4. Электронная корректировка декларации и электронный вид корректировки декларации формируются в соответствии со структурой корректировки декларации на товары, определяемой настоящим документом, в XML-формате с учетом требований следующих стандартов:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fourth Edition)" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml;
"Namespaces in XML" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml-names;

4. Декларацияны электрондық түзету мен декларацияны түзетудің электрондық түрі осы құжатта айқындалатын тауарларға арналған декларацияны түзетудің құрылымына сәйкес мынадай стандарттардың талаптары ескеріле отырып, XML-форматында қалыптастырылады:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" –http://www.w3.org/TR/REC-xml мекенжайы бойынша ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісінде жарияланған;
"Namespaces in XML" – http://www.w3.org/TR/REC-xml-names мекенжайы бойынша ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісінде жарияланған;

8. Реквизитный состав структуры корректировки декларации на товары приведен в таблице 3.
В таблице формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"тип данных" – сведения об объекте модели данных, задающем область значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита);
"примечание" – текст, поясняющий заполнение реквизита.
Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Таблица 3
Реквизитный состав структуры корректировки декларации на товары
Сноска. Таблица 3 - в редакции решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 01.11.2022 № 162 (вступает в силу с 01.04.2023).
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
Примечание*
1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
реквизит должен содержать значение "R.037"
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
значение реквизита должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)

8. Тауарларға арналған декларацияны түзету құрылымының деректемелік құрамы 3-кестеде келтірілген.
Кестеде мынадай жолдар (графалар) қалыптастырылады:
"деректеменің аты" – деректеменің иерархиялық нөмірі көрсетілген, деректеменің сөзбен қалыптасқан немесе ресми белгіленуі;
"деректеменің сипаттамасы" –  деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректемеге сәйкес келетін деректер моделіндегі деректер элементінің сәйкестендіргіші;
"деректер типі" –  деректеменің мәндер саласын беретін деректер моделінің объектісі туралы мәліметтер;
"көпт." – деректемелердің көптігі (деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі (опциялылығы) мен саны);
"ескертпе" – деректеменің толтырылуын түсіндіретін мәтін.
Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгіленімдер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс(n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен асырмай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опциялы, m реттен асырмай қайталануы мүмкін (m > 1).
3-кесте
Тауарларға арналған декларацияны түзету құрылымының деректемелік құрылымы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректердің типі
Көпт.
Ескертпе*
1. Электрондық құжатың (мәліметтердің) коды
(csdo: EDoc Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленімі
M.SDE.90001
csdo: EDoc Code Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
деректемеде "R.037" мәні қамтылуға тиіс
2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo: EDoc Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бірдей мәнде сәйкестендіретін символдардың жолы
M.SDE.90007
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
Сәйкестендіргіштің ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
деректеменің мәні [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12} шаблонына сәйкес келуге тиіс
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo: EDoc Ref Id)
оған жауап ретінде аталған электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)

Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
значение реквизита при его заполнении должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
значение реквизита должно содержать дату формирования электронного документа (сведений) в виде значения местного времени с указанием разности с Всемирным временем, приводимого в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)
5. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
порядковый номер корректировки декларации на товары
M.SDE.00148
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
1
6. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)
регистрационный номер декларации на товары
M.CA.CDE.00291
cacdo:‌Customs‌Document‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00258)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
6.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
6.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
6.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
casdo:‌Customs‌Document‌Id‌Type (M.CA.SDT.00118)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
1
7. Тип декларации
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
тип декларации
M.CA.SDE.00687
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
1
реквизит должен содержать одно из следующих значений: "ИМ", "ЭК"
8. Код таможенной процедуры
(casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)
кодовое обозначение заявляемой таможенной процедуры
M.CA.SDE.00086
casdo:‌Customs‌Procedure‌Code‌Type (M.CA.SDT.00043)
Значение кода вида таможенной процедуры в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
0..1
реквизит должен содержать значение кода в соответствии с классификатором видов таможенных процедур или значение "00" – при таможенном декларировании припасов
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2002"

Сәйкестендіргіштің ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
деректеме толтырылған кезде оның мәні [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12} шаблонына сәйкес келуге тиіс
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo: EDoc Date Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күні мен уақытының белгіленімі
1
деректеменің мәнінде YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm шаблонына сәйкес келтірілген Дүниежүзілік уақытпен айырмашылық көрсетіле отырып, жергілікті уақыт мәні түрінде электрондық құжаттың (мәліметтердің) қалыптастырылған күні қамтылуға тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар (болмауы мүмкін)
5. Реттік нөмірі
(csdo: Object Ordinal)
тауарларға арналған декларацияны түзетудің реттік нөмірі
M.SDE.00148
csdo: Ordinal3 Type (M.SDT.00105)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
1
6. Кедендік құжаттың тіркеу нөмірі
(cacdo: Customs Declaration Id Details)
тауарларға арналған декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00291
cacdo: Customs Document Id Details Type (M.CA.CDT.00258)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
6.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
csdo: Customs Office Code Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
6.2. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
1
деректеменің мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
6.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo: Customs Document Id)
тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
M.CA.SDE.00478
casdo: Customs Document Id Type (M.CA.SDT.00118)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 5.
Ең көп ұзындығы: 7
1
7. Декларацияның типі
(casdo: Declaration Kind Code)
декларацияның типі
M.CA.SDE.00687
csdo: Code2 Type (M.SDT.00170)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 2
1
деректемеде "ИМ", "ЭТ" деген мәндердің біреуі қамтылуға тиіс
8. Кедендік рәсімнің коды
(casdo: Customs Procedure Code)
мәлімделетін кедендік рәсімнің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00086
casdo: Customs Procedure Code Type (M.CA.SDT.00043)
Кедендік рәсімдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 2
0..1
деректемеде кедендік рәсімдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәнін немесе керек-жарақтарды декларациялау кезінде "00" мәні қамтылуға тиіс

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
реквизит должен быть заполнен в случае формирования реквизита "Таможенный орган на границе (cacdo:‌Border‌Customs‌Office‌Details)"
*.2. Наименование таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
наименование таможенного органа
M.SDE.00300
csdo:‌Name50‌Type (M.SDT.00204)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
19.17. Место нахождения товара
(cacdo:‌Goods‌Location‌Details)
сведения о месте нахождения товаров
M.CA.CDE.00129
cacdo:‌Goods‌Location‌Details‌Type (M.CA.CDT.00100)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
19.17.1. Код места нахождения товаров
(casdo:‌Goods‌Location‌Code)
кодовое обозначение места нахождения товаров
M.CA.SDE.00126
casdo:‌Goods‌Location‌Code‌Type (M.CA.SDT.00060)
значение кода места нахождения товаров в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
0..1
если реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" содержит значение "НВТ", то реквизит "Код места нахождения товаров (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код места нахождения товаров (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2023"
19.17.2. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
если реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" содержит значение "НВТ", то реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен быть заполнен
19.17.3. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
наименование места нахождения товаров (железнодорожной станции, морского (речного) порта, воздушного пункта пропуска)
M.CA.SDE.00636
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
19.17.4. Номер (идентификатор) зоны таможенного контроля
(casdo:‌Customs‌Control‌Zone‌Id)
номер (регистрационный номер) зоны таможенного контроля
M.CA.SDE.00152
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
19.17.5. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
свидетельство о включении в реестр уполномоченных экономических операторов, свидетельство о включении в реестр владельцев складов временного хранения, документ (свидетельство), удостоверяющий регистрацию лица в качестве резидента (участника) свободной (специальной, особой) экономической зоны
M.CA.CDE.00381
cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00303)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
реквизит должен быть заполнен и содержать код государства-члена, уполномоченным органом которого лицо включено в реестр
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
*.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
деректеме "Шекарадағы кеден органы (cacdo:BorderCustomsOfficeDetails)" деректемесі қалыптастырылған жағдайда толтырылуға тиіс
*.2. Кеден органының атауы
(csdo: Customs Office Name)
кеден органының атауы
M.SDE.00300
csdo: Name50 Type (M.SDT.00204)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.3. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
17.14. Тауардың тұрған жері
(cacdo: Goods Location Details)
тауардың тұрған жері туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00129
cacdo: Goods Location Details Type (M.CA.CDT.00100)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
17.14.1. Тауарлардың тұрған жерінің коды
(casdo: Goods Location Code)
тауарлардың тұрған жерінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00126
casdo: Goods Location Code Type (M.CA.SDT.00060)
Тауарлардың тұрған жерлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 2
1
17.14.2. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
csdo: Customs Office Code Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
17.14.3. Орынның атауы (аты)
(casdo: Place Name)
тауарлар тұрған жердің (теміржол станциясының, теңіз (өзен) портының, әуе өткізу пунктінің) атауы
M.CA.SDE.00636
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
17.14.4. Кедендік бақылау аймағының нөмірі (сәйкестендіргіші)
(casdo: Customs Control Zone Id)
кедендік бақылау аймағының нөмірі
M.CA.SDE.00152
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
17.14.5. Тауардың тұрған жерін айқындайтын құжат туралы мәліметтер
(cacdo: Goods Location Doc Details)
құжат (тауарларды уақытша сақтауға кеден органының рұқсаты) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00128
cacdo: CADoc Base Type (M.CA.CDT.00005)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.4. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, оның бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
деректеме толтырылған кезде оның мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталу күні
(csdo: Doc Start Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің басталу күні
M.SDE.00137
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
деректеме толтырылған кезде оның мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.6. Құжаттың қолданылу мерзімнің аяқталу күні
(csdo: Doc Validity Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталу күні
M.SDE.00052
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
деректеме толтырылған кезде оның мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
17.14.6. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo: Register Document Id Details)
құжат туралы мәліметтер (уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізу туралы куәлік, уақытша сақтау қоймалары, өз тауарларын сақтау қоймалары, кеден қоймалары, бажсыз сауда дүкендерінің бос қоймалары иелерінің тізілімдері)
M.CA.CDE.00381
cacdo: Register Document Id Details Type (M.CA.CDT.00303)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
деректеме уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне енгізу туралы куәліктің нөмірі туралы мәліметтер көрсетілген жағдайда толтырылады
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Елдің коды (csdo: Unified Country Code)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші қамтылуға тиіс**
*.2. Тізілімге енгізу кезіндегі заңды тұлғаның тіркеу нөмірі
(casdo: Registration Number Id)
тұлғаны тізілімге енгізу кезінде оған берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаның тізілімге енгізілгені туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062

csdo:‌Id25‌Type (M.SDT.00178)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 25
1
реквизит должен содержать номер свидетельства о включении в реестр без указания признака перерегистрации (буквы добавления)
*.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
casdo:‌Reregistration‌Code‌Type (M.CA.SDT.00125)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-ЯҢ]{1}
0..1
реквизит должен быть заполнен, если номер свидетельства о включении в реестр содержит признак перерегистрации (букву добавления)
*.5. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит должен быть заполнен, если номер свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов содержит сведения о типе свидетельства
19.17.6. Транспортное средство, на котором находятся товары
(cacdo:‌Good‌Location‌Transport‌Means‌Details)
сведения о транспортном средстве, на котором находятся товары
M.CA.CDE.00444
cacdo:‌Transport‌Means‌List‌Details‌Type (M.CA.CDT.00380)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2004"
*.2. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
индивидуальное буквенно-цифровое обозначение, присвоенное регистрирующим органом транспортному средству
M.SDE.00154
csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id‌Type (M.SDT.00101)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
1..*
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
19.17.7. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес места нахождения товаров
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии со справочником видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит должен принимать значение "2" – фактический адрес
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
реквизит должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
реквизит используется в Кыргызской Республике
*.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита "Город (csdo:‌City‌Name)"
*.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011

