О плане мероприятий по реализации первого этапа Стратегии развития трансграничного пространства доверия
Распоряжение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 апреля 2017 года № 33
В целях реализации Стратегии развития трансграничного пространства доверия, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 105:
1. Утвердить прилагаемый план мероприятий по реализации первого этапа Стратегии развития трансграничного пространства доверия.
2. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его опубликования на официальном сайте Евразийского экономического союза.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
распоряжением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 апреля 2017 г. № 33
ПЛАН
мероприятий по реализации первого этапа Стратегии развития трансграничного пространства доверия
Наименование мероприятия
Срок исполнения
Исполнитель
Ожидаемый результат
1
2
3
4
1. Завершение мероприятий по разработке модели угроз безопасности информации и действий нарушителя в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 3 февраля 2015 г. № 10 (ДСП)
июнь 2017 г.
Евразийская экономическая комиссия (далее – Комиссия), государства – члены Евразийского экономического союза (далее –государства-члены)
решение Коллегии Комиссии
2. Подготовка предложений о проведении Комиссией научных исследований, необходимых для функционирования и развития трансграничного пространства доверия
июнь 2017 г.
Комиссия, государства-члены
предложения Департамента информационных технологий Комиссии о включении мероприятий в план научно-исследовательских работ Комиссии
3. Завершение мероприятий по разработке моделей угроз безопасности информации и действий нарушителя в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 июня 2016 г. № 49 (ДСП)
август 2017 г.
Комиссия, государства-члены
решения Коллегии Комиссии
4. Завершение мероприятий по разработке модели угроз безопасности информации и действий нарушителя в каналах передачи в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 июня 2016 г. № 50 (ДСП)
сентябрь 2017 г.
Комиссия, государства-члены
решение Коллегии Комиссии
5. Завершение мероприятий по разработке требований к созданию, развитию и функционированию трансграничного пространства доверия
ноябрь 2017 г.
Комиссия, государства-члены
отчет Департамента информационных технологий Комиссии
6. Разработка порядка функционирования удостоверяющего центра службы доверенной третьей стороны
декабрь 2017 г.
Комиссия, государства-члены
решение Коллегии Комиссии

Трансшекаралық сенім кеңістігін дамыту стратегиясының бірінші кезеңін іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 33 өкімі.
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 105 шешімімен бекітілген Трансшекаралық сенім кеңістігін дамыту стратегиясын іске асыру мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған Трансшекаралық сенім кеңістігін дамыту стратегиясының бірінші кезеңін іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары бекітілсін.
2. Осы Өкім Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің
2017 жылғы 24 сәуірдегі № 33 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Трансшекаралық сенім кеңістігін дамыту стратегиясының бірінші кезеңін іске асыру бойынша іс-шаралар ЖОСПАРЫ
Іс-шараның атауы
Орындау мерзімі
Орындаушы
Күтілетін нәтиже
1
2
3
4
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 3 ақпандағы № 10 шешіміне (ҚБП) сәйкес ақпараттық қауіпсіздік және бұзушының іс-қимылдары қауіптері моделін әзірлеу бойынша іс-шараларды аяқтау
2017 ж.
маусым
Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия), Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер (бұдан әрі –мүше мемлекеттер)
Комиссия Алқасының шешімі
2.      Комиссияның трансшекаралық сенім кеңістігінің жұмыс істеуі және дамуы үшін қажетті ғылыми зерттеулерді жүргізуі туралы ұсыныстар дайындау
2017 ж.
маусым
Комиссия,
мүше мемлекеттер
Комиссияның Ақпараттық технологиялар департаментінің Комиссияның ғылыми-зерттеу жұмыстары жоспарына іс-шараларды қосу туралы ұсынысы
3.      Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 2 маусымдағы № 49 шешіміне (ҚБП) сәйкес ақпараттық қауіпсіздік және бұзушының іс-қимылдары қауіптері модельдерін әзірлеу бойынша іс-шараларды аяқтау
2017 ж.
тамыз
Комиссия,
мүше мемлекеттер
Комиссия Алқасының шешімі
4.      Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 2 маусымдағы № 50 шешіміне (ҚБП) сәйкес өткізу каналдарында ақпараттық қауіпсіздік және бұзушының іс-әқимылдары қауіптері модельін әзірлеу бойынша іс-шараларды аяқтау
2017 ж.
қыркүйек
Комиссия,
мүше мемлекеттер
Комиссия Алқасының шешімі
5.      Трансшекаралық сенім кеңістігін құруға, дамытуға және жұмыс істеуіне қойылатын талаптарды әзірлеу бойынша іс-шараларды аяқтау
2017 ж.
қараша
Комиссия,
мүше мемлекеттер
Комиссияның Ақпараттық технологиялар департаментінің есебі
6.      Үшінші тарапқа сенім білдірген куәландыру орталығы қызметінің жұмыс істеу тәртібін әзірлеу
2017 ж. желтоқсан
Комиссия,
мүше мемлекеттер
Комиссия Алқасының шешімі

7. Разработка порядка функционирования удостоверяющего центра Комиссии
декабрь 2017 г.
Комиссия, государства-члены
решение Коллегии Комиссии
8. Разработка порядка функционирования службы доверенной третьей стороны
декабрь 2017 г.
Комиссия, государства-члены
решение Коллегии Комиссии
9. Разработка порядка разрешения конфликтных ситуаций при обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств-членов между собой и с Комиссией
декабрь 2017 г.
Комиссия, государства-члены
решение Коллегии Комиссии
10. Разработка порядка использования службы доверенной третьей стороны при трансграничном взаимодействии юридических лиц (хозяйствующих субъектов) Евразийского экономического союза с государственными органами государств - членов (B2G)
декабрь 2017 г.
Комиссия, государства-члены
решение Коллегии Комиссии
11. Подготовка мероприятий по масштабированию трансграничного пространства доверия в целях взаимодействия с международными организациями и государствами, не являющимися членами Евразийского экономического союза
декабрь 2017 г.
Комиссия, государства-члены
предложения Департамента информационных технологий Комиссии по вопросам подготовки плана мероприятий по реализации второго этапа Стратегии развития трансграничного пространства доверия
Примечание. Мероприятия по развитию трансграничного пространства доверия в рамках создания интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза осуществляются в соответствии с планом мероприятий по созданию, обеспечению функционирования и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза на 2017 – 2018 годы, утверждаемым Советом Комиссии.

7.      Комиссияның куәландыру орталығының жұмыс істеу тәртібін әзірлеу
2017 ж.
желтоқсан
Комиссия,
мүше мемлекеттер
Комиссия Алқасының шешімі
8.      Үшінші тарапқа сенім білдірген қызметтің жұмыс істеу тәртібін әзірлеу
2017 ж.
желтоқсан
Комиссия,
мүше мемлекеттер
Комиссия Алқасының шешімі
9.      Мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттар алмасуы кезінде қақтығысты жағдайларды шешу тәртібін әзірлеу
2017 ж.
желтоқсан
Комиссия,
мүше мемлекеттер
Комиссия Алқасының шешімі
10.      Еуразиялық экономикалық одақтың заңды тұлғаларының (шаруашылық жүргізуші субъектілерінің) мүше мемлекетердің мемлекеттік органдарымен (B2G) трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде үшінші тарапқа сенім білдірген қызметті пайдалану тәртібін әзірлеу
2017 ж.
желтоқсан
Комиссия,
мүше мемлекеттер
Комиссия Алқасының шешімі
11.      Халықаралық ұйымдармен және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттермен өзара іс-қимыл мақсатында трансшекаралық сенім кеңістігін кеңейту бойынша іс-шараларды дайындау
2017 ж.
желтоқсан
Комиссия,
мүше мемлекеттер
Комиссияның Ақпараттық технологиялар департаментінің Трансшекаралық сенім кеңістігін дамыту стратегиясының екінші кезеңін іске асыру бойынша іс-шаралар жоспарын дайындау мәселелері жөніндегі ұсыныстары
Ескерту. Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру шеңберінде трансшекаралық сенім кеңістігін дамыту бойынша іс-шаралар Комиссия Кеңесі бекітетін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру, жұмыс істеуін қамтамасыз ету және дамыту бойынша 2017 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарына сәйкес жүзеге асырылады.