О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к магистральным трубопроводам для транспортирования жидких и газообразных углеводородов" (ТР ЕАЭС 049/2020), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к магистральным трубопроводам для транспортирования жидких и газообразных углеводородов" (ТР ЕАЭС 049/2020) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям это технического регламента
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 марта 2022 года № 32
В соответствии с подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:

Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Сұйық және газ тәріздес көмірсутегілерді тасымалдауға арналған магистралдық құбыржолдарына қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 049/2020) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Сұйық және газ тәріздес көмірсутектерді тасымалдауға арналған магистралдық құбыржолдарына қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 049/2020) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламент талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 1 наурыздағы № 32 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабының 1-тармағы 11 және 12-тармақшаларына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:

1. Утвердить прилагаемую Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к магистральным трубопроводам для транспортирования жидких и газообразных углеводородов" (ТР ЕАЭС 049/2020), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к магистральным трубопроводам для транспортирования жидких и газообразных углеводородов" (ТР ЕАЭС 049/2020) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента.

1. Қоса беріліп отырған Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Сұйық және газ тәріздес көмірсутегілерді тасымалдауға арналған магистралдық құбыржолдарына қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 049/2020) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Сұйық және газ тәріздес көмірсутегілерді тасымалдауға арналған магистралдық құбыржолдарына қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 049/2020) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламент талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама бекітілсін.

2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 1 марта 2022 г. № 32
ПРОГРАММА
по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к магистральным трубопроводам для транспортирования жидких и газообразных углеводородов" (ТР ЕАЭС 049/2020), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к магистральным трубопроводам для транспортирования жидких и газообразных углеводородов" (ТР ЕАЭС 049/2020) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента
п/п
Код МКС
Наименование проекта межгосударственного стандарта.
Виды работ
Элементы технического регламента
Евразийского экономического союза
Сроки разработки
Государство – член Евразийского экономического союза – ответственный разработчик
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
1
75.200
Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Здания и сооружения. Правила технической эксплуатации
подпункты "а" и "б" пункта 9, пункты 34, 47,
подпункты "а" – "в" пункта 40, пункт 42, подпункт "г" пункта 50 и пункт 58
2021 год
2023 год
Российская Федерация
2
75.200
Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Сооружения гидротехнические портовые. Правила технической эксплуатации
подпункты "а" и "б" пункта 9, пункты 34, 47, подпункты "а" – "в" пункта 40, пункт 42, подпункт "г" пункта 50 и пункт 58
2021 год
2023 год
Российская Федерация
3
75.200
Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Нагрузки и воздействия
пункт 15
2021 год
2023 год
Российская Федерация
4
75.200
Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Здания и сооружения. Правила проектирования
пункт 15
2021 год
2023 год
Российская Федерация
5

2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 1 наурыздағы
№ 32 шешімімен
БЕКІТІЛДІ
Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Сұйық және газ тәріздес көмірсутегілерді тасымалдауға арналған магистралдық құбыржолдарына қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 049/2020) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Сұйық және газ тәріздес көмірсутегілерді тасымалдауға арналған магистралдық құбыржолдарына қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 049/2020) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламент талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі БАҒДАРЛАМА
р/с
МСЖ коды
Мемлекетаралық стандарт жобасының атауы.
Жұмыс түрлері
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің элементтері
Әзірлеу мерзімі
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет-жауапты әзірлеуші
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
1
75.200
Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Ғимараттар мен құрылысжайлар. Техникалық пайдалану қағидалары
9-тармақтың "а" және "б" тармақшалары, 34, 47-тармақтар, 40-тармақтың "а" - "в" тармақшалары, 42-тармақ, 50-тармақтың "г" тармақшасы және
58-тармақ
2021 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
2
75.200
Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Гидротехникалық порт құрылыстары. Техникалық пайдалану қағидалары
9-тармақтың "а" және "б" тармақшалары, 34, 47-тармақтар, 40-тармақтың "а" – "в" тармақшалары, 42-тармақ, 50-тармақтың "г" тармақшасы және 58-тармақ
2021 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
3
75.200
Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Жүктемелер мен әсерлер
15-тармақ
2021 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
4
75.200
Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Ғимараттар мен құрылыстар. Жобалау қағидалары
15-тармақ
2021 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
5

