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлар сәйкестендірілмеген болса, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 205-бабы 5-тармағының бірінші абзацына сәйкес кеден органы белгілеген мерзім өткенге дейін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағына қайтармау
1510
еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 205-бабы 4-тармағының 3-тармақшасында көрсетілген жағдайда, еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан әкетілген тауарларға қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 205-бабы 5-тармағының екінші абзацына сәйкес кеден органы белгілеген мерзім өткенге дейін еркін кедендік аймақ кедендік рәсімінің қолданысын аяқтамау
1511
егер Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 205-бабы 4-тармағының 3-тармақшасында көрсетілген жағдайда еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарлар әкетілген және бұл шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларда еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлар сәйкестендірілген болса, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 205-бабы 5-тармағының екінші абзацына сәйкес кеден органы белгілеген мерзім өткенге дейін еркін кедендік аймақ кедендік рәсімінің қолданысын аяқтамау
1512
егер Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 205-бабы 4-тармағының 3-тармақшасында көрсетілген жағдайда еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарлар әкетілген және бұл шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларда еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлар сәйкестендірілмеген болса, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 205-бабы 5-тармағының екінші абзацына сәйкес кеден органы белгілеген мерзім өткенге дейін еркін кедендік аймақ кедендік рәсімінің қолданысын аяқтамау

1513
утрата иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, за исключением уничтожения и (или) безвозвратной утраты таких товаров вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо безвозвратной утраты в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения
1514
утрата товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, если в таких товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, идентифицированы иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, за исключением уничтожения
и (или) безвозвратной утраты таких товаров вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо безвозвратной утраты в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения

1513
авария немесе еңсерілмейтін күш әсерінен жойылуды және (немесе) қайтарымсыз жоғалуды не қалыпты тасу (тасымалдау) және (немесе) сақтау жағдайларында табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалуды қоспағанда, еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетілдік тауарларды жоғалту
1514
авария немесе еңсерілмейтін күш әсерінен жойылуды және (немесе) қайтарымсыз жоғалуды не қалыпты тасу (тасымалдау) және (немесе) сақтау жағдайларында табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалуды қоспағанда, еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларды, егер мұндай шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларда еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлар сәйкестендірілген болса, жоғалту

1515
утрата товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, если в таких товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, не идентифицированы иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, за исключением уничтожения
и (или) безвозвратной утраты таких товаров вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо безвозвратной утраты в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения

1515
авария немесе еңсерілмейтін күш әсерінен жойылуды және (немесе) қайтарымсыз жоғалуды не қалыпты тасу (тасымалдау) және (немесе) сақтау жағдайларында табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалуды қоспағанда, еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларды, егер мұндай шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларда еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлар сәйкестендірілмеген болса, жоғалту

1516
непредставление в таможенный орган в установленный им срок документов, подтверждающих факт захоронения, обезвреживания, утилизации или уничтожения иным способом товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, утративших свои потребительские свойства и ставших непригодными для использования в том качестве,
для которого они предназначены, и вывезенных с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны
для захоронения, обезвреживания, утилизации или уничтожения иным способом в соответствии с законодательством государств – членов Евразийского экономического союза

1516
өзінің тұтынушылық қасиеттерін жоғалтқан және пайдалануға арналған сапасы пайдалану үшін жарамсыз болып қалған, еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан көму, залалсыздандыру, кәдеге жарату немесе өзге тәсілмен жою үшін әкетілген тауарларды көму, залалсыздандыру, кәдеге жарату немесе өзге тәсілмен жою фактісін растайтын құжаттарды кеден органына белгілеген мерзімде ұсынбау