csdo: Id25 Type (M.SDT.00178)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 25
1
деректемеде қайта тіркеу белгісі (қосу әріптері) көрсетілмей тізілімге енгізу туралы куәліктің нөмірі қамтылуға тиіс
*.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo: Reregistration Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00001
casdo: Reregistration Code Type (M.CA.SDT.00125)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
0..1
деректеме, егер тізілімге енгізу туралы куәліктің нөмірінде қайта тіркеу белгісі (қосу әріптері) қамтылса, толтырылуға тиіс
*.4. Куәлік типінің коды
(casdo: AEORegistry Kind Code)
уәкілетті экономикалық оператордың куәлігі типінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00592
csdo: Code1 Type (M.SDT.00169)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме, егер уәкілетті экономикалық оператордың тізіліміне енгізу туралы куәліктің нөмірінде куәліктің типі туралы мәліметтер қамтылса, толтырылуға тиіс
17.14.7. Тауарлар салынған көлік құралы
(cacdo: Good Location Transport Means Details)
тауарлар салынған көлік құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00444
cacdo: Transport Means List Details Type (M.CA.CDT.00380)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Көлік түрінің коды
(csdo: Unified Transport Mode Code)
көлік түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00166
csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
атрибутта Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші қамтылуға тиіс**
*.2. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo: Transport Means Reg Id)
тіркеуші орган көлік құралына берген жеке әріптік-цифрлық белгі
M.SDE.00154
csdo: Transport Means Reg Id Type (M.SDT.00101)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
1..*
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидалары бойынша көрсетілген код қалыптастырылған елдің кодтық белгіленімі
csdo: Unqualified Country Code Type (M.SDT.00159)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған, әлем елдері сыныптауышынан әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
17.14.8. Мекенжайы
(ccdo: Subject Address Details)
тауарлар тұрған жердің мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo: Subject Address Details Type (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo: Address Kind Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00192
csdo: Address Kind Code Type (M.SDT.00162)
Мекенжайлар түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
деректеме "2" мәнін - нақты мекенжайын қабылдауға тиіс
*.2. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
деректеме толтырылуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
атрибутта Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші қамтылуға тиіс**
*.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo: Territory Code Type (M.SDT.00031)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
деректеме Қырғыз Республикасында пайдаланылады
*.4. Өңір
(csdo: Region Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo: District Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo: City Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo: Settlement Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
деректеме толтырылған кезде онда "Қала (csdo:CityName)" деректемесінің мәнінен ерекшеленетін елді мекеннің атауы болуға тиіс
*.8. Көше
(csdo: Street Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo: Building Number Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленімі
M.SDE.00011

*.4.1. Наименование операции по переработке
(casdo:‌Processing‌Operation‌Name)
наименование операции по переработке
M.CA.SDE.00500
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
1
*.4.2. Способ совершения операции по переработке
(casdo:‌ProcessingOperationMethod‌Text)
описание способа совершения операции по переработке
M.CA.SDE.00502
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
1
*.5. Документ об условиях переработки
(cacdo:‌Processing‌Document‌Details)
сведения о предыдущем документе об условиях переработки
M.CA.CDE.00506
cacdo:‌CADoc‌Base‌Type (M.CA.CDT.00005)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.5.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.5.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.5.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.5.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.5.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.5.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.6. Лицо, осуществляющее переработку
(cacdo:‌Processing‌Subject‌Details)
сведения о лице, осуществляющем операции по переработке
M.CA.CDE.00507
cacdo:‌CASubject‌Details‌Type (M.CA.CDT.00442)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
реквизит должен быть заполнен.
Для указания наименования субъекта должен быть заполнен один из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)" или "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
*.6.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.6.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
значение реквизита при его заполнении должно включать сведения об организационно-правовой форме субъекта (при их наличии)
*.6.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
значение реквизита при его заполнении должно включать сведения об организационно-правовой форме субъекта (при их наличии)
*.6.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.6.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
реквизит не заполняется
*.6.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит используется в Кыргызской Республике и Российской Федерации.
Реквизит предназначен для указания следующих сведений:
в Кыргызской Республике – код Общереспубликанского классификатора предприятий и организаций (ОКПО);
в Российской Федерации – основной государственный регистрационный номер (ОГРН) или основной государственный регистрационный номер индивидуального предпринимателя (ОГРНИП)
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов
1
в случае заполнения реквизита "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" атрибут должен содержать кодовое обозначение вида номера (кода) записи по государственному реестру (регистру) в соответствии со справочником методов идентификации хозяйствующих субъектов при их государственной регистрации в государствах – членах Евразийского экономического союза
*.6.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.CA.SDT.00188)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит используется в Республике Казахстан.
Реквизит предназначен для указания идентификационного таможенного номера (ИТН) в соответствии с классификатором формирования идентификационного таможенного номера
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
в случае заполнения реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" атрибут должен содержать значение "KZ"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
в случае заполнения атрибута "Код страны (атрибут country‌Code)" атрибут должен содержать значение "2021"
*.6.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит предназначен для указания следующих сведений:
в Республике Армения – учетный номер налогоплательщика (УНН);
в Республике Беларусь – учетный номер плательщика (УНП);
в Республике Казахстан – бизнес-идентификационный номер (БИН);
в Кыргызской Республике – идентификационный налоговый номер (ИНН);
в Российской Федерации – идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
*.6.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
*.6.10. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
casdo:‌Person‌Id‌Type (M.CA.SDT.00190)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации физического лица.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит используется в Республике Армения, Республике Беларусь, Республике Казахстан и Кыргызской Республике. Реквизит предназначен для указания следующих сведений:
в Республике Армения – номерной знак общественных услуг (НЗОУ) или номер справки об отсутствии НЗОУ;
в Республике Беларусь – идентификационный номер;
в Республике Казахстан – индивидуальный идентификационный номер (ИИН) или уникальный идентификационный номер (УИН);
в Кыргызской Республике – персональный идентификационный номер (ПИН)
*.6.11. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица
M.CDE.00056

*.4.1. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.4.2. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.4.3. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.4.4. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, оның бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
деректеме толтырылған кезде оның мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.4.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталу күні
(csdo: Doc Start Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің басталу күні
M.SDE.00137
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
деректеме толтырылған кезде оның мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.4.6. Құжаттың қолданылу мерзімнің аяқталу күні
(csdo: Doc Validity Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталу күні
M.SDE.00052
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
деректеме толтырылған кезде оның мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.5. Қайта өңдеуді жүзеге асыратын тұлға
(cacdo: Processing Subject Details)
қайта өңдеу бойынша операцияны жүзеге асыратын тұлға туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00507
cacdo: CASubject Details Type (M.CA.CDT.00442)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.5.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
субъект тіркелген елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.5.2. Субъектінің атауы
(csdo: Subject Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
деректеме толтырылмайды
*.5.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo: Subject Brief Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
шаруашылық жүргізуші субъект туралы мәліметтерді көрсеткен кезде деректеменің мәнінде ұйымдық-құқықтық нысаны қамтылуға тиіс
*.5.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo: Business Entity Type Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгіленімі
M.SDE.00023
csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.5.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo: Business Entity Type Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
деректеме толтырылмайды
*.5.6. Ұйымдық-құқықтық нысанның сәйкестендіргіші
(csdo: Business Entity Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo: Business Entity Id Type (M.SDT.00157)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
деректеме Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады.
Деректеме мынадай мәліметтерді көрсетуге арналған:
Қырғыз Республикасында – Кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпыреспубликалық сыныптауышының (ОКПО) коды;
Ресей Федерациясында – негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі (ОГРН) немесе дара кәсіпкердің негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі (ОГРНИП)
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілердің сәйкестендіру әдісі
csdo: Business Entity Id Kind Id Type (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілердің сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығынан сәйкестендіргіштің мәні
1
"Ұйымдық-құқықтық нысанның сәйкестендіргіші (csdo:BusinessEntityId)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта мыналар қамтылуға тиіс:
Қырғыз Республикасында – "6" мәні – Қырғыз Республикасының кәсіпорындары мен ұйымдарының жалпыреспубликалық сыныптауышының (ОКПО) коды;
Ресей Федерациясында – "1" мәні – Ресей Федерациясындағы негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі (ОГРН) немесе "2" мәні – Ресей Федерациясындағы дара кәсіпкердің негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі (ОГРНИП)
*.5.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo: CAUnique Customs Number Id)
кедендік сәйкестендіру (бірегей сәйкестендіру) нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
casdo: CAUnique Customs Number Id Type (M.CA.SDT.00188)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
деректеме Қазақстан Республикасында пайдаланылады.
Деректеме кедендік сәйкестендіру нөмірін қалыптастыру сыныптауышына сәйкес кедендік сәйкестендіру нөмірін (КСН) көрсетуге арналған
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидалары бойынша көрсетілген сәйкестендіру нөмірі қалыптастырылған елдің кодтық белгіленімі
csdo: Unqualified Country Code Type (M.SDT.00159)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған, әлем елдері сыныптауышынан әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo: CAUnique Customs Number Id" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "KZ" мәні қамтылуға тиіс
*.5.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo: Taxpayer Id)
салық төлеушінің тіркеу елінің салық төлеушілер тізіліміндегі субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo: Taxpayer Id Type (M.SDT.00025)
Салық төлеушінің тіркеу елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
деректеме мынадай мәліметтерді көрсетуге арналған:
Армения Республикасында – салық төлеушінің есепке алу нөмірі (УНН);
Беларусь Республикасында – төлеушінің есепке алу нөмірі (УНП);
Қазақстан Республикасында – бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН);
Қырғыз Республикасында – сәйкестендіру салықтық нөмірі (ИНН);
Ресей Федерациясында – салық төлеушінің жеке нөмірі (ИНН)
*.5.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo: Tax Registration Reason Code)
субъектіні Ресей Федерациясында салықтық есепке қоюдың себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo: Tax Registration Reason Code Type (M.SDT.00030)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
*.5.10. Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш
(casdo: Person Id)
жеке тұлғаны бірегей сәйкестендіргіш
M.CA.SDE.00129
casdo: Person Id Type (M.CA.SDT.00190)
Жеке тұлғаның тіркеу елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
деректеме Армения Республикасында, Беларусь Республикасында, Қазақстан Республикасында және Қырғыз Республикасында пайдаланылады. Деректеме мынадай мәліметтерді көрсетуге арналған:
Армения Республикасында – қоғамдық көрсетілетін қызметтердің нөмірлік белгісі (НЗОУ) немесе қоғамдық көрсетілетін қызметтердің нөмірлік белгісінің жоқ екендігі туралы анықтаманың нөмірі;
Беларусь Республикасында – сәйкестендіру нөмірі;
Қазақстан Республикасында – жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН);
Қырғыз Республикасында – дербес сәйкестендіру нөмірі (ПИН)
*.5.11. Жеке куәлік
(ccdo: Identity Doc V3 Details)
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00056

ccdo:‌Identity‌Doc‌Details‌V3‌Type (M.CDT.00062)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.6.11.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
*.6.11.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00098)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
атрибут должен содержать значение "2053"
*.6.11.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
наименование вида документа
M.SDE.00095
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
реквизит не заполняется
*.6.11.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.6.11.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
*.6.11.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.6.11.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
реквизит не заполняется
*.6.11.8. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068

ccdo: Identity Doc Details V3 Type (M.CDT.00062)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.5.11.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
атрибутта Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші қамтылуға тиіс**
*.5.11.2. Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo: Identity Doc Kind Code)
жеке басты куәландыратын құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00136
csdo: Identity Doc Kind Code Type (M.SDT.00098)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
деректеме Еуразиялық экономикалық одақ бекіткен немесе мүше мемлекеттің заңнамасымен бекітілген анықтамалық (сыныптауыш) болған кезде толтырылуы мүмкін
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
"Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:IdentityDocKindCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші қамтылуға тиіс**
*.5.11.3. Құжат түрінің атауы
(csdo: Doc Kind Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.5.11.4. Құжаттың сериясы
(csdo: Doc Series Id)
құжат сериясының цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленімі
M.SDE.00157
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.5.11.5. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
*.5.11.6. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, оның бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
деректеменің мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.5.11.7. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo: Authority Id)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органын не оған уәкілеттік берген, құжат берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068

*.7.2.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7.2.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита "Город (csdo:‌City‌Name)"
*.7.2.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7.2.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.7.2.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.7.2.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.7.2.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.8. Товар, полученный (образовавшийся) в результате операций по переработке
(cacdo:‌Processing‌Product‌Details)
сведения о товарах, полученных (образовавшихся) в результате операций по переработке
M.CA.CDE.00509
cacdo:‌Processing‌Product‌Details‌Type (M.CA.CDT.00446)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.8.1. Код вида сведений о товарах, полученных (образовавшихся) в результате операций по переработке
(casdo:‌Processing‌Product‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида сведений о товаре, полученном (образовавшемся) в результате операций по переработке
M.CA.SDE.00312
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
реквизит должен принимать одно из следующих значений:
1 – продукты переработки;
2 – остатки;
3 – отходы
*.8.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)

*.6.2.7. Елді мекен
(csdo: Settlement Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
деректеме толтырылған кезде онда "Қала (csdo:CityName)" деректемесінің мәнінен ерекшеленетін елді мекеннің атауы болуға тиіс
*.6.2.8. Көше
(csdo: Street Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6.2.9. Үйдің нөмірі
(csdo: Building Number Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленімі
M.SDE.00011
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.6.2.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo: Room Number Id)
офистің немесе пәтердің белгіленімі
M.SDE.00012
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.6.2.11. Пошталық индексі
(csdo: Post Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошталық индексі
M.SDE.00006
csdo: Post Code Type (M.SDT.00006)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.6.2.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo: Post Office Box Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.7. Қайта өңдеу бойынша операциялар нәтижесінде алынған (пайда болған) тауар
(cacdo: Processing Product Details)
қайта өңдеу бойынша операциялар нәтижесінде алынған (пайда болған) тауарлар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00509
cacdo: Processing Product Details Type (M.CA.CDT.00446)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.7.1. Қайта өңдеу бойынша операциялар нәтижесінде алынған (пайда болған) тауарлар туралы мәліметтер түрінің коды
(casdo: Processing Product Kind Code)
қайта өңдеу бойынша операциялар нәтижесінде алынған (пайда болған) тауарлар туралы мәліметтер түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00312
csdo: Code1 Type (M.SDT.00169)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 1
1
деректеме мынадай мәндердің біреуін қабылдауға тиіс:
1 – қайта өңдеу өнімдері;
2 – қалдықтар;
3 – қалған қалдықтар
*.7.2. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
(csdo: Commodity Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН-ге сәйкес тауардың кодтық белгіленімі
M.SDE.00091
csdo: Commodity Code Type (M.SDT.00065)

Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
*.8.3. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
описание товара, включая коммерческое, фирменное или иное традиционное наименование товара
M.CA.SDE.00164
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..4
реквизит должен быть заполнен
*.8.4. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
количество товара с указанием дополнительной единицы измерения
M.CA.CDE.00153
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.8.4.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать одно из следующих значений:
2016 – при использовании классификатора единиц измерения;
2020 – при использовании классификатора дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов
*.8.4.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type (M.CA.SDT.00409)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
реквизит должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)"
19.18.39. Дополнительные сведения по договору (контракту)
(cacdo:‌Foreign‌Trade‌Contract‌Details)
дополнительные сведения по договору (контракту)
M.CA.CDE.00328
cacdo:‌Foreign‌Trade‌Contract‌Details‌Type (M.CA.CDT.00203)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
реквизит используется в Российской Федерации
*.1. Получатель
(cacdo:‌Foreign‌Trade‌Consignee‌Details)
получатель товара по договору (контракту)
M.CA.CDE.00324
cacdo:‌CASubject‌Base‌Details‌Type (M.CA.CDT.00174)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
для указания наименования субъекта должен быть заполнен один из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)" или "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"

2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгілер деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН-нан кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
*.7.3. Тауардың атауы
(casdo: Goods Description Text)
тауардың саудалық, коммерциялық немесе өзге де дәстүрлі атауын қоса алғанда, тауардың сипаттамасы
M.CA.SDE.00164
csdo: Text250 Type (M.SDT.00072)
Символдардың жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
1..*
*.7.4. Тауардың саны
(cacdo: Goods Measure Details)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
M.CA.CDE.00153
cacdo: Goods Measure Details Type (M.CA.CDT.00109)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.7.4.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo: Goods Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
csdo: Unified Physical Measure Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo: Measurement Unit Code Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
атрибутта "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген
анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
атрибутта Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші қамтылуға тиіс**
*.7.4.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
(casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
M.CA.SDE.00222
casdo: Measure Unit Abbreviation Code Type (M.CA.SDT.00409)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 13
0..1
деректемеде "Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo: Goods Measure)" деректемесінің "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгіленімі қамтылуға тиіс
17.15.31. Сыртқы сауда келісімшарты бойынша қосымша мәліметтер
(cacdo: Foreign Trade Contract Details)
сыртқы сауда келісімшарты бойынша қосымша мәліметтер
M.CA.CDE.00328
cacdo: Foreign Trade Contract Details Type (M.CA.CDT.00203)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады
*.1. Алушы
(cacdo: Foreign Trade Consignee Details)
сыртқы сауда келісімшарты бойынша тауарды алушы
M.CA.CDE.00324
cacdo: CASubject Base Details Type (M.CA.CDT.00174)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1

*.4.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.4.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.4.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.5. Условия поставки
(cacdo:‌Delivery‌Terms‌Details)
сведения об условиях поставки
M.CA.CDE.00447
cacdo:‌Delivery‌Terms‌Details‌Type (M.CA.CDT.00375)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.5.1. Код условий поставки
(casdo:‌Delivery‌Terms‌Code)
кодовое обозначение условий поставки (базис поставки)
M.CA.SDE.00119
casdo:‌Delivery‌Terms‌Code‌Type (M.CA.SDT.00161)
Значение кода условий поставки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 3
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код условий поставки (casdo:‌Delivery‌Terms‌Code)" атрибут должен содержать значение "2014"
*.5.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
наименование географического пункта (согласованного места поставки)
M.CA.SDE.00636
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5.3. Код вида поставки товаров
(casdo:‌Delivery‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида поставки товаров
M.CA.SDE.00218
casdo:‌National‌Delivery‌Kind‌Code‌Type (M.CA.SDT.00158)
Значение кода вида поставки товаров в соответствии с классификатором видов поставок товаров, подлежащих учету при осуществлении экспортных операций, применяемым в Республике Беларусь.
Длина: 2
0..1
реквизит не заполняется
*.6. Страна происхождения
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)
сведения о стране происхождения
M.CA.CDE.00098
cacdo:‌CACountry‌Details‌Type (M.CA.CDT.00079)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.6.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).

*.4.2. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.4.3. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.4.4. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, оның бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
деректеме толтырылған кезде оның мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.5. Беру шарттары
(cacdo: Delivery Terms Details)
беру шарттары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00447
cacdo: Delivery Terms Details Type (M.CA.CDT.00375)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.5.1. Беру шарттарының коды
(casdo: Delivery Terms Code)
беру шарттарының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00119
casdo: Delivery Terms Code Type (M.CA.SDT.00161)
Беру шарттарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 3
0..1
*.5.2. Орынның атауы (аты)
(casdo: Place Name)
географиялық пункттің немесе тауарларды беру орнының аты
M.CA.SDE.00636
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.5.3. Тауарларды беру түрінің коды
(casdo: Delivery Kind Code)
тауарларды беру түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00218
casdo: National Delivery Kind Code Type (M.CA.SDT.00158)
Беларусь Республикасында қолданылатын, экспорттық операцияларды жүзеге асыру кезінде есепке алуға жататын тауарларды беру түрлерінің сыныптауышына сәйкес тауарларды берудің түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 2
0..1
деректеме толтырылмайды
*.6. Шығарылған елі
(cacdo: Origin Country Details)
шығарылған елі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00098
cacdo: CACountry Details Type (M.CA.CDT.00079)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.6.1. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00615
casdo: CACountry Code Type (M.CA.SDT.00181)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілермен айқындалған кодтың мәні.

Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
*.6.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать краткое название страны, код которой содержится в реквизите "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)", в соответствии с классификатором стран мира
*.6.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
реквизит не заполняется
*.7. Таможенная стоимость
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
условная таможенная стоимость
M.CA.SDE.00188
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Таможенная стоимость (casdo:‌Customs‌Value‌Amount)" атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Таможенная стоимость (casdo:‌Customs‌Value‌Amount)" атрибут должен содержать значение "2022"
*.8. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
количество товара с указанием дополнительной единицы измерения
M.CA.CDE.00153
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*

Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
атрибутта Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші қамтылуға тиіс**
*.6.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo: Short Country Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
casdo: Short Country Name Type (M.CA.SDT.00451)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған, әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің қысқаша атауы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Елдің қысқаша атауы (casdo:ShortCountryName)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші қамтылуға тиіс**
*.6.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00031
csdo: Territory Code Type (M.SDT.00031)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
деректеме толтырылмайды
*.7. Кедендік құны
(casdo: Customs Value Amount)
кедендік құнның шарттары
M.CA.SDE.00188
casdo: Payment Amount With Currency Type (M.CA.SDT.00001)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo: Currency Code V3 Type (M.SDT.00144)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған, валюталардың сыныптауышынан әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Кедендік құны (casdo: Customs Value Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген
анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес әріптік валюта коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Кедендік құны (casdo:CustomsValueAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші қамтылуға тиіс**
*.8. Тауардың саны
(cacdo: Goods Measure Details)
қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
M.CA.CDE.00153
cacdo: Goods Measure Details Type (M.CA.CDT.00109)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*

*.1.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать одно из следующих значений:
2016 – при использовании классификатора единиц измерения;
2020 – при использовании классификатора дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов
*.1.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type (M.CA.SDT.00409)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
реквизит должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)"
*.2. Остаток квоты в стоимостном выражении
(casdo:‌Quota‌Remainder‌Amount)
сведения об остатке квоты в стоимостном выражении
M.CA.SDE.00273
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌NCurrency‌Type (M.CA.SDT.00147)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌N3‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00145)
Значение цифрового кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Остаток квоты в стоимостном выражении (casdo:‌Quota‌Remainder‌Amount)" атрибут должен содержать цифровой код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Остаток квоты в стоимостном выражении (casdo:‌Quota‌Remainder‌Amount)" атрибут должен содержать значение "2022"
*.3. Количество товара для списания квоты
(cacdo:‌Quota‌Write‌Off‌Measure‌Details)
количество товара в единице измерения, необходимое для списания квоты
M.CA.CDE.00164
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.1.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo: Goods Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
csdo: Unified Physical Measure Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo: Measurement Unit Code Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
*.1.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
(casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
M.CA.SDE.00222
casdo: Measure Unit Abbreviation Code Type (M.CA.SDT.00409)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 13
0..1
деректеме сәйкестендіргіші "Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo: Goods Measure)" деректемесінің "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгіленімін қамтуға тиіс
*.2. Құндық мәндегі квотаның қалдығы
(casdo: Quota Remainder Amount)
құндық мәндегі квотаның қалдығы туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00273
casdo: Payment Amount With NCurrency Type (M.CA.SDT.00147)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo: Currency N3 Code V3 Type (M.SDT.00145)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған, валюталардың сыныптауышынан әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{3}
1
"Құндық мәндегі квотаның қалдығы (casdo: Quota Remainder Amount)" атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның цифрлық кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Құндық мәндегі квотаның қалдығы (casdo: Quota Remainder Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
*.3. Квотаны есептен шығаруға арналған тауардың саны
(cacdo: Quota Write Off Measure Details)
квотаны есептен шығаруға қажетті тауардың өлшем бірлігіндегі саны
M.CA.CDE.00164
cacdo: Goods Measure Details Type (M.CA.CDT.00109)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
деректеме Қазақстан Республикасында пайдаланылады

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
регистрационный номер декларации на товары, транзитной декларации, заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары или заявления о совершении операций в отношении временно вывезенных транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска)
M.CA.CDE.00475
cacdo:‌Customs‌Document‌Id‌WOrdinal‌Details‌Type (M.CA.CDT.00433)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
в реквизите указываются сведения о номере таможенного документа, соответствующем шаблону: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, где ТТТТТТТ – код таможенного органа (2, 5 или 8 знаков), ДДММГГ – дата регистрации документа, ННННННН – номер документа по журналу регистрации, РР – порядковый номер изменений и (или) дополнений (элемент РР может отсутствовать)
*.4.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.4.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
casdo:‌Customs‌Document‌Id‌Type (M.CA.SDT.00118)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
1
*.4.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
casdo:‌Id2‌Type (M.CA.SDT.00183)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
0..1
*.5. Регистрационный номер декларации на транспортное средство
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
регистрационный номер декларации на транспортное средство
M.CA.CDE.00265
cacdo:‌DTMDoc‌Details‌Type (M.CA.CDT.00240)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.5.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.

csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.4. Кедендік құжаттың тіркеу нөмірі
(cacdo: Customs Doc Id Details)
тауарларға арналған декларацияның, транзиттік декларацияның, тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің немесе уақытша әкелудің (рұқсат берудің) кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар болып табылатын халықаралық тасымалдың уақытша әкелінген көлік құралдарына қатысты операциялар жасау туралы өтініштің тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
cacdo: Customs Document Id WOrdinal Details Type (M.CA.CDT.00433)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
деректемеде ТТТТТТТТ/ККААЖЖ/ННННННН/РР шаблонына сәйкес келетін кедендік құжаттың нөмірі туралы мәліметтер көрсетіледі, Мұнда ККААЖЖ - құжаттың тіркелген күні, ННННННН - құжаттың тіркеу нөмірі бойынша нөмірі, РР - өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың реттік нөмірі (РР элементінің болмауы да мүмкін)
*.4.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
csdo: Customs Office Code Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.4.2. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
1
деректеменің мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.4.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo: Customs Document Id)
тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
M.CA.SDE.00478
casdo: Customs Document Id Type (M.CA.SDT.00118)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 5.
Ең көп ұзындығы: 7
1
*.4.4. Реттік нөмірі
(casdo: Customs Document Ordinal Id)
енгізілетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00627
casdo: Id2 Type (M.CA.SDT.00183)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 2
0..1
*.5. Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
(cacdo: DTMDoc Details)
көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00265
cacdo: DTMDoc Details Type (M.CA.CDT.00240)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.5.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
csdo: Customs Office Code Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.5.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.5.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
casdo:‌Customs‌Document‌Id‌Type (M.CA.SDT.00118)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
1
*.5.4. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2004"
*.6. Регистрационный номер предварительной информации
(cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
регистрационный номер предварительной информации
M.CA.CDE.01200
cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.01183)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.6.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
*.6.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата регистрации предварительной информации
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.6.3. Порядковый номер предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
порядковый идентификатор предварительной информации, присваиваемый при регистрации
M.CA.SDE.01169
casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id‌Type (M.CA.SDT.01129)
Нормализованная строка символов.
Длина: 9
1
*.7. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:‌TIRId‌Details)
регистрационный номер книжки МДП
M.CA.CDE.00150
cacdo:‌TIRBase‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00701)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
реквизит используется в Кыргызской Республике
*.7.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
серия книжки МДП
M.CA.SDE.00421
casdo:‌TIRSeries‌Id‌Type (M.CA.SDT.00094)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: ([A-Z]{2})
1
*.7.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
номер книжки МДП
M.CA.SDE.00422
casdo:‌TIRId‌Type (M.CA.SDT.00095)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{8}
1
*.8. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
регистрационный номер иного предшествующего документа
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
в реквизите указывается номер таможенного документа, не являющегося предварительной информацией, книжкой МДП, декларацией на транспортное средство, или номер которого не соответствует шаблону: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, где ТТТТТТТ – код таможенного органа (2, 5 или 8 знаков), ДДММГГ – дата регистрации документа, ННННННН – номер документа по журналу регистрации, РР – порядковый номер изменений и (или) дополнений (элемент РР может отсутствовать)
*.9. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации иного предшествующего документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
в случае заполнения реквизита "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" реквизит должен быть заполнен и содержать значение, приводимое в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.10. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара в предшествующем документе
M.CA.SDE.00183
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
*.11. Сведения о товаре, заявленные в предшествующем документе
(cacdo:‌Preceding‌Goods‌Details)
сведения о товаре, заявленные в предшествующем документе
M.CA.CDE.00149
cacdo:‌Preceding‌Goods‌Detais‌Type (M.CA.CDT.00176)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.5.2. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, оның бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
1
деректеменің мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.5.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo: Customs Document Id)
тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
casdo: Customs Document Id Type (M.CA.SDT.00118)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 5.
Ең көп ұзындығы: 7
1
*.5.4. Көлік түрінің коды
(csdo: Unified Transport Mode Code)
көлік түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00166
csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
*.6. Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
(casdo: Preliminary Information Id)
алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00774
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.7. ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі
(cacdo: TIRId Details)
ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00150
cacdo: TIRBase Id Details Type (M.CA.CDT.00701)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
деректеме Қырғыз Республикасында пайдаланылады
*.7.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo: TIRSeries Id)
ХЖТ кітапшасының сериясы
M.CA.SDE.00421
casdo: TIRSeries Id Type (M.CA.SDT.00094)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: ([A-Z]{2})
1
*.7.2. ХЖТ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo: TIRId)
ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.SDE.00422
casdo: TIRId Type (M.CA.SDT.00095)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{8}
1
*.8. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
өзге алдыңғы құжатты тіркеу нөмірі
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
деректемеде алдын ала ақпарат, ХЖТ кітапшасы, көлік құралына декларация болып табылмайтын немесе нөмірінің құрылымы ТТТТТТТТ/ККААЖЖ/ННННННН/РР шаблонына сәйкес келмейтін кеден құжатының нөмірі көрсетіледі, мұнда ТТТТТТТ – кеден органының коды (2, 5 немесе 8 белгі), ККААЖЖ – құжаттың тіркелген күні, ННННННН – құжаттың тіркеу журналы бойынша нөмірі, РР – өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың реттік нөмірі (РР элементі болмауы да мүмкін)
*.9. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
өзге алдыңғы құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
"Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)" деректемесі толтырылған жағдайда деректеме толтырылуға және YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілетін мәнді қамтуға тиіс
*.10. Тауардың реттік нөмірі
(casdo: Consignment Item Ordinal)
алдыңғы құжаттағы тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
csdo: Ordinal3 Type (M.SDT.00105)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
*.11. Алдыңғы құжатта мәлімделген тауар туралы мәліметтер
(cacdo: Preceding Goods Details)
алдыңғы құжатта мәлімделген тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00149
cacdo: Preceding Goods Detais Type (M.CA.CDT.00176)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

*.11.1. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, указанное в предшествующем документе
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
реквизит используется в Кыргызской Республике и Российской Федерации
*.11.2. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
масса нетто товара, использованного при изготовлении или вошедшего в состав декларируемого товара
M.SDE.00174
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
в случае заполнения реквизита "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2016"
*.11.3. Масса нетто, указанная в предшествующем документе
(casdo:‌Pre‌Declaration‌Net‌Mass‌Measure)
масса товара нетто, указанная в предшествующем таможенном документе
M.CA.SDE.00297
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
в случае заполнения реквизита "Масса нетто, указанная в предшествующем документе (casdo:‌Pre‌Declaration‌Net‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Масса нетто, указанная в предшествующем документе (casdo:‌Pre‌Declaration‌Net‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2016"

