О перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" (ТР ТС 024/2011), и перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" (ТР ТС 024/2011) и существления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 марта 2022 года № 53.
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" (ТР ТС 024/2011);
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" (ТР ТС 024/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.
2. Пункт 2 Решения Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 883 "О принятии технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" признать утратившим силу.

Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Май өнімдеріне арналған техникалық регламент" (КО ТР 024/2011) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі және зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Май өнімдеріне арналған техникалық регламент" (КО ТР 024/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 29 наурыздағы № 53 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Май өнімдеріне арналған техникалық регламент" (КО ТР 024/2011) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі;
зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Май өнімдеріне арналған техникалық регламент" (КО ТР 024/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі бекітілсін.
2. Кеден одағы Комиссиясының "Кеден одағының "Май өнімдеріне арналған техникалық регламент" техникалық регламентін қабылдау туралы" 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 883 шешімінің 2-тармағының күші жойылды деп танылсын.

3. Настоящее Решение вступает в силу с 1 июля 2022 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 марта 2022 г. № 53
ПЕРЕЧЕНЬ
международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" (ТР ТС 024/2011)
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18.08.2024 № 64 (вступает в силу с 22.12.2024).
№ п/п
Структурный элемент
или объект технического регулирования технического регламента Таможенного союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
1

3. Осы Шешім 2022 жылғы 1 шілдеден бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 29 наурыздағы
№ 53 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Май өнімдеріне арналған техникалық регламент" (КО ТР 024/2011) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
Р/с №
Кеден одағының техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандартты таңбалау және оның атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1

статьи 2, 3 и 5
ГОСТ 6823-2017 "Глицерин натуральный сырой. Общие технические условия"
2
ГОСТ 6824-96 "Глицерин дистиллированный. Общие технические условия"
3
ГОСТ 19708-2019 "Модификация растительных масел, животных жиров и жирных кислот. Термины и определения"
4
ГОСТ 21314-2020 "Масла растительные. Производство. Термины и определения"
5
ГОСТ 28414-89 "Жиры для кулинарии, кондитерской и хлебопекарной промышленности. Общие технические условия"
6
ГОСТ 30266-2017 "Мыло хозяйственное твердое. Общие технические условия"
7
ГОСТ 31755-2012 "Соусы на основе растительных масел. Общие технические условия"
8
ГОСТ 31761-2012 "Майонезы и соусы майонезные. Общие технические условия"
9
ГОСТ 32188-2013 "Маргарины. Общие технические условия"
10
ГОСТ 33648-2015 "Жиры специального назначения. Общие технические условия"
применяется после присоединения Российской Федерации
к данному стандарту
11
СТБ 2285-2012 "Соусы на основе растительных масел. Общие технические условия"
12
КМС 1325:2017 "Масла растительные нерафинированные. Технические условия"
13
ГОСТ Р 54054-2010 "Эквиваленты масла какао и улучшители масла какао SOS-типа. Технические условия"
14
ГОСТ Р 54658–2011 "Заменители масла какао POP-типа. Технические условия"
141
ГОСТ Р 70954-2023 "Заменители масла какао нетемперируемые смешанного типа. Технические условия"
15
статьи 8 и 9
ГОСТ 6823-2017 "Глицерин натуральный сырой. Общие технические условия"
16
ГОСТ 6824-96 "Глицерин дистиллированный. Общие технические условия"
17
ГОСТ 19708-2019 "Модификация растительных масел, животных жиров и жирных кислот. Термины и определения"
18
ГОСТ 21314-2020 "Масла растительные. Производство. Термины и определения"
19
ГОСТ 28414-89 "Жиры для кулинарии, кондитерской и хлебопекарной промышленности. Общие технические условия"
20
ГОСТ 30266-2017 "Мыло хозяйственное твердое. Общие технические условия"
21
ГОСТ 31755-2012 "Соусы на основе растительных масел. Общие технические условия"
22
ГОСТ 31761-2012 "Майонезы и соусы майонезные. Общие технические условия"
23
СТБ 2285-2012 "Соусы на основе растительных масел. Общие технические условия"
24
ГОСТ Р 54054-2010 "Эквиваленты масла какао и улучшители масла какао SOS-типа. Технические условия"
25
ГОСТ Р 54658–2011 "Заменители масла какао POP-типа. Технические условия"
26
ГОСТ Р 70954-2023 "Заменители масла какао нетемперируемые смешанного типа. Технические условия"
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 марта 2022 г. № 53
ПЕРЕЧЕНЬ
международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" (ТР ТС 024/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18.08.2024 № 64 (вступает в силу с 22.12.2024).
№ п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Таможенного союза
Обозначение и наименование стандарта, методики исследований (испытаний)
и измерений
Примечание
1
2
3
4
1.

2, 3 және 5-баптар
МЕМСТ 6823-2017 "Табиғи шикі глицерин. Жалпы техникалық шарттар"
2
МЕМСТ 6824-96 "Дистилляцияланған глицерин. Жалпы техникалық шарттар"
3
МЕМСТ 19708-2019 "Өсімдік майларын, жануарлар майларын және май қышқылдарын өзгерту. Терминдер мен айқындамалар"
4
МЕМСТ 21314-2020 "Өсімдік майлары. Өндіру. Терминдер мен айқындамалар"
5
МЕМСТ 28414-89 "Пісіруге, кондитерлік және нан пісіру өнеркәсібіне арналған майлар. Жалпы техникалық шарттар"
6
МЕМСТ 30266-2017 "Қатты кір сабын. Жалпы техникалық шарттар"
7
МЕМСТ 31755-2012 "Өсімдік майлары негізіндегі тұздықтар. Жалпы техникалық шарттар"
8
МЕМСТ 31761-2012 "Майонездер және майонез тұздықтары. Жалпы техникалық шарттар"
9
МЕМСТ 32188-2013 "Маргариндер. Жалпы техникалық шарттар"
10
МЕМСТ 33648-2015 "Арнайы мақсаттағы майлар. Жалпы техникалық шарттар"
Ресей Федерациясы осы стандартқа қосылғаннан кейін қолданылады
11
СТБ 2285-2012 "Өсімдік майлары негізіндегі тұздықтар. Жалпы техникалық шарттар"
12
КМС 1325:2017 "Тазартылмаған өсімдік майлары. Техникалық шарттар"
13
МЕМСТ Р 54054-2010 "Какао майының баламалары және SOS типті какао майын жақсартқыштар. Техникалық шарттар"
14
МЕМСТ Р 54658–2011 "POP типті какао майын алмастырғыштар. Техникалық шарттар"
15
8 және 9-баптар
МЕМСТ 6823-2017 "Табиғи шикі глицерин. Жалпы техникалық шарттар"
16
МЕМСТ 6824-96 "Дистилляцияланған глицерин. Жалпы техникалық шарттар"
17
МЕМСТ 19708-2019 "Өсімдік майларын, жануарлар майларын және май қышқылдарын өзгерту. Терминдер мен айқындамалар"
18
МЕМСТ 21314-2020 "Өсімдік майлары. Өндіру. Терминдер мен айқындамалар"
19
МЕМСТ 28414-89 "Пісіруге, кондитерлік және нан пісіру өнеркәсібіне арналған майлар. Жалпы техникалық шарттар"
20
МЕМСТ 30266-2017 "Қатты кір сабын. Жалпы техникалық шарттар"
21
МЕМСТ 31755-2012 "Өсімдік майлары негізіндегі тұздықтар. Жалпы техникалық шарттар"
22
МЕМСТ 31761-2012 "Майонездер және майонез тұздықтары. Жалпы техникалық шарттар"
23
СТБ 2285-2012 "Өсімдік майлары негізіндегі тұздықтар. Жалпы техникалық шарттар"
24
МЕМСТ Р 54054-2010 "Какао майының баламалары және SOS типті какао майын жақсартқыштар. Техникалық шарттар"
25
МЕМСТ Р 54658–2011 "POP типті какао майын алмастырғыштар. Техникалық шарттар"
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 29 наурыздағы
№ 53 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Май өнімдеріне арналған техникалық регламент" (КО ТР 024/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
Р/с №
Кеден одағының техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандарттың, зерттеу (сынау) және өлшеу әдістемесінің белгіленуі және атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1

статьи 2 и 8
ГОСТ ISO 661-2016 "Жиры и масла животные и растительные. Подготовка пробы для испытаний"
2.
ГОСТ ISO 662-2019 "Жиры и масла животные и растительные. Определение массовой доли влаги и летучих веществ"
3.
ГОСТ ISO 3657-2016 "Масла и жиры животные и растительные. Определение числа омыления"
4.
ГОСТ ISO 3961-2020 "Жиры и масла животные и растительные. Определение йодного числа"
5.
ГОСТ ISO 5555-2016 "Жиры и масла животные и растительные. Отбор проб"
6.
ГОСТ ISO 6883-2016 "Масла растительные и жиры животные. Определение условной массы на единицу объема (масса литра в воздухе)"
7.
ГОСТ ISO 15303-2017 "Жиры и масла животные и растительные. Обнаружение и идентификация летучих органических загрязняющих примесей методом газовой хроматографии/масс-спектрометрии"
применяется после присоединения Российской Федерации
к данному
стандарту
8.
ГОСТ 5479-64 "Масла растительные и натуральные жирные кислоты. Метод определения неомыляемых веществ"
9.
ГОСТ 5481-2014 "Масла растительные. Методы определения нежировых примесей и отстоя"
10.
ГОСТ 11812-66 "Масла растительные. Методы определения влаги и летучих веществ"
11.
ГОСТ 18848-2019 "Масла растительные. Органолептические и физико-химические показатели. Термины и определения"
12.
ГОСТ 28928-91 "Заменители масла какао. Метод определения состава триглицеридов"
13.
ГОСТ 28929-91 "Заменители масла какао. Метод определения массовой доли твердых триглицеридов"
14.
ГОСТ 28930-91 "Заменители масла какао. Метод определения совместимости с маслом какао"
15.
ГОСТ 30418-96 "Масла растительные. Метод определения жирнокислотного состава"
16.
ГОСТ 30623-2018 "Масла растительные и продукты со смешанным составом жировой фазы. Метод обнаружения фальсификации"
17.
ГОСТ 31663-2012 "Масла растительные и жиры животные. Определение методом газовой хроматографии массовой доли метиловых эфиров жирных кислот"
18.
ГОСТ 31664-2012 "Масла растительные и жиры животные. Метод определения состава жирных кислот в положении 2 в молекулах триглицеридов"
19.
ГОСТ 31665-2012 "Масла растительные и жиры животные. Получение метиловых эфиров жирных кислот"
20.
ГОСТ 31753-2012 "Масла растительные. Методы определения фосфорсодержащих веществ"
21.
ГОСТ 31757-2012 "Масла растительные, жиры животные и продукты их переработки. Определение содержания твердого жира методом импульсного ядерно-магнитного резонанса"
22.
ГОСТ 31762-2012 "Майонезы и соусы майонезные. Правила приемки и методы испытаний"
23.
ГОСТ 32188-2013 "Маргарины. Общие технические условия"
24.
ГОСТ 32189-2013 "Маргарины, жиры для кулинарии, кондитерской, хлебопекарной и молочной промышленности. Правила приемки и методы контроля"
25.

2 және 8-баптар
МЕМСТ ISO 661-2016 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Сынау үшін сынамалар дайындау"
2
МЕМСТ ISO 662-2019 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Ылғал мен ұшпа заттардың массалық үлесін анықтау"
3
МЕМСТ ISO 3657-2016 "Жануарлар және өсімдік майлары. Сабындану санын анықтау"
4
МЕМСТ ISO 3961-2020 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Йод мөлшерін анықтау"
5
МЕМСТ ISO 5555-2016 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Сынамаларды іріктеу"
6
МЕМСТ ISO 6883-2016 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Көлем бірлігіне шартты массаны анықтау (ауадағы литр массасы)"
7
МЕМСТ ISO 15303-2017 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Газды хроматография/масс-спектрометрия әдісімен ұшпа органикалық ластағыш қоспаларды анықтау және сәйкестендіру"
Ресей Федерациясы осы стандартқа қосылғаннан кейін қолданылады
8
МЕМСТ 5479-64 "Өсімдік майлары және табиғи май қышқылдары. Сабындалмайтын заттарды анықтау әдісі"
9
МЕМСТ 5481-2014 "Өсімдік майлары. Майлы емес қоспалар мен тұнбаларды анықтау әдістері"
10
МЕМСТ 11812-66 "Өсімдік майлары. Ылғал мен ұшпа заттарды анықтау әдістері"
11
МЕМСТ 18848-2019 "Өсімдік майлары. Органолептикалық және физика-химиялық көрсеткіштер. Терминдер мен айқындамалар"
12
МЕМСТ 28928-91 "Какао майын алмастырғыштар. Триглицеридтердің құрамын анықтау әдісі"
13
МЕМСТ 28929-91 "Какао майын алмастырғыштар. Қатты триглицеридтердің массалық үлесін анықтау әдісі"
14
МЕМСТ 28930-91 "Какао майын алмастырғыштар. Какао майымен үйлесімділікті анықтау әдісі"
15
МЕМСТ 30418-96 "Өсімдік майлары. Май қышқылының құрамын анықтау әдісі"
16
МЕМСТ 30623-2018 "Өсімдік майлары және май фазасының аралас құрамы бар өнімдер. Жалғандықты анықтау әдісі"
17
МЕМСТ 31663-2012 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Газ хроматографиясы әдісімен май қышқылдарының метил эфирлерінің массалық үлесін анықтау"
18
МЕМСТ 31664-2012 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Триглицерид молекулаларында 2 позициядағы май қышқылдарының құрамын анықтау әдісі"
19
МЕМСТ 31665-2012 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Майлы қышқылдардың метил эфирлерін алу"
20
МЕМСТ 31753-2012 "Өсімдік майлары. Құрамында фосфор бар заттарды анықтау әдістері"
21
МЕМСТ 31757-2012 "Өсімдік майлары, жануар майлары және оларды қайта өңдеу өнімдері. Импульсті ядролық-магниттік резонанс әдісімен қатты майдың құрамын анықтау"
22
МЕМСТ 31762-2012 "Майонездер және майонез тұздықтары. Қабылдау ережелері және сынау әдістері"
23
МЕМСТ 32188-2013 "Маргариндер. Жалпы техникалық шарттар"
24
МЕМСТ 32189-2013 "Маргариндер, аспаздық, кондитерлік, нан пісіру және сүт өнеркәсібіне арналған майлар. Қабылдау ережелері және бақылау әдістері"
25