91.040
Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Строительство переходов магистральных трубопроводов через водные преграды. Основные положения
пункты 24, 35, 37, подпункты "а" – "г" пункта 38, пункты 39, 47 и 55
2023 год
2025 год
Российская Федерация
6
75.200
Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Инженерные изыскания
пункты 27, 28 и подпункт "а" пункта 50
2021 год
2023 год
Российская Федерация
7
75.200
Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Обеспечение защиты от молнии и статического электричества. Основные положения
пункт 31
2021 год
2023 год
Российская Федерация
8
75.200
Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Консервация и ликвидация объектов

91.040
Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Су бөгеттері арқылы магистралдық құбырлардың өткелдерін салу. Негізгі ережелер
24, 35, 37-тармақтар, 38-тармақтың "а" – "г" тармақшалары, 39, 47 және 55-тармақтар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
6
75.200
Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Инженерлік ізденістер
27, 28-тармақтар және 50-тармақтың "а" тармақшасы
2021 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
7
75.200
Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Найзағайдан және статикалық электрден қорғауды қамтамасыз ету. Негізгі ережелер
31-тармақ
2021 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
8
75.200
Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Объектілерді консервациялау және жою

подпункт "д" пункта 38, пункты 46, 47, подпункты "б", "в" и "д" пункта 50, пункты 56 и 57
2021 год
2023 год
Российская Федерация
9
91.040
Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Приемка и ввод в эксплуатацию объектов магистрального трубопровода. Основные положения
подпункт "в" пункта 50, пункты 53 – 57 и 59
2021 год
2023 год
Российская Федерация
10
19.100
Разработка изменения № 1 к ГОСТ 34182-2017 "Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Эксплуатация и техническое обслуживание. Основные положения"
подпункты "а" и "б" пункта 9, пункты 33, 34, подпункты "а" – "в" пункта 40, пункты 42, 47, подпункт "г" пункта 50 и пункт 58
2021 год
2023 год
Российская Федерация
11

38-тармақтың "д" тармақшасы, 46, 47-тармақтар, 50-тармақтың "б", "в" және "д" тармақшалары, 56 және 57-тармақтар
2021 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
9
91.040
Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Магистралдық құбыр объектілерін қабылдау және пайдалануға беру. Негізгі ережелер
50-тармақтың "в" тармақшасы, 53 – 57 және 59-тармақтар
2021 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
10
19.100
"Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Пайдалану және техникалық қызмет көрсету. Негізгі ережелер" 34182-2017 МЕМСТ-ке № 1 өзгерісті әзірлеу
9-тармақтың "а" және "б" тармақшалары, 33, 34-тармақтар, 40-тармақтың "а" – "в" тармақшалары, 42, 47-тармақтар, 50-тармақтың "г" тармақшасы және 58-тармақ
2021 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
11

23.040
Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Линейная часть. Проектирование
подпункт "а" пункта 9, пункты 10, 12, 13, 15, 16, 18 – 21, 23 – 30, 33 – 35, 37, подпункты "а" – "г" пункта 38, пункты 39 и 47
2017 год
2022 год
Российская Федерация
12
91.040
Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Организация и производство строительно-монтажных работ на территории распространения многолетнемерзлых грунтов
подпункт "а" пункта 9
2020 год
2022 год
Российская Федерация
13
23.040
Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Участки магистрального нефтепровода и нефтепродуктопровода, прокладываемые на территории городов и других населенных пунктов. Проектирование

23.040
Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Жобалау
9-тармақтың "а" тармақшасы, 10, 12, 13, 15, 16, 18 – 21, 23 – 30, 33 – 35, 37-тармақтар, 38-тармақтың "а" – "г" тармақшалары, 39 және 47-тармақтары
2017 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
12
91.040
Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Көпжылдық қатып қалған топырақтың таралу аумағында құрылыс-монтаждау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
9-тармақтың "а" тармақшасы
2020 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
13
23.040
Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Қалалар мен басқа да елді мекендердің аумағында салынатын магистралдық мұнай құбыры мен мұнай өнімдері құбырының учаскелері. Жобалау

