О перечне технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 апреля 2019 года № 52.
В соответствии c пунктами 4 и 7 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Положением о единой системе нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый перечень технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза) (далее – перечень).
2. Включить перечень в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза.
3. Установить, что:
перечень применяется с даты вступления настоящего Решения в силу;
использование кодовых обозначений перечня является обязательным при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза в сфере технического регулирования.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 2 апреля 2019 г. № 52
Перечень
технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)
I. Детализированные сведения из перечня
Примечание ИЗПИ!
В таблицу 1 предусмотрены изменения решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15.08.2023 № 119 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Таблица 1
Детализированные сведения из перечня технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)
Код технического регламента
Обозначение технического регламента
Наименование технического регламента
Код формы оценки соответствия, установленной техническим регламентом
Код схемы оценки соответствия, установленной техническим регламентом
001
ТР ТС 001/2011
"О безопасности железнодорожного подвижного состава"
С
6с*
7с*
Д
002
ТР ТС 002/2011
"О безопасности высокоскоростного железнодорожного транспорта"
С
6с*
7с*
Д
003
ТР ТС 003/2011
"О безопасности инфраструктуры железнодорожного транспорта"
С
6с*
7с*
Д
004
ТР ТС 004/2011
"О безопасности низковольтного оборудования"
С
Д

Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) тізбесі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 2 сәуірдегі № 52 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 4 және 7-тармақтарына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесі туралы ережені басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) тізбесі бекітілсін.
2. Тізбе Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесі ресурстарының құрамына енгізілсін.
3. Мынадай:
тізбе осы Шешім күшіне енген күннен бастап қолданылады;
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде техникалық реттеу саласындағы жалпы процестерді іске асыру кезінде тізбенің кодтық белгіленімдерін пайдалану міндетті болып табылады деп белгіленсін.
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 2 сәуірдегі
№ 52 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) ТІЗБЕСІ
I. Тізбеден егжей-тегжейлі мәліметтер
1-кесте
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) тізбесінен егжей-тегжейлі мәліметтер
Техникалық регламенттің коды
Техникалық регламенттің белгіленуі
Техникалық регламенттің атауы
Техникалық регламентте белгіленген сәйкестікті бағалау нысананың коды
Техникалық регламентте белгіленген сәйкестікті бағалау схемасының коды
001
КО ТР 001/2011
"Теміржол жылжымалы құрамының қауіпсіздігі туралы"
С
6с*
7с*
Д
002
КО ТР 002/2011
"Жылдамдығы жоғары теміржол көлігінің қауіпсіздігі туралы"
С
6с*
7с*
Д
003
КО ТР 003/2011
"Теміржол көлігі инфрақұрылымының қауіпсіздігі туралы"
С
6с*
7с*
Д
004
КО ТР 004/2011
