О справочнике особо опасных, карантинных и зоонозных болезней животных, в отношении которых осуществляется взаимодействие государств – членов Евразийского экономического союза при профилактике, диагностике, локализации и ликвидации очагов болезней животных
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 сентября 2019 года № 156
В соответствии со статьей 58 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктами 4 и 7 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Положением о единой системе нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый справочник особо опасных, карантинных и зоонозных болезней животных, в отношении которых осуществляется взаимодействие государств – членов Евразийского экономического союза при профилактике, диагностике, локализации и ликвидации очагов болезней животных (далее – справочник).
2. Включить справочник в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза.
3. Установить, что:
справочник применяется с даты вступления настоящего Решения в силу;
функции оператора в отношении справочника выполняются Евразийской экономической комиссией;
использование кодовых обозначений справочника является обязательным при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза в сфере применения ветеринарно-санитарных мер.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 17 сентября 2019 г. № 156
СПРАВОЧНИК
особо опасных, карантинных и зоонозных болезней животных,
в отношении которых осуществляется взаимодействие
государств – членов Евразийского экономического союза
при профилактике, диагностике, локализации
и ликвидации очагов болезней животных
I. Детализированные сведения из справочника
Код болезни животного
Наименование болезни животного

Жануарлар ауруларының ошақтарын профилактикалау, диагностикалау, оқшаулау және жою кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің оларға қатысты өзара іс-қимылы жүзеге асырылатын жануарлардың аса қауіпті, карантиндік және зооноздық ауруларының анықтамалығы туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 17 қыркүйектегі № 156 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шарттың 58-бабына және Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 4 және 7-тармақтарына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесі туралы ережені басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Жануарлар ауруларының ошақтарын профилактикалау, диагностикалау, оқшаулау және жою кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің оларға қатысты өзара іс-қимылы жүзеге асырылатын жануарлардың аса қауіпті, карантиндік және зооноздық ауруларының анықтамалығы (бұдан әрі – анықтамалық) бекітілсін.
2. Анықтамалық Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесі ресурстарының құрамына енгізілсін.
3. Мынадай:
анықтамалық осы Шешім күшіне енген күннен бастап қолданылады;
оператордың анықтамалыққа қатысты функцияларын Еуразиялық экономикалық комиссия орындайды;
ветеринариялық-санитариялық шараларды қолдану аясында жалпы процестерді Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде іске асыру кезінде анықтамалықтың кодтық белгіленімдерін пайдалану міндетті болып табылады деп белгіленсін.
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 17 қыркүйектегі
№ 156 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Жануарлар ауруларының ошақтарын профилактикалау, диагностикалау, оқшаулау және жою кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің оларға қатысты өзара іс-қимылы жүзеге асырылатын жануарлардың аса қауіпті, карантиндік және зооноздық ауруларының АНЫҚТАМАЛЫҒЫ
I. Анықтамалықтан ізеуірттелген мәліметтер
Жануарлар ауруының коды
Жануарлар ауруының атауы

1. Настоящий раздел определяет структуру и реквизитный состав справочника, в том числе области значений реквизитов и правила их формирования.
2. Реквизитный состав и структура настоящего справочника приведены в таблице, в которой формируются следующие поля (графы):
"область значения реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) элемента;
"правила формирования значения реквизита" – текст, уточняющий назначение реквизита и определяющий правила его формирования (заполнения), или словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизита (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
3. Для указания множественности реквизитов передаваемых данных используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Таблица
Структура и реквизитный состав справочника
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Правила формирования значения реквизита
Мн.
1. Сведения о болезни животного
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Код болезни животного
строка символов в соответствии с шаблоном: [0-9]{3}
кодовое обозначение формируется с использованием последовательного метода кодирования
1
1.2. Наименование болезни животного
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1 000
наименование формируется в виде текста на русском языке
1
1.2. Сведения о записи справочника
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.3.1. Дата начала действия
дата в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате начала действия, указанной
в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.3.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.3.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.3.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1

1. Бұл бөлім анықтамалықтың құрылымын және деректемелер құрамын, оның ішінде деректемелер мәндерінің саласы мен оларды қалыптастыру ережесін айқындайды.
2. Анықтамалықтың деректемелер құрамы мен құрылымы мына жолақтар (бағандар) қалыптасатын кестеде келтірілген.
"деректеме мәнінің саласы" – элементтің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"деректеменің мәнін қалыптастыру ережесі" – деректеменің мақсатын нақтылайтын және оны қалыптастыру (толтыру) ережесін айқындайтын мәтін немесе деректеменің ықтимал мәндерін сөзбен сипаттау;
"көп." – деректеменің көптігі (деректеменің ықтимал қайталану міндеттілігі (опциялығы) және саны).
3. Берілетін деректердің деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгілеулер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталана алады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен асырмай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, шектеусіз қайталана алады;
0..m – деректеме опциялы, m реттен асырмай қайталана алады (m > 1).
Кесте
Анықтамалықтың құрылымы және деректемелер құрамы
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру ережесі
Көп.
1. Жануардың ауруы туралы мәлімет
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру ережелерімен айқындалады
1..*
1.1. Жануар ауруының коды
шаблонға сәйкес символдар жолы:
[0-9]{3}
кодтық белгілеу кодтаудың реттік әдісін пайдалана отырып алыптастырылады
1
1.2. Жануар ауруының атауы
символдар жолы
мин. ұзындығы: 1.
макс. ұзындығы: 1000
атауы орыс тілінде мәтін түрінде қалыптастырылады
1
1.3. Анықтамалықтың жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру ережелерімен айқындалады
1
1.3.1. Қолданысының басталу күні
ИСО 8601–2001 мемлекеттік стандарттарға сәйкес күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданылысының басталу күніне сәйкес келеді
1
1.3.2. Қолданысының басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру ережелерімен айқындалады
1
1.3.2.1. Актінің түрі
нормаланған символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілеу
1
1.3.2.2. Актінің нөмірі
символдар жолы
мин. ұзындығы: 1.
макс. ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1

1.3.2.3. Дата акта
дата в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
1.3.3. Дата окончания действия
дата в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1
1.3.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
1.3.4.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.3.4.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.3.4.3. Дата акта
дата в соответствии

1.3.2.3. Актінің күні
МЕМСТ ИСО 8601–2001 стандартына сәйкес күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
1.3.3 Қолданысы аяқталатын күн
МЕМСТ ИСО 8601–2001 стандартына сәйкес күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданылуы аяқталған күнге сәйкес келеді
0..1
1.3.4. Қолданысының аяқталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру ережелерімен айқындалады
0..1
1.3.4.1. Актінің түрі
нормаланған символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілеу
1
1.3.4.2. Актінің нөмірі
символдар жолы
мин. ұзындығы: 1.
макс. ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.3.4.3. Актінің күні

с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1

МЕМСТ ИСО 8601–2001 стандартына сәйкес күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісі қабылданған күнге сәйкес келеді
1