пункты 16, 17, 35 и 37
2019 год
2022 год
Российская Федерация
14
91.040
Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Линейная часть. Организация и производство строительно-монтажных работ
пункты 24, 35, 37, подпункты "а" – "г" пункта 38, пункты 39, 47 и 55
2019 год
2022 год
Российская Федерация
15
23.020
Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Резервуары вертикальные цилиндрические стальные. Правила технической эксплуатации.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 58623-2019
подпункты "а" и "б" пункта 9, пункты 34, 47, подпункты "а" – "в" пункта 40, пункт 42, подпункт "г" пункта 50 и пункт 58
2025 год
2027 год
Российская Федерация
16
23.060
Арматура трубопроводная для магистральных нефтепроводов и нефтепродуктопроводов. Правила оценки технического состояния и продления назначенных показателей.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 58819-2020
подпункт "б" пункта 9
2025 год
2027 год
Российская Федерация
17
23.020
Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Методика оценки прочности, устойчивости и долговечности резервуара вертикального стального.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 58622-2019
подпункт "в" пункта 9
2025 год
2027 год
Российская Федерация
18
23.040
Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Автоматизация и телемеханизация технологического оборудования. Основные положения, термины и определения.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 58362-2019
подпункт "е" пункта 9, пункты 17, 35 и подпункты "б" и "в" пункта 40
2025 год
2027 год
Российская Федерация
19
23.060
Магистральный трубопроводный транспорт нефти и нефтепродуктов. Системы сглаживания волн давления для магистральных нефтепроводов и нефтепродуктопроводов. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 59066-2020
пункт 9 и подпункты "а" – "в" пункта 40
2025 год
2027 год
Российская Федерация
20
75.200
Система газоснабжения. Магистральная трубопроводная транспортировка газа. Компрессорные станции. Порядок проведения технического обслуживания и ремонта
подпункт "б" пункта 9
2022 год
2024 год
Российская Федерация
21
75.200
Система газоснабжения. Магистральная трубопроводная транспортировка газа. Термины и определения
подпункт "в" пункта 9
2022 год
2024 год
Российская Федерация
22
75.200
Система газоснабжения. Магистральная трубопроводная транспортировка газа. Магистральные газопроводы. Правила эксплуатации
подпункт "в" пункта 9 и
пункт 40
2021 год
2023 год
Российская Федерация
23
75.200
Система газоснабжения. Магистральная трубопроводная транспортировка газа. Линейная часть магистральных газопроводов. Техническое обслуживание. Основные положения
подпункт "е" пункта 9
2023 год
2025 год
Российская Федерация
24
75.200
Система газоснабжения. Магистральная трубопроводная транспортировка газа. Линейная часть магистральных газопроводов. Подводные переходы. Техническое обслуживание. Основные положения
подпункт "е" пункта 9
2023 год
2025 год
Российская Федерация
25
75.200
Система газоснабжения. Магистральная трубопроводная транспортировка газа. Мероприятия по предотвращению, локализации и ликвидации последствий аварий и инцидентов. Основные требования