ГОСТ 32190-2013 "Масла растительные. Правила приемки и методы отбора проб"
26.
СТБ ИСО 5509-2007 "Жиры и масла животные и растительные. Методики получения метиловых эфиров жирных кислот"
27.
СТБ ISO 23275-1-2009 "Жиры и масла животные и растительные. Эквиваленты
какао-масла в какао-масле и шоколаде. Часть 1. Определение наличия эквивалентов какао-масла"
28.
СТБ ISO 23275-2-2009 "Жиры и масла животные и растительные. Эквиваленты
какао-масла в какао-масле и шоколаде. Часть 2. Количественное определение эквивалентов какао-масла"
29.
СТБ 1939-2009 (ГОСТ Р 52062-2009) "Масла растительные. Правила приемки и методы отбора проб"
30.
СТ РК ISO 15303-2012 "Жиры и масла животные и растительные. Определение и идентификация летучих органических загрязняющих примесей методом газовой хроматографии"
31.
ГОСТ Р 54657-2011 "Эквиваленты масла какао, улучшители масла какао SOS-типа, заменители масла какао РОР-типа. Определение массовой доли твердых триглицеридов"
32.
статья 5
ГОСТ ISO 661-2016 "Жиры и масла животные и растительные. Подготовка пробы для испытаний"
33.
ГОСТ ISO 5555-2016 "Жиры и масла животные и растительные. Отбор проб"
34.
ГОСТ 790-89 "Мыло хозяйственное твердое и мыло туалетное. Правила приемки и методы выполнения измерения"
35.
ГОСТ 5487-2018 "Масла растительные. Качественная реакция на хлопковое масло"
36.
ГОСТ 5488-2018 "Масла растительные. Качественная реакция на кунжутное масло"
37.
ГОСТ 7482-96 "Глицерин. Правила приемки и методы испытаний"
38.
ГОСТ 28928-91 "Заменители масла какао. Метод определения состава триглицеридов"
39.
ГОСТ 28930-91 "Заменители масла какао. Метод определения совместимости с маслом какао"
40.
ГОСТ 30418-96 "Масла растительные. Метод определения жирнокислотного состава"
41.
ГОСТ 30623-2018 "Масла растительные и продукты со смешанным составом жировой фазы. Метод обнаружения фальсификации"
42.
ГОСТ 30624-98 "Масла растительные. Метод обнаружения фальсификации концентратом витамина D"
43.
ГОСТ 31663-2012 "Масла растительные и жиры животные. Определение методом газовой хроматографии массовой доли метиловых эфиров жирных кислот"
44.
ГОСТ 31664-2012 "Масла растительные и жиры животные. Метод определения состава жирных кислот в положении 2 в молекулах триглицеридов"
45.
ГОСТ 31665-2012 "Масла растительные и жиры животные. Получение метиловых эфиров жирных кислот"
46.
ГОСТ 31762-2012 "Майонезы и соусы майонезные. Правила приемки и методы испытаний"
47.
ГОСТ 32188-2013 "Маргарины. Общие технические условия"
48.
ГОСТ 32189-2013 "Маргарины, жиры для кулинарии, кондитерской, хлебопекарной и молочной промышленности. Правила приемки и методы контроля"
49.

МЕМСТ 32190-2013 "Өсімдік майлары. Қабылдау ережелері және сынамаларды іріктеу әдістері"
26
СТБ ИСО 5509-2007 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Майлы қышқылдардың метил эфирлерін алу әдістері"
27
СТБ ISO 23275-1-2009 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Какао майы мен шоколадтағы какао майының баламалары. 1-бөлік. Какао майы баламаларының болуын анықтау"
28
СТБ ISO 23275-2-2009 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Какао майы мен шоколадтағы какао майының баламалары. 2-бөлік. Какао майының баламаларын сандық анықтау"
29
СТБ 1939-2009 (МЕМСТ Р 52062-2009) "Өсімдік майлары. Қабылдау ережелері және сынамаларды іріктеу әдістері"
30
СТ РК ISO 15303-2012 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Газды хроматография әдісімен ұшпа органикалық ластағыш қоспаларды анықтау және сәйкестендіру"
31
МЕМСТ Р 54657-2011 "Какао майының баламалары, SOS типті какао майын жақсартқыштар, РОР типтегі какао майын алмастырғыштар. Қатты триглицеридтердің массалық үлесін анықтау"
32
5-бап
МЕМСТ ISO 661-2016 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Сынау үшін сынамалар дайындау"
33
МЕМСТ ISO 5555-2016 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Сынамаларды іріктеу"
34
МЕМСТ 790-89 "Қатты кір сабын және иіс сабын. Қабылдау ережелері және өлшеуді орындау әдістері"
35
МЕМСТ 5487-2018 "Өсімдік майлары. Мақта майына сапалы реакция"
36
МЕМСТ 5488-2018 "Өсімдік майлары. Күнжіт майына сапалы реакция"
37
МЕМСТ 7482-96 "Глицерин. Қабылдау ережелері және сынау әдістері"
38
МЕМСТ 28928-91 "Какао майын алмастырғыштар. Триглицеридтердің құрамын анықтау әдісі"
39
МЕМСТ 28930-91 "Какао майын алмастырғыштар. Какао майымен үйлесімділікті анықтау әдісі"
40
МЕМСТ 30418-96 "Өсімдік майлары. Май қышқылының құрамын анықтау әдісі"
41
МЕМСТ 30623-2018 "Өсімдік майлары және май фазасының аралас құрамы бар өнімдер. Жалғандықты анықтау әдісі"
42
МЕМСТ 30624-98 "Өсімдік майлары. D дәруменінің концентратымен жалғандықты анықтау әдісі"
43
МЕМСТ 31663-2012 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Газ хроматографиясы әдісімен май қышқылдарының метил эфирлерінің массалық үлесін анықтау"
44
МЕМСТ 31664-2012 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Триглицерид молекулаларында 2 позициядағы май қышқылдарының құрамын анықтау әдісі"
45
МЕМСТ 31665-2012 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Майлы қышқылдардың метил эфирлерін алу"
46
МЕМСТ 31762-2012 "Майонездер және майонез тұздықтары. Қабылдау ережелері және сынау әдістері"
47
МЕМСТ 32188-2013 "Маргариндер. Жалпы техникалық шарттар"
48
МЕМСТ 32189-2013 "Маргариндер, аспаздық, кондитерлік, нан пісіру және сүт өнеркәсібіне арналған майлар. Қабылдау ережелері және бақылау әдістері"
49

