О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2016 г. № 37
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 марта 2022 года № 33.
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2016 г. № 37 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование и ведение единого реестра уполномоченных органов (организаций) государств – членов Евразийского экономического союза и организаций – изготовителей транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники, осуществляющих оформление паспортов (электронных паспортов) транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 1 марта 2022 г. № 33
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2016 г. № 37
1. В Правилах информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование и ведение единого реестра уполномоченных органов (организаций) государств – членов Евразийского экономического союза и организаций – изготовителей транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники, осуществляющих оформление паспортов (электронных паспортов) транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники", утвержденных указанным Решением:
а) в пункте 6 цифры "1.0.0" заменить цифрами "1.0.1";
б) таблицу 6 изложить в следующей редакции:
"Таблица 6
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.008
классификатор видов связи
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов связи (гармонизирован с классификатором СЕФАКТ ООН "Communication Channel Code")
P.CLS.009
классфикатор единиц измерения и счета Евразийского экономического союза
классификатор

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 10 мамырдағы № 37 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 1 наурыздағы № 33 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың № 3 қосымшасы) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Көлік құралдарына (көлік құралдарының шассилеріне), өздігінен жүретін машиналарға және техниканың басқа да түрлеріне паспорттар (электрондық паспорттар) ресімдеуді жүзеге асыратын, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (ұйымдарының) және көлік құралдарын (көлік құралдарының шассилерін), өздігінен жүретін машиналарды және техниканың басқа да түрлерін дайындаушы ұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кездегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2016 жылғы 10 мамырдағы № 37 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 1 наурыздағы
№ 33 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 10 мамырдағы № 37 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Көрсетілген Шешіммен бекітілген "Көлік құралдарына (көлік құралдарының шассилеріне), өздігінен жүретін машиналарға және техниканың басқа да түрлеріне паспорттар (электрондық паспорттар) ресімдеуді жүзеге асыратын, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (ұйымдарының) және көлік құралдарын (көлік құралдарының шассилерін), өздігінен жүретін машиналарды және техниканың басқа да түрлерін дайындаушы ұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында:
а) 6-тармақтағы "1.0.0" деген цифрлар "1.0.1" деген цифрлармен ауыстырылсын;
б) 6-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"6-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.008
байланыс түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
байланыс түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды ("Communication Channel Code" БҰҰ СЕФАКТ сыныптауышымен үйлестірілген)
P.CLS.009
Еуразиялық экономикалық одақтың өлшем бірліктерінің сыныптауышы және шоттары
сыныптауыш
өлшем бірліктерінің кодтары мен атауларының тізбесін және шоттарды қамтиды (Қазақстан Республикасының

содержит перечень кодов и наименований единиц измерения и счета (применяется в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 октября 2020 г. №145)
P.CLS.019
классификатор стран мира
классификатор
содержит коды и наименования стран мира (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.024
классификатор языков
классификатор
содержит перечень кодов и наименований языков (применяется в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 сентября 2019 г. №152)
P.CLS.048
справчоник видов адреса
справочник
содержит перечень кодов и наименований видов адреса
P.CLS.057
классификатор видов документов об оценке соответствия
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов документов об оценке соответствия (применяется в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. №108)
P.CLS.068
справочник методов идентификации хозяйствующих субъектов при их государственной регистрации в государствах - членах Евразийского экономического союза
справочник
содержит перечень идентификаторов и наименований методов идентификации хозяйствующих субъектов при их государственной регистрации (применяется в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 марта 2020 года №34)
P.TS.06.CLS.001
классификатор видов паспортов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
классификатор

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 27 қазандағы №145 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.019
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
әлем елдерінің кодтары мен атауларын қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.024
тілдер сыныптауышы
сыныптауыш
тілдердің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 10 қыркүйектегі №152 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.048
мекенжайлар түрлерінің сыныптауышы
анықтамалық
мекенжайлар түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.057
сәйкестікті бағалау туралы құжаттар түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
сәйкестікті бағалау туралы құжаттар түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі №108 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.068
шаруашылық жүргізуші субъектілерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде мемлекеттік тіркеу кезінде оларды сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығы
анықтамалық
шаруашылық жүргізуші субъектілерді мемлекеттік тіркеу кезінде оларды сәйкестендіргіштер тізбесі мен сәйкестендіру әдістерінің атауларын қамтиды (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 10 наурыздағы №34 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.TS.06.CLS.001
көлік құралдары, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машиналар және техниканың басқа да түрлері паспорттары түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш

содержит перечень кодов и наименований видов паспортов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники (применяется в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. №108)
P.TS.07.CLS.012
классификатор видов изготовителей транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
классификатор

көлік құралдарының, көлік құралдары шассилерінің, өздігінен жүретін машиналардың және техниканың басқа да түрлерінің паспорттары түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі №108 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.TS.07.CLS.012
Көлік құралдарын, көлік құралдарының шассилерін, өздігінен жүретін машиналарды және техниканың басқа да түрлерін дайындаушылар түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш

содержит перечень кодов и наименований видов изготовителей транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники (применяется в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. №108)
";
2. В Регламенте информационного взаимодействия между национальными органами и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование и ведение единого реестра уполномоченных органов (организаций) государств – членов Евразийского экономического союза и организаций – изготовителей транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники, осуществляющих оформление паспортов (электронных паспортов) транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники", утвержденном указанным Решением:
а) таблицу 12 изложить в следующей редакции:
"Таблица 12

Көлік құралдарын, көлік құралдарының шассилерін, өздігінен жүретін машиналарды және техниканың басқа да түрлерін дайындаушы түрлердің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі №108 шешіміне сәйкес қолданылады)
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген "Көлік құралдарына (көлік құралдарының шассилеріне), өздігінен жүретін машиналарға және техниканың басқа да түрлеріне паспорттар (электрондық паспорттар) ресімдеуді жүзеге асыратын, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (ұйымдарының) және көлік құралдарын (көлік құралдарының шассилерін), өздігінен жүретін машиналарды және техниканың басқа да түрлерін дайындаушы ұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кездегі ұлттық органдар мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде:
а) 12-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"12-кесте

Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Реестр органов (организаций), осуществляющих оформление паспортов транспортных средств" (R.TR.TS.06.001), передаваемых в сообщении "Сведения для включения в единый реестр" (P.TS.06.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Организация, осуществляющая оформление паспортов транспортных средств" (trcdo:VehiclePassportIssuerDetails) должен содержать 1 значение
2
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполняется
3
если значение реквизита "Код вида организации, осуществляющей оформление паспортов транспортных средств" (trsdo:VehiclePassportIssuerKindCode) соответствует значению "уполномоченный орган (организация)", то в едином реестре не должно быть записей со значением реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) и "Идентификатор хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityId) в составе сложного реквизита "Организация, осуществляющая оформление паспортов транспортных средств" (trcdo:VehiclePassportIssuerDetails), в которых реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполнен
4
если значение реквизита "Код вида организации, осуществляющей оформление паспортов транспортных средств" (trsdo:VehiclePassportIssuerKindCode) соответствует значению "организация-изготовитель", то в едином реестре не должно быть записей со значением реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Идентификатор хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityId) и "Код вида изготовителя транспортного средства"
(trsdo:VehicleManufacturerKindCode) в составе сложного реквизита "Организация, осуществляющая оформление паспортов транспортных средств" (trcdo:VehiclePassportIssuerDetails), в которых реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполнен
5
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) заполняется обязательно
6
если значение реквизита "Код вида организации, осуществляющей оформление паспортов транспортных средств" (trsdo:VehiclePassportIssuerKindCode) соответствует значению "уполномоченный орган (организация)", реквизит "Код вида изготовителя транспортного средства" (trsdo:VehicleManufacturerKindCode) не заполняется, а реквизит "Код вида паспорта транспортного средства" (trsdo:VehiclePassportKindCode) должен содержать не менее 1 значения
7
если значение реквизита "Код вида организации, осуществляющей оформление паспортов транспортных средств" (trsdo:VehiclePassportIssuerKindCode) соответствует значению "организация-изготовитель", реквизит "Код вида изготовителя транспортного средства" (trsdo:VehicleManufacturerKindCode) заполняется обязательно
8
если значение реквизита "Код вида организации, осуществляющей оформление паспортов транспортных средств" (trsdo:VehiclePassportIssuerKindCode) соответствует значению "организация-изготовитель", реквизит "Документ об оценке соответствия" (trcdo:ConformityDocV2Details) должен содержать не менее 1 значения
9
если значение реквизита "Код вида объекта технического регулирования" (trsdo:TechnicalRegulationObjectKindCode) соответствует значению "партия", реквизит "Количество товара" (csdo:UnifiedCommodityMeasure) в составе сложного реквизита "Сведения об объекте технического регулирования" (trcdo:TechnicalRegulationObjectV2Details) заполняется обязательно
10
реквизит "Имя" (csdo:FirstName) в составе сложного реквизита "ФИО" (ccdo:FullNameDetails) заполняется обязательно
11
реквизит "Фамилия" (csdo:LastName) в составе сложного реквизита "ФИО" (ccdo:FullNameDetails) заполняется обязательно
12
реквизит "Код организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeCode) в составе сложного реквизита "Организация, осуществляющая оформление паспортов транспортных средств" (trcdo:VehiclePassportIssuerDetails) не заполняется
13
реквизит "Код организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeCode) в составе сложного реквизита "Представитель изготовителя" (trcdo:ManufacturerRepresentativeDetails) не заполняется
14
значение идентификатора метода идентификации хозяйствующих субъектов (атрибут kindId) должно соответствовать значению из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов при их государственной регистрации в государствах – членах Евразийского экономического союза
15
реквизит "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) заполняется обязательно
16
реквизит "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:AddressV4Details) заполняется обязательно
17
значение реквизита "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) должно соответствовать значению из справчоника видов адреса
18
значение реквизита "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:AddressV4Details) должно соответствовать значению из справчоника видов адреса
19
значение реквизита "Код вида связи" (csdo:CommunicationChannelCode) в составе сложного реквизита "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails) должно соответствовать одному из следующих значений:
"TE" – телефон;
"EM" – электронная почта;
"FX" – факс
20
значения всех реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должны соответствовать коду страны классификатора стран мира
21
если любой из реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то значение атрибута "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
22
реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) заполняется обязательно
23
реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:AddressV4Details) заполняется обязательно
24
в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) хотя бы 1 из 2 реквизитов ("Город" (csdo:CityName) или "Населенный пункт" (csdo:SettlementName)) должен быть заполнен
25
в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:AddressV4Details) хотя бы 1 из 2 реквизитов ("Город" (csdo:CityName) или "Населенный пункт" (csdo:SettlementName)) должен быть заполнен
26
реквизит "Улица" (csdo:StreetName) в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) заполняется обязательно
27
реквизит "Улица" (csdo:StreetName) в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:AddressV4Details) заполняется обязательно
28
реквизит "Номер дома" (csdo:BuildingNumberId) в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) заполняется обязательно
29
реквизит "Номер дома" (csdo:BuildingNumberId) в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:AddressV4Details) заполняется обязательно
30
значение реквизита "Код вида организации, осуществляющей оформление паспортов транспортных средств" (trsdo:VehiclePassportIssuerKindCode) в составе сложного реквизита "Организация, осуществляющая оформление паспортов транспортных средств" (trcdo:VehiclePassportIssuerDetails) должно соответствовать одному из следующих значений:
"1" – уполномоченный орган (организация);
"2" – организация-изготовитель
31
значение реквизита "Код вида паспорта транспортного средства" (trsdo:VehiclePassportKindCode) в составе сложного реквизита "Организация, осуществляющая оформление паспортов транспортных средств" (trcdo:VehiclePassportIssuerDetails) должно соответствовать значению из классификатора видов паспортов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
32
если значение реквизита "Код вида организации, осуществляющей оформление паспортов транспортных средств" (trsdo:VehiclePassportIssuerKindCode) соответствует значению "организация-изготовитель", реквизит "Код вида изготовителя транспортного средства" (trsdo:VehicleManufacturerKindCode) заполняется обязательно
90
значение реквизита "Сведения о документе" (trcdo:DocInformationDetails) в составе сложного реквизита "Организация, осуществляющая оформление паспортов транспортных средств" (trcdo:VehiclePassportIssuerDetails) заполняется сведениями документа, подтверждающего присвоение Международного идентификационного кода изготовителя транспортного средства (WMI)
91
значение реквизита "Номер документа" (csdo:DocId) в составе
сложного реквизита "Документ об оценке соответствия" (trcdo:ConformityDocV2Details) должно соответствовать шаблону
"(ЕАЭС|ТС)\s[A-Z]{2}\s(А|Е|К)-[A-Z]{2}\.[^.]{1,20}\.\d{5}.*" (символы ТС, ЕАЭС, А, Е, К – с использованием букв кириллицы), если передается одобрение типа транспортного средства (одобрение типа шасси) или свидетельство о безопасности конструкции транспортного средства
";
б) таблицу 13 изложить в следующей редакции:
"Таблица 13

