О внесении изменений в Единые ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования, предъявляемые к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 марта 2022 года № 52.
В соответствии с пунктом 2 статьи 58 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 22 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Единые ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования, предъявляемые к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору), утвержденные Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 317, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 марта 2022 г. № 52
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Единые ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования, предъявляемые к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору)
1. В главе 27:
а) в наименовании:
слово "скота" заменить словом "скота,";
дополнить знаком сноски "*";
б) в наименовании и по тексту слова "молочные продукты" в соответствующем падеже заменить словами "молочная продукция" в соответствующем падеже;
в) в абзаце десятом:
в предложении втором слово "Поставляемые" заменить словом "Поставляемая", слова "должны быть подвергнуты" заменить словами "должна быть подвергнута";
в предложении третьем слова "признаны пригодными" заменить словом "признана пригодной";
г) дополнить сноской следующего содержания:
"* Требования, предусмотренные настоящей главой, распространяются также на товары (пищевую продукцию) из позиций 1901 и 2106 ТН ВЭД ЕАЭС, включенные в Единый перечень товаров, подлежащих ветеринарному контролю (надзору), и содержащие молочные компоненты в любом количестве.".
2. В приложении № 1 к указанным Единым требованиям:
а) дополнить позициями 741и 742следующего содержания:
"741
из 1901 90 920 0
Готовые пищевые продукты из сырья товарных позиций 0401 – 0404 ТН ВЭД ЕАЭС, не содержащие молочного жира или содержащие менее 1,5 мас.% молочного жира, кроме пищевых продуктов в виде порошка из сырья товарных позиций 0401 – 0404 ТН ВЭД ЕАЭС8
ветеринарный сертификат
да
мера применяется в отношении товара, ввозимого из третьих стран на территории Республики Армения, Республики Беларусь, Кыргызской Республики и Российской Федерации, в отношении товара, ввозимого из третьих стран на территорию Республики Казахстан, включение в реестр не требуется, но в разрешении на ввоз и ветеринарном сертификате должны быть указаны номер и (или) название предприятия, выпустившего в оборот подконтрольный товар

Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 29 наурыздағы № 52 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 58-бабының 2-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 22-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 180 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 29 наурыздағы
№ 52 шешіміне
ҚОСЫМША
Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 27-тарауда:
а) атауында:
"малдың" деген сөз "малдың," деген сөзбен ауыстырылсын;
"*" сілтеме белгісімен толықтырылсын;
б) атауындағы тиісті септіктегі "сүт өнімдері" деген сөздер тиісті септіктегі "сүт өнімі" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) оныншы абзацта:
екінші сөйлемдегі мемлекеттік тілдегі мәтіндер өзгермейді";
үшінші сөйлемдегі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
г) мынадай мазмұндағы сілтемемен толықтырылсын:
"* Осы тарауда көзделген талаптар ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын және құрамында кез келген мөлшердегі сүт компоненттері бар тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген ЕАЭО ТН ВЭД 1901 және 2106 позицияларындағы тауарларға (тамақ өнімдеріне) да қолданылады.
2. Аталған Бірыңғай талаптарға № 1 қосымшада:
а) мынадай мазмұндағы 741 және742 позициялармен толықтырылсын:
"741
1901 90 920 0-ден
0401 - 0404 ЕАЭО СЭҚ ТН тауар позицияларының шикізатынан жасалған ұнтақ түріндегі тамақ өнімдерін қоспағанда, сүт майы жоқ немесе құрамындағы сүт майының салмағы 1,5 масс.%-дан кем емес, ЕАЭО СЭҚ ТН 0401 - 0404 тауар позицияларының шикізатынан дайындалған дайын тамақ өнімдері 8
ветеринариялық сертификат
иә
шара үшінші елдерден Армения Республикасының, Беларусь Республикасының, Қырғыз Республикасының және Ресей Федерациясының аумақтарына әкелінетін тауарларға қолданылады, үшінші елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін тауарларға қатысты тізілімге енгізу талап етілмейді, бірақ импортқа рұқсат қағазында және ветеринариялық сертификатта бақылаудағы тауарларды айналысқа шығарған кәсіпорынның нөмірі және (немесе) атауы болуы тиіс