ГОСТ 32190-2013 "Масла растительные. Правила приемки и методы отбора проб"
50.
СТБ ИСО 5509-2007 "Жиры и масла животные и растительные. Методики получения метиловых эфиров жирных кислот"
51.
СТБ 1939-2009 (ГОСТ Р 52062-2003) "Масла растительные. Правила приемки и методы отбора проб"
52.
СТБ ISO 23275-1-2009 "Жиры и масла животные и растительные. Эквиваленты какао-масла в какао-масле и шоколаде. Часть 1. Определение эквивалентов какао-масла"
53.
СТБ ISO 23275-2-2009 "Жиры и масла животные и растительные. Эквиваленты какао-масла в какао-масле и шоколаде. Часть 2. Количественное определение эквивалентов какао-масла"
54.
СТ РК ИСО 685-2007 "Анализ мыла. Определение общего содержания щелочей и общего содержания жировых веществ"
55.
СТ РК ИСО 2096-2008 "Глицерин технический. Методы отбора проб"
56.
СТ РК ISO 8292-1-2012 "Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания твердого жира методом импульсного ядерного магнитного резонанса. Часть 1. Прямой метод"
57.
СТ РК ISO 8292-2-2012 "Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания твердого жира методом импульсного ядерного магнитного резонанса. Часть 2. Косвенный метод"
58.
СТ РК ISO/TS 17383-2016 "Жиры и масла. Определение состава триацилглицеридов с использованием капиллярной газовой хроматографии"
59.
статья 8
ГОСТ ISO 661-2016 "Жиры и масла животные и растительные. Приготовление пробы для испытания"
60.
ГОСТ ISO 5555-2016 "Жиры и масла животные и растительные. Отбор проб"
61.
ГОСТ ISO 6463-2018 "Жиры и масла животные и растительные. Определение бутилгидроксианизола (БОА) и бутилгидрокситолуола (БОТ). Метод газожидкостной хроматографии"
62.
ГОСТ ИСО 21569-2009 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Методы качественного обнаружения на основе анализа нуклеиновых кислот"
63.
ГОСТ ИСО 21570-2009 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Количественные методы, основанные на нуклеиновой кислоте"
64.
ГОСТ ISO 21571-2018 "Продукция пищевая. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Экстрагирование нуклеиновых кислот"
65.
ГОСТ ИСО 21572-2009 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Методы, основанные на протеине"
применяется
до 01.10.2022
66.
ГОСТ ИСО 21572-2021 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Методы, основанные на протеине"
67.

МЕМСТ 32190-2013 "Өсімдік майлары. Қабылдау ережелері және сынамаларды іріктеу әдістері"
50
СТБ ИСО 5509-2007 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Майлы қышқылдардың метил эфирлерін алу әдістері"
51
СТБ 1939-2009 (МЕМСТ Р 52062-2003) "Өсімдік майлары. Қабылдау ережелері және сынамаларды іріктеу әдістері"
52
СТБ ISO 23275-1-2009 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Какао майы мен шоколадтағы какао майының баламалары. 1-бөлік. Какао майының баламаларын анықтау"
53
СТБ ISO 23275-2-2009 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Какао майы мен шоколадтағы какао майының баламалары. 2-бөлік. Какао майының баламаларын сандық анықтау"
54
СТ РК ИСО 685-2007 "Сабынды талдау Сілтілердің жалпы құрамын және майлы заттардың жалпы құрамын анықтау"
55
СТ РК ИСО 2096-2008 "Техникалық глицерин. Сынамаларды іріктеу әдістері"
56
СТ РК ISO 8292-1-2012 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Импульсті ядролық магниттік резонанс әдісімен қатты майдың құрамын анықтау. 1-бөлік. Тікелей әдіс"
57
СТ РК ISO 8292-2-2012 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Импульсті ядролық магниттік резонанс әдісімен қатты майдың құрамын анықтау. 2-бөлік. Жанама әдіс"
58
СТ РК ISO/TS 17383-2016 "Тоң майлар және майлар. Капиллярлық газ хроматографиясын қолдана отырып, триацилглицеридтердің құрамын анықтау"
59
8-бап
МЕМСТ ISO 661-2016 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Сынау үшін сынамалар дайындау"
60
МЕМСТ ISO 5555-2016 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Сынамаларды іріктеу"
61
МЕМСТ ISO 6463-2018 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Бутилгидроксианизолды (БОА) және бутилгидрокситолуолды (БОТ)анықтау. Газды сұйық хроматография әдісі"
62
МЕМСТ ИСО 21569-2009 "Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген организмдер мен туынды өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Нуклеин қышқылын талдау негізінде сапалы анықтау әдістері"
63
МЕМСТ ИСО 21570-2009 "Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген организмдер мен туынды өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Нуклеин қышқылына негізделген сандық әдістер"
64
МЕМСТ ISO 21571-2018 "Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген организмдер мен туынды өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Нуклеин қышқылдарын алу"
65
МЕМСТ ИСО 21572-2009 "Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген организмдер мен туынды өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Протеинге негізделген әдістер"
01.10.2022 дейін қолданылады
66
МЕМСТ ИСО 21572-2021 "Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген организмдер мен туынды өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Протеинге негізделген әдістер"
67

ГОСТ ISO 24276-2017 "Продукты пищевые. Методы выявления генетически модифицированных организмов и их производных. Общие требования и определения"
применяется после присоединения Российской Федерации
к данному стандарту
68.
ГОСТ 18848-2019 "Масла растительные. Органолептические и физико-химические показатели. Термины и определения"
69.
ГОСТ 30417-2018 "Масла растительные. Методы определения массовых долей витаминов А и Е"
70.
ГОСТ 30418-96 "Масла растительные. Метод определения жирнокислотного состава"
71.
ГОСТ 31663-2012 "Масла растительные и жиры животные. Определение методом газовой хроматографии массовой доли метиловых эфиров жирных кислот"
72.
ГОСТ 31664-2012 "Масла растительные и жиры животные. Метод определения состава жирных кислот в
положении 2 в молекулах триглицеридов"
73.
ГОСТ 31665-2012 "Масла растительные и жиры животные. Получение метиловых эфиров жирных кислот"
74.
ГОСТ 31754-2012 "Масла растительные, жиры животные и продукты их переработки. Методы определения массовой доли трансизомеров жирных кислот"
75.
ГОСТ 32190-2013 "Масла растительные. Правила приемки и методы отбора проб"
76.
ГОСТ 32188-2013 "Маргарины. Общие технические условия"
77.
ГОСТ 32189-2013 "Маргарины, жиры для кулинарии, кондитерской, хлебопекарной и молочной промышленности. Правила приемки и методы контроля"
78.
ГОСТ 34150-2017 "Биологическая безопасность. Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генно-модифицированных организмов (ГМО) растительного происхождения с применением биологического микрочипа"
79.
СТБ ИСО 5509-2007 "Жиры и масла животные и растительные. Методики получения метиловых эфиров жирных кислот"
80.
СТБ ИСО 15304-2007 "Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания трансизомеров жирных кислот в растительных жирах и маслах методом газовой хроматографии"
81.
СТБ 1939-2009 (ГОСТ Р 52062-2003) "Масла растительные. Правила приемки и методы отбора проб"
82.
СТБ ГОСТ Р 52173-2005 "Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения"
83.
СТБ ГОСТ Р 52174-2005 "Биологическая безопасность. Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения с применением биологического микрочипа"
84.
СТ РК 1345-2005 "Биологическая безопасность. Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения с применением биологического микрочипа"
85.
СТ РК 1346-2005 "Биологическая безопасность. Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения"
86.