*.11.1. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
(csdo: Commodity Code)
алдыңғы құжатта көрсетілген ЕАЭО СЭҚ ТН-ге сәйкес тауардың кодтық белгіленімі
M.SDE.00091
csdo: Commodity Code Type (M.SDT.00065)
2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгілер деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН-нан кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
деректеме Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады
*.11.2. Нетто массасы
(csdo: Unified Net Mass Measure)
дайындау кезінде пайдаланылған немесе декларацияланатын тауардың құрамына кірген тауардың массасы
M.SDE.00174
csdo: Unified Physical Measure Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo: Measurement Unit Code Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Нетто массасы (csdo: Unified Net Mass Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Нетто массасы (csdo: Unified Net Mass Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
*.11.3. Алдыңғы құжатта көрсетілген нетто массасы
(casdo: Pre Declaration Net Mass Measure)
тауардың алдыңғы кедендік құжатта көрсетілген нетто массасы
M.CA.SDE.00297
csdo: Unified Physical Measure Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo: Measurement Unit Code Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Алдыңғы құжатта көрсетілген нетто массасы (casdo: Pre Declaration Net Mass Measure) атрибут деректемесі толтырылған жағдайда "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Алдыңғы құжатта көрсетілген нетто массасы(casdo: Pre Declaration Net Mass Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**

csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.9. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Id)
строка символов, идентифицирующая государственный или межгосударственный орган (организацию), выдавший или утвердивший документ
M.SDE.00068
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит используется в Российской Федерации
*.10. Информационный ресурс
(cacdo:‌Information‌Source‌Details)
сведения об информационном ресурсе в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет"
M.CA.CDE.00345
cacdo:‌Information‌Source‌Details‌Type (M.CA.CDT.00295)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
реквизит не заполняется
*.10.1. Наименование информационного источника или ресурса
(casdo:‌Information‌Source‌Name)
наименование информационного ресурса
M.CA.SDE.00292
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.10.2. Ссылка на детализированные сведения
(csdo:‌Details‌Resource‌Id)
ссылка на информационный ресурс
M.SDE.00292
csdo:‌Resource‌Id‌Type (M.SDT.00197)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2048
1
*.10.3. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата обращения к информационному ресурсу
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.11. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
уникальный идентификатор, используемый для целей однозначной ссылки на запись, или порядковый номер записи
M.CA.SDE.00771
csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ, в целях однозначной идентификации записи в документе
*.12. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code‌Type (M.CA.SDT.00053)
Значение кода вида налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы, в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 4
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код вида налогов, сборов или иного платежа (casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)" атрибут должен содержать значение "2010"
*.13. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
заявляемый срок совершения таможенной операции (процедуры) или ее окончания (срок временного ввоза (вывоза), хранения товаров, переработки, действия специальной таможенной процедуры и т.д.)
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)

csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.9. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo: Authority Id)
құжатты берген немесе бекіткен мемлекеттік немесе мемлекетаралық органды (ұйымды) сәйкестендіретін символдардың жолы
M.SDE.00068
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
құжатты берген немесе бекіткен мемлекеттік немесе мемлекетаралық органды (ұйымды) сәйкестендіретін символдардың жолы
0..1
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады
*.10. Ақпараттық ресурс
(cacdo: Information Source Details)
ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісіндегі ақпараттық ресурс туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00345
cacdo: Information Source Details Type (M.CA.CDT.00295)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
деректеме толтырылмайды
*.10.1. Ақпарат көзінің немесе ресурстың атауы
(casdo: Information Source Name)
ақпараттық ресурстың атауы
M.CA.SDE.00292
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.10.2. Егжей-тегжейлі мәліметтерге сілтеме
(csdo: Details Resource Id)
ақпараттық ресурсқа сілтеме
M.SDE.00292
csdo: Resource Id Type (M.SDT.00197)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 2048
1
*.10.3. Күні
(csdo: Event Date)
ақпараттық ресурсқа жүгіну күні
M.SDE.00131
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
*.11. Жазбаның сәйкестендіргіші
(casdo: Line Id)
жазбаға сөзсіз сілтеме жасау мақсаты үшін пайдаланылатын бірегей сәйкестендіргіш немесе жазбаның реттік нөмірі
M.CA.SDE.00771
csdo: Id40 Type (M.SDT.00108)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
деректеме құжатта жазбаны сөзсіз сәйкестендіру мақсатында электрондық құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйе толтырылуы мүмкін
*.12. Салықтар, алымдар немесе өзге төлем түрінің коды
(casdo: Customs Tax Mode Code)
салықтар, алымдар немесе өзге төлем түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00110
casdo: Customs Tax Mode Code Type (M.CA.SDT.00053)
Алынуы кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар немесе өзге төлемдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 4
0..1
*.13. Күні
(csdo: Event Date)
кедендік операцияны (рәсімді) жасаудың немесе оны аяқтаудың мәлімделетін мерзімі (уақытша әкелу (әкету), тауарларды сақтау, қайта өңдеу, арнайы кедендік рәсімнің қолданылу мерзімі және т.б.)
M.SDE.00131
bdt: Date Type (M.BDT.00005)

Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.14. Код вида срока временного ввоза (вывоза)
(casdo:‌Temporary‌Import‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида срока временного ввоза
M.CA.SDE.00230
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит при его заполнении должен принимать одно из следующих значений:
1 – если срок временного ввоз/вывоза менее 1 года;
2 – если срок временного ввоз/вывоза более 1 года
*.15. Код вида дополнительной информации
(casdo:‌Doc‌Add‌Info‌Code)
кодовое обозначение вида дополнительной информации о документе
M.CA.SDE.00622
casdo:‌Doc‌Add‌Info‌Code‌Type (M.CA.SDT.00187)
Значение кода в соответствии с классификатором кодов дополнительной информации о документах, применяемом в Республике Беларусь.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 6
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
*.16. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
код таможенного органа, зарегистрировавшего документ
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
*.17. Признак опережающей поставки
(casdo:‌Supply‌Status‌Indicator)
признак опережающей поставки
M.CA.SDE.00623
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
реквизит при его заполнении должен принимать значение "11" – опережающая поставка
*.18. Общее количество документов
(casdo:‌Document‌Quantity)
общее количество документов, в соответствии с которыми перемещаются товары, согласно списку договоров (контрактов)
M.CA.SDE.00299
csdo:‌Quantity5‌Type (M.SDT.00155)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5
0..1
реквизит используется в Российской Федерации
*.19. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
стоимость операций по переработке
M.CA.SDE.00383
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" атрибут должен содержать значение "2022"
*.20. Порядковый номер листа книжки МДП
(casdo:‌TIRPage‌Ordinal)
порядковый номер листа книжки МДП
M.CA.SDE.00240
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
*.21. Идентификационный номер держателя книжки МДП
(casdo:‌TIRHolder‌Id)
идентификатор держателя книжки МДП
M.CA.SDE.00239
casdo:‌TIRHolder‌Id‌Type (M.CA.SDT.00077)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 18
0..1
*.22. Товар лицензии
(cacdo:‌Licensed‌Goods‌Details)
сведения о товаре в лицензии
M.CA.CDE.00496
cacdo:‌Licensed‌Goods‌Details‌Type (M.CA.CDT.00439)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.22.1. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара
M.CA.SDE.00183
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
1
*.22.2. Порядковый номер перечня товаров
(casdo:‌License‌Annex‌Ordinal)
порядковый номер перечня товаров
M.CA.SDE.00624
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
*.23. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара в представленном документе (сведениях)
M.CA.SDE.00183
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
*.24. Код электронного документа (сведений)
(casdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение вида электронного документа (сведений)
M.CA.SDE.00772

МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
деректеме толтырылған кезде оның мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.14. Уақытша әкелу (әкету) мерзімі түрінің коды
(casdo: Temporary Import Kind Code)
уақытша әкелу мерзімі түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00230
csdo: Code1 Type (M.SDT.00169)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме толтырылған кезде онда мынадай мәндердің бірі қабылдануға тиіс:
1 – егер уақытша әкелу/әкету мерзімі 1 жылдан аз болса;
2 – егер уақытша әкелу/әкету мерзімі 1 жылдан көп болса
*.15. Арнайы оңайлату түрінің коды
(casdo: Simplification Code)
арнайы оңайлату түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00621
casdo: Simplification Code Type (M.CA.SDT.00186)
Арнайы оңайлату түрінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 1
0..*
деректеме толтырылған кезде онда арнайы оңайлату түрлерінің сыныптауышына сәйкес оңайлату түрінің кодын қамтуға тиіс
*.16. Қосымша ақпарат түрінің коды
(casdo: Doc Add Info Code)
құжат туралы қосымша ақпарат түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00622
casdo: Doc Add Info Code Type (M.CA.SDT.00187)
Беларусь Республикасында пайдаланылатын құжат туралы қосымша ақпарат кодтарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 6
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
*.17. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
құжатты тіркеген кеден органының коды
M.SDE.00255
csdo: Customs Office Code Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
*.18. Озыңқы жеткізу белгісі
(casdo: Supply Status Indicator)
озыңқы жеткізу белгісі
M.CA.SDE.00623
bdt: Indicator Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
деректеме толтырылған кезде онда "11" - озыңқы жеткізу мәні қабылдануға тиіс
*.19. Құжаттардың жалпы саны
(casdo: Document Quantity)
сыртқы сауда келісімшарттарына сәйкес тауарлар өткізілетін құжаттардың жалпы саны
M.CA.SDE.00299
csdo: Quantity5 Type (M.SDT.00155)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 5
0..1
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады
*.20. Құны
(casdo: CAValue Amount)
қайта өңдеу жөніндегі операциялардың құны
M.CA.SDE.00383
casdo: Payment Amount With Currency Type (M.CA.SDT.00001)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo: Currency Code V3 Type (M.SDT.00144)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған, валюталардың сыныптауышынан әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Құны (casdo: CAValue Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес әріптік валюта кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Құны (casdo: CAValue Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
*.21. ХЖТ кітапшасы парағының реттік нөмірі
(casdo: TIRPage Ordinal)
ХЖТ кітапшасы парағының реттік нөмірі
M.CA.SDE.00240
csdo: Ordinal3 Type (M.SDT.00105)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
*.22. ХЖТ кітапшасын ұстаушының сәйкестендіру нөмірі
(casdo: TIRHolder Id)
ХЖТ кітапшасын ұстаушының сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00239
casdo: TIRHolder Id Type (M.CA.SDT.00077)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 18
0..1
*.23. Лицензия тауары
(cacdo: Licensed Goods Details)
лицензиядағы тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00496
cacdo: Licensed Goods Details Type (M.CA.CDT.00439)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.23.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo: Consignment Item Ordinal)
тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
csdo: Ordinal3 Type (M.SDT.00105)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
1
*.23.2. Тауарлар тізбесінің реттік нөмірі
(casdo: License Annex Ordinal)
тауарлар тізбесінің реттік нөмірі
M.CA.SDE.00624
csdo: Ordinal3 Type (M.SDT.00105)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
*.24. Электрондық құжатың (мәліметтердің) коды
(casdo: EDoc Code)
электрондық құжат (мәліметтер) түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00772

csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
реквизит используется в Российской Федерации
*.25. Идентификатор электронного документа в хранилище
(cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details)
идентификаторы, присвоенные документу (сведениям) при размещении в хранилище электронных документов
M.CA.CDE.00562
cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00462)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
реквизит используется в Российской Федерации
*.25.1. Идентификатор хранилища электронных документов
(casdo:‌EArch‌Id)
идентификатор хранилища электронных документов
M.CA.SDE.00778
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
*.25.2. Идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
(casdo:‌EDoc‌Arch‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
M.CA.SDE.00773
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
*.26. Сведения о фактическом представлении документа
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
сведения о фактическом представлении документа
M.CA.CDE.00156
cacdo:‌Document‌Presenting‌Details‌Type (M.CA.CDT.00185)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.26.1. Код представления документа
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
признак представления документа при подаче таможенной декларации (заявления)
M.CA.SDE.00770
casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code‌Type (M.CA.SDT.00165)
Значение кода вида представления документов в соответствии с перечнем признаков представления документов.
Длина: 1
0..1
реквизит при его заполнении должен принимать одно из следующих значений:
0 – документ не представлен при подаче декларации на товары;
1 – документ представлен при подаче декларации на товары;
2 – документ не представлен в соответствии с пунктом 10 статьи 109 Кодекса;
3 – документ представлен (будет представлен) после выпуска товаров

