О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 декабря 2021 г. № 194 и в раздел 21.1 перечня товаров, в отношении которых установлены количественные ограничения экспорта и импорта
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 января 2022 года № 16.
В соответствии со статьей 46 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктами 4, 13, 16 и 17 Протокола о мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран (приложение № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), во исполнение поручения Совета Евразийской экономической комиссии от 21 января 2022 г. Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 декабря 2021 г. № 194 "О внесении изменений в раздел 21.1 перечня товаров, в отношении которых установлены количественные ограничения экспорта и импорта, и о введении временных количественных ограничений экспорта в отношении отдельных видов лесоматериалов" следующие изменения:
а) в приложении № 1 к указанному Решению:
в пункте 1 позицию с наименованием товара "Древесина топливная в виде бревен, поленьев, ветвей, вязанок хвороста или в аналогичных видах**" изложить в следующей редакции:
"Древесина топливная в виде бревен, поленьев, ветвей, вязанок хвороста или в аналогичных видах, кроме бревен длиной менее 0,5 м и толщиной менее 16 см и поленьев длиной менее 0,5 м
и толщиной менее 16 см, расколотых бревен длиной менее 0,5 м и толщиной 16 см и более и расколотых поленьев длиной менее 0,5 м и толщиной 16 см и более**
из 4401 11 000 1
4401 11 000 9
из 4401 12 000 1
4401 12 000 9";
пункт 3 после слов "кодом ТН ВЭД ЕАЭС" дополнить словами ", за исключением древесины топливной подсубпозиций 4401 11 000 1 и 4401 12 000 1 ТН ВЭД ЕАЭС, в отношении которой следует руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара";
б) в позиции первой приложения № 2 к указанному Решению:
в графе "Наименование товара" текст дополнить словами ", кроме бревен длиной менее 0,5 м и толщиной менее 16 см и поленьев длиной менее 0,5 м и толщиной менее 16 см, расколотых бревен длиной менее 0,5 м и толщиной 16 см и более и расколотых поленьев длиной менее 0,5 м и толщиной 16 см и более";
в графе "Наименование товара" слова "кроме бревен длиной менее 0,5 м и толщиной менее 16 см и поленьев длиной менее 0,5 м и толщиной менее 16 см, расколотых бревен длиной менее 0,5 м и толщиной 16 см и более и расколотых поленьев длиной менее 0,5 м и толщиной 16 см и более" заменить словами "кроме пакетированных или упакованных бревен длиной менее 0,5 м и толщиной менее 16 см и пакетированных или упакованных поленьев длиной менее 0,5 м и толщиной менее 16 см, пакетированных или упакованных расколотых бревен длиной менее 0,5 м и толщиной 16 см и более и пакетированных или упакованных расколотых поленьев длиной менее 0,5 м и толщиной 16 см и более";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 194 шешіміне және өздеріне қатысты экспорт пен импрттың сандық шектеулері белгіленген тауарлар тізбесінің 21.1-бөліміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 25 қаңтардағы № 16 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 46-бабына және Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеу шаралары туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа №7 қосымша) 4, 13, 16 және 17-тармақтарына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 21 қаңтардағы тапсырмасын орындау үшін Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы "Өздеріне қатысты экспорт пен импорттың сандық шектеулері белгіленген тауарлар тізбесінің 21.1-бөліміне өзгерістер енгізу туралы және ағаш материалдарының жекелеген түрлеріне қатысты экспорттың уақытша сандық шектеулерін енгізу туралы" № 194 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) аталған Шешімге № 1 қосымшада:
1-тармақта "Бөрене, кесек отын, бұтақ, шөпшем байламдары түріндегі немесе соған ұқсас түрлердегі отын сүрегі**" атауы бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұзындығы 0,5 м-ден кем және қалыңдығы 16 см-ден кем бөренелерден және ұзындығы 0,5 м-ден кем бөренелерден басқа, бөрене, кесек отын, бұтақ, қылқанжапырақ байламы түріндегі немесе осыған ұқсас түрлердегі отын сүрегі және ұзындығы 0,5 м-ден кем және қалыңдығы 16 см-ден кем, ұзындығы 0,5 м-ден кем және қалыңдығы 16 см және одан да көп жарылған бөренелер және ұзындығы 0,5 м-ден кем және қалыңдығы 16 см және одан да көп жарылған кесек отындар**
4401 11 000 1-ден
4401 11 000 9
4401 12 000 1-ден
4401 12 000 9";
3-тармақ "ЕАЭО СЭҚ ТН кодын басшылыққа алу қажет." деген сөздерден кейін ", бұған ЕАЭО СЭҚ ТН 4401 11 000 1 және 4401 12 000 1 кіші қосалқы позициясындағы отын сүрегі қосылмайды, оған қатысты ЕАЭО СЭҚ ТН коды да, тауарды атауы да қолданылады" деген сөздермен толқтырылсын.