1517
непредставление в таможенный орган в установленный им срок документов, подтверждающих факт захоронения, обезвреживания, утилизации или уничтожения иным способом товаров, изготовленных (полученных) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, утративших свои потребительские свойства и ставших непригодными для использования в том качестве, для которого они предназначены, и вывезенных с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны для захоронения, обезвреживания, утилизации или уничтожения иным способом
в соответствии с законодательством государств – членов Евразийского экономического союза, если в таких товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, идентифицированы иностранные товары, помещенные
под таможенную процедуру свободной таможенной зоны
1518
непредставление в таможенный орган в установленный им срок документов, подтверждающих факт захоронения, обезвреживания, утилизации или уничтожения иным способом товаров, изготовленных (полученных) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, утративших свои потребительские свойства и ставших непригодными для использования в том качестве, для которого они предназначены, и вывезенных с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны для захоронения, обезвреживания, утилизации или уничтожения иным способом
в соответствии с законодательством государств – членов Евразийского экономического союза, если в таких товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, не идентифицированы иностранные товары, помещенные
под таможенную процедуру свободной таможенной зоны
1519

1517
өзінің тұтынушылық қасиеттерін жоғалтқан және пайдалануға арналған сапасы пайдалану үшін жарамсыз болып қалған, еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан көму, залалсыздандыру, кәдеге жарату немесе өзге тәсілмен жою үшін әкетілген тауарларды, егер мұндай шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларда еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлар сәйкестендірілген болса, көму, залалсыздандыру, кәдеге жарату немесе өзге тәсілмен жою фактісін растайтын құжаттарды кеден органына белгіленген мерзімде ұсынбау
1518
өзінің тұтынушылық қасиеттерін жоғалтқан және пайдалануға арналған сапасы пайдалану үшін жарамсыз болып қалған, еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан көму, залалсыздандыру, кәдеге жарату немесе өзге тәсілмен жою үшін әкетілген тауарларды, егер мұндай шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларда еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлар сәйкестендірілмеген болса, көму, залалсыздандыру, кәдеге жарату немесе өзге тәсілмен жою фактісін растайтын құжаттарды кеден органына белгілеген мерзімде ұсынбау
1519

прекращение в соответствии с абзацем третьим пункта 5 статьи 139 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза действия таможенной процедуры экспорта в отношении товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, признанных товарами Евразийского экономического союза в соответствии со статьей 210 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, за исключением прекращения действия таможенной процедуры экспорта в отношении указанных товаров, которые на момент прекращения действия такой таможенной процедуры находятся на территории свободной (специальной, особой) экономической зоны,
если в таких товарах идентифицированы иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны
1520

еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларға қатысты экспорт кедендік рәсімі тоқтатылған кезде еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағындағы көрсетілген тауарларға қатысты экспорт кедендік рәсімінің қолданысының тоқтатылуын қоспағанда, егер мұндай тауарларда еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлар сәйкестендірілген болса, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 210-бабына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың тауарлары деп танылған, еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларға қатысты экспорт кедендік рәсімінің қолданысын Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 139-бабы 5-тармағының үшінші абзацына сәйкес тоқтату
1520

прекращение в соответствии с абзацем третьим пункта 5 статьи 139 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза действия таможенной процедуры экспорта в отношении товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, признанных товарами Евразийского экономического союза в соответствии со статьей 210 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, за исключением прекращения действия таможенной процедуры экспорта в отношении указанных товаров, которые на момент прекращения действия такой таможенной процедуры находятся на территории свободной (специальной, особой) экономической зоны,
если в таких товарах не идентифицированы иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны
XVI. Наступление обстоятельств, указанных в пункте 7 статьи 208 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза,
в отношении товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, в которых не идентифицированы такие иностранные товары (за исключением случаев, когда обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин в связи с наступлением таких обстоятельств подлежит исполнению лицами, указанными в пункте 3 статьи 208 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза)
1601
вывоз с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны товаров, изготовленных (полученных)
из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, до завершения в отношении таких товаров действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны либо без разрешения таможенного органа
в случаях, указанных в пункте 4 статьи 205 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, за исключением случаев, когда такие товары могут быть вывезены без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны в случаях, предусмотренных абзацами третьим и четвертым подпункта 3 пункта 1 статьи 207 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, если в таких товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров,
не идентифицированы иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны
1602
передача товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, иному лицу без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны,
за исключением передачи таких товаров в соответствии с пунктами 8, 10 и 11 статьи 205 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, если в таких товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, не идентифицированы иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны

еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларға қатысты экспорт кедендік рәсімі тоқтатылған кезде еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағындағы көрсетілген тауарларға қатысты экспорт кедендік рәсімінің қолданысының тоқтатылуын қоспағанда, егер мұндай тауарларда еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлар сәйкестендірілмеген болса, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 210-бабына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың тауарлары деп танылған, еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларға қатысты экспорт кедендік рәсімінің қолданысын Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 139-бабы 5-тармағының үшінші абзацына сәйкес тоқтату
XVI. Еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған), оларда мұндай шетелдік тауарлар сәйкестендірілмеген тауарларға қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 208-бабы 7-тармағында көрсетілген мән-жайлардың басталуы (осындай мән-жайлардың басталуына байланысты кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндет Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 208-быбы 3-тармағында көрсетілген тұлғалардың орындауына жататын жағдайларды қоспағанда)
1601
еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарларды және (немесе) еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан жасалған (алынған) тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 207-бабының 1-тармағының 3-тармақшасының үшінші және төртінші абзацтарында көзделген жағдайларда, осындай тауарлар еркін кедендік аймақ кедендік рәсімінің қолданысы аяқталмай әкетілуі мүмкін жағдайларды қоспағанда, егер мұндай шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларда еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлар сәйкестендірілмеген болса, осындай тауарларға қатысты еркін кедендік аймақ кедендік рәсімінің қолданысы аяқталғанға дейін не Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 205-бабының 4-тармағында көрсетілген жағдайларда кеден органының рұқсатынсыз еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан әкету
1602
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 205-бабының 8-10 және 11-тармақтарына сәйкес еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларды беруді қоспағанда, егер мұндай шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларда еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлар сәйкестендірілмеген болса, осындай тауарларды еркін кедендік аймақ кедендік рәсімінің қолданысын аяқтамастан өзге тұлғаға беру

прекращение в соответствии с абзацем третьим пункта 5 статьи 139 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза действия таможенной процедуры экспорта в отношении товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, признанных в соответствии со статьей 210 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза товарами Евразийского экономического союза, за исключением прекращения действия таможенной процедуры экспорта в отношении указанных товаров, которые на момент прекращения действия такой таможенной процедуры находятся на территории свободной (специальной, особой) экономической зоны,
если в таких товарах не идентифицированы иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны
XVII. Наступление обстоятельств, указанных в пункте 4 статьи 216 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза,
в отношении товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру
свободного склада, в которых не идентифицированы такие иностранные товары
1701
вывоз с территории свободного склада товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных
под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, до завершения действия таможенной процедуры свободного склада либо без разрешения таможенного органа в случаях, указанных в пункте 5 статьи 213 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, за исключением случаев, когда такие товары могут быть вывезены с территории свободного склада
без завершения действия таможенной процедуры свободного склада в случаях, предусмотренных подпунктом 2 пункта 1 статьи 215 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, если в таких товарах, изготовленных (полученных)
из иностранных товаров, не идентифицированы иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны
1702
передача товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, иному лицу до завершения действия таможенной процедуры свободного склада, за исключением случаев, когда такие товары могут быть переданы в случаях, предусмотренных пунктом 9 статьи 213 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, если в таких товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров,
не идентифицированы иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны
1703
невозврат на территорию свободного склада до истечения срока, установленного таможенным органом в соответствии
с абзацем первым пункта 6 статьи 213 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, вывезенных
с территории свободного склада в случаях, указанных в подпунктах 1 и 2 пункта 5 статьи 213 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, если в таких товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров,
не идентифицированы иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны

еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларға қатысты экспорт кедендік рәсімі тоқтатылған кезде еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағындағы көрсетілген тауарларға қатысты экспорт кедендік рәсімінің қолданысының тоқтатылуын қоспағанда, егер мұндай тауарларда еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлар сәйкестендірілмеген болса, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 210-бабына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың тауарлары деп танылған, еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларға қатысты экспорт кедендік рәсімінің қолданысын Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 139-бабы 5-тармағының үшінші абзацына сәйкес тоқтату
XVII. Еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған), мұндай шетелдік тауарлар сәйкестендірілмеген тауарларға қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 216-бабы 4-тармағында көрсетілген мән-жайлардың басталуы
1701
еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 215-бабы 1-тармағының 2-тармақшасында көзделген жағдайларда, осындай тауарлар еркін қойма кедендік рәсімінің қолданысы аяқталмай әкетілуі мүмкін жағдайларды қоспағанда, егер мұндай шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларда еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлар сәйкестендірілмеген болса, осындай тауарларға қатысты еркін қойма кедендік рәсімінің қолданысы аяқталғанға дейін не Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 213-бабының 5-тармағында көрсетілген жағдайларда кеден органының рұқсатынсыз еркін қойма аумағынан әкету
1702
еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларды, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 213-бабының 9-тармағына сәйкес осындай тауарларды беруді қоспағанда, егер мұндай шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларда еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлар сәйкестендірілмеген болса, еркін қойма кедендік рәсімінің қолданысын аяқтамастан өзге тұлғаға беру
1703
еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) және Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 213-бабы 5-тармағының 1 және 2-тармақшаларында көрсетілген жағдайларда еркін қойма аумағынан әкетілген тауарларды, егер мұндай шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларда еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлар сәйкестендірілмеген болса, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 213-бабы 6-тармағының бірінші абзацына сәйкес кеден органы белгілеген мерзім өткенге дейін еркін қойма аумағына қайтармау

1704
незавершение действия таможенной процедуры свободного склада до истечения срока, установленного таможенным органом в соответствии с абзацем вторым пункта 6 статьи 213 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза,
если в случае, указанном в подпункте 3 пункта 5 статьи 213 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза,
с территории свободного склада вывозились товары, изготовленные (полученные) из иностранных товаров, помещенных
под таможенную процедуру свободного склада, и в таких товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров,
не идентифицированы иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны
1705
неразмещение на территории иного свободного склада до истечения срока, установленного таможенным органом
в соответствии с абзацем третьим пункта 6 статьи 213 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, вывезенных с территории свободного склада в случае, указанном в подпункте 4 пункта 5 статьи 213 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, если в таких товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров,
не идентифицированы иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны
1706
утрата товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, за исключением уничтожения и (или) безвозвратной утраты вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо безвозвратной утраты в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения, если в таких товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, не идентифицированы иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны
1707
непредставление в таможенный орган в установленный им срок документов, подтверждающих факт захоронения, обезвреживания, утилизации или уничтожения иным способом товаров, изготовленных (полученных) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, утративших свои потребительские свойства и ставших непригодными для использования в том качестве, для которого они предназначены, и вывезенных с территории свободного склада для захоронения, обезвреживания, утилизации или уничтожения иным способом в соответствии с законодательством государств – членов Евразийского экономического союза, если в таких товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, не идентифицированы иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны

1704
егер Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 213-бабы 5-тармағының 3-тармақшасында көрсетілген жағдайда еркін қойма аумағынан еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарлар әкетілген және бұл шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларда еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлар сәйкестендірілмеген болса, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 213-бабы 6-тармағының үшінші абзацына сәйкес кеден органы белгілеген мерзім өткенге дейін еркін қойма рәсімінің қолданысын аяқтамау
1705
еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) және Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 213-бабы 5-тармағының 4-тармақшаларында көрсетілген жағдайларда еркін қойма аумағынан әкетілген тауарларды, егер мұндай шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларда еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлар сәйкестендірілмеген болса, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 213-бабы 6-тармағының бірінші абзацына сәйкес кеден органы белгілеген мерзім өткенге дейін өзге де еркін қойма аумағында орналастырмау
1706
авария немесе еңсерілмейтін күш әсерінен жойылуды және (немесе) қайтарымсыз жоғалуды не қалыпты тасу (тасымалдау) және (немесе) сақтау жағдайларында табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалуды қоспағанда, еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларды, егер мұндай шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларда еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлар сәйкестендірілмеген болса, жоғалту
1707
өзінің тұтынушылық қасиеттерін жоғалтқан және пайдалануға арналған сапасы пайдалану үшін жарамсыз болып қалған, еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес еркін қойма аумағынан көму, залалсыздандыру, кәдеге жарату немесе өзге тәсілмен жою үшін әкетілген тауарларды, егер мұндай шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларда еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлар сәйкестендірілмеген болса, көму, залалсыздандыру, кәдеге жарату немесе өзге тәсілмен жою фактісін растайтын құжаттарды кеден органына белгіленген мерзімде ұсынбау

1708
прекращение в соответствии с абзацем третьим пункта 5 статьи 139 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза действия таможенной процедуры экспорта в отношении товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, признанных в соответствии со статьей 218 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза товарами Евразийского экономического союза, за исключением прекращения действия таможенной процедуры экспорта в отношении указанных товаров, которые на момент такого прекращения находятся
на территории свободного склада, если в таких товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров,
не идентифицированы иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны
XVIII. Иные случаи
1801
иные случаи, когда таможенные пошлины, налоги, специальные, антидемпинговые, компенсационные пошлины
в соответствии с Таможенным кодексом Евразийского экономического союза подлежат уплате в связи с обстоятельствами, наступившими после выпуска товаров, и в отношении товаров таможенные пошлины, налоги, специальные, антидемпинговые, компенсационные пошлины не были исчислены плательщиком
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Порядку заполнения расчета таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых,
компенсационных пошлин и внесения в такой расчет изменений (дополнений)
КЛАССИФИКАТОР
обстоятельств, при которых обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов,
специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин прекращается
либо такие платежи подлежат возврату (зачету)
Код
Описание обстоятельства
01
помещение товаров под таможенную процедуру в соответствии с Таможенным кодексом Евразийского экономического союза
02
признание таможенным органом в соответствии с законодательством государства – члена Евразийского экономического Союза о таможенном регулировании факта уничтожения и (или) безвозвратной утраты иностранных товаров вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо факта безвозвратной утраты этих товаров в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения
03
конфискация или обращение товаров в собственность (доход) государства – члена Евразийского экономического союза
в соответствии с законодательством этого государства-члена
04
задержание таможенным органом товаров в соответствии с главой 51 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
05
размещение на временное хранение или помещение под одну из таможенных процедур товаров, которые были изъяты или арестованы в ходе проверки сообщения о преступлении, в ходе производства по уголовному делу или делу об административном правонарушении (ведения административного процесса) и в отношении которых принято решение об их возврате, если ранее выпуск таких товаров не был произведен
06
наступление иных обстоятельств, предусмотренных в соответствии с Таможенным кодексом Евразийского экономического союза
ПРИЛОЖЕНИЕ № 3
к Порядку заполнения расчета таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых,
компенсационных пошлин и внесения в такой расчет изменений (дополнений)
КЛАССИФИКАТОР
случаев, когда меры по взысканию таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин не принимаются
Код
Описание случая
СИ
срок взыскания неуплаченных таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, установленный законодательством государства – члена Евразийского экономического союза, таможенным органом которого осуществляется взыскание таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, истек
БВ
суммы таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, взыскание которых оказалось невозможным, в соответствии с законодательством государства – члена Евразийского экономического союза, таможенный орган которого осуществлял взыскание этих сумм, признаны безнадежными к взысканию
МЦ
прекращение обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин в связи с выявлением факта неуплаты таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, исчисленных в одном расчете таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, в размере, не превышающем в совокупности сумму, эквивалентную 5 евро по курсу валют, действующему на день применения курса валют для исчисления таможенных пошлин, налогов в соответствии с Таможенным кодексом Евразийского экономического союза
ИК
иные случаи, предусмотренные Таможенным кодексом Евразийского экономического союза
ИП
иные случаи, определяемые в соответствии с Таможенным кодексом Евразийского экономического союза Евразийской экономической комиссией в отношении ввозных таможенных пошлин, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин
ИН
иные случаи, устанавливаемые в соответствии с Таможенным кодексом Евразийского экономического союза законодательством государств – членов Евразийского экономического союза в отношении вывозных таможенных пошлин, налогов
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 7 ноября 2017 г. № 137
ПОРЯДОК
заполнения расчета таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин и внесения в такой расчет изменений
(дополнений)
I. Общие положения