"Бірыңғай тізілімге қосуға арналған мәліметтер" (P.TS.06.MSG.001) хабарламасында берілетін "Көлік құралдарына паспорттар рәсімдеуді жүзеге асыратын органдардың (ұйымдардың) тізілімі" (R.TR.TS.06.001) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптардың тұжырымы
1
"Көлік құралдары паспорттарын рәсімдеуді жүзеге асыратын ұйым" (trcdo:VehiclePassportIssuerDetails) деректемесі 1 мәнді қамтуы тиіс
2
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамасы" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесі құрамындағы "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
3
егер "Көлік құралдарына паспорттар рәсімдеуді жүзеге асыратын ұйымдар түрінің коды" (trsdo:VehiclePassportIssuerKindCode) деректемесінің мәні "уәкілетті орган (ұйым)" мәніне сәйкес келетін болса, бірыңғай тізілімде "Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамасы" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесі құрамында "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған "Көлік құралдары паспорттарын рәсімдеуді жүзеге асыратын ұйым" (trcdo:VehiclePassportIssuerDetails) күрделі деректемесі құрамындағы "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) және "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші" (csdo:BusinessEntityId) деректемелері мәні бар жазба болмауы тиіс
4
егер "Көлік құралдарының паспорттарын ресімдеуді жүзеге асыратын ұйым түрінің коды" (trsdo:VehiclePassportIssuerKindCode) деректемесінің мәні "Дайындаушы ұйым" мәніне сәйкес келсе, онда бірыңғай тізілімде "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші" (csdo:BusinessEntityId) және "Деректемелер мәні бар жазбалар болмауы тиіс. "Көлік құралын дайындаушы түрінің коды" (trsdo:vehiclemanufacturerkindcode) "Көлік құралдарының паспорттарын ресімдеуді жүзеге асыратын ұйым" (trcdo:VehiclePassportIssuerDetails) күрделі деректеме құрамында, онда "Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған
5
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамасы" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесі құрамындағы "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі мәндетті түрде толтырылады
6
егер "Көлік құралдарының паспорттарын ресімдеуді жүзеге асыратын ұйым түрінің коды" (trsdo:VehiclePassportIssuerKindCode) деректемесінің мәні "уәкілетті орган (ұйым)" мәніне сәйкес келсе, "Көлік құралын дайындаушы түрінің коды" (trsdo: vehiclemanufacturerkindcode) деректемесі толтырылмайды, ал "Көлік құралы паспорты түрінің коды" (trsdo:VehiclePassportKindCode) деректемесі кемінде 1 мән болуы тиіс
7
егер "Көлік құралдарының паспорттарын ресімдеуді жүзеге асыратын ұйым түрінің коды" (trsdo:VehiclePassportIssuerKindCode) деректемесінің мәні "дайындаушы ұйым" мәніне сәйкес келсе, "Көлік құралын дайындаушы түрінің коды" (trsdo:vehiclemanufacturerkindcode) деректемесі міндетті түрде толтырылады
8
егер "Көлік құралдарының паспорттарын ресімдеуді жүзеге асыратын ұйым түрінің коды" (trsdo:VehiclePassportIssuerKindCode) деректемесінің мәні "дайындаушы ұйым" мәніне сәйкес келсе, "Сәйкестікті бағалау туралы құжат" (trcdo:ConformityDocV2Details) деректемесінде кемінде 1 мән болуы тиіс
9
егер "Техникалық реттеу объектісі түрінің коды" (Trsdo:TechnicalRegulationObjectKindCode) деректемесінің мәні "партия" мәніне сәйкес келсе, "Техникалық реттеу объектісі туралы мәліметтер" (trcdo:TechnicalRegulationObjectV2Details) күрделі деректемесінің құрамында "Тауар саны" (csdo:UnifiedCommodityMeasure) деректемесі міндетті түрде толтырылады
10
"Аты" (csdo:FirstName) деректемесі "ТАӘ" (ccdo:fullnamedetails) күрделі деректемесінің құрамында міндетті түрде толтырылады
11
"Тегі" (csdo:LastName) деректемесі " ТАӘ " (ccdo:fullnamedetails) күрделі деректемесінің құрамында міндетті түрде толтырылады
12
"Көлік құралдарының паспорттарын ресімдеуді жүзеге асыратын ұйым" (trcdo:VehiclePassportIssuerDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Ұйымдастыру-құқықтық нысанының коды" (csdo:BusinessEntityTypeCode) деректемесі толтырылмайды
13
"Дайындаушының өкілі" (trcdo:ManufacturerRepresentativeDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Ұйымдастыру-құқықтық нысанының коды" (csdo:BusinessEntityTypeCode) деректемесі толтырылмайды
14
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі сәйкестендіргішінің мәні (kindid атрибуты) шаруашылық жүргізуші субъектілерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде мемлекеттік тіркеу кезінде оларды сәйкестендіру әдістері анықтамалығындағы мәнге сәйкес келуге тиіс
15
"Мекенжай түрінің коды "(csdo:AddressKindCode) деректемесі" мекенжай " (ccdo:subjectaddressdetails) күрделі деректемесінің құрамында міндетті түрде толтырылады
16
"Мекенжай түрінің коды "(csdo:AddressKindCode) деректемесі "Мекенжай " (ccdo:AddressV4Details) күрделі деректемесінің құрамында міндетті түрде толтырылады
17
"Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) деректемесінің "Мекенжай" (ccdo:subjectaddressdetails) күрделі деректеме құрамындағы мәні мекен-жай түрлерінің анықтамасынан алынған мәнге сәйкес келуі керек
18
"Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) деректемесінің "Мекенжай" (ccdo:AddressV4Details) күрделі деректеме құрамындағы мәні мекенжай түрлерінің анықтамасынан алынған мәнге сәйкес келуі тиіс
19
"Байланыс деректемесі (ccdo:CommunicationDetails) күрделі деректеме құрамындағы "Байланыс түрінің коды" (csdo:CommunicationChannelCode) деректемесінің мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуі тиіс:
"TE" – телефон;
"EM" – электрондық пошта;
"FX" – факс
20
"Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) барлық деректемелерінің мәндері әлем елдері сыныптауышының ел кодына сәйкес келуі тиіс
21
егер "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемелерінің кез келгені толтырылған болса, онда оның құрамындағы "Сыныптауыштың сәйкестендіргіші" (codelistid атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміндегі көрсетілген сыныптауыш кодының мәніне сәйкес келуі тиіс
22
"Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі "Мекенжай" (ccdo:subjectaddressdetails) күрделі деректемесінің құрамында міндетті түрде толтырылады
23
"Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі "Мекенжай" (ccdo:AddressV4Details) күрделі деректемесінің құрамында міндетті түрде толтырылады
24
"Мекенжай" (ccdo:subjectaddressdetails) күрделі деректеменің құрамында 2 деректеменің кемінде 1-і ("Қала" (csdo:CityName) немесе "Елді мекен" (csdo:SettlementName)) толтырылуы тиіс
25
"Мекенжай" (ccdo:AddressV4Details) күрделі деректемесінің құрамында
2 деректеменің кемінде 1-і ("Қала" (csdo:CityName) немесе" Елді мекен " (csdo:SettlementName)) толтырылуы тиіс
26
"Мекенжай" (ccdo:subjectaddressdetails) күрделі деректемесінің құрамында "Көше" (csdo:StreetName) деректемесі міндетті түрде толтырылады
27
"Мекенжай" (ccdo:AddressV4Details) күрделі деректемесінің құрамында "Көше" (csdo:StreetName) деректемесі міндетті түрде толтырылады
28
"Мекенжай" (ccdo:subjectaddressdetails) күрделі деректемесінің бөлігі ретінде "Үй нөмірі" (csdo:BuildingNumberId) деректемесі міндетті түрде толтырылады
29
"Мекенжай" (ccdo:AddressV4Details) күрделі деректемесінің бөлігі ретінде "Үй нөмірі" (csdo:BuildingNumberId) деректемесі міндетті түрде толтырылады
30
"Көлік құралдарының паспорттарын ресімдеуді жүзеге асыратын ұйым түрінің коды "(trsdo:VehiclePassportIssuerKindCode) деректемесінің мәні "Көлік құралдарының паспорттарын ресімдеуді жүзеге асыратын ұйым " (trcdo: vehiclepassportissuerdetails) күрделі деректемесінің құрамында мынадай мәндердің біріне сәйкес келуі тиіс:
"1" - уәкілетті орган (ұйым);
"2" - дайындаушы ұйым
31
"Көлік құралдарының паспорттарын ресімдеуді жүзеге асыратын ұйым" (trcdo:Vehiclepassportsuerdetails) күрделі деректеме құрамындағы "Көлік құралының паспорты түрінің коды" (trsdo:vehiclepassportkindcode) деректемесінің мәні көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналардың және техниканың басқа түрлерінің паспорттары түрлері сыныптауышының мәніне сәйкес келуі тиіс
32
егер "Көлік құралдарының паспорттарын ресімдеуді жүзеге асыратын ұйым түрінің коды" (trsdo:VehiclePassportIssuerKindCode) деректемесінің мәні "дайындаушы ұйым" мәніне сәйкес келсе, "Көлік құралын дайындаушы түрінің коды" (trsdo:vehiclemanufacturerkindcode) деректемесі міндетті түрде толтырылады
90
"Көлік құралдарының паспорттарын ресімдеуді жүзеге асыратын ұйым" (trcdo:VehiclePassportIssuerDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Құжат туралы мәліметтер" (trcdo:DocInformationDetails) деректемесінің мәні көлік құралын дайындаушының халықаралық сәйкестендіру коды (WMI) берілгенін растайтын құжаттың мәліметтерімен толтырылады
91
"Сәйкестікті бағалау туралы құжат" (trcdo:ConformityDocV2Details) күрделі деректеме құрамындағы "Құжат нөмірі" (csdo:DocId) деректемесінің мәні "(ЕАЭО|КО)\s[A-Z]{2}\s(А|Е|К)-[A-Z]{2}\.[^.]{1,20}\.\d{5}.* шаблонына сәйкес келуі тиіс" (көлік құралының типін мақұлдау (шасси типін мақұлдау) немесе көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік берілетін болса, (КҚ, ЕАЭО, А, Е, К символдары – кириллица әріптерін пайдалана отырып)
б) 13-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"13-кесте

