О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами" в части, касающейся лицензий и разрешений
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 октября 2018 года № 179. Утратило силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13 июля 2022 года № 102.
Сноска. Утратило силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13.07.2022 № 102 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами" в части, касающейся лицензий и разрешений;
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами" в части, касающейся лицензий и разрешений;
Регламент информационного взаимодействия между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами" в части, касающейся лицензий и разрешений;
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами" в части, касающейся лицензий и разрешений;
Порядок присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами" в части, касающейся лицензий и разрешений.

"Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты бөлігінде сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 30 қазандағы № 179 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты бөлігінде сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты бөлігінде сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты бөлігінде сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты бөлігінде сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты бөлігінде қосылу тәртібі бекітілсін.

2. Установить, что разработка технических схем структур электронных документов и сведений, предусмотренных Описанием, утвержденным настоящим Решением, и обеспечение их размещения в реестре структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли, осуществляются департаментом Евразийской экономической комиссии, в компетенцию которого входит координация работ по созданию и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 30 октября 2018 г. № 179
Правила
информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами" в части, касающейся лицензий и разрешений
I. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 сентября 2014 г. № 73 "О Концепции использования при межгосударственном информационном взаимодействии сервисов и имеющих юридическую силу электронных документов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 августа 2012 г. № 134 "О нормативных правовых актах в области нетарифного регулирования";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 199 "Об Инструкции об оформлении заявления на выдачу лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров и об оформлении такой лицензии и Инструкции об оформлении разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";

2. Осы Шешіммен бекітілген Сипаттамада көзделген электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының техникалық схемаларын әзірлеуді және оларды сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімінде орналастыруды қамтамасыз етуді Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру және дамыту жөніндегі жұмыстарды үйлестіру құзыретіне кіретін Еуразиялық экономикалық комиссия департаменті жүзеге асырады деп белгіленсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 30 қазандағы
№ 179 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты бөлігінде сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары
І. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақ (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Сервистерді және заңды күші бар электрондық құжаттарды мемлекетаралық ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдалану тұжырымдамасы туралы" 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 73 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тарифтік емес реттеу саласындағы нормативтік құқықтық актілер туралы" 2012 жылғы 16 тамыздағы № 134 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беруге арналған өтінішті ресімдеу туралы және осындай лицензияны ресімдеу туарлы нұсқаулық және Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына рұқсат беруге арналған өтінішті ресімдеу туралы нұсқаулық туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 199 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді ішкі және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ішкі және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30 "О мерах нетарифного регулирования";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами" (далее – общий процесс) в части, касающейся лицензий и разрешений, включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"документ, предоставляющий право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" – лицензия на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров или разрешение на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров;
"лицензия" – лицензия на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров;
"разрешение" – разрешение на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров;
"национальная база данных" – информационный ресурс уполномоченного органа государства-члена, содержащий сведения о выданных документах, предоставляющих право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров.
Понятия "импорт" и "экспорт", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Протоколом о мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран (приложение №7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года).

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Евразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттар алмасуы туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты бөлігінде қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс қимылдың, осы жалпы процесс шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипатталуын қоса алғанда, тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.
3. Осы Қағидаларды жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мына ұғымдар пайдаланылады, олар мыналарды білдіреді:
"жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат" – жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия немесе жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына рұқсат;
"лицензия" – жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия
"рұқсат" – жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына рұқсат;
"ұлттық дерекқор" – жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін, берілген құжаттар туралы мәліметтерді қамтитын, мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық ресурсы.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "импорт" және "экспорт" ұғымдары Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеу шаралары туралы хаттамада (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 7 қосымша) айқындалған мәндерде қолданылады.

Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами". Общий процесс реализуется в части, касающейся лицензий и разрешений.
6. Кодовое обозначение общего процесса, реализуемого в части, касающейся лицензий и разрешений: P.AT.03, версия 1.0.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целями общего процесса являются:
а) упрощение и ускорение процедур, связанных с экспортом (импортом) товаров;
б) исключение злоупотреблений при представлении лицензий и разрешений таможенным органам государств – членов Союза (далее – государство-член).
8. Для достижения целей общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить автоматизированное получение Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) от уполномоченных органов государств-членов информации о выдаче лицензий и разрешений, о приостановлении или возобновлении действия выданных лицензий, о прекращении действия выданных лицензий и разрешений, а также о выдаче дубликатов лицензий или разрешений;
б) обеспечить автоматизированное представление Комиссией в таможенные органы государств-членов сведений о выданных лицензиях и разрешениях, полученных от уполномоченных органов государств-членов.
2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
орган Союза, который:
получает от уполномоченных органов государств-членов сведения о выданных лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных;
обеспечивает представление таможенным органам государств-членов сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях по запросу таможенных органов государств-членов
P.AT.03.ACT.001
уполномоченный орган государства-члена
орган исполнительной власти государства-члена, наделенный правом выдачи лицензий и (или) разрешений, который:
осуществляет внесение, хранение, систематизацию, актуализацию и изменение сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в национальной базе данных;
направляет в Комиссию сведения о выданных лицензиях и (или) разрешениях из национальной базы данных

Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдері тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процеске қатысушы" ұғымдары 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану". Жалпы процесс лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты бөлігінде іске асырылады.
6. Лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты бөлігінде іске асырылатын жалпы процестің кодтық белгіленімі: P.AT.03, 1.0.0-нұсқа.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаттары:
а) тауарлардың экспортына (импортына) байланысты рәсімдерді оңайлату және жеделдету;
б) Одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекет) кеден органдарына лицензиялар мен рұқсаттарды беру кезінде теріс пайдалануды болдырмау.
8. Жалпы процестің мақсаттарына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан лицензиялар мен рұқсаттарды беру туралы, берілген лицензиялардың қолданысын тоқтата тұру немесе қайта бастау туралы, берілген лицензиялар мен рұқсаттардың қолданысын тоқтату туралы, сондай-ақ лицензиялардың немесе рұқсаттардың телнұсқаларын беру туралы ақпаратты автоматты түрде алуын қамтамасыз ету;
б) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан алынған, берілген лицензиялар мен рұқсаттар туралы мәліметтерді Комиссияның мүше мемлекеттердің кеден органдарына автоматты түрде ұсынуын қамтамасыз ету.
2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылар тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылар тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
Одақтың: мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан берілген лицензиялар мен рұқсаттар туралы ұлттық дерекқорлардан мәліметтерді алатын; мүше мемлекеттердің кеден органдарының сұрау салуы бойынша берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің кеден органдарына ұсынуды қамтамасыз ететін органы
P.AT.03.ACT.001
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
лицензиялар және (немесе) рұқсаттар беру құқығы берілген: ұлттық дерекқорға берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді енгізуді, сақтауды, жүйеге келтіруді, өзектендіруді және өзгертуді қамтамасыз ететін; ұлттық дерекқордан берілген лицензиялар мен рұқсаттар туралы мәліметтерді Комиссияға жіберетін мүше мемлекеттің атқарушы билік органы

P.AT.03.ACT.002
таможенный орган государства-члена
орган исполнительной власти государства-члена, уполномоченный осуществлять таможенные процедуры, в том числе применять меры нетарифного регулирования
к участникам внешнеторговой деятельности, который:
запрашивает в Комиссии сведения о выданных лицензиях и разрешениях из национальных баз данных;
получает от Комиссии сведения о выданных лицензиях и (или) разрешениях
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры представления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в Комиссию;
б) процедуры представления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в таможенный орган государства-члена.
11. Уполномоченные органы государств-членов обеспечивают формирование и ведение национальных баз данных и представляют сведения о выданных лицензиях и (или) разрешениях, сведения о приостановлении или возобновлении действия выданных лицензий, сведения о прекращении действия выданных лицензий или разрешений, а также сведения о выдаче дубликатов лицензий или разрешений, оформляемых на бумажном носителе, в Комиссию по мере внесения изменений в национальные базы данных. Комиссия обрабатывает сведения, полученные от уполномоченных органов государств-членов, и представляет таможенным органам государств-членов сведения о выданных лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных в соответствии с параметрами, указанными в запросе.
Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией, а также между Комиссией и таможенными органами государств-членов осуществляется с использованием интегрированной информационной системы.
12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур представления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в Комиссию
15. Выполнение процедур представления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в Комиссию начинается при изменении уполномоченным органом государства-члена сведений о выданных лицензиях или разрешениях в национальной базе данных.

P.AT.03.ACT.002
мүше мемлекеттің кеден органы
кедендік рәсімдерді жүзеге асыруға, оның ішінде сыртқы сауда қызметіне қатысушыларға тарифтік емес реттеу шараларын қолдануға уәкілеттік берілген: Комиссияда ұлттық дерекқорлардан берілген лицензиялар мен рұқсаттар туралы мәліметтерді сұрататын; Комиссиядан берілген лицензиялар мен рұқсаттар туралы мәліметтерді алатын мүше мемлекеттің атқарушы билік органы
3. Жалпы процесс құрылымы
10. Жалпы процесс өзінің мақсаты бойынша топтастырылған рәсімдер жиынтығын білдіреді:
а) берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну рәсімдері;
б) берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттің кеден органына ұсыну рәсімдері.
11. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ұлттық дерекқорларды қалыптастыруды және жүргізуді қамтамасыз етеді және қағаз жеткізгіштерде ресімделетін, берілген лицензиялар мен рұқсаттар туралы мәліметтерді, берілген лицензиялардың қолданысын тоқтата тұру немесе қайта бастау туралы мәліметтерді, берілген лицензиялардың немесе рұқсаттардың қолданысын тоқтату туралы мәліметтерді, сондай-ақ лицензиялардың немесе рұқсаттардың телнұсқаларын беру туралы мәліметтерді Комиссияға ұлттық дерекқорларға өзгерістердің енгізілуіне қарай беруді қамтамасыз етеді. Комиссия мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан алынған мәліметтерді өңдейді және сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес ұлттық дерекқорлардан берілген лицензиялар мен рұқсаттар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің кеден органдарына ұсынады.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы, сондай-ақ Комиссия мен мүше мемлекеттердің кеден органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл интеграцияландырылған ақпараттық жүйені пайдаланумен жүзеге асырылады.
12. Келтірілген жалпы процесс құрылымының сипаттамасы 1-суретте берілген.
1-сурет. Жалпы процесс құрылымы
13. Операциялардың егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса алғанда, мақсаты бойынша топтастырылған жалпы процесс рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде берілген.
14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы процесс рәсімдерінің арасындағы байланысты және оларды орындау тәртібін көрсететін жалпы рәсімдер схемасы беріледі. Жалпы рәсімдер схемасы UML (унификацияландырылған модельдеу тілі – Unified Modeling Language) графикалық нотациясын пайдаланып құрылған және мәтіндік сипаттамамен қамтылған.
4. Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну рәсімдер тобы
15. Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну рәсімдерін орындау мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұлттық дерекқордағы берілген лицензиялар немесе рұқсаттар туралы мәліметтерді өзгерткен кезде басталады.

При выполнении процедур представления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в Комиссию уполномоченный орган государства-члена по мере внесения изменений в национальную базу данных направляет в Комиссию сведения о выданных лицензиях и (или) разрешениях, а также сведения о приостановлении или возобновлении действия выданных лицензий, о прекращении действия выданных лицензий и разрешений, а также о выдаче дубликатов лицензий или разрешений (изменение сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях). Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами" в части, касающейся лицензий и разрешений, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 октября 2018 г. № 179 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией). Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами" в части, касающейся лицензий и разрешений, утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 октября 2018 г. № 179 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
При представлении сведений о выданной лицензии и (или) разрешении, включенных в национальную базу данных выполняется процедура "Представление сведений о выданной лицензии или разрешении, включенных в национальную базу данных" (P.AT.03.PRC.001).
При представлении сведений об изменениях, внесенных в национальную базу данных (в случае приостановления или возобновления действия выданной лицензии, прекращения действия выданной лицензии или разрешения, а также в случае выдачи дубликатов лицензий или разрешений, оформляемых на бумажном носителе), выполняется процедура "Представление сведений о выданной лицензии или разрешении, измененных в национальной базе данных" (P.AT.03.PRC.002).

Мүше мемлекеттің уәкілетті органы берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну рәсімдерін орындау кезінде ұлттық дерекқорға өзгерістердің енгізілуіне қарай берілген лицензиялар мен рұқсаттар туралы мәліметтерді, сондай-ақ берілген лицензиялардың қолданысын тоқтата тұру немесе қайта бастау туралы, берілген лицензиялар мен рұқсаттардың қолданысын тоқтату туралы, сондай-ақ лицензиялардың немесе рұқсаттардың телнұсқаларын беру (берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді өзгерту) туралы мәліметтерді Комиссияға жібереді. Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 30 қарашадағы № 179 шешімімен бекітілген "Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты бөлігінде сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады. Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 30 қарашадағы № 179 шешімімен бекітілген "Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты бөлігінде сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.
Ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді ұсыну кезінде "Ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.AT.03.PRC.001) рәсімі орындалады.
Ұлттық дерекқорға енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді ұсыну кезінде (берілген лицензиялардың қолданысын тоқтата тұрған немесе қайта бастаған, берілген лицензиялар мен рұқсаттардың қолданысын тоқтатқан, сондай-ақ қағаз жеткізгіштерде ресімделетін лицензиялардың немесе рұқсаттардың телнұсқаларын берген жағдайда) "Ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.AT.03.PRC.002) рәсімі орындалады.

16. Приведенное описание группы процедур представления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в Комиссию представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур представления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в Комиссию
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в Комиссию, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в Комиссию
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.AT.03.PRC.001
представление сведений о выданной лицензии или разрешении, включенных в национальную базу данных
процедура предназначена для представления уполномоченным органом государства-члена в Комиссию сведений о лицензии или разрешении, включенных в национальную базу данных
P.AT.03.PRC.002
представление сведений о выданной лицензии или разрешении, измененных в национальной базе данных
процедура предназначена для представления уполномоченным органом государства-члена в Комиссию сведений об изменениях, внесенных в национальную базу данных
5. Группа процедур представления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в таможенный орган государства-члена
18. Процедуры представления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в таможенный орган государства-члена выполняются при получении соответствующих запросов от информационных систем таможенных органов государств-членов.
В рамках выполнения процедур представления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в таможенный орган государства-члена обрабатываются следующие виды запросов, поступающих от информационных систем таможенных органов государств-членов:
а) запрос информации о дате и времени обновления национальных баз данных;
б) запрос сведений о лицензиях и (или) разрешениях, содержащихся в национальных базах данных, в полном объеме или по состоянию на определенную дату;
в) запрос сведений об изменениях, внесенных в национальные базы данных.
Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами" в части, касающейся лицензий и разрешений, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 октября 2018 г. № 179 (далее – Регламент информационного взаимодействия между таможенными органами государств-членов и Комиссией). Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.

16. Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну рәсімдері тобының сипаттамасы 2-суретте берілген.
2-сурет. Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
17. Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.AT.03.PRC.001
ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының Ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді Комиссияға ұсынуына арналған
P.AT.03.PRC.002
Ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының ұлттық дерекқорға енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді Комиссияға ұсынуына арналған
5. Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттің кеден органына ұсыну рәсімдерінің тобы
18. Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттің кеден органына ұсыну рәсімдері мүше мемлекеттердің кеден органдарының ақпараттық жүйелерінен тиісті сұрау салуларды алған кезде орындалады.
Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттің кеден органына ұсыну рәсімдерін орындау шеңберінде мүше мемлекеттердің кеден органдарының ақпараттық жүйелерінен келіп түсетін сұрау салулардың мына түрлері өңделеді:
а) ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу;
б) ұлттық дерекқорларда қамтылған лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерге толық көлемде немесе белгілі бір күндегі жағдай бойынша сұрау салу;
в) ұлттық дерекқорларға енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерге сұрау салу.
Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 30 қарашадағы № 179 шешімімен бекітілген "Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты бөлігінде сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Мүше мемлекеттердің кеден органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады. Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс.

Запрос информации о дате и времени обновления национальных баз данных выполняется таможенным органом государства-члена в целях оценки необходимости синхронизации сведений о лицензиях и (или) разрешениях, хранящихся в информационной системе таможенного органа государства-члена, со сведениями о лицензиях и (или) разрешениях, содержащимися в национальных базах данных. Информация о дате и времени обновления национальных баз данных запрашивается или в части сведений о лицензиях и (или) разрешениях в полном объеме, или запрашивается информация о дате и времени обновления части сведений национальных баз данных по идентификатору выдавшего документ уполномоченного органа государства-члена, либо по коду государства-члена, либо по виду документа, либо по идентификатору документа. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение информации о дате и времени обновления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.PRC.003).
Запрос сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных выполняется в целях получения таможенным органом государства-члена сведений о лицензиях и (или) разрешениях, включенных в национальные базы данных. Сведения о лицензиях и (или) разрешениях, содержащиеся в национальных базах данных, запрашиваются либо в полном объеме (с учетом исторических данных), либо на определенную дату, либо по коду государства-члена, либо по идентификатору выдавшего документ уполномоченного органа государства-члена, либо по виду документа, либо по идентификатору документа. Запрос сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных в полном объеме используется при первоначальной загрузке сведений о лицензиях и (или) разрешениях в информационную систему таможенного органа государства-члена, например, при инициализации общего процесса, подключении к нему нового участника общего процесса, восстановлении информации после сбоя. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.PRC.004).
При запросе информации об изменениях, внесенных в национальные базы данных, представляются сведения о лицензиях и (или) разрешениях, которые были добавлены в национальные базы данных или в которые были внесены изменения в национальных базах данных начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. Измененные сведения о лицензиях и (или) разрешениях запрашиваются либо в полном объеме начиная с даты, указанной в запросе, либо по коду государства-члена, либо по идентификатору выдавшего документ уполномоченного органа государства-члена, либо по виду документа, либо по идентификатору документа. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение измененных сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.PRC.005).

Ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды мүше мемлекеттің кеден органы мүше мемлекеттің кеден органының ақпараттық жүйесінде сақталатын лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді ұлттық дерекқорлардағы лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтермен үйлестіру қажеттігін бағалау мақсатында орындайды. Ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер бөлігінде толық көлемде сұралады, немесе құжатты берген мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші бойынша ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат, не мүше мемлекеттің коды бойынша, не құжаттың түрі бойынша, не құжаттың сәйкестендіргіші бойынша сұралады. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.AT.03.PRC.003) рәсімі орындалады.
Ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерге сұрау салу мүше мемлекеттің кеден органының ұлттық дерекқорларға енгізілген, лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. Ұлттық дерекқорларда қамтылған, лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер не толық көлемде (тарихи деректерді ескерумен), не белгілі бір күнге, не мүше мемлекеттің коды бойынша, не құжатты берген мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші бойынша, не құжаттың түрі бойынша, не құжаттың сәйкестендіргіші бойынша сұратылады. Ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерге толық көлемде сұрау салу мүше мемлекеттің кеден органының ақпараттық жйүесіне лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді алғаш рет енгізген кезде, мысалы, жалпы процесті инициализациялау кезінде, оған жалпы процеске қатысушыны қосқан кезде, істен шығудан кейін ақпаратты қалпы келтірген кезде пайдаланылады. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер алу" (P.AT.03.PRC.004) рәсімі орындалады.
Ұлттық дерекқорларға енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу кезінде сұрау салуда көрсетілген кезден бастап осы сұрау салу орындалған кезге дейін ұлттық дерекқорларға қосылған немесе ұлттық дерекқорларда өзгертілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер ұсынылады. Лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтерге сұрау салуда көрсетілген күннен бастап не толық көлемде, не мүше мемлекеттің коды бойынша, не құжатты берген мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші бойынша, не құжаттың түрі бойынша, не құжаттың сәйкестендіргіші бойынша сұрау салынады. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтерді алу" (P.AT.03.PRC.005) рәсімі орындалады.

19. Приведенное описание группы процедур представления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в таможенный орган государства-члена представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур представления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в таможенный орган государства-члена
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в таможенный орган государства-члена, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в таможенный орган государства-члена
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.AT.03.PRC.003
получение информации о дате и времени обновления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях
процедура предназначена для оценки необходимости запроса таможенным органом государства-члена сведений о лицензиях и (или) разрешениях, содержащихся в национальных базах данных
P.AT.03.PRC.004
получение сведений
о выданных лицензиях и (или) разрешениях
процедура предназначена для получения сведений о лицензиях и (или) разрешениях, содержащихся в национальных базах данных, в соответствии с параметрами, указанными в запросе
P.AT.03.PRC.005
получение измененных сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях
процедура предназначена для получения измененных сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных для синхронизации сведений о лицензиях и (или) разрешениях, содержащихся в информационной системе таможенного органа государства-члена, со сведениями о лицензиях и (или) разрешениях, содержащимися в национальных базах данных
V. Информационные объекты общего процесса
21. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.AT.03.BEN.001
национальная база данных
сведения о выданных лицензиях и (или) разрешениях, содержащиеся
в национальных базах данных
VI. Ответственность участников общего процесса
22. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений, участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов государств-членов и (или) таможенных органов государств-членов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса

19. Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттің кеден органына ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте берілген.
3-сурет. Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттің кеден органына ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
20. Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттің кеден органына ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттің кеден органына ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.AT.03.PRC.003
берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу
рәсім мүше мемлекеттің кеден органының ұлттық дерекқорларда қамтылған, лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерге сұрау салуының қажеттігін бағалауға арналған
P.AT.03.PRC.004
берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді алу
рәсім сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес ұлттық дерекқорларда қамтылған, лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді алуға арналған
P.AT.03.PRC.005
берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтерді алу
рәсім мүше мемлекеттің кеден органының ақпараттық жүйесіндегі лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді ұлттық дерекқорлардағы лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтермен үйлестіру үшін ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтерді алуға арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
21. Жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде өздері туралы мәліметтер берілетін немесе олардан берілетін ақпараттық объектілер тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Ақпараттық объектілер тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.AT.03.BEN.001
ұлттық дерекқор
ұлттық дерекқорларда қамтылған, берілген лицензиялар мен рұқсаттар туралы мәліметтер
VI. Жалпы процеске қатысушалырдың жауапкершілігі
22. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын Комиссияның лауазымды адамдары мен қызметкерлерінің мәліметтерді беруінің уақтылығын және толықтығын қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, өзге де халықаралық шарттарға және Одақ құқығын құрайтын актілерге, ал мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының және (немесе) мүше мемлекеттердің кеден органдарының лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауаптылыққа тарту мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары

23. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.001
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень кодов и наименований стран мира (применяется
в соответствии
с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.002
классификатор валют
классификатор
содержит перечень кодов и наименований валют (применяется
в соответствии
с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.003
единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (ТН ВЭД ЕАЭС)
классификатор
содержит перечень кодов и наименований товаров, основанный на Гармонизированной системе описания и кодирования товаров Всемирной таможенной организации и единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Содружества Независимых Государств
P.CLS.014
классификатор видов документов и сведений
классификатор
содержит перечень кодов и наименование видов документов, используемых для заполнения таможенных документов (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.023
классификатор единиц измерения
классификатор
содержит перечень кодов и наименований единиц измерения в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
P.CLS.024
классификатор языков
классификатор
содержит перечень кодов и наименований языков в соответствии с ISO 639-1
P.CLS.026
справочник органов Евразийского экономического союза, органов государственной власти и управления государств – членов Евразийского экономического союза, а также уполномоченных ими организаций
справочник
содержит перечень органов Союза, органов государственной власти и управления государств-членов Союза, а также уполномоченных ими организаций
P.CLS.051
классификатор видов документов, удостоверяющих личность
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов документов, удостоверяющих личность
P.CLS.054
классификатор организационно-правовых форм хозяйствования в рамках Евразийского экономического союза
классификатор
содержит перечень кодов и наименований организационно-правовых форм хозяйствования в рамках Союза
P.CLS.068
справочник методов идентификации хозяйствующих субъектов при их государственной регистрации в государствах – членах Евразийского экономического союза
справочник
содержит перечень кодов и наименований методов идентификации, хозяйствующих субъектов при их государственной регистрации в государствах-членах Союза (определяет вид номера (кода) записи по государственному реестру (регистру), который присваивается хозяйствующему субъекту при проведении процедуры государственной регистрации)
VIII. Процедуры общего процесса

23. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 5-кестеде берілген.
5-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.001
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.002
валюталар сыныптауышы
сыныптауыш
валюталар кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.003
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай Тауар номенклатурасы (ЕАЭО СЭҚ ТН)
сыныптауыш
Дүниежүзілік сауда ұйымының Тауарлардың сипаттамалары мен кодтарының үйлестірілген жүйесіне және Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының бірыңғай Тауар номенклатурасына негізделген тауарлар кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.014
құжаттар мен мәліметтер түрлері сыныптауышы
сыныптауыш
кеден құжаттарын толтыру үшін пайдаланылатын құжаттар түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.023
өлшем бірлігі сыныптауышы
сыныптауыш
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес өлшем бірліктерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.024
тілдер сыныптауышы
сыныптауыш
ISO 639-1 сәйкес тілдер кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.026
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік және басқару органдарының, сондай-ақ олар уәкілеттік берген ұйымдардың анықтамалығы
анықтамалық
Одақ органдарыны, мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік және басқару органдарының, сондай-ақ олар уәкілеттік берген ұйымдардың тізбесін қамтиды
P.CLS.051
жеке басты куәландыратын құжат түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
жеке басты куәландыратын құжат түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.054
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде шаруашылық жүргізудің ұйымдық-құқықтық нысандарының сыныптауышы
сыныптауыш
Одақ шеңберінде шаруашылық жүргізудің ұйымдық-құқықтық нысандары кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.068
шаруашылық жүргізуші субъектілерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде мемлекеттік тіркеу кезінде оларды сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығы
анықтамалық
шаруашылық жүргізуші субъектілерді Одаққа мүше мемлекеттерде мемлекеттік тіркеу кезінде оларды сәйкестендіру әдістерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (шаруашылық жүргізуші субъектіге мемлекеттік тіркеу рәсімін жүргізу кезінде берілетін, мемлекеттік тізімдеме бойынша жазба нөмірінің (кодының) түрі айқындалады)
VIII. Жалпы процесс рәсімдері

1. Процедуры представления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в Комиссию Процедура "Представление сведений о выданной лицензии или разрешении, включенных в национальную базу данных" (P.AT.03.PRC.001)
24. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о выданной лицензии или разрешении, включенных в национальную базу данных" (P.AT.03.PRC.001) представлена на рисунке 4.
Рис. 4. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о выданной лицензии
или разрешении, включенных в национальную базу данных" (P.AT.03.PRC.001)
25. Процедура "Представление сведений о выданной лицензии или разрешении, включенных в национальную базу данных" (P.AT.03.PRC.001) выполняется при включении уполномоченным органом государства-члена сведений о выданной лицензии или разрешении в национальную базу данных.
26. Первой выполняется операция "Представление сведений о выданной лицензии или разрешении" (P.AT.03.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена направляет в Комиссию сведения о выданной лицензии или разрешении, включенные в национальную базу данных.
27. При поступлении в Комиссию сведений о выданной лицензии или разрешении выполняется операция "Прием и обработка сведений о выданной лицензии или разрешении" (P.AT.03.OPR.002), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление об обработке представленных сведений.
28. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена уведомления об обработке сведений о выданной лицензии или разрешении выполняется операция "Получение уведомления об обработке сведений о выданной лицензии или разрешении" (P.AT.03.OPR.003), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, направивший сведения, осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
29. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о выданной лицензии или разрешении, включенных в национальную базу данных" (P.AT.03.PRC.001) является обработка Комиссией сведений о выданной лицензии или разрешении, включенных в национальную базу данных.
30. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о выданной лицензии или разрешении, включенных в национальную базу данных" (P.AT.03.PRC.001), приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о выданной лицензии или разрешении, включенных в национальную базу данных" (P.AT.03.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.AT.03.OPR.001
представление сведений о выданной лицензии или разрешении
приведено в таблице 7 настоящих Правил
P.AT.03.OPR.002
прием и обработка сведений о выданной лицензии или разрешении
приведено в таблице 8 настоящих Правил
P.AT.03.OPR.003
получение уведомления об обработке сведений о выданной лицензии или разрешении
приведено в таблице 9 настоящих Правил
Таблица 7
Описание операции "Представление сведений о выданной лицензии или разрешении" (P.AT.03.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AT.03.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений о выданной лицензии или разрешении
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений о выданной лицензии или разрешении в национальную базу данных
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о выданной лицензии или разрешении в Комиссию в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
государств-членов и Комиссией
7
Результаты
сведения о выданной лицензии или разрешении, включенные в национальную базу данных, представлены в Комиссию
Таблица 8
Описание операции "Прием и обработка сведений о выданной лицензии или разрешении" (P.AT.03.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AT.03.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о выданной лицензии или разрешении
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о выданной лицензии или разрешении (операция "Представление сведений о выданной лицензии или разрешении" (P.AT.03.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о выданной лицензии или разрешении и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией. При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет уполномоченный орган государства-члена об обработке сведений о выданной лицензии или разрешении с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
сведения о выданной лицензии или разрешении обработаны, уполномоченному органу государства-члена направлено уведомление об обработке представленных сведений
Таблица 9
Описание операции "Получение уведомления об обработке сведений о выданной лицензии или разрешении" (P.AT.03.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AT.03.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке сведений
о выданной лицензии или разрешении
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке сведений о выданной лицензии или разрешения (операция "Прием и обработка сведений о выданной лицензии или разрешении" (P.AT.03.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление об обработке сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
уведомление об обработке сведений о выданной лицензии или разрешении получено
Процедура "Представление сведений о выданной лицензии
или разрешении, измененных в национальной
базе данных" (P.AT.03.PRC.002)

1. Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну рәсімдері
"Ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.AT.03.PRC.001) рәсімі
24. "Ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.AT.03.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 4-суретте берілген.
4-сурет. "Ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.AT.03.PRC.001) рәсімін орындау схемасы
25. "Ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.AT.03.PRC.001) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органы берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұлттық дерекқорға енгізген кезде орындалады.
26. Бірінші болып "Берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну " (P.AT.03.OPR.001) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді Комиссияға жібереді.
27. Берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтер Комиссияға келіп түскен кезде "Берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.AT.03.OPR.002) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша Комиссия аталған мәліметтерді алады, оларды өңдейді және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылған мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама жібереді.
28. Берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына келіп түскен кезде "Берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алу" (P.AT.03.OPR.003) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мәліметтерді жіберген мүше мемлекеттің уәкілетті органы мәліметтердің өңделгені туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
29. Комиссияның ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді өңдеуі "Ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.AT.03.PRC.001) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.
30. "Ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді ұсыну " (P.AT.03.PRC.001) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
"Ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.AT.03.PRC.001) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.AT.03.OPR.001
берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 7-кестесінде келтірілген
P.AT.03.OPR.002
берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 8-кестесінде келтірілген
P.AT.03.OPR.003
берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 9 -кестесінде келтірілген
7-кесте
"Берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну " (P.AT.03.OPR.001) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.AT.03.OPR.001
2
Операция атауы
берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарты
берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұлттық дерекқорға енгізген кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтер Комиссияға ұсынылды
8-кесте
"Берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.AT.03.OPR.002) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.AT.03.OPR.002
2
Операция атауы
берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарты
берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді орындаушы алған кезде орындалады ("Берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну" операциясы (P.AT.03.OPR.001))
5
Шектеулер
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжат (мәліметтер) деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес орындаушы берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтердің өңделгені туралы мүше мемлекеттің уәкілетті органын мәліметтерді енгізуге сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып хабардар етеді
7
Нәтижелер
берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтер өңделді, мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылған мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама жіберілді
9-кесте
"Берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алу " (P.AT.03.OPR.003) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.AT.03.OPR.003
2
Операция атауы
берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарты
орындаушы берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алған кезде орындайды ("Берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.AT.03.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны қабылдайды
7
Нәтижелер
берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама алынды
"Ұлттық дерекқорда өзгертілген, берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.AT.03.PRC.002) рәсімі

31. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о выданной лицензии или разрешении, измененных в национальной базе данных" (P.AT.03.PRC.002) представлена на рисунке 5.
Рис. 5. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о выданной лицензии или разрешении, измененных в национальной базе данных" (P.AT.03.PRC.002)
32. Процедура "Представление сведений о выданной лицензии или разрешении, измененных в национальной базе данных" (P.AT.03.PRC.002) выполняется при внесении уполномоченным органом государства-члена изменений в сведения о выданной лицензии или разрешении в национальной базе данных в случае приостановления или возобновления действия выданной лицензии, прекращения действия выданной лицензии или разрешения, а также при выдаче дубликата лицензии или разрешения, оформленного на бумажном носителе.
33. Первой выполняется операция "Представление сведений о внесении изменений в национальную базу данных" (P.AT.03.OPR.004), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена направляет в Комиссию сведения о приостановлении или возобновлении действия выданной лицензии, сведения о прекращении действия выданной лицензии или разрешения или сведения о выдаче дубликата лицензии или разрешения, оформленном на бумажном носителе, включенные в национальную базу данных.
34. При поступлении в Комиссию сведений о приостановлении или возобновлении действия выданной лицензии, сведений о прекращении действия выданной лицензии или разрешения или сведений о выдаче дубликата лицензии или разрешения, оформленного на бумажном носителе, выполняется операция "Прием и обработка сведений о внесении изменений в национальную базу данных" (P.AT.03.OPR.005), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление об обработке представленных сведений.
35. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена уведомления об обработке сведений о внесении изменений в национальную базу данных выполняется операция "Получение уведомления об обработке сведений о внесении изменений в национальную базу данных" (P.AT.03.OPR.006), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, направивший сведения, осуществляет обработку указанного уведомления об обработке сведений.
36. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о выданной лицензии или разрешении, измененных в национальной базе данных" (P.AT.03.PRC.002) является обработка в Комиссии сведений о приостановлении или возобновлении действия выданной лицензии, сведений о прекращении действия выданной лицензии или разрешения или сведений о выдаче дубликата лицензии или разрешения, оформленном на бумажном носителе, включенных в национальную базу данных.

31. "Ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.AT.03.PRC.002) рәсімін орындау схемасы 5-суретте берілген.
5-сурет. "Ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.AT.03.PRC.002) рәсімін орындау схемасы
32. "Ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.AT.03.PRC.002) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұлттық дерекқордағы берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерге өзгерістер енгізген кезде берілген лицензиялардың қолданысын тоқтата тұрған немесе қайта басталған, берілген лицензиялар мен рұқсаттардың қолданысы тоқтатылған, сондай-ақ қағаз жеткізгіштерде ресімделетін лицензиялардың немесе рұқсаттардың телнұсқаларын берген кезде орындалады.
33. Бірінші болып "Ұлттық дерекқорға өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.AT.03.OPR.004) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы берілген лицензиялардың қолданысын тоқтата тұру немесе қайта бастау, берілген лицензиялар мен рұқсаттардың қолданысын тоқтату, сондай-ақ қағаз жеткізгіштерде ресімделетін лицензиялардың немесе рұқсаттардың телнұсқаларын беру туралы мәліметтерді Комиссияға жібереді.
34. Берілген лицензияның қолданысын тоқтата тұру немесе қайта бастау, берілген лицензия мен рұқсаттың қолданысын тоқтату, сондай-ақ қағаз жеткізгіштерде ресімделетін лицензияның немесе рұқсаттың телнұсқасын беру туралы мәліметтер Комиссияға келіп түскен кезде "Ұлттық дерекқорға өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.AT.03.OPR.005) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша Комиссия аталған мәліметтерді алады, оларды өңдеуді орындайды және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылған мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама жібереді.
35. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұлттық дерекқорға өзгерістер енгізу туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама келіп түскен кезде "Ұлттық дерекқорға өзгерістер енгізу туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алу" (P.AT.03.OPR.006) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мәліметтерді жіберген мүше мемлекеттің уәкілетті органы аталған мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
36 Ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензияның қолданысын тоқтата тұру немесе қайта бастау, берілген лицензия мен рұқсаттың қолданысын тоқтату, сондай-ақ қағаз жеткізгіштерде ресімделетін лицензияның немесе рұқсаттың телнұсқасын беру туралы мәліметтердің Комиссияда өңделуі "Ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.AT.03.PRC.002) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.

37. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о выданной лицензии или разрешении, измененных в национальной базе данных" (P.AT.03.PRC.002), приведен в таблице 10.
Таблица 10
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о выданной лицензии или разрешении, измененных в национальной базе данных" (P.AT.03.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.AT.03.OPR.004
представление сведений о внесении изменений в национальную базу данных
приведено в таблице 11 настоящих Правил
P.AT.03.OPR.005
прием и обработка сведений о внесении изменений в национальную базу данных
приведено в таблице 12 настоящих Правил
P.AT.03.OPR.006
получение уведомления об обработке сведений о внесении изменений в национальную базу данных
приведено в таблице 13 настоящих Правил
Таблица 11
Описание операции "Представление сведений о внесении изменений в национальную базу данных" (P.AT.03.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AT.03.OPR.004
2
Наименование операции
представление сведений о внесении изменений
в национальную базу данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при изменении сведений о выданной лицензии или разрешении в национальной базе данных
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения об изменениях, внесенных в национальную базу данных (в случае приостановления или возобновления действия выданной лицензии, прекращения действия выданной лицензии или разрешения, а также в случае выдачи дубликатов лицензий или разрешений, оформляемых на бумажном носителе) в Комиссию в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
государств-членов и Комиссией
7
Результаты
сведения о лицензии или разрешении, измененные
в национальной базе данных, представлены в Комиссию
Таблица 12
Описание операции "Прием и обработка сведений о внесении изменений в национальную базу данных" (P.AT.03.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AT.03.OPR.005
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о внесении изменений
в национальную базу данных
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о лицензии или разрешении, измененных
в национальной базе данных (операция "Представление сведений о внесении изменений
в национальную базу данных" (P.AT.03.OPR.004))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о лицензии или разрешении, измененные в национальной базе данных, и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией. При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет уполномоченный орган государства-члена об обработке представленных сведений с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего изменению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
сведения о лицензии или разрешении, измененные
в национальной базе данных, обработаны, уполномоченному органу государства-члена направлено уведомление об обработке представленных сведений
Таблица 13
Описание операции "Получение уведомления об обработке сведений о внесении изменений в национальную базу данных" (P.AT.03.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AT.03.OPR.006
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке сведений
о внесении изменений в национальную базу данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке сведений о лицензии или разрешении, измененных в национальной базе данных (операция "Прием и обработка сведений
о внесении изменений в национальную базу данных" (P.AT.03.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление об обработке сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
уведомление об обработке сведений о лицензии или разрешении, измененных в национальной базе данных, получено

37. "Ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.AT.03.PRC.002) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 10-кестеде келтірілген.
10-кесте
"Ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.AT.03.PRC.002) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.AT.03.OPR.004
ұлттық дерекқорға өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 11-кестесінде келтірілген
P.AT.03.OPR.005
ұлттық дерекқорға өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 12-кестесінде келтірілген
P.AT.03.OPR.006
ұлттық дерекқорға өзгерістер енгізу туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 13-кестесінде келтірілген
11-кесте
"Ұлттық дерекқорға өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.AT.03.OPR.004) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.AT.03.OPR.004
2
Операция атауы
ұлттық дерекқорға өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарты
ұлттық дерекқордағы берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтер өзгертілген кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл Регламентіне сәйкес ұлттық дерекқорға енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді Комиссияға жібереді (берілген лицензиялардың қолданысын тоқтата тұрылған немесе қайта басталған, берілген лицензиялар мен рұқсаттардың қолданысы тоқтатылған, сондай-ақ қағаз жеткізгіштерде ресімделетін лицензиялардың немесе рұқсаттардың телнұсқалары берілген жағдайда)
7
Нәтижелер
ұлттық дерекқорда өзгертілген, лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтер Комиссияға ұсынылды
12-кесте
"Ұлттық дерекқорға өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.AT.03.OPR.005) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.AT.03.OPR.005
2
Операция атауы
ұлттық дерекқорға өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарты
орындаушы ұлттық дерекқорда өзгертілген, лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Ұлттық дерекқорға өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.AT.03.OPR.004) операциясы)
5
Шектеулер
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжат (мәліметтер) деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ұлттық дерекқорда өзгертілген, лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді қабылдайды және мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы мүше мемлекеттің уәкілетті органын Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ұсынылған мәліметтердің өңделгені туралы мәліметтерді өзгертуге сәйкес келетін мәліметтерді өзгерту нәтижесінің кодын көрсете отырып хабардар етеді
7
Нәтижелер
ұлттық дерекқорда өзгертілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтер өңделді, ұсынылған мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
13-кесте
"Ұлттық дерекқорға өзгерістер енгізу туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алу" (P.AT.03.OPR.006) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.AT.03.OPR.006
2
Операция атауы
ұлттық дерекқорға өзгерістер енгізу туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарты
орындаушы ұлттық дерекқорда өзгертілген, лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Мәліметтерді қабылдау және өңдеу ұлттық дерекқорға өзгерістер енгізу туралы" (P.AT.03.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны қабылдайды
7
Нәтижелер
ұлттық дерекқорда өзгертілген, лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама алынды

2. Процедуры представления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в таможенный орган государства-члена Процедура "Получение информации о дате и времени обновления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.PRC.003)
38. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.PRC.003) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.PRC.003)
39. Процедура "Получение информации о дате и времени обновления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.PRC.003) выполняется таможенным органом
государства-члена в целях получения информации о дате и времени обновления сведений национальных баз данных для оценки необходимости синхронизации сведений о лицензиях и (или) разрешениях, хранящихся в информационной системе таможенного органа государства-члена, со сведениями о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных.
40. Первой выполняется операция "Запрос информации о дате и времени обновления национальных баз данных" (P.AT.03.OPR.007), по результатам выполнения которой таможенный орган государства-члена направляет в Комиссию запрос на представление информации о дате и времени обновления сведений национальных баз данных.
41. При поступлении в Комиссию запроса информации о дате и времени обновления национальных баз данных выполняется операция "Обработка и представление информации о дате и времени обновления национальных баз данных" (P.AT.03.OPR.008), по результатам выполнения которой Комиссия направляет информацию о дате и времени обновления сведений национальных баз данных таможенному органу государства-члена.
42. При поступлении в таможенный орган государства-члена информации о дате и времени обновления сведений национальных баз данных выполняется операция "Прием и обработка информации о дате и времени обновления национальных баз данных" (P.AT.03.OPR.009), по результатам выполнения которой таможенный орган государства-члена, направивший запрос на представление информации о дате и времени обновления сведений национальных баз данных, осуществляет обработку полученной информации.
43. Результатом выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.PRC.003) является получение таможенным органом государства-члена информации о дате и времени обновления сведений национальных баз данных.

2. Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттің кеден органына ұсыну рәсімдері
"Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.AT.03.PRC.003) рәсімі
38. "Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімін орындау схемасы (P.AT.03.PRC.003) 6-суретте берілген.
6-сурет. "Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.AT.03.PRC.003) рәсімін орындау схемасы
39. "Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.AT.03.PRC.003) рәсімін мүше мемлекеттің кеден органы ұлттық дерекқорлардағы мәліметтерді жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу мақсатында мүше мемлекеттің кеден органының ақпараттық жүйесінде сақталатын лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді ұлттық дерекқорлардағы лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтермен үйлестіру қажеттігін бағалау үшін орындайды.
40. Бірінші болып "Ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.AT.03.OPR.007) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің кеден органы Комиссияға ұлттық дерекқорлар мәліметтерін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салу жібереді.
41. Ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу Комиссияға келіп түскен кезде "Ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.AT.03.OPR.008) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша Комиссия ұлттық дерекқорлар мәліметтерін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты мүше мемлекеттің кеден органына жібереді.
42. Мүше мемлекеттің кеден органына ұлттық дерекқорлар мәліметтерін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат келіп түскен кезде "Ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.AT.03.OPR.009) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша ұлттық дерекқорлар мәліметтерін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат ұсынуға сұрау салуды жіберген мүше мемлекеттің кеден органы алынған ақпаратты өңдеуді жүзеге асырады.
43. Мүше мемлекеттің кеден органының ұлттық дерекқорлар мәліметтерін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алуы "Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.AT.03.PRC.003) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.

44. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.PRC.003), приведен в таблице 14.
Таблица 14
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.AT.03.OPR.007
запрос информации о дате и времени обновления национальных баз данных
приведено в таблице 15 настоящих Правил
P.AT.03.OPR.008
обработка и представление информации о дате и времени обновления национальных баз данных
приведено в таблице 16 настоящих Правил
P.AT.03.OPR.009
прием и обработка информации о дате и времени обновления национальных баз данных
приведено в таблице 17 настоящих Правил
Таблица 15
Описание операции "Запрос информации о дате и времени обновления национальных баз данных" (P.AT.03.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AT.03.OPR.007
2
Наименование операции
запрос информации о дате и времени обновления национальных баз данных
3
Исполнитель
таможенный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения информации о дате и времени обновления сведений
о выданных лицензиях и (или) разрешениях в национальных базах данных
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение информации о дате и времени обновления сведений национальных баз данных
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между таможенными органами государств-членов и Комиссией.
При необходимости представления информации
о дате и времени обновления сведений о лицензиях и (или) разрешениях, измененных в национальных базах данных определенными уполномоченными органами государств-членов, в запросе указываются идентификаторы уполномоченных органов государств-членов.
При необходимости представления информации
о дате и времени обновления сведений о лицензиях и (или) разрешениях, измененных в национальных базах данных определенных государств-членов,
в запросе указываются коды государств-членов.
При необходимости представления информации
о дате и времени обновления сведений об определенной лицензии или разрешении, в запросе указывается идентификатор этой лицензии или разрешения.
При необходимости представления информации
о дате и времени обновления сведений по определенному виду разрешительного документа (в том числе по типу лицензии), в запросе указывается код вида этого разрешительного документа или тип лицензии
7
Результаты
запрос на получение информации о дате и времени обновления сведений национальных баз данных направлен в Комиссию
Таблица 16
Описание операции "Обработка и представление информации о дате и времени обновления национальных баз данных" (P.AT.03.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AT.03.OPR.008
2
Наименование операции
обработка и представление информации о дате и времени обновления национальных баз данных
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении запроса информации
о дате и времени обновления сведений национальных баз данных (операция "Запрос информации о дате и времени обновления национальных баз данных" (P.AT.03.OPR.007))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между таможенными органами государств-членов и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель направляет ответ на запрос в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между таможенными органами государств-членов и Комиссией.
Выбор сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных для определения даты и времени их последнего обновления осуществляется либо в полном объеме (по всем национальным базам данных), либо с учетом параметров, указанных в запросе
7
Результаты
информация о дате и времени обновления сведений национальных баз данных представлена таможенному органу государства-члена
Таблица 17
Описание операции "Прием и обработка информации о дате и времени обновления национальных баз данных" (P.AT.03.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AT.03.OPR.009
2
Наименование операции
прием и обработка информации о дате и времени обновления национальных баз данных
3
Исполнитель
таможенный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем информации о дате и времени обновления сведений национальных баз данных (операция "Обработка и представление информации о дате и времени обновления национальных баз данных" (P.AT.03.OPR.008)
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученной информации о дате и времени обновления сведений национальных баз данных
7
Результаты
информация о дате и времени обновления сведений национальных баз данных получена

44. "Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.AT.03.PRC.003) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 14-кестеде келтірілген.
14-кесте
"Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.AT.03.PRC.003) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.AT.03.OPR.007
ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
P.AT.03.OPR.008
ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 16-кестесінде келтірілген
P.AT.03.OPR.009
ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 17-кестесінде келтірілген
15-кесте
"Ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.AT.03.OPR.007) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.AT.03.OPR.007
2
Операция атауы
ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің кеден органы
4
Орындау шарты
ұлттық дерекқорлардағы, берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ұлттық дерекқорлар мәліметтерін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алуға сұрау салуды қалыптастырады және мүше мемлекеттердің кеден органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға жібереді. ұлттық дерекқорларда мүше мемлекеттердің белгілі бір уәкілетті органдары өзгерткен, берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуы қажет болған кезде сұрау салуда мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сәйкестендіргіштері көрсетіледі. Белгілі бір мүше мемлекеттердің ұлттық дерекқорларында өзгертілген, берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсыну қажет болған кезде сұрау салуда мүше мемлекеттердің кодтары көрсетіледі. Белгілі бір лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат ұсыну қажет болған кезде сұрау салуда осы лицензияның немесе рұқсаттың сәйкестендіргіші көрсетіледі. Рұқсат құжатының белгілі бір түрі бойынша ақпарат ұсыну қажет болған кезде (оның ішінде лицензия типі бойынша) сұрау салуда осы рұқсат құжаты түрінің коды немесе лицензия типі көрсетіледі
7
Нәтижелер
ұлттық дерекқорлар мәліметтерін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алуға арналған сұрау салу Комиссияға жіберілді
16-кесте
"Ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.AT.03.OPR.008) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.AT.03.OPR.008
2
Операция атауы
Ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарты
ұлттық дерекқорлар мәліметтерін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу келіп түскен кезде орындалады ("Ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.AT.03.OPR.007) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мүше мемлекеттердің кеден органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды тексеруді орындайды. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы мүше мемлекеттердің кеден органдары мен Комиссия арасындағы регламентіне сәйкес сұрау салуға жауап жібереді. Ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді олардың соңғы жаңарту күні мен уақытын айқындау үшін таңдап алу не толық көлемде (барлық ұлттық дерекқорлар бойынша), не сұрау салуда көрсетілген параметрлер ескеріле отырып жүзеге асырылады
7
Нәтижелер
ұлттық дерекқорлардағы мәліметтерді жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат мүше мемлекеттің кеден органына ұсынылды
17-кесте
"Ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.AT.03.OPR.009) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.AT.03.OPR.009
2
Операция атауы
ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің кеден органы
4
Орындау шарты
орындаушы ұлттық дерекқорлар мәліметтерін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде орындалады ("Ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.AT.03.OPR.008) операциясы)
5
Шектеулер
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған ұлттық дерекқорлар мәліметтерін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеуді орындайды
7
Нәтижелер
ұлттық дерекқорлар мәліметтерін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алынды

Процедура "Получение сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.PRC.004)
45. Схема выполнения процедуры "Получение сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.PRC.004) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры "Получение сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.PRC.004)
46. Процедура "Получение сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.PRC.004) выполняется при необходимости получения таможенным органом государства-члена сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных.
47. Первой выполняется операция "Запрос сведений из национальных баз данных" (P.AT.03.OPR.010), по результатам выполнения которой таможенный орган государства-члена направляет в Комиссию запрос на представление сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных.
48. При поступлении в Комиссию запроса на представление сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных выполняется операция "Обработка и представление сведений из национальных баз данных" (P.AT.03.OPR.011), по результатам выполнения которой Комиссия направляет таможенному органу государства-члена запрашиваемые сведения о лицензиях и (или) разрешениях. В случае отсутствия запрашиваемых сведений о лицензиях и (или) разрешениях в национальных базах данных Комиссия направляет таможенному органу государства-члена уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
49. При поступлении в таможенный орган государства-члена сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных базы данных или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка сведений из национальных баз данных" (P.AT.03.OPR.012), по результатам выполнения которой осуществляется прием и обработка представленных сведений о лицензиях и (или) разрешениях или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
50. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.PRC.004) является получение таможенным органом государства-члена сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных или получение уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
51. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.PRC.004), приведен в таблице 18.
Таблица 18

"Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер алу" (P.AT.03.PRC.004) рәсімі
45. "Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер алу" (P.AT.03.PRC.004) рәсімін орындау схемасы 7-суретте берілген.
7-сурет. "Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер алу" (P.AT.03.PRC.004) рәсімін орындау схемасы
46. "Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер алу" (P.AT.03.PRC.004) рәсімі мүше мемлекеттің кеден органының ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер алуы қажет болған кезде орындалады.
47. Бірінші "Ұлттық дерекқорлардан мәліметтерге сұрау салу" (P.AT.03.OPR.010) операциясы бірінші болып орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің кеден органы ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды Комиссияға жібереді.
48. Ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер ұсынуға сұрау салу Комиссияға келіп түскен кезде "Ұлттық дерекқорлардағы мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.AT.03.OPR.011) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша Комиссия мүше мемлекеттің кеден органына сұрау салынған лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді жібереді. Сұрау салынған лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер ұлттық дерекқорларда болмаған жағдайда Комиссия мүше мемлекеттің кеден органына сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны жібереді.
49. Ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама мүше мемлекеттің кеден органына келіп түскен кезде "Ұлттық дерекқорлардан мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.AT.03.OPR.012) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша ұсынылған лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
50. Мүше мемлекеттің кеден органының ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алуы "Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер алу" (P.AT.03.PRC.004) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.
51. "Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер алу" рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі (P.AT.03.PRC.004) 18-кестеде келтірілген.
18-кесте

Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.AT.03.OPR.010
запрос сведений из национальных баз данных
приведено в таблице 19 настоящих Правил
P.AT.03.OPR.011
обработка и представление сведений из национальных баз данных
приведено в таблице 20 настоящих Правил
P.AT.03.OPR.012
прием и обработка сведений из национальных баз данных
приведено в таблице 21 настоящих Правил
Таблица 19
Описание операции "Запрос сведений из национальных баз данных" (P.AT.03.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AT.03.OPR.010
2
Наименование операции
запрос сведений из национальных баз данных
3
Исполнитель
таможенный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет в Комиссию запрос на представление сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между таможенными органами государств-членов и Комиссией.
При необходимости получения сведений о лицензиях и (или) разрешениях, содержащихся в национальных базах данных, в полном объеме (с учетом исторических данных), дата и время обновления
в запросе не указывается.
При необходимости получения сведений о лицензиях и (или) разрешениях по состоянию на определенную дату в запросе должна указываться дата и время обновления.
При необходимости представления сведений о лицензиях и (или) разрешениях, включенных в национальные базы данных определенными уполномоченными органами государств-членов, в запросе дополнительно указываются идентификаторы уполномоченных органов государств-членов.
При необходимости представления сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных определенных государств-членов, в запросе дополнительно указываются коды государств-членов.
При необходимости представления сведений об определенной лицензии или разрешении в запросе дополнительно указывается идентификатор этой лицензии или разрешения.
При необходимости представления сведений по определенному виду разрешительного документа (в том числе по типу лицензии) в запросе дополнительно указывается код вида этого разрешительного документа или тип лицензии
7
Результаты
запрос сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных направлен в Комиссию
Таблица 20
Описание операции "Обработка и представление сведений из национальных баз данных" (P.AT.03.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AT.03.OPR.011
2
Наименование операции
обработка и представление сведений из национальных баз данных
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении запроса сведений
о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных (операция "Запрос сведений из национальных баз данных" (P.AT.03.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между таможенными органами государств-членов и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель направляет в таможенный орган государства-члена ответ на запрос в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между таможенными органами государств-членов и Комиссией.
Выбор сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных осуществляется в соответствии с параметрами, указанными в запросе.
При отсутствии в национальных базах данных сведений о лицензиях и (или) разрешениях, удовлетворяющих параметрам запроса, исполнитель направляет в таможенный орган государства-члена уведомление об отсутствии запрошенных сведений с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего отсутствию сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между таможенными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
таможенному органу государства-члена представлены сведения о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 21
Описание операции "Прием и обработка сведений из национальных баз данных" (P.AT.03.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AT.03.OPR.012
2
Наименование операции
прием и обработка сведений из национальных баз данных
3
Исполнитель
таможенный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка и представление сведений из национальных баз данных" (P.AT.03.OPR.011))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученных сведений о лицензиях и (или) разрешениях или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между таможенными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
сведения о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, получены

"Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер алу" (P.AT.03.PRC.004) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.AT.03.OPR.010
ұлттық дерекқорлардан мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
P.AT.03.OPR.011
ұлттық дерекқорлардағы мәліметтерді өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 20-кестесінде келтірілген
P.AT.03.OPR.012
ұлттық дерекқорлардан мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 21-кестесінде келтірілген
19-кесте
"Ұлттық дерекқорлардан мәліметтерге сұрау салу" (P.AT.03.OPR.010) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.AT.03.OPR.010
2
Операция атауы
ұлттық дерекқорлардан мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің кеден органы
4
Орындау шарты
ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мүше мемлекеттердің кеден органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды Комиссияға жібереді. Ұлттық дерекқорлардағы лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді толық көлемде алу қажет болған кезде (тарихи деректерді ескерумен) сұрау салуда жаңартылған күні мен уақыты көрсетілмейді. белгілі бір күнгі жағдай бойынша лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер алу қажет болған кезде сұрау салуда жаңарту күні мен уақыты көрсетілуге тиіс. ұлттық дерекқорларға мүше мемлекеттердің белгілі бір уәкілетті органдары енгізген, лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді ұсыну қажет болған кезде сұрау салуда мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сәйкестендіргіштері қосымша көрсетіледі. Белгілі бір мүше мемлекеттердің ұлттық дерекқорларынан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер ұсыну қажет болған кезде сұрау салуда мүше мемлекеттердің кодтары қосымша көрсетіледі. Белгілі бір лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну қажет болған кезде сұрау салуда осы лицензияның немесе рұқсаттың сәйкестендіргіші қосымша көрсетіледі. Рұқсат құжатының белгілі бір түрі бойынша (оның ішінде лицензия типі бойынша) мәліметтер ұсыну қажет болған кезде сұрау салуда осы рұқсат құжаты түрінің коды немесе лицензия типі қосымша көрсетіледі
7
Нәтижелер
ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерге сұрау салу Комиссияға жіберілді
20-кесте
"Ұлттық дерекқорлардағы мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.AT.03.OPR.011) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.AT.03.OPR.011
2
Операция атауы
ұлттық дерекқорлардағы мәліметтерді өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарты
ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерге сұрау салу келіп түскен кезде орындалады ("Ұлттық дерекқорлардан мәліметтерге сұрау салу" (P.AT.03.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мүше мемлекеттердің кеден органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды тексеруді орындайды. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы мүше мемлекеттердің кеден органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мүше мемлекеттің кеден органына сұрау салуға жауапты жібереді. Ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді таңдап алу сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес жүзеге асырылады. Ұлттық дерекқорларда сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын, лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер болмаған кезде, орындаушы мүше мемлекеттердің кеден органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мүше мемлекеттің кеден органына мәліметтердің жоқтығына сәйкес келетін, өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, сұрау салынған мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны жібереді
7
Нәтижелер
ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер мүше мемлекеттің кеден органына жіберілді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама ұсынылды
21-кесте
"Ұлттық дерекқорлардан мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.AT.03.OPR.012) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.AT.03.OPR.012
2
Операция атауы
ұлттық дерекқорлардан мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің кеден органы
4
Орындау шарты
ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама келіп түскен кезде орындалады ("Ұлттық дерекқорлардағы мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.AT.03.OPR.011) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мүше мемлекеттердің кеден органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны өңдеуді орындайды
7
Нәтижелер
ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама алынды

Процедура "Получение измененных сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.PRC.005)
52. Схема выполнения процедуры "Получение измененных сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.PRC.005) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Получение измененных сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.PRC.005)
53. Процедура "Получение измененных сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.PRC.005) выполняется при необходимости получения таможенным органом государства-члена сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных, включение которых в национальные базы данных или внесение изменений в которые в национальных базах данных произошло начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. Процедура выполняется в том числе в случае, если в результате выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.PRC.003) выявлено, что дата и время последнего получения сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных таможенным органом государства-члена являются более ранними, чем дата и время последнего обновления национальных баз данных.
54. Первой выполняется операция "Запрос измененных сведений из национальных баз данных" (P.AT.03.OPR.013), по результатам выполнения которой таможенный орган государства-члена направляет в Комиссию запрос на представление измененных сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных.
55. При поступлении в Комиссию запроса на представление измененных сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных выполняется операция "Обработка и представление измененных сведений из национальных баз данных" (P.AT.03.OPR.014), по результатам выполнения которой Комиссия представляет таможенному органу государства-члена сведения о лицензиях и (или) разрешениях, измененные в национальных базах данных с даты, указанной в запросе, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
56. При поступлении в таможенный орган государства-члена сведений о лицензиях и (или) разрешениях, измененных в национальных базах данных, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка измененных сведений из национальных баз данных" (P.AT.03.OPR.015), по результатам выполнения которой таможенный орган государства-члена, направивший запрос на представление сведений о лицензиях и (или) разрешениях, измененных в национальных базах данных, осуществляет обработку полученных измененных сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.

"Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтерді алу" (P.AT.03.PRC.005) рәсімі
52. "Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтерді алу" (P.AT.03.PRC.005) рәсімін орындау схемасы 8-суретте берілген.
8-сурет. "Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтерді алу" (P.AT.03.PRC.005) рәсімін орындау схемасы
53. "Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтерді алу" (P.AT.03.PRC.005) рәсімі мүше мемлекеттің кеден органының ұлттық дерекқорларға енгізу немесе ұлттық дерекқорларда оларға өзгерістер енгізу сұрау салуда көрсетілген кезден бастап сұрау салу орындалған кезге дейін жүргізілген, ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді алуы қажет болған кезде орындалады. Рәсім "Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.AT.03.PRC.003) рәсімін орындау нәтижесінде мүше мемлекеттің кеден органы ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді соңғы рет алған күні мен уақыты ұлттық дерекқорларды жаңартқан соңғы күн мен уақыттан ертерек болған жағдайда да орындалады.
54. Бірінші болып "Ұлттық дерекқорлардан өзгертілген мәліметтерге сұрау салу" (P.AT.03.OPR.013) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің кеден органы Комиссияға ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтерді ұсынуға сұрау салу жібереді.
55. Ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтерді ұсынуға сұрау салу Комиссияға келіп түскен кезде "Ұлттық дерекқорлардан өзгертілген мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.AT.03.OPR.014) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша Комиссия мүше мемлекеттің кеден органына сұрау салуда көрсетілген күннен бастап ұлттық дерекқорларда өзгертілген, лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны ұсынады.
56. Ұлттық дерекқорларда өзгертілген, лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама мүше мемлекеттің кеден органына келіп түскен кезде "Ұлттық дерекқорлардан өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.AT.03.OPR.015) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша ұлттық дерекқорларда өзгертілген, лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды жіберген мүше мемлекеттің кеден органы алынған өзгертілген мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.

57. Результатом выполнения процедуры "Получение измененных сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.PRC.005) является получение таможенным органом государства-члена сведений о лицензиях и (или) разрешениях, измененных в национальных базах данных, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
58. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение измененных сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.PRC.005), приведен в таблице 22.
Таблица 22
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение измененных сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.AT.03.OPR.013
запрос измененных сведений из национальных баз данных
приведено в таблице 23 настоящих Правил
P.AT.03.OPR.014
обработка и представление измененных сведений из национальных баз данных
приведено в таблице 24 настоящих Правил
P.AT.03.OPR.015
прием и обработка измененных сведений из национальных баз данных
приведено в таблице 25 настоящих Правил
Таблица 23
Описание операции "Запрос измененных сведений из национальных баз данных" (P.AT.03.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AT.03.OPR.013
2
Наименование операции
запрос измененных сведений из национальных баз данных
3
Исполнитель
таможенный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения измененных сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет в Комиссию запрос на представление сведений о лицензиях и (или) разрешениях, измененных в национальных базах данных начиная с даты и времени обновления, указанных в запросе, до момента выполнения запроса, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между таможенными органами государств-членов и Комиссией.
При необходимости представления сведений о лицензиях и (или) разрешениях, измененных в национальных базах данных определенными уполномоченными органами государств-членов, в запросе указываются идентификаторы уполномоченных органов государств-членов.
При необходимости представления сведений о лицензиях и (или) разрешениях, измененных в национальных базах определенных государств-членов, в запросе указываются коды государств-членов.
При необходимости представления сведений об изменениях, внесенных в определенную лицензию или разрешение, в запросе указывается идентификатор этой лицензии или разрешения.
При необходимости представления измененных сведений по определенному виду разрешительного документа (в том числе по типу лицензии), в запросе указывается код вида этого разрешительного документа или тип лицензии
7
Результаты
запрос на получение измененных сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных направлен в Комиссию
Таблица 24
Описание операции "Обработка и представление измененных сведений из национальных баз данных" (P.AT.03.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AT.03.OPR.014
2
Наименование операции
обработка и представление измененных сведений из национальных баз данных
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении запроса на представление измененных сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных (операция "Запрос измененных сведений из национальных баз данных" (P.AT.03.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между таможенными органами государств-членов и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между таможенными органами государств-членов и Комиссией направляет ответ на запрос, содержащий измененные сведения о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных, или направляет уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего отсутствию сведений.
Выбор сведений о лицензиях и (или) разрешениях, измененных в национальных базах данных начиная
с даты и времени обновления, указанных в запросе, до момента выполнения запроса, осуществляется в соответствии с параметрами, указанными в запросе
7
Результаты
таможенному органу государства-члена представлены измененные сведения о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 25
Описание операции "Прием и обработка измененных сведений из национальных баз данных" (P.AT.03.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AT.03.OPR.015
2
Наименование операции
прием и обработка измененных сведений из национальных баз данных
3
Исполнитель
таможенный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении измененных сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка и представление измененных сведений из национальных баз данных" (P.AT.03.OPR.014))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученных измененных сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между таможенными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
измененные сведения о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, получены
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

57. Мүше мемлекеттің кеден органының ұлттық дерекқорларда өзгертілген, лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алуы "Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтерді алу" (P.AT.03.PRC.005) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.
58. "Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтерді алу" (P.AT.03.PRC.005) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 22-кестеде келтірілген.
22-кесте
"Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтерді алу" (P.AT.03.PRC.005) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.AT.03.OPR.013
ұлттық дерекқорлардан өзгертілген мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
P.AT.03.OPR.014
ұлттық дерекқорлардан өзгертілген мәліметтерді өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 24-кестесінде келтірілген
P.AT.03.OPR.015
ұлттық дерекқорлардан өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 25-кестесінде келтірілген
23-кесте
"Ұлттық дерекқорлардан өзгертілген мәліметтерге сұрау салу" (P.AT.03.OPR.013) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.AT.03.OPR.013
2
Операция атауы
ұлттық дерекқорлардан өзгертілген мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің кеден органы
4
Орындау шарты
ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтер алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мүше мемлекеттердің кеден органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуда көрсетілген жаңарту күні мен уақытынан бастап сұрау салу орындалған кезге дейін ұлттық дерекқорларда өзгертілген, лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды Комиссияға жібереді. Мүше мемлекеттердің белгілі бір уәкілетті органдары ұлттық дерекқорларда өзгертілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді ұсынуы қажет болған кезде сұрау салуда мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сәйкестендіргіштері көрсетіледі. Белгілі бір мүше мемлекеттердің ұлттық дерекқорларында өзгертілген, лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер ұсыну қажет болған кезде сұрау салуда мүше мемлекеттердің кодтары көрсетіледі. Белгілі бір лицензияға немесе рұқсатқа енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер ұсыну қажет болған кезде сұрау салуда осы лицензияның немесе рұқсаттың сәйкестендіргіші көрсетіледі. Рұқсат құжатының белгілі бір түрі бойынша (оның ішінде лицензия типі бойнша) өзгертілген мәліметтер ұсыну қажет болған кезде сұрау салуда осы рұқсат құжаты түрінің коды немесе лицензия типі көрсетіледі
7
Нәтижелер
ұлттық дерекқорлардан өзгертілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер алуға сұрау салу Комиссияға жіберілді
24-кесте
"Ұлттық дерекқорлардан өзгертілген мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.AT.03.OPR.014) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.AT.03.OPR.014
2
Операция атауы
Ұлттық дерекқорлардан өзгертілген мәліметтерді өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарты
ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтер ұсынуға сұрау салу келіп түскен кезде орындалады ("Ұлттық дерекқорлардан өзгертілген мәліметтерге сұрау салу" (P.AT.03.OPR.013) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мүше мемлекеттердің кеден органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды тексеруді орындайды. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы мүше мемлекеттердің кеден органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтерді қамтитын сұрау салуға жауапты жібереді немесе мәліметтердің жоқтығына сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны жібереді. сұрау салуда көрсетілген жаңарту күні мен уақытынан бастап сұрау салу орындалған кезге дейін ұлттық дерекқорларда өзгертілген, лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді таңдап алу сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес жүзеге асырылады
7
Нәтижелер
мүше мемлекеттің кеден органына ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтер ұсынылды немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберілді
25-кесте
"Ұлттық дерекқорлардан өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.AT.03.OPR.015) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.AT.03.OPR.015
2
Операция атауы
ұлттық дерекқорлардан өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің кеден органы
4
Орындау шарты
ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама келіп түскен кезде орындалады ("Ұлттық дерекқорлардан өзгертілген мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.AT.03.OPR.014) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы мүше мемлекеттердің кеден органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған, ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны өңдеуді орындайды
7
Нәтижелер
ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама алынды
IX. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі

59. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматно-логического контроля и в иных случаях.
60. В случае возникновения ошибок структурного и форматно-логического контроля уполномоченный орган государства-члена осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией, а также Регламентом информационного взаимодействия между таможенными органами государств-членов и Комиссией. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган государства-члена принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в установленном порядке.
61. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах государств-членов, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 30 октября 2018 г. № 179
Регламент
информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами" в части, касающейся лицензий и разрешений
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 сентября 2014 г. № 73 "О Концепции использования при межгосударственном информационном взаимодействии сервисов и имеющих юридическую силу электронных документов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 августа 2012 г. № 134 "О нормативных правовых актах в области нетарифного регулирования";

59. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде штаттан тыс жағдайлар орын алуы ықтимал, олар орын алған кезде деректерді өңдеу кәдімгі режимде жүргізілмейді. Бұл техникалық ақаулар, құрылымдық және форматтық-логикалық бақылаудағы қателер кезінде және басқа жағдайларда болуы мүмкін.
60. Құрылымдық және форматтық-логикалық бақылауда қателер орын алған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы өзіне қатысты қате туралы хабарлама алынған хабарды Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, сондай-ақ Мүше мемлекеттердің кеден органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына және осы жалпы процесс үшін электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің аталған құжаттардың талаптарына сәйкессіздігі анықталған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қатені белгіленген тәртіппен жою үшін қажетті шараларды қабылдайды.
61. Күтпеген жағдайларды шешу мақсатында осы Қағидаларда көзделген талаптардың орындалуын қамтамасыз ету құзыретіне жататын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары туралы мүше мемлекеттер бір-біріне және Комиссияға хабарлайды, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық қолдауды қамтамасыз ету үшін жауапты адамдар туралы мәліметтер ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 30 қазандағы
№ 179 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты бөлігінде сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті
І. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақ (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Сервистерді және заңды күші бар электрондық құжаттарды мемлекетаралық ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдалану тұжырымдамасы туралы" 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 73 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тарифтік емес реттеу саласындағы нормативтік құқықтық актілер туралы" 2012 жылғы 16 тамыздағы № 134 шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 199 "Об Инструкции об оформлении заявления на выдачу лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров и об оформлении такой лицензии и Инструкции об оформлении разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30 "О мерах нетарифного регулирования";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного применения участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами" в части, касающейся лицензий и разрешений (далее – общий процесс).
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беруге арналған өтінішті ресімдеу туралы және осындай лицензияны ресімдеу туралы нұсқаулық және Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына рұқсат беруге арналған өтінішті ресімдеу туралы нұсқаулық туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 199 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді ішкі және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ішкі және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 Шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Евразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттар алмасуы туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылардың Лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты бөлігінде "Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) транзакцияларын орындау тәртібі мен шарттарын біркелкі қолдануды қамтамасыз ету мақсатында әзірленді.
3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындау тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелер құрауыштарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар

5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса", "транзакция общего процесса" и "состояние информационного объекта общего процесса" используются в настоящем Регламенте в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами" в части, касающейся лицензий и разрешений, утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 октября 2018 г. № 179 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец сведений
осуществляет ведение национальной базы данных, представляет в Евразийскую экономическую комиссию сведения о выданных лицензиях и разрешениях
уполномоченный орган государства-члена (P.AT.03.ACT.001)
Координатор
осуществляет прием сведений о лицензиях и разрешениях, содержащихся в национальной базе данных
Комиссия (P.ACT.001)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией (далее соответственно – государства-члены, Комиссия) в соответствии с процедурами общего процесса при представлении сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в Комиссию.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными
органами государств-членов и Комиссией

5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мына ұғымдар пайдаланылады, олар мыналарды білдіреді:
"авторлық беру" – жалпы процеске белгілі бір қатысушыға белгілі бір іс-қимылды орындауға құқық беру;
"электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемесі" – электрондық құжаттың (мәліметтердің) белгілі бір контексте ажырағысыз болып саналатын деректер бірлігі.
"Бастамашы", "бастамашы операция", "қабылдау операциясы", "респондент", "жалпы процесс хабары" және "жалпы процесс транзакциясы" ұғымдары осы Регламентте Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мағыналарда пайдаланылады. Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 30 қазандағы № 179 шешімімен бекітілген "Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты бөлігінде сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мағыналарда қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдер тізбесі 1-кестеде берілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдер тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Мәліметтердің иесі
ұлттық дерекқорды жүргізуді жүзеге асырады, Еуразиялық экономикалық комиссияға берілген лицензиялар мен рұқсаттар туралы мәліметтерді ұсынады
мүше мемлекеттің уәкілетті органы1 (P.AT.03.ACT.001)
Үйлестіруші
ұлттық дерекқордағы лицензиялар мен рұқсаттар туралы мәліметтерді қабылдауды жүзеге асырады
Комиссия (P.ACT.001)
2. Ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі, тиісінше – мүше мемлекеттер, Комиссия) арасында жалпы процесс рәсімдеріне сәйкес берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер ұсыну кезінде жүзеге асырылады.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы 1-суретте берілген.
___________
1 Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушының рөлін мүше мемлекеттердің бірнеше уәкілетті органы орындауы мүмкін.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы

8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной системы общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами" в части, касающейся лицензий и разрешений, утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 октября 2018 г. № 179 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
12. В целях выполнения процедур маршрутизации сообщений в условиях, когда одну роль могут исполнять несколько участников общего процесса, при формировании логического адреса участника общего процесса дополнительно указывается идентификатор органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации в соответствие с пунктом 52 Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли, утвержденных Решением Коллегии Комиссии от 27 января 2015 г. № 5.
Идентификатор органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации указывается в соответствии со справочником уполномоченных органов государств-членов, указанным в разделе VII Правил информационного взаимодействия.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур

8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процесс құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін үйлестіру мақсатында хабарлар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялар мен осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакциялары арасындағы өзара байланыс айқындалған.
10. Жалпы процесс транзакциясын орындау кезінде бастамашы өзі жүзеге асыратын операция (бастама операция) шеңберінде респондентке сұрау салу-хабарын жібереді, оған жауап ретінде респондент өзі жүзеге асыратын операция (қабылдаушы операция) шеңберінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына қарай жауап-хабар жіберуі мүмкін немесе жібермеуі мүмкін. Хабардың құрамындағы деректер құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 30 қазандағы № 179 шешімімен бекітілген "Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты бөлігінде сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.
11. Жалпы процесс транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
12. Бір рөлді бірнеше жалпы процеске қатысушы орындауы мүмкін жағдайларда хабарлардың бағыт-бағдарын көрсету рәсімдерін орындау мақсатында жалпы процеске қатысушының логикалық мекенжайын қалыптастыру кезінде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімімен бекітілген Ішкі және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларының 52-тармағына сәйкес мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның сәйкестендіргіші қосымша көрсетіледі.
Мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның сәйкестендіргіші Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының анықтамалығына сәйкес көрсетіледі.
V. Рәсімдер топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл

13. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в Комиссию представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении сведений
о выданных лицензиях и (или) разрешениях в Комиссию
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при представлении сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в Комиссию
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Представление сведений о выданной лицензии или разрешении, включенных в национальную базу данных (P.AT.03.PRC.001)
1.1
Представление сведений
о выданной лицензии или разрешении (P.AT.03.OPR.001).
Получение уведомления об обработке сведений
о выданной лицензии или разрешении (P.AT.03.OPR.003)
национальная база данных (P.AT.03.BEN.001): сведения переданы
прием и обработка сведений о выданной лицензии или разрешении (P.AT.03.OPR.002)
национальная база данных (P.AT.03.BEN.001): сведения обработаны
представление сведений
о выданной лицензии или разрешении, включенных
в национальную базу данных (P.AT.03.TRN.001)
2
Представление сведений о выданной лицензии или разрешении, измененных в национальной базе данных (P.AT.03.PRC.002)
2.1
Представление сведений
о внесении изменений
в национальную базу данных (P.AT.03.OPR.004).
Получение уведомления об обработке сведений
о внесении изменений
в национальную базу данных (P.AT.03.OPR.006)
национальная база данных (P.AT.03.BEN.001): измененные сведения переданы
прием и обработка сведений о внесении изменений
в национальную базу данных (P.AT.03.OPR.005)
национальная база данных (P.AT.03.BEN.001): измененные сведения обработаны
представление сведений
о выданной лицензии или разрешении, измененных
в национальной базе данных (P.AT.03.TRN.002)
VI. Описание сообщений общего процесса
14. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 3. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру
в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 3.
Таблица 3
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.AT.03.MSG.001
сведения о лицензии или разрешении, включенные
в национальную базу данных
сведения о лицензии или разрешении (R.CT.AT.03.001)

13. Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте берілген. Әрбір жалпы процесс рәсімі үшін жалпы процестің операциялары, ақпараттық объектілерінің аралық және нәтижелік жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс 2-кестеде берілген.
2-сурет. Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс объектісінің нәтижелік жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді ұсыну (P.AT.03.PRC.001)
1.1
Берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну (P.AT.03.OPR.001). Берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алу (P.AT.03.OPR.003)
ұлттық дерекқор (P.AT.03.BEN.001): мәліметтер берілді
берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.AT.03.OPR.002)
ұлттық дерекқор (P.AT.03.BEN.001): мәліметтер өңделді
ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну (P.AT.03.TRN.001)
2
Ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну (P.AT.03.PRC.002)
2.1
Ұлттық дерекқорға өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну (P.AT.03.OPR.004). Ұлттық дерекқорға өзгерістер енгізу туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алу (P.AT.03.OPR.006)
ұлттық дерекқор (P.AT.03.BEN.001): өзгертілген мәліметтер берілді
ұлттық дерекқорға өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.AT.03.OPR.005)
ұлттық дерекқор (P.AT.03.BEN.001): өзгертілген мәліметтер өңделді
ұлттық дерекқорда өзгертілген, берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну (P.AT.03.TRN.002)
VI. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
14. Жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 3-кестеде берілген. Хабардың құрамындағы деректер құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 3-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
3-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.AT.03.MSG.001
ұлттық дерекқорға енгізілген, лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтер
лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтер (R.CT.AT.03.001)

P.AT.03.MSG.002
уведомление об обработке сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.AT.03.MSG.003
сведения о лицензии или разрешении, измененные
в национальной базе данных
сведения о лицензии или разрешении (R.CT.AT.03.001)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Представление сведений
о выданной лицензии или разрешении, включенных
в национальную базу данных" (P.AT.03.TRN.001)

P.AT.03.MSG.002
мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.AT.03.MSG.003
ұлттық дерекқорда өзгертілген, лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтер
лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтер (R.CT.AT.03.001)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.AT.03.TRN.001) жалпы процесс транзакциясы

15. Транзакция общего процесса "Представление сведений о выданной лицензии или разрешении, включенных в национальную базу данных" (P.AT.03.TRN.001) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 3. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 4.
Рис. 3. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление
сведений о выданной лицензии или разрешении, включенных
в национальную базу данных" (P.AT.03.TRN.001)
Таблица 4
Описание транзакции общего процесса "Представление сведений о выданной лицензии или разрешении, включенных в национальную базу данных" (P.AT.03.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AT.03.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
представление сведений о выданной лицензии или разрешении, включенных в национальную базу данных
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений о выданной лицензии или разрешении
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений о выданной лицензии или разрешении
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
национальная база данных (P.AT.03.BEN.001): сведения обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
15 мин
время ожидания ответа
1 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о лицензии или разрешении, включенные в национальную базу данных (P.AT.03.MSG.001)
ответное сообщение
уведомление об обработке сведений (P.AT.03.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, если применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Евразийской экономической комиссии) (P.AT.03.MSG.001)
нет (P.AT.03.MSG.002)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
2. Транзакция общего процесса "Представление сведений о выданной лицензии или разрешении, измененных в национальной базе данных" (P.AT.03.TRN.002)
16. Транзакция общего процесса "Представление сведений о выданной лицензии или разрешении, измененных в национальной базе данных" (P.AT.03.TRN.002) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 4. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 5.
Рис. 4. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление сведений
о выданной лицензии или разрешении, измененных в национальной
базе данных" (P.AT.03.TRN.002)
Таблица 5
Описание транзакции общего процесса "Представление сведений
о выданной лицензии или разрешении, измененных
в национальной базе данных" (P.AT.03.TRN.002)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AT.03.TRN.002
2
Наименование транзакции общего процесса
представление сведений о выданной лицензии или разрешении, измененных в национальной базе данных
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений о внесении изменений
в национальную базу данных
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений о внесении изменений в национальную базу данных
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

15. "Ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесс транзакциясы (P.AT.03.TRN.001) бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 3-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 4-кестеде келтірілген.
3-сурет. "Ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.AT.03.TRN.001) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
4-кесте
"Ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.AT.03.TRN.001) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.AT.03.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді ұсыну
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастама операция
берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдау операциясы
берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
ұлттық дерекқор (P.AT.03.BEN.001): мәліметтер өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алуды растау үшін уақыт
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
15 мин
жауапты күту уақыты
1 сағ
авторлық беру белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастама хабар
ұлттық дерекқорға енгізілген, лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтер (P.AT.03.MSG.001)
жауап хабар
мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама (P.AT.03.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) (P.AT.03.MSG.001) жоқ (P.AT.03.MSG.002)
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
2."Ұлттық дерекқорда өзгертілген, берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.AT.03.TRN.002) жалпы процесс транзакциясы
16. "Ұлттық дерекқорға енгізілген, берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.AT.03.TRN.002) жалпы процесс транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 4-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 5-кестеде келтірілген.
4-сурет. "Ұлттық дерекқорда өзгертілген, берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну " (P.AT.03.TRN.002) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
5-кесте
"Ұлттық дерекқорда өзгертілген, берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну" (P.AT.03.TRN.002) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.AT.03.TRN.002
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
ұлттық дерекқорда өзгертілген, берілген лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтерді ұсыну
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастама операция
ұлттық дерекқорға өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдау операциясы
ұлттық дерекқорға өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

национальная база данных (P.AT.03.BEN.001): измененные сведения обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
15 мин
время ожидания ответа
1 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о лицензии или разрешении, измененные в национальной базе данных (P.AT.03.MSG.003)
ответное сообщение
уведомление об обработке сведений (P.AT.03.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, если применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Евразийской экономической комиссии) (P.AT.03.MSG.003)
нет (P.AT.03.MSG.002)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
17. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания
и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 6.
18. Уполномоченный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли.
Таблица 6
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий
при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои
в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены
XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

ұлттық дерекқор (P.AT.03.BEN.001): өзгертілген мәліметтер өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алуды растау үшін уақыт
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
15 мин
жауапты күту уақыты
1 сағ
авторлық беру белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастама хабар
ұлттық дерекқорда өзгертілген, лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтер (P.AT.03.MSG.003)
жауап хабар
мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама (P.AT.03.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) (P.AT.03.MSG.003) жоқ (P.AT.03.MSG.002)
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
VIII. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі
17. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде штаттан тыс жағдайлар орын алуы ықтимал, мұнда деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізілмейді. Штаттан тыс жағдайлар техникалық іркіліс кезінде, күту уақыты өткен кезде және өзге де жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушының штаттан тыс жағдайлардың туындау себептері туралы түсіндірмелер және оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің қолдау қызметіне тиісті сұрату жіберу мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайларды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 6-кестеде берілген.
18. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы қателік туралы хабар алынған хабарламаны Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің ІХ бөлімінде көрсетілген талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексеру жүргізеді. Көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қателерді жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Егер сәйкессіздік анықталмаса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы осы штаттан тыс жағдай сипатталған хабарламаны сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне жібереді.
6-кесте
Штаттан тыс жағдайлардағы әрекеттер
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туындаған кездегі әрекеттің сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процестің екіжақты транзакциясы бастамашысы келісілген қайталау саны өткен соң жауап хабарламаны алған жоқ
көлік жүйесіндегі техникалық іркілістер немесе бағдарламалық қамтамасыз етудегі жүйелік қате
хабарлама қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сұрау салуды жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарлама алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілмеген немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясы бастамашысының пайдаланылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды үйлестіруі немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемасын жаңартуы қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілсе, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылса, қабылдайтын қатысушының қолдау қызметіне сұрау салуды жіберу қажет.
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

19. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о лицензии или разрешении" (R.CT.AT.03.001), передаваемых в сообщении "Сведения о лицензии или разрешении, включенные в национальную базу данных" (P.AT.03.MSG.001), приведены в таблице 7.
Таблица 7
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о лицензии или разрешении" (R.CT.AT.03.001), передаваемых в сообщении "Сведения о лицензии или разрешении, включенные в национальную базу данных" (P.AT.03.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен содержаться только 1 экземпляр реквизита "Сведения о документе, предоставляющем право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:RegisterPermitLicenseDetails)
2
в сведениях о выданных лицензиях и (или) разрешениях, полученных Комиссией ранее из национальных баз данных, не должно содержаться сведений с таким же значением реквизита "Номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:PermitLicenseDocIdDetails)
3
если реквизит "Код типа лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo: IELicenseKindCode) заполнен, его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
"01" – генеральная;
"02" – разовая;
"03" – исключительная
4
значение реквизита "Код вида направления перемещения товара" (ctsdo:IEKind‌Code) должно соответствовать одному из следующих значений:
"ИМ" – импорт;
"ЭК" – экспорт
5

19. "Ұлттық дерекқорға енгізілген, лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтер" (P.AT.03.MSG.001) хабарында берілетін "Лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтер" (R.CT.AT.03.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
"Ұлттық дерекқорға енгізілген, лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтер" (P.AT.03.MSG.001) хабарында берілетін "Лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтер" (R.CT.AT.03.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат туралы мәліметтер" деректемесінің бір данасы ғана қамтылуға тиіс (ctcdo:RegisterPermitLicenseDetails)
2
Комиссия бұрын ұлттық дерекқорлардан алған, берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерде "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың нөмірі" деректемесінің мынадай мәні бар мәліметтер қамтылмауға тиіс (ctcdo:PermitLicenseDocIdDetails)
3
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия типінің коды" (ctsdo: IELicenseKindCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"01" – бас;
"02" – біржолғы;
"03" – ерекше
4
"Тауарды тасымалдау бағыты түрінің коды" (ctsdo:IEKind Code) деректемесінің мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"ИМ" – импорт;
"ЭК" – экспорт
5

