О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 799
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 апреля 2018 года № 54
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 799 "О принятии технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
К. Минасян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 10 апреля 2018 г. № 54
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 799
1. В пункте 2.1 слова "Перечень стандартов" заменить словами "Перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов".
2. В пункте 2.2 слова "Перечень стандартов" заменить словами "Перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов".
3. Перечень стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии
Таможенного союза
от 23 сентября 2011 г. № 799
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 10 апреля 2018 г. № 54)
ПЕРЕЧЕНЬ
международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011)
№ п/п
Структурный элемент технического регламента Таможенного союза
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
5
пункт 3 статьи 2
ГОСТ ISO 1342-2017
Масло эфирное розмариновое (Rosmarinus officinalis L.). Технические условия

Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 желтоқсандағы № 799 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 10 сәуірдегі № 54 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 желтоқсандағы "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" № 799 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының
міндетін уақытша атқарушы
К. Минасян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 10 сәуірдегі
№ 54 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 желтоқсандағы № 799 шешіміне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. 2.1-тармақтағы "стандарттар тізбесі" деген сөздер "халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттар) тізбесі" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. 2.2-тармақтағы "стандарттар тізбесі" деген сөздер "халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттар) тізбесі" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Қолданылуының нәтижесінде көрсетілген шешіммен бекітілген Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 009/2011) талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2011 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 799 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 10 сәуірдегі
№ 54 шешімінің редакциясында)
Қолданылуының нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 009/2011) талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттар
ТІЗБЕСІ
Р/с №
Кеден одағының техникалық регламентінің құрылымдық элементі
Стандарттың белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
1
2-баптың 3-тармағы
МемСТ ISO 1342-2017
Гүлшетен эфир майы (Rosmarinus officinalis L.). Техникалық шарттар
2

ГОСТ ISO 3044-2017
Масло эфирное лимонного эвкалипта (Eucalyptus citriodora Hook.). Технические условия
ГОСТ ISO 3063-2017
Масло эфирное иланг-иланговое (Cananga odorata (Lam.) Hook. f. и Thomson forma genuina). Технические условия
ГОСТ ISO 3515-2017
Масло эфирное лавандовое (Lavandula angustifolia Mill.).Технические условия
ГОСТ ISO 3517-2017
Масло эфирное нероли (Citrus aura mi urn L., syn. Citrus arnara Link, syn. Citrus bigaradia Loisel, syn. Citrus vulgaris Risso). Технические условия
ГОСТ ISO 3518-2014
Масло эфирное сандаловое (Sandalum Album. Linnaeus).Технические условия
ГОСТ ISO 3520-2014
Масло эфирное бергамотовое [Citrus aurantium L. subsp.bergamia (Wight et Arnott) Engler], Итальянский тип. Технические условия
ГОСТ ISO 3528-2017
Масло эфирное мандариновое, итальянского типа (Citrus reticulata Blanco). Технические условия
ГОСТ ISO 4716-2017
Масло эфирное ветиверовое (Chrysopogon zizanioides (L.) Roberty, syn. Vetiveria zizanioides (L.) Nash). Технические условия
ГОСТ ISO 4724-2015
Масло эфирное виргинского кедра (Juniperus virginiana L.). Технические условия
ГОСТ ISO 4730-2017
Масло эфирное мелалеуки (Melaleuca), типа терпинен-4-ол (масло чайного растения). Технические условия
ГОСТ ISO 4731-2014
Масло эфирное гераниевое (Pelargonium X ssp.). Технические условия
ГОСТ ISO 8897-2017
Масло эфирное можжевеловое (Juniperus communis L.). Технические условия
ГОСТ ISO 9776-2017
Масло эфирное полевой мяты (Mentha arvensis), частично дементолизированное (Mentha arvensis L. var. piperascens Malinv. and var. glabrata Holmes). Технические условия