1708
еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларға қатысты экспорт кедендік рәсімі тоқтатылған кезде еркін қойма аумағындағы көрсетілген тауарларға қатысты экспорт кедендік рәсімінің қолданысының тоқтатылуын қоспағанда, егер мұндай тауарларда еркін қойма рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлар сәйкестендірілмеген болса, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 218-бабына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың тауарлары деп танылған, еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарларға қатысты экспорт кедендік рәсімінің қолданысын Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 139-бабы 5-тармағының үшінші абзацына сәйкес тоқтату
XVIII. Өзге жағдайлар
1801
Кедендік баждар, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексіне сәйкес тауарлардың шығарылуынан кейін басталған мән-жайларға байланысты төленуге жататын және тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеуші есептемеген өзге де жағдайлар
Кедендік баждарды,
салықтарды, арнайы,
демпингке қарсы, өтемақы
баждарының есеп-қисабын
толтыру және осындай
есеп-қисапқа
өзгерістер (толықтырулар)
енгізу тәртібіне
№ 2 ҚОСЫМША
Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу
жөніндегі міндет тоқтатылатын не мұндай төлемдер кері қайтарылуға
(есепке жатқызылуға) жататын мән-жайлардың
СЫНЫПТАУЫШЫ
Код
Мән-жайлар сипаттамасы
01
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексіне сәйкес тауарларды кедендік рәсіммен орналастыру
02
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кедендік реттеу туралы заңнамасына сәйкес кеден органдарының шетелдік тауарлардың авария немесе еңсерілмейтін күш әсерінен жойылу және (немесе) қайтарымсыз жоғалу не қалыпты тасу (тасымалдау) және (немесе) сақтау жағдайларында табиғи кему салдарынан жойылу және (немесе) қайтарымсыз жоғалу фактісін тануы
03
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес тауарларды тәркілеу немесе сол мүше мемлекеттің меншігіне (кірісіне) айналдыру
04
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 51-тарауына сәйкес кеден органының тауарларды кідіртіп ұстауы
05
қылмыс туралы хабарды тексеру барысында, қылмыстық іс бойынша немесе әкімшілік құқық бұзушылық (әкімшілік процесті жүргізу) туралы іс бойынша іс жүргізу барысында алып қойылған немесе қамаққа алынған және егер бұрын осындай тауарлардың шығарылмаған болса, оларды қайтару туралы шешім қабылданған тауарларды уақытша сақтауға орналастыру немесе кедендік рәсімдердің бірімен орналастыру
06
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексіне сәйкес көзделген өзге де мән-жайлардың басталуы
Кедендік баждардың,
салықтардың, арнайы,
демпингке қарсы, өтемақы
баждарының есеп-қисабын
толтыру және осындай
есеп-қисапқа
өзгерістер (толықтырулар)
енгізу тәртібіне
№ 3 ҚОСЫМША
Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын
өндіріп алу жөніндегі шаралар қабылданбайтын жағдайлар
СЫНЫПТАУЫШЫ
Код
Жағдайдың сипаттамасы
МӨ
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын өндіріп алуды жүзеге асыратын кеден органдары белгілеген кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын өндіріп алу мерзімінің өтіп кетуі
ӨҮ
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының сомаларын кеден органдары өндіріп алуды жүзеге асырған, өндіріп алынуы мүмкін болмаған бұл сомалардың өндіріп алуға үмітсіз деп танылуы
МЦ
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексіне сәйкес кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын есептеу үшін валюта курсын пайдалану күніне қолданыста болатын валюта курсы бойынша жиынтығында 5 еуроға барабар сомадан аспайтын мөлшерде кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының біржолғы есеп-қисабында есептелген, кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлемеу фактісінің анықталуына байланысты кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндеттің тоқтатылуы
КЖ
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінде көзделген өзге де жағдайлар
БЖ
Еуразиялық экономикалық комиссия Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінде кедендік баждарға, салықтарға, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарына қатысты айқындайтын өзге жағдайлар
СЖ
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасында Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексіне сәйкес кедендік баждарға, салықтарға, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарына қатысты белгіленетін өзге де жағдайлар
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 7 қарашадағы
№ 137 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын есептеу
НЫСАНЫ
Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын есептеу
НЫСАНЫ
негізгі парақ