"Төмен вольтты жабдықтың қауіпсіздігі туралы"
С
Д

005
ТР ТС 005/2011
"О безопасности упаковки"
Д
006
ТР ТС 006/2011
"О безопасности пиротехнических изделий"
С
Д
007
ТР ТС 007/2011
"О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков"
С
Д
РГ
008
ТР ТС 008/2011
"О безопасности игрушек"
С
009
ТР ТС 009/2011
"О безопасности парфюмерно-косметической продукции"
Д
РГ
010
ТР ТС 010/2011
"О безопасности машин и оборудования"
С
Д
ГК
011
ТР ТС 011/2011
"Безопасность лифтов"
С
Д
ОС
012
ТР ТС 012/2011
"О безопасности оборудования для работы во взрывоопасных средах"
С
013
ТР ТС 013/2011
"О требованиях к автомобильному и авиационному бензину, дизельному и судовому топливу, топливу для реактивных двигателей и мазуту"
Д
014
ТР ТС 014/2011
"Безопасность автомобильных дорог"
С
Д
015
ТР ТС 015/2011
"О безопасности зерна"
Д
ГК
016
ТР ТС 016/2011
"О безопасности аппаратов, работающих
на газообразном топливе"
С
Д
017
ТР ТС 017/2011
"О безопасности продукции легкой промышленности"
С
Д
018
ТР ТС 018/2011
"О безопасности колесных транспортных средств"
ОТ
ОС
ЭТ
И
ТО
ГК
С
10с
11с
Д
019
ТР ТС 019/2011
"О безопасности средств индивидуальной защиты"
С
Д
020
ТР ТС 020/2011
"Электромагнитная совместимость технических средств"
С
Д
021
ТР ТС 021/2011
"О безопасности пищевой продукции"
Д
ЭВ
РГ
ГК
022
ТР ТС 022/2011
"Пищевая продукция в части
ее маркировки"
023
ТР ТС 023/2011
"Технический регламент на соковую продукцию из фруктов и овощей"
Д
РГ
ГК
024
ТР ТС 024/2011
"Технический регламент на масложировую продукцию"
Д
РГ
ГК
025
ТР ТС 025/2012
"О безопасности мебельной продукции"
С
Д
ГК
026
ТР ТС 026/2012
"О безопасности маломерных судов"
С
К
ГК
027
ТР ТС 027/2012
"О безопасности отдельных видов специализированной пищевой продукции,
в том числе диетического лечебного и диетического профилактического питания"
РГ
028
ТР ТС 028/2012
"О безопасности взрывчатых веществ
и изделий на их основе"
С
029
ТР ТС 029/2012
"Требования безопасности пищевых добавок, ароматизаторов и технологических вспомогательных средств"
Д
РГ
ГК
030
ТР ТС 030/2012
"О требованиях к смазочным материалам, маслам и специальным жидкостям"
Д
031
ТР ТС 031/2012
"О безопасности сельскохозяйственных
и лесохозяйственных тракторов и прицепов
к ним"
С
032
ТР ТС 032/2013
"О безопасности оборудования, работающего под избыточным давлением"
С
Д
033
ТР ТС 033/2013
"О безопасности молока и молочной продукции"
Д
РГ
ЭВ
ГК
034
ТР ТС 034/2013
"О безопасности мяса и мясной продукции"
Д
РГ
ЭВ
ГК
035
ТР ТС 035/2014
"Технический регламент на табачную продукцию"
Д
ГК

005
КО ТР 005/2011
"Қаптаманың қауіпсіздігі туралы"
Д
006
КО ТР 006/2011
"Пиротехникалық бұйымдардың қауіпсіздігі туралы"
С
Д
007
КО ТР 007/2011
"Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы"
С
Д
РГ
008
КО ТР 008/2011
"Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы"
С
009
КО ТР 009/2011
"Парфюмерлік-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы"
Д
РГ
010
КО ТР 010/2011
"Машиналар мен жабдықтардың қауіпсіздігі туралы"
С
Д
ГК
011
КО ТР 011/2011
"Лифтілердің қауіпсіздігі туралы"
С
Д
ОС
012
КО ТР 012/2011
"Жарылыс қаупі бар орталарда жұмыс істеуге арналған жабдықтың қауіпсіздігі туралы"
С
013
КО ТР 013/2011
"Автомобиль бензині мен авиациялық бензинге, дизель және кеме отынына, реактивті қозғалтқыштарға арналған отын мен мазутқа қойылатын талаптар туралы"