МЕМСТ ISO 24276-2017 "Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген ағзаларды және олардың туындыларын анықтау әдістері. Жалпы талаптар мен анықтамалар"
Ресей Федерациясы осы стандартқа қосылғаннан кейін қолданылады
68
МЕМСТ 18848-2019 "Өсімдік майлары. Органолептикалық және физика-химиялық көрсеткіштер. Терминдер мен айқындамалар"
69
МЕМСТ 30417-2018 "Өсімдік майлары. А және Е дәрумендерінің массалық үлесін анықтау әдістері"
70
МЕМСТ 30418-96 "Өсімдік майлары. Май қышқылының құрамын анықтау әдісі"
71
МЕМСТ 31663-2012 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Газ хроматографиясы әдісімен май қышқылдарының метил эфирлерінің массалық үлесін анықтау"
72
МЕМСТ 31664-2012 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Триглицерид молекулаларында 2 позициядағы май қышқылдарының құрамын анықтау әдісі"
73
МЕМСТ 31665-2012 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Майлы қышқылдардың метил эфирлерін алу"
74
МЕМСТ 31754-2012 "Өсімдік майлары, жануар майлары және оларды қайта өңдеу өнімдері. Майлы қышқыл трансизомерлерінің массалық үлесін анықтау әдістері"
75
МЕМСТ 32190-2013 "Өсімдік майлары. Қабылдау ережелері және сынамаларды іріктеу әдістері"
76
МЕМСТ 32188-2013 "Маргариндер. Жалпы техникалық шарттар"
77
МЕМСТ 32189-2013 "Маргариндер, аспаздық, кондитерлік, нан пісіру және сүт өнеркәсібіне арналған майлар. Қабылдау ережелері және бақылау әдістері"
78
МЕМСТ 34150-2017 "Биологиялық қауіпсіздік. Шикізат және тамақ өнімдері. Биологиялық микрочипті қолдана отырып, өсімдік тектес гендік түрлендірілген организмдерді (ГМО) сәйкестендіру әдісі"
79
СТБ ИСО 5509-2007 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Майлы қышқылдардың метил эфирлерін алу әдістері"
80
СТБ ИСО 15304-2007 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Газ хроматографиясы әдісімен өсімдік майлары мен майлардағы май қышқылдарының трансизомерлерінің құрамын анықтау"
81
СТБ 1939-2009 (МЕМСТ Р 52062-2003) "Өсімдік майлары. Қабылдау ережелері және сынамаларды іріктеу әдістері"
82
СТБ МЕМСТ Р 52173-2005 "Шикізат және тамақ өнімдері. Өсімдіктен алынатын генетикалық түрлендірілген көздерді (ГМИ) сәйкестендіру әдісі"
83
СТБ МЕМСТ Р 52174-2005 "Биологиялық қауіпсіздік. Шикізат және тамақ өнімдері. Өсімдіктен алынатын генетикалық түрлендірілген көздерді (ГМИ) биологиялық микрочипті қолдану арқылы сәйкестендіру әдісі"
84
СТ РК 1345-2005 "Биологиялық қауіпсіздік. Шикізат және тамақ өнімдері. Өсімдіктен алынатын генетикалық түрлендірілген көздерді (ГМИ) биологиялық микрочипті қолдану арқылы сәйкестендіру әдісі"
85
СТ РК 1346-2005 "Биологиялық қауіпсіздік. Шикізат және тамақ өнімдері. Өсімдіктен алынатын генетикалық түрлендірілген көздерді (ГМИ) сәйкестендіру әдісі"
86

ГОСТ Р 52173-2003 "Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения"
87.
ГОСТ Р 53214-2008 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и полученных из них продуктов. Общие требования и определения"
88.
ГОСТ Р 54657-2011 "Эквиваленты масла какао, улучшители масла какао SOS-типа, заменители масла какао РОР-типа. Определение массовой доли твердых триглицеридов"
89.
статья 9
ГОСТ 790-89 "Мыло хозяйственное твердое и мыло туалетное. Правила приемки и методы выполнения измерения"
90.
ГОСТ 7482-96 "Глицерин. Правила приемки и методы испытаний"
91.
СТ РК ИСО 685-2007 "Анализ мыла. Определение общего содержания щелочей и общего содержания жировых веществ"
92.
СТ РК ИСО 2096-2008 "Глицерин технический. Методы отбора проб"
93.
приложение 1
ГОСТ ISO 661-2016 "Жиры и масла животные и растительные. Приготовление пробы для испытания"
94.
ГОСТ ISO 3960-2013 "Жиры и масла животные и растительные. Определение перекисного числа. Йодометрическое (визуальное) определение по конечной точке"
95.
ГОСТ ISO 5555-2016 "Жиры и масла животные и растительные. Отбор проб"
96.
ГОСТ ISO 15302-2019 "Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания бенз[a]пирена. Метод обращенно-фазовой высокоэффективной жидкостной хроматографии"
961
ГОСТ ISO 18363-1-2020 "Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания сложных эфиров жирных кислот монохлорпропандиолов (МХПД) и глицидола с применением ГХ/МС. Часть 1. Метод с использованием быстрой щелочной переэтерификации
и измерения содержания 3-МХПД
и дифференциальное измерение содержания глицидола"
962
ГОСТ ISO 18363-2-2020 "Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания сложных эфиров жирных кислот монохлопропандиолов (МХПД)
и глицидола с применением ГХ/МС.
Часть 2. Метод с использованием медленной щелочной переэтерификации и измерение содержания 2-МХПД,
3-МХПД и глицидола"
963
ГОСТ ISO 18363-3-2020 "Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания сложных эфиров жирных кислот монохлорпропандиолов (МХПД) и глицидола с применением ГХ/МС. Часть 3. Метод с использованием кислотной переэтерификации и измерение содержания 2-МХПД,
3-МХПД и глицидола"
97.
ГОСТ ISO 27107-2016 "Жиры и масла животные и растительные. Определение перекисного числа потенциометрическим методом по конечной точке титрования"
98.
пункты 4.17 и 4.18 ГОСТ 7482-96 "Глицерин. Правила приемки и методы испытаний"
99.
ГОСТ 26928-86 "Продукты пищевые. Метод определения железа"
100.
ГОСТ 26930-86 "Сырье и продукты пищевые. Метод определения мышьяка"
101.
ГОСТ 26932-86 "Сырье и продукты пищевые. Методы определения свинца"
102.
ГОСТ 26593-85 "Масла растительные. Метод измерения перекисного числа"
103.
ГОСТ 30089-2018 "Масла растительные. Метод определения эруковой кислоты"
104.
ГОСТ 30178-96 "Сырье и продукты пищевые. Атомно-абсорбционный метод определения токсичных элементов"
105.
пункт 6.21 ГОСТ 30306-95 "Масло из плодовых косточек и орехов миндаля. Технические условия"
106.
ГОСТ 31628-2012 "Продукты пищевые и продовольственное сырье. Инверсионно-вольтамперометрический метод определения массовой концентрации мышьяка"
107.
ГОСТ 31694-2012 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания антибиотиков тетрациклиновой группы с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
108.
ГОСТ 31745-2012 "Продукты пищевые. Определение содержания полициклических ароматических углеводородов методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
109.
ГОСТ 31754-2012 "Масла растительные, жиры животные и продукты их переработки. Методы определения массовой доли трансизомеров жирных кислот"
110.
ГОСТ 31762-2012 "Майонезы и соусы майонезные. Правила приемки и методы испытаний"