значение реквизита "Номер документа" (csdo:DocId) в составе сложного реквизита "Документ об оценке соответствия" (trcdo:ConformityDocDetails) должно соответствовать шаблону "(ЕАЭС|ТС)\s[A-Z]{2}\s(А|Е|К)-[A-Z]{2}\.[^.]{1,20}\.\d{5}.*" (символы ТС, ЕАЭС, А, Е, К – с использованием букв кириллицы), если передается одобрение типа транспортного средства (одобрение типа шасси) или свидетельство о безопасности конструкции транспортного средства
";
3. В Регламенте информационного взаимодействия между администратором систем электронных паспортов и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование и ведение единого реестра уполномоченных органов (организаций) государств – членов Евразийского экономического союза и организаций – изготовителей транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники, осуществляющих оформление паспортов (электронных паспортов) транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники", утвержденном указанным Решением:
а) позиции 2 и 3 таблицы 8 изложить в следующей редакции:
"2
значения всех реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должны соответствовать коду страны из классификатора стран мира
3
если любой из реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то значение атрибута "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза";
б) позиции 2 и 3 таблицы 9 изложить в следующей редакции:
"2
значения всех реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должны соответствовать коду страны из классификатора стран мира
3
если любой из реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то значение атрибута "Идентификатор классификатора"
(атрибут codeListId) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза".
4. В Описании форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование и ведение единого реестра уполномоченных органов (организаций) государств – членов Евразийского экономического союза и организаций – изготовителей транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники, осуществляющих оформление паспортов (электронных паспортов) транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники", утвержденном указанным Решением:

"Сәйкестікті бағалау туралы құжат" (trcdo:ConformityDocDetails) күрделі деректеме құрамындағы "Құжат нөмірі" (csdo:DocId) деректемесінің мәні "(ЕАЭО|КО)\s[A-Z]{2}\s(А|Е|К)-[A-Z]{2}\.[^.]{1,20}\.\d{5}.* шаблонына сәйкес келуі тиіс" (көлік құралының типін мақұлдау (шасси типін мақұлдау) немесе көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік берілетін болса, (КҚ, ЕАЭО, А, Е, К символдары – кириллица әріптерін пайдалана отырып)
3. Көрсетілген Шешіммен бекітілген "Көлік құралдарына (көлік құралдарының шассилеріне), өздігінен жүретін машиналарға және техниканың басқа да түрлеріне паспорттар (электрондық паспорттар) ресімдеуді жүзеге асыратын, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (ұйымдарының) және көлік құралдарын (көлік құралдарының шассилерін), өздігінен жүретін машиналарды және техниканың басқа да түрлерін дайындаушы ұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кездегі электрондық паспорттар жүйесі әкімшісі мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде:
а) 8-кестенің 2 және 3-позициялары мынадай редакцияда жазылсын:
"2
"Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) барлық деректемелерінің мәндері әлем елдерінің сыныптауышынан ел кодына сәйкес келуі тиіс
3
егер "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемелерінің кез келгені толтырылған болса, онда оның құрамындағы "Сыныптауыштың сәйкестендіргіші" ((Code List Id атрибуты) атрибутының мәні Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген сыныптауыштың кодының мәніне сәйкес келуі тиіс";
б) 9-кестенің 2 және 3-позициялары мынадай редакцияда жазылсын:
"2
"Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) барлық деректемелерінің мәндері әлем елдерінің сыныптауышынан ел кодына сәйкес келуі тиіс
3
егер "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемелерінің кез келгені толтырылған болса, онда оның құрамындағы "Сыныптауыштың сәйкестендіргіші" ((Code List Id атрибуты) атрибутының мәні Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген сыныптауыштың кодының мәніне сәйкес келуі тиіс".
4. Көрсетілген Шешіммен бекітілген "Көлік құралдарына (көлік құралдарының шассилеріне), өздігінен жүретін машиналарға және техниканың басқа да түрлеріне паспорттар (электрондық паспорттар) ресімдеуді жүзеге асыратын, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (ұйымдарының) және көлік құралдарын (көлік құралдарының шассилерін), өздігінен жүретін машиналарды және техниканың басқа да түрлерін дайындаушы ұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматы мен құрылымының сипаттамасында:

а) в таблице 1 позицию 2.1 в графе 4 изложить в следующей редакции:
"urn:EEC:R:TR:TS:06:VehiclePassportIssuerRegistryDetails:v1.0.1";
б) в таблице 8 позицию 3 в графе 3 изложить в следующей редакции:
"1.0.1";
позицию 6 в графе 3 изложить в следующей редакции:
" urn:EEC:R:TR:TS:06:VehiclePassportIssuerRegistryDetails:v1.0.1";
позицию 8 в графе 3 изложить в следующей редакции:
"EEC_R_TR_TS_06_VehiclePassportIssuerRegistryDetails_v1.0.1.xsd";
в) таблицу 10 изложить в следующей редакции:
"Таблица 10
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Реестр органов (организаций), осуществляющих оформление паспортов транспортных средств" (R.TR.TS.06.001)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:EDocRefId)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:EDocDateTime)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1

а) 1-кестеде 4-бағандағы 2.1-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"urn:EEC:R:TR:TS:06:VehiclePassportIssuerRegistryDetails:v1.0.1";
б) 8-кестеде 3-бағандағы 3-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"1.0.1";
3-бағандағы 6-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
" urn:EEC:R:TR:TS:06:VehiclePassportIssuerRegistryDetails:v1.0.1";
3-бағандағы 8-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"EEC_R_TR_TS_06_VehiclePassportIssuerRegistryDetails_v1.0.1.xsd";
в) 10-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"10-кесте
"Көлік құралдарына паспорттар рәсімдеуді жүзеге асыратын органдардың (ұйымдардың) тізілімі" (R.TR.TS.06.001) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеме аты
Деректеменің сипаттамасы
сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:EDocHeader)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Енгізілген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
1
1.1. Жалпы процесс хабарламасының коды
(csdo:InfEnvelopeCode)
жалпы процесс хабарламасының кодтық белгілемесі
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:EDocCode)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымы тізіліміне сәйкес кодтық белгілемесі
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымы тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендірушісі
(csdo:EDocId)
электрондық құжатты (мәліметтерді) біркелкі сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендірушінің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендірушісі
(csdo:)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендірушісі
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендірушінің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылған күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді және уақытты белгілеу
1

1.6. Код языка
(csdo:LanguageCode)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с классификатором языков.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Организация, осуществляющая оформление паспортов транспортных средств
(trcdo:VehiclePassportIssuerDetails)
информация об уполномоченном органе (организации) или организации-изготовителе, осуществляющем (осуществляющей) оформление паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств)
и паспортов самоходных машин и других видов техники
M.TR.CDE.00086
trcdo:VehiclePassportIssuerDetailsType (M.TR.CDT.00067)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityName)
полное наименование хозяйствующего субъекта
M.SDE.00187
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1
2.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта
M.SDE.00188
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeCode)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии
со справочником (классификатором), который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

1.6. Тілдің коды
(csdo:LanguageCode)
тілдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
тілдер сыныптамасына сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Көлік құралдары паспорттарын рәсімдеуді жүзеге асыратын ұйым
(trcdo:)
көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің паспорттарын ресімдеуді жүзеге асыратын уәкілетті орган (ұйым) туралы ақпарат
M.TR.CDE.00086
trcdo:VehiclePassportIssuerDetailsType (M.TR.CDT.00067)
Енгізілген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
1..*
2.1. Ел коды
(csdo:)
шаруашылық жүргізуші субъектіні тіркеген елдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибутымен белгіленген әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(code атрибуты)
көрсетілген кодқа сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
(#xA) жолды бөлу және (#x9) табуляциясы символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
1
2.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:BusinessEntityName)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы
M.SDE.00187
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
(#xA) жолды бөлу және (#x9) табуляциясы символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 300
1
2.3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы
(csdo:BusinessEntityBriefName)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы
M.SDE.00188
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолды бөлу және (#x9) табуляциясы символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 120
0..1
2.4. Ұйымдастырушылық-құқықтық нысан коды
(csdo:BusinessEntityTypeCode)
шаруашылық жүргізуші субъекті тіркелген ұйымдастырушылық-құқықтық нысанның кодтық белгілемесі
M.SDE.00023
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибутымен айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(code атрибуты)
көрсетілген кодқа сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
(#xA) жолды бөлу және (#x9) табуляциясы символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
1

2.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityId)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:BusinessEntityIdType (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
а) метод идентификации
(атрибут kindId)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:BusinessEntityIdKindIdType (M.SDT.00158)
Значение идентификатора
из справочника справочник методов идентификации хозяйствующих субъектов при их государственной регистрации в государствах - членах Евразийского экономического союза.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.7. Адрес
(ccdo:SubjectAddressDetails)
адрес хозяйствующего субъекта
M.CDE.00058
ccdo:SubjectAddressDetailsType (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.7.1. Код вида адреса
(csdo:AddressKindCode)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:AddressKindCodeType (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии
со справчоником видов адреса.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.7.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода
в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.7.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
2.7.4. Регион
(csdo:RegionName)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.7.5. Район
(csdo:DistrictName)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008