Д
014
КО ТР 014/2011
"Автомобиль жолдарының қауіпсіздігі туралы"
С
Д
015
КО ТР 015/2011
"Астықтың қауіпсіздігі туралы"
Д
ГК
016
КО ТР 016/2011
"Газ тәрізді отынмен жұмыс істейтін аппараттардың қауіпсіздігі туралы"
С
Д
017
КО ТР 017/2011
"Жеңіл өнеркәсіп өнімдерінің қауіпсіздігі туралы"
С
Д
018
КО ТР 018/2011
"Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы"
ОТ
ОС
ЭТ
И
ТО
ГК
С
10с
11с
Д
019
КО ТР 019/2011
"Жеке қорғау құралдарының қауіпсіздігі туралы"
С
Д
020
КО ТР 020/2011
"Техникалық құралдардың электромагниттік үйлесімділігі"
С
Д
021
КО ТР 021/2011
"Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы"
Д
ЭВ
РГ
ГК
022
КО ТР 022/2011
"Тамақ өнімдері оны таңбалау бөлігінде"
023
КО ТР 023/2011
"Жемістер мен көкөністерден алынатын шырын өнімдеріне арналған техникалық регламент"
Д
РГ
ГК
024
КО ТР 024/2011
"Май-тоң май өнімдеріне арналған техникалық регламент"
Д
РГ
ГК
025
КО ТР 025/2012
"Жиһаз өнімдерінің қауіпсіздігі туралы"
С
Д
ГК
026
КО ТР 026/2012
"Шағын көлемді кемелердің қауіпсіздігі туралы"
С
К
ГК
027
КО ТР 027/2012
"Мамандандырылған тамақ өнімдерінің жекелеген түрлерінің, соның ішінде диеталық емдік және диеталық профилактикалық тағамның қауіпсіздігі туралы"
РГ
028
КО ТР 028/2012
"Жарылғыш хаттар мен олардың негізіндегі бұйымдардың қауіпсіздігі туралы"
С
029
КО ТР 029/2012
"Тағамдық қоспалардың, хош иістендіргіштер мен технологиялық қосалқы құралдардың қауіпсіздік талаптары"
Д
РГ
ГК
030
КО ТР 030/2012
"Жағармай материалдарына, майлар мен арнайы сұйықтықтарға қойылатын талаптар туралы"
Д
031
КО ТР 031/2012
"Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы тракторлары мен олардың тіркемелерінің қауіпсіздігі туралы"
С
032
КО ТР 032/2013
"Артық қысыммен жұмыс істейтін жабдықтардың қауіпсіздігі туралы"
С
Д
033
КО ТР 033/2013
"Сүт пен сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы"
Д
РГ
ЭВ
ГК
034
КО ТР 034/2013
"Ет пен өнімдерінің қауіпсіздігі туралы"
Д
РГ
ЭВ
ГК
035
КО ТР 035/2014
"Темекі өнімдеріне техникалық регламент"
Д
ГК

036
ТР ЕАЭС 036/2016
"Требования к сжиженным углеводородным газам для использования их в качестве топлива"
Д
037
ТР ЕАЭС 037/2016
"Об ограничении применения опасных веществ в изделиях электротехники и радиоэлектроники"
С
Д
038
ТР ЕАЭС 038/2016
"О безопасности аттракционов"
С
Д
Р
ОС
039
ТР ЕАЭС 039/2016
"О требованиях к минеральным удобрениям"
Р
040
ТР ЕАЭС 040/2016
"О безопасности рыбы и рыбной продукции"
Д
РГ
ЭВ
ГК
041
ТР ЕАЭС 041/2017
"О безопасности химической продукции"
РГУ
РГР
042
ТР ЕАЭС 042/2017
"О безопасности оборудования для детских игровых площадок"
С
Д
ОС
043
ТР ЕАЭС 043/2017
"О требованиях к средствам обеспечения пожарной безопасности и пожаротушения"
С
Д
044
ТР ЕАЭС 044/2017
"О безопасности упакованной питьевой воды, включая природную минеральную воду"
Д
РГ
ГК
045
ТР ЕАЭС 045/2017
"О безопасности нефти, подготовленной
к транспортировке и (или) использованию"
ИП
046
ТР ЕАЭС 046/2018
"О безопасности газа горючего природного, подготовленного к транспортированию
и (или) использованию"
Д
047
ТР ЕАЭС 047/2018
"О безопасности алкогольной продукции"
Д
РГ
ГК
С
Примечание. Код формы оценки соответствия, установленной техническим регламентом, применяется в соответствии с таблицей 2 настоящего перечня.