16, 17, 35 және 37-тармақтар
2019 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
14
91.040
Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Сызықтық бөлік. Құрылыс-монтаждау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
24, 35, 37-тармақтар, 38-тармақтың "а" – "г" тармақшалары, 39, 47 және 55-тармақтар
2019 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
15
23.020
Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Тік, цилиндр тәрізді болат резервуарлар. Техникалық пайдалану қағидалары. МЕМСТ Р 58623-2019 негізінде МЕМСТ әзірлеу
9-тармақтың "а" және "б" тармақшалары, 34, 47-тармақтар, 40-тармақтың "а" – "в" тармақшалары, 42-тармақ, 50-тармақтың "г" тармақшасы және 58-тармақ
2025 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
16
23.060
Магистралдық мұнай құбырларына және мұнай өнімдері құбырларына арналған құбыр арматурасы. Техникалық жай-күйін бағалау және тағайындалған көрсеткіштерді ұзарту қағидалары. МЕМСТ Р 58819-2020 негізінде МЕМСТ әзірлеу
9-тармақтың "б" тармақшасы
2025 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
17
23.020
Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Тік, болаттан жасалған резервуардың беріктігін, тұрақтылығын және ұзаққа жарамдылығын бағалау әдісі.
МЕМСТ Р 58622-2019 негізінде МЕМСТ әзірлеу
9-тармақтың "в" тармақшасы
2025 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
18
23.040
Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Технологиялық жабдықты автоматтандыру және телемеханизациялау. Негізгі ережелер, терминдер және анықтамалар.
МЕМСТ Р 58362-2019 негізінде МЕМСТ әзірлеу
9-тармақтың "е" тармақшасы, 17, 35-тармақтар және 40-тармақтың "б" және "в" тармақшалары
2025 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
19
23.060
Мұнай және мұнай өнімдерінің магистралдық құбыржол көлігі. Магистралдық мұнай құбырлары мен мұнай өнімдері құбырлары үшін қысым ағынын деңгейлестіру жүйелері. Жалпы техникалық шарттар. МЕСТ Р 59066-2020 негізінде МЕМСТ әзірлеу
9-тармақ және 40-тармақтың "а" – "в" тармақшалары
2025 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
20
75.200
Газбен жабдықтау жүйесі. Газды магистралдық құбыржол арқылы тасымалдау. Компрессорлық станциялар. Техникалық қызмет көрсету және жөндеу тәртібі
9-тармақтың "в" тармақшасы
2022 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
21
75.200
Газбен жабдықтау жүйесі. Газды магистралдық құбыржол арқылы тасымалдау. Терминдер мен анықтамалар
9-тармақтың "в" тармақшасы
2022 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
22
75.200
Газбен жабдықтау жүйесі. Газды магистралдық құбыржол арқылы тасымалдау. Магистралдық газ құбырлары. Пайдалану қағидалары
9-тармақтың "в" тармақшасы және 40-тармақ
2021 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
23
75.200
Газбен жабдықтау жүйесі. Газды магистралдық құбыржол арқылы тасымалдау. Магистралдық газ құбырларының желілік бөлігі. Техникалық қызмет көрсету. Негізгі ережелер
9-тармақтың "е" тармақшасы
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
24
75.200
Газбен жабдықтау жүйесі. Газды магистралдық құбыржол арқылы тасымалдау. Магистралдық газ құбырларының желілік бөлігі. Су асты өткелдері. Техникалық қызмет көрсету. Негізгі ережелер
9-тармақтың "е" тармақшасы
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
25
75.200
Газбен жабдықтау жүйесі. Газды магистралдық құбыржол арқылы тасымалдау. Авариялар мен инциденттердің салдарын болғызбау, оқшаулау және жою жөніндегі іс-шаралар. Негізгі талаптар

пункты 32, 35, подпункт "в" пункта 39, пункты 43 и 45
2023 год
2025 год
Российская Федерация
26
75.200
Система газоснабжения. Магистральная трубопроводная транспортировка газа. Обеспечение безопасности в условиях антропогенной активности. Основные требования
пункты 33, 34 и 42 – 44, приложения № 1 и 2
2021 год
2023 год
Российская Федерация
27
75.200
Система газоснабжения. Магистральная трубопроводная транспортировка газа. Обеспечение безопасности в условиях антропогенной активности. Идентификация особых участков линейной части магистрального газопровода
пункты 33, 34 и 42 – 44, приложения № 1 и 2
2024 год
2026 год
Российская Федерация
28
75.200
Система газоснабжения. Магистральная трубопроводная транспортировка газа. Магистральные газопроводы. Предупреждающие и опознавательные знаки. Сигнальная окраска. Общие требования
пункт 34
2023 год
2025 год
Российская Федерация
29
75.200
Система газоснабжения. Магистральная трубопроводная транспортировка газа. Магистральные газопроводы. Испытания на прочность и проверка на герметичность
пункт 34
2023 год
2025 год
Российская Федерация
30
75.200
Система газоснабжения. Магистральные трубопроводы транспортировки газа.
Магистральные газопроводы. Диагностические работы.
Разработка ГОСТ на основе СТ РК 2885-2016, СТ РК 2892-2016, СТ РК 2889-2016, СТ РК 3080-2017, СТ РК 3081-2017 и СТ РК ГОСТ Р 55999-2016
подпункт "б" пункта 40
2023 год
2024 год
Республика Казахстан
31
23.040
Система газоснабжения. Магистральные трубопроводы транспортировки газа.
Магистральные газопроводы. Проектирование. Основные положения.
Разработка ГОСТ на основе СП РК 3.05-101-2013
пункты 10, 12, 16 и 18
2023 год
2024 год
Республика Казахстан
32
23.040
Система газоснабжения. Магистральные трубопроводы транспортировки газа.
Магистральные газопроводы. Проектирование.
Технологические объекты.
Разработка ГОСТ на основе СТ РК 1916-2009, СТ РК 2888-2016, СТ РК 3077-2017 и СТ РК ГОСТ Р 51164-2005
пункты 10, 18 – 21, 23, 47, подпункт "д" пункта 38, подпункт "б" пункта 40, подпункты "а" и "в" пункта 50 и пункт 55
2023 год
2024 год
Республика Казахстан
33
23.040
Система газоснабжения. Магистральные трубопроводы транспортировки газа.
Магистральные газопроводы. Строительно- монтажные работы. Порядок организации производства и приемки.
Разработка ГОСТ на основе СТ РК 1915-2009
подпункт "д" пункта 38
2023 год
2024 год
Республика Казахстан