2.5. Ұйымдастырушылық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
шаруашылық жүргізуші субъекті тіркелген ұйымдастырушылық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
(#xA) жолды бөлу және (#x9) табуляциясы символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 300
0..1
2.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:BusinessEntityId)
жазбаның мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім бойынша нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:BusinessEntityIdType (M.SDT.00157)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
1
а) сәйкестендіру әдісі
(kind атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
csdo:BusinessEntityIdKindIdType (M.SDT.00158)
Сәйкестендіргіштің мәні ¶анықтамалықтан шаруашылық жүргізуші субъектілерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде мемлекеттік тіркеу кезінде сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
1
2.7. Мекенжай
(ccdo:SubjectAddressDetails)
шаруашылық жүргізуші субъектінің мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo:SubjectAddressDetailsType (M.CDT.00064)
Енгізілген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
1..*
2.7.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:)
мекенжай түрінің кодтық белгілемесі
M.SDE.00192
csdo:AddressKindCodeType (M.SDT.00162)
Мекенжай түрлері анықтамалығының сыныптауышына сәйкес код мәні ¶.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
0..1
2.7.2. Ел коды
(csdo:)
елдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибутымен белгіленген әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(code атрибуты)
көрсетілген кодқа сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
(#xA) жолды бөлу және (#x9) табуляциясы символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
1
2.7.3. Аумақ коды
(csdo:)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 17
0..1
2.7.4. Өңір
(csdo:)
бірінші деңгейлі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолды бөлу және (#x9) табуляциясы символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 120
0..1
2.7.5. Аудан
(csdo:)
екінші деңгейлі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008

csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.7.6. Город
(csdo:CityName)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.7.7. Населенный пункт
(csdo:SettlementName)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.7.8. Улица
(csdo:StreetName)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.7.9. Номер дома
(csdo:BuildingNumberId)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.7.10. Номер помещения
(csdo:RoomNumberId)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.7.11. Почтовый индекс
(csdo:PostCode)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
2.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:PostOfficeBoxId)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.8. Контактный реквизит
(ccdo:CommunicationDetails)
контактный реквизит хозяйствующего субъекта
M.CDE.00003
ccdo:CommunicationDetailsType (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.8.1. Код вида связи
(csdo:CommunicationChannelCode)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:CommunicationChannelCodeV2Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с классификатором видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.8.2. Наименование вида связи
(csdo:CommunicationChannelName)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.8.3. Идентификатор канала связи
(csdo:CommunicationChannelId)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*

csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолды бөлу және (#x9) табуляциясы символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 120
0..1
2.7.6. Қала (csdo:)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолды бөлу және (#x9) табуляциясы символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 120
0..1
2.7.7. Елді мекен (csdo:)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолды бөлу және (#x9) табуляциясы символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 120
0..1
2.7.8. Көше (csdo:)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолды бөлу және (#x9) табуляциясы символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 120
0..1
2.7.9. Үйдің нөмірі (csdo:)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгісі
M.SDE.00011
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 50
0..1
2.7.10. Үй-жайдың нөмірі (csdo:)
кеңсенің немесе пәтердің белгісі
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
0..1
2.7.11. Пошта индексі (csdo:)
Пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
2.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
0..1
2.8. Байланыс деректемесі
(ccdo:)
шаруашылық жүргізуші субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00059
ccdo:CommunicationDetailsType (M.CDT.00003)
Енгізілген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
1..*
2.8.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) кодтық белгілемесі
M.SDE.00193
csdo:​Communication​Channel​Code​V2​Type (M.SDT.00163)
"Байланыс түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
0..1
2.8.2. Байланыс түрінің атауы (csdo:)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) атауы
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолды бөлу және (#x9) табуляциясы символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 120
0..1
2.8.3. Байланыс арнасының сәйкестендірушісі (csdo:)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдар тізбектілігі (телефон, факс нөмірін, электрондық пошта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType (M.SDT.00015)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 1000
1..*

2.9. ФИО
(ccdo:FullNameDetails)
фамилия, имя, отчество руководителя
M.CDE.00029
ccdo:FullNameDetailsType (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.9.1. Имя
(csdo:FirstName)
имя физического лица
M.SDE.00109
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.9.2. Отчество
(csdo:MiddleName)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.9.3. Фамилия
(csdo:LastName)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.10. Код вида организации, осуществляющей оформление паспортов транспортных средств
(trsdo:VehiclePassportIssuerKindCode)
кодовое обозначение вида организации, осуществляющей оформление паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники
M.TR.SDE.00209
trsdo:VehiclePassportIssuerKindCodeType (M.TR.SDT.00046)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d
1
2.11. Код вида изготовителя транспортного средства
(trsdo:VehicleManufacturerKindCode)
кодовое обозначение вида изготовителя транспортного средства
M.TR.SDE.00253
trsdo:VehicleManufacturerKindCodeType (M.TR.SDT.00053)
Значение кода в соответствии с классификатором видов изготовителей транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники.
Шаблон: \d{2}
0..1
2.12. Представитель изготовителя
(trcdo:ManufacturerRepresentativeDetails)
информация об организации, уполномоченной организацией-изготовителем на реализацию изготовленной ею продукции
M.TR.CDE.00046
trcdo:BusinessEntityV2DetailsType (M.TR.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.12.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода
в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2.9. ТАӘ
(ccdo:)
басшының тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo:FullNameDetailsType (M.CDT.00016)
Енгізілген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
1
2.9.1. Аты
(csdo:)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолды бөлу және (#x9) табуляциясы символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 120
0..1
2.9.2. Әкесінің аты
(csdo:)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе ортаңғы аты)
M.SDE.00111
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолды бөлу және (#x9) табуляциясы символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 120
0..1
2.9.3. Тегі
(csdo:)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолды бөлу және (#x9) табуляциясы символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 120
0..1
2.10. Көлік құралдарына паспорттар рәсімдеуді жүзеге асыратын ұйымдар түрінің коды
(trsdo:)
көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің паспорттарын ресімдеуді жүзеге асыратын ұйым түрінің кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00209
trado:Vehicle Passport Issue r Kind Code Type (M.TR.DT.00046)
символдардың қалыпқа келтірілген жолы
Шаблон: \d
1
2.11. Көлік құралын дайындаушы түрінің коды
(trsdo:VehicleManufacturerKindCode)
көлік құралын дайындаушы түрінің кодтық белгіленімі
M.TR.SDE.00253
trsdo:VehicleManufacturerKindCodeType (M.TR.SDT.00053)
Көлік құралдарын, көлік құралдарының шассиін, өздігінен жүретін машиналарды және техниканың басқа түрлерін дайындаушылар түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \D{2}
2.12. Дайындаушының өкілі
(trcdo:)
дайындаушы ұйым дайындалған өнімді өткізуге уәкілеттік берген ұйым туралы ақпарат
M.TR.CDE.00046
trcdo:BusinessEntityV2DetailsType (M.TR.CDT.00064)
Енгізілген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..*
2.12.1. Ел коды
(csdo:)
шаруашылық жүргізуші субъектіні тіркеген елдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибутымен белгіленген әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(code атрибуты)
көрсетілген кодқа сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
(#xA) жолды бөлу және (#x9) табуляциясы символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
1