Примечание ИЗПИ!
В таблицу 2 предусмотрены изменения решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15.08.2023 № 119 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Таблица 2
Детализированные сведения из перечня технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза) в части, касающейся форм оценки соответствия требованиям технических регламентов
Код формы оценки соответствия
Наименование формы оценки соответствия
Р
регистрация
РГ
государственная регистрация
РГУ
уведомительная государственная регистрация
РГР
разрешительная государственная регистрация
ГК
государственный контроль (надзор)
И
сертификационные испытания
ИП
испытания с оформлением паспорта
К
классификация
П
подтверждение соответствия
С
сертификация
Д
декларирование соответствия
Э
экспертиза
ЭТ
техническая экспертиза конструкции транспортного средства
ЭВ
ветеринарно-санитарная экспертиза
ОС
оценка состояния (техническое освидетельствование)
ОТ
одобрение типа
ТО
технический осмотр
II. Паспорт перечня
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Код

036
ЕАЭО ТР 036/2016
"Отын ретінде пайдалану үшін сығылған көмірсутекті газдарға қойылатын талаптар"
Д
037
ЕАЭО ТР 037/2016
"Электротехника және радиоэлектроника бұйымдарында қауіпті заттардың қолданылуын шектеу туралы"
С
Д
038
ЕАЭО ТР 038/2016
"Аттракциондардың қауіпсіздігі туралы"
С
Д
Р
ОС
039
ЕАЭО ТР 039/2016
"Минералдық тыңайтқыштарға қойылатын талаптар туралы"
Р
040
ЕАЭО ТР 040/2016
"Балықтың және балық өнімдерінің қауіпсіздігі туралы"
Д
РГ
ЭВ
ГК
041
ЕАЭО ТР 041/2017
"Химия өнімдерінің қауіпсіздігі туралы"
РГУ
РГР
042
ЕАЭО ТР 042/2017
"Балалардың ойын алаңдарына арналған жабдықтардың қауіпсіздігі туралы"
С
Д
ОС
043
ЕАЭО ТР 043/2017
"Өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету және өрт сөндіру құралдарына қойылатын талаптар туралы"
С
Д
044
ЕАЭО ТР 044/2017
"Табиғи минералды суды қоса алғанда, қапталған ауызсудың қауіпсіздігі туралы"
Д
РГ
ГК
045
ЕАЭО ТР 045/2017
"Тасымалдауға және (немесе) пайдалануға дайындалған мұнайдың қауіпсіздігі туралы"
ИП
046
ЕАЭО ТР 046/2018
"Табиғи, тасымалдауға және (немесе) пайдалануға дайындалған жанғыш газдың қауіпсіздігі туралы"
Д
047
ЕАЭО ТР 047/2018
"Алкоголь өнімінің қауіпсіздігі туралы"
Д
РГ
ГК
С
Ескертпе. Техникалық регламентте белгіленген сәйкестікті бағалау нысанының коды осы тізбенің 2-кестесіне сәйкес қолданылады.
2-кесте
Техникалық регламенттердің талаптарына сәйкестікті бағалау нысандарына қатысты бөлікте Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) тізбесінен егжей-тегжейлі мәліметтер
Сәйкестікті бағалау нысанының коды
Сәйкестікті бағалау нысанының атауы
Р
тіркеу
РГ
мемлекеттік тіркеу
РГУ
хабардар ету мақсатындағы мемлекеттік тіркеу
РГР
рұқсат беру мақсатындағы мемлекеттік тіркеу
ГК
мемлекеттік бақылау (қадағалау)
И
сертификаттық сынақтар
ИП
паспорт ресімдей отырып сынау
К
сыныптау
П
сәйкестікті растау
С
сертификаттау
Д
сәйкестікті декларациялау
Э
сараптама
ЭТ
көлік құралының конструкциясын техникалық сараптау
ЭВ
ветеринариялық-санитариялық сараптама
ОС
жай-күйді бағалау (техникалық куәландыру)
ОТ
типті мақұлдау
ТО
техникалық байқау
II. Тізбенің паспорты
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаты
1
2
3
1
Коды

1022
2
Тип
1 – справочник
3
Наименование
перечень технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)
4
Аббревиатура
ПТР
5
Обозначение
ЕС 1022-2019 (ред. 1)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 г. №
7
Дата введения в действие
(начала применения) справочника (классификатора)
дата вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 20 г. №
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
Евразийская экономическая комиссия
11
Назначение
перечень предназначен для систематизации и кодирования технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)
12
Аннотация (область применения)
обеспечение информационного взаимодействия при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза
13
Ключевые слова
технический регламент, регламент, оценка соответствия
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
техническое регулирование
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
2 – справочник не имеет международных (межгосударственных, региональных) аналогов
16
Наличие государственных справочников (классификаторов)
государств – членов Евразийского экономического союза
2 – справочник не имеет аналогов в государствах – членах Евразийского экономического союза
17
Метод систематизации (классификации)
1 – порядковый метод систематизации, хронологический принцип систематизации
18
Методика ведения
1 – централизованная методика ведения справочника. Добавление, изменение или исключение значений справочника выполняется оператором в соответствии с актом Евразийской экономической комиссии. Оператор обеспечивает размещение актуальных сведений из справочника в ресурсах единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза.
В случае исключения значения запись справочника отмечается как не действующая с даты исключения
с указанием сведений об акте Евразийской экономической комиссии, регламентирующем окончание действия записи справочника. Коды справочника являются уникальными, повторное использование кодов справочника, в том числе недействующих, не допускается
19
Структура
информация о структуре перечня (состав полей перечня, области их значений и правила формирования) приведена в разделе III настоящего перечня
20
Степень конфиденциальности данных
сведения из справочника относятся к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
по мере принятия (изменения) технических регламентов Евразийского экономического союза (Таможенного союза), но не реже 1 раза в год
22
Изменения
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
детализированные сведения из перечня приведены в разделе I настоящего перечня
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза
III. Описание структуры перечня

1022
2
Типі
1 – анықтамалық
3
Атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) тізбесі
4
Аббревиатурасы
ПТР
5
Белгіленімі
ЕС 1022-2019 (ред. 1)
6
Анықтамалықты (сыныптауышты) қабылдау (бекіту) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 20 жылғы № шешімі
7
Анықтамалық (сыныптауыш) қолданысқа енгізілетін (қолданыла бастайтын) күн
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 20 жылғы № шешімі күшіне енетін күн
8
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) қолданылуын тоқтату туралы актінің деректемелері
9
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) қолданылуы аяқталатын күн
10
Оператор (операторлар)
Еуразиялық экономикалық комиссия
11
Тағайындалуы
тізбе Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерін (Кеден одағының техникалық регламенттерін) жүйелеуге және кодтауға арналған
12
Аннотация (қолданылу саласы)
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету
13
Түйін сөздер
техникалық регламент, регламент, сәйкестікті бағалау
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
техникалық реттеу
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптауды пайдалану