если реквизит "Код вида сведений о стране" (ctsdo:CountryInformationKindCode) заполнен, его значение должно соответствовать одному из следующих значений: "00" – сведения о стране отсутствуют (неизвестны); "99" – определено несколько стран;
"EU" – определено несколько стран, относящихся к странам Европейского союза
6
реквизиты "Наименование уполномоченного органа государства-члена" (csdo:AuthorityName) и "Идентификатор уполномоченного органа государства-члена" (csdo:AuthorityId) в составе сложного реквизита "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo:‌Unified‌Authority‌Details) должны быть заполнены
7
реквизиты "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) и "Краткое наименование уполномоченного органа государства-члена" (csdo:AuthorityBriefName) в составе сложного реквизита "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo:‌Unified‌Authority‌Details) не заполняются
8
значение реквизита "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) должно соответствовать одному из следующих значений:
"01011", что соответствует кодовому обозначению лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров;
"01017", что соответствует кодовому обозначению разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
9
если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01011", реквизиты "Код раздела единого перечня товаров" (ctsdo:SectionListGoodsCode) и "Код дополнительной классификации товаров, включенных в раздел единого перечня товаров" (ctsdo:‌Additional‌Commodity‌Classification‌Section‌List‌Goods‌Code) должны быть заполнены
10
если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01011", реквизит "Код раздела единого перечня товаров" (ctsdo:SectionListGoodsCode) должен содержать кодовое обозначение, соответствующее первому и второму знаку лицензии в соответствии с Порядком формирования первых трех знаков номера лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров, утвержденным Решением Коллегии Комиссии от 19 апреля 2016 г. № 34
11
если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01011", реквизит "Порядковый номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:PermitLicenseDocId) должен содержать значение, состоящее из 6 знаков
12
если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01017", реквизиты "Код раздела единого перечня товаров" (ctsdo:SectionListGoodsCode) и "Код дополнительной классификации товаров, включенных в раздел единого перечня товаров" (ctsdo:‌Additional‌Commodity‌Classification‌Section‌List‌Goods‌Code) не заполняются
13

егер "Ел туралы мәліметтер түрінің коды" деректемесі (ctsdo:CountryInformationKindCode) толтырылса, онда оның мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс: "00" – ел туралы мәліметтер жоқ (белгісіз); "99" – бірнеше ел анықталды;
"EU" – Еуропалық одақ елдеріне жататын бірнеше ел анықталды
6
"Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo: Unified Authority Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы" (csdo:AuthorityName) және "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші" (csdo:AuthorityId) деректемелері толтырылуға тиіс
7
"Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo: Unified Authority Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) және "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының қысқаша атауы" (csdo:AuthorityBriefName) деректемелері толтырылмайды
8
"Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесінің мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"01011", бұл жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияның кодтық белгіленіміне сәйкес келеді;
"01017", бұл жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған рұқсаттың кодтық белгіленіміне сәйкес келеді
9
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01011" мәнін қамтыса, "Тауарлардың бірыңғай тізбесі бөлімінің коды" (ctsdo:SectionListGoodsCode) және "Тауарлардың бірыңғай тізбесі бөліміне енгізілген тауарлардың қосымша сыныптауышының коды" (ctsdo: Additional Commodity Classification Section List Goods Code) деректемелері толтырылуға тиіс
10
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01011" мәнін қамтыса, "Тауарлардың бірыңғай тізбесі бөлімінің коды" (ctsdo:SectionListGoodsCode) деректемесі Комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 сәуірдегі № 34 шешімімен бекітілген Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия нөмірінің бірінші үш белгісін қалыптастыру тәртібіне сәйкес лицензияның бірінші және екінші белгісіне сәйкес келетін кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
11
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01011" мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың реттік нөмірі" (ctsdo:PermitLicenseDocId) деректемесі 6 белгіден тұратын мәнді қамтуға тиіс
12
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01017" мәнін қамтыса, "Тауарлардың бірыңғай тізбесі бөлімінің коды" (ctsdo:SectionListGoodsCode) және "Тауарлардың бірыңғай тізбесі бөліміне енгізілген тауарлардың қосымша сыныптауышының коды" (ctsdo: Additional Commodity Classification Section List Goods Code) деректемелері толтырылмайды
13

если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01017", реквизит "Порядковый номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:PermitLicenseDocId) должен содержать значение, состоящее из 5 знаков
14
если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01011", реквизит "Код типа лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IELicenseKindCode) должен быть заполнен
15
если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01017", реквизит "Код типа лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IELicenseKindCode) не заполняется
16
если реквизит "Код типа лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IELicenseKindCode) содержит значение "01" или "02" или если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01017", реквизит "Дата начала срока действия документа" (csdo:DocStartDate) должен быть заполнен
17
если реквизит "Код типа лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IELicenseKindCode) содержит значение "01" или "02" или если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01017", реквизит "Дата истечения срока действия документа" (csdo:DocValidityDate) должен быть заполнен
18
если реквизиты "Дата начала срока действия документа" (csdo:DocStartDate) и "Дата истечения срока действия документа" (csdo:DocValidityDate) заполнены, значение реквизита "Дата истечения срока действия документа" (csdo:DocValidityDate) должно быть больше значения реквизита "Дата начала срока действия документа" (csdo:DocStartDate)
19
если реквизит "Код типа лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IELicenseKindCode) содержит значение "01" или "02", значение реквизита "Дата истечения срока действия документа" (csdo:DocValidityDate) не должно превышать значение реквизита "Дата начала срока действия документа" (csdo:DocStartDate) более, чем на 1 год
20
если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01017", то значение года, указанного в реквизите "Дата истечения срока действия документа" (csdo:DocValidityDate), должно совпадать со значением года, указанном в реквизите "Дата начала срока действия документа" (csdo:DocStartDate)
21
если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01017", реквизит "Статус лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:LicenseStatusDetails) не заполняется
22
если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01011", реквизит "Статус лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:LicenseStatusDetails) должен быть заполнен
23
если реквизит "Код статуса лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:LicenseStatusCode) заполнен, значение его атрибута "идентификатор справочника (классификатора)"

егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01017" мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың реттік нөмірі" (ctsdo:PermitLicenseDocId) деректемесі 5 белгіден тұратын мәнді қамтуға тиіс
14
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01011" мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия типінің коды" (ctsdo:IELicenseKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс
15
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01017" мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия типінің коды" (ctsdo:IELicenseKindCode) деректемесі толтырылмайды
16
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия типінің коды" (ctsdo:IELicenseKindCode) деректемесі "01" немесе "02" мәнін қамтыса немесе егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01017" мәнін қамтыса, "Құжаттың қолданылу мерзімінің басталу күні" (csdo:DocStartDate) деректемесі толтырылуға тиіс
17
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия типінің коды" (ctsdo:IELicenseKindCode) деректемесі "01" немесе "02" мәнін қамтыса немесе егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01017" мәнін қамтыса, "Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталу күні" (csdo:DocValidityDate) деректемесі толтырылуға тиіс
18
егер "Құжаттың қолданылу мерзімінің басталу күні" (csdo:DocStartDate) және "Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталу күні" (csdo:DocValidityDate) деректемелері толтырылса, "Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталу күні" (csdo:DocValidityDate) деректемесінің мәні "Құжаттың қолданылу мерзімінің басталу күні" (csdo:DocStartDate) деректемесінің мәнінен артық болуға тиіс
19
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия типінің коды" (ctsdo:IELicenseKindCode) деректемесі "01" немесе "02" мәнін қамтыса, "Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталу күні" (csdo:DocValidityDate) деректемесінің мәні "Құжаттың қолданылу мерзімінің басталу күні" (csdo:DocStartDate) деректемесінің мәнінен 1 жылдан артық аспауға тиіс
20
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01017" мәнін қамтыса, "Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталу күні" (csdo:DocValidityDate) деректемесінде көрсетілген жылдың мәні "Құжаттың қолданылу мерзімінің басталу күні" (csdo:DocStartDate) деректемесінде көрсетілген жылдың мәніне дәл келуге тиіс
21
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01017" мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияның мәртебесі" (ctcdo:LicenseStatusDetails) деректемесі толтырылмайды
22
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01011" мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияның мәртебесі" (ctcdo:LicenseStatusDetails) деректемесі толтырылуға тиіс
23
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия мәртебесінің коды" (ctsdo:LicenseStatusCode) деректемесі толтырылса, оның "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші"

(атрибут codeListId) должно соответствовать значению "P.AT.03.TCLS.001"
24
если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01011", значение реквизита "Код статуса лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:LicenseStatusCode) должно соответствовать значению
"01" – действует
25
если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01011", реквизиты "Дата" (csdo:EventDate) и "Код причины изменения статуса лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:ReasonLicenseStatusCode) в составе сложного реквизита "Статус лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:LicenseStatusDetails) не заполняются
26
в составе сложного реквизита "Заявитель"
(ctcdo:DeclarantDetails) не заполняются реквизиты "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Краткое наименование хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityBriefName), "Идентификатор хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityId), "Уникальный идентификационный таможенный номер" (csdo:UniqueCustomsNumberId), "Код причины постановки на учет" (csdo:TaxRegistrationReasonCode) и "Контактный реквизит"
(ccdo:CommunicationDetails)
27
в составе сложного реквизита "Заявитель"
(ctcdo:DeclarantDetails) должны быть заполнены реквизиты "Наименование хозяйствующего субъекта"
(csdo:BusinessEntityName) и "Идентификатор налогоплательщика" (csdo:TaxpayerId)
28
при включении классификатора организационно-правовых форм хозяйствования в рамках Союза в реестр нормативно-справочной информации Союза в составе сложного реквизита "Заявитель"
(ctcdo:DeclarantDetails) должен быть заполнен реквизит "Код организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeCode), а реквизит "Наименование организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeName) не заполняется
29
при отсутствии классификатора организационно-правовых форм хозяйствования в рамках Союза в реестре нормативно-справочной информации Союза в составе сложного реквизита "Заявитель"
(ctcdo:DeclarantDetails) реквизит "Наименование организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeName) должен быть заполнен, а реквизит "Код организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeCode) не заполняется
30
при включении классификатора организационно-правовых форм хозяйствования в рамках Союза в реестр нормативно-справочной информации Союза для сложного реквизита "Заявитель"
(ctcdo:DeclarantDetails) должны выполняться следующие правила:
если значение реквизита "Код организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeCode) соответствует значению "Индивидуальный предприниматель", реквизит "Удостоверение личности" (ccdo:IdentityDocV3Details) в составе сложного реквизита "Заявитель"
(ctcdo:DeclarantDetails) должен быть заполнен;
если значение реквизита "Код организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeCode) не соответствует значению "Индивидуальный предприниматель", реквизит "Удостоверение личности" (ccdo:IdentityDocV3Details) в составе сложного реквизита "Заявитель"
(ctcdo:DeclarantDetails) не заполняется
31
при отсутствии классификатора организационно-правовых форм хозяйствования в рамках Союза в реестре нормативно-справочной информации Союза для сложного реквизита "Заявитель"
(ctcdo:DeclarantDetails) должны выполняться следующие правила:
при указании сведений об индивидуальном предпринимателе значение реквизита "Наименование организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeName) должно соответствовать значению "Индивидуальный предприниматель", при этом реквизит "Удостоверение личности" (ccdo:IdentityDocV3Details) в составе сложного реквизита "Заявитель"
(ctcdo:DeclarantDetails) должен быть заполнен;
если значение реквизита "Наименование организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeName) не соответствует значению "Индивидуальный предприниматель", реквизит "Удостоверение личности" (ccdo:IdentityDocV3Details) в составе сложного реквизита "Заявитель"
(ctcdo:DeclarantDetails) не заполняется
32
при включении классификатора видов документов, удостоверяющих личность, в реестр нормативно-справочной информации Союза если реквизит "Удостоверение личности" (ccdo:IdentityDocV3Details) заполнен, в его составе должны быть заполнены реквизиты "Код вида документа, удостоверяющего личность" (csdo:IdentityDocKindCode), "Номер документа" (csdo:DocId), "Дата документа" (csdo:DocCreationDate) и "Наименование уполномоченного органа" (csdo:AuthorityName), а реквизиты "Наименование вида документа" (csdo:DocKindName) и "Идентификатор уполномоченного органа государства-члена" (csdo:AuthorityId) не заполняются
33
при отсутствии классификатора видов документов, удостоверяющих личность, в реестре нормативно-справочной информации Союза если реквизит "Удостоверение личности" (ccdo:IdentityDocV3Details) заполнен, в его составе должны быть заполнены реквизиты "Наименование вида документа" (csdo:DocKindName), "Номер документа" (csdo:DocId), "Дата документа" (csdo:DocCreationDate) и "Наименование уполномоченного органа" (csdo:AuthorityName), а реквизиты "Код вида документа, удостоверяющего личность" (csdo:IdentityDocKindCode) и "Идентификатор уполномоченного органа государства-члена" (csdo:AuthorityId) не заполняются
34
при включении классификатора организационно-правовых форм хозяйствования в рамках Союза в реестр нормативно-справочной информации Союза для сложного реквизита "Заявитель"
(ctcdo:DeclarantDetails) должны выполняться следующие правила:
если значение реквизита "Код организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeCode) соответствует значению "Индивидуальный предприниматель", реквизит "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) в составе сложного реквизита "Заявитель"
(ctcdo:DeclarantDetails) не заполняется;
если значение реквизита "Код организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeCode) не соответствует значению "Индивидуальный предприниматель", в составе сложного реквизита "Заявитель"
(ctcdo:DeclarantDetails) должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails)
35
при отсутствии классификатора организационно-правовых форм хозяйствования в рамках Союза в реестре нормативно-справочной информации Союза для сложного реквизита "Заявитель"
(ctcdo:DeclarantDetails) должны выполняться следующие правила:
при указании сведений об индивидуальном предпринимателе значение реквизита "Наименование организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeName) должно соответствовать значению "Индивидуальный предприниматель", при этом реквизит "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) в составе сложного реквизита "Заявитель"
(ctcdo:DeclarantDetails) не заполняется;
если значение реквизита "Наименование организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeName) не соответствует значению "Индивидуальный предприниматель", в составе сложного реквизита "Заявитель"
(ctcdo:DeclarantDetails) должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails)
36
если в составе сложного реквизита "Заявитель"
(ctcdo:DeclarantDetails) заполнен реквизит "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails), в его составе должны быть заполнены реквизиты "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Почтовый индекс" (csdo:PostCode) и "Город" (csdo:CityName) или реквизиты "Населенный пункт" (csdo:SettlementName), "Улица" (csdo:StreetName) и "Номер дома" (csdo:BuildingNumberId)
37
если реквизит "Код типа лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IELicenseKindCode) содержит значение "01" или "03", реквизит "Сведения об иностранном партнере" (ctcdo:‌Foreign‌Partner‌Details) не заполняется
38
если реквизит "Код типа лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IELicenseKindCode) содержит значение "02" или если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01017", реквизит "Сведения об иностранном партнере" (ctcdo:ForeignPartnerDetails) должен быть заполнен
39
если реквизит "Сведения об иностранном партнере" (ctcdo:‌Foreign‌Partner‌Details) заполнен, в его составе должен быть заполнен реквизит "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityName)
40
если реквизит "Сведения об иностранном партнере" (ctcdo:‌Foreign‌Partner‌Details) заполнен, в его составе должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails)
41
если реквизит "Сведения об иностранном партнере" (ctcdo:‌Foreign‌Partner‌Details) заполнен, в его составе в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) должны быть заполнены реквизиты "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Почтовый индекс" (csdo:PostCode) и "Город" (csdo:CityName) или реквизиты "Населенный пункт" (csdo:SettlementName), "Улица" (csdo:StreetName) и"Номер дома" (csdo:BuildingNumberId)
42
в составе сложного реквизита "Сведения об иностранном партнере" (ctcdo:ForeignPartnerDetails) не заполняются реквизиты "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Краткое наименование хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityBriefName), "Код организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeCode), "Наименование организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeName), "Идентификатор хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityId), "Уникальный идентификационный таможенный номер" (csdo:UniqueCustomsNumberId), "Идентификатор налогоплательщика" (csdo:TaxpayerId), "Код причины постановки на учет" (csdo:TaxRegistrationReasonCode) и "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails)
43
если реквизит "Код типа лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IELicenseKindCode) содержит значение "01" или "03", реквизит "Сведения о контракте (договоре)" (ctcdo:ContractDetails) не заполняется
44
если реквизит "Код типа лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IELicenseKindCode) содержит значение "02" или если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01017", реквизит "Сведения о контракте (договоре)" (ctcdo:ContractDetails) должен быть заполнен
45
если реквизит "Сведения о контракте (договоре)" (ctcdo:ContractDetails) заполнен, в его составе должен быть заполнен реквизит "Код языка" (csdo:LanguageCode)
46
если реквизит "Код типа лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IELicenseKindCode) содержит значение "01" или "03", реквизиты "Код страны" (csdo:CountryCode) (кодовое обозначение страны отправления (назначения) товара) и "Код вида сведений о странах" (ctsdo:CountryInformationKindCode) в составе сложного реквизита "Сведения о документе, предоставляющем право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:RegisterPermitLicenseDetails) не заполняются
47
если реквизит "Код вида направления перемещения товара" (ctsdo:IEKind‌Code) содержит значение "ЭК" и если реквизит "Код типа лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IELicenseKindCode) содержит значение "02" или если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IEPermissionDocKindCode) содержит значение "01017", в составе сложного реквизита "Сведения о документе, предоставляющем право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:RegisterPermitLicenseDetails) должен быть заполнен реквизит "Код страны" (csdo:CountryCode) (кодовое обозначение страны отправления (назначения) товара) или реквизит "Код вида сведений о стране" (ctsdo:CountryInformationKindCode)
48
если реквизит "Код типа лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IELicenseKindCode) содержит значение "01" или "03", реквизиты "Код страны" (csdo:CountryCode) (кодовое обозначение страны происхождения товара) и "Код вида сведений о стране" (ctsdo:CountryInformationKindCode) в составе сложного реквизита "Сведения о товаре" (ctcdo:IEGoodsDetails) не заполняются
49
если реквизит "Код типа лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IELicenseKindCode) содержит значение "02" или реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01017", в составе сложного реквизита "Сведения о товаре" (ctcdo:IEGoodsDetails) должен быть заполнен реквизит "Код страны" (csdo:CountryCode) (кодовое обозначение страны происхождения товара) или реквизит "Код вида сведений о стране" (ctsdo:CountryInformationKindCode)
50
если реквизит "Код типа лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IELicenseKindCode) содержит значение "01" или "03", реквизит "Стоимость в валюте контракта" (ctsdo:ContractCurrencyAmount) в составе сложного реквизита "Сведения о товаре" (ctcdo:IEGoodsDetails) не заполняется
51
если реквизит "Код типа лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IELicenseKindCode) содержит значение "02" или если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01017", реквизит "Стоимость в валюте контракта" (ctsdo:ContractCurrencyAmount) в составе сложного реквизита "Сведения о товаре" (ctcdo:IEGoodsDetails) должен быть заполнен
52

(атрибут codeListId) атрибутының мәні "P.AT.03.TCLS.001" мәніне сәйкес болуға тиіс
24
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01011" мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия мәртебесінің коды" (ctsdo:LicenseStatusCode) деректемесінің мәні "01" – қолданылады мәніне сәйкес болуға тиіс
25
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo:‌IEPermission Doc‌Kind‌Code) деректемесі "01011" мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияның мәртебесі" (ctcdo:LicenseStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Күні" (csdo:EventDate) және "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия мәртебесін өзгерту себебінің коды" (ctsdo:ReasonLicenseStatusCode) деректемелері толтырылмайды
26
"Өтініш иесі" (ctcdo:DeclarantDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы" (csdo:BusinessEntityBriefName), "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші" (csdo:BusinessEntityId), "Бірегей және сәйкестендіруші кедендік нөмірі" (csdo:UniqueCustomsNumberId), "Есепке қою себебінің коды" (csdo:TaxRegistrationReasonCode) және "Байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемелері толтырылмайды
27
"Өтініш иесі" (ctcdo:DeclarantDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы" (csdo:BusinessEntityName) және "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші " (csdo:TaxpayerId) деректемелері толтырылуға тиіс
28
Одақ шеңберінде шаруашылық жүргізудің ұйымдық-құқықтық нысандары сыныптауышы болмаған кезде Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізімдемесінде "Өтініш иесі" (ctcdo:DeclarantDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Ұйымдық-құқықтық нысан коды" (csdo:BusinessEntityTypeCode) деректемесі толтырылуға тиіс, ал "Ұйымдық-құқықтық нысан атауы" (csdo:BusinessEntityTypeName) деректемесі толтырылмайды
29
Одақ шеңберінде шаруашылық жүргізудің ұйымдық-құқықтық нысандары сыныптауышы болмаған кезде Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізімдемесінде "Өтініш иесі"(ctcdo:DeclarantDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Ұйымдық-құқықтық нысан атауы" (csdo:BusinessEntityTypeName) деректемесі толтырылуға тиіс, ал "Ұйымдық-құқықтық нысан коды" (csdo:BusinessEntityTypeCode) деректемесі толтырылмайды
30
Одақ шеңберінде шаруашылық жүргізудің ұйымдық-құқықтық нысандары сыныптауышы болмаған кезде Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізімдемесінде "Өтініш иесі" (ctcdo:DeclarantDetails) күрделі деректемесі үшін мына қағидалар орындалуға тиіс: егер "Ұйымдық-құқықтық нысан коды" (csdo:BusinessEntityTypeCode) деректемесінің мәні "Дара кәсіпкер" мәніне сәйкес келсе, "Өтініш иесі" (ctcdo:DeclarantDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Жеке куәлік" (ccdo:IdentityDocV3Details) деректемесі толтырылуға тиіс; егер "Ұйымдық-құқықтық нысан коды" (csdo:BusinessEntityTypeCode) деректемесінің мәні "Дара кәсіпкер" мәніне сәйкес келмесе, "Өтініш иесі" (ctcdo:DeclarantDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Жеке куәлік" (ccdo:IdentityDocV3Details) деректемесі толтырылмайды
31
Одақ шеңберінде шаруашылық жүргізудің ұйымдық-құқықтық нысандары сыныптауышы болмаған кезде Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізімдемесінде "Өтініш иесі" (ctcdo:DeclarantDetails) күрделі деректемесі үшін мына қағидалар орындалуға тиіс: дара кәсіпкер туралы мәліметтерді көрсеткен кезде "Ұйымдық-құқықтық нысан атауы" (csdo:BusinessEntityTypeName) деректемесінің мәні "Дара кәсіпкер" мәніне сәйкес болуға тиіс, бұл ретте "Өтініш иесі" (ctcdo:DeclarantDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Жеке куәлік" (ccdo:IdentityDocV3Details) деректемесі толтырылуға тиіс; егер "Ұйымдық-құқықтық нысан атауы" (csdo:BusinessEntityTypeName) деректемесінің мәні "Дара кәсіпкер" мәніне сәйкес келмесе, "Өтініш иесі" (ctcdo:DeclarantDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Жеке куәлік" (ccdo:IdentityDocV3Details) деректемесі толтырылмайды
32
жеке басты куәландыратын құжат түрлерінің сыныптауышын енгізген кезде Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізімдемесінде егер "Жеке куәлік" (ccdo:IdentityDocV3Details) деректемесі толтырылса, оның құрамында "Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды" (csdo:IdentityDocKindCode), "Құжат нөмірі" (csdo:DocId), "Құжат күні" (csdo:DocCreationDate) және "Уәкілетті органның атауы" (csdo:AuthorityName) деректемелері толтырылуға тиіс, ал "Құжат түрінің атауы" (csdo:DocKindName) және "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші" (csdo:AuthorityId) деректемелері толтырылмайды
33
жеке басты куәландыратын құжат түрлерінің сыныптауышын болмаған кезде, Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізімдемесінде егер "Жеке куәлік" (ccdo:IdentityDocV3Details) деректемесі толтырылса, оның құрамында "Құжат түрінің атауы" (csdo:DocKindName), "Құжат нөмірі" (csdo:DocId), "Құжат күні" (csdo:DocCreationDate) және "Уәкілетті органның атауы" (csdo:AuthorityName) деректемелері толтырылуға тиіс, ал "Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды" (csdo:IdentityDocKindCode) және "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші" (csdo:AuthorityId) деректемелері толтырылмайды
34
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізімдемесіне Одақ шеңберінде шаруашылық жүргізудің ұйымдық-құқықтық нысандарының сыныптауышын енгізген кезде "Өтініш иесі" (ctcdo:DeclarantDetails) күрделі деректемесі үшін мына қағидалар орындалуға тиіс: егер "Ұйымдық-құқықтық нысан коды" (csdo:BusinessEntityTypeCode) деректемесінің мәні "Дара кәсіпкер" мәніне сәйкес келсе, "Өтініш иесі” (ctcdo:DeclarantDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мекенжайы" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемесі толтырылмайды; егер "Ұйымдық-құқықтық нысан коды" (csdo:BusinessEntityTypeCode) деректемесінің мәні "Дара кәсіпкер" мәніне сәйкес келмесе, "Өтініш иесі" (ctcdo:DeclarantDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мекенжайы" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс
35
Одақ шеңберінде шаруашылық жүргізудің ұйымдық-құқықтық нысандарының сыныптауышы болмаған кезде Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізімдемесінде "Өтініш иесі"(ctcdo:DeclarantDetails) күрделі деректемесі үшін мына қағидалар орындалуға тиіс: дара кәсіпкер туралы мәліметтерді көрсеткен кезде "Ұйымдық-құқықтық нысан атауы" (csdo:BusinessEntityTypeName) деректемесінің мәні "Дара кәсіпкер" мәніне сәйкес болуға тиіс, бұл ретте "Өтініш иесі" (ctcdo:DeclarantDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мекенжайы" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемесі толтырылмайды; егер "Ұйымдық-құқықтық нысан атауы" (csdo:BusinessEntityTypeName) деректемесінің мәні "Дара кәсіпкер" мәніне сәйкес келмесе, "Өтініш иесі" (ctcdo:DeclarantDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мекенжайы" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс
36
егер "Өтініш иесі" (ctcdo:DeclarantDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мекенжайы" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемесі толтырылса, оның құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Пошталық индекс" (csdo:PostCode) және "Қала" (csdo:CityName) деректемелері немесе "Елді мекен" (csdo:SettlementName), "Көше" (csdo:StreetName) және "Үйдің нөмірі" (csdo:BuildingNumberId) деректемелері толтырылуға тиіс
37
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия типінің коды" (ctsdo:IELicenseKindCode) деректемесі "01" немесе "03" мәнін қамтыса, "Шетелдік әріптес туралы мәліметтер" (ctcdo: Foreign Partner Details) деректемесі толтырылмайды
38
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия типінің коды" (ctsdo:IELicenseKindCode) деректемесі "02" мәнін қамтыса немесе егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01017" мәнін қамтыса, "Шетелдік әріптес туралы мәліметтер" (ctcdo:ForeignPartnerDetails) деректемесі толтырылуға тиіс
39
егер "Шетелдік әріптес туралы мәліметтер" (ctcdo: Foreign Partner Details) деректемесі толтырылса, оның құрамында "Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы" (csdo:BusinessEntityName) деректемесі толтырылуға тиіс
40
егер "Шетелдік әріптес туралы мәліметтер" (ctcdo: Foreign Partner Details) деректемесі толтырылса, оның құрамында "Мекенжайы" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс
41
егер "Шетелдік әріптес туралы мәліметтер" (ctcdo: Foreign Partner Details) деректемесі толтырылса, оның құрамында "Мекенжайы" (ccdo:SubjectAddressDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Пошталық индекс" (csdo:PostCode) және "Қала" (csdo:CityName) деректемелері немесе "Елді мекен" (csdo:SettlementName), "Көше" (csdo:StreetName) және "Үйдің нөмірі" (csdo:BuildingNumberId) деректемелері толтырылуға тиіс
42
"Шетелдік әріптес туралы мәліметтер" (ctcdo:ForeignPartnerDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы" (csdo:BusinessEntityBriefName), "Ұйымдық-құқықтық нысан коды" (csdo:BusinessEntityTypeCode), "Ұйымдық-құқықтық нысан атауы" (csdo:BusinessEntityTypeName), "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші" (csdo:BusinessEntityId), "Бірегей және сәйкестендіруші кедендік нөмірі" (csdo:UniqueCustomsNumberId), "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші " (csdo:TaxpayerId), "Есепке қою себебінің коды" (csdo:TaxRegistrationReasonCode) және "Байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемелері толтырылмайды
43
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия типінің коды" (ctsdo:IELicenseKindCode) деректемесі "01" немесе "03" мәнін қамтыса, "Келісімшарт (шарт) туралы мәліметтер" (ctcdo:ContractDetails) деректемесі толтырылмайды
44
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия типінің коды" (ctsdo:IELicenseKindCode) деректемесі "02" мәнін қамтыса немесе егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01017" мәнін қамтыса, "Келісімшарт (шарт) туралы мәліметтер" (ctcdo:ContractDetails) деректемесі толтырылуға тиіс
45
егер "Келісімшарт (шарт) туралы мәліметтер" (ctcdo:ContractDetails) деректемесі толтырылса, оның құрамында "Тілдің коды" (csdo:LanguageCode) деректемесі толтырылуға тиіс
46
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия типінің коды" (ctsdo:IELicenseKindCode) деректемесі "01" немесе "03"мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат туралы мәліметтер" (ctcdo:RegisterPermitLicenseDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:CountryCode) (тауарды жөнелтетін (жеткізілетін) елдің кодтық белгіленімі) және "Елдер туралы мәліметтер түрінің коды" (ctsdo:CountryInformationKindCode) деректемелері толтырылмайды
47
егер "Тауарды тасымалдау бағыты түрінің коды" (ctsdo:IEKind Code) деректемесі "ЭК" мәнін қамтыса және егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия типінің коды" (ctsdo:IELicenseKindCode) деректемесі "02" мәнін қамтыса немесе егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo:IEPermissionDocKindCode) деректемесі "01017" мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат туралы мәліметтер" (ctcdo:RegisterPermitLicenseDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:CountryCode) (тауарды жөнелтетін (жеткізілетін) елдің кодтық белгіленімі) деректемесі немесе "Ел туралы мәліметтер түрінің коды" (ctsdo:CountryInformationKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс
48
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия типінің коды" (ctsdo:IELicenseKindCode) деректемесі "01" немесе "03" мәнін қамтыса, "Тауар туралы мәліметтер" (ctcdo:IEGoodsDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:CountryCode) (тауарды шығаратын елдің кодтық белгіленімі) және "Ел туралы мәліметтер түрінің коды" (ctsdo:CountryInformationKindCode) деректемелері толтырылмайды
49
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия типінің коды" (ctsdo:IELicenseKindCode) деректемесі "02" мәнін қамтыса немесе "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01017" мәнін қамтыса, "Тауар туралы мәліметтер" (ctcdo:IEGoodsDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:CountryCode) (тауарды шығаратын елдің кодтық белгіленімі) деректемесі немесе "Ел туралы мәліметтер түрінің коды" (ctsdo:CountryInformationKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс
50
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия типінің коды" (ctsdo:IELicenseKindCode) деректемесі "01" немесе "03" мәнін қамтыса, "Тауар туралы мәліметтер" (ctcdo:IEGoodsDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Келісімшарт валютасындағы құны" (ctsdo:ContractCurrencyAmount) деректемесі толтырылмайды
51
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия типінің коды" (ctsdo:IELicenseKindCode) деректемесі "02" мәнін қамтыса немесе егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01017" мәнін қамтыса, "Тауар туралы мәліметтер" (ctcdo:IEGoodsDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Келісімшарт валютасындағы құны" (ctsdo:ContractCurrencyAmount) деректемесі толтырылуға тиіс
52