МЕМСТ Р 52173-2003 "Шикізат және тамақ өнімдері. Өсімдіктен алынатын генетикалық түрлендірілген көздерді (ГМИ) сәйкестендіру әдісі"
87
МЕМСТ Р 53214-2008 "Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген ағзаларды және олардан алынған өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Жалпы талаптар мен анықтамалар"
88
МЕМСТ Р 54657-2011 "Какао майының баламалары, SOS типті какао майын жақсартқыштар, Какао майын алмастырғыштар РОР-типа. Қатты триглицеридтердің массалық үлесін анықтау"
89
9-бап
МЕМСТ 790-89 "Қатты кір сабын және иіс сабын. Қабылдау ережелері және өлшеуді орындау әдістері"
90
МЕМСТ 7482-96 "Глицерин. Қабылдау ережелері және сынау әдістері"
91
СТ РК ИСО 685-2007 "Сабынды талдау Сілтілердің жалпы құрамын және майлы заттардың жалпы құрамын анықтау"
92
СТ РК ИСО 2096-2008 "Техникалық глицерин. Сынамаларды іріктеу әдістері"
93
1-қосымша
МЕМСТ ISO 661-2016 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Сынау үшін сынамалар дайындау"
94
МЕМСТ ISO 3960-2013 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Асқын тотық мөлшерін анықтау. Соңғы нүкте бойынша йодометриялық (визуалды) анықтау"
95
МЕМСТ ISO 5555-2016 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Сынамаларды іріктеу"
96
МЕМСТ ISO 15302-2019 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Бенз[a]пирен мөлшерін анықтау. Жоғары тиімді сұйық хроматографияның айналмалы фазалық әдісі"
97
МЕМСТ ISO 27107-2016 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Асқын тотық мөлшерін титрлеудің соңғы нүктесі бойынша потенциометриялық әдіспен анықтау"
98
4.17 және 4.18-тармақтар. МЕМСТ 7482-96 "Глицерин. Қабылдау ережелері және сынау әдістері"
99
МЕМСТ 26928-86 "Тамақ өнімдері. Темірді анықтау әдісі"
100
МЕМСТ 26930-86 "Шикізат және тамақ өнімдері. Мышьякты анықтау әдісі"
101
МЕМСТ 26932-86 "Шикізат және тамақ өнімдері. Қорғасынды анықтау әдістері"
102
МЕМСТ 26593-85 "Өсімдік майлары. Асқын тотық мөлшерін өлшеу әдісі"
103
МЕМСТ 30089-2018 "Өсімдік майлары. Эрук қышқылын анықтау әдісі"
104
МЕМСТ 30178-96 "Шикізат және тамақ өнімдері. Уытты элементтерді анықтаудың атомдық-абсорбциялық әдісі"
105
6.21-тармақ. МЕМСТ 30306-95 "Жеміс дәндері мен бадам жаңғағынан жасалған май. Техникалық шарттар"
106
МЕМСТ 31628-2012 "Тамақ өнімдері және азық-түлік шикізаты. Мышьяктың массалық концентрациясын анықтаудың инверсиялық-вольтамперометрлік әдісі"
107
МЕМСТ 31694-2012 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Масс-спектрометриялық детекторы бар жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен тетрациклин тобы антибиотиктерінің қалдық құрамын анықтау әдісі"
108
МЕМСТ 31745-2012 "Тамақ өнімдері. Жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен полициклді хош иісті көмірсутектердің құрамын анықтау"
109
МЕМСТ 31754-2012 "Өсімдік майлары, жануар майлары және оларды қайта өңдеу өнімдері. Майлы қышқыл трансизомерлерінің массалық үлесін анықтау әдістері"
110
МЕМСТ 31762-2012 "Майонездер және майонез тұздықтары. Қабылдау ережелері және сынау әдістері"

111.
ГОСТ 31933-2012 "Масла растительные. Методы определения кислотного числа"
112.
ГОСТ 32123-2013 (ISO 15302:2007) "Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания бенз(а)пирена. Метод с применением высокоразрешающей жидкостной хроматографии с обратной фазой"
113.
ГОСТ 32190-2013 "Масла растительные. Правила приемки и методы отбора проб"
114.
ГОСТ 32798-2014 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания аминогликозидов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
115.
ГОСТ 33441-2015 "Масла растительные. Определение показателей качества и безопасности методом спектроскопии в ближней инфракрасной области"
116.
ГОСТ 33824-2016 "Продукты пищевые и продовольственное сырье. Инверсионно-вольтамперометрический метод определения содержания токсичных элементов (кадмия, свинца, меди и цинка)"
117.
ГОСТ 34533-2019 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания сульфаниламидов, нитроимидазолов, пенициллинов, амфениколов
с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
применяется после присоединения Республики Казахстан
к данному стандарту
1171
ГОСТ 34900-2022 "Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания 2-монохлорпропандиола
и эфиров жирных кислот
2-монохлорпропандиола,
3-монохлорпропандиола и эфиров жирных кислот 3-монохлорпропандиола и глицидиловых эфиров жирных кислот с применением ферментативного гидролиза"
118.
СТБ EN 14082-2014 "Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Определение содержания свинца, кадмия, цинка, меди, железа и хрома с помощью атомно-абсорбционной спектрометрии (ААС) после сухого озоления"
119.
СТБ ИСО 15304-2007 "Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания трансизомеров жирных кислот в растительных жирах и маслах методом газовой хроматографии"
120.
СТБ 1036-97 "Продукты пищевые и продовольственное сырье. Методы отбора проб для определения показателей безопасности"
121.
СТБ 1939-2009 (ГОСТ Р 52062-2003) "Масла растительные. Правила приемки и методы отбора проб"
122.
СТБ ГОСТ Р 51487-2001 "Масла растительные и жиры животные. Метод определения перекисного числа"
123.
СТБ ГОСТ Р 51650-2001 "Продукты пищевые. Методы определения массовой доли бенз(а)пирена"
124.
СТ РК ИСО 660-2011 "Жиры и масла животные и растительные. Определение кислотного числа и кислотности"
125.
ГОСТ Р 50457-92 (ИСО 660-83) "Жиры и масла животные и растительные. Определение кислотного числа и кислотности"