742
из 1901 90 980 0
Готовые пищевые продукты из сырья товарных позиций 0401 – 0404 ТН ВЭД ЕАЭС, содержащие 1,5 мас.% молочного жира или более, кроме пищевых продуктов в виде порошка из сырья товарных позиций 0401 – 0404 ТН ВЭД ЕАЭС, в других позициях ТН ВЭД ЕАЭС не поименованные или не включенные в них8
ветеринарный сертификат
да
мера применяется в отношении товара, ввозимого из третьих стран на территории Республики Армения, Республики Беларусь, Кыргызской Республики и Российской Федерации, в отношении товара, ввозимого из третьих стран на территорию Республики Казахстан, включение в реестр не требуется, но в разрешении на ввоз и ветеринарном сертификате должны быть указаны номер и (или) название предприятия, выпустившего в оборот подконтрольный товар";
б) позицию 81 изложить в следующей редакции:
"81
из 2106 90 930 0
Готовые пищевые продукты, содержащие растительные жиры или масла,
с содержанием менее 1,5 мас.% молочного жира8
ветеринарный сертификат
да
мера применяется в отношении товара, ввозимого из третьих стран на территории Республики Армения, Республики Беларусь, Кыргызской Республики и Российской Федерации, в отношении товара, ввозимого из третьих стран на территорию Республики Казахстан, включение в реестр не требуется, но в разрешении на ввоз и ветеринарном сертификате должны быть указаны номер и (или) название предприятия, выпустившего в оборот подконтрольный товар";
в) дополнить позициями 811 – 813 следующего содержания:
"811
из 2106 90 980 4
Пригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из жиров или масел животного или растительного происхождения или их фракций, содержащие более 15 мас.% молочных жиров8
ветеринарный сертификат
да
мера применяется в отношении товара, ввозимого из третьих стран на территории Республики Армения, Республики Беларусь, Кыргызской Республики и Российской Федерации, в отношении товара, ввозимого из третьих стран на территорию Республики Казахстан, включение в реестр не требуется, но в разрешении на ввоз и ветеринарном сертификате должны быть указаны номер и (или) название предприятия, выпустившего в оборот подконтрольный товар
812
2106 90 980 5
Сырное фондю
ветеринарный сертификат
да
мера применяется в отношении товара, ввозимого из третьих стран на территории Республики Армения, Республики Беларусь, Кыргызской Республики и Российской Федерации, в отношении товара, ввозимого из третьих стран на территорию Республики Казахстан, включение в реестр не требуется, но в разрешении на ввоз и ветеринарном сертификате должны быть указаны номер и (или) название предприятия, выпустившего в оборот подконтрольный товар

742
1901 90 980 0-ден
0401 - 0404 ЕАЭО СЭҚ ТН тауар позицияларының шикізатынан және ЕАЭО СЭҚ ТН басқа позицияларында аталмаған немесе оларға енгізілмеген шикізаттан жасалатын ұнтақ түріндегі тамақ өнімдерін қоспағанда, құрамында сүт майының салмағы 1,5 масс.%-дан кем емес, ЕАЭО СЭҚ ТН 0401 - 0404 тауар позицияларының шикізатынан дайындалған дайын тамақ өнімдері 8
ветеринариялық сертификат
иә
шара үшінші елдерден Армения Республикасының, Беларусь Республикасының, Қырғыз Республикасының және Ресей Федерациясының аумақтарына әкелінетін тауарларға қолданылады, үшінші елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін тауарларға қатысты тізілімге енгізу талап етілмейді, бірақ импортқа рұқсат қағазында және ветеринариялық сертификатта бақылаудағы тауарларды айналысқа шығарған кәсіпорынның нөмірі және (немесе) атауы болуы тиіс
б) 81-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"81
2106 90 930 0-ден
Өсімдік майлары немесе сүт майының салмағы 1,5% аз майлары бар дайын тағам өнімдері8
ветеринариялық сертификат
иә
шара үшінші елдерден Армения Республикасының, Беларусь Республикасының, Қырғыз Республикасының және Ресей Федерациясының аумақтарына әкелінетін тауарларға қолданылады, үшінші елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін тауарларға қатысты тізілімге енгізу талап етілмейді, бірақ импортқа рұқсат қағазында және ветеринариялық сертификатта бақылаудағы тауарларды айналысқа шығарған кәсіпорынның нөмірі және (немесе) атауы болуы тиіс
в) мынадай мазмұндағы 811 – 813 позициялармен толықтырылсын:
"811
2106 90 980 4-ден
Тағамдық қоспалар немесе жануарлар майларын немесе өсімдік текті майлардың немесе тоң майлардың немесе құрамында салмағы 15%-дан астам сүт майлары бар олардың фракцияларының тұтынуға арналған қоспалары немесе дайын өнімдері8
ветеринариялық сертификат
иә
шара үшінші елдерден Армения Республикасының, Беларусь Республикасының, Қырғыз Республикасының және Ресей Федерациясының аумақтарына әкелінетін тауарларға қолданылады, үшінші елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін тауарларға қатысты тізілімге енгізу талап етілмейді, бірақ импортқа рұқсат қағазында және ветеринариялық сертификатта бақылаудағы тауарларды айналысқа шығарған кәсіпорынның нөмірі және (немесе) атауы болуы тиіс
812
2106 90 980 5-ден
Ірімшік фондюы
ветеринариялық сертификат
иә
шара үшінші елдерден Армения Республикасының, Беларусь Республикасының, Қырғыз Республикасының және Ресей Федерациясының аумақтарына әкелінетін тауарларға қолданылады, үшінші елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін тауарларға қатысты тізілімге енгізу талап етілмейді, бірақ импортқа рұқсат қағазында және ветеринариялық сертификатта бақылаудағы тауарларды айналысқа шығарған кәсіпорынның нөмірі және (немесе) атауы болуы тиіс

