О внесении изменений в некоторые решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 марта 2019 года № 44.
В соответствии с пунктом 9 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 26 марта 2019 г. № 44
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
Примечание ИЗПИ!
Пункт 1 утрачивает силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25.02.2025 № 23 (вступает в силу с 01.08.2025).
1. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 июля 2015 г. № 75 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных перевозчиков":
а) в пункте 6 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных перевозчиков", утвержденных указанным Решением, слова "версия 1.1.1" заменить словами "версия 1.1.2";
б) в Регламенте информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных перевозчиков", утвержденном указанным Решением, в таблице 4 в позиции с кодовым обозначением Р.СС.06.MSG.006 в графе 3 слова "реестр таможенных перевозчиков (R.CA.CC.06.001)" заменить словами "состояние актуализации общего ресурса (R.007)".
Примечание ИЗПИ!
Пункт 2 утрачивает силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18.02.2025 № 16 (вступает в силу с 01.08.2025).
2. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 сентября 2015 г. № 105 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных представителей":

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 26 наурыздағы № 44 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 9-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 26 наурыздағы
№ 44 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2015 жылғы 8 шілдедегі № 75 шешімінде:
а) көрсетілген Шешіммен бекітілген "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 6-тармағындағы "1.1.1-нұсқа" деген сөздер "1.1.2-нұсқа" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) көрсетілген Шешіммен бекітілген "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде 4-кестедегі кодтық белгіленімі Р.СС.06.MSG.006 позицияда 3-бағандағы "кедендік тасымалдаушылардың тізілімі (R.CA.CC.06.001)" деген сөздер "жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі (R.007)" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 105 шешімінде:

а) в пункте 6 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных представителей", утвержденных указанным Решением, слова "версия 1.1.1" заменить словами "версия 1.1.2";
б) в Регламенте информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных представителей", утвержденном указанным Решением, в таблице 4 в позиции с кодовым обозначением Р.СС.05.MSG.006 в графе 3 слова "реестр таможенных представителей (R.CA.CC.05.001)" заменить словами "состояние актуализации общего ресурса (R.007)".
Примечание ИЗПИ!
Пункт 3 утрачивает силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25.02.2025 № 22 (вступает в силу 01.08.2025).
3. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 126 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев складов временного хранения":
а) в пункте 6 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев складов временного хранения", утвержденных указанным Решением, слова "версия 1.1.1" заменить словами "версия 1.1.2";
б) в Регламенте информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев складов временного хранения", утвержденном указанным Решением, в таблице 4 в позиции с кодовым обозначением Р.СС.08.MSG.006 в графе 3 слова "реестр владельцев складов временного хранения (R.CA.CC.08.001)" заменить словами "состояние актуализации общего ресурса (R.007)".
Примечание ИЗПИ!
Пункт 4 утрачивает силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18.02.2025 № 15 (вступает в силу с 01.08.2025).

а) көрсетілген Шешіммен бекітілген "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 6-тармағындағы "1.1.1-версия" деген сөздер "1.1.2-нұсқа" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) көрсетілген Шешіммен бекітілген "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде 4-кестедегі кодтық белгіленімі Р.СС.05.MSG.006 позицияда 3-бағандағы "кеден өкілдерінің тізілімі (R.CA.CC.05.001)" деген сөздер "жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі (R.007)" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Уақытша сақтау қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 126 шешімінде:
а) көрсетілген Шешіммен бекітілген "Уақытша сақтау қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 6-тармағындағы "1.1.1.нұсқа" деген сөздер "1.1.2-нұсқа" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) көрсетілген Шешіммен бекітілген Уақытша сақтау қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде 4-кестедегі кодтық белгіленімі Р.СС.08.MSG.006 позицияда 3-бағандағы "уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізілімі (R.CA.CC.08.001)" деген сөздер "жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі (R.007)" деген сөздермен ауыстырылсын.

4. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 135 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов":
а) в пункте 6 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов", утвержденных указанным Решением, слова "версия 1.0.0" заменить словами "версия 1.0.1";
б) в Регламенте информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов", утвержденном указанным Решением, в таблице 4 в позиции с кодовым обозначением Р.СС.09.MSG.006 в графе 3 слова "общий реестр владельцев таможенных складов (R.CA.CC.09.001)" заменить словами "состояние актуализации общего ресурса (R.007)".
Примечание ИЗПИ!
Пункт 5 утрачивает силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25.02.2025 № 21 (вступает в силу 01.08.2025).
5. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 136 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев свободных складов":
а) в пункте 6 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев свободных складов", утвержденных указанным Решением, слова "версия 1.0.0" заменить словами "версия 1.0.1";
б) в Регламенте информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев свободных складов", утвержденном указанным Решением, в таблице 4 в позиции с кодовым обозначением Р.СС.07.MSG.006 в графе 3 слова "общий реестр владельцев свободных складов (R.CA.CC.07.001)" заменить словами "состояние актуализации общего ресурса (R.007)".

4. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асырған кезде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2016 жылғы 1 қарашадағы № 135 шешімінде:
а) көрсетілген Шешіммен бекітілген "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асырған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 6-тармағындағы "нұсқа 1.0.0." деген сөздер "1.0.1-нұсқа" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) көрсетілген Шешіммен бекітілген "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асырған кездегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде 4-кестедегі кодтық белгіленімі Р.СС.09.MSG.006 позицияда 3-бағандағы "кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (R.CА.СС.09.001)" деген сөздер "жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі (R.007)" деген сөздермен ауыстырылсын.
5. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асырған кезде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2016 жылғы 1 қарашадағы № 136 шешімінде:
а) көрсетілген Шешіммен бекітілген "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 6-тармағындағы "1.0.0 нұсқа" деген сөздер "1.0.1-нұсқа" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) көрсетілген Шешіммен бекітілген "Бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде 4-кестедегі кодтық белгіленімі Р.СС.07.MSG.006 позицияда 3-бағандағы "бос қоймалар иелерінің жалпы тізілімі (R.CA.CC.07.001)" деген сөздер "жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі (R.007)" деген сөздермен ауыстырылсын.

6. В форме реестра уполномоченных экономических операторов государства – члена Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2017 г. № 186:
после слов "Сведения о сооружениях, помещениях (частях помещений) и (или) открытых площадках (частей открытых площадок) уполномоченного экономического оператора, предназначенных для использования или используемых для временного хранения товаров (далее – места хранения)" дополнить знаком сноски 71;
дополнить сноской 71 следующего содержания:
"71. Может не заполнятся в случае включения юридического лица в реестр с выдачей свидетельства первого типа.".
7. В приложении № 1 к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 июля 2018 г. № 111 "Об утверждении Правил реализации общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов", в таблице:
в позиции 3.2 в графе "Мн." обозначение "1" заменить обозначением "0..1";
в позиции 4 в графе "Мн." обозначение "1..*" заменить обозначением "0..*".

6. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 19 желтоқсандағы № 186 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті экономикалық операторлары тізілімінің нысанында:
"Уәкілетті экономикалық оператордың тауарларды уақытша сақтау үшін пайдалануға арналған немесе пайдаланатын құрылыстары, үй-жайлары (үй-жайларының бөліктері) және (немесе) ашық алаңдары (бұдан әрі – сақтау орындары) туралы мәліметтер" деген сөздерден кейін 71 сілтеме белгісімен толықтырылсын:
мынадай мазмұндағы 71 сілтемемен толықтырылсын:
"71. Бірінші типтегі куәлік беріле отырып, заңды тұлға тізілімге енгізілген жағдайда толтырылмауы мүмкін.".
7. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2018 жылғы 17 шілдедегі № 111 шешіміне № 1 қосымшадағы кестеде:
3.2-позицияның "Көпт." деген бағанындағы "1" деген белгіленім "0..1" деген белгіленіммен ауыстырылсын;
3.2-позицияның "Көпт." деген бағанындағы "1..*" деген белгіленім "0..*" деген белгіленіммен ауыстырылсын.