111
МЕМСТ 31933-2012 "Өсімдік майлары. Қышқыл мөлшерін анықтау әдістері"
112
МЕМСТ 32123-2013 (ISO 15302:2007) "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Бенз(а)пиреннің мөлшерін анықтау әдістері. Кері фазалы жоғары разоразрешающей сұйық хроматография қолдану әдісі"
113
МЕМСТ 32190-2013 "Өсімдік майлары. Қабылдау ережелері және сынамаларды іріктеу әдістері"
114
МЕМСТ 32798-2014 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Масс-спектрометриялық детекторы бар жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен аминогликозидтердің қалдық құрамын анықтау әдісі"
115
МЕМСТ 33441-2015 "Өсімдік майлары. Жақын инфрақызыл аймақтағы спектроскопия әдісімен сапа және қауіпсіздік көрсеткіштерін анықтау"
116
МЕМСТ 33824-2016 "Тамақ өнімдері және азық-түлік шикізаты. Уытты элементтердің (кадмий, қорғасын, мыс және мырыш) құрамын анықтаудың инверсиялық-вольтамперометрлік әдісі"
117
МЕМСТ 34533-2019 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Масс-спектрометриялық детекторы бар жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен сульфаниламидтердің, нитроимидазолдардың, пенициллиндердің, амфениколдардың қалдық құрамын анықтау әдісі"
Қазақстан Республикасы осы стандартқа қосылғаннан кейін қолданылады
118
СТБ EN 14082-2014 "Тамақ өнімдері. Із элементтерін анықтау. Құрғақ озолданудан кейін атомдық-абсорбциялық спектрометрия (ААС) көмегімен қорғасын, кадмий, мырыш, мыс, темір және хром құрамын анықтау"
119
СТБ ИСО 15304-2007 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Газ хроматографиясы әдісімен өсімдік майлары мен майлардағы май қышқылдарының трансизомерлерінің құрамын анықтау"
120
СТБ 1036-97 "Тамақ өнімдері және азық-түлік шикізаты. Қауіпсіздік көрсеткіштерін анықтау үшін сынамаларды іріктеу әдістері"
121
СТБ 1939-2009 (МЕМСТ Р 52062-2003) "Өсімдік майлары. Қабылдау ережелері және сынамаларды іріктеу әдістері"
122
СТБ МЕМСТ Р 51487-2001 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Асқын тотық мөлшерін анықтау әдісі"
123
СТБ МЕМСТ Р 51650-2001 "Тамақ өнімдері. Бенз (а)пиреннің массалық үлесін анықтау әдістері"
124
СТ РК ИСО 660-2011 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Қышқыл мөлшері мен қышқылдығын анықтау"
125
МЕМСТ Р 50457-92 (ИСО 660-83) "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Қышқыл мөлшері мен қышқылдығын анықтау"

126.
ГОСТ Р 51487-99 "Масла растительные и жиры животные. Метод определения перекисного числа"
127.
ГОСТ Р 51650-2000 "Продукты пищевые. Методы определения массовой доли бенз(а)пирена"
128.
МВИ.МН 4790-2013 "Определение содержания остаточных количеств левомицетина (хлорамфеникола) в сырье животного происхождения и пищевых продуктах методом ВЭЖХ-МС/МС" (свидетельство об аттестации № 809/2013 от 29.11.2013)
применяется до разработки соответствующего межгосударствен-ного стандарта и внесения его в настоящий перечень
129.
МВИ МН 4894-2018 "Методика выполнения измерений массовой доли стрептомицина в продукции животного происхождения методом ИФА с использованием набора реагентов MaxSignal®Streptomycin ELISA Test Kit и ИФА антибиотик-стрептомицин" (свидетельство об аттестации
№ 1145/2018 от 28.11.2018)
применяется до разработки соответствующего межгосударствен-ного стандарта и внесения его в настоящий перечень
130.
МВИ.МН 5200-2015 "Определение содержания остаточных количеств пенициллинов в сырье животного происхождения и пищевых продуктах методом ВЭЖХ-МС/МС" (свидетельство об аттестации № 883/2015 от 25.04.2015)
применяется до разработки соответствующего межгосударствен-ного стандарта и внесения его в настоящий перечень
131.
МВИ.МН 5593-2016 "Определение содержания остаточных количеств стрептомицина в сырье животного происхождения и пищевых продуктах методом ВЭЖХ-МС/МС" (свидетельство об аттестации № 957/2016 от 26.05.2016)
применяется до разработки соответствующего межгосударствен-ного стандарта и внесения его в настоящий перечень
132.
МУК 4.1.3682-20 "Количественное определение остаточных количеств аминогликозидов (стрептомицина и дегидрострептомицина) в пищевой продукции животного происхождения методом конкурентного иммуноферментного анализа" (свидетельство об аттестации № 0134/РОСС RU.0001.310430/2021 от 05.02.2021)
применяется до разработки соответствующего межгосударствен-ного стандарта и внесения его в настоящий перечень
1321
МУК 4.1.3547-19 "Определение содержания 3-монохлорпропандиола, 2-монохлорпропандиола и глицидола в пищевых растительных маслах
и животных жирах" (свидетельство
о метрологической аттестации
№ РОСС U.0001.310430/0062.28.05.19
от 28.05.2019)
применяется до включения соответствующего межгосударственного стандарта в перечень стандартов
в 2024 году

126
МЕМСТ Р 51487-99 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Асқын тотық мөлшерін анықтау әдісі"
127
МЕМСТ Р 51650-2000 "Тамақ өнімдері. Бенз (а)пиреннің массалық үлесін анықтау әдістері"
128
МВИ.МН 4790-2013 "Жануарлардан алынатын шикізат пен тамақ өнімдеріндегі левомицетиннің (хлорамфениколдың) қалдық мөлшерін ВЭЖХ-МС/МС әдісімен анықтау" (29.11.2013 жылғы № 809/2013 аттестаттау туралы куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
129
МВИ МН 4894-2018 "MaxSignal ® Streptomycin ELISA Test Kit реагенттер жиынтығын және ИФТ антибиотик-стрептомицин" (аттестаттау туралы куәлік) пайдалана отырып, ИФТ әдісімен жануарлардан алынатын өнімдердегі стрептомициннің массалық үлесін өлшеуді орындау әдістемесі (Аттестаттау туралы 28.11.2018 № 1145/2018 куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
130
МВИ.МН 5200-2015 "ВЭЖХ-МС/МС әдісімен жануарлардан алынатын шикізат пен Тамақ өнімдеріндегі пенициллиндердің қалдық мөлшерінің құрамын анықтау "(25.04.2015 жылғы № 883/2015 аттестаттау туралы куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
131
МВИ.МН 5593-2016 "ВЭЖХ-МС/МС әдісімен жануарлардан алынатын шикізат пен Тамақ өнімдеріндегі стрептомициннің қалдық мөлшерінің құрамын анықтау "(26.05.2016 жылғы № 957/2016 аттестаттау туралы куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
132
МУК 4.1.3682-20 "Бәсекеге қабілетті иммуноферменттік талдау әдісімен жануарлардан алынатын тамақ өнімінде аминогликозидтердің (стрептомицин және дегидрострептомицин) қалдық мөлшерін сандық анықтау" (аттестаттау туралы куәлік № 0134/РОСС RU.0001.310430 / 2021 05.02.2021)
тиісті мемлекетаралық стандартты әзірлегенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады

133.
приложение 2
ГОСТ ISO 7218-2015 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Общие требования и рекомендации по микробиологическим исследованиям"
134.
ГОСТ ISO/TS 17728-2017 "Микробиология пищевой цепи. Методы отбора проб пищевой продукции и кормов для микробиологического анализа"
135.
ГОСТ ISO 21527-1-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Метод подсчета дрожжевых и плесневых грибов. Часть 1. Методика подсчета колоний в продуктах, активность воды в которых больше 0,95"
136.
ГОСТ 10444.12-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Методы выявления и подсчета количества дрожжей и плесневых грибов"
137.
ГОСТ 10444.15-94 "Продукты пищевые. Методы определения количества мезофильных аэробных и факультативно-анаэробных микроорганизмов"
138.
ГОСТ 26669-85 "Продукты пищевые и вкусовые. Подготовка проб для микробиологических анализов"
139.
ГОСТ 30726-2001 "Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества бактерий вида Escherichia coli"
140.
ГОСТ 31746-2012 "Продукты пищевые. Метод выявления и определения количества коагулазоположительных стафилококков и Staphylococcus aureus"
141.
ГОСТ 31747-2012 "Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества бактерий группы кишечных палочек (колиформных бактерий)"
142.
приложение 3
ГОСТ ISO 3960-2013 "Жиры и масла животные и растительные. Определение перекисного числа. Йодометрическое (визуальное) определение по конечной точке"
143.
ГОСТ 26593-85 "Масла растительные. Метод измерения перекисного числа"
144.
ГОСТ 30418-96 "Масла растительные. Метод определения жирнокислотного состава"
145.
ГОСТ 30623-2018 "Масла растительные и продукты со смешанным составом жировой фазы. Метод обнаружения фальсификации"
146.
ГОСТ 31663-2012 "Масла растительные и жиры животные. Определение методом газовой хроматографии массовой доли метиловых эфиров жирных кислот"
147.
ГОСТ 31664-2012 "Масла растительные и жиры животные. Метод определения состава жирных кислот в положении 2 в молекулах триглицеридов"
148.
ГОСТ 31665-2012 "Масла растительные и жиры животные. Получение метиловых эфиров жирных кислот"
149.
ГОСТ 31933-2012 "Масла растительные. Методы определения кислотного числа"
150.
СТБ ИСО 5509-2007 "Жиры и масла животные и растительные. Методики получения метиловых эфиров жирных кислот"
151.
СТБ ГОСТ Р 51487-2001 "Масла растительные и жиры животные. Метод определения перекисного числа"
152.
СТ РК ИСО 660-2011 "Жиры и масла животные и растительные. Определение кислотного числа и кислотности"
153.
ГОСТ Р 51487-99 "Масла растительные и жиры животные. Метод определения перекисного числа"

133
2-қосымша
МЕМСТ ISO 7218-2015 "Микробиология, тамақ өнімдері мен жануарлар үшін азық. Микробиологиялық зерттеулер бойынша жалпы талаптар мен ұсынымдар"
134
МЕМСТ ISO/TS 17728-2017 "Азық-түлік тізбегінің микробиологиясы. Микробиологиялық талдау үшін тамақ өнімдері мен жемшөптің сынамаларын іріктеу әдістері"
135
МЕМСТ ISO 21527-1-2013 "Микробиология, тамақ өнімдері мен жануарлар үшін азық. Ашытқы және зең саңырауқұлақтарын есептеу әдісі. 1-бөлік. Судың белсенділігі 0,95-тен асатын өнімдердегі колонияларды есептеу әдісі"
136
МЕМСТ 10444.12-2013 "Микробиология, тамақ өнімдері мен жануарлар үшін азық. Ашытқы мен зең саңырауқұлақтарының санын анықтау және есептеу әдістері"
137
МЕМСТ 10444.15-94 "Тамақ өнімдері. Мезофильді аэробты және факультативті-анаэробты микроорганизмдердің санын анықтау әдістері"
138
МЕМСТ 26669-85 "Тағамдық және дәмдік өнімдер. Микробиологиялық талдау үшін сынамалар дайындау"
139
МЕМСТ 30726-2001 "Тамақ өнімдері. Escherichia coli түрлерінің бактерияларын анықтау және айқындау әдістері"
140
МЕМСТ 31746-2012 "Тамақ өнімдері. Коагулаз оң стафилококктар мен Staphylococcus aureus санын анықтау және айқындау әдісі"
141
МЕМСТ 31747-2012 "Тамақ өнімдері. Ішек таяқшалары тобындағы бактерияларды (колиформды бактериялар) анықтау және санын анықтау әдістері"
142
3-қосымша
МЕМСТ ISO 3960-2013 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Асқын тотық мөлшерін анықтау. Соңғы нүкте бойынша йодометриялық (визуалды) анықтау"
143
МЕМСТ 26593-85 "Өсімдік майлары. Асқын тотық мөлшерін өлшеу әдісі"
144
МЕМСТ 30418-96 "Өсімдік майлары. Май қышқылының құрамын анықтау әдісі"
145
МЕМСТ 30623-2018 "Өсімдік майлары және май фазасының аралас құрамы бар өнімдер. Жалғандықты анықтау әдісі"
146
МЕМСТ 31663-2012 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Газ хроматографиясы әдісімен май қышқылдарының метил эфирлерінің массалық үлесін анықтау"
147
МЕМСТ 31664-2012 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Триглицерид молекулаларында 2 позициядағы май қышқылдарының құрамын анықтау әдісі"
148
МЕМСТ 31665-2012 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Майлы қышқылдардың метил эфирлерін алу"
149
МЕМСТ 31933-2012 "Өсімдік майлары. Қышқыл мөлшерін анықтау әдістері"
150
СТБ ИСО 5509-2007 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Майлы қышқылдардың метил эфирлерін алу әдістері"
151
СТБ МЕМСТ Р 51487-2001 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Асқын тотық мөлшерін анықтау әдісі"
152
СТ РК ИСО 660-2011 "Жануарлар мен өсімдік майлары және майлар. Қышқыл мөлшері мен қышқылдығын анықтау"
153
МЕМСТ Р 51487-99 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Асқын тотық мөлшерін анықтау әдісі"