32, 35-тармақтар, 39-тармақтың "в" тармақшасы, 43 және 45-тармақтар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
26
75.200
Газбен жабдықтау жүйесі. Газды магистралдық құбыржол арқылы тасымалдау. Антропогендік белсенділік жағдайында қауіпсіздікті қамтамасыз ету. Негізгі талаптар
33, 34 және 42 – 44-тармақтар, № 1 және 2 қосымшалар
2021 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
27
75.200
Газбен жабдықтау жүйесі. Газды магистралдық құбыржол арқылы тасымалдау. Антропогендік белсенділік жағдайында қауіпсіздікті қамтамасыз ету. Магистралдық газ құбырының желілік бөлігінің ерекше учаскелерін идентификаттау
33, 34 және 42 – 44-тармақтар, № 1 және 2 қосымшалар
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
28
75.200
Газбен жабдықтау жүйесі. Газды магистралдық құбыржол арқылы тасымалдау. Магистралдық газ құбырлары. Ескерту және тану белгілері. Сигналдық бояу. Жалпы талаптар
34-тармақ
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
29
75.200
Газбен жабдықтау жүйесі. Газды магистралдық құбыржол арқылы тасымалдау. Магистралдық газ құбырлары. Беріктікке сынау және герметикалыққа тексеру
34-тармақ
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
30
75.200
Газбен жабдықтау жүйесі. Магистралдық газ тасымалдау құбырлары. Магистралдық газ құбырлары. Диагностикалық жұмыстар. ҚР СТ 2885-2016, ҚР СТ 2892-2016, ҚР СТ 2889-2016, ҚР СТ 3080-2017, ҚР СТ 3081-2017 және ҚР СТ МЕМСТ Р 55999-2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
40-тармақтың "б" тармақшасы
2023 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
31
23.040
Газбен жабдықтау жүйесі. Магистралдық газ тасымалдау құбырлары. Магистралдық газ құбырлары. Жобалау. Негізгі ережелер. ҚР СТ 3.05-101-2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
10, 12, 16 және 18-тармақтар
2023 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
32
23.040
Газбен жабдықтау жүйесі. Магистралдық газ тасымалдау құбырлары. Магистралдық газ құбырлары. Жобалау. Технологиялық объектілер. ҚР СТ 1916-2009, ҚР СТ 2888-2016, ҚР СТ 3077-2017 және ҚР СТ МЕМСТ Р 51164-2005 негізінде МЕМСТ әзірлеу
10, 18 – 21, 23, 47-тармақтар, 38-тармақтың
"д" тармақшасы, 40-тармақтың "б" тармақшасы,
50-тармақтың "а" және "в" тармақшалары және 55-тармақ
2023 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
33
23.040
Газбен жабдықтау жүйесі. Магистралдық газ тасымалдау құбырлары. Магистралдық газ құбырлары. Құрылыс-монтаждау жұмыстары. Өндірісті ұйымдастыру және қабылдау тәртібі. ҚР СТ 1915-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
38-тармақтың "д" тармақшасы
2023 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы