О внесении изменений в пункт 15 Порядка заполнения декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 декабря 2020 года № 169
В соответствии с пунктом 5 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в пункт 15 Порядка заполнения декларации на товары, утвержденного Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 257, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 апреля 2021 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 15 декабря 2020 г. № 169
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в пункт 15 Порядка заполнения декларации на товары
1. В абзаце девятом (после таблицы) подпункта 2 слова "В Республике Казахстан" заменить словами "В Республике Беларусь, Республике Казахстан".
2. В подпункте 12:
а) абзац третий (после таблицы) дополнить словами "(кроме Республики Армения и Российской Федерации)";
б) дополнить абзацами следующего содержания:
"В Республике Армения и Российской Федерации:
если в качестве декларанта выступает лицо, поставленное на учет в налоговом органе иного государства – члена Союза, чем государство – член Союза, таможенному органу которого подается ДТ, перед налоговым номером без пробелов дополнительно указывается код страны (региона или части страны) в соответствии с классификатором стран мира, в которой это лицо поставлено на налоговый учет;
если в качестве декларанта выступает иностранная организация, не поставленная на учет в налоговом органе государства – члена Союза, таможенному органу которого подается ДТ, дополнительно к сведениям, предусмотренным подпунктом 2 пункта 144 настоящего Порядка, указываются без пробелов код страны (региона или части страны) в соответствии с классификатором стран мира, в которой зарегистрирована организация, и регистрационный номер, присвоенный иностранной организации в стране регистрации, либо код налогоплательщика, присвоенный иностранной организации в стране регистрации, или его аналог;".
3. В подпункте 46:
а) в абзаце семнадцатом (после таблицы):
слово "Если" заменить словами "В Республике Беларусь в случае, если";
слова "чем государство – член Союза, таможенному органу которого подается ДТ," исключить;
б) после абзаца семнадцатого (после таблицы) дополнить абзацами следующего содержания:
"В Российской Федерации в элементе 7 указываются:
в случае, если в качестве лица, уплатившего или за счет денежных средств (денег) которого взысканы суммы платежей, выступает юридическое лицо (организация, не являющаяся юридическим лицом) или физическое лицо, зарегистрированное в качестве индивидуального предпринимателя, поставленные на учет в налоговом органе иного государства – члена Союза, – перед налоговым номером без пробелов код страны (региона или части страны) в соответствии с классификатором стран мира, в которой это лицо поставлено на налоговый учет;
в случае, если в качестве лица, уплатившего или за счет денежных средств (денег) которого взысканы суммы платежей, выступает иностранная организация, не поставленная на учет в налоговом органе Российской Федерации, – без пробелов код страны (региона или части страны) в соответствии с классификатором стран мира, в которой зарегистрирована организация, и регистрационный номер, присвоенный иностранной организации в стране регистрации, либо код налогоплательщика, присвоенный иностранной организации в стране регистрации, или его аналог;
в случае, если в качестве лица, уплатившего или за счет денежных средств (денег) которого взысканы суммы платежей, выступает физическое лицо, не являющееся индивидуальным предпринимателем и не поставленное на учет в налоговом органе Российской Федерации, – сведения о документе, удостоверяющем личность (в соответствии с пунктом 143 настоящего Порядка).".

Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібінің 15-тармағына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 169 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі 105-бабының 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 257 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібінің 15-тармағына өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2021 жылғы 1 сәуірден бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 15 желтоқсандағы
169 шешіміне
ҚОСЫМША
Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібінің 15-тармағына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 2-тармақшаның тоғызыншы абзацындағы (кестеден кейін) "Қазақстан Республикасында" деген сөздер "Беларусь Республикасында, Қазақстан Республикасында" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. 12-тармақшада:
а) үшінші абзац (кестеден кейін) "(Армения Республикасы мен Ресей Федерациясынан басқа)" деген сөздермен толықтырылсын;
б) мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Армения Республикасында және Ресей Федерациясында:
егер кеден органына ТД берілетін одаққа мүше мемлекетке қарағанда Одаққа мүше өзге мемлекеттің салық органында есепке қойылған тұлға декларант ретінде әрекет етсе, онда осы тұлға салық есебіне қойылған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес салық нөмірінің алдында елдің (елдің өңірінің немесе бір бөлігінің) коды бос орынсыз қосымша көрсетіледі;
егер кеден органына ТД берілетін Одаққа мүше мемлекеттің салық органында есепке қойылмаған шетелдік ұйым декларант ретінде әрекет етсе, осы Тәртіптің 144-тармағының 2-тармақшасында көзделген мәліметтерге қосымша, ұйым тіркелген әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің (елдің өңірінің немесе бөлігінің) коды және тіркеу еліндегі шетелдік ұйымға берілген тіркеу нөмірі не тіркеу еліндегі шетелдік ұйымға берілген салық төлеушінің коды немесе оның аналогы бос орынсыз көрсетіледі.
3. 46-тармақшада:
а) он жетінші абзацта (кестеден кейін):
"Егер" деген сөз "Беларусь Республикасында егер" деген сөздермен ауыстырылсын";
"кеден органына ТД берілетін Одаққа мүше мемлекетке қарағанда" деген сөздер алып тасталсын;
б) он жетінші абзацтан кейін (кестеден кейін) мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Ресей Федерациясында 7-элементте мыналар көрсетіледі:
егер төлем сомаларын төлеген немесе ақша қаражаты (ақша) есебінен өндіріп алынған тұлға ретінде заңды тұлға (заңды тұлға болып табылмайтын ұйым) немесе дара кәсіпкер ретінде тіркелген, Одаққа мүше өзге мемлекеттің салық органында есепке қойылған жеке тұлға әрекет еткен жағдайда, осы тұлға салық есебіне қойылған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес салықтық нөмірінің алдында бос орынсыз елдің (елдің өңірінің немесе бір бөлігінің) коды;
егер төлем сомаларын төлеген немесе ақша қаражаты (ақша) есебінен өндіріп алынған тұлға ретінде Ресей Федерациясының салық органында есепке қойылмаған шетелдік ұйым әрекет етсе – ұйым тіркелген әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес бос орынсыз елдің (елдің өңірі немесе бір бөлігі) коды және тіркеу еліндегі шетелдік ұйымға берілген тіркеу нөмірі не тіркеу еліндегі шетелдік ұйымға берілген салық төлеушінің коды немесе оның баламасы;
егер төлем сомаларын төлеген немесе ақша қаражаты (ақша) есебінен өндіріп алынған тұлға ретінде жеке кәсіпкер болып табылмайтын және Ресей Федерациясының салық органында есепке қойылмаған жеке тұлға әрекет етсе – жеке басын куәландыратын құжат туралы ақпарат (осы Тәртіптің 143-тармағына сәйкес) көрсетіледі.".