2 – анықтамалықтың халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) аналогтары жоқ
16
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік анықтамалықтарының (сыныптауыштарының) бар-жоғы
2 – анықтамалықтың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде аналогтары жоқ
17
Жүйелеу (сыныптау) әдісі
1 – реттік сыныптау әдісі, жүйелеудің хронологиялық принципі
18
Жүргізу әдістемесі
1 – анықтамалықты жүргізудің орталықтандырылған әдістемесі. Анықтамалықтың мәндерін қосуды, өзгертуді немесе алып тастауды Еуразиялық экономикалық комиссия актісіне сәйкес оператор орындайды. Оператор анықтамалықтағы өзекті мәліметтерді Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпараты жүйесінің ресурстарына орналастыруды қамтамасыз етеді. Мән алып тасталған жағдайда анықтамалықтағы жазба алып тасталған күнінен бастап қолданылмайды деп белгіленеді, Еуразиялық экономикалық комиссияның анықтамалық жазбасының қолданылуының аяқталуын регламенттейтін актісі туралы мәліметтер көрсетіледі. Анықтамалықтың кодтары бірегей болып табылады, анықтамалықтың кодтарын, соның ішінде жарамсыз кодтарын қайтадан пайдалануға жол берілмейді
19
Құрылымы
тізбенің құрылым туралы ақпарат (тізбе жолдарының құрамы, олардың мәндерінің салалары мен қалыптастыру қағидалары) осы тізбенің
ІІІ бөлімінде келтірілген
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
анықтамалықтың мәліметтері ашық қол жеткізуге болатын ақпаратқа жатады
21
Қайта қараудың белгіленген мерзімділігі
Еуразиялық экономикалық одақтың (Кеден одағының) техникалық регламенттерінің қабылдану (өзгеру) шамасына қарай, бірақ жылына 1 реттен сиретпей
22
Өзгерістер
23
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) егжей-тегжейлі мәліметтерге сілтеме
тізбеден егжей-тегжейлі мәліметтер осы тізбенің І бөлімінде келтірілген
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтерді беру тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялау
III. Тізбенің құрылымын сипаттау

1. Настоящий раздел определяет структуру и реквизитный состав перечня, в том числе области значений реквизитов и правила их формирования.
2. Структура и реквизитный состав перечня приведены в таблице 3, в которой формируются следующие поля (графы):
"область значения реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) элемента;
"правила формирования значения реквизита" – текст, уточняющий назначение элемента и определяющий правила его формирования (заполнения), или словесное описание возможных значений элемента;
"мн."–множественность реквизита (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
3. Для указания множественности реквизитов передаваемых данных используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > 1);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Таблица 3
Структура и реквизитный состав перечня
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Правила формирования значения реквизита
Мн.
1. Сведения о техническом регламенте Евразийского экономического союза (техническом регламенте Таможенного союза)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Код технического регламента
строка символов.
Шаблон: d{3}
кодовое обозначение технического регламента формируется с использованием порядкового метода кодирования
1
1.2. Обозначение технического регламента
строка символов.
Шаблон: ТР (ТС|ЕАЭС) \d{3}/\d{4}
обозначение должно соответствовать регистрационному номеру технического регламента, принятого соответствующим актом органа Евразийского экономического союза
1
1.3. Наименование технического регламента
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
наименование формируется в виде словосочетания на русском языке и соответствует наименованию технического регламента, принятого актом органа Евразийского экономического союза
1
1.4. Сведения о форме оценки соответствия, установленной техническим регламентом
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.4.1. Код формы оценки соответствия
строка символов.

1. Осы бөлімде тізбенің құрылымы мен деректемелік құрамы, соның ішінде деректемелер мәндерінің салалары мен оларды қалыптастыру қағидалары айқындалады.
2. Тізбенің құрылымы мен деректемелік құрамы 3-кестеде келтірілген, онда мынадай жолдар (графалар) қалыптастырылады:
"деректеме мәнінің саласы" – элементтің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"деректеме мәнін қалыптастыру қағидалары" – элементтің мақсатын нақтылайтын және оны қалыптастыру (толтыру) қағидаларын айқындайтын мәтін немесе элементтің ықтимал мәндерінің сөзбен сипатталуы;
"көпт." – деректеменің көптігі (міндеттілік (опциялылық) және деректемелердің ықтимал қайталану саны).