csdo: Code10 Type (M.SDT.00179)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады
*.25. Сақтау қоймасындағы электрондық құжаттың сәйкестендіргіші
(cacdo: Doc Arch Id Details)
электрондық құжаттардың сақтау қоймасына орналастыру кезінде құжатқа (мәліметтерге) берілген сәйкестендіргіштер
M.CA.CDE.00562
cacdo: Doc Arch Id Details Type (M.CA.CDT.00462)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады
*.25.1. Электрондық құжаттарды сақтау қоймасының сәйкестендіргіші
(casdo: EArch Id)
электрондық құжаттарды сақтау қоймасының сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00778
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
Сәйкестендіргіштің ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
*.25.2. Электрондық құжаттарды сақтау қоймасының сәйкестендіргіші
(casdo: EDoc Arch Id)
электрондық құжаттарды сақтау қоймасының сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00773
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
Сәйкестендіргіштің ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
*.26. Құжаттың іс жүзінде ұсынылуы туралы мәліметтер
(cacdo: Document Presenting Details)
құжаттың іс жүзінде ұсынылуы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00156
cacdo: Document Presenting Details Type (M.CA.CDT.00185)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.26.1. Құжатты ұсыну коды
(casdo: Doc Present Kind Code)
кедендік декларацияны (өтінішті) беру кезінде құжаттың ұсынылу белгісі
M.CA.SDE.00770
casdo: Doc Present Kind Code Type (M.CA.SDT.00165)
Құжаттарды ұсыну белгілерінің тізбесіне сәйкес құжаттарды ұсыну түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме оны толтырған кезде мынадай мәндердің бірін қабылдауға тиіс:
0 – құжат ұсынылмады (Кодекстің 109-бабының 7 және 8-тармақтарына, 120-бабының 6-тармағына, 278-бабының 5-тармағына сәйкес кедендік декларацияны (өтінішті) беруді қолдамайды;
1 – құжат ұсынылды;
2 – құжат ұсынылмады (бұрын кеден органына ұсынылған);
3 – құжат ұсынылмады тауарлар шығарылғаннан кейін (тыйымдар мен шектеулер 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа және (немесе) мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес тауарлар шығарылғаннан кейін расталуы мүмкін жағдайда) (тауарлар шығарылғанға дейін ұсынылатын болады
(тауарлардың шығарылған жеру, тыйымдар мен шектеулердің сақталғаны туралы мәліметтерді растайтын құжаттар үшін)

*.26.2. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" атрибут должен содержать значение "2009"
*.26.3. Дата представления документа
(casdo:‌Doc‌Present‌Date)
дата, до которой должны быть выполнены обязательства по представлению документа
M.CA.SDE.00298
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.26.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
регистрационный номер декларации на товары, транзитной декларации, заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары или заявления о совершении операций в отношении временно вывезенных транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска), к которой (которому) был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00475
cacdo:‌Customs‌Document‌Id‌WOrdinal‌Details‌Type (M.CA.CDT.00433)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
в реквизите указываются сведения о номере таможенного документа, соответствующем шаблону: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, где ТТТТТТТ – код таможенного органа (2, 5 или 8 знаков), ДДММГГ – дата регистрации документа, ННННННН – номер документа по журналу регистрации, РР – порядковый номер изменений и (или) дополнений (элемент РР может отсутствовать)
*.26.4.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.26.4.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)

*.26.2. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
деректеме Еуразиялық экономикалық одақ бекіткен немесе мүше мемлекеттің заңнамасымен бекітілген анықтамалық (сыныптауыш) болған кезде толтырылуы мүмкін
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Құжат түрінің коды (csdo: Doc Kind Code)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
*.26.3. Құжатты ұсыну күні
(casdo: Doc Present Date)
құжатты ұсыну жөніндегі міндеттеме өзіне дейін орындалуға тиіс болатын күн
M.CA.SDE.00298
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
деректеме толтырылған кезде оның мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.26.4. Кедендік құжаттың тіркеу нөмірі
(cacdo: Customs Doc Id Details)
тауарларға арналған декларацияның, транзиттік декларацияның, тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің немесе уақытша әкелудің (рұқсат берудің) кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар болып табылатын халықаралық тасымалдың уақытша әкелінген көлік құралдарына қатысты операциялар жасау туралы өтініштің ұсыныған құжат қоса берілген тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
cacdo: Customs Document Id WOrdinal Details‌Type (M.CA.CDT.00433)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
деректемеде ТТТТТТТТ/ККААЖЖ/ННННННН/РР шаблонына сәйкес келетін кедендік құжаттың нөмірі туралы мәліметтер көрсетіледі, мұнда ККААЖЖ - құжаттың тіркелген күні, ННННННН - құжаттың тіркеу нөмірі бойынша нөмірі, РР - өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың реттік нөмірі (РР элементінің болмауы да мүмкін)
*.26.4.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
csdo: Customs Office Code Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.26.4.2. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)

*.26.6.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
серия книжки МДП
M.CA.SDE.00421
casdo:‌TIRSeries‌Id‌Type (M.CA.SDT.00094)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: ([A-Z]{2})
1
*.26.6.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
номер книжки МДП
M.CA.SDE.00422
casdo:‌TIRId‌Type (M.CA.SDT.00095)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{8}
1
*.26.7. Номер предшествующего документа
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
регистрационный номер иного документа, к которому был приложен представляемый документ
M.CA.SDE.00199
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
в реквизите указывается номер таможенного документа, не являющегося предварительной информацией, книжкой МДП, декларацией на транспортное средство или структура номера которого не соответствует шаблону: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, где ТТТТТТТ – код таможенного органа (2, 5 или 8 знаков), ДДММГГ – дата регистрации документа, ННННННН – номер документа по журналу регистрации, РР – порядковый номер изменений и (или) дополнений (элемент РР может отсутствовать)
*.26.8. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации иного документа, к которому был приложен представляемый документ
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
в случае заполнения реквизита "Номер предшествующего документа (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)" реквизит должен быть заполнен и содержать значение, приводимое в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
19.18.55. Исчисление таможенного платежа
(cacdo:‌Customs‌Payment‌Details)
сведения об исчислении таможенного и иного платежа
M.CA.CDE.00485
cacdo:‌Goods‌Item‌Payment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00429)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code‌Type (M.CA.SDT.00053)
Значение кода вида налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы, в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 4
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2010"
*.2. Основа начисления платежа
(casdo:‌Tax‌Base‌Measure)
база для исчисления платежа
M.CA.SDE.00708

*.26.6.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo: TIRSeries Id)
ХЖТ кітапшасының сериясы
M.CA.SDE.00421
casdo: TIRSeries Id Type (M.CA.SDT.00094)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: ([A-Z]{2})
1
*.26.6.2. ХЖТ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo: TIRId)
ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.SDE.00422
casdo: TIRId Type (M.CA.SDT.00095)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{8}
1
*.26.7. Алдыңғы құжаттың нөмірі
(casdo: Preceding Doc Id)
ұсынылған құжат қоса берілген өзге құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00199
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
деректемеде алдын ала ақпарат, ХЖТ кітапшасы, көлік құралына декларация болып табылмайтын немесе нөмірінің құрылымы ТТТТТТТТ/ККААЖЖ/ННННННН/РР шаблонына сәйкес келмейтін кеден құжатының нөмірі көрсетіледі, мұнда ТТТТТТТ – кеден органының коды (2, 5 немесе 8 белгі), ККААЖЖ – құжаттың тіркелген күні, ННННННН – құжаттың тіркеу журналы бойынша нөмірі, РР – өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың реттік нөмірі (РР элементі болмауы да мүмкін)
*.26.8. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
ұсынылып отырған құжат қоса берілген өзге құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
"Алдыңғы құжаттың нөмірі
(casdo: Preceding Doc Id)" деректемесі толтырылған жағдайда деректеме толтырылуға тиіс және YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс мәнді қамтуға тиіс
17.15.44. Кедендік төлемді есептеу
(cacdo: Goods Item Payment Details)
кедендік және өзге де төлемді есептеу туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00485
cacdo: Goods Item Payment Details Type (M.CA.CDT.00429)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Салықтар, алымдар немесе өзге төлем түрінің коды
(casdo: Customs Tax Mode Code)
салықтар, алымдар немесе өзге төлем түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00110
casdo: Customs Tax Mode Code Type (M.CA.SDT.00053)
Алынуы кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар немесе өзге төлемдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 4
1
*.2. Төлемді есепке жазу негіздері
(casdo: Tax Base Measure)
төлемді есепке жазу негіздері
M.CA.SDE.00708

casdo:‌Fraction‌Number246‌Measure‌Type (M.CA.SDT.00800)
Числовая величина, определенная в результате измерения.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
*.3. Цифровой код валюты
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
цифровое кодовое обозначение валюты основы начисления (адвалорная ставка)
M.SDE.00176
csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code‌Type (M.SDT.00125)
Значение цифрового кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9]{3}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Цифровой код валюты (csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)" атрибут должен содержать значение "2022"
*.4. Единица измерения
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения основы начисления (специфическая ставка)
M.SDE.00177
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Единица измерения (csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)" атрибут должен содержать одно из следующих значений:
2016 – при использовании классификатора единиц измерения;
2020 – при использовании классификатора дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов
*.5. Используемая ставка платежа
(cacdo:‌Effective‌Customs‌Rate‌Details)
сведения о ставке платежа, используемой при расчете
M.CA.CDE.00445
cacdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Details‌Type (M.CA.CDT.00115)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.5.1. Вид ставки таможенного платежа
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида ставки платежа
M.CA.SDE.00245
casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code‌Type (M.CA.SDT.00159)
Значение кода в соответствии с перечнем видов ставок таможенного платежа.
Длина: 1
0..1
реквизит должен принимать одно из следующих значений:
% – ставка, выраженная в процентах (адвалорная ставка (адвалорная составляющая комбинированной ставки), ставка рефинансирования (ключевая ставка, учетная ставка), процентная ставка);
* – специфическая ставка (специфическая составляющая комбинированной ставки);
S – признак сборов для Республики Казахстан

casdo: Fraction Number246 Measure Type (M.CA.SDT.00800)
Өлшеу нәтижесінде айқындалған сандық шама.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
*.3. Валютаның цифрлық коды
(csdo: Unified Currency N3 Code)
есепке жазу негізі валютасының цифрлық кодтық белгіленімі (адвалорлық ставка)
M.SDE.00176
csdo: Unified Currency N3 Code Type (M.SDT.00125)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған, валюталардың сыныптауышынан әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{3}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Валютаның цифрлық коды (csdo: Unified Currency N3 Code)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
*.4. Өлшем бірлігі
(csdo: Unified Measurement Unit‌Code)
есепке жазу негізінің өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі (өзіндік ерекше ставка)
M.SDE.00177
csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Өлшем бірлігі (csdo: Unified Measurement Unit Code)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
*.5. Төлемнің пайдаланылатын ставкасы
(cacdo: Effective Customs Rate Details)
есеп айырысу кезінде пайдаланылатын төлемнің ставкасы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00445
cacdo: Duty Tax Fee Rate Details Type (M.CA.CDT.00115)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.5.1. Кедендік төлем ставкасының түрі
(casdo: Duty Tax Fee Rate Kind Code)
төлем ставкасы түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00245
casdo: Duty Tax Fee Rate Kind Code Type (M.CA.SDT.00159)
Кедендік төлем ставкалері түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме мынадай мәндердің біреуін қабылдауға тиіс:
% – пайызбен көрсетілген ставка (адвалорлық ставка (аралас ставканың адвалорлық құрамдас бөлігі), қайта қаржыландыру ставкасы (маңызды ставка, есептік ставка), пайыздық ставка);
* – өзіндік ерекше ставка (аралас ставканың өзіндік ерекше құрамдас бөлігі);
S – Қазақстан Республикасы үшін алымдар белгісі