813
из 2106 90 980 8
Готовые пищевые продукты с содержанием компонентов молока, в других позициях ТН ВЭД ЕАЭС не поименованные или не включенные в них8
ветеринарный сертификат
да
мера применяется в отношении товара, ввозимого из третьих стран на территории Республики Армения, Республики Беларусь, Кыргызской Республики и Российской Федерации, в отношении товара, ввозимого из третьих стран на территорию Республики Казахстан, включение в реестр не требуется, но в разрешении на ввоз и ветеринарном сертификате должны быть указаны номер и (или) название предприятия, выпустившего в оборот подконтрольный товар";
г) дополнить сноской 8 следующего содержания:
"8. За исключением специализированной продукции, в том числе детского питания; витаминно-минеральных (витаминных, минеральных) комплексов (премиксов); ароматизаторов и вкусоароматических добавок; продуктов на основе концентратов белков и изолятов (животного и растительного происхождения) и их смесей; грибных концентратов; кукурузных соусов; пищевых волокон, пищевых добавок (в том числе комплексных); биологически активных добавок к пище; пищевых продуктов, предназначенных в качестве сырья для производства детского питания; криммеров для кофейных напитков; кондитерской глазури, паст, начинок и наполнителей, предназначенных для производства кондитерских изделий; концентратов для приготовления теста. Ветеринарный контроль в отношении товаров не осуществляется, и ни одна из мер, указанных в графах 4 – 6 настоящего перечня, не применяется.".

813
2106 90 980 8-ден
ЕАЭО СЭҚ ТН басқа позицияларында аталмаған немесе оларға енгізілмеген құрамында сүт компоненті бар дайын тамақ өнімдері 8
ветеринариялық сертификат
иә
шара үшінші елдерден Армения Республикасының, Беларусь Республикасының, Қырғыз Республикасының және Ресей Федерациясының аумақтарына әкелінетін тауарларға қолданылады, үшінші елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін тауарларға қатысты тізілімге енгізу талап етілмейді, бірақ импортқа рұқсат қағазында және ветеринариялық сертификатта бақылаудағы тауарларды айналысқа шығарған кәсіпорынның нөмірі және (немесе) атауы болуы тиіс
г) мынадай мазмұндағы сілтемемен толықтырылсын:
"8. Мамандандырылған өнімдерді, соның ішінде балалар тағамын; витаминді-минералды (витаминдік, минералды) топтамаларды (премикстер); хош иістендіргіштер мен дәмдеуіш қоспаларды; ақуыздар концентраттары мен изоляттарын (жануарлар мен өсімдік тектес) және олардың қоспалары негізіндегі өнімдерді; саңырауқұлақ концентраттарын; жүгері тұздықтарын; диеталық талшықтарды, тағамдық қоспаларды (соның ішінде күрделі қоспаларды); биологиялық белсенді тағамдық қоспаларды; балалар тағамын өндіру үшін шикізат ретіндегі тамақ өнімдерін; кофе сусындарына арналған криммерлерді; кондитерлік өнімдерді өндіруге арналған глазурь, пасталар, салмалар және толтырғыштарды; қамырды дайындауға арналған концентраттарды қоспағанда. Тауарларға қатысты ветеринариялық бақылау жүргізілмейді, демек осы тізбенің 4-6-бағандарында көрсетілген шаралардың бірде-біреуі қолданылмайды.".