ГОСТ ISO 9842-2017
Масло эфирное розы (Rosa x damascena Miller). Технические условия
ГОСТ ISO 10869-2015
Масло эфирное сибирской пихты (Abies sibirica Lebed.). Технические условия
статья 3
ГОСТ 32048-2013
Парфюмерно-косметическая продукция. Термины и определения
пункт 2 статьи 5
пункт 3.2.1 ГОСТ 7983-2016
Пасты зубные. Общие технические условия
пункт 5.2.1 ГОСТ 28546-2014
Мыло туалетное твердое. Общие технические условия
пункт 4.3 ГОСТ 31460-2012
Кремы косметические. Общие технические условия
пункты 3.1.1 и 4.3 ГОСТ 31649-2012
Продукция декоративной косметики на жировосковой основе. Общие технические условия
пункты 4.2.1 и 4.2.3 ГОСТ 31677-2012
Продукция парфюмерно-косметическая в аэрозольной упаковке. Общие технические условия
пункты 3.1.1 и 3.2 ГОСТ 31678-2012
Продукция парфюмерная жидкая. Общие технические условия
пункт 3.2 ГОСТ 31679-2012
Продукция косметическая жидкая. Общие технические условия
пункты 3.2.1 и 3.2.2 ГОСТ 31692-2012
Продукция косметическая для бритья. Общие технические условия

МемСТ ISO 3044-2017
Лимонды эвкалипт эфир майы (Eucalyptus citriodora Hook.). Техникалық шарттар
3
МемСТ ISO 3063-2017
Иланг-иланг эфир майы (Cananga odorata (Lam.) Hook. f. және Thomson forma genuina). Техникалық шарттар
4
МемСТ ISO 3515-2017
Лаванда эфир майы (Lavandula angustifolia Mill.).Техникалық шарттар
5
МемСТ ISO 3517-2017
Нероли эфир майы (Citrus aura mi urn L., syn. Citrus arnara Link, syn. Citrus bigaradia Loisel, syn. Citrus vulgaris Risso). Техникалық шарттар
6
МемСТ ISO 3518-2014
Сандал эфир майы (Sandalum Album. Linnaeus).Техникалық шарттар
7
МемСТ ISO 3520-2014
Бергамот эфир майы [Citrus aurantium L. subsp.bergamia (Wight et Arnott) Engler], Италиялық тип. Техникалық шарттар
8
МемСТ ISO 3528-2017
Итальян типіндегі мандарин эфир майы (Citrus reticulata Blanco). Техникалық шарттар
9
МемСТ ISO 4716-2017
Ветивер эфир майы (Chrysopogon zizanioides (L.) Roberty, syn. Vetiveria zizanioides (L.) Nash). Техникалық шарттар
10
МемСТ ISO 4724-2015
Виргин балқарағайының эфир майы (Juniperus virginiana L.). Техникалық шарттар
11
МемСТ ISO 4730-2017
Терпинен-4-ол типіндегі мелалеуки эфир майы (Melaleuca), (шай өсімдігінің майы). Техникалық шарттар
12
МемСТ ISO 4731-2014
Қазтамақ эфир майы (Pelargonium X ssp.). Техникалық шарттар
13
МемСТ ISO 8897-2017
Арша эфир майы (Juniperus communis L.). Техникалық шарттар
14
МемСТ ISO 9776-2017
Дала жалбызының эфир майы (Mentha arvensis), ішінара ментолсыздалған (Mentha arvensis L. var. piperascens Malinv. and var. glabrata Holmes). Техникалық шарттар
15
МемСТ ISO 9842-2017
Раушан эфир майы (Rosa x damascena Miller). Техникалық шарттар
16
МемСТ ISO 10869-2015
Қара самырсын эфир майы (Abies sibirica Lebed.). Техникалық шарттар
17
3-бап
МемСТ 32048-2013
Парфюмериялық-косметикалық өнім. Терминдер мен анықтамалар
18
5-баптың 2-тармағы
МемСТ 7983-2016 3.2.1-тармақ
Тіс пасталары. Жалпы техникалық шарттар
19
МемСТ 28546-2014 5.2.1-тармақ
Қатты иіс сабын. Жалпы техникалық шарттар
20
МемСТ 31460-2012 4.3-тармақ
Косметикалық кремдер. Жалпы техникалық шарттар
21
МемСТ 31649-2012 3.1.1 және 4.3-тармақтар
Май-балауыз негіздегі декорациялық косметика өнімі. Жалпы техникалық шарттар
22
МемСТ 31677-2012 4.2.1 және 4.2.3-тармақтар
Аэрозоль қаптамадағы парфюмериялық-косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
23
МемСТ 31678-2012 3.1.1 және 3.2-тармақтар
Сұйық парфюмериялық өнім. Жалпы техникалық шарттар
24
МемСТ 31679-2012 3.2-тармақ
Сұйық косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
25
МемСТ 31692-2012 3.2.1 және 3.2.2-тармақтар
Қырынуға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
26

пункты 3.2.1 и 3.2.2 ГОСТ 31693-2012
Продукция косметическая для ухода за ногтями. Общие технические условия
пункты 3.2.1 и 3.2.2 ГОСТ 31695-2012
Гели косметические. Общие технические условия
пункты 3.2 и 4.3 ГОСТ 31696-2012
Продукция косметическая гигиеническая моющая. Общие технические условия
пункты 3.2 и 4.3 ГОСТ 31697-2012
Продукция декоративной косметики на эмульсионной основе. Общие технические условия
пункты 3.2 и 4.3 ГОСТ 31698-2013
Продукция косметическая порошкообразная и компактная. Общие технические условия
пункт 4.12 ГОСТ 32837-2014
Продукция косметическая для окрашивания и осветления волос. Общие технические условия
пункт 4.2 ГОСТ 32850-2014
Продукция косметическая для химической завивки и распрямления волос. Общие технические условия
пункт 5.9 ГОСТ 32851-2014
Продукция косметическая для принятия ванн. Общие технические условия
пункт 5.2 ГОСТ 32852-2014
Масла косметические. Общие технические условия
пункт 5.5 ГОСТ 32853-2014
Продукция парфюмерная твердая и сухая. Общие технические условия
пункт 4.2 ГОСТ 32854-2014
Продукция косметическая для моделирования и полирования ногтей. Общие технические условия
пункт 4.5 ГОСТ 33487-2015
Продукция косметическая пастообразная. Общие технические условия
пункт 4.2 ГОСТ 33489-2015
Продукция косметическая на носителях. Общие технические условия
ГОСТ ISO/TR 14735-2015
Продукция косметическая. Аналитические методы. Техническое руководство по минимизации и обнаружению N-нитрозаминов
ГОСТ ISO 12787-2016
Продукция парфюмерно-косметическая. Аналитические методы. Критерии валидации аналитических результатов с использованием хроматографических методов
пункты 3.2 и 4.2 СТБ 1670-2006
Изделия косметические жидкие. Общие технические условия
применяется до 01.01.2021
пункты 3.2 и 4.2 СТБ 1671-2006
Изделия декоративной косметики на эмульсионной основе. Общие технические условия
применяется до 01.01.2021
пункты 3.2 и 4.2 СТБ 1672-2006
Изделия декоративной косметики на жировосковой основе. Общие технические условия
применяется до 01.01.2021
пункты 3.2 и 4.2 СТБ 1673-2006
Кремы косметические. Общие технические условия
применяется до 01.01.2021
пункты 3.2 и 4.2 СТБ 1674-2006
Изделия косметические порошкообразные и компактные. Общие технические условия
применяется до 01.01.2021
пункты 3.2 и 4.2 СТБ 1675-2006
Изделия косметические гигиенические моющие. Общие технические условия
применяется до 01.01.2021
пункты 3.2 и 4.2 СТБ 1736-2007
Средства гигиены полости рта жидкие. Общие технические условия

МемСТ 31693-2012 3.2.1 және 3.2.2-тармақтар
Тырнаққа күтім жасауға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
27
МемСТ 31695-2012 3.2.1 және 3.2.2-тармақтар
Косметикалық гельдер. Жалпы техникалық шарттар
28
МемСТ 31696-2012 3.2 және 4.3-тармақтар
Гигиеналық жуушы косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
29
МемСТ 31697-2012 3.2 және 4.3-тармақтар
Эмульсия негізіндегі декорациялық косметика өнімі. Жалпы техникалық шарттар
30
МемСТ 31698-2013 3.2 және 4.3-тармақтар
Ұнтақ тәрізді және ықшам косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
31
МемСТ 32837-2014 4.12-тармақ
Шашты бояуға және түссіздендіруге арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
32
МемСТ 32850-2014 4.2-тармақ
Шашты химиялық бұйралауға және түзулеуге арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
33
МемСТ 32851-2014 5.9-тармақ
Ванна қабылдауға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
34
МемСТ 32852-2014 5.2-тармақ
Косметикалық майлар. Жалпы техникалық шарттар
35
МемСТ 32853-2014 5.5-тармақ
Қатты және құрғақ парфюмериялық өнім. Жалпы техникалық шарттар
36
МемСТ 32854-2014 4.2-тармақ
Тырнақты модельдеуге және жылтыратуға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
37
МемСТ 33487-2015 4.5-тармақ
Паста тәрізді косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
38
МемСТ 33489-2015 4.2-тармақ
Жеткізгіштердегі косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
39
МемСТ ISO/TR 14735-2015
Косметикалық өнім. Талдамалық әдістер. N-нитрозаминдерді барынша азайту және табу жөніндегі техникалық басшылық
40
МемСТ ISO 12787-2016
Парфюмериялық-косметикалық өнім. Талдамалық әдістер. Талдау нәтижелерін хрономатографиялық әдістерді пайдалана отырып валидациялау критерийлері
41
СТБ 1670-2006 3.2 және 4.2-тармақтар
Сұйық косметикалық бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар
01.01.2021 жылға дейін қолданылады
42
СТБ 1671-2006 3.2 және 4.2-тармақтар
Эмульсия негізіндегі декорациялық косметика бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар
01.01.2021 жылға дейін қолданылады
43
СТБ 1672-2006 3.2 және 4.2-тармақтар
Май-балауыз негіздегі декорациялық косметика бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар
01.01.2021 жылға дейін қолданылады
44
СТБ 1673-2006 3.2 және 4.2-тармақтар
Косметикалық кремдер. Жалпы техникалық шарттар
01.01.2021 жылға дейін қолданылады
45
СТБ 1674-2006 3.2 және 4.2-тармақтар
Ұнтақ тәрізді және ықшам косметикалық бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар
01.01.2021 жылға дейін қолданылады
46
СТБ 1675-2006 3.2 және 4.2-тармақтар
Гигиеналық жуушы косметикалық бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар
01.01.2021 жылға дейін қолданылады
47
СТБ 1736-2007 3.2 және 4.2-тармақтар
Ауыз қуысының сұйық гигиена құралы. Жалпы техникалық шарттар
48

пункты 3.2 и 4.3 СТБ 1886-2008
Изделия косметические для ухода за ногтями. Общие технические условия
применяется до 01.01.2021
пункты 3.2 и 4.2 СТБ 1949-2009
Гели косметические. Общие технические условия
применяется до 01.01.2021
пункты 3.2 и 4.2 СТБ 1973-2009
Изделия парфюмерные жидкие. Общие технические условия
применяется до 01.01.2021
пункт 4.2 СТБ 2217-2011
Изделия косметические для бритья. Общие технические условия
применяется до 01.01.2021
пункт 4.2.3 СТБ 2240-2011
Изделия косметические в аэрозольной упаковке. Общие технические условия
применяется до 01.01.2021
пункты 3.1.2 и 3.2.1 ГОСТ 5972-2017
Порошки зубные. Общие технические условия
пункт 3 статьи 5
пункт 3.1.4 (в части водородного показателя (рН) и массовой доли фторида) ГОСТ 7983-99
Пасты зубные. Общие технические условия
применяется до 01.09.2019
пункт 3.1.3 (в части водородного показателя (рН) и массовой доли фторидов) ГОСТ 7983-2016
Пасты зубные. Общие технические условия
пункты 3.1.3 и 4.2 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 31460-2012
Кремы косметические. Общие технические условия
пункты 3.1.3 и 4.2 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ
31649-2012
Продукция декоративной косметики на жировосковой основе. Общие технические условия
пункты 4.1.4 – 4.1.8 и 5.2 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 31677-2012
Продукция парфюмерно-косметическая в аэрозольной упаковке. Общие технические условия
пункты 3.1.3 и 4.2 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 31679-2012
Продукция косметическая жидкая. Общие технические условия
пункты 3.1.3 –3.1.6 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 31692-2012
Продукция косметическая для бритья. Общие технические условия
пункты 3.1.3 – 3.1.8 и 4.3 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 31693-2012
Продукция косметическая для ухода за ногтями. Общие технические условия
пункты 3.1.3 и 4.2 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 31695-2012
Гели косметические. Общие технические условия
пункты 3.1.3 и 4.2 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 31696-2012
Продукция косметическая гигиеническая моющая. Общие технические условия
пункты 3.1.3 и 4.2 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 31697-2012
Продукция декоративной косметики на эмульсионной основе. Общие технические условия
пункты 3.1.3 и 4.2 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 31698-2013
Продукция косметическая порошкообразная и компактная. Общие технические условия
пункты 4.2 – 4.9 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 32837-2014
Продукция косметическая для окрашивания и осветления волос. Общие технические условия

СТБ 1886-2008 3.2 және 4.3-тармақтар
Тырнаққа күтім жасауға арналған косметикалық бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар
01.01.2021 жылға дейін қолданылады
49
СТБ 1949-2009 3.2 және 4.2-тармақтар
Косметикалық гельдер. Жалпы техникалық шарттар
01.01.2021 жылға дейін қолданылады
50
СТБ 1973-2009 3.2 және 4.2-тармақтар
Сұйық парфюмериялық бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар
01.01.2021 жылға дейін қолданылады
51
СТБ 2217-2011 4.2-тармақ
Қырынуға арналған косметикалық бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар
01.01.2021 жылға дейін қолданылады
52
СТБ 2240-2011 4.2.3-тармақ
Аэрозоль қаптамадағы косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
01.01.2021 жылға дейін қолданылады
53
МемСТ 5972-2017 3.1.2 және 3.2.1-тармақтар
Тіс ұнтақтары. Жалпы техникалық шарттар
54
5-баптың 3-тармағы
МемСТ 7983-99 3.1.4-тармақ (сутегі көрсеткіші (рН) және фторидтердің салмақ үлесі бөлігінде)
Тіс пасталары. Жалпы техникалық шарттар
01.09.2019 жылға дейін қолданылады
55
МемСТ 7983-2016 3.1.3-тармақ (сутегі көрсеткіші (рН) және фторидтердің салмақ үлесі бөлігінде)
Тіс пасталары. Жалпы техникалық шарттар
56
МемСТ 31460-2012 3.1.3 және 4.2-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Косметикалық кремдер. Жалпы техникалық шарттар
57
МемСТ 31649-2012 3.1.3 және 4.2-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Май-балауыз негіздегі декорациялық косметика өнімі. Жалпы техникалық шарттар
58
МемСТ 31677-2012 4.1.4 – 4.1.8 және 5.2-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Аэрозоль қаптамадағы косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
59
МемСТ 31679-2012 3.1.3 және 4.2-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Сұйық косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
60
МемСТ 31692-2012 3.1.3 – 3.1.6-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Қырынуға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
61
МемСТ 31693-2012 3.1.3 – 3.1.8 және 4.3-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Тырнаққа күтім жасауға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
62
МемСТ 31695-2012 3.1.3 және 4.2-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Косметикалық гельдер. Жалпы техникалық шарттар
63
МемСТ 31696-2012 3.1.3 және 4.2-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Гигиеналық жуушы косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
64
МемСТ 31697-2012 3.1.3 және 4.2-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Эмульсия негізіндегі декорациялық косметика өнімі. Жалпы техникалық шарттар
65
МемСТ 31698-2013 3.1.3 және 4.2-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Ұнтақ тәрізді және ықшам косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
66
МемСТ 32837-2014 4.2 – 4.9-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Шашты бояуға және түссіздендіруге арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
67

пункты 4.1.3 и 4.1.4 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 32850-2014
Продукция косметическая для химической завивки и распрямления волос. Общие технические условия
пункты 5.2 – 5.6 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 32851-2014
Продукция косметическая для принятия ванн. Общие технические условия
пункт 5.1.2 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 32852-2014
Масла косметические. Общие технические условия
пункты 4.1.2 – 4.1.6 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 32854-2014
Продукция косметическая для моделирования и полирования ногтей. Общие технические условия
пункт 4.2 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 33487-2015
Продукция косметическая пастообразная. Общие технические условия
пункт 4.1.2 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 33489-2015
Продукция косметическая на носителях. Общие технические условия
пункт 3.1.2 (в части водородного показателя (рН)) СТБ 1670-2006
Изделия косметические жидкие. Общие технические условия
применяется до 01.01.2021
пункт 3.1.2 (в части водородного показателя (рН)) СТБ 1671-2006
Изделия декоративной косметики на эмульсионной основе. Общие технические условия
применяется до 01.01.2021
пункт 3.1.2 (в части водородного показателя (рН)) СТБ 1672-2006
Изделия декоративной косметики на жировосковой основе. Общие технические условия
применяется до 01.01.2021
пункт 3.1.2 (в части водородного показателя (рН)) СТБ 1673-2006
Кремы косметические. Общие технические условия
применяется до 01.01.2021
пункт 3.1.2 (в части водородного показателя (рН)) СТБ 1674-2006
Изделия косметические порошкообразные и компактные. Общие технические условия
применяется до 01.01.2021
пункт 3.1.2 (в части водородного показателя (рН)) СТБ 1675-2006
Изделия косметические гигиенические моющие. Общие технические условия
применяется до 01.01.2021
пункт 3.1.3 (в части водородного показателя (рН) и массовой доли фторидов) СТБ 1736-2007
Средства гигиены полости рта жидкие. Общие технические условия
пункты 3.1.2 – 3.1.8 (в части водородного показателя (рН)) СТБ 1886-2008
Изделия косметические для ухода за ногтями. Общие технические условия
применяется до 01.01.2021
пункт 3.1.3 (в части водородного показателя (рН)) СТБ 1949-2009
Гели косметические. Общие технические условия
применяется до 01.01.2021
пункты 3.1.3 – 3.1.6 (в части водородного показателя (рН)) СТБ 2217-2011
Изделия косметические для бритья. Общие технические условия
применяется до 01.01.2021
пункты 4.1.4 – 4.1.8 (в части водородного показателя (рН)) СТБ 2240-2011
Изделия косметические в аэрозольной упаковке. Общие технические условия

МемСТ 32850-2014 4.1.3 және 4.1.4-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Шашты химиялық бұйралауға және түзулеуге арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
68
МемСТ 32851-2014 5.2 – 5.6-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Ванна қабылдауға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
69
МемСТ 32852-2014 5.1.2-тармақ (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Косметикалық майлар. Жалпы техникалық шарттар
70
МемСТ 32854-2014 4.1.2 – 4.1.6-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Тырнақты модельдеуге және жылтыратуға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
71
МемСТ 33487-2015 4.2-тармақ (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Паста тәрізді косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
72
МемСТ 33489-2015 4.1.2-тармақ (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Жеткізгіштердегі косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
73
СТБ 1670-2006 3.1.2-тармақ (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Сұйық косметикалық бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар
01.01.2021 жылға дейін қолданылады
74
СТБ 1671-2006 3.1.2-тармақ (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Эмульсия негізіндегі декорациялық косметика бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар
01.01.2021 жылға дейін қолданылады
75
СТБ 1672-2006 3.1.2-тармақ (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Май-балауыз негіздегі декорациялық косметика бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар
01.01.2021 жылға дейін қолданылады
76
СТБ 1673-2006 3.1.2-тармақ (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Косметикалық кремдер. Жалпы техникалық шарттар
01.01.2021 жылға дейін қолданылады
77
СТБ 1674-2006 3.1.2-тармақ (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Ұнтақ тәрізді және ықшам косметикалық бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар
01.01.2021 жылға дейін қолданылады
78
СТБ 1675-2006 3.1.2-тармақ (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Гигиеналық жуушы косметикалық бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар
01.01.2021 жылға дейін қолданылады
79
СТБ 1736-2007 3.1.3-тармақ (сутегі көрсеткіші (рН) және фторидтердің салмақ үлесі бөлігінде)
Ауыз қуысының сұйық гигиена құралы. Жалпы техникалық шарттар
80
СТБ 1886-2008 3.1.2 – 3.1.8-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Тырнаққа күтім жасауға арналған косметикалық бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар
01.01.2021 жылға дейін қолданылады
81
СТБ 1949-2009 3.1.3-тармақ (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Косметикалық гельдер. Жалпы техникалық шарттар
01.01.2021 жылға дейін қолданылады
82
СТБ 2217-2011 3.1.3 – 3.1.6-тармақтар (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Қырынуға арналған косметикалық бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар
01.01.2021 жылға дейін қолданылады
83
СТБ 2240-2011 4.1.4 – 4.1.8 (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Аэрозоль қаптамадағы косметикалық бұйым. Жалпы техникалық шарттар

применяется до 01.01.2021
пункт 3.1.3 (в части водородного показателя (рН) и массовой доли фторидов) СТ РК ГОСТ Р 51577-2003
Средства гигиены полости рта жидкие. Общие технические условия
пункт 3.1.3 (в части водородного показателя (рН) и массовой доли фторидов) ГОСТ Р 51577-2000
Средства гигиены полости рта жидкие. Общие технические условия
пункт 3.1.3 (в части водородного показателя рН) ГОСТ 5972-2017
Порошки зубные. Общие технические условия
пункт 4 статьи 5
ГОСТ ISO 17516-2017
Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Микробиологические нормы
пункт 5 статьи 5
ГОСТ ISO/TR 17276-2016
Продукция парфюмерно-косметическая. Аналитический подход для методов скрининга и количественного определения тяжелых металлов в косметике
пункты 4 – 6 статьи 5
пункты 3.1.4 и 4.1 ГОСТ 5972-2017
Порошки зубные. Общие технические условия
пункт 3.1.4 (микробиоло-гическая чистота по показателям: общее количество мезофильных аэробных микроорга-низмов, Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosа) ГОСТ 7983-99
Пасты зубные. Общие технические условия
применяется до 01.09.2019
пункты 3.1.4, 3.1.5, 4.1 – 4.3 ГОСТ 7983-2016
Пасты зубные. Общие технические условия
пункт 6.1 ГОСТ 28546-2014
Мыло туалетное твердое. Общие технические условия
пункты 3.1.4, 4.1 и 4.2 ГОСТ 31460-2012
Кремы косметические. Общие технические условия
пункты 3.1.4, 4.1 и 4.2 ГОСТ 31649-2012
Продукция декоративной косметики на жировосковой основе. Общие технические условия
пункты 4.1.9, 5.1 и 5.2 ГОСТ 31677-2012
Продукция парфюмерно-косметическая в аэрозольной упаковке. Общие технические условия
пункты 3.1.5, 3.1.6, 4.1 и 4.2 ГОСТ 31678-2012
Продукция парфюмерная жидкая. Общие технические условия
пункты 3.1.4, 4.1 и 4.2 ГОСТ 31679-2012
Продукция косметическая жидкая. Общие технические условия
пункты 3.1.7 и 4.1 ГОСТ 31692-2012
Продукция косметическая для бритья. Общие технические условия
пункты 3.1.9, 4.2 и 4.3 ГОСТ 31693-2012
Продукция косметическая для ухода за ногтями. Общие технические условия
пункты 3.1.4, 4.1 и 4.2 ГОСТ 31695-2012
Гели косметические. Общие технические условия
пункты 3.1.4, 4.1 и 4.2 ГОСТ 31696-2012
Продукция косметическая гигиеническая моющая. Общие технические условия
пункты 3.1.4, 4.1 и 4.2 ГОСТ 31697-2012
Продукция декоративной косметики на эмульсионной основе. Общие технические условия
пункты 3.1.4, 4.1 и 4.2 ГОСТ 31698-2013
Продукция косметическая порошкообразная и компактная. Общие технические условия
пункты 4.10, 4.11 и 5.4 ГОСТ 32837-2014
Продукция косметическая для окрашивания и осветления волос. Общие технические условия

01.01.2021 жылға дейін қолданылады
84
ҚР СТ МемСТ Р 51577-2003 3.1.3-тармақ (сутегі көрсеткіші (рН) және фторидтердің салмақ үлесі бөлігінде)
Ауыз қуысының сұйық гигиена құралы. Жалпы техникалық шарттар
85
МемСТ Р 51577-2000 3.1.3-тармақ (сутегі көрсеткіші (рН) және фторидтердің салмақ үлесі бөлігінде)
Ауыз қуысының сұйық гигиена құралы. Жалпы техникалық шарттар
86
МемСТ 5972-2017 3.1.3-тармақ (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде)
Тіс ұнтақтары. Жалпы техникалық шарттар
87
5-баптың 4-тармағы
МемСТ ISO 17516-2017
Парфюмериялық-косметикалық өнім. Микробиология. Микробиологиялық нормалар
88
5-баптың 5-тармағы
МемСТ ISO/TR 17276-2016
Парфюмериялық-косметикалық өнім. Косметикадағы ауыр металдарды скринингтеу және санын анықтау әдістері үшін талдамалық тәсіл
89
5-баптың 4 – 6-тармақтары
МемСТ 5972-2017 3.1.4 және 4.1-тармақтар
Тіс ұнтақтары. Жалпы техникалық шарттар
90
МемСТ 7983-993.1.4-тармақ (көрсеткіштер бойынша микробиологиялық жиілік: мезофильдік аэробтық микроорганизмдердің жалпы саны, Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosа)
Тіс пасталары. Жалпы техникалық шарттар
01.09.2019 жылға дейін
91
МемСТ 7983-2016 3.1.4, 3.1.5, 4.1 – 4.3-тармақтар
Тіс пасталары. Жалпы техникалық шарттар
92
МемСТ 28546-2014 6.1-тармақ
Қатты иіс сабын. Жалпы техникалық шарттар
93
МемСТ 31460-2012 3.1.4, 4.1 және 4.2-тармақтар
Косметикалық кремдер. Жалпы техникалық шарттар
94
МемСТ 31649-2012 3.1.4, 4.1 және 4.2-тармақтар
Май-балауыз негіздегі декорациялық косметика өнімі. Жалпы техникалық шарттар
95
МемСТ 31677-2012 4.1.9, 5.1 және 5.2-тармақтар
Аэрозоль қаптамадағы косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
96
МемСТ 31678-2012 3.1.5, 3.1.6, 4.1 және 4.2-тармақтар
Сұйық парфюмериялық өнім. Жалпы техникалық шарттар
97
МемСТ 31679-2012 3.1.4, 4.1 және 4.2-тармақтар
Сұйық косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
98
МемСТ 31692-2012 3.1.7 және 4.1-тармақтар
Қырынуға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
99
МемСТ 31693-2012 3.1.9, 4.2 және 4.3-тармақтар
Тырнаққа күтім жасауға арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
100
МемСТ 31695-2012 3.1.4, 4.1 және 4.2-тармақтар
Косметикалық гельдер. Жалпы техникалық шарттар
101
МемСТ 31696-2012 3.1.4, 4.1 және 4.2-тармақтар
Гигиеналық жуушы косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
102
МемСТ 31697-2012 3.1.4, 4.1 және 4.2-тармақтар
Эмульсия негізіндегі декорациялық косметика өнімі. Жалпы техникалық шарттар
103
МемСТ 31698-2013 3.1.4, 4.1 және 4.2-тармақтар
Ұнтақ тәрізді және ықшам косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
104
МемСТ 32837-2014 4.10, 4.11 және 5.4-тармақтар
Шашты бояуға және түссіздендіруге арналған косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар
105

пункт 4.3.1 СТБ 2240-2011
Изделия косметические в аэрозольной упаковке. Общие технические условия
применяется
до 01.01.2021
пункт 3.3.1
СТ РК ГОСТ Р 51577-2003
Средства гигиены полости рта жидкие. Общие технические условия
пункт 3.3.1 ГОСТ Р 51577-2000
Средства гигиены полости рта жидкие. Общие технические условия
подраздел 3.3 ГОСТ 5972-2017
Порошки зубные. Общие технические условия
раздел 5 ГОСТ 27429-2017
Продукция парфюмерно-косметическая жидкая. Упаковка, маркировка, транспортирование и хранение
применяется с 01.01.2020
раздел 5 ГОСТ 28303-2017
Продукция парфюмерно-косметическая. Упаковка, маркировка, транспортирование и хранение
применяется с 01.01.2020
".
4. В Перечне стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденном указанным Решением:
а) в наименовании слова "Перечень стандартов" заменить словами "Перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов";
б) дополнить позицией 301 следующего содержания:
"
301
МР 1.1.0120-18
Экспресс-метод токсиколого-гигиенической оценки парфюмерно-косметической продукции с помощью люминесцентного бактериального теста (с применением измерительного прибора-люминометра типа "БИОТОКС-10")
применяется до внесения изменений в ГОСТ 32893-2014 и ГОСТ 33506-2015. Применяется только в отношении парфюмерно-косметической продукции, на которую не распространяет-ся действие ГОСТ 32893-2014 и ГОСТ 33506-2015
";
в) позицию 33 изложить в следующей редакции:
"
33
пункты 2 и 7 статьи 5
ГОСТ ISO 14714-2017*
Масла эфирные и экстракты ароматических соединений. Метод определения остаточного содержания бензола
";
г) дополнить позицией 42 следующего содержания:
"
42
ГОСТ ISO 24444-2013*
Продукция косметическая. Методы испытаний защиты от солнца. Определение солнцезащитного фактора (SPF) на живых организмах (in vivo)
".

СТБ 2240-2011 4.3.1-тармақ
Аэрозоль қаптамадағы косметикалық бұйым. Жалпы техникалық шарттар
01.01.2021 жылға дейін қолданылады
223
ҚР СТ МемСТ 51577-2003 3.3.1-тармақ
Ауыз қуысының сұйық гигиена құралы. Жалпы техникалық шарттар
224
МемСТ Р 51577-2000 3.3.1-тармақ
Ауыз қуысының сұйық гигиена құралы. Жалпы техникалық шарттар
225
МемСТ 5972-2017 3.3-кіші бөлім
Тіс ұнтақтары. Жалпы техникалық шарттар
226
МемСТ 27429-2017 5-бөлім
Сұйық парфюмериялық-косметикалық өнім. Қаптау, таңбалау, тасымалдау және сақтау
01.01.2020 жылдан бастап қолданылады
227
МемСТ 28303-2017 5-бөлім
Парфюмериялық-косметикалық өнім. Қаптау, таңбалау, тасымалдау және сақтау
01.01.2020 жылдан бастап қолданылады
".
4. Көрсетілген шешіммен бекітілген Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын қолдану және пайдалану және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде сынамаларды іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттар тізбесінде:
а) атауындағы "стандарттар тізбесі" деген сөздер "халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттар) тізбесі" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) мынадай мазмұндағы 301-позициямен толықтырылсын:
"
301
МР 1.1.0120-18
Люминесценттік бактериялық тесттің көмегімен ("БИОТОКС-10" типіндегі өлшеуші аспап-люминометрді қолдана отырып) парфюмериялық-косметикалық өнімді токсикологиялық-гигиеналық бағалаудың экспресс-әдісі
МемСТ 32893-2014 және МемСТ 33506-2015-ке өзгерістер енгізілгенге дейін.
МемСТ 32893-2014 және МемСТ 33506-2015-тің күші қолданылмайтын парфюмериялық-косметикалық өнімге ғана қатысты
";
в) 33-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"
33
5-баптың 2 және 7-тармақтары
МемСТ ISO 14714-2017*
Эфир майлары және хошиіс қоспаларының экстраттары. Бензолдың қалдық қамтылуын айқындау әдісі
";
г) мынадай мазмұндағы 42-позициямен толықтырылсын:
"
42
МемСТ ISO 24444-2013*
Косметикалық өнім. Күннен қорғау сынақтарының әдістері. Тірі организмдерде (in vivo) күннен қорғау факторын (SPF) айқындау
";