*.5.8. Весовой коэффициент
(casdo:‌Weight‌Ratio‌Number)
весовой коэффициент единицы измерения (специфическая ставка)
M.CA.SDE.00700
casdo:‌Fraction‌Number9.3‌Number‌Type (M.CA.SDT.00146)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 9.
Макс. кол-во дроб. цифр: 3
0..1
*.6. Дата применения ставки
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Date)
дата применения ставки платежа
M.CA.SDE.00250
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.7. Код особенности уплаты
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code)
кодовое обозначение особенности уплаты таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00108
casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code‌Type (M.CA.SDT.00050)
Значение кода особенности уплаты таможенных и иных платежей в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код особенности уплаты (casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code)" атрибут должен содержать значение "2011"
*.8. Сумма
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
сумма (размер) платежа
M.CA.SDE.00697
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌NCurrency‌Type (M.CA.SDT.00147)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌N3‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00145)
Значение цифрового кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Сумма (casdo:‌CAPayment‌NAmount)" атрибут должен содержать цифровой код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Сумма (casdo:‌CAPayment‌NAmount)" атрибут должен содержать значение "2022"
*.9. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
номер группы в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)

*.5.8. Салмақ коэффициенті
(casdo: Weight Ratio Number)
өлшем бірлігінің салмақ коэффициенті (өзіндік ерекше ставка)
M.CA.SDE.00700
casdo: Fraction Number9.3 Number Type (M.CA.SDT.00146)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 9.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
*.6. Ставканың қолдану күні
(casdo: Duty Tax Fee Rate Date)
ставканың қолдану күні
M.CA.SDE.00250
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
деректеме толтырылған кезде оның мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.7. Төлеу ерекшелігінің коды
(casdo: Customs Tax Payment Feature Code)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу ерекшелігінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00108
casdo: Customs Tax Payment Feature Code Type (M.CA.SDT.00050)
Алынуы кеден органдарына жүктелген кедендік және өзге де төлемдерді төлеу ерекшеліктерінің сыныптауышына сәйкес кедендік және өзге де төлемдерді төлеу ерекшелігі кодының мәні. Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
*.8. Сомасы
(casdo: CAPayment NAmount)
төлем сомасы
M.CA.SDE.00697
casdo: Payment Amount With NCurrency Type (M.CA.SDT.00147)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo: Currency N3 Code V3 Type (M.SDT.00145)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған, валюталардың сыныптауышынан әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{3}
1
"Сомасы (casdo: CAPayment NAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда сәйкестентендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа сәйкес) валютаның цифрлық кодын қамтуға тиіс.
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Сомасы (casdo: CAPayment NAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
*.9. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
(csdo: Commodity Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес топтың нөмірі
M.SDE.00091
csdo: Commodity Code Type (M.SDT.00065)

Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
реквизит используется в Российской Федерации
*.10. Ссылочный идентификатор записи
(casdo:‌Reference‌Line‌Id)
ссылочный идентификатор записи в сведениях о предшествующем документе
M.CA.SDE.00617
csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
*.11. Ссылочный идентификатор записи в предшествующем документе (сведениях)
(casdo:‌Ref‌Reference‌Line‌Id)
ссылочный идентификатор записи в предшествующем документе или сведениях
M.CA.SDE.00301
csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит не заполняется
*.12. Ссылочный номер товара
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара в предшествующем документе
M.CA.SDE.00555
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
19.18.56. Количество товара для включения в реестр автоматизированного контроля сроков действия таможенных процедур
(cacdo:‌Goods‌Control‌Measure‌Details)
сведения о количестве товара, предназначенные для включения в реестр автоматизированного контроля сроков действия таможенных процедур
M.CA.CDE.00526
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать одно из следующих значений:
2016 – при использовании классификатора единиц измерения;
2020 – при использовании классификатора дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type (M.CA.SDT.00409)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
реквизит должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)"
19.18.57. Код изменений
(cacdo:‌GDCChange‌Details)
сведения о внесенных изменениях
M.CA.CDE.00213
cacdo:‌GDCChange‌Details‌Type (M.CA.CDT.00162)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код этапа внесения изменений
(casdo:‌Stage‌Change‌Code)
кодовое обозначение этапа внесения изменений и (или) дополнений в сведения, указанных в декларации на товары
M.CA.SDE.00403
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
*.2. Код основания для внесения изменений
(casdo:‌Reason‌Change‌Code)
кодовое обозначение обстоятельств, послуживших основанием для внесения изменений и (или) дополнений в сведения, указанных в декларации на товары
M.CA.SDE.00404
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
*.3. Код изменения количества (веса) товаров
(casdo:‌Quantity‌Change‌Code)
кодовое обозначение изменений и (или) дополнений в сведениях, указанные в декларации на товары, в отношении количества (веса) товаров
M.CA.SDE.00405
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
*.4. Код изменения страны происхождения товаров (преференций)
(casdo:‌Country‌Change‌Code)
кодовое обозначение изменений и (или) дополнений в сведения, указанные в декларации на товары, о стране происхождения товаров и (или) тарифных преференциях
M.CA.SDE.00406
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
*.5. Изменение кода товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(casdo:‌TNVEDChange‌Code)
кодовое обозначение изменения сведений, указанных в декларации на товары, в отношении классификационного кода товара по ТН ВЭД ЕАЭС
M.CA.SDE.00407
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
*.6. Код изменения сведений о таможенной стоимости товаров
(casdo:‌Customs‌Cost‌Change‌Code)
кодовое обозначение изменения и (или) дополнения сведений, указанных в декларации на товары, в отношении таможенной стоимости товаров
M.CA.SDE.00408
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
*.7. Код изменения сведений об исчисленных (уплаченных) платежах
(casdo:‌Customs‌Payment‌Change‌Code)
кодовое обозначение изменения и (или) дополнения сведений, указанных в декларации на товары, в отношении исчисленных (уплаченных) таможенных, иных платежей
M.CA.SDE.00409
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
*.8. Код изменения иных сведений декларации
(casdo:‌Other‌Change‌Code)
кодовое обозначение изменений и (или) дополнений сведений, указанных в декларации на товары
M.CA.SDE.00410
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
19.19. Подробности уплаты
(cacdo:‌GDCFact‌Payment‌Details)
сведения о фактически уплаченных (взысканных) или возвращаемых суммах таможенных и иных платежей
M.CA.CDE.00333
cacdo:‌GDCFact‌Payment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00350)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
19.19.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code‌Type (M.CA.SDT.00053)
Значение кода вида налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы, в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 4
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2010"
19.19.2. Сумма
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
сумма платежа
M.CA.SDE.00697
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌NCurrency‌Type (M.CA.SDT.00147)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты

2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгілер деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН-нан кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады
*.10. Жазбаның сілтеме сәйкестендіргіші
(casdo: Reference Line Id)
алдыңғы құжат туралы мәліметтердегі жазбаның сілтеме сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00617
csdo: Id40 Type (M.SDT.00108)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
*.11. Алдыңғы құжаттағы (мәліметтердегі) жазбаның сілтеме сәйкестендіргіші
(casdo: Ref Reference Line Id)
алдыңғы құжаттағы немесе мәліметтердегі жазбаның сілтеме сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00301
csdo: Id40 Type (M.SDT.00108)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
деректеме толтырылмайды
*.12. Тауардың сілтеме нөмірі
(casdo: Reference Consignment Item Ordinal)
алдыңғы құжаттағы тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00555
csdo: Ordinal3 Type (M.SDT.00105)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
17.15.45. Кедендік рәсімдердің қолданылу мерзімдерін автоматы бақылау тізіліміне енгізу үшін тауардың саны
(cacdo: Goods Control Measure Details)
кедендік рәсімдердің қолданылу мерзімдерін автоматы бақылау тізіліміне енгізуге арналған тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00526
cacdo: Goods Measure Details Type (M.CA.CDT.00109)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo: Goods Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
csdo: Unified Physical Measure Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo: Measurement Unit Code Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
(casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
M.CA.SDE.00222
casdo: Measure Unit Abbreviation Code Type (M.CA.SDT.00409)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 13
0..1
деректеме сәйкестендіргіші " деректеменің "Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo: Goods Measure)" деректемесінің Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгіленімін қамтуға тиіс
17.15.46. Өлшемдер коды
(cacdo: GDCChange Details)
енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00213
cacdo: GDCChange Details Type (M.CA.CDT.00162)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Өзгерістер енгізу кезеңінің коды
(casdo: Stage Change Code)
тауарларға арналған декларацияда көрсетілген мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу кезеңінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00403
csdo: Code1 Type (M.SDT.00169)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 1
1
*.2. Өзгерістер енгізу негіздерінің коды
(casdo: Reason Change Code)
тауарларға арналған декларацияда көрсетілген мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге негіз болған мән-жайлардың кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00404
csdo: Code1 Type (M.SDT.00169)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 1
1
*.3. Тауарлар санының (салмағының) өзгеру коды
(casdo: Quantity Change Code)
тауарлар санына (салмағына) қатысты, тауарларға арналған декларацияда көрсетілген мәліметтерге өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00405
csdo: Code1 Type (M.SDT.00169)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 1
1
*.4. Тауар шығарылған елді өзгерту коды (преференциялар)
(casdo: Country Change Code)
тауарларға арналған декларацияда көрсетілген, тауарлар шығарылған ел және (немесе) тарифтік преференциялар туралы мәліметтерге өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00406
csdo: Code1 Type (M.SDT.00169)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 1
1
*.5. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар кодының өзгерісі
(casdo: TNVEDChange Code)
тауарларға арналған декларацияда көрсетілген, ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың сыныптамалық кодына қатысты мәліметтер өзгерісінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00407
csdo: Code1 Type (M.SDT.00169)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы
Ұзындығы: 1
1
*.6. Тауарлардың кедендік құны туралы мәліметтер өзгерісінің коды
(casdo: Customs Cost Change Code)
тауарларға арналған декларацияда көрсетілген, тауарлардың кедендік құнына қатысты мәліметтердің өзгерісінің және (немесе) толықтыруының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00408
csdo: Code1 Type (M.SDT.00169)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы
Ұзындығы: 1
1
*.7. Есептелген (төленген) төлемдер туралы мәліметтер өзгерісінің коды
(casdo: Customs Payment Change Code)
тауарларға арналған декларацияда көрсетілген, есептелген (төленген) кедендік, өзге төлемдерге қатысты мәліметтердің өзгерісінің және (немесе) толықтыруының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00409
csdo: Code1 Type (M.SDT.00169)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы
Ұзындығы: 1
1
*.8. Декларацияның өзге мәілметтерін өзгерту коды
(casdo: Other Change Code)
тауарларға арналған декларацияда көрсетілген мәліметтердің өзгерістерінің және (немесе) толықтыруларының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00410
csdo: Code1 Type (M.SDT.00169)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы
Ұзындығы: 1
1
17.16. Төлеудің жай-жапсары
(cacdo: GDCFact Payment Details)
іс жүзінде төленген (өндіріп алынған) немесе қайтарылған кедендік және өзге төлемдер сомасы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00333
cacdo: GDCFact Payment Details Type (M.CA.CDT.00350)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
17.16.1. Салықтар, алымдар немесе өзге төлем түрінің коды
(casdo: Customs Tax Mode Code)
салықтар, алымдар немесе өзге төлем түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00110
casdo: Customs Tax Mode Code Type (M.CA.SDT.00053)
Жиналуы кеден органдарына жүктелген салық, алым және өзге де төлем түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 4
1
17.16.2. Сома
(casdo: CAPayment NAmount)
төлем сомасы
M.CA.SDE.00697
casdo: Payment Amount With NCurrency Type (M.CA.SDT.00147)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 2
1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі

csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2022"
19.21.3. Документ, подтверждающий предоставление (принятие) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Guarantee‌Doc‌Details)
сведения о документе, подтверждающем предоставление обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.CDE.00082
cacdo:‌CADoc‌Base‌Type (M.CA.CDT.00005)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
реквизит должен быть заполнен
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
19.21.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор юридического или физического лица в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь.
Реквизит предназначен для указания учетного номера плательщика (УНП)
19.21.5. Идентификатор банка
(csdo:‌Bank‌Id)
уникальный идентификатор банка, используемый в платежных документах (платежное поручение, аккредитив)
M.SDE.00026
csdo:‌Bank‌Id‌Type (M.SDT.00026)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации банка.

csdo: Currency Code V3 Type (M.SDT.00144)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибуты айқындаған, валюталар сыныптауышынан алынған әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
атрибут өзінің сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
17.18.3. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуы қамтамасыз етілгенін растайтын құжат
(cacdo: Guarantee Doc Details)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуы қамтамасыз етілгенін растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00082
cacdo: CADoc Base Type (M.CA.CDT.00005)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибуты айқындаған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
деректеме толтырылуға тиіс
*.4. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
толтырылған кезде деректеменің мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.5.  Құжаттың қолданылу мерзімінің басталатын күні
(csdo: Doc Start Date)
құжат күшінде болатын мерзімінің басталатын күні
M.SDE.00137
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
толтырылған кезде деректеменің мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.6. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталатын күні
(csdo: Doc Validity Date)
құжат күшінде болатын мерзімінің аяқталатын күні
M.SDE.00052
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
толтырылған кезде деректеменің мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
17.18.4. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo: Taxpayer Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізілімінде заңды тұлғаның немесе жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo: Taxpayer Id Type (M.SDT.00025)
Салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
Деректеме төлеушінің есептік нөмірін (УНП) көрсетуге арналған
17.18.5. Банктің сәйкестендіргіші
(csdo: Bank Id)
төлем құжаттарында (төлем тапсырмасы, аккредитив) пайдаланылатын банктің бірегей сәйкестендіргіші
M.SDE.00026
csdo: Bank Id Type (M.SDT.00026)
Банктің тіркелген елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.

20. Таможенный представитель, ответственный за заполнение (подписание) таможенного документа
(cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)
сведения о таможенном представителе, заполнившем (подписавшем) декларацию на товары
M.CA.CDE.00174
cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details‌Type (M.CA.CDT.00187)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
20.1. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
сведения о включении лица в реестр таможенных представителей
M.CA.CDE.00381
cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00303)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
20.1.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2009"
20.1.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
реквизит должен быть заполнен и содержать код государства-члена, уполномоченным органом которого лицо включено в реестр
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
20.1.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062

20. Тауарларға арналған декларацияны түзетуді толтыруға (оған қол қоюға) жауапты кеден өкілі
(cacdo: GDCSignatory Representative Details)
тауарларға арналған декларацияны түзетуді толтыруға (оған қол қоюға) жауапты кеден өкілі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00383
cacdo: Signatory Representative Details Type (M.CA.CDT.00187)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
20.1. Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізілгені туралы құжат
(cacdo: Broker Registry Doc Details)
тұлғаның кеден өкілдерінің тізіліміне енгізілгені туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00563
cacdo: Broker Registry Doc Details Type (M.CA.CDT.00464)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
20.1.1. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибуты айқындаған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
деректеме Еуразиялық экономикалық комиссия немесе мүше мемлекеттік заңнамасы бекіткен анықтамалық (сыныптауыш) болған кезде толтырылуы мүмкін
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
20.1.2. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo: Register Document Id Details)
тұлғаның кедендік өкілдер тізіліміне енгізілгені туралы құжаттың тіркеу нөмірі немесе тұлғаның тізілімдегі тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00381
cacdo: Register Document Id Details Type (M.CA.CDT.00303)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибуты айқындаған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес қос әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo: Registration Number Id)
тұлғаны тізілімге енгізу кезінде оған берілетін тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062

21. Физическое лицо, заполнившее (подписавшее) таможенный документ
(cacdo:‌Signatory‌Person‌V2‌Details)
сведения о физическом лице, заполнившем (подписавшем) декларацию на товары
M.CA.CDE.01172
cacdo:‌Signatory‌Person‌Details‌V2‌Type (M.CA.CDT.01142)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
21.1. Лицо, подписавшее документ
(cacdo:‌Signing‌Details)
сведения о лице, подписавшем документ
M.CA.CDE.00204
cacdo:‌Signing‌Details‌Type (M.CA.CDT.00155)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
21.1.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
имя физического лица
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
реквизит должен быть заполнен
*.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
реквизит должен быть заполнен
21.1.2. Наименование должности
(csdo:‌Position‌Name)
наименование должности сотрудника
M.SDE.00127
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
реквизит должен быть заполнен в Республике Беларусь и Российской Федерации
21.1.3. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
сведения о контактных реквизитах
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
реквизит должен быть заполнен
*.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии со справочником видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
AO – единый указатель ресурса в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" (URL);
EM – электронная почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
*.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093

21. Тауарларға арналған декларацияны түзетуді толтырған (оған қол қойған) жеке тұлға
(cacdo: GDCSignatory Person Details)
тауарларға арналған декларацияны түзетуді толтырған (оған қол қойған) жеке тұлға туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00382
cacdo: Signatory Person Details Type (M.CA.CDT.00466)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
21.1. Құжатқа қол қойған лауазымды адам
(cacdo: Signing Details)
құжатқа қол қойған лауазымды адам туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00204
cacdo: Signing Details Type (M.CA.CDT.00155)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
21.1.1. ТАӘ
(ccdo: Full Name Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo: Full Name Details Type (M.CDT.00016)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Аты
(csdo: First Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
деректеме толтырылуға тиіс
*.2. Әкесінің аты
(csdo: Middle Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе ортаңғы аты)
M.SDE.00111
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3. Тегі
(csdo: Last Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
деректеме толтырылуға тиіс
21.1.2. Лауазымның атауы
(csdo: Position Name)
қызметкер лауазымының атауы
M.SDE.00127
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
деректеме толтырылуға тиіс
21.1.3. Қатынас жасау деректемесі
(ccdo: Communication Details)
қатынас жасау деректемелері туралы мәліметтер
M.CDE.00003
ccdo: Communication Details Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
деректеме толтырылуға тиіс
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo: Communication Channel Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және басқалар) кодтық белгіленімі
M.SDE.00014
csdo: Communication Channel Code V2 Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
деректеме мына мәндердің біреуін қамтуға тиіс:
AO – ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісіндегі ресурстың бірыңғай көрсеткіші (URL);
EM – электрондық пошта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo: Communication Channel Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің атауы (телефон, факс, электрондық пошта және басқалар)
M.SDE.00093

csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
реквизит должен быть заполнен
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
в случае если реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" содержит значение "TE" или "FX", реквизит "Идентификатор канала связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Id)" должен содержать значение, приводимое в соответствии с шаблоном: +ССС РР НННН, где ССС – код страны (от 1 до 3 цифр), РР – национальный код пункта назначения (не менее 2 цифр (код города, поселка и т.п.)) или код оператора мобильной связи, НННН – номер абонента (не менее 4 цифр). Разделителем между группами символов является знак пробела. Длина значения реквизита должна составлять не более 15 цифр (символ "+" и знаки пробела не учитываются). Иные символы и разделители не допускаются
21.1.4. Дата подписания
(casdo:‌Signing‌Date)
дата подписания
M.CA.SDE.00391
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
21.2. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность лица, заполнившего (подписавшего) таможенный документ
M.CDE.00056
ccdo:‌Identity‌Doc‌Details‌V3‌Type (M.CDT.00062)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
21.2.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"

csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo: Communication Channel Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың тізбегі (телефонның, факстың нөмірін, электрондық поштаның мекенжайын және басқаларды көрсету)
M.SDE.00015
csdo: Communication Channel Id Type (M.SDT.00015)
Қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
егер "Байланыс түрінің коды (csdo: Communication Channel Code)" деректемесі "ТЕ" немесе "FX" мәнін қамтаған жағдайда, "Байланыс арнасының сәйкестендіргіші (csdo: Communication Channel Id)" деректемесі телефонның немесе телефакстің нөмірін қамтуға және: +ССС РР НННН шаблонына сәйкес көрсетілуге тиіс, мұнда ССС – Елдің коды (1-ден 3 цифрға дейін), РР – межелі пункттің ұлттық коды (кемінде 2 цифр (қаланың, кенттің және т.с.с. коды) немесе ұялы байланыс операторының коды, НННН – абоненттің нөмірі (кемінде 4 цифр). Бос орын белгісі нөмір топтары арасындағы бөлгіш болып табылады. Нөмірдің ұзындығы 15-тен аспайтын цифрды құрауға тиіс ("+" символдары және бос жер ескерілмейді). Өзге символдар мен бөлгіштерге жол берілмейді
21.1.4. Қол қою күні
(casdo: Signing Date)
қол қою күні
M.CA.SDE.00391
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
1
деректеменің мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
21.2. Кеден құжатын толтырған (оған қол қойған) адамның жеке басын куәландыратын құжат
(cacdo: Signatory Person Identity Details)
кеден құжатын толтырған (оған қол қойған) адамның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00157
cacdo: Signatory Person Identity Details Type (M.CA.CDT.00188)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
деректеме толтырылуға тиіс
21.2.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибуты айқындаған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес қос әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**