3. Берілетін деректер деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 –  деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n –  деректеме міндетті, n рет (n > 1) қайталануы тиіс;
1..* –  деректеме міндетті, шексіз қайталануы мүмкін;
n..* –  деректеме міндетті, кемінде n рет (n > 1) қайталануы тиіс;
n..m –  деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануы және m реттен артық қайталанбауы (n > 1, m > n) тиіс;
0..1 –  деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* –  деректеме опциялы, шексіз қайталануы мүмкін;
0..m –  деректеме опциялы, m реттен артық (m > 1) қайталанбауы тиіс.
3-кесте
Тізбенің құрылымы мен деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеме мәнін қалыптастыру қағидалары
Көпт.
1. Еуразиялық экономикалық одақтың (Кеден одағының) техникалық регламенті туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.1. Техникалық регламенттің коды
символдар жолы.
Шаблон: d{3}
техникалық регламенттің кодтық белгіленімі кодтаудың реттік әдісін пайдалану арқылы қалыптастырылады
1
1.2. Техникалық регламенттің белгіленуі
символдар жолы.
Шаблон: ТР (КО\ЕАЭО) \d{3}/\d{4}
белгіленім Еуразиялық экономикалық одақ органының тиісті актісімен қабылданған техникалық регламенттің реттік нөміріне сәйкес келуге тиіс
1
1.3. Техникалық регламенттің атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
атауы орыс тіліндегі сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады және Еуразиялық экономикалық одақ органының тиісті актісімен қабылданған техникалық регламенттің атауына сәйкес келеді
1
1.4. Техникалық регламентте белгіленген сәйкестікті бағалау нысаны туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.4.1. Сәйкестікті бағалау нысанының коды
символдар жолы.

Шаблон: [А-Я]{1-3}
кодовое обозначение формируется в соответствии с таблицей 2 настоящего перечня
1
1.4.2. Сведения о схеме оценки соответствия, установленной техническим регламентом
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
0..*
1.4.2.1. Код схемы оценки соответствия
строка символов.
Шаблон: [1-9][а-я][*]?
код схемы оценки соответствия содержит кодовое обозначение схемы оценки соответствия, установленной техническим регламентом
1
1.5. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.5.1. Дата начала действия
дата в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601-2001
в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.5.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.5.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение
в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.5.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.5.2.3. Дата акта
дата в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601-2001
в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
1.5.3. Дата окончания действия
дата в соответствии с
ГОСТ ИСО 8601-2001
в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1
1.5.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
1.5.4.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение
в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.5.4.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.5.4.3. Дата акта
дата в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601-2001
в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1

Шаблон: [А-Я]{1-3}
кодтық осы тізбенің 2-кестесіне сәйкес қалыптастырылады
1
1.4.2. Техникалық регламентте белгіленген сәйкестікті бағалау схемасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
0..*
1.4.2.1. Сәйкестікті бағалау схемасының коды
символдар жолы.
Шаблон: [1-9][а-я][*]?
сәйкестікті бағалау схемасының коды техникалық регламентте белгіленген сәйкестікті бағалау схемасының кодтық белгіленімін қамтиды
1
1.5. Анықтамалық (сыныптауыш) жазбасы туралы мәліметтер)
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1
1.5.1. Қолданысы басталатын күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес YYYY-MM-DD форматындағы күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы басталатын күнге сәйкес келеді
1
1.5.2. Қолданысының басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1
1.5.2.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес актіні кодпен белгілеу
1
1.5.2.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.5.2.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес YYYY-MM-DD форматындағы күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актіні қабылдаған күніне сәйкес келеді
1
1.5.3. Қолданысы аяқталатын күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес YYYY-MM-DD форматындағы күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы аяқталатын күнге сәйкес келеді
0..1
1.5.4. Қолданысының аяқталатын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
0..1
1.5.4.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес актіні кодпен белгілеу
1
1.5.4.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.5.4.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес YYYY-MM-DD форматындағы күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актіні қабылдаған күніне сәйкес келеді
1