2.13. Сведения о документе
(trcdo:DocInformationDetails)
информация о документе, подтверждающем присвоение международного идентификационного кода изготовителя транспортного средства (WMI)
M.TR.CDE.00026
trcdo:DocInformationDetailsType (M.TR.CDT.00018)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.13.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа, включающее в себя (при необходимости) вид документа, наименование принявшего органа (организации) и собственное наименование документа
M.SDE.00054
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии
со справочником (классификатором), который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.13.2. Наименование документа
(csdo:DocName)
наименование документа, включающее в себя при необходимости вид документа, наименование принявшего органа (организации) и собственное наименование документа
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
1
2.13.3. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.13.4. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.14. Идентификационный номер изготовителя транспортного средства
(trsdo:VehicleManufacturerId)
уникальный номер изготовителя транспортного средства (шасси транспортного средства), или уникальный номер изготовителя самоходной машины и других видов техники (если это предусмотрено законодательством государств-членов Евразийского экономического союза)
M.TR.SDE.00208
trsdo:VehicleManufacturerIdType (M.TR.SDT.00047)
Значение идентификатора
в соответствии с ISO 3780.
Шаблон: [A-HJ-NPR-Z0-9]{3}
0..1
2.15. Код вида паспорта транспортного средства
(trsdo:VehiclePassportKindCode)
кодовое обозначение вида электронного паспорта транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники) на оформление которого уполномочен орган (организация)
M.TR.SDE.00210
trsdo:VehiclePassportKindCodeType (M.TR.SDT.00048)
Значение кода в соответствии с классификатором видов паспортов транспортных средств.
Шаблон: \d
0..*
а) признак электронного носителя информации
(атрибут electronicMediaIndicator)
признак, определяющий вид носителя информации: 1 – электронный; 0 – бумажный
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
1

2.13. Құжат туралы мәліметтер
(trcdo
көлік құралын дайындаушының халықаралық сәйкестендіру коды (WMI) берілгенін растайтын құжат туралы ақпарат
M.TR.CDE.00026
trcdo:Type (M.TR.CDT.00018)
Енгізілген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
2.13.1. Құжат түрінің коды
(csdo:DocKindCode)
өзіне (қажет болған жағдайда) құжаттың түрін, қабылдаған органның (ұйымның) атауын және құжаттың жеке атауын қамтитын құжат түрінің кодтық белгілемесі
M.SDE.00054
csdo:UnifiedCode20Type (M.SD.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші"атрибутымен айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
0.1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(code атрибуты)
көрсетілген кодқа сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
(#xA) жолды бөлу және (#x9) табуляциясы символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
2.13.2. Құжаттың атау
(csdo:)
қажет болған жағдайда құжаттың түрін, қабылдаған органның (ұйымның) атауын және құжаттың жеке атауын қамтитын құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
(#xA) жолды бөлу және (#x9) табуляциясы символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 500
1
2.13.3. Құжаттың күні
(csdo:)
құжаттың берілген күні
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.14. Көлік құралын дайындаушының сәйкестендіру нөмірі
(trsdo:VehicleManufacturerId)
көлік құралын дайындаушының бірегей нөмірі (көлік құралының шассиі) немесе өздігінен жүретін машинаны және техниканың басқа түрлерін дайындаушының бірегей нөмірі (егер бұл Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасында көзделсе)
M.TR.SDE.00208
trsdo: (M.TR.SDT.00047)
ISO 3780 сәйкес сәйкестендірушінің мәні.
Шаблон: [A-HJ-NPR-Z0-9]{3}
0..1
2.15. Көлік құралының паспорты түрінің коды
(trsdo:VehiclePassportKindCode)
орган (ұйым) ресімдеуге уәкілетті көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның және техниканың басқа да түрлерінің) электрондық паспорты түрінің кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00210
trsdo:VehiclePassportKindCodeType (M.TR.SDT.00048) Көлік құралдары паспорттарының түрлері сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d
0..*
а) ақпаратты электрондық тасымалдағыштың белгісі (electronic атрибуты)
ақпарат тасымалдағыштың түрін айқындайтын белгі: 1 – электрондық;
0 – қағаз
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (шындық) немесе "false" (жалған)
1

2.16. Документ об оценке соответствия
(trcdo:ConformityDocV2Details)
информация о документе об оценке соответствия
M.TR.CDE.00082
trcdo:ConformityDocV2DetailsType (M.TR.CDT.00063)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.16.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.16.2. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
2.16.3. Дата начала срока действия документа
(csdo:DocStartDate)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.16.4. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.16.5. Код вида документа об оценке соответствия
(trsdo:ConformityDocKindCode)
кодовое обозначение вида документа об оценке соответствия
M.TR.SDE.00001
trsdo:ConformityDocKindCodeType (M.TR.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором видов документов об оценке соответствия.
Шаблон: \d{2}
1
2.16.6. Сведения об объекте технического регулирования
(trcdo:TechnicalRegulationObjectV2Details)
информация о продукции и связанных с требованиями к продукции процессах проектирования (включая изыскания), производства, строительства, монтажа, наладки, эксплуатации, хранения, перевозки, реализации и утилизации
M.TR.CDE.00084
trcdo:TechnicalRegulationObjectV2DetailsType (M.TR.CDT.00065)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код вида объекта технического регулирования
(trsdo:TechnicalRegulationObjectKindCode)
кодовое обозначение вида объекта технического регулирования
M.TR.SDE.00026
trsdo:TechnicalRegulationObjectKindCodeType (M.TR.SDT.00005)
Значение кода в соответствии
с классификатором видов объектов технического регулирования.
Шаблон: \d
1
*.2. Количество товара
(csdo:UnifiedCommodityMeasure)
объем товара, выраженный в штуках, единицах массы, объемных или других единицах
M.SDE.00167
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 24.
Макс.кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.

2.16. Сәйкестікті бағалау туралы құжат
(trcdo:ConformityDocV2Details)
сәйкестілікті бағалау жөніндегі құжат туралы ақпарат
M.TR.CDE.00082
trcdo: (M.TR.CDT.00063)
Енгізілген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..*
2.16.1. Ел коды
(csdo:)
елдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) (code атрибуты) сәйкестендірушісі
көрсетілген кодқа сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
(#xA) жолды бөлу және (#x9) табуляциясы символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
1
2.16.2. Құжаттың нөмірі
(csdo:)
құжатқа оны тіркеу кезінде берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгі
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 50
1
2.16.3. Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн
(csdo:DocStartDate)
құжат күшінде болатын аралықтағы мерзімнің басталатын күні
M.SDE.00137
bdt:DateType (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
1
2.16.4. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:DocValidityDate)
құжат күшінде болатын аралықтағы мерзімнің аяқталатын күні
M.SDE.00052
bdt:DateType (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.16.5. Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің коды
(trsdo:ConformityDocKindCode)
сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00001
trsdo:ConformityDocKindCodeType (M.TR.SDT.00001)
Сәйкестікті бағалау туралы құжаттар түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}
1
2.16.6. Техникалық реттеу объектісі туралы мәліметтер
(trcdo:)
өнім туралы және жобалау (іздестіруді қоса алғанда), өндіріс, құрылыс, монтаж, жөндеу, пайдалану, сақтау, тасымалдау, іске асыру және кәдеге жарату процестерінде өнімге қойылатын талаптарға байланысты ақпарат
M.TR.CDE.00084
trcdo:TechnicalRegulationObjectV2DetailsType (M.TR.CDT.00065)
Енгізілген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
1
*.1. Техникалық реттеу объектісі түрінің коды
(trsdo:Object)
техникалық реттеу объектісі түрінің кодтық белгілемесі
M.TR.SDE.00026
trsdo: (M.TR.SDT.00005)
Техникалық реттеу объектілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d
1
*.2. Тауардың саны
(csdo:)
данамен, салмақ бірліктерінде, көлем немесе басқа да бірліктерде көрсетілген тауар мөлшері
M.SDE.00167
csdo: (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек сандардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі (measurement атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгілемесі
-
csdo: (M.SDT.00074)
Әріптің-цифрлық код.

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.17. Соглашение о льготном режиме сборки транспортных средств
(trcdo:VehiclePreferentialTreatmentAssemblyAgreementDetails)
совокупность реквизитов ссылки на документ, выданный в соответствии с законодательством государства-члена
об уполномачивании органа (организации) или организации-изготовителя
M.TR.CDE.00085
trcdo:VehiclePreferentialTreatmentAssemblyAgreementDetailsType (M.TR.CDT.00066)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.17.1. Наименование документа
(csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
1
2.17.2. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.17.3. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.17.4. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.17.5. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:AuthorityName)
полное наименование уполномоченного органа государства-члена, с которым заключено соглашение
M.SDE.00066
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1
2.17.6. Размер квоты
(trsdo:QuotaQuantity)
количество единиц товара, установленное мерой количественного ограничения внешней торговли или обращения товаров
M.TR.SDE.00207
csdo:Quantity6Type (M.SDT.00106)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 6
1
2.18. Технологические характеристики записи общего ресурса
(ccdo:ResourceItemStatusDetails)
совокупность технологических сведений о записи реестра органов (организаций), осуществляющих оформление паспортов транспортных средств
M.CDE.00032
ccdo:ResourceItemStatusDetails​Type (M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.18.1. Период действия
(ccdo:ValidityPeriodDetails)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Начальная дата и время
(csdo:StartDateTime)
начальная дата и время
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.2. Конечная дата и время
(csdo:EndDateTime)
конечная дата и время
M.SDE.00134
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) сыныптауыштың сәйкестендірушісі
(measurement атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендірушісі
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
(#xA) жолды бөлу және (#x9) табуляциясы символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
1
2.17. Көлік құралдарын құрастырудың жеңілдік режимі туралы келісім
(trcdo:Details)
мүше мемлекеттің органға (ұйымға) немесе дайындаушы ұйымға уәкілеттік беру туралы
заңнамасына сәйкес берілген құжатқа сілтемелер деректемелерінің жиынтығы
M.TR.CDE.00085
trcdo:VehiclePreferentialTreatmentAssemblyAgreementDetailsType (M.TR.CDT.00066)
Енгізілген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..*
2.17.1. Құжаттың атауы
(csdo:)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
(#xA) жолды бөлу және (#x9) табуляциясы символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 500
1
2.17.2. Құжаттың нөмірі
(csdo:)
құжатқа оны тіркеу кезінде берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгі
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 50
0..1
2.17.3. Құжаттың күні
(csdo:)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
1
2.17.4. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:DocValidityDate)
құжат күшінде болатын аралықтағы мерзімнің аяқталатын күні
M.SDE.00052
bdt:DateType (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
1
2.17.5. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:AuthorityName)
келісім жасалған мүше мемлекеттің уәкілетті органының толық атауы
M.SDE.00066
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
(#xA) жолды бөлу және (#x9) табуляциясы символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 300
1
2.17.6. Квота көлемі
(trsdo:)
сыртқы сауданың немесе тауарлар айналымының сандық шектеуі шарасымен белгіленген тауар бірлігінің саны
M.TR.SDE.00207
csdo:Quantity6Type (M.SDT.00106)
Есесптеудің ондық жүйесіндегі бүтін теріс емес сан.
Цифрлардың ең көп саны: 6
1
2.18. Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамасы (ccdo:ResourceItemStatusDetails)
көлік құралдарына паспорттар ресімдеуді жүзеге асыратын органдар (ұйымдар) тізілімінің жазбасы туралы технологиялық мәліметтердің жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo:ResourceItemStatusDetailsType (M.CDT.00033)
Енгізілген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
1
2.17.1. Қолданылу кезеңі (ccdo:)
жалпы ресурс (тізілім, тізбе, деректер қоры) жазбасының қолданылу кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026)
Енгізілген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
*.1. Бастапқы күні мен уақыты (csdo:StartDateTime)
бастапқы күні мен уақыты
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді және уақытты белгілеу
0..1
*.2. Соңғы күні мен уақыты (csdo:EndDateTime)
соңғы күні мен уақыты
M.SDE.00134
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді және уақытты белгілеу
0..1

2.18.2. Дата и время обновления
(csdo:UpdateDateTime)
дата и время обновления записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
".

2.18.2. Жаңартылған күні мен уақыты (csdo:UpdateDateTime)
жалпы ресурс (тізілім, тізбе, деректер қоры) жазбасының жаңартылған күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді және уақытты белгілеу
0..1