если реквизит "Код типа лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IELicenseKindCode) содержит значение "01" или "03", атрибут "Признак ориентировочной стоимости" (атрибут approximateAmountIndicator) реквизита "Статистическая стоимость" (ctsdo:StatisticCurrencyAmount) должен содержать значение "1" ("true", "истина")
53
если реквизит "Код типа лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IELicenseKindCode) содержит значение "01" или "03", реквизит "Стоимость в валюте контракта" (ctsdo:ContractCurrencyAmount) в составе сложного реквизита "Сведения о виде товара" (ctcdo:IEGoodsItemDetails) не заполняется
54
если реквизит "Код типа лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IELicenseKindCode) содержит значение "02" или если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01017", реквизит "Стоимость в валюте контракта" (ctsdo:ContractCurrencyAmount) в составе сложного реквизита "Сведения о виде товара" (ctcdo:IEGoodsItemDetails) должен быть заполнен
55
если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01017", реквизит "Документ, являющийся основанием для выдачи лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:LicensingReasonDocDetails) не заполняется
56
если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01011", реквизит "Документ, являющийся основанием для выдачи лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:LicensingReasonDocDetails) должен быть заполнен
57
в составе сложного реквизита "Должностное лицо" (ctcdo:OfficerDetails) должны быть заполнены реквизиты "Фамилия" (csdo:LastName), "Имя" (csdo:FirstName) и "Наименование должности" (csdo:PositionName), а реквизит "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails) не заполняется
58
если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01011", реквизит "Сведения об уполномоченном лице заявителя" (ctcdo:IEAuthorizedPersonDetails) не заполняется
59
если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01017", реквизит "Сведения об уполномоченном лице заявителя" (ctcdo:IEAuthorizedPersonDetails) должен быть заполнен
60
если сложный реквизит "Сведения об уполномоченном лице заявителя"
(ctcdo:IEAuthorizedPersonDetails) заполнен, в его составе должны быть заполнены реквизиты "Фамилия" (csdo:LastName), "Имя" (csdo:FirstName) и "Контактный реквизит" (ccdo:‌Communication‌Details
61
если сложный реквизит "Сведения об уполномоченном лице заявителя" (ctcdo:IEAuthorizedPersonDetails) заполнен, в его составе реквизит "Код вида связи" (csdo:CommunicationChannelCode) должен быть заполнен и должен содержать значение "TE", соответствующее виду связи "телефон"
62
реквизит "Документ, подтверждающий полномочия лица на выполнение каких-либо действий" (ctcdo:PowerConfirmationDocDetails) в составе сложного реквизита "Сведения об уполномоченном лице заявителя" (ctcdo:IEAuthorizedPersonDetails) не заполняется
63
если реквизиты "Реквизиты бланка документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:IEDocFormDetails) и "Сведения о виде товара" (ctcdo:IEGoodsItemDetails) заполнены, реквизит "Количество листов" (csdo:PageQuantity) должен быть заполнен
64
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должен быть заполнен
65
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполняется
66
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, атрибут "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) этого реквизита должен содержать кодовое обозначение классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
67
если реквизит "Код организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeCode) заполнен, атрибут "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) этого реквизита должен содержать кодовое обозначение классификатора организационно-правовых форм хозяйствования в рамках Союза, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
68
если атрибут "Код валюты" (атрибут currencyCode) заполнен в составе любых реквизитов, атрибут "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) в составе этих реквизитов должен содержать кодовое обозначение классификатора валют, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
69
если реквизит "Код вида документа, удостоверяющего личность" (csdo:IdentityDocKindCode) заполнен, атрибут "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) этого реквизита должен содержать кодовое обозначение классификатора видов документов, удостоверяющих личность, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
70
если реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityId) заполнен, атрибут "Метод идентификации" (атрибут kindId) этого реквизита должен содержать кодовое обозначение справочник методов идентификации хозяйствующих субъектов, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
71
значение реквизита "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) должно соответствовать одному из следующих значений:
1 – "адрес регистрации"
2 – "фактический адрес"
3 – "почтовый адрес"
72
если реквизит "Код вида связи" (csdo:CommunicationChannelCode) заполнен в составе сложных реквизитов за исключеним реквизита "Сведения об уполномоченном лице заявителя"
(ctcdo:IEAuthorizedPersonDetails), его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
AO – "адрес сайта в сети Интернет"
EM – "электронная почта"
FX – "телефакс"
TE – "телефон"
TG – "телеграф"
TL – "телекс"
73
в составе реквизита "Заголовок электронного документа (сведений)" (ccdo:EDocHeader) значение реквизита "Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:EDocDateTime) должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ,
где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд,
Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
74
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
75
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) значение реквизита "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ,
где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд,
Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)

егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия типінің коды" (ctsdo:IELicenseKindCode) деректемесі "01" немесе "03" мәнін қамтыса, "Статистикалық құны" (ctsdo:StatisticCurrencyAmount) деректемесінің "Шамамен алғандағы құн белгісі" (атрибут approximateAmountIndicator) атрибуты "1" ("true", "шындық") мәнін қамтуға тиіс
53
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия типінің коды" (ctsdo:IELicenseKindCode) деректемесі "01" немесе "03" мәнін қамтыса, "Тауар түрі туралы мәліметтер" (ctcdo:IEGoodsItemDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Келісімшарт валютасындағы құны" (ctsdo:ContractCurrencyAmount) деректемесі толтырылмайды
54
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия типінің коды" (ctsdo:IELicenseKindCode) деректемесі "02" мәнін қамтыса немесе егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01017" мәнін қамтыса, "Тауар түрі туралы мәліметтер" (ctcdo:IEGoodsItemDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Келісімшарт валютасындағы құны" (ctsdo:ContractCurrencyAmount) деректемесі толтырылуға тиіс
55
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01017" мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияны беру үшін негіз болып табылатын құжат" (ctcdo:LicensingReasonDocDetails) деректемесі толтырылмайды
56
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01011" мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияны беру үшін негіз болып табылатын құжат" (ctcdo:LicensingReasonDocDetails) деректемесі толтырылуға тиіс
57
"Лауазымды адам" (ctcdo:OfficerDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тегі" (csdo:LastName), "Аты" (csdo:FirstName) және "Лауазымының атауы" (csdo:PositionName) деректемелері толтырылуға тиіс, ал "Байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемесі толтырылмайды
58
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01011" мәнін қамтыса, "Өтініш иесінің уәкілетті адамы туралы мәліметтер" (ctcdo:IEAuthorizedPersonDetails) деректемесі толтырылмайды
59
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01017 " мәнін қамтыса, "Өтініш иесінің уәкілетті адамы туралы мәліметтер" (ctcdo:IEAuthorizedPersonDetails) деректемесі толтырылуға тиіс
60
егер "Өтініш иесінің уәкілетті адамы туралы мәліметтер" (ctcdo:IEAuthorizedPersonDetails) күрделі деректемесі толтырылса, оның құрамында "Тегі" (csdo:LastName), "Аты" (csdo:FirstName) және "Байланыс деректемесі" (ccdo: Communication Details) деректемелері толтырылуға тиіс
61
егер "Өтініш иесінің уәкілетті адамы туралы мәліметтер" (ctcdo:IEAuthorizedPersonDetails) күрделі деректемесі толтырылса, оның құрамында "Байланыс түрінің коды" (csdo:CommunicationChannelCode) деректемесі толтырылуға тиіс және "телефон" байланыс түріне сәйкес келетін "TE" мәнін қамтуға тиіс
62
"Өтініш иесінің уәкілетті адамы туралы мәліметтер" (ctcdo:IEAuthorizedPersonDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Адамның қандай да бір әрекетті орындауға өкілеттігін растайтын құжат" (ctcdo:PowerConfirmationDocDetails) деректемесі толтырылмайды
63
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат бланкісінің деректемелері " (ctcdo:IEDocFormDetails) және "Тауар түрі туралы мәліметтер" (ctcdo:IEGoodsItemDetails) деректемелері толтырылса, "Парақтар саны" (csdo:PageQuantity) деректемесі толтырылуға тиіс
64
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс
65
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Түпкілікті күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
66
егер "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, осы деректеменің "Сыныптауыштың сәйкестендіргіші" (атрибут codeListId) атрибуты Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
67
егер "Ұйымдық-құқықтық нысан коды" (csdo:BusinessEntityTypeCode) деректемесі толтырылса, осы деректеменің "Сыныптауыштың сәйкестендіргіші" (атрибут codeListId) атрибуты Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген Одақ шеңберінде шаруашылық жүргізудің ұйымдық-құқықтық нысандары сыныптауышының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
68
егер кез келген деректемелер құрамында "Валюта коды" (атрибут currencyCode) атрибуты толтырылса, осы деректемелер құрамындағы "Сыныптауыштың сәйкестендіргіші" (атрибут codeListId) атрибуты Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген валюталар сыныптауышының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
69
егер "Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды" (csdo:IdentityDocKindCode) деректемесі толтырылса, осы деректеменің "Сыныптауыштың сәйкестендіргіші" (атрибут codeListId) атрибуты
Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген жеке басты куәландыратын құжат түрлері сыныптауышының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
70
егер "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші" (csdo:BusinessEntityId) деректемесі толтырылса, осы деректеменің "Сәйкестендіру әдісі" (атрибут kindId) атрибуты Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістері анықтамалығының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
71
"Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) деректемесінің мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс: 1 – "тіркелген мекенжайы " 2 – "нақты мекенжайы" 3 – "пошталық мекенжайы"
72
егер "Өтініш иесінің уәкілетті адамы туралы мәліметтер" (ctcdo:IEAuthorizedPersonDetails) деректемесін қоспағанда, күрделі деректемелер құрамында "Байланыс түрінің коды" (csdo:CommunicationChannelCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
AO – " Интернет желісіндегі сайт мекенжайы"
EM – "электрондық пошта"
FX – "телефакс"
TE – "телефон"
TG – "телеграф"
TL – "телекс"
73
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы" (ccdo:EDocHeader) деректемесінің құрамындағы "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні және уақыты (csdo:EDocDateTime) деректемесінің мәні: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа сәйкес уақытты белгілеу форматын білдіретін белгіленген символ (UTC)
74
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа сәйкес уақытты белгілеу форматын білдіретін белгіленген символ (UTC)
75
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Жаңарту күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесінің мәні: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа сәйкес уақытты белгілеу форматын білдіретін белгіленген символ (UTC)

20. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о лицензии или разрешении" (R.CT.AT.03.001), передаваемых в сообщении "Сведения о лицензии или разрешении, измененные в национальной базе данных" (P.AT.03.MSG.003), приведены в таблице 8.
Таблица 8
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о лицензии или разрешении" (R.CT.AT.03.001), передаваемых в сообщении "Сведения о лицензии или разрешении, измененные в национальной базе данных" (P.AT.03.MSG.003)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен содержаться только 1 экземпляр реквизита "Сведения о документе, предоставляющем право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:RegisterPermitLicenseDetails)
2
реквизиты "Наименование уполномоченного органа государства-члена" (csdo:AuthorityName) и "Идентификатор уполномоченного органа государства-члена" (csdo:AuthorityId) в составе сложного реквизита "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo:‌Unified‌Authority‌Details) должны быть заполнены
3
реквизиты "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) и "Краткое наименование уполномоченного органа государства-члена" (csdo:AuthorityBriefName) в составе сложного реквизита "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo:‌Unified‌Authority‌Details) не заполняются
4
в сведениях о выданных лицензиях и (или) разрешениях, полученных Комиссией ранее из национальных баз данных, должны содержаться сведения с таким же значением реквизита "Номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:PermitLicenseDocIdDetails), в которых реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполнен, значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) меньше значения этого реквизита в передаваемых сведениях, а значения всех реквизитов, за исключением значения реквизитов "Статус лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:LicenseStatusDetails), "Реквизиты бланка документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:IEDocFormDetails) и "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails), должны соответствовать передаваемым сведениям
5
если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IEPermissionDocKindCode) заполнен, его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
"01011", что соответствует кодовому обозначению лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров;
"01017", что соответствует кодовому обозначению разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
6
если реквизит "Код статуса лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:LicenseStatusCode) заполнен, значение его атрибута "идентификатор справочника (классификатора)"

20. "Ұлттық дерекқорда өзгертілген, лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтер" (P.AT.03.MSG.003) хабарында берілетін "Лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтер" (R.CT.AT.03.001) электрондық құжаттарының (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 8-кестеде келтірілген.
8-кесте
"Ұлттық дерекқорда өзгертілген, лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтер" (P.AT.03.MSG.003) хабарында берілетін "Лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтер" (R.CT.AT.03.001) электрондық құжаттарының (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат туралы мәліметтер" (ctcdo:RegisterPermitLicenseDetails) деректемесінің бір данасы ғана қамтылуға тиіс
2
"Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo: Unified Authority Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы" (csdo:AuthorityName) және "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші" (csdo:AuthorityId) деректемелері толтырылуға тиіс
3
"Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo: Unified Authority Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) және "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының қысқаша атауы" (csdo:AuthorityBriefName) деректемелері толтырылмайды
4
Комиссия бұрын ұлттық дерекқорлардан алған, берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерде "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың нөмірі" (ctcdo:PermitLicenseDocIdDetails) деректемесінің дәл осындай мәні бар мәліметтер қамтылуға тиіс, оларда "Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Түпкілікті күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды, "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні берілетін мәліметтердегі осы деректеменің мәнінен кем болады, ал "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияның мәртебесі" (ctcdo:LicenseStatusDetails), "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат бланкісінің деректемелері " (ctcdo:IEDocFormDetails) және "Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемелерінің мәнін қоспағанда, барлық деректемелер мәні берілетін мәліметтерге сәйкес келуге тиіс
5
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo:IEPermissionDocKindCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"01011", бұл жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияның кодтық белгіленіміне сәйкес келеді;
"01017", бұл жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған рұқсаттың кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
6

(атрибут codeListId) должно соответствовать значению "P.AT.03.TCLS.001"
7
если значение реквизита "Признак дубликата документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров"
(ctsdo:DuplicateIndicator) равно значению "0" ("false", "ложь") и если
реквизит "Статус лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:LicenseStatusDetails) заполнен, значение реквизита "Код статуса лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:LicenseStatusCode) должно соответствовать одному из следующих значений:
"02" – действие приостановлено;
"03" – действие возобновлено;
"04" – действие прекращено
8
если реквизит "Код статуса лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:LicenseStatusCode) заполнен и содержит значение "02", соответствующее приостановлению действия лицензии, значение реквизита "Код причины изменения статуса лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:ReasonLicenseStatusCode) должно соответствовать одному из следующих значений:
"04" – прекращение или приостановление действия одного или нескольких документов, на основании которых была выдана лицензия;
"10" – невыполнение владельцем лицензии пункта 22 Правил выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт отваров (Приложение
к протоколу о мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран (Приложение № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года))
9
если реквизит "Код статуса лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:LicenseStatusCode) заполнен и содержит значение "03", соответствующее возобновлению действия лицензии, значение реквизита "Код причины изменения статуса лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:ReasonLicenseStatusCode) должно соответствовать следующему значению:
"00" – устранение причин, вызвавших приостановление действия лицензии
10
если реквизит "Код статуса лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:LicenseStatusCode) заполнен и содержит значение "04", соответствующее прекращению действия лицензии, значение реквизита "Код причины изменения статуса лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:ReasonLicenseStatusCode) должно соответствовать одному из следующих значений:
"01" – обращение заявителя, представленное в письменной форме или
в форме электронного документа;
"02" – внесение изменений в учредительные документы заявителя, зарегистрированного в качестве юридического лица (изменение организационно-правовой формы, наименования либо места его нахождения), или изменение паспортных данных заявителя, являющегося физическим лицом;
"03" – выявление недостоверных сведений в документах, представленных заявителем в целях получения лицензии;
"04" – прекращение или приостановление действия одного или нескольких документов, на основании которых была выдана лицензия;
"05" – нарушение при исполнении договора (контракта), на основании которого выдана лицензия, международных обязательств
государства-члена;
"06" – отзыв лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности, если такой вид деятельности связан с оборотом товара,
в отношении которого введено лицензирование;
"07" – выявление допущенных при выдаче лицензии нарушений, повлекших выдачу лицензии, которая при соблюдении установленного порядка не могла быть выдана;
"08" – несоблюдение владельцем лицензии установленных международными нормативными правовыми актами или нормативными правовыми актами государства-члена условий выдачи лицензии;
"09" – наличие судебного решения
11
если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IEPermissionDocKindCode) содержит значение "01011", реквизит "Статус лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:LicenseStatusDetails) должен быть заполнен
12
если реквизит "Статус лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:LicenseStatusDetails) заполнен, в его составе реквизиты "Дата" (csdo:EventDate) и "Код причины изменения статуса лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:ReasonLicenseStatusCode) должны быть заполнены
13

егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия мәртебесінің коды" (ctsdo:LicenseStatusCode) деректемесі толтырылса, оның "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (атрибут codeListId) атрибутының мәні "P.AT.03.TCLS.001" мәніне сәйкес болуға тиіс
7
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат телнұсқасының белгісі" (ctsdo:DuplicateIndicator) деректемесінің мәні "0" ("false", "жалған") мәніне тең болса және егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияның мәртебесі" (ctcdo:LicenseStatusDetails) деректемесі толтырылса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия мәртебесінің коды" (ctsdo:LicenseStatusCode) деректемесінің мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"02" – қолданысы тоқтатыла тұрылған;
"03" – қолданысы қайта басталған;
"04" – қолданысы тоқтатылған
8
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия мәртебесінің коды" (ctsdo:LicenseStatusCode) деректемесі толтырылса және лицензияның қолданысын тоқтата тұруға сәйкес келетін "02" мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия мәртебесін өзгерту себебінің коды" (ctsdo:ReasonLicenseStatusCode) деректемесінің мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"04" – олардың негізінде лицензия берілген бір немесе бірнеше құжаттардың қолданысын тоқтату немесе тоқтата тұру;
"10" – тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар мен рұқсаттарды беру қағидаларының 22-тармағын лицензия иесінің орындамауы (Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеу шаралары туралы хаттамаға қосымша (Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 7 қосымша))
9
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия мәртебесінің коды" (ctsdo:LicenseStatusCode) деректемесі толтырылса және лицензияның қолданысын қайта бастауға сәйкес келетін "03" мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия мәртебесін өзгерту себебінің коды" (ctsdo:ReasonLicenseStatusCode) деректемесінің мәні мына мәнге сәйкес келуге тиіс:
"00" – лицензияның қолданысын тоқтата тұруға алып келген себептерді жою
10
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия мәртебесінің коды" (ctsdo:LicenseStatusCode) деректемесі толтырылса және лицензияның қолданысын тоқтатуға сәйкес келетін "04" мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия мәртебесін өзгерту себебінің коды" (ctsdo:ReasonLicenseStatusCode) деректемесінің мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"01" – жазбаша нысанда немесе электрондық құжат нысанында ұсынылған өтініш иесінің өтініші;
"02" – заңды тұлға ретінде тіркелген өтініш иесінің құрылтай құжаттарына өзгерістер енгізу (ұйымдық-құқықтық нысанын, оның атауын не орналасқан жерін өзгерту) немесе жеке тұлға болып табылатын өтініш иесінің төлқұжат деректерін өзгерту;
"03" – өтініш иесі лицензия алу мақсатында ұсынған құжаттардағы анық емес мәліметтерді анықтау;
"04" – негізінде лицензия берілген бір немесе бірнеше құжаттардың қолданысын тоқтату немесе тоқтата тұру;
"05" – негізінде лицензия берілген шартты (келісімшартты) орындау кезінде мүше мемлекеттің халықаралық міндеттемелерін бұзу;
"06" – егер осындай қызмет түрі өзіне қатысты лицезиялау енгізілген тауардың айналымымен байланысты болса, лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға арналған лицензияны кері қайтарып алу;
"07" – белгіленген тәртіпті сақтау кезінде берілуі мүмкін болмаған лицензияны беру кезінде жол берілген бұзушылықтарды анықтау;
"08" – лицензия иесінің халықаралық нормативтік құқықтық актілерде немесе мүше мемлекеттің нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген лицензияны беру шарттарын сақтамауы;
"09" – сот шешімінің болуы
11
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo:IEPermissionDocKindCode) деректемесі "01011" мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияның мәртебесі" (ctcdo:LicenseStatusDetails) деректемесі толтырылуға тиіс
12
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияның мәртебесі" (ctcdo:LicenseStatusDetails) деректемесі толтырылса, оның құрамында "Күні" (csdo:EventDate) және "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия мәртебесін өзгерту себебінің коды" (ctsdo:ReasonLicenseStatusCode) деректемелері толтырылуға тиіс
13

если в сведениях о выданных лицензиях и (или) разрешениях, полученных Комиссией ранее из национальных баз данных с таким же значением реквизита "Номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:PermitLicenseDocIdDetails), реквизит "Статус лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:LicenseStatusDetails) содержит значение "01" или "03" и если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IEPermissionDocKindCode) содержит значение "01011", в составе сложного реквизита "Статус лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:LicenseStatusDetails) значение реквизита "Код статуса лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:LicenseStatusCode) должно соответствовать одному из следующих значений:
"02" – действие приостановлено;
"04" – действие прекращено
14

егер ұлттық дерекқорлардан Комиссия бұрын алған, берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерде "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың нөмірі" (ctcdo:PermitLicenseDocIdDetails) деректемесінің дәл осындай мәні бар "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияның мәртебесі" (ctcdo:LicenseStatusDetails) деректемесі "01" немесе "03" мәнін қамтыса және егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo:IEPermissionDocKindCode) деректемесі "01011" мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияның мәртебесі" (ctcdo:LicenseStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия мәртебесінің коды" (ctsdo:LicenseStatusCode) деректемесінің мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"02" – қолданысы тоқтатыла тұрған;
"04" – қолданысы тоқтатылған
14

если в сведениях о выданных лицензиях и (или) разрешениях , полученных Комиссией ранее из национальных баз данных с таким же значением реквизита "Номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:PermitLicenseDocIdDetails), реквизит "Статус лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:LicenseStatusDetails) содержит значение "02" и если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IEPermissionDocKindCode) содержит значение "01011",
в составе сложного реквизита "Статус лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:LicenseStatusDetails) значение реквизита "Код статуса лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:LicenseStatusCode) должно соответствовать одному из следующих значений:
"03" – действие возобновлено;
"04" – действие прекращено
15
если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IEPermissionDocKindCode) содержит значение "01011" и если реквизит "Код статуса лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:LicenseStatusCode) в составе сложного реквизита "Статус лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:LicenseStatusDetails) содержит значение "04", реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должен быть заполнен
16
если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IEPermissionDocKindCode) содержит значение "01011" и если реквизит "Код статуса лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:LicenseStatusCode) в составе сложного реквизита "Статус лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:LicenseStatusDetails) не содержит значение "04", реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполняется
17
если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IEPermissionDocKindCode) содержит значение "01017", реквизит "Статус лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:LicenseStatusDetails) не заполняется
18
в составе сложного реквизита "Заявитель"
(ctcdo:DeclarantDetails) не заполняются реквизиты "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Краткое наименование хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityBriefName), "Идентификатор хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityId), "Уникальный идентификационный таможенный номер" (csdo:UniqueCustomsNumberId), "Код причины постановки на учет" (csdo:TaxRegistrationReasonCode) и "Контактный реквизит"
(ccdo:CommunicationDetails)
19
в составе сложного реквизита "Заявитель"
(ctcdo:DeclarantDetails) должны быть заполнены реквизиты "Наименование хозяйствующего субъекта"
(csdo:BusinessEntityName) и "Идентификатор налогоплательщика" (csdo:TaxpayerId)
20
в составе сложного реквизита "Должностное лицо" (ctcdo:OfficerDetails) должны быть заполнены реквизиты "Фамилия" (csdo:LastName), "Имя" (csdo:FirstName) и "Наименование должности" (csdo:PositionName), а реквизит "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails) не заполняется
21
реквизит "Документ, подтверждающий полномочия лица на выполнение каких-либо действий" (ctcdo:PowerConfirmationDocDetails) в составе сложного реквизита "Сведения об уполномоченном лице заявителя" (ctcdo:IEAuthorizedPersonDetails) не заполняется
22
если реквизит "Реквизиты бланка документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:IEDocFormDetails) заполнен, и в его составе не заполнен реквизит "Признак дубликата документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:DuplicateIndicator), значения реквизитов "Серия бланка документа" (csdo:FormSeriesId) и "Номер бланка документа" (csdo:FormNumberId) должны соответствовать значениям реквизитов "Серия бланка документа" (csdo:FormSeriesId) и "Номер бланка документа" (csdo:FormNumberId) сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях, полученных Комиссией ранее из национальных баз данных с таким же значением реквизита "Номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:PermitLicenseDocIdDetails)
23
если реквизит "Реквизиты бланка документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:IEDocFormDetails) заполнен и в его составе заполнен реквизит "Признак дубликата документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:DuplicateIndicator), комбинация значений реквизитов "Серия бланка документа" (csdo:FormSeriesId) и "Номер бланка документа" (csdo:FormNumberId) не должна соответствовать комбинации значений реквизитов "Серия бланка документа" (csdo:FormSeriesId) и "Номер бланка документа" (csdo:FormNumberId) сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях, полученных Комиссией ранее из национальных баз данных с таким же значением реквизита "Номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:PermitLicenseDocIdDetails)
24
если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:IEPermissionDocKindCode) содержит значение "01017" и реквизит "Признак дубликата документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:DuplicateIndicator) содержит значение "false", соответствующее тому, что документ не является дубликатом, реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должен быть заполнен
25
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должен быть заполнен
26
если реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) заполнен, значение реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должно быть больше, чем значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime)
27
в составе реквизита "Заголовок электронного документа (сведений)" (ccdo:EDocHeader) значение реквизита "Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:EDocDateTime) должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
28
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) значение реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
29
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
30
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) значение реквизита "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ,
где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд,
Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 30 октября 2018 г. № 179
Регламент
информационного взаимодействия между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами" в части, касающейся лицензий и разрешений
I. Общие положения

егер ұлттық дерекқорлардан Комиссия бұрын алған, берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерде "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың нөмірі" (ctcdo:PermitLicenseDocIdDetails) деректемесінің дәл осындай мәні бар "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияның мәртебесі" (ctcdo:LicenseStatusDetails) деректемесі "02" мәнін қамтыса және егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo:IEPermissionDocKindCode) деректемесі "01011" мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияның мәртебесі" (ctcdo:LicenseStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия мәртебесінің коды" (ctsdo:LicenseStatusCode) деректемесінің мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"03" – қолданысы қайта басталған;
"04" – қолданысы тоқтатылған
15
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo:IEPermissionDocKindCode) деректемесі "01011" мәнін қамтыса және егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияның мәртебесі" (ctcdo:LicenseStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия мәртебесінің коды" (ctsdo:LicenseStatusCode) деректемесі "04" мәнін қамтыса, "Түпкілікті күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс
16
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo:IEPermissionDocKindCode) деректемесі "01011" мәнін қамтыса және егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияның мәртебесі" (ctcdo:LicenseStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия мәртебесінің коды" (ctsdo:LicenseStatusCode) деректемесі "04" мәнін қамтымаса, "Түпкілікті күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
17
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo:IEPermissionDocKindCode) деректемесі "01017"мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияның мәртебесі" (ctcdo:LicenseStatusDetails) деректемесі толтырылмайды
18
"Өтініш иесі" (ctcdo:DeclarantDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы" (csdo:BusinessEntityBriefName), "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші" (csdo:BusinessEntityId), "Бірегей және сәйкестендіруші кедендік нөмірі" (csdo:UniqueCustomsNumberId), "Есепке қою себебінің коды" (csdo:TaxRegistrationReasonCode) және "Байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемелері толтырылмайды
19
"Өтініш иесі" (ctcdo:DeclarantDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы" (csdo:BusinessEntityName) және "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші " (csdo:TaxpayerId) деректемелері толтырылуға тиіс
20
"Лауазымды адам" (ctcdo:OfficerDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Тегі" (csdo:LastName), "Аты" (csdo:FirstName) және "Лауазымының атауы" (csdo:PositionName) деректемелері толтырылуға тиіс, ал "Байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемесі толтырылмайды
21
"Өтініш иесінің уәкілетті адамы туралы мәліметтер" (ctcdo:IEAuthorizedPersonDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Адамның қандай да бір әрекетті орындауға өкілеттігін растайтын құжат" (ctcdo:PowerConfirmationDocDetails) деректемесі толтырылмайды
22
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат бланкісінің деректемелері " (ctcdo:IEDocFormDetails) деректемесі толтырылса және оның құрамында "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат телнұсқасының белгісі" (ctsdo:DuplicateIndicator) деректемесі толтырылмаса, "Құжат бланкісінің сериясы" (csdo:FormSeriesId) және "Құжат бланкісінің нөмірі" (csdo:FormNumberId) деректемелерінің мәндері Комиссия бұрын ұлттық дерекқорлардан алған, берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтердің "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың нөмірі" (ctcdo:PermitLicenseDocIdDetails) деректемесінің дәл осындай мәні бар "Құжат бланкісінің сериясы" (csdo:FormSeriesId) және "Құжат бланкісінің нөмірі" (csdo:FormNumberId) деректемелерінің мәндеріне сәйкес келуге тиіс
23
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат бланкісінің деректемелері " (ctcdo:IEDocFormDetails) деректемесі толтырылса және оның құрамында "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат телнұсқасының белгісі" (ctsdo:DuplicateIndicator) деректемесі толтырылса, "Құжат бланкісінің сериясы" (csdo:FormSeriesId) және "Құжат бланкісінің нөмірі" (csdo:FormNumberId) деректемелері мәндерінің комбинациясы Комиссия бұрын ұлттық дерекқорлардан алған, берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтердің "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың нөмірі" (ctcdo:PermitLicenseDocIdDetails) деректемесінің дәл осындай мәні бар "Құжат бланкісінің сериясы" (csdo:FormSeriesId) және "Құжат бланкісінің нөмірі" (csdo:FormNumberId) деректемелері мәндерінің комбинациясына сәйкес келмеуге тиіс
24
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo:IEPermissionDocKindCode) деректемесі "01017" мәнін қамтыса және құжат телнұсқа болып табылмайтынына сәйкес келетін "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат телнұсқасының белгісі" (ctsdo:DuplicateIndicator) деректемесі "false" мәнін қамтыса, "Түпкілікті күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс
25
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс
26
егер "Түпкілікті күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылса, "Түпкілікті күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәні "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен артық болуға тиіс
27
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы" (ccdo:EDocHeader) деректемесінің құрамындағы "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні және уақыты (csdo:EDocDateTime) деректемесінің мәні: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа сәйкес уақытты белгілеу форматын білдіретін белгіленген символ (UTC)
28
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Түпкілікті күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәні: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа сәйкес уақытты белгілеу форматын білдіретін белгіленген символ (UTC)
29
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа сәйкес уақытты белгілеу форматын білдіретін белгіленген символ (UTC)
30
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Жаңарту күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесінің мәні: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа сәйкес уақытты белгілеу форматын білдіретін белгіленген символ (UTC)
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 30 қазандағы
№ 179 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты бөлігінде сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті
І. Жалпы ережелер

3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса", "транзакция общего процесса" и "состояние информационного объекта общего процесса" используются в настоящем Регламенте в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами" в части, касающейся лицензий и разрешений, утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 октября 2018 г. № 179 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Координатор
представляет сведения
о лицензиях и разрешениях, содержащиеся в национальных базах данных
Комиссия (P.ACT.001)
Потребитель сведений
запрашивает сведения
о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных
таможенный орган государства-члена (P.AT.03.ACT.002)

3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындау тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелер компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін ұғымдар пайдаланылады, олар мыналарды білдіреді:
"авторлық беру" – жалпы процеске белгілі бір қатысушыға белгілі бір іс-қимылды орындауға құқық беру;
"электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемесі" – электрондық құжаттың (мәліметтердің) белгілі бір контексте ажырағысыз болып саналатын деректер бірлігі.
"Бастамашы", "бастама операция", "қабылдау операциясы", "респондент", "жалпы процесс хабары" және "жалпы процесс транзакциясы" ұғымдары осы Регламентте Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мағыналарда пайдаланылады.Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 30 қазандағы № 179 шешімімен бекітілген Лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты бөлігінде "Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мағыналарда қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер 1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдер тізбесі 1-кестеде берілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдер тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Үйлестіруші
ұлттық дерекқорларда қамтылған, лицензиялар және рұқсаттар туралы мәліметтерді ұсынады
Комиссия (P.ACT.001)
Мәліметтерді тұтынушы
ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерге сұрау салады
мүше мемлекеттің кеден органы (P.AT.03.ACT.002)

2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между таможенными органами государств – членов Союза (далее – государство-член) и Комиссией в соответствии с процедурами общего процесса при представлении сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в таможенный орган государства-члена.
Структура информационного взаимодействия между таможенными органами государств-членов и Комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между таможенными органами государств-членов и Комиссией
8. Информационное взаимодействие между таможенными органами государств-членов и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.

2. Ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекет) кеден органдары мен Комиссия арасында жалпы процесс рәсімдеріне сәйкес берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді кеден органына ұсыну кезінде жүзеге асырылады.
Мүше мемлекеттердің кеден органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің кеден органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
8. Мүше мемлекеттердің кеден органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процесс құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін үйлестіру мақсатында хабарлар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялар мен осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакциялары арасындағы өзара байланыс айқындалған.

10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами" в части, касающейся лицензий и разрешений, утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 октября 2018 г. № 179 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

10. Жалпы процесс транзакциясын орындау кезінде бастамашы өзі жүзеге асыратын операция (бастама операция) шеңберінде респондентке сұрау салу-хабарын жібереді, оған жауап ретінде респондент өзі жүзеге асыратын операция (қабылдаушы операция) шеңберінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына қарай жауап-хабар жіберуі мүмкін немесе жібермеуі мүмкін. Хабардың құрамындағы деректер құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 30 қазандағы № 179 шешімімен бекітілген "Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты бөлігінде сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при представлении сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в таможенный орган государства-члена
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в таможенный орган государства-члена представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в таможенный орган государства-члена
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при представлении сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях в таможенный орган государства-члена
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

11. Жалпы процесс транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттің кеден органына ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттің кеден органына ұсыну кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте берілген. Әрбір жалпы процесс рәсімі үшін жалпы процестің операциялары, ақпараттық объектілерінің аралық және нәтижелік жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс 2-кестеде берілген.
2-сурет. Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттің кеден органына ұсыну кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттің кеден органына ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс объектісінің нәтижелік жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Получение информации о дате и времени обновления сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях (P.AT.03.PRC.003)
1.1
Запрос информации о дате и времени обновления национальных баз данных (P.AT.03.OPR.007).
Прием и обработка информации о дате и времени обновления национальных баз данных (P.AT.03.OPR.009)
национальная база данных (P.AT.03.BEN.001): дата и время обновления запрошены
обработка и представление информации о дате и времени обновления национальных баз данных (P.AT.03.OPR.008)
национальная база данных (P.AT.03.BEN.001): дата и время обновления представлены
получение информации о дате и времени обновления национальных баз данных (P.AT.03.TRN.003)
2
Получение сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях (P.AT.03.PRC.004)
2.1
Запрос сведений из национальных баз данных (P.AT.03.OPR.010).
Прием и обработка сведений из национальных баз данных (P.AT.03.OPR.012)
национальная база данных (P.AT.03.BEN.001): сведения запрошены
обработка и представление сведений из национальных баз данных (P.AT.03.OPR.011)
национальная база данных (P.AT.03.BEN.001): сведения отсутствуют.
Национальная база данных (P.AT.03.BEN.001): сведения представлены
получение сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях (P.AT.03.TRN.004)
3
Получение измененных сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях (P.AT.03.PRC.005)
3.1
Запрос измененных сведений из национальных баз данных (P.AT.03.OPR.013).
Прием и обработка измененных сведений из национальных баз данных (P.AT.03.OPR.015)
национальная база данных (P.AT.03.BEN.001): измененные сведения запрошены
обработка и представление измененных сведений из национальных баз данных (P.AT.03.OPR.014)
национальная база данных (P.AT.03.BEN.001): измененные сведения отсутствуют.
Национальная база данных (P.AT.03.BEN.001): измененные сведения представлены
получение измененных сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях (P.AT.03.TRN.005)
VI. Описание сообщений общего процесса
13. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 3. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру
в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 3.
Таблица 3
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.AT.03.MSG.004
запрос информации
о состоянии национальных баз данных

Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.AT.03.PRC.003)
1.1
Ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу (P.AT.03.OPR.007). Ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.AT.03.OPR.009)
ұлттық дерекқор (P.AT.03.BEN.001): жаңарту күні мен уақыты сұратылды
ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну (P.AT.03.OPR.008)
ұлттық дерекқор (P.AT.03.BEN.001): жаңарту күні мен уақыты ұсынылды
ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.AT.03.TRN.003)
2
Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер алу (P.AT.03.PRC.004)
2.1
Ұлттық дерекқорлардан мәліметтерге сұрау салу (P.AT.03.OPR.010). Ұлттық дерекқорлардан мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.AT.03.OPR.012)
ұлттық дерекқор (P.AT.03.BEN.001): мәліметтер сұратылды
ұлттық дерекқорлардағы мәліметтерді өңдеу және ұсыну (P.AT.03.OPR.011)
ұлттық дерекқор (P.AT.03.BEN.001): мәліметтер жоқ. Ұлттық дерекқор (P.AT.03.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер алу (P.AT.03.TRN.004)
3
Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтерді алу (P.AT.03.PRC.005)
3.1
Ұлттық дерекқорлардан өзгертілген мәліметтерге сұрау салу (P.AT.03.OPR.013). Ұлттық дерекқорлардан өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.AT.03.OPR.015)
ұлттық дерекқор (P.AT.03.BEN.001): өзгертілген мәліметтер сұратылды
Ұлттық дерекқорлардан өзгертілген мәліметтерді өңдеу және ұсыну (P.AT.03.OPR.014)
ұлттық дерекқор (P.AT.03.BEN.001): өзгертілген мәліметтер жоқ. Ұлттық дерекқор (P.AT.03.BEN.001): өзгертілген мәліметтер ұсынылды
берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтерді алу (P.AT.03.TRN.005)
VI. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
13. Жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 3-кестеде берілген. Хабардың құрамындағы деректер құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 3-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
3-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.AT.03.MSG.004
ұлттық дерекқорлардың жай-күйі туралы ақпаратқа сұрау салу

запрос сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных (R.CT.AT.03.002)
P.AT.03.MSG.005
информация о состоянии национальных баз данных
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.AT.03.MSG.006
запрос сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных
запрос сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных (R.CT.AT.03.002)
P.AT.03.MSG.007
сведения о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных
сведения о лицензии или разрешении (R.CT.AT.03.001)
P.AT.03.MSG.008
уведомление об отсутствии запрашиваемых сведений
в национальных базах данных
уведомление о результате обработки (R.006)
P.AT.03.MSG.009
запрос измененных сведений
о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных
запрос сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных (R.CT.AT.03.002)
P.AT.03.MSG.010
измененные сведения
о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данныx

ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерге сұрау салу (R.CT.AT.03.002)
P.AT.03.MSG.005
ұлттық дерекқорлардың жай-күйі туралы ақпарат
жалпы процесті жандандырудың жай-күйі (R.007)
P.AT.03.MSG.006
ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерге сұрау салу
ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерге сұрау салу (R.CT.AT.03.002)
P.AT.03.MSG.007
ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер
лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтер (R.CT.AT.03.001)
P.AT.03.MSG.008
ұлттық дерекқорларда сұрау салынған мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.AT.03.MSG.009
ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтерге сұрау салу
ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерге сұрау салу (R.CT.AT.03.002)
P.AT.03.MSG.010
ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтер

сведения о лицензии или разрешении (R.CT.AT.03.001)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления национальных баз данных" (P.AT.03.TRN.003)
14. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления национальных баз данных" (P.AT.03.TRN.003) выполняется для передачи респондентом инициатору соответствующих сведений по запросу. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 3. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 4.
Рис. 3. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение информации о дате
и времени обновления национальных баз данных" (P.AT.03.TRN.003)
Таблица 4
Описание транзакции общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления национальных баз данных" (P.AT.03.TRN.003)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AT.03.TRN.003
2
Наименование транзакции общего процесса
получение информации о дате и времени обновления национальных баз данных
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос информации о дате и времени обновления национальных баз данных
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка запроса информации о дате и времени обновления национальных баз данных
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
национальная база данных (P.AT.03.BEN.001): дата и время обновления представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
15 мин
время ожидания ответа
20 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос информации о состоянии национальных баз данных (P.AT.03.MSG.004)
ответное сообщение
информация о состоянии национальных баз данных (P.AT.03.MSG.005)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
нет

лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтер (R.CT.AT.03.001)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.AT.03.TRN.001) жалпы процесс транзакциясы
14. "Ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" жалпы процесс транзакциясы (P.AT.03.TRN.001) бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді сұрау салу бойынша ұсынуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 3-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 4-кестеде келтірілген.
3-сурет. "Ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.AT.03.TRN.003) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
4-кесте
"Ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.AT.03.TRN.003) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.AT.03.TRN.003
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастама операция
ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдау операциясы
ұлттық дерекқорларды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
ұлттық дерекқор (P.AT.03.BEN.001): жаңарту күні мен уақыты ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алуды растау үшін уақыт
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
15 мин
жауапты күту уақыты
20 мин
авторлық беру белгісі
иә
қайталаулар саны
1
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастама хабар
ұлттық дерекқорлардың жай-күйі туралы ақпаратқа сұрау салу (P.AT.03.MSG.004)
жауап хабар
ұлттық дерекқорлардың жай-күйі туралы ақпарат (P.AT.03.MSG.005)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
жоқ

2. Транзакция общего процесса "Получение сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.TRN.004)
15. Транзакция общего процесса "Получение сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.TRN.004) выполняется для передачи респондентом инициатору соответствующих сведений по запросу. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 4. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 5.

2. "Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер алу" (P.AT.03.TRN.004) жалпы процесс транзакциясы
15. "Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер алу" (P.AT.03.TRN.004) жалпы процесс транзакциясы респонденттің бастамашыға тиісті мәліметтерді сұрау салу бойынша беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 4-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 5-кестеде келтірілген.

Рис. 4. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.TRN.004)
Таблица 5
Описание транзакции общего процесса "Получение сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.TRN.004)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AT.03.TRN.004
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений из национальных баз данных
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление сведений из национальных баз данных
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
национальная база данных (P.AT.03.BEN.001): сведения отсутствуют
национальная база данных (P.AT.03.BEN.001): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
15 мин
время ожидания ответа
20 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных (P.AT.03.MSG.006)
ответное сообщение
уведомление об отсутствии запрашиваемых сведений в национальных базах данных (P.AT.03.MSG.008)
сведения о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных (P.AT.03.MSG.007)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
нет
3. Транзакция общего процесса "Получение измененных сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.TRN.005)

4-сурет. "Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер алу" (P.AT.03.TRN.004) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
5-кесте
"Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер алу" (P.AT.03.TRN.004) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.AT.03.TRN.004
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастама операция
ұлттық дерекқорлардан мәліметтерге сұрау салу
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдау операциясы
ұлттық дерекқорлардағы мәліметтерді өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
ұлттық дерекқор (P.AT.03.BEN.001): мәліметтер жоқ
ұлттық дерекқор (P.AT.03.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алуды растау үшін уақыт
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
15 мин
жауапты күту уақыты
20 мин
авторлық беру белгісі
иә
қайталаулар саны
1
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастама хабар
ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерге сұрау салу (P.AT.03.MSG.006)
жауап хабар
ұлттық дерекқорларда сұрау салынған мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама (P.AT.03.MSG.008)
ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтер (P.AT.03.MSG.007)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
жоқ
3."Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтерді алу" (P.AT.03.TRN.005) жалпы процесс транзакциясы

16. Транзакция общего процесса "Получение измененных сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.TRN.005) выполняется для передачи респондентом инициатору соответствующих сведений по запросу. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 5. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 6.
Рис. 5. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение измененных сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.TRN.005)
Таблица 6
Описание транзакции общего процесса "Получение измененных сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях" (P.AT.03.TRN.005)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AT.03.TRN.005
2
Наименование транзакции общего процесса
получение измененных сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос измененных сведений из национальных баз данных
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление измененных сведений из национальных баз данных
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
национальная база данных (P.AT.03.BEN.001): измененные сведения отсутствуют
национальная база данных (P.AT.03.BEN.001): измененные сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
15 мин
время ожидания ответа
20 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос измененных сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных (P.AT.03.MSG.009)
ответное сообщение
уведомление об отсутствии запрашиваемых сведений в национальных базах данных (P.AT.03.MSG.008)
измененные сведения о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данныx (P.AT.03.MSG.010)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
нет
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
17. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 7.

16. "Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтерді алу" (P.AT.03.TRN.005) жалпы процесс транзакциясы респонденттің бастамашыға тиісті мәліметтерді сұрау салу бойынша беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 5-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 6-кестеде келтірілген.
5-сурет. "Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтерді алу" (P.AT.03.TRN.005) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
6-кесте
"Берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтерді алу" (P.AT.03.TRN.005) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.AT.03.TRN.005
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтерді алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастама операция
ұлттық дерекқорлардан өзгертілген мәліметтерге сұрау салу
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдау операциясы
Ұлттық дерекқорлардан өзгертілген мәліметтерді өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
ұлттық дерекқор (P.AT.03.BEN.001): өзгертілген мәліметтер жоқ
ұлттық дерекқор (P.AT.03.BEN.001): өзгертілген мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алуды растау үшін уақыт
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
15 мин
жауапты күту уақыты
20 мин
авторлық беру белгісі
иә
қайталаулар саны
1
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастама хабар
ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтерге сұрау салу (P.AT.03.MSG.009)
жауап хабар
ұлттық дерекқорларда сұрау салынған мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама (P.AT.03.MSG.008)
ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтер (P.AT.03.MSG.010)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
жоқ
VIII. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі
17. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде штаттан тыс жағдайлар орын алуы ықтимал, мұнда деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізілмейді. Штаттан тыс жағдайлар техникалық іркіліс кезінде, күту уақыты өткен кезде және өзге де жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушының штаттан тыс жағдайлардың туындау себептері туралы түсіндірмелер және оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің қолдау қызметіне тиісті сұрату жіберу мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайларды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 7-кестеде берілген.

18. Таможенный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, таможенный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, таможенный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли.
Таблица 7
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий
при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

18. Мүше мемлекеттің кеден органы қателік туралы хабар алынған хабарламаны Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің ІХ бөлімінде көрсетілген талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексеру жүргізеді. Көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталса, мүше мемлекеттің кеден органы анықталған қателерді жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Егер сәйкессіздік анықталмаса, мүше мемлекеттің кеден органы осы штаттан тыс жағдай сипатталған хабарламаны сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне жібереді.
7-кесте
Штаттан тыс жағдайлардағы әрекеттер
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туындаған кезде әрекет етудің сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процестің екіжақты транзакциясы бастамашысы келісілген қайталау саны өткен соң жауап хабарламаны алған жоқ
көліктік жүйеде техникалық ақаулар немесе бағдарламалық қамтымның жүйелік қатесі
хабарлама қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сұрау салуды жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарламаны алды
анықтамалықтар және сыныптауыштар үйлестірілмеген немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемасы жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы пайдаланылатын анықтамалықтарды және сыныптауыштарды үйлестіруі немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемасын жаңартуы керек. Егер анықтамалықтар және сыныптауыштар үйлестірілсе, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемасын жаңартылса, қабылдаушы қатысушының сүйемелдеу қызметіне сұрау салу жіберу керек
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

19. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Запрос сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных" (R.CT.AT.03.002), передаваемых в сообщении "Запрос информации о состоянии национальных баз данных" (P.AT.03.MSG.004), приведены в таблице 8.
Таблица 8
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Запрос сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных" (R.CT.AT.03.002), передаваемых в сообщении "Запрос информации о состоянии национальных баз данных" (P.AT.03.MSG.004)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime)
не заполняется
2
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен
в составе любых реквизитов, атрибут "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) этого реквизита должен содержать кодовое обозначение классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
3
если реквизит "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) заполнен, в его составе реквизит "Идентификатор уполномоченного органа государства-члена" (csdo:AuthorityId) должен быть заполнен
4
если реквизит "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) заполнен, в его составе реквизиты "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Наименование уполномоченного органа государства-члена" (csdo:AuthorityName) и "Краткое наименование уполномоченного органа государства-члена" (csdo:AuthorityBriefName) не заполняются
5
если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) заполнен, его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
"01011", что соответствует кодовому обозначению лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров;
"01017", что соответствует кодовому обозначению разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
6
если реквизит "Номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id‌Details) заполнен, реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) должен быть заполнен
7
если реквизит "Номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id‌Details) заполнен, а реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01011", реквизиты "Код раздела единого перечня товаров" (ctsdo:‌Section‌List‌Goods‌Code) и "Код дополнительной классификации товаров, включенных в раздел единого перечня товаров" (ctsdo:‌Additional‌Commodity‌Classification‌Section‌List‌Goods‌Code) в составе сложного реквизита "Номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id‌Details) должны быть заполнены
8

19. "Ұлттық дерекқорлардың жай-күйі туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.AT.03.MSG.004) хабарында берілетін электрондық құжаттардың (мәліметтердің) "Ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерге сұрау салу" (R.CT.AT.03.002) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 8-кестеде келтірілген.
8-кесте
"Ұлттық дерекқорлардың жай-күйі туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.AT.03.MSG.004) хабарында берілетін "Ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерге сұрау салу" (R.CT.AT.03.002) электрондық құжаттарының (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымы
1
"Жаңарту күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі толтырылмайды
2
егер кез келген деректемелер құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, осы деректеменің "Сыныптауыштың сәйкестендіргіші" (атрибут codeListId) атрибуты Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс қамтуға тиіс
3
егер "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) деректемесі толтырылса, оның құрамында "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші" (csdo:AuthorityId) деректемесі толтырылуға тиіс
4
егер "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) деректемесі толтырылса, оның құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы" (csdo:AuthorityName) және "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының қысқаша атауы" (csdo:AuthorityBriefName) деректемелері толтырылмайды
5
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"01011", бұл жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияның кодтық белгіленіміне сәйкес келеді;
"01017", бұл жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған рұқсаттың кодтық белгіленіміне сәйкес келеді
6
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың нөмірі" (ctcdo: Permit License Doc Id Details) деректемесі толтырылса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі толтырылуға тиіс
7
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың нөмірі" (ctcdo: Permit License Doc Id Details) деректемесі толтырылса, ал "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01011" мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың нөмірі" (ctcdo: Permit License Doc Id Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тауарлардың бірыңғай тізбесі бөлімінің коды" (ctsdo: Section List Goods Code) және "Тауарлардың бірыңғай тізбесі бөліміне енгізілген тауарлардың қосымша сыныптауышының коды" (ctsdo: Additional Commodity Classification Section List Goods Code) деректемелері толтырылуға тиіс
8

если реквизит "Номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id‌Details) заполнен, а реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01011", реквизит "Код раздела единого перечня товаров" (ctsdo:‌Section‌List‌Goods‌Code) в составе сложного реквизита "Номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id‌Details) должен содержать кодовое обозначение, соответствующее первому и второму знаку лицензии в соответствии с Порядком формирования первых трех знаков номера лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров, утвержденным Решением Коллегии Комиссии от 19 апреля 2016г. № 34
9

егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың нөмірі" (ctcdo: Permit License Doc Id Details) деректемесі толтырылса, ал "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01011" мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың нөмірі" (ctcdo: Permit License Doc Id Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тауарлардың бірыңғай тізбесі бөлімінің коды" (ctsdo: Section List Goods Code) деректемесі Комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 сәуірдегі № 34 шешімімен бекітілген Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия нөмірінің бірінші үш белгісін қалыптастыру тәртібіне сәйкес лицензияның бірінші және екінші белгісіне сәйкес келетін кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
9

если реквизит "Номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id‌Details) заполнен, а реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01011", реквизит "Порядковый номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id) в составе сложного реквизита "Номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id‌Details) должен содержать значение, состоящее из 6 знаков
10
если реквизит "Номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id‌Details) заполнен, а реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01017", реквизиты "Код раздела единого перечня товаров" (ctsdo:‌Section‌List‌Goods‌Code) и "Код дополнительной классификации товаров, включенных в раздел единого перечня товаров" (ctsdo:‌Additional‌Commodity‌Classification‌Section‌List‌Goods‌Code) в составе сложного реквизита "Номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id‌Details) не заполняются
11

егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың нөмірі" (ctcdo: Permit License Doc Id Details) деректемесі толтырылса, ал "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01011" мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың нөмірі" (ctcdo: Permit License Doc Id Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың реттік нөмірі" (ctsdo: Permit License Doc Id) деректемесі 6 белгіден тұратын мәнді қамтуға тиіс
10
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың нөмірі" (ctcdo: Permit License Doc Id Details) деректемесі толтырылса, ал "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01017" мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың нөмірі" (ctcdo: Permit License Doc Id Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тауарлардың бірыңғай тізбесі бөлімінің коды" (ctsdo: Section List Goods Code) және "Тауарлардың бірыңғай тізбесі бөліміне енгізілген тауарлардың қосымша сыныптауышының коды" (ctsdo: Additional Commodity Classification Section List Goods Code) деректемелері толтырылмайды
11

если реквизит "Номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id‌Details) заполнен, а реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01017", реквизит "Порядковый номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id) в составе сложного реквизита "Номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id‌Details) должен содержать значение, состоящее из 5 знаков
12
если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01017", реквизит "Код типа лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IELicense‌Kind‌Code) не заполняется
13
если реквизит "Код типа лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IELicense‌Kind‌Code) заполнен, его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
"01" – генеральная;
"02" – разовая;
"03" – исключительная
14
в составе реквизита "Заголовок электронного документа (сведений)" (ccdo:EDocHeader) значение реквизита "Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:EDocDateTime) должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ,
где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд,
Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)

егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың нөмірі" (ctcdo: Permit License Doc Id Details) деректемесі толтырылса, ал "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01017" мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың нөмірі" (ctcdo: Permit License Doc Id Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың реттік нөмірі" (ctsdo: Permit License Doc Id) деректемесі 5 белгіден тұратын мәнді қамтуға тиіс
12
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01017" мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия типінің коды" (ctsdo: IELicense Kind Code) деректемесі толтырылмайды
13
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия типінің коды" (ctsdo: IELicense Kind Code) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"01" – бас;
"02" – біржолғы;
"03" – ерекше
14
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы" (ccdo:EDocHeader) деректемесінің құрамындағы "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні және уақыты (csdo:EDocDateTime) деректемесінің мәні: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа сәйкес уақытты белгілеу форматын білдіретін белгіленген символ (UTC)

20. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Запрос сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных" (R.CT.AT.03.002), передаваемых в сообщении "Запрос сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных" (P.AT.03.MSG.006), приведены в таблице 9.
Таблица 9
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Запрос сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных" (R.CT.AT.03.002), передаваемых в сообщении "Запрос сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных" (P.AT.03.MSG.006)
Код требования
Формулировка требования
1
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен
в составе любых реквизитов, атрибут "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) этого реквизита должен содержать кодовое обозначение классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
2
если сложный реквизит "Уполномоченный орган государства-члена"
(ccdo:UnifiedAuthorityDetails) заполнен, реквизит "Идентификатор уполномоченного органа государства-члена" (csdo:AuthorityId) в его составе должен быть заполнен
3
если сложный реквизит "Уполномоченный орган государства-члена"
(ccdo:UnifiedAuthorityDetails) заполнен, реквизиты "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Наименование уполномоченного органа государства-члена" (csdo:AuthorityName) и "Краткое наименование уполномоченного органа государства-члена" (csdo:AuthorityBriefName)
в его составе не заполняются
4
если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) заполнен, его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
"01011", что соответствует кодовому обозначению лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров;
"01017", что соответствует кодовому обозначению разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
5
если реквизит "Номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id‌Details) заполнен, реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) должен быть заполнен
6
если реквизит "Номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id‌Details) заполнен, а реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01011", реквизиты "Код раздела единого перечня товаров" (ctsdo:‌Section‌List‌Goods‌Code) и "Код дополнительной классификации товаров, включенных в раздел единого перечня товаров" (ctsdo:‌Additional‌Commodity‌Classification‌Section‌List‌Goods‌Code) в составе сложного реквизита "Номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id‌Details) должны быть заполнены
7

20. "Ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.AT.03.MSG.006) хабарында берілетін электрондық құжаттардың (мәліметтердің) "Ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерге сұрау салу" (R.CT.AT.03.002) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 9-кестеде келтірілген.
9-кесте
"Ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.AT.03.MSG.006) хабарында берілетін электрондық құжаттардың (мәліметтердің) "Ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерге сұрау салу" (R.CT.AT.03.002) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымы
1
егер кез келген деректемелер құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, "Сыныптауыштың сәйкестендіргіші" (атрибут codeListId) атрибут осы деректеменің Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
2
егер "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) күрделі деректемесі толтырылса, оның құрамында "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші" (csdo:AuthorityId) деректемесі толтырылуға тиіс
3
егер "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) күрделі деректемесі толтырылса, оның құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы" (csdo:AuthorityName) және "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының қысқаша атауы" (csdo:AuthorityBriefName) деректемелері толтырылмайды
4
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"01011", бұл жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияның кодтық белгіленіміне сәйкес келеді;
"01017", бұл жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған рұқсаттың кодтық белгіленіміне сәйкес келеді
5
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың нөмірі" (ctcdo: Permit License Doc Id Details) деректемесі толтырылса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі толтырылуға тиіс
6
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың нөмірі" (ctcdo: Permit License Doc Id Details) деректемесі толтырылса, ал "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01011" мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың нөмірі" (ctcdo: Permit License Doc Id Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тауарлардың бірыңғай тізбесі бөлімінің коды" (ctsdo: Section List Goods Code) және "Тауарлардың бірыңғай тізбесі бөліміне енгізілген тауарлардың қосымша сыныптауышының коды" (ctsdo: Additional Commodity Classification Section List Goods Code) деректемелері толтырылуға тиіс
7

21. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Запрос сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных" (R.CT.AT.03.002), передаваемых в сообщении "Запрос измененных сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных" (P.AT.03.MSG.009), приведены в таблице 10.
Таблица 10
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Запрос сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных" (R.CT.AT.03.002), передаваемых в сообщении "Запрос измененных сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных" (P.AT.03.MSG.009)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:‌Update‌Date‌Time) должен быть заполнен
2
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, атрибут "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) этого реквизита должен содержать кодовое обозначение классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
3
если сложный реквизит "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) заполнен, в его составе реквизит "Идентификатор уполномоченного органа государства-члена" (csdo:AuthorityId) должен быть заполнен
4
если сложный реквизит "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) заполнен, в его составе реквизиты "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Наименование уполномоченного органа государства-члена" (csdo:AuthorityName) и "Краткое наименование уполномоченного органа государства-члена" (csdo:AuthorityBriefName) не заполняются
5
если реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) заполнен, его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
"01011", что соответствует кодовому обозначению лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров;
"01017", что соответствует кодовому обозначению разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
6
если реквизит "Номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id‌Details) заполнен, реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) должен быть заполнен
7
если реквизит "Номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id‌Details) заполнен, а реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01011", реквизиты "Код раздела единого перечня товаров" (ctsdo:‌Section‌List‌Goods‌Code) и "Код дополнительной классификации товаров, включенных в раздел единого перечня товаров" (ctsdo:‌Additional‌Commodity‌Classification‌Section‌List‌Goods‌Code) в составе сложного реквизита "Номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id‌Details) должны быть заполнены
8

21. "Ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтерге сұрау салу" (P.AT.03.MSG.009) хабарында берілетін электрондық құжаттардың (мәліметтердің) "Ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерге сұрау салу" (R.CT.AT.03.002) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 10-кестеде келтірілген.
10-кесте
"Ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы өзгертілген мәліметтерге сұрау салу" (P.AT.03.MSG.009) хабарында берілетін электрондық құжаттардың (мәліметтердің) "Ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерге сұрау салу" (R.CT.AT.03.002) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымы
1
"Жаңарту күні мен уақыты" (csdo: Update Date Time) деректемесі толтырылуға тиіс
2
егер "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, осы деректеменің "Сыныптауыштың сәйкестендіргіші" (атрибут codeListId) атрибуты Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
3
егер "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) күрделі деректемесі толтырылса, оның құрамында "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші" (csdo:AuthorityId) деректемесі толтырылуға тиіс
4
егер "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) күрделі деректемесі толтырылса, оның құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы" (csdo:AuthorityName) және "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының қысқаша атауы" (csdo:AuthorityBriefName) деректемелері толтырылмайды
5
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"01011", бұл жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияның кодтық белгіленіміне сәйкес келеді;
"01017", бұл жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған рұқсаттың кодтық белгіленіміне сәйкес келеді
6
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың нөмірі" (ctcdo: Permit License Doc Id Details) деректемесі толтырылса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі толтырылуға тиіс
7
егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың нөмірі" (ctcdo: Permit License Doc Id Details) деректемесі толтырылса, ал "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01011" мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың нөмірі" (ctcdo: Permit License Doc Id Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тауарлардың бірыңғай тізбесі бөлімінің коды" (ctsdo: Section List Goods Code) және "Тауарлардың бірыңғай тізбесі бөліміне енгізілген тауарлардың қосымша сыныптауышының коды" (ctsdo: Additional Commodity Classification Section List Goods Code) деректемелері толтырылуға тиіс
8

если реквизит "Номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id‌Details) заполнен, а реквизит "Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code) содержит значение "01011", реквизит "Код раздела единого перечня товаров" (ctsdo:‌Section‌List‌Goods‌Code) в составе сложного реквизита "Номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров" (ctcdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id‌Details) должен содержать кодовое обозначение, соответствующее первому и второму знаку лицензии в соответствии с Порядком формирования первых трех знаков номера лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров, утвержденным Решением Коллегии Комиссии от 19 апреля 2016 г. № 34
9

егер "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың нөмірі" (ctcdo: Permit License Doc Id Details) деректемесі толтырылса, ал "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды" (ctsdo: IEPermission Doc Kind Code) деректемесі "01011" мәнін қамтыса, "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың нөмірі" (ctcdo: Permit License Doc Id Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тауарлардың бірыңғай тізбесі бөлімінің коды" (ctsdo: Section List Goods Code) деректемесі Комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 сәуірдегі № 34 шешімімен бекітілген Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия нөмірінің бірінші үш белгісін қалыптастыру тәртібіне сәйкес лицензияның бірінші және екінші белгісіне сәйкес келетін кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
9

3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"государство-член" – государство, являющееся членом Союза;
"реквизит" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"ТН ВЭД ЕАЭС" – единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.

3. Осы Сипаттама жалпы процесс рәсімдерін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) сыртқы құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйе компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейін иерархия деңгейлерін ескере отырып, толық деректемелік құрам көрсетіле отырып кесте нысанында беріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер моделі элементтерінің сөзсіз сәйкес келуі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) жасалады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөздік белгісі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректемеге сәйкес келетін деректер элементінің сәйкестендіргіш;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мағынасының сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі (опциондығы) мен саны.
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен асырмай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опционды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционды, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опционды, m реттен артық қайталанбауға тиіс (m > 1).
III. Негізгі ұғымдар
8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін мынадай мағынасы бар ұғымдар пайдаланылады:
"мүше-мемлекет" – Одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"деректеме" – белгілі бір контексте ажырамас болып саналатын, электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі;
"ЕАЭО СЭҚ ТН" - Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай Тауар номенклатурасы.

Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын "деректердің базистік моделі", "деректер моделі", "нысаналық сала деректерінің моделі", "нысаналық сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами" в части, касающейся лицензий и разрешений, утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 октября 2018 г. № 179.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 30 қазандағы № 179 шешімімен бекітілген "Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты бөлігінде сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мағыналарда қолданылады.

В таблицах 4, 7, 10, 13 настоящего Описания под Регламентами информационного взаимодействия понимаются Регламент информационного взаимодействия между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами" в части, касающейся лицензий и разрешений, и Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами" в части, касающейся лицензий и разрешений, утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 октября 2018 г. № 179.
IV. Структуры электронных документов и сведений

Осы Сипаттаманың 4, 7, 10, 13-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 30 қарашадағы № 179 шешімімен бекітілген "Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты бөлігінде сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті және "Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты бөлігінде сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

R.CT.AT.03.001
сведения о лицензии или разрешении
urn:EEC:R:CT:AT:03:RegisterPermitLicenseDetails:v1.0.0
2.2
R.CT.AT.03.002
запрос сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных
urn:EEC:R:CT:AT:03:RequestRegisterPermitLicenseDetails:v1.0.0
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 октября 2018 г. № 179.

R.CT.AT.03.001
лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтер
urn:EEC:R:CT:AT:03:RegisterPermitLicenseDetails:v1.0.0
2.2
R.CT.AT.03.002
ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерге сұрау салу
urn:EEC:R:CT:AT:03:RequestRegisterPermitLicenseDetails:v1.0.0
Электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 30 қарашадағы № 179 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 октября 2018 г. № 179.
11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 30 қарашадағы № 179 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
11. Аттардың импортталатын кеңістіктері 3-кестеде берілген.
3-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 октября 2018 г. № 179.
12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:‌EDoc‌Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1

Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының аттар кеңістігіндегі "X.X.X" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 30 қарашадағы № 179 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес сәйкес келеді.
12. Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде берілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы (R.006)
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіші
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы (ccdo: EDoc Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo: EDoc Header Type (M.CDT.90001) Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды (csdo: Inf Envelope Code)
жалпы процесс хабарының кодтық белгіленімі
M.SDE.90010
csdo: Inf Envelope Code Type (M.SDT.90004) Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні. Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтер) коды (csdo: EDoc Code)
электрондық құжаттар (мәліметтер) құрылымының тізілімдемесіне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленімі
M.SDE.90001
csdo: EDoc Code Type (M.SDT.90001) Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімдемесіне сәйкес кодтың мәні. Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтер) сәйкестендіргіші (csdo: EDoc Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) сөзсіз сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003) ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні. Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтерді) сәйкестендіргіші (csdo: EDoc Ref Id)
Осы электрондық құжат (мәліметтер) жауап ретінде жасалған электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
M.SDE.90008
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003) ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні. Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні және уақыты (csdo: EDoc Date Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні және уақыты
M.SDE.90002
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006) МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгісі
1

1.6. Код языка
(csdo:‌Language‌Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
3. Код результата обработки
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии с классификатором результатов обработки электронных документов и сведений
1
4. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

1.6. Тілдің коды (csdo: Language Code)
тілдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00051
csdo: Language Code Type (M.SDT.00051) ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріптік коды. Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні мен уақыты (csdo: Event Date Time)
мәліметтерді өңдеуді аяқтау күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006) Обозначение даты және времени сәйкес ГОСТ ИСО 8601–2001
1
3. Өңдеу нәтижесінің коды(csdo: Processing Result V2 Code)
жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесі алған электрондық құжатты (мәліметтерді) өңдеу нәтижесінің кодтық белгіленімі
M.SDE.90014
csdo: Processing Result Code V2 Type (M.SDT.90006) Электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелері сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
1
4. Сипаттамасы (csdo: Description Text)
мәліметтерді өңдеу нәтижесінің еркін нысандағы сипаттамасы
M.SDE.00002

Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 октября 2018 г. № 179.
14. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 6.
Таблица 6
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 30 қарашадағы № 179 шешімінің 2-тармағына сәйкес Электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
14. Аттардың импортталатын кеңістіктері 6-кестеде берілген.
6-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

2. Дата и время обновления
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
дата и время обновления общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны, представившей сведения в общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2. Жаңарту күні мен уақыты (csdo: Update Date Time)
жалпы ресурсты (тізілімді, тізбені, деректер базасын) жаңарту күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006) МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгісі
0..1
3. Елдің коды (csdo: Unified Country Code)
жалпы ресурсқа (тізілімге, тізбеге, дерекқорға) мәліметтер ұсынған елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112) "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні. Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091) Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

18. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Сведения о лицензии или разрешении" (R.CT.AT.03.001) приведен в таблице 10.
Таблица 10
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Сведения о лицензии или разрешении" (R.CT.AT.03.001)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:‌EDoc‌Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:‌Language‌Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Сведения о документе, предоставляющем право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
(ctcdo:‌Register‌Permit‌License‌Details)
сведения о документе, предоставляющем право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров в сфере внешней торговли товарами
M.CT.CDE.00127
ctcdo:‌Register‌Permit‌License‌Details‌Type (M.CT.CDT.00105)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*

18. "Лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтер" (R.CT.AT.03.001) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы 10-кестеде келтірілген.
10-кесте
"Лицензия немесе рұқсат туралы мәліметтер" (R.CT.AT.03.001) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіші
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo: EDoc Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.9000
ccdo: EDoc Header Type (M.CDT.90001)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo: Inf Envelope Code)
жалпы процесс хабарының кодтық белгіленімі
M.SDE.90010
csdo: Inf Envelope Code Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтер) коды
(csdo: EDoc Code)
электрондық құжаттар (мәліметтер) құрылымының тізілімдемесіне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленімі
M.SDE.90001
csdo: EDoc Code Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімдемесіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтер) сәйкестендіргіші
(csdo: EDoc Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) сөзсіз сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтерді) сәйкестендіргіші
(csdo: EDoc Ref Id)
Осы электрондық құжат (мәліметтер) жауап ретінде жасалған электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
M.SDE.90008
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні және уақыты
(csdo: EDoc Date Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні және уақыты
M.SDE.90002
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгісі
1
1.6. Тілдің коды
(csdo: Language Code)
тілдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00051
csdo: Language Code Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат туралы мәліметтер
(ctcdo: Register Permit License Details)
тауарлардың сыртқы саудасы саласында жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00127
ctcdo: Register Permit License Details Type (M.CT.CDT.00105)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1..*

2.1. Уполномоченный орган государства-члена
(ccdo:‌Unified‌Authority‌Details)
сведения об органе государственной власти государства-члена, выдавшем документ на право экспорта и (или) импорта отдельных видов товаров
M.CDE.00053
ccdo:‌Unified‌Authority‌Details‌Type (M.CDT.00054)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.1.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.1.2. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
уникальный идентификатор уполномоченного органа государства-члена
M.SDE.00068
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.1.3. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.1.4. Краткое наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Brief‌Name)
сокращенное наименование уполномоченного органа государства-члена
M.SDE.00126
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.2. Должностное лицо
(ctcdo:‌Officer‌Details)
сведения о должностном лице органа государственной власти государства-члена, оформившем лицензию на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров или разрешение на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
M.CT.CDE.00104
ccdo:‌Officer‌Details‌Type (M.CDT.00031)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.2.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
имя физического лица
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1

2.1. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы
(ccdo: Unified Authority Details)
жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжатты берген мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органы туралы мәліметтер
M.CDE.00053
ccdo: Unified Authority Details Type (M.CDT.00054)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
2.1.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code List Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.1.2. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo: Authority Id)
мүше мемлекеттің уәкілетті органының бірегей сәйкестендіргіші
M.SDE.00068
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.1.3. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo: Authority Name)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.1.4. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының қысқаша атауы
(csdo: Authority Brief Name)
мүше мемлекеттің уәкілетті органының қысқартылған атауы
M.SDE.00126
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.2. Лауазымды адам
(ctcdo: Officer Details)
жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияны немесе жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына рұқсатты ресімдеген мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының лауазымды адамы туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00104
ccdo: Officer Details Type (M.CDT.00031)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
2.2.1. ТАӘ
(ccdo: Full Name Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo: Full Name Details Type (M.CDT.00016)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
*.1. Аты
(csdo: First Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.2. Әкесінің аты
(csdo: Middle Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе ортаңғы аты)
M.SDE.00111
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3. Тегі
(csdo: Last Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1

2.2.2. Наименование должности
(csdo:‌Position‌Name)
наименование должности сотрудника
M.SDE.00127
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.2.3. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит должностного лица
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с классификатором видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
2.3. Код вида документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
(ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа на право осуществления экспорта и (или) импорта отдельных видов товаров
M.CT.SDE.00020
ctsdo:‌IEPermission‌Doc‌Kind‌Code‌Type (M.CT.SDT.00015)
Значение кода в соответствии с классификатором видов документов и сведений, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
1
2.4. Код типа лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
(ctsdo:‌IELicense‌Kind‌Code)
кодовое обозначение типа лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
M.CT.SDE.00022
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 2
0..1
2.5. Код вида направления перемещения товара
(ctsdo:​I​E​Kind​Code)
кодовое обозначение вида направления перемещения товара
M.CT.SDE.00021
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 2
1

2.2.2. Лауазымының атауы
(csdo: Position Name)
қызметкердің лауазымының атауы
M.SDE.00127
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.2.3. Байланыс деректемесі
(ccdo: Communication Details)
лауазымды адамның байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo: Communication Details Type (M.CDT.00003)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo: Communication Channel Code)
байланыс құралының (арнасы) түрін (телефон, факс, электрондық пошта және басқа) кодтық белгіленімі
M.SDE.00014
csdo: Communication Channel Code V2 Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo: Communication Channel Name)
байланыс құралының (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және басқа) атауы
M.SDE.00093
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo: Communication Channel Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электрондық поштаның мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo: Communication Channel Id Type (M.SDT.00015)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
2.3. Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің коды
(ctsdo: IEPermission Doc Kind Code)
жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.CT.SDE.00020
ctsdo: IEPermission Doc Kind Code Type (M.CT.SDT.00015)
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
1
2.4. Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия типінің коды
(ctsdo: IELicense Kind Code)
жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия типінің кодтық белгіленімі
M.CT.SDE.00022
csdo: Code2 Type (M.SDT.00170)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
2.5. Тауарды тасымалдау бағыты түрінің коды
(ctsdo: I E Kind Code)
тауарды тасымалдау бағыты түрінің кодтық белгіленімі
M.CT.SDE.00021
csdo: Code2 Type (M.SDT.00170)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 2
1

2.6. Номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
(ctcdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id‌Details)
регистрационный номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
M.CT.CDE.00129
ctcdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id‌Details‌Type (M.CT.CDT.00107)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.6.1. Код раздела единого перечня товаров
(ctsdo:‌Section‌List‌Goods‌Code)
код, соответствующий номеру раздела единого перечня товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами
M.CT.SDE.00056
ctsdo:SectionListGoodsCodeType (M.CT.SDT.00033)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Шаблон: \d{2}
0..1
2.6.2. Код дополнительной классификации товаров, включенных в раздел единого перечня товаров
(ctsdo:‌Additional‌Commodity‌Classification‌Section‌List‌Goods‌Code)
код дополнительной классификации товаров, включенных в раздел единого перечня товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами
M.CT.SDE.00199
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 1
0..1
2.6.3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны, в которой был выдан документ, предоставляющий право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.6.4. Двузначный код года
(ctsdo:‌Year‌Code)
две последние цифры года, в котором было зарегистрировано заявление на выдачу лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров или две последние цифры года, в котором оформлено разрешение
M.CT.SDE.00183
ctsdo:‌Year‌Code‌Type (M.CT.SDT.00088)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Шаблон: \d{2}
1
2.6.5. Номер печати (код) уполномоченного органа государства-члена
(ctsdo:‌Stamp‌Authority‌Id)
номер печати (код) уполномоченного органа государства-члена, выдавшего документ, предоставляющий право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
M.CT.SDE.00168
ctsdo:‌Stamp‌Authority‌Id‌Type (M.CT.SDT.00082)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 3
1

2.6. Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың нөмірі
(ctcdo: Permit License Doc Id Details)
жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың тіркеу нөмірі
M.CT.CDE.00129
ctcdo: Permit License Doc Id Details Type (M.CT.CDT.00107)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
2.6.1. Тауарлардың бірыңғай тізбесі бөлімінің коды
(ctsdo: Section List Goods Code)
үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесі бөлімінің нөміріне сәйкес келетін код
M.CT.SDE.00056
ctsdo:SectionListGoodsCodeType (M.CT.SDT.00033)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{2}
0..1
2.6.2. Тауарлардың бірыңғай тізбесі бөліміне енгізілген тауарлардың қосымша сыныптауышының коды
(ctsdo: Additional Commodity Classification Section List Goods Code)
үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесі бөліміне енгізілген тауарлардың қосымша сыныптауышының коды
M.CT.SDE.00199
csdo: Code1 Type (M.SDT.00169)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
2.6.3. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат берілген елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code List Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.6.4. Жылдың екі белгіден тұратын коды
(ctsdo: Year Code)
жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияны беруге өтініш тіркелген жылдың соңғы екі цифры немесе рұқсат ресімделген жылдың соңғы екі цифры
M.CT.SDE.00183
ctsdo: Year Code Type (M.CT.SDT.00088)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{2}
1
2.6.5. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы мөрінің нөмірі (коды)
(ctsdo: Stamp Authority Id)
жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжатты берген мүше мемлекеттің уәкілетті органы мөрінің нөмірі (коды)
M.CT.SDE.00168
ctsdo: Stamp Authority Id Type (M.CT.SDT.00082)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 3
1

2.6.6. Порядковый номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
(ctsdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id)
порядковый номер заявления на выдачу лицензии, присвоенный уполномоченным органом государства-члена, или порядковый номер разрешения, присвоенный уполномоченным органом государства-члена
M.CT.SDE.00169
ctsdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id‌Type (M.CT.SDT.00081)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Шаблон: [0-9]{5}|[0-9]{6}
1
2.7. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата подписания документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.8. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
дата начала срока действия документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
M.SDE.00137
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.9. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока действия документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.10. Статус лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
(ctcdo:‌License‌Status‌Details)
сведения о статусе лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
M.CT.CDE.00128
ctcdo:‌License‌Status‌Details‌Type (M.CT.CDT.00106)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.10.1. Код статуса лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
(ctsdo:‌License‌Status‌Code)
кодовое обозначение статуса лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
M.CT.SDE.00166
csdo:‌Status‌Code‌Type (M.SDT.00040)
Значение кода из классификатора статусов, определенного атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.10.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата изменения статусного состояния лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)

2.6.6. Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың реттік нөмірі
(ctsdo: Permit License Doc Id)
мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген, лицензияны беруге арналған өтініштің реттік нөмірі немесе мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген, рұқсаттың реттік нөмірі
M.CT.SDE.00169
ctsdo: Permit License Doc Id Type (M.CT.SDT.00081)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: [0-9]{5}|[0-9]{6}
1
2.7. Құжат күні
(csdo: Doc Creation Date)
жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына рұқсат беретін құжатқа қол қойылған күн
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгісі
1
2.8. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталу күні
(csdo: Doc Start ate)
жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың қолданылу мерзімінің басталу күні
M.SDE.00137
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгісі
0..1
2.9. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталу күні
(csdo: Doc Validity Date)
жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына рұқсат беретін құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталу күні
M.SDE.00052
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгісі
0..1
2.10. Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияның мәртебесі
(ctcdo: License Status Details)
жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияның мәртебесі туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00128
ctcdo: License Status Details Type (M.CT.CDT.00106)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
2.10.1. Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия мәртебесінің коды
(ctsdo: License Status Code)
жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия мәртебесінің кодтық белгіленімі
M.CT.SDE.00166
csdo: Status Code Type (M.SDT.00040)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған мәртебелер сыныптауышындағы кодтың мәні Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 3
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code List Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.10.2. Күні
(csdo: Event Date)
жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияның мәртебелік жай-күйін өзгерту күні
M.SDE.00131
bdt: Date Type (M.BDT.00005)

Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.10.3. Код причины изменения статуса лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
(ctsdo:‌Reason‌License‌Status‌Code)
кодовое обозначение причины изменения статуса лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
M.CT.SDE.00167
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 2
0..1
2.11. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата подписания проекта разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.12. Код страны
(csdo:‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны отправления (назначения) товара
M.SDE.00001
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
2.13. Код вида сведений о стране
(ctsdo:‌Country‌Information‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида сведений о стране (странах) отправления (назначения) товара
M.CT.SDE.00146
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 2
0..1
2.14. Заявитель
(ctcdo:DeclarantDetails)
сведения об участнике внешнеторговой деятельности, обладающем правом на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
M.CT.CDE.00101
ctcdo:DeclarantDetailsType (M.CT.CDT.00038)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.14.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.14.2.  Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица или лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187

МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгісі
0..1
2.10.3. Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензия мәртебесін өзгерту себебінің коды
(ctsdo: Reason License Status Code)
жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияның мәртебесін өзгерту себебінің кодтық белгіленімі
M.CT.SDE.00167
csdo: Code2 Type (M.SDT.00170)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
2.11. Күні
(csdo: Event Date)
жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған рұқат жобасына қол қойылған күн
M.SDE.00131
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгісі
0..1
2.12. Елдің коды
(csdo: Country Code)
тауарды жөнелтетін (жеткізілетін) елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00001
csdo: Country Code Type (M.SDT.00001)
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 Шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
2.13. Ел туралы мәліметтер түрінің коды
(ctsdo: Country Information Kind Code)
тауарды жөнелту (межеленген) елі (елдері) туралы мәліметтер түрінің кодтық белгіленімі
M.CT.SDE.00146
csdo: Code2 Type (M.SDT.00170)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
2.14. Өтініш иесі
(ctcdo:DeclarantDetails)
жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқығы бар, сыртқы сауда қызметіне қатысушы туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00101
ctcdo:DeclarantDetailsType (M.CT.CDT.00038)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
2.14.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code List Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.14.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:BusinessEntityName)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның немесе шаруашылық қызметті жүргізуші тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00187

csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.14.3.  Краткое наименование хозяйствующего субъекта (csdo:‌BusinessEntityBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00188
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.14.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.14.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.14.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов
1
2.14.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
уникальный идентификационный номер хозяйствующего субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
2.14.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор хозяйствующего субъекта, физического лица или лица, ведущего хозяйственную деятельность, в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1

csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.14.3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы (csdo: BusinessEntityBriefName)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе шаруашылық қызметті жүргізуші жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00188
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.14.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo: Business Entity Type Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгіленімі
M.SDE.00023
csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутына сәйкес айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code List Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.14.5. Ұйымдық-құқықтық нысан атауы
(csdo: Business Entity Type Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысан атауы
M.SDE.00090
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.14.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo: Business Entity Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген, тізілім (тізімдеме) бойынша жазбаның нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo: Business Entity Id Type (M.SDT.00157)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(атрибут kind Id)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
csdo: Business Entity Id Kind Id Type (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістері анықтамалығындағы сәйкестендіргіштің мәні
1
2.14.7. Бірегей және сәйкестендіруші кедендік нөмірі
(csdo: Unique Customs Number Id)
кедендік бақылау мақсатына арналған, шаруашылық жүргізуші субъектінің бірегей сәйкестендіруші нөмірі
M.SDE.00135
csdo: Unique Customs Number Id Type (M.SDT.00089)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
2.14.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo: Taxpayer Id)
шаруашылық жүргізуші субъектінің, жеке тұлғаның немесе шаруашылық қызметті жүргізуші тұлғаның салық төлеуші тіркелген елдегі салық төлеушілер тізіліміндегі сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo: Taxpayer Id Type (M.SDT.00025)
Салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1

2.14.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки хозяйствующего субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
2.14.10. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес хозяйствующего субъекта, физического лица или лица, ведущего хозяйственную деятельность, являющегося заявителем
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии с классификатором видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011

2.14.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo: Tax Registration Reason Code)
шаруашылық жүргізуші субъектінің Ресей Федерациясында салықтық есепке қойылу себебін сәйкестендіруші код
M.SDE.00030
csdo: Tax Registration Reason Code Type (M.SDT.00030)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
2.14.10. Мекенжайы
(ccdo: Subject Address Details)
өтініш иесі болып табылатын шаруашылық жүргізуші субъектінің, жеке тұлғаның немесе шаруашылық қызметті жүргізуші тұлғаның мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo: Subject Address Details Type (M.CDT.00064)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo: Address Kind Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00192
csdo: Address Kind Code Type (M.SDT.00162)
Мекенжай түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.2. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code List Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo: Territory Code Type (M.SDT.00031)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
*.4. Өңір
(csdo: Region Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo: District Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo: City Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo: Settlement Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo: Street Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo: Building Number Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
*.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.7. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти государства-члена либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.8. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.15. Сведения об уполномоченном лице заявителя
(ctcdo:‌IEAuthorized‌Person‌Details)
сведения об уполномоченном лице заявителя на право экспорта и (или) импорта отдельных видов товаров
M.CT.CDE.00015
ctcdo:AuthorizedPersonDetailsType (M.CT.CDT.00019)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.15.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
фамилия, имя и отчество ответственного лица
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
имя физического лица
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1

csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.4. Құжаттың сериясы
(csdo: Doc Series Id)
құжаттың сериясының цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленуі
M.SDE.00157
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.5. Құжат нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленуі
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
*.6. Құжат күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгісі 8601–2001
0..1
*.7. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo: Authority Id)
мүше мемлекеттің құжатты берген мемлекеттік билік органын не ол уәкілеттік берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo: Authority Name)
мүше мемлекеттің құжатты берген мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.15. Өтініш иесінің уәкілетті адамы туралы мәліметтер
(ctcdo: IEAuthorized Person Details)
өтініш иесінің жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқығы бар уәкілетті адамы туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00015
ctcdo:AuthorizedPersonDetailsType (M.CT.CDT.00019)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
2.15.1. ТАӘ
(ccdo: Full Name Details)
жауапты адамның тегі, аты және әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo: Full Name Details Type (M.CDT.00016)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
*.1. Аты
(csdo: First Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.2. Әкесінің аты
(csdo: Middle Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе ортаңғы аты)
M.SDE.00111
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3. Тегі
(csdo: Last Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1

Обозначение продолжительности времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.18.12. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти государства-члена либо уполномоченную им организацию, выдавшую или утвердившую документ
M.SDE.00068
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.18.13. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.18.14. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание документа
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.18.15. Количество листов
(csdo:‌Page‌Quantity)
общее количество листов в документе
M.SDE.00018
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
0..1
2.18.16. XML-документ
(ccdo:‌Any‌Details)
документ в формате XML
M.CDE.00081
ccdo:‌Any‌Details‌Type (M.CDT.00086)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. XML-документ
содержимое XML-документа произвольной структуры
произвольный элемент.
Пространство имен: любое.
Валидация: производится всегда
1..*
2.18.17. Документ в бинарном формате
(csdo:‌Doc‌Binary‌Text)
документ в бинарном текстовом формате
M.SDE.00106
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
0..1
а) код формата данных
(атрибут media‌Type‌Code)
кодовое обозначение формата данных
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии с классификатором форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
2.19. Сведения о товаре
(ctcdo:‌IEGoods‌Details)
cовокупность сведений о товаре, в отношении которого оформлен документ на право экспорта и (или) импорта отдельных видов товаров
M.CT.CDE.00099
ctcdo:‌IEGoods‌Details‌Type (M.CT.CDT.00029)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.19.1. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение группы (класса) товаров в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
1
2.19.2. Описание товара
(ctsdo:‌Goods‌Description‌Text)
торговое, коммерческое или иное традиционное наименование товара
M.CT.SDE.00018

МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес уақыт ұзақтығының белгіленуі
0..1
2.18.12. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo: Authority Id)
мүше мемлекеттің құжатты берген немесе бекіткен мемлекеттік билік органын не ол уәкілеттік берген ұйымды сәйкестендіруші жол
M.SDE.00068
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.18.13. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo: Authority Name)
мүше мемлекеттің құжатты берген мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.18.14. Сипаттамасы
(csdo: Description Text)
құжаттың сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo: Text4000 Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
2.18.15. Парақтар саны
(csdo: Page Quantity)
құжаттағы жалпы парақтар саны
M.SDE.00018
csdo: Quantity4 Type (M.SDT.00097)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас теріс емес сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
2.18.16. XML-құжат
(ccdo: Any Details)
XML форматындағы құжат
M.CDE.00081
ccdo: Any Details Type (M.CDT.00086)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.1. XML-құжат
XML-құжаттың еркін құрылымдағы мазмұны
еркін элемент.
Аттар кеңістігі: кез келген.
Валидация: әрдайым жасалады
1..*
2.18.17. Бинарлық форматтағы
құжат
(csdo: Doc Binary Text)
бинарлық мәтіндік форматтағы
құжат
M.SDE.00106
csdo: Binary Text Type (M.SDT.00143)
Қосарлы октеттердің (байттардың) түпкі дәйектілігі
0..1
а) деректер форматының коды
(атрибут media Type Code)
деректер форматының
кодтық белгіленімі
csdo: Media Type Code Type (M.SDT.00147)
Деректер форматының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 255
0..1
2.19. Тауар туралы мәліметтер
(ctcdo: IEGoods Details)
өзіне қатысты жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат ресімделген тауар туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00099
ctcdo: IEGoods Details Type (M.CT.CDT.00029)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
2.19.1. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
(csdo: Commodity Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауарлар тобының (сыныбының) кодтық белгіленімі
M.SDE.00091
csdo: Commodity Code Type (M.SDT.00065)
2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейіндегі ЕАЭО СЭҚ ТН кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
1
2.19.2. Тауардың сипаттамасы
(ctsdo: Goods Description Text)
тауардың саудадағы, коммерциялық немесе өзге де дәстүрлі атауы
M.CT.SDE.00018

csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
2.19.3. Наименование товарного знака
(ctsdo:‌Trademark‌Name)
наименование зарегистрированного товарного знака изготовителя товара
M.CT.SDE.00089
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.19.4. Наименование марки
(csdo:‌Product‌Mark‌Name)
наименование марки товара
M.SDE.00232
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
2.19.5. Наименование модели
(csdo:‌Product‌Model‌Name)
наименование модели товара
M.SDE.00233
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
2.19.6. Наименование сорта
(csdo:‌Product‌Sort‌Name)
наименование сорта товара
M.SDE.00234
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
2.19.7. Наименование производителя товара
(ctsdo:‌Goods‌Producer‌Name)
наименование производителя товара
M.CT.SDE.00218
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.19.8. Идентификатор продукта
(csdo:‌Product‌Id)
уникальный идентификатор (артикул) товара, присвоенный производителем
M.SDE.00140
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.19.9. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование стандарта, которому соответствует товар
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.19.10. Примечание
(csdo:‌Note‌Text)
иные технические и коммерческие характеристики товара
M.SDE.00076
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.19.11. Код страны
(csdo:‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны происхождения товара
M.SDE.00001
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
2.19.12. Код вида сведений о стране
(ctsdo:‌Country‌Information‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида сведений о стране (странах) отправления (назначения) товара
M.CT.SDE.00146

csdo: Text250 Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
2.19.3. Тауар белгісінің атауы
(ctsdo: Trademark Name)
тауарды жасаушының тіркелген тауар белгісінің атауы
M.CT.SDE.00089
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.19.4. Марканың атауы
(csdo: Product Mark Name)
тауар маркасының атауы
M.SDE.00232
csdo: Name250 Type (M.SDT.00068)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
2.19.5. Модельдің атауы
(csdo: Product Model Name)
тауар моделінің атауы
M.SDE.00233
csdo: Name250 Type (M.SDT.00068)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
2.19.6. Сұрыптың атауы
(csdo: Product Sort Name)
тауар сұрыбының атауы
M.SDE.00234
csdo: Name250 Type (M.SDT.00068)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
2.19.7. Тауар өндірушінің атауы
(ctsdo: Goods Producer Name)
тауар өндірушінің атауы
M.CT.SDE.00218
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.19.8. Өнімнің сәйкестендіргіші
(csdo: Product Id)
тауардың өндіруші берген бірегей сәйкестендіргіші (артикулы)
M.SDE.00140
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
2.19.9. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
тауар сәйкес келетін стандарттың атауы
M.SDE.00108
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.19.10. Ескертпе
(csdo: Note Text)
тауардың өзге де техникалық және коммерциялық сипаттамалары
M.SDE.00076
csdo: Text4000 Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
2.19.11. Елдің коды
(csdo: Country Code)
тауарды шығаратын елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00001
csdo: Country Code Type (M.SDT.00001)
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 Шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
2.19.12. Ел туралы мәліметтер түрінің коды
(ctsdo: Country Information Kind Code)
тауарды жөнелту (межеленген) елі (елдері) туралы мәліметтер түрінің кодтық белгіленімі
M.CT.SDE.00146

csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 2
0..1
2.19.13. Стоимость в валюте контракта
(ctsdo:‌Contract‌Currency‌Amount)
стоимость товара в валюте контракта (договора)
M.CT.SDE.00024
ctsdo:‌Payment‌With‌Numeric‌Currency‌Amount‌Type (M.CT.SDT.00051)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 4
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в) признак ориентировочной стоимости
(атрибут approximate‌Amount‌Indicator)
признак, определяющий, что стоимость указана ориентировочно:
1 – стоимость указана ориентировочно,
0 – стоимость указана точно
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
1
2.19.14. Статистическая стоимость
(ctsdo:‌Statistic‌Currency‌Amount)
статистическая стоимость товара
M.CT.SDE.00136
ctsdo:‌Payment‌With‌Numeric‌Currency‌Amount‌Type (M.CT.SDT.00051)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 4
1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в) признак ориентировочной стоимости
(атрибут approximate‌Amount‌Indicator)
признак, определяющий, что стоимость указана ориентировочно:
1 – стоимость указана ориентировочно,
0 – стоимость указана точно
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
1
2.19.15. Количество товара
(csdo:‌Unified‌Commodity‌Measure)
количество товара в основной единице измерения
M.SDE.00167
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.

csdo: Code2 Type (M.SDT.00170)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
2.19.13. Келісімшарт валютасындағы құны
(ctsdo: Contract Currency Amount)
келісімшарт (шарт) валютасындағы тауардың құны
M.CT.SDE.00024
ctsdo: Payment With Numeric Currency Amount Type (M.CT.SDT.00051)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
а) валюта коды
(атрибут currency Code)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo: Currency Code V3 Type (M.SDT.00144)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған валюталарды сәйкестендіргіштің әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут currency Code List Id)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
в) шамамен алғандағы құн белгісі
(атрибут approximate Amount Indicator)
құн шамамен көрсетілгендігін айқындайтын белгі:
1 – құн шамамен көрсетілген,
0 – құн дәл көрсетілген
bdt: Indicator Type (M.BDT.00013)
Мәндердің біреуі: "true" (шындық) немесе "false" (жалған)
1
2.19.14. Статистикалық құны
(ctsdo: Statistic Currency Amount)
тауардың статистикалық құны
M.CT.SDE.00136
ctsdo: Payment With Numeric Currency Amount Type (M.CT.SDT.00051)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 4
1
а) валюта коды
(атрибут currency Code)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo: Currency Code V3 Type (M.SDT.00144)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған валюталарды сәйкестендіргіштің әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут currency Code List Id)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
в) шамамен алғандағы құн белгісі
(атрибут approximate Amount Indicator)
құн шамамен көрсетілгендігін айқындайтын белгі:
1 – құн шамамен көрсетілген,
0 – құн дәл көрсетілген
bdt: Indicator Type (M.BDT.00013)
Мәндердің біреуі: "true" (шындық) немесе "false" (жалған)
1
2.19.15. Тауардың саны
(csdo: Unified Commodity Measure)
тауардың негізгі өлшем бірлігіндегі саны
M.SDE.00167
csdo: Unified Physical Measure Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement Unit Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo: Measurement Unit Code Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.19.16. Количество товара в дополнительной единице измерения
(ctsdo:‌Commodity‌Additional‌Measure)
количество товара в дополнительной единице измерения
M.CT.SDE.00012
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.19.17. Уточняющие сведения о товаре
(ctcdo:‌IEGoods‌Additional‌Details)
дополнительная информация и уточняющие сведения о товаре, в отношении которого оформляется документ на право экспорта и (или) импорта отдельных видов товаров
M.CT.CDE.00190
ctcdo:‌IEGoods‌Additional‌Details‌Type (M.CT.CDT.00166)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Описание товара
(ctsdo:‌Goods‌Description‌Text)
описание товара, включая наименование товара (торговое, коммерческое или иное традиционное)
M.CT.SDE.00018
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..*
*.2. Количество товара
(csdo:‌Unified‌Commodity‌Measure)
количество товара в основной единице измерения
M.SDE.00167
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Количество товара в дополнительной единице измерения
(ctsdo:‌Commodity‌Additional‌Measure)
количество товара в дополнительной единице измерения
M.CT.SDE.00012
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.4. Код страны
(csdo:‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны происхождения товара
M.SDE.00001
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement Unit Code List Id)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.19.16. Тауардың қосымша өлшем бірлігіндегі саны
(ctsdo: Commodity Additional Measure)
тауардың қосымша өлшем бірлігіндегі саны
M.CT.SDE.00012
csdo: Unified Physical Measure Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement Unit Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo: Measurement Unit Code Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement Unit Code List Id)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.19.17. Тауар туралы нақтылаушы мәліметтер
(ctcdo: IEGoods Additional Details)
өзіне қатысты жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат ресімделетін тауар туралы қосымша ақпарат және нақтылаушы мәліметтер
M.CT.CDE.00190
ctcdo: IEGoods Additional Details Type (M.CT.CDT.00166)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Тауардың сипаттамасы
(ctsdo: Goods Description Text)
тауардың саудадағы, коммерциялық немесе өзге де дәстүрлі атауын қоса алғанда, тауардың сипаттамасы
M.CT.SDE.00018
csdo: Text250 Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..*
*.2. Тауардың саны
(csdo: Unified Commodity Measure)
тауардың негізгі өлшем бірлігіндегі саны
M.SDE.00167
csdo: Unified Physical Measure Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement Unit Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo: Measurement Unit Code Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement Unit Code List Id)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.3. Тауардың қосымша өлшем бірлігіндегі саны
(ctsdo: Commodity Additional Measure)
тауардың қосымша өлшем бірлігіндегі саны
M.CT.SDE.00012
csdo: Unified Physical Measure Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement Unit Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo: Measurement Unit Code Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement Unit Code List Id)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.4. Елдің коды
(csdo: Country Code)
тауарды шығаратын елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00001
csdo: Country Code Type (M.SDT.00001)

признак, определяющий, что оформленный на бумажном носителе документ на право экспорта и (или) импорта отдельных видов товаров является дубликатом: 1 – документ является дубликатом; 0 – документ не является дубликатом
M.CT.SDE.00182
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
2.23. Количество листов
(csdo:‌Page‌Quantity)
количество листов в приложении к лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров, оформленном на бумажном носителе
M.SDE.00018
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
0..1
2.24. Примечание
(csdo:‌Note‌Text)
дополнительные (уточняющие) сведения о стране назначения (отправления), стране покупателя (продавца), а также о документе-основании для выдачи лицензии
M.SDE.00076
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.25. Технологические характеристики записи общего ресурса
(ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details)
совокупность технологических сведений о записи национальной базы данных
M.CDE.00032
ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details‌Type (M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.25.1. Период действия
(ccdo:‌Validity‌Period‌Details)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Начальная дата и время
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
начальная дата и время
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.2. Конечная дата и время
(csdo:‌End‌Date‌Time)
конечная дата и время
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1

қағаз жеткізгіште ресімделген, жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжат телнұсқа болып табылатынын айқындайтын белгі: 1 – құжат телнұсқа болып табылады; 0 – құжат телнұсқа емес
M.CT.SDE.00182
bdt: Indicator Type (M.BDT.00013)
Мәндердің біреуі: "true" (шындық) немесе "false" (жалған)
0..1
2.23. Парақтар саны
(csdo: Page Quantity)
қағаз жеткізгіште ресімделген, жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияға қосымшадағы парақтар саны
M.SDE.00018
csdo: Quantity4 Type (M.SDT.00097)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас теріс емес сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
2.24. Ескертпе
(csdo: Note Text)
межеленген (жөнелтуші) ел, сатып алушының (сатушының) елі туралы, сондай-ақ лицензияны беруге негіз болған құжат туралы қосымша (нақтылаушы) мәліметтер
M.SDE.00076
csdo: Text4000 Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
2.25. Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары
(ccdo: Resource Item Status Details)
ұлттық дерекқордың жазбасы туралы технологиялық мәліметтердің жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo: Resource Item Status Details Type (M.CDT.00033)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
2.25.1. Қолданылу кезеңі
(ccdo: Validity Period Details)
жалпы ресурс жазбасын (тізілімді, тізбені, дерекқорды) қолданылу кезеңі
M.CDE.00033
ccdo: Period Details Type (M.CDT.00026)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.1. Бастапқы күні мен уақыты
(csdo: Start Date Time)
бастапқы күні мен уақыты
M.SDE.00133
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
0..1
*.2. Түпкілікті күні мен уақыты
(csdo: End Date Time)
түпкілікті күні мен уақыты
M.SDE.00134
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
0..1

2.25.2. Дата и время обновления
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
дата и время обновления записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
19. Описание структуры электронного документа (сведений) "Запрос сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных" (R.CT.AT.03.002) приведено в таблице 11.
Таблица 11
Описание структуры электронного документа (сведений) "Запрос сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных" (R.CT.AT.03.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
запрос сведений о лицензиях и (или) разрешениях из национальных баз данных
2
Идентификатор
R.CT.AT.03.002
3
Версия

2.25.2. Жаңарту күні мен уақыты
(csdo: Update Date Time)
жалпы ресурс жазбасын (тізілімді, тізбені, дерекқорды) жаңарту күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
0..1
19. "Ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерге сұрау салу" (R.CT.AT.03.002) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 11-кестеде келтірілген.
11-кесте
"Ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерге сұрау салу" (R.CT.AT.03.002) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
ұлттық дерекқорлардан лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерге сұрау салу
2
Сәйкестендіргіші
R.CT.AT.03.002
3
Нұсқасы

20. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 12.
Таблица 12
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:CT:ComplexDataObjects:vX.X.X
ctcdo
2
urn:EEC:M:CT:SimpleDataObjects:vX.X.X
ctsdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 октября 2018 г. № 179.

20. Аттардың импортталатын кеңістіктері 12-кестеде келтірілген.
12-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:CT:ComplexDataObjects:vX.X.X
ctcdo
2
urn:EEC:M:CT:SimpleDataObjects:vX.X.X
ctsdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Аттардың импортталатын кеңістіктеріндегі "X.X.X" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 30 қарашадағы № 179 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі және пәндік сала деректерінің моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

7.4. Двузначный код года
(ctsdo:‌Year‌Code)
две последние цифры года, в котором было зарегистрировано заявление на выдачу лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров или две последние цифры года, в котором оформлено разрешение
M.CT.SDE.00183
ctsdo:‌Year‌Code‌Type (M.CT.SDT.00088)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Шаблон: \d{2}
1
7.5. Номер печати (код) уполномоченного органа государства-члена
(ctsdo:‌Stamp‌Authority‌Id)
номер печати (код) уполномоченного органа государства-члена, выдавшего документ, предоставляющий право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
M.CT.SDE.00168
ctsdo:‌Stamp‌Authority‌Id‌Type (M.CT.SDT.00082)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 3
1
7.6.  Порядковый номер документа, предоставляющего право на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
(ctsdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id)
порядковый номер заявления на выдачу лицензии, присвоенный уполномоченным органом государства-члена, или порядковый номер разрешения, присвоенный уполномоченным органом государства-члена
M.CT.SDE.00169
ctsdo:‌Permit‌License‌Doc‌Id‌Type (M.CT.SDT.00081)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Шаблон: [0-9]{5}|[0-9]{6}
1
Порядок
присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами" в части, касающейся лицензий и разрешений
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 сентября 2014 г. № 73 "О Концепции использования при межгосударственном информационном взаимодействии сервисов и имеющих юридическую силу электронных документов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 августа 2012 г. № 134 "О нормативных правовых актах в области нетарифного регулирования";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 199 "Об Инструкции об оформлении заявления на выдачу лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров и об оформлении такой лицензии и Инструкции об оформлении разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров";

7.4. Жылдың екі белгіден тұратын коды
(ctsdo: Year Code)
жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияны беруге өтініш тіркелген жылдың соңғы екі цифры немесе рұқсат ресімделген жылдың соңғы екі цифры
M.CT.SDE.00183
ctsdo: Year Code Type (M.CT.SDT.00088)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{2}
1
7.5. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы мөрінің нөмірі (коды)
(ctsdo: Stamp Authority Id)
мүше мемлекеттің жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжатты берген уәкілетті органы мөрінің нөмірі (коды)
M.CT.SDE.00168
ctsdo: Stamp Authority Id Type (M.CT.SDT.00082)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 3
1
7.6. Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына құқық беретін құжаттың реттік нөмірі
(ctsdo: Permit License Doc Id)
мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген, лицензияны беруге арналған өтініштің реттік нөмірі немесе мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген рұқсаттың реттік нөмірі
M.CT.SDE.00169
ctsdo: Permit License Doc Id Type (M.CT.SDT.00081)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: [0-9]{5}|[0-9]{6}
1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 30 қазандағы
№ 179 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты бөлігінде қосылу ТӘРТІБІ
І. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп мына халықаралық шарттарға және Еуразиялық экономикалық одақ (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Сервистерді және заңды күші бар электрондық құжаттарды мемлекетаралық ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдалану тұжырымдамасы туралы" 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 73 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тарифтік емес реттеу саласындағы нормативтік құқықтық актілер туралы" 2012 жылғы 16 тамыздағы № 134 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беруге арналған өтінішті ресімдеу туралы нұсқаулық және Жекелеген тауар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына рұқсат беруге арналған өтінішті ресімдеу туралы нұсқаулық туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 199 шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30 "О мерах нетарифного регулирования";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к составу и содержанию процедур введения в действие общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами" (P.AT.03) в части, касающейся лицензий и разрешений (далее – общий процесс), и присоединения нового участника к общему процессу, а также требования к осуществляемому при их выполнении информационному взаимодействию.
III. Основные понятия
3. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли" – технические, технологические, методические и организационные документы, предусмотренные пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года);
"технологические документы" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общего процесса, предусмотренный пунктом 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді ішкі және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ішкі және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Евразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттар алмасуы туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп "Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін (бұдан әрі – жалпы процесс) лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты қолданысқа енгізу рәсімдерінің құрамы мен мазмұнына қойылатын талаптарды және жалпы процеске жаңа қатысушының қосылу тәртібін, сондай-ақ оларды орындау кезінде жүзеге асырылатын ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды айқындайды.
III. Негізгі ұғымдар
3. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мына ұғымдар пайдаланылады, олар мыналарды білдіреді:
"сыртқы және өзара сауданың интеграцияландырылған ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағында көзделген техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;
"технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көзделген, жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың үлгілік тізбесіне енгізілген құжаттар.

Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами" в части, касающейся лицензий и разрешений, утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 октября 2018 г. № 179 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
4. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур, предусмотренных настоящим Порядком, приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
выполняет процедуры, предусмотренные настоящим Порядком
уполномоченный орган государства – члена Союза, таможенный орган государства – члена Союза
2
Администратор
координирует выполнение процедур, предусмотренных настоящим Порядком, и участвует в тестировании информационного взаимодействия с присоединяющимся участником общего процесса
Евразийская экономическая комиссия
V. Введение общего процесса в действие
5. С даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 октября 2018 г. № 179 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами" в части, касающейся лицензий и разрешений", государства – члены Союза (далее – государства-члены) при координации Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия) приступают к выполнению процедуры введения в действие общего процесса.
6. Для введения в действие общего процесса государствами-членами должны быть выполнены необходимые мероприятия, определенные процедурой присоединения к общему процессу в соответствии с разделом VI настоящего Порядка.
7. На основании рекомендаций комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли Коллегия Комиссии принимает распоряжение о введении в действие общего процесса.
8. Основанием для принятия рекомендации комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли о готовности общего процесса к введению в действие могут являться результаты тестирования информационного взаимодействия между информационными системами Комиссии и двух новых участников, присоединяющихся к общему процессу, один из которых является органом исполнительной власти одного государства-члена, наделенным правом выдачи лицензий и (или) разрешений, а другой - органом исполнительной власти другого государства-члена, уполномоченным осуществлять таможенные процедуры.

Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 30 қазандағы № 179 шешімімен бекітілген "Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты бөлігінде сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
4. Өзара іс-қимылға қатысушылардың осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындау кезіндегі рөлдері 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдері
Р/с №
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
Осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындайды
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы, Одаққа мүше мемлекеттің кеден органы
2
Әкімші
Осы Тәртіпте көзделген рәсімдердің орындалуын үйлестіреді және Жалпы процеске қосылатын қатысушымен ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды тестілеуге қатысады
Еуразиялық экономикалық комиссия
V. Жалпы процесті қолданысқа енгізу
5. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты бөлігінде сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2018 жылғы 30 қарашадағы № 179 шешімі күшіне енген күннен бастап Одаққа мүше мемлекеттер (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) үйлестіруімен жалпы процесті қолданысқа енгізу рәсімін орындауға кіріседі.
6. Жалпы процесті қолданысқа енгізу үшін мүше мемлекеттер осы Тәртіптің VI бөліміне сәйкес жалпы процеске қосылу рәсімінде айқындалған қажетті іс-шараларды орындауға тиіс.
7. Сыртқы және өзара сауданың интеграцияландырылған ақпараттық жүйесін мемлекетаралық сынауларды жүргізу жөніндегі комиссия ұсынымдарының негізінде Комиссия Алқасы жалпы процесті қолданысқа енгізу туралы шешім қабылдайды.
8. Комиссияның ақпараттық жүйелері мен жалпы процеске қосылатын, біреуі мүше мемлекеттің лицензиялар және (немесе) рұқсаттар беру құқығы берілген атқарушы билік органы, ал екіншісі басқа мүше мемлекеттің кедендік рәсімдерді жүзеге асыруға уәкілеттік берілген атқарушы билік органы болып табылатын жаңа екі қатысушының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеу нәтижелері сыртқы және өзара сауданың интеграцияландырылған ақпараттық жүйесін мемлекетаралық сынауларды жүргізу жөнінде комиссия ұсынымдарының негізінде Комиссияның жалпы процесті қолданысқа енгізу туралы шешім қабылдауы үшін негіз болып табылуы мүмкін.

9. После введения в действие общего процесса к нему могут присоединяться новые участники путем выполнения процедуры присоединения к общему процессу.
VI. Описание процедуры присоединения
1. Общие требования
10. Для присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены требования документов, применяемых при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли, технологических документов, а также требования законодательства государства-члена, регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента государства-члена.
11. Выполнение процедуры присоединения нового участника к общему процессу включает в себя:
а) информирование государством-членом Комиссии о присоединении нового участника к общему процессу (с указанием органа исполнительной власти государства-члена, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса);
б) внесение в нормативные правовые акты государства-члена изменений, необходимых для выполнения требований технологических документов (в течение 6 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
в) разработку (доработку) при необходимости информационной системы присоединяющегося участника общего процесса (в течение 9 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
г) подключение информационной системы присоединяющегося участника общего процесса к национальному сегменту государства-члена, если такое подключение не было осуществлено ранее (в течение 9 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
д) получение присоединяющимся участником общего процесса распространяемых администратором справочников и классификаторов, указанных в Правилах информационного взаимодействия;
е) передача присоединяющимся участником общего процесса, являющимся органом исполнительной власти государства-члена, наделенным правом выдачи лицензий и (или) разрешений, администратору оформленных в соответствии с Описанием форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о выданных лицензиях, разрешениях и заключениях (разрешительных документах) в сфере внешней торговли товарами" в части, касающейся лицензий и разрешений, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 октября 2018 г. № 179, сведений о выданных лицензиях и (или) разрешениях, срок действия которых не окончен (в течение 9 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
ж) тестирование информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющегося участника общего и администратора на соответствие требованиям технологических документов (в течение 9 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения).

9. Жалпы процесс қолданысқа енгізілгеннен кейін оған жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындау арқылы жаңа қатысушылар қосыла алады.
VI. Қосылу рәсімінің сипаттамасы
1. Жалпы талаптар
10. Жалпы процеске қосылу үшін жалпы процеске қосылатын қатысушы сыртқы және өзара сауданың интеграцияландырылған ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттардың, технологиялық құжаттардың талаптарын, сондай-ақ мүше мемлекеттің ұлттық сегменті шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін мүше мемлекет заңнамасының талаптарын орындауға тиіс.
11. Жалпы процеске жаңа қатысушының қосылу рәсімін орындау мыналарды:
а) мүше мемлекеттің Комиссияны жалпы процеске жаңа қатысушының қосылуы туралы хабардар етуін (мүше мемлекеттің жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін жауапты орындаушы билік органын көрсете отырып);
б) мүше мемлекеттің нормативтік құқықтық актілеріне технологиялық құжаттардың талаптарын орындау үшін қажетті өзгерістер енгізуді (қосылу рәсімін орындауды бастаған күннен бастап 6 ай ішінде);
в) қажет болған кезде жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін әзірлеуді (пысықтауды) (қосылу рәсімін орындауды бастаған күннен бастап 9 ай ішінде);
г) жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін мүше мемлекеттің ұлттық сегментіне қосуды, егер мұндай қосу бұрын жүзеге асырылмаса (қосылу рәсімін орындауды бастаған күннен бастап 9 ай ішінде);
д) жалпы процеске қосылатын қатысушының әкімші тарататын Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алуын;
е) мүше мемлекеттің лицензиялар және (немесе) рұқсаттар беру құқығы берілген орындаушы билік органы болып табылатын жалпы процеске қосылатын қатысушының Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 30 қарашадағы № 179 шешімімен бекітілген бөлігінде "Тауарлардың сыртқы саудасы саласында берілген лицензиялар, рұқсаттар және қорытындылар (рұқсат беру құжаттары) туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін лицензиялар мен рұқсаттарға қатысты сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес ресімделген, қолданылу мерзімі өтпеген берілген лицензиялар және (немесе) рұқсаттар туралы мәліметтерді әкімшіге беруін (қосылу рәсімін орындауды бастаған күннен бастап 9 ай ішінде);
ж) жалпы процеске қосылатын қатысушы мен әкімшінің ақпараттық өзара іс-қимылының технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкестігін тестілеуді (қосылу рәсімін орындауды бастаған күннен бастап 9 ай ішінде) қамтуға тиіс.