б) аталған Шешімге № 2 қосымшаның бірінші позиициясында:
"Тауардың атауы" графасында мәтін "ұзындығы 0,5 м-ден кем және қалыңдығы 16 см-ден кем бөренелерден және ұзындығы 0,5 м-ден кем және қалыңдығы 16 см-ден кем кесек отындардан, ұзындығы 0,5 м-ден кем және қалыңдығы 16 см-ден және одан да көп жарылған бөренелерден және ұзындығы 0,5 м-ден кем және қалыңдығы 16 см-ден және одан да көп жарылған бөренелерден басқа"деген сөздермен толықтырылсын;
"Тауардың атауы" графасындағы "ұзындығы 0,5 м-ден кем және қалыңдығы 16 см-ден кем бөренелерден және ұзындығы 0,5 м-ден кем және қалыңдығы 16 см-ден кем бөренелерден, ұзындығы 0,5 м-ден кем және қалыңдығы 16 см-ден және одан да көп жарылған бөренелерден және ұзындығы 0,5 м-ден кем және қалыңдығы 16 см-ден және одан да көп жарылған бөренелерден басқа" деген сөздер "ұзындығы 0,5 м-ден кем және қалыңдығы 16 см-ден кем пакеттелген немесе буып-түйілген бөренелерден, ұзындығы 0,5 м-ден кем пакеттелген немесе буып-түйілген кесек отындардан қалыңдығы 16 см-ден кем, ұзындығы 0,5 м-ден кем және қалыңдығы 16 см-ден және одан да көп пакеттелген немесе буып-түйілген жарылған бөренелер және ұзындығы 0,5 м-ден кем және қалыңдығы 16 см-ден және одан да көп пакеттелген немесе буып-түйілген жарылған кесек отындардан басқа" деген сөздермен ауыстырылсын;

в графе "Код ТН ВЭД ЕАЭС" код "4401 11 000 1" ТН ВЭД ЕАЭС заменить словами "из 4401 11 000 1", код "4401 12 000 1" ТН ВЭД ЕАЭС заменить словами "из 4401 12 000 1".
2. В таблице раздела 21.1 перечня товаров, в отношении которых установлены количественные ограничения экспорта и импорта (приложение № 21 к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30), в наименовании позиции второй слова "кроме бревен длиной менее 0,5 м и толщиной менее 16 см и поленьев длиной менее 0,5 м и толщиной менее 16 см, расколотых бревен длиной менее 0,5 м и толщиной 16 см и более и расколотых поленьев длиной менее 0,5 м и толщиной 16 см и более" заменить словами "кроме пакетированных или упакованных бревен длиной менее 0,5 м и толщиной менее 16 см и пакетированных или упакованных поленьев длиной менее 0,5 м и толщиной менее 16 см, пакетированных или упакованных расколотых бревен длиной менее 0,5 м и толщиной 16 см и более и пакетированных или упакованных расколотых поленьев длиной менее 0,5 м и толщиной 16 см и более".
3. Настоящее Решение вступает в силу с 28 января 2022 г., за исключением абзаца третьего подпункта "б" пункта 1 и пункта 2.
Абзац третий подпункта "б" пункта 1 и пункт 2 настоящего Решения вступают в силу по истечении 60 календарных дней с даты официального опубликования настоящего Решения.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович

"ЕАЭО СЭҚ ТН коды" графасында ЕАЭО СЭҚ ТН "4401 11 000 1" коды "4401 11 000 1-ден" сөздерімен, ЕАЭО СЭҚ ТН "4401 12 000 1" коды "4401 12 000 1-ден" сөздерімен ауыстырылсын.
2. Өздеріне қатысты экспорт пен импорттың сандық шектеулері белгіленген тауарлар тізбесінің 21.1-бөлімінің кестесінде (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешіміне № 21 қосымша) екінші позиция атауындағы "ұзындығы 0,5 м-ден кем және қалыңдығы 16 см-ден кем бөренелерден және ұзындығы 0,5 м-ден кем және қалыңдығы 16 см-ден кем кесек отындардан және ұзындығы 0,5 м-ден кем және қалыңдығы 16 см-ден және одан да көп жарылған бөренелерден және ұзындығы 0,5 м-ден кем және қалыңдығы 16 см-ден және одан да көп жарылған кесек отындардан басқа" деген сөздер "ұзындығы 0,5 м-ден кем және қалыңдығы 16 см-ден кем пакеттелген немесе буып-түйілген бөренелерден және ұзындығы 0,5 м-ден кем және қалыңдығы 16 см-ден кем пакеттелген немесе буып-түйілген кесек отындардан, ұзындығы 0,5 м-ден кем және қалыңдығы 16 см-ден кем пакеттелген немесе буып-түйілген жарылған бөренелерден және ұзындығы 0,5 м-ден кем және қалыңдығы 16 см-ден және одан да көп пакеттелген немесе оралған жарылған кесек отындардан басқа" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Осы Шешім 2022 жылғы 28 қаңтардан бастап күшіне енеді, бұған 1-тармақтың "б" тармақшасының үшінші абзацы және 2-тармағы қосылмайды.
Осы Шешімнің 1-тармағының "б" тармақшасының үшінші абзацы және 2-тармағы осы